Σελ. 985 από 1373 ΠρώτηΠρώτη ... 9659759809839849859869879909951005 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 14.761-14.775 από 20592
  1. #14761
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.276
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Δεν μου έβγαλε ότι είναι δοκιμαστική έκδοση και ότι θα κλειδώσει σε 15 μέρες. Θα δούμε.

  2. #14762
    Εγγραφή
    16-10-2006
    Περιοχή
    Καλλιθέα, Αθήνα
    Μηνύματα
    6.627
    Downloads
    46
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    212751/21998
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H 300s
    SNR / Attn
    17.6(dB) / 0.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι από εκεί. Απλά στο κατέβασμα μου λέει ότι δεν είναι η πηγή αξιόπιστη.
    Οτιδήποτε δε προέρχεται από Play Store θεωρείται μη αξιόπιστο.

    Μπορείς να κατεβάζεις από εκεί άφοβα

  3. #14763
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.346
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Που τις βρήκανε αυτές τις γλώσσες και τις βάλανε;
    Here are all the new languages coming soon to the Google Assistant
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  4. #14764
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.542
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Απο ολες αυτες εγώ μιλάω άπταιστα την none ;p

  5. #14765
    Εγγραφή
    19-08-2005
    Μηνύματα
    2.262
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Erebos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Vinyl Player. Open-source. Δημιουργήθηκε σαν fork του πιο γνωστού Phonograph όταν έβαλε υπάρχοντα features πίσω από paywall.
    Δοκίμασα και τα άλλα 2 προτεινόμενα, αυτό μου κάθισε καλύτερα. Ευχαριστώ.

    Σε άλλα νέα, πέρασα το YouTube [Ad]Vanced μέσα από το Magisk, αλλά σε κάθε ενημέρωση μου το αντικαθιστά με το stock (ή μάλλον καλύτερα στοκος) app του YouTube. Φταίει που είχα κάνει το λάθος να περάσω αρχικά το official YouTube app; Με αναγκαστική διακοπή και απενεργοποίηση επανέρχεται το [Ad]Vanced, αλλά σε κάθε ενημέρωση επανέρχεται το άλλο. Μια λύση υποθέτω είναι να απενεργοποιήσω τις αυτόματες ενημερώσεις γενικά, αλλά θα ήθελα να το αποφύγω, θα μου την σπάει που θα δείχνει συνέχεια 'διαθέσιμες ενημερώσεις' (OCD alert μήπως; ). Μπορώ να κάνω κάτι άλλο;

  6. #14766
    Εγγραφή
    11-06-2007
    Περιοχή
    Τρίκαλα Θεσσαλίας
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    3.102
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10328/896
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΤΡΙΚΑΛΑ
    Router
    NetFaster IAD
    SNR / Attn
    11(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sadako Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δοκίμασα και τα άλλα 2 προτεινόμενα, αυτό μου κάθισε καλύτερα. Ευχαριστώ.

    Σε άλλα νέα, πέρασα το YouTube [Ad]Vanced μέσα από το Magisk, αλλά σε κάθε ενημέρωση μου το αντικαθιστά με το stock (ή μάλλον καλύτερα στοκος) app του YouTube. Φταίει που είχα κάνει το λάθος να περάσω αρχικά το official YouTube app; Με αναγκαστική διακοπή και απενεργοποίηση επανέρχεται το [Ad]Vanced, αλλά σε κάθε ενημέρωση επανέρχεται το άλλο. Μια λύση υποθέτω είναι να απενεργοποιήσω τις αυτόματες ενημερώσεις γενικά, αλλά θα ήθελα να το αποφύγω, θα μου την σπάει που θα δείχνει συνέχεια 'διαθέσιμες ενημερώσεις' (OCD alert μήπως; ). Μπορώ να κάνω κάτι άλλο;
    Μπες στο store και απενεργοποίησε την αυτόματη αναβάθμιση μόνο για το YouTube.
    Έτσι το έχω εγώ.
    Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από Λευκούς.

  7. #14767
    Εγγραφή
    29-08-2013
    Μηνύματα
    2.580
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sadako Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δοκίμασα και τα άλλα 2 προτεινόμενα, αυτό μου κάθισε καλύτερα. Ευχαριστώ.

    Σε άλλα νέα, πέρασα το YouTube [Ad]Vanced μέσα από το Magisk, αλλά σε κάθε ενημέρωση μου το αντικαθιστά με το stock (ή μάλλον καλύτερα στοκος) app του YouTube. Φταίει που είχα κάνει το λάθος να περάσω αρχικά το official YouTube app; Με αναγκαστική διακοπή και απενεργοποίηση επανέρχεται το [Ad]Vanced, αλλά σε κάθε ενημέρωση επανέρχεται το άλλο. Μια λύση υποθέτω είναι να απενεργοποιήσω τις αυτόματες ενημερώσεις γενικά, αλλά θα ήθελα να το αποφύγω, θα μου την σπάει που θα δείχνει συνέχεια 'διαθέσιμες ενημερώσεις' (OCD alert μήπως; ). Μπορώ να κάνω κάτι άλλο;
    Explanation of the (Ad)Vanced options of the official installer:
    Vanced makes use of both a settings.sh and plz files as parameters while installing.

    Using the settings.sh

    DETACH - Detach Youtube from playstore to disable update notifications. (Possible Values: YES/NO)

    Using the plz files (Use only the ones you want)

    iYTBP_detach_from_playstore.plz - Detach Youtube from playstore to disable update notifications.
    123456

  8. #14768
    Εγγραφή
    19-08-2005
    Μηνύματα
    2.262
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από s.s Εμφάνιση μηνυμάτων
    123456
    Χμμμ.. Δεν μου βγάζει κάποια επιλογή κατά το install. Κατέβασα σκέτο το .zip (πάντα μέσα από την εφαρμογή του Magisk) το άνοιξα και δεν βλέπω ούτε εκεί μέσα κάποιο αρχείο settings.sh

  9. #14769
    Εγγραφή
    11-06-2007
    Περιοχή
    Τρίκαλα Θεσσαλίας
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    3.102
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10328/896
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΤΡΙΚΑΛΑ
    Router
    NetFaster IAD
    SNR / Attn
    11(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sadako Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χμμμ.. Δεν μου βγάζει κάποια επιλογή κατά το install. Κατέβασα σκέτο το .zip (πάντα μέσα από την εφαρμογή του Magisk) το άνοιξα και δεν βλέπω ούτε εκεί μέσα κάποιο αρχείο settings.sh
    Και εγώ δεν βρήκα πως γίνεται με αυτόν τον τρόπο και έτσι προτίμησα να κλείσω μόνο στο YouTube τις αυτόματες ενημερώσεις.
    Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από Λευκούς.

  10. #14770
    Εγγραφή
    19-08-2005
    Μηνύματα
    2.262
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από akilleas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εγώ δεν βρήκα πως γίνεται με αυτόν τον τρόπο και έτσι προτίμησα να κλείσω μόνο στο YouTube τις αυτόματες ενημερώσεις.
    Σε αυτήν την περίπτωση με εκνευρίζει προσωπικά που πάντα βγάζει πως υπάρχει διαθέσιμη ενημέρωση. Να απενεργοποιήσω γενικά τις αυτόματες ενημερώσεις δεν θέλω γιατί δεν παίζει να θυμηθώ να μπαίνω χειροκίνησα να ελέγχω, άσε που θα είναι σπαστικό μετά να τις ενημερώνω μία-μία εκτός αυτήν του YouTube.

    Να φύγει ΕΝΤΕΛΩΣ η official εφαρμογή του YouTube δεν γίνεται; Θυμάμαι μία εφαρμογή από τις πολύ γνωστές που έκανες και backup/restore/freeze/delete εφαρμογές αλλά έχω σκαλώσει άσχημα και δεν μου έρχεται τώρα.*

    Εναλλακτικά βρήκα από το επίσημο site αυτόν τον φάκελο
    https://drive.google.com/drive/folde...LRCeWmbF-fUggd
    που έχει έναν Universal Installer και σε έναν φάκελο έχει όλα τα .plz αρχεία, αλλά δεν κατάλαβα πώς ακριβώς τα χρησιμοποιείς αυτά.

    *Το Titanium Backup έλεγα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sadako : 20-11-18 στις 11:12.

  11. #14771
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.505
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με την προσφατη ενημερωση των google contacts και του google phone το χαλι με τα παστελ χρωματα εγινε ακομα πιο χαλι, μιας και τα χρωματα γινανε πιο εντονα. Και ακομα περιμενω το dark mode, 2 μηνες τωρα!
    Επιτελους dark mode στο google phone, "μονο" 3 μηνες αφοτου το εκραξα πρωτη φορα για την νεα εμφανιση και παστελ χρωματακια του! Ευτυχως να λεω που του εχω βαλει να ενημερωνεται και σε beta εκδοσεις, γιατι ακομα θα περιμενα.
    Απο την αλλη, παρολο που το dark mode, εμφανισιακα σπερνει στην διαρκεια της κλησης. στη λιστα με τις κλησεις εινια απλα ενα μαυρο χαλι, μιας και τα μικρα ασπρα γραμματα του σε μαυρο φοντο ειναι δυσαναγνωστα.
    Απο την αλλη, ακομα να ερθει το dark mode στο google contacts.
    ديميتريس

  12. #14772
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επιτελους dark mode στο google phone, "μονο" 3 μηνες αφοτου το εκραξα πρωτη φορα για την νεα εμφανιση και παστελ χρωματακια του! Ευτυχως να λεω που του εχω βαλει να ενημερωνεται και σε beta εκδοσεις, γιατι ακομα θα περιμενα.
    Απο την αλλη, παρολο που το dark mode, εμφανισιακα σπερνει στην διαρκεια της κλησης. στη λιστα με τις κλησεις εινια απλα ενα μαυρο χαλι, μιας και τα μικρα ασπρα γραμματα του σε μαυρο φοντο ειναι δυσαναγνωστα.
    Απο την αλλη, ακομα να ερθει το dark mode στο google contacts.
    ποιο google phone?

    εγω παντως προτιμω τα ανοιχτα χρωματα απο τη μαυριλα του παρελθοντος.το ιδανικο βεβαια να υπαρχουν 2 επιλογες
    VAMOS ARIS

  13. #14773
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.505
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Το nokia 5 που εχει στοκ android 8.1. Εγω δεν εχω ιδιαιτερη προτιμηση στα ανοιχτα και σκουρα θεματα, απλα τα χρωματα στο ui των "τηλεφωνικων" google apps (google phone, contacts και messages, αντε και στο calculator) παραειναι ανοιχτα σε σημειο που να ενοχλουν και στο dark mode εινια καταμαυρα, δεν υπαρχει κατι ενδιαμεσο.

    ---edit
    Ααα, τωρα καταλαβα. Google phone ειναι η εφαρμογη της google για τις κλησιες
    https://play.google.com/store/apps/d...android.dialer
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος jim_p : 20-11-18 στις 16:50.
    ديميتريس

  14. #14774
    Εγγραφή
    11-06-2007
    Περιοχή
    Τρίκαλα Θεσσαλίας
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    3.102
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10328/896
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΤΡΙΚΑΛΑ
    Router
    NetFaster IAD
    SNR / Attn
    11(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sadako Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε αυτήν την περίπτωση με εκνευρίζει προσωπικά που πάντα βγάζει πως υπάρχει διαθέσιμη ενημέρωση. Να απενεργοποιήσω γενικά τις αυτόματες ενημερώσεις δεν θέλω γιατί δεν παίζει να θυμηθώ να μπαίνω χειροκίνησα να ελέγχω, άσε που θα είναι σπαστικό μετά να τις ενημερώνω μία-μία εκτός αυτήν του YouTube.

    Να φύγει ΕΝΤΕΛΩΣ η official εφαρμογή του YouTube δεν γίνεται; Θυμάμαι μία εφαρμογή από τις πολύ γνωστές που έκανες και backup/restore/freeze/delete εφαρμογές αλλά έχω σκαλώσει άσχημα και δεν μου έρχεται τώρα.*

    Εναλλακτικά βρήκα από το επίσημο site αυτόν τον φάκελο
    https://drive.google.com/drive/folde...LRCeWmbF-fUggd
    που έχει έναν Universal Installer και σε έναν φάκελο έχει όλα τα .plz αρχεία, αλλά δεν κατάλαβα πώς ακριβώς τα χρησιμοποιείς αυτά.

    *Το Titanium Backup έλεγα.
    Με το Titanium Backup μπορείς να κάνεις detach μια εφαρμογή απ' το Store, αλλά μετά από κάθε επανεκκίνηση θα πρέπει να το ξανακάνεις.
    Εάν κλείσεις μόνο το ΥΤ, Ειδοποίηση δεν θα σου βγάζει συνέχεια και επίσης θα ανανεώνει αυτόματα όλες τις εφαρμογές εκτός από αυτή.
    Με τα αρχεία .plz γίνεται, αλλά εγώ δεν το κατάφερα και βαρέθηκα να ψαχτώ περισσότερο να δω τι και πώς.

  15. #14775
    Εγγραφή
    19-08-2005
    Μηνύματα
    2.262
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Υπάρχει κάποια άλλη εφαρμογή που να το κάνει αυτό εκτός από το Titanium Backup; Γιατί η συγκεκριμένη λειτουργία (detach from Play Store) υπάρχει μόνο στην Pro έκδοση.

    Επίσης, ποια θεωρείται η καλύτερη camera app αυτήν την περίοδο; Παλαιότερα που είχα ασχοληθεί νομίζω ήταν η Camera Zoom FX και η Camera FV. Έχει βγει τίποτα καλύτερο;

Σελ. 985 από 1373 ΠρώτηΠρώτη ... 9659759809839849859869879909951005 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-08-15, 15:45
  2. iOS σε Android
    Από elminster στο φόρουμ iOS
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-02-15, 13:45

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας