Σελ. 1300 από 1375 ΠρώτηΠρώτη ... 12801290129512981299130013011302130513101320 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 19.486-19.500 από 20613
  1. #19486
    Εγγραφή
    31-10-2008
    Μηνύματα
    2.595
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Conn-x OTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειναι επειδη θεωρω τον brave too much για το κινητο και δεν θελω να τον βαλω και εκει :P
    Μέχρι να γυρίσει από τις διακοπές ο csagan, βολεύομαι με αλεπού.

  2. #19487
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.516
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Αν ειναι οντως διακοπες και δεν τα παρατησε. Γιαυτο και εγω βολευομαι με το fork του uazo που (λενε οτι) ηταν ο δευτερος σε contributions στον bromite, μετα τον csagan. Βεβαια, απο την κινηση που βλεπω στο github, ο τυπος μαλλον θα κανει το δικο του browser, με αλλο ονομα, λογοτυπο κλπ.
    ديميتريس

  3. #19488
    Εγγραφή
    31-10-2008
    Μηνύματα
    2.595
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Conn-x OTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν ειναι οντως διακοπες και δεν τα παρατησε. Γιαυτο και εγω βολευομαι με το fork του uazo που (λενε οτι) ηταν ο δευτερος σε contributions στον bromite, μετα τον csagan. Βεβαια, απο την κινηση που βλεπω στο github, ο τυπος μαλλον θα κανει το δικο του browser, με αλλο ονομα, λογοτυπο κλπ.
    Στα είχα πει, αλλά δεν με προσέχεις.
    Το παλληκάρι είχε πάει για (ξε)σκι στις Αλπεις, δεν πρόσεχε πολύ όμως κι έπεσε μέσα σε μια crevasse...έκτοτε προσπαθεί να βγει!
    Μόλις τα καταφέρει θα ξανασχοληθεί.

  4. #19489
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.516
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Που το διαβασες αυτο το κουτσομπολιο?
    ديميتريس

  5. #19490
    Εγγραφή
    28-01-2008
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    2.404
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H-300s
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μακάρι, αλλά εφόσον έβαλε κόφτη η google, ο μόνος τρόπος θα 'ναι κάποιο είδους spoofing, που δεν θα είναι κάτι νόμιμο, επομένως δεν θα μπορούν να το πλασάρουν έτσι.
    Πριν λίγο άνοιξα πάλι το Aurora, με anonymous account, και συνδέθηκε κανονικά. Μου έβγαλε και εφαρμογές, έκανε και όλες τις αναβαθμίσεις. Φαίνεται να δουλεύει κανονικά!

  6. #19491
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.457
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yyy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πριν λίγο άνοιξα πάλι το Aurora, με anonymous account, και συνδέθηκε κανονικά. Μου έβγαλε και εφαρμογές, έκανε και όλες τις αναβαθμίσεις. Φαίνεται να δουλεύει κανονικά!
    Καλό αυτό. Αλλά επειδή έχει ξανασυμβεί πολλές φορές αυτό παλιότερα, εγώ έχω δεύτερο dummy account και ξεμπέρδεψα.
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  7. #19492
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.516
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Το εβαλα και εγω να κανει οτι ενημερωσεις ειχε το ταμπλετ και οντως δουλευει σημερα.
    Στο κινητο με το crdroid τι θα κανω που βγαζει προς ενημερωση 2 εφαρμογες που δεν ειναι καν εγκατεστημενες?
    ديميتريس

  8. #19493
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.457
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το εβαλα και εγω να κανει οτι ενημερωσεις ειχε το ταμπλετ και οντως δουλευει σημερα.
    Στο κινητο με το crdroid τι θα κανω που βγαζει προς ενημερωση 2 εφαρμογες που δεν ειναι καν εγκατεστημενες?
    Ποιες είναι αυτές; Ότι δεν θες να γίνεται update απλά πατάς παρατεταμένα πάνω στην εκάστοτε εφαρμογή και το βάζεις στην blacklist.
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  9. #19494
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.516
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Αυτες οι 2 εδω. Πατησα σε καθε μια και μετα απεγκατασταση απο το μενου με τις 3 τελιτσες, αλλα balls. Και ναι, το ξερω οτι η μια δεν υπαρχει καν στο store πια! Γιαυτο ποσταρα και το λινκ της στο apkmirror.

    https://play.google.com/store/apps/d...oid.apps.turbo
    https://www.apkmirror.com/apk/google...lease-release/

    https://play.google.com/store/apps/d...footej.camera2
    ديميتريس

  10. #19495
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.457
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτες οι 2 εδω. Πατησα σε καθε μια και μετα απεγκατασταση απο το μενου με τις 3 τελιτσες, αλλα balls. Και ναι, το ξερω οτι η μια δεν υπαρχει καν στο store πια! Γιαυτο ποσταρα και το λινκ της στο apkmirror.

    https://play.google.com/store/apps/d...oid.apps.turbo
    https://www.apkmirror.com/apk/google...lease-release/

    https://play.google.com/store/apps/d...footej.camera2
    Κάποιο 3rd party app με installation right ίσως σου κάνει τη δουλειά. Ή ακόμα και το ίδιο το play store.

    Στο aurora το βάζεις στο blacklist αν δεν θες να σε πρήζει.

    Αλλά το aurora δεν σχετίζεται με αυτό. Δεν βάζει τίποτα μόνο του αν δεν του πεις
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  11. #19496
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.516
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Δεν εχω play store και δεν εχω και κατι αλλο που να μπορει να κανει εγκαταστασεις. Βασικα δεν εχω τιποτα που να μπορει να κανει εγκαταστασεις! Τις εγκαταστασεις των εφαρμογων απο το repo του fdroid τις κανω απο το pc με το fdroidcl.

    Offtopic. Μπορω να πω οτι βρηκα τον αντικαταστατη του greenify στο superfreezz. Ολα τα σφαζει, ασχετως αν ειναι καβατζωμενα στο notification tray, ακομα και χωρις root.


    ---edit
    Χαζομαρα ειπα παραπανω. Εχω δωσει στο aurora αδεια για να κανει εγκαταστασεις (session installer).
    ديميتريس

  12. #19497
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.457
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν εχω play store και δεν εχω και κατι αλλο που να μπορει να κανει εγκαταστασεις. Βασικα δεν εχω τιποτα που να μπορει να κανει εγκαταστασεις! Τις εγκαταστασεις των εφαρμογων απο το repo του fdroid τις κανω απο το pc με το fdroidcl.

    Offtopic. Μπορω να πω οτι βρηκα τον αντικαταστατη του greenify στο superfreezz. Ολα τα σφαζει, ασχετως αν ειναι καβατζωμενα στο notification tray, ακομα και χωρις root.


    ---edit
    Χαζομαρα ειπα παραπανω. Εχω δωσει στο aurora αδεια για να κανει εγκαταστασεις (session installer).
    Από μόνο του το aurora δεν περνάει τιποτα. Καρατσεκαρισμενο.

    Κάτι άλλο παίχτηκε.
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  13. #19498
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.516
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Μα δεν ειπα οτι περναει απο μονο του. Και οντως ειναι πολυ περιεργο. Το εβαλα απο το fdroid κατευθειαν παντως, σε αντιθεση με το κινητο και το ταμπλετ που το εβαλα απο το επισημο site. Anyway, θα ανοιξω ενα bug report και βλεπουμε.
    ديميتريس

  14. #19499
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.516
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Τι αλλο θα δω απο το aurora!
    Το εβαλα στο a12 με σκοπο να βαλω το greenify απο εκει, αλλα ειπα πριν κανω οτιδηποτε να δω αν εχει καμια ενημερωση που πρεπει να γινει. Και ειχε τα chrome, webview, maps και κατι σκουπιδια της google ακομα, συνολο 5, που λογικα ειναι τα 5 που υποτιθεται οτι ενημερωσε το clown store που λεω στο αλλο θεμα για τις 10+5 ενημερωσεις που εκανε. Σαν μεθοδο εγκαταστασης εχω το session installer που ενδεικνυται για android 5+.
    Ενημερωσε κανονικα το maps αλλα στον chrome, το webview και στα υπολοιπα σκουπιδια εβγαλε "η εφαρμογη δεν εγκατασταθηκε επειδη δεν ειναι συμβατη με το τηλεφωνο σας"! Του εκανα wipe data και το ξαναπηρα απο την αρχη...
    Απο τις αλλες επιλογες για εγκατασταση, εκανα μια δοκιμη με το local installer που λεει οτι ειναι android 4.4 ή παλιοτερο, αλλα και εκει εκανε το ιδιο, βγαζοντας ενα επιπλεον μηνυμα "παρουσιαστηκε καποιο προβλημα κατα την αναλυση του πακετου" και καπακι το παραπανω για την ασυμβατοτητα!
    Οι αλλες επιλογες που αναφερονται δεν γινεται να δοκιμαστουν επειδη δεν εχει root και δεν θελω να βαλω κατι επιπλεον σαν τον app manager.
    ديميتريس

  15. #19500
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.457
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι αλλο θα δω απο το aurora!
    Το εβαλα στο a12 με σκοπο να βαλω το greenify απο εκει, αλλα ειπα πριν κανω οτιδηποτε να δω αν εχει καμια ενημερωση που πρεπει να γινει. Και ειχε τα chrome, webview, maps και κατι σκουπιδια της google ακομα, συνολο 5, που λογικα ειναι τα 5 που υποτιθεται οτι ενημερωσε το clown store που λεω στο αλλο θεμα για τις 10+5 ενημερωσεις που εκανε. Σαν μεθοδο εγκαταστασης εχω το session installer που ενδεικνυται για android 5+.
    Ενημερωσε κανονικα το maps αλλα στον chrome, το webview και στα υπολοιπα σκουπιδια εβγαλε "η εφαρμογη δεν εγκατασταθηκε επειδη δεν ειναι συμβατη με το τηλεφωνο σας"! Του εκανα wipe data και το ξαναπηρα απο την αρχη...
    Απο τις αλλες επιλογες για εγκατασταση, εκανα μια δοκιμη με το local installer που λεει οτι ειναι android 4.4 ή παλιοτερο, αλλα και εκει εκανε το ιδιο, βγαζοντας ενα επιπλεον μηνυμα "παρουσιαστηκε καποιο προβλημα κατα την αναλυση του πακετου" και καπακι το παραπανω για την ασυμβατοτητα!
    Οι αλλες επιλογες που αναφερονται δεν γινεται να δοκιμαστουν επειδη δεν εχει root και δεν θελω να βαλω κατι επιπλεον σαν τον app manager.
    Ό,τι εφαρμογή έχει εγκατασταθεί από το f-droid, δεν μπορεί να γίνει update από το aurora, γιατί είναι διαφορετικά πακέτα.

    Μόνο με ολικό uninstall και install απ'το aurora γίνεται. Πρόκειται για διαφορετικές υλοποιήσεις.

    Παράδειγμα: Άλλη εφαρμογή είναι το QKSMS του f-droid, άλλη του play store. Με το άλλη, εννοώ πως έχει διαφορετικά πραγματάκια που αφορούν ads, trackers, κλπ.

    Άλλα κριτήρια θέτει το f-droid και άλλα το playstore. Γι'αυτό και ίδιες εφαρμογές στην ουσία θεωρούνται διαφορετικές και ασύμβατες μεταξύ τους.
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

Σελ. 1300 από 1375 ΠρώτηΠρώτη ... 12801290129512981299130013011302130513101320 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-08-15, 15:45
  2. iOS σε Android
    Από elminster στο φόρουμ iOS
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-02-15, 13:45

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας