Σελ. 1362 από 1376 ΠρώτηΠρώτη ... 1342135213571360136113621363136413671372 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 20.416-20.430 από 20629
  1. #20416
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.172
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είσαι στο security και δεν ξέρεις για τα λάθη του Chatgpt που είναι γνωστά εδώ και μήνες;
    Περαστικά και καλύτερα να παίρνεις προτάσεις για ταινίες από εκει, παρά να μάθει το αφεντικό σου ότι παίρνεις αποφάσεις από το ΑΙ.
    Προφανώς θα δουλεύεις σε μικρή εταιρεία, γιατί όλες οι γνωστές και μεγάλες που ξέρω έχουν απαγορέψει το Chatgpt για εταιρική χρήση.
    Εγώ πάντως που πριν εργαζόμουν σε εταιρεία 100κ+ υπαλλήλων, τέτοια οδηγία δεν είχαμε.

    Στην τωρινή μου, επίσης 100κ+ υπάλληλοι, δεν έχουμε τέτοια οδηγία. Να με συμπαθάς βέβαια, είμαι μόνο 5 μήνες και μπορεί να μου διαφεύγει.

    (δεν είναι ακριβώς έτσι, πάντως απαγόρευση σίγουρα δεν έχουμε - φειδώ ναι, προσοχή ναι)

    Αυτό που παίρνεις την δική σου εμπειρία και το αναγάγεις ως μόνη αλήθεια να το κοιτάξεις λίγο.
    You can tell who is skinny dipping when the tide goes away
    Truth is like poetry - and most people hate fucking poetry

  2. #20417
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.380
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Chingachgook Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πάντως που πριν εργαζόμουν σε εταιρεία 100κ+ υπαλλήλων, τέτοια οδηγία δεν είχαμε.

    Στην τωρινή μου, επίσης 100κ+ υπάλληλοι, δεν έχουμε τέτοια οδηγία. Να με συμπαθάς βέβαια, είμαι μόνο 5 μήνες και μπορεί να μου διαφεύγει.

    (δεν είναι ακριβώς έτσι, πάντως απαγόρευση σίγουρα δεν έχουμε - φειδώ ναι, προσοχή ναι)

    Αυτό που παίρνεις την δική σου εμπειρία και το αναγάγεις ως μόνη αλήθεια να το κοιτάξεις λίγο.
    Κάνεις λάθος και πάλι.
    Ποτέ δεν κρίνω για εταιρικά θέματα από μια, δυο δικές μου εταιρίες.
    Αλλά οκ άκουσα κάτι ανέκδοτα πιο πάνω ότι αναρωτήθηκε ο ένας για το ποιες εταιρείες στην Κύπρο είναι μεγάλες και αναρωτιέμαι πόσο άσχετοι είναι μερικοί που ειρωνεύονται με βασική άγνοια της αγοράς.
    Ειδικά όταν μάλλον δεν πρόκειται καν να έχουν δουλέψει σε εταιρίες με εκατοντάδες άτομα προσωπικό, από διαφορετικές χώρες και με εκατομμύρια τζίρο τον χρόνο.

    Οπότε θα το κάνω πιο βατό για τέτοια άτομα που δε γνωρίζουν μεγάλες εταιρίες της Κύπρου και θα αναφέρω την Public της Ελλάδος.
    Έχω ακούσει από στέλεχος εκεί ότι τους έχουν απαγορεψει τη χρήση του Chatgpt και ο λόγος είναι γνωστός. Για αποφυγή του να του κάνουν training κατά λάθος με εταιρικά δεδομένα.
    Οπότε όσοι δεν το ξέρατε, άντε μάθατε και κάτι καινούριο.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  3. #20418
    Εγγραφή
    10-06-2004
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.395
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΓΚΡΑΤΙ
    Router
    Pfsense+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάνεις λάθος και πάλι.
    Ποτέ δεν κρίνω για εταιρικά θέματα από μια, δυο δικές μου εταιρίες.
    Αλλά οκ άκουσα κάτι ανέκδοτα πιο πάνω ότι αναρωτήθηκε ο ένας για το ποιες εταιρείες στην Κύπρο είναι μεγάλες και αναρωτιέμαι πόσο άσχετοι είναι μερικοί που ειρωνεύονται με βασική άγνοια της αγοράς.
    Ειδικά όταν μάλλον δεν πρόκειται καν να έχουν δουλέψει σε εταιρίες με εκατοντάδες άτομα προσωπικό, από διαφορετικές χώρες και με εκατομμύρια τζίρο τον χρόνο.

    Οπότε θα το κάνω πιο βατό για τέτοια άτομα που δε γνωρίζουν μεγάλες εταιρίες της Κύπρου και θα αναφέρω την Public της Ελλάδος.
    Έχω ακούσει από στέλεχος εκεί ότι τους έχουν απαγορεψει τη χρήση του Chatgpt και ο λόγος είναι γνωστός. Για αποφυγή του να του κάνουν training κατά λάθος με εταιρικά δεδομένα.
    Οπότε όσοι δεν το ξέρατε, άντε μάθατε και κάτι καινούριο.
    Αααα για λιανική μιλάμε..... περίμενα να μου πεις καμία forex... να ξέρεις ένα πράγμα. Δεν είναι προϋπόθεση να είσαι μεγάλη εταιρεία για να έχεις μεγάλο τζίρο εκατομμυρίων.

  4. #20419
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.172
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάνεις λάθος και πάλι.
    Ποτέ δεν κρίνω για εταιρικά θέματα από μια, δυο δικές μου εταιρίες.
    Αλλά οκ άκουσα κάτι ανέκδοτα πιο πάνω ότι αναρωτήθηκε ο ένας για το ποιες εταιρείες στην Κύπρο είναι μεγάλες και αναρωτιέμαι πόσο άσχετοι είναι μερικοί που ειρωνεύονται με βασική άγνοια της αγοράς.
    Ειδικά όταν μάλλον δεν πρόκειται καν να έχουν δουλέψει σε εταιρίες με εκατοντάδες άτομα προσωπικό, από διαφορετικές χώρες και με εκατομμύρια τζίρο τον χρόνο.

    Οπότε θα το κάνω πιο βατό για τέτοια άτομα που δε γνωρίζουν μεγάλες εταιρίες της Κύπρου και θα αναφέρω την Public της Ελλάδος.
    Έχω ακούσει από στέλεχος εκεί ότι τους έχουν απαγορεψει τη χρήση του Chatgpt και ο λόγος είναι γνωστός. Για αποφυγή του να του κάνουν training κατά λάθος με εταιρικά δεδομένα.
    Οπότε όσοι δεν το ξέρατε, άντε μάθατε και κάτι καινούριο.
    Και εγώ σου μιλάω για εταιρείες με πολλές δεκάδες χιλιάδες υπαλλήλους και δισ/ρα τζίρο.

    Και "δεν άκουσα από στέλεχος". Ξέρω από μέσα. Από email που μας είχαν σταλεί με οδηγίες. Σε καμία περίπτωση δεν υπήρξε απόλυτη απαγόρευση (μια από τις οδηγίες ήταν προφανώς στην χρήση ευαίσθητων δεδομένων).

    Βάλε το παραπάνω στην κατηγορία "άκουσα από στέλεχος".
    You can tell who is skinny dipping when the tide goes away
    Truth is like poetry - and most people hate fucking poetry

  5. #20420
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάνεις λάθος και πάλι.
    Ποτέ δεν κρίνω για εταιρικά θέματα από μια, δυο δικές μου εταιρίες.
    Αλλά οκ άκουσα κάτι ανέκδοτα πιο πάνω ότι αναρωτήθηκε ο ένας για το ποιες εταιρείες στην Κύπρο είναι μεγάλες και αναρωτιέμαι πόσο άσχετοι είναι μερικοί που ειρωνεύονται με βασική άγνοια της αγοράς.
    Χαχαχα στο άσχετοι και ειρωνία, και δεν μπαίνω σε λεπτομέρειες γιατί ουσιαστικά εσύ αόριστα και αυθαίρετα θεωρείς ότι εσύ είσαι γνώστης και κατά rastaviper λογική έχεις και το δικαίωμα να ειρωνεύεται. Βέβαια όταν σε ειρωνεύεται κάποιος, είναι αυτόματα άσχετος και δεν συμπεριφέρεται καλά.

    Ευτυχώς οι άνθρωποι με ευγένεια δεν ειρωνεύονται ακόμα και όταν έχουν δίκιο. Μερικοί μάλιστα έχουν γαϊδούρινη υπομονή. Εγώ δεν είμαι ούτε αρκετά έξυπνος ούτε γαιδουριμη υπομονή έχω.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Του κάνεις προσωπική επίθεση επειδή ζήτησε από το chat gpt να του κάνει μια περίληψη για τα χαρακτηριστικά ασφαλείας των εφαρμογών chat;
    Μα αυτή είναι κυριολεκτικά η χρησιμότητα του ΑΙ, ότι του λες τι θέλεις να ψάξει και κάνει μόνο του την αναζήτηση και στα δίνει στο τέλος συγκεντρωτικά.
    Διάβασα και την σούμα από το chatgpt και μου φαίνεται πολύ σωστή. Αν βρήκε κανείς κάτι λάθος ας μας πει.
    Και εγώ έτσι διάβασα το ποστ του. Απλά παρέθεσε τι λέει το εργαλείο. Μιλάμε, καρφίτσα αν πέσει, ευκαιρία για ειρωνία και προσβολή δεν θα χαθεί. Έτσι γεμίζουν τα στήθη περηφάνεια. Έτσι πας το βράδυ για ύπνο με χαμόγελο στα χείλη.

    - - - Updated - - -

    Και όσον αφορά την χρήση εργαλείων και γενικά security policies σε μεγάλες εταιρείες, χαχαχαχαχαχα ένα πράγμα αρκεί μόνο να δει κανείς πως την έφαγαν και αρκεί να έχεις δουλέψει εσωτερικά ή σαν συνεργάτης σε τέτοια χωράφια.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Chingachgook Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εγώ σου μιλάω για εταιρείες με πολλές δεκάδες χιλιάδες υπαλλήλους και δισ/ρα τζίρο.

    Και "δεν άκουσα από στέλεχος". Ξέρω από μέσα. Από email που μας είχαν σταλεί με οδηγίες. Σε καμία περίπτωση δεν υπήρξε απόλυτη απαγόρευση (μια από τις οδηγίες ήταν προφανώς στην χρήση ευαίσθητων δεδομένων).

    Βάλε το παραπάνω στην κατηγορία "άκουσα από στέλεχος".
    Στην συνήθης περίπτωση αυτό έχουν κάνει οι περισσότερες όπως έχουν κάνει και με πολιτικές τύπου best practices σε iso27001 certification. Εδώ μπαίνει η κουτση Μαρία με το κινητό της μέσα και θα της κάνουν πολύ ντα που έκανε ακριβώς το ίδιο πράγμα με το κινητό της.
    Ζητώ συγνώμη εκ των προτέρων για κάποια χαζά λάθη, αλλά υπάρχει θέμα με τα μάτια.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  6. #20421
    Εγγραφή
    10-06-2004
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.395
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΓΚΡΑΤΙ
    Router
    Pfsense+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χαχαχα στο άσχετοι και ειρωνία, και δεν μπαίνω σε λεπτομέρειες γιατί ουσιαστικά εσύ αόριστα και αυθαίρετα θεωρείς ότι εσύ είσαι γνώστης και κατά rastaviper λογική έχεις και το δικαίωμα να ειρωνεύεται. Βέβαια όταν σε ειρωνεύεται κάποιος, είναι αυτόματα άσχετος και δεν συμπεριφέρεται καλά.

    Ευτυχώς οι άνθρωποι με ευγένεια δεν ειρωνεύονται ακόμα και όταν έχουν δίκιο. Μερικοί μάλιστα έχουν γαϊδούρινη υπομονή. Εγώ δεν είμαι ούτε αρκετά έξυπνος ούτε γαιδουριμη υπομονή έχω.

    - - - Updated - - -



    Και εγώ έτσι διάβασα το ποστ του. Απλά παρέθεσε τι λέει το εργαλείο. Μιλάμε, καρφίτσα αν πέσει, ευκαιρία για ειρωνία και προσβολή δεν θα χαθεί. Έτσι γεμίζουν τα στήθη περηφάνεια. Έτσι πας το βράδυ για ύπνο με χαμόγελο στα χείλη.

    - - - Updated - - -

    Και όσον αφορά την χρήση εργαλείων και γενικά security policies σε μεγάλες εταιρείες, χαχαχαχαχαχα ένα πράγμα αρκεί μόνο να δει κανείς πως την έφαγαν και αρκεί να έχεις δουλέψει εσωτερικά ή σαν συνεργάτης σε τέτοια χωράφια.

    - - - Updated - - -

    Στην συνήθης περίπτωση αυτό έχουν κάνει οι περισσότερες όπως έχουν κάνει και με πολιτικές τύπου best practices σε iso27001 certification. Εδώ μπαίνει η κουτση Μαρία με το κινητό της μέσα και θα της κάνουν πολύ ντα που έκανε ακριβώς το ίδιο πράγμα με το κινητό της.
    Αααα στο δικό μας μαγαζάκι ,που έχουμε ότι iso μπορείς να φανταστείς για να πάρουμε και κάνα έργο (όχι ταινία) , η company device η bring your own ΑΛΛΑ , κουτσή Μαρία μου θα σου βάλουμε mdm και conditional access εάν θες να βλέπεις mail , internet. Αλλιώς 5g και τίποτε άλλο. Σφίγγει το πράγμα, προς το καλό κατά την γνώμη μου.

  7. #20422
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.461
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Τα AI tools είναι εξαιρετικά εργαλεία, αν ξέρεις να τα χρησιμοποιείς σωστά και να παίρνεις αυτό που χρειάζεσαι ώστε να κερδίζεις χρόνο και να παίρνεις κατευθύνσεις.

    Όποιος λέει ότι είναι άχρηστα, πολύ απλά, είτε δεν ξέρει να τα χρησιμοποιεί αποδοτικά, είτε δεν έχει μπει καν στον κόπο να τα τσεκάρει και απλώς κρίνει με βάση του τι πιστεύει ότι κάνουν.

    Όταν εγώ θέλω ας πούμε ένα bash script, το οποίο ξέρω πως να το υλοποιήσω, αλλά αντι να κάθομαι να γράφω 20-30 γραμμές εντολών, λέω με μία πρόταση το chatGPT ότι θέλω ένα bash script να κάνει αυτό, εκείνο και το άλλο και μου το σκάει σε δευτερόλεπτα, με comments σε κάθε βήμα, με οδηγίες χρήσης (σε περίπτωση που δεν ξέρεις πως να το τρέξεις κλπ) και όμορφα δομημένο, ποιός θα με πείσει ότι αυτό είναι λάθος και πρέπει να κάθομαι να χάνω παραγωγικό χρόνο να φτιάχνω κάτι χεράτα;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σιγουρα το αναποδο εγινε εδω, γιατι δεν παιζει μια τραπεζα πχ, που πρωτο μελλημα της ειναι η ασφαλεια, να επιλεξει μια μετρια/κακη και closed source εφαρμογη messaging και να ειπε "ναι μια χαρα ειναι, ας αναγκασουμε τους χρηστες μας να πανε σε αυτη".
    Η χειρότερη απόφαση που έχουν πάρει οι τράπεζες σε αυτό το θέμα.

    Αποφάσισαν αυθαίρετα να χρησιμοποιήσουν μία σάπια, bloated εφαρμογή για τα OTPs.

    Με ρώτησαν εμένα αν θέλω να χρησιμοποιώ αυτή τη σάπια εφαρμογή;

    Πάλι καλά που συνεχίζουν να υποστηρίζουν SMS.
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  8. #20423
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.099
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Ενταξει αμα το ειπε η public Hellas
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  9. #20424
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων



    Η χειρότερη απόφαση που έχουν πάρει οι τράπεζες σε αυτό το θέμα.

    Αποφάσισαν αυθαίρετα να χρησιμοποιήσουν μία σάπια, bloated εφαρμογή για τα OTPs.

    Με ρώτησαν εμένα αν θέλω να χρησιμοποιώ αυτή τη σάπια εφαρμογή;

    Πάλι καλά που συνεχίζουν να υποστηρίζουν SMS.
    Κάνω λίγο τον δικηγόρο του διαβόλου σχετικά με τη αυθαίρετη απόφαση
    Αυθαίρετη δεν ειναι και η επιλογή για sms; Αυθαίρετη δεν ειναι η απαίτηση υπολογιστή για πολλά πράγματα πια; Πχ οι γονείς μου ούτε κινητό ούτε υπολογιστή, ούτε μυαλό έχουν (πια).

    Δεν ξέρω σε ποιο σημείο αυτές οι επιλογές έχουν κάποια νομική υποστήριξη; Έγινε ποτέ νόμος η απαίτηση κάθε πολίτη να έχει κινητό; Και τι κινητό πρέπει να ειναι αυτό;
    Ζητώ συγνώμη εκ των προτέρων για κάποια χαζά λάθη, αλλά υπάρχει θέμα με τα μάτια.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  10. #20425
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.719
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάνω λίγο τον δικηγόρο του διαβόλου σχετικά με τη αυθαίρετη απόφαση
    Αυθαίρετη δεν ειναι και η επιλογή για sms; Αυθαίρετη δεν ειναι η απαίτηση υπολογιστή για πολλά πράγματα πια; Πχ οι γονείς μου ούτε κινητό ούτε υπολογιστή, ούτε μυαλό έχουν (πια).

    Δεν ξέρω σε ποιο σημείο αυτές οι επιλογές έχουν κάποια νομική υποστήριξη; Έγινε ποτέ νόμος η απαίτηση κάθε πολίτη να έχει κινητό; Και τι κινητό πρέπει να ειναι αυτό;
    Γι αυτό κάνανε ένα μαλάκα γιό, για να βοηθάει.
    Κάποτε βοηθήσανε αυτοί εσένα, τώρα ήρθε η σειρά σου.

    Δεν ζεις χωρίς κινητό πάρτο απόφαση.
    Υπάρχουνε ακόμα τα dumpphοne ή feature phone, αν μπορούν οι άνθρωποι ..

    ΥΓ
    Η μάνα μου κάποτε αδυνατούσε να καταλάβει πως γινότανε κάτι στην Αγγλία και το έβλεπε την ίδια ώρα live στην Αθήνα
    Δυσκολίες της ζωής.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimitri_ns : 01-03-24 στις 11:48.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  11. #20426
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γι αυτό κάνανε ένα μαλάκα γιό, για να βοηθάει.
    Κάποτε βοηθήσανε αυτοί εσένα, τώρα ήρθε η σειρά σου.

    Δεν ζεις χωρίς κινητό πάρτο απόφαση.
    Υπάρχουνε ακόμα τα dumpphοne ή feature phone, αν μπορούν οι άνθρωποι ..

    ΥΓ
    Η μάνα μου κάποτε αδυνατούσε να καταλάβει πως γινότανε κάτι στην Αγγλία και το έβλεπε την ίδια ώρα live στην Αθήνα
    Δυσκολίες της ζωής.
    Νομίζω έχασας το νόημα του μηνύματος μου, το οποίο σχετιζόταν με την "αυθαιρεσία στην απόφαση".
    Ζητώ συγνώμη εκ των προτέρων για κάποια χαζά λάθη, αλλά υπάρχει θέμα με τα μάτια.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  12. #20427
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.719
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω έχασας το νόημα του μηνύματος μου, το οποίο σχετιζόταν με την "αυθαιρεσία στην απόφαση".
    Δεν το έχασα, δεν μπορείς να κάνεις τίποτα, εκτός αν έχεις διάθεση να τραβιέσαι για χρόνια, οπότε πάλι θα χάσεις ..
    Εδώ κυρήξαμε τον πόλεμο στους Χούθι..
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  13. #20428
    Εγγραφή
    28-01-2008
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    2.406
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H-300s
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάνω λίγο τον δικηγόρο του διαβόλου σχετικά με τη αυθαίρετη απόφαση
    Αυθαίρετη δεν ειναι και η επιλογή για sms; Αυθαίρετη δεν ειναι η απαίτηση υπολογιστή για πολλά πράγματα πια; Πχ οι γονείς μου ούτε κινητό ούτε υπολογιστή, ούτε μυαλό έχουν (πια).

    Δεν ξέρω σε ποιο σημείο αυτές οι επιλογές έχουν κάποια νομική υποστήριξη; Έγινε ποτέ νόμος η απαίτηση κάθε πολίτη να έχει κινητό; Και τι κινητό πρέπει να ειναι αυτό;
    Μεγάλη συζήτηση ανοίγεις, και έχεις δίκιο. Ιδίως αυτό που γίνεται με τα smartphones... Υπάρχουν ένα σωρό υπηρεσίες που για να τις χρησιμοποιήσεις πρέπει να έχεις smartphone. Δεν αρκεί καν ο ΗΥ! Ακόμα και χρηματοοικονομικές υπηρεσίες, πολλές φορές δεν μπορείς να τις χρησιμοποιήσεις μόνο από το web περιβάλλον τους! Και βέβαια ο αντίλογος είναι ότι όλοι έχουν, και εσύ θα μου πει κάποιος, οπότε τι σε πειράζει. Αυτό που με πειράζει είναι ότι πηγαίνουμε σε πιο κλειστές πλατφόρμες HW, όπως είναι τα κινητά, αν τα συγκρίνεις με ΗΥ. Αλλά είμαι ήδη offtopic

  14. #20429
    Εγγραφή
    10-06-2004
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.395
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΓΚΡΑΤΙ
    Router
    Pfsense+
    Το phone banking δεν κάνει την ίδια δουλειά? Απλώς δίνεις εντολή και γίνεται ταυτοποίηση από τον εκπρόσωπο ? Δεν ξέρω για αυτό ρωτώ

  15. #20430
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν το έχασα, δεν μπορείς να κάνεις τίποτα, εκτός αν έχεις διάθεση να τραβιέσαι για χρόνια, οπότε πάλι θα χάσεις ..
    Εδώ κυρήξαμε τον πόλεμο στους Χούθι..
    Μα το ξέρω. Αλλά σου ξαναλέω, δεν το έγραψα σαν πρόβλημα όσο σαν παράδειγμα για την αυθαίρετη απόφαση που αναφέρθηκε.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yyy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μεγάλη συζήτηση ανοίγεις, και έχεις δίκιο. Ιδίως αυτό που γίνεται με τα smartphones... Υπάρχουν ένα σωρό υπηρεσίες που για να τις χρησιμοποιήσεις πρέπει να έχεις smartphone. Δεν αρκεί καν ο ΗΥ! Ακόμα και χρηματοοικονομικές υπηρεσίες, πολλές φορές δεν μπορείς να τις χρησιμοποιήσεις μόνο από το web περιβάλλον τους! Και βέβαια ο αντίλογος είναι ότι όλοι έχουν, και εσύ θα μου πει κάποιος, οπότε τι σε πειράζει. Αυτό που με πειράζει είναι ότι πηγαίνουμε σε πιο κλειστές πλατφόρμες HW, όπως είναι τα κινητά, αν τα συγκρίνεις με ΗΥ. Αλλά είμαι ήδη offtopic
    Αυτό..
    Ζητώ συγνώμη εκ των προτέρων για κάποια χαζά λάθη, αλλά υπάρχει θέμα με τα μάτια.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

Σελ. 1362 από 1376 ΠρώτηΠρώτη ... 1342135213571360136113621363136413671372 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-08-15, 15:45
  2. iOS σε Android
    Από elminster στο φόρουμ iOS
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-02-15, 13:45

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας