Σελ. 1283 από 1376 ΠρώτηΠρώτη ... 12631273127812811282128312841285128812931303 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 19.231-19.245 από 20629
  1. #19231
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.521
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Το compact δεν βλεπω να μικραινει αλλο. Εψαξα αρκετες απο τις ρυθμισεις, αλλα οσες δεν ειχανε σημασια, πχ lazy mode, τις προσπερασα και τις αφησα στα default.
    ديميتريس

  2. #19232
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.358
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αναφέρομαι στα ads και στο tracking.

    Εφαρμογές με ads και heavy tracking, όχι, δεν τις λες καλές.
    Το ads το αποφεύγεις.
    Το tracking δυστυχώς δεν το αποφεύγεις σε android εφαρμογές.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  3. #19233
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.179
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Ρε παίδες άσχετη ερώτηση. Από τέλη 22 έχει βγει Android 13 για το A52s μου. Γενικά σε αλλαγή version κάνω μια πίσω για τις πρώτες χαζομάρες κυρίως που μπορεί να έχει. Πλέον η Samsung έχει φτάσει λογικά σε καλό επίπεδο και έχει φτάσει στο OneUI 5.1 και δεν βλέπω και πολλές γκρίνιες στο xda.
    Τι θα κερδίσω και τι θα χάσω αν την περάσω?
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  4. #19234
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.461
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το compact δεν βλεπω να μικραινει αλλο. Εψαξα αρκετες απο τις ρυθμισεις, αλλα οσες δεν ειχανε σημασια, πχ lazy mode, τις προσπερασα και τις αφησα στα default.
    Οκ. Εμένα με καλύπτει πάντως. Και το redreader με κάλυπτε αλλά πλέον κατασταλλαξα στο infinity γιατί έχει πιο καλαίσθητο interface.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ads το αποφεύγεις.
    Το tracking δυστυχώς δεν το αποφεύγεις σε android εφαρμογές.
    Βασικά εγώ τα κόβω όλα αν θέλω, αλλά γενικώς δεν έχω σε εκτίμηση εφαρμογές που έχουν ads και τίγκα tracking.

    Εφόσον υπάρχουν αντίστοιχα open source που κάνουν τη δουλειά.
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  5. #19235
    Εγγραφή
    31-10-2008
    Μηνύματα
    2.595
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Conn-x OTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε παίδες άσχετη ερώτηση. Από τέλη 22 έχει βγει Android 13 για το A52s μου. Γενικά σε αλλαγή version κάνω μια πίσω για τις πρώτες χαζομάρες κυρίως που μπορεί να έχει. Πλέον η Samsung έχει φτάσει λογικά σε καλό επίπεδο και έχει φτάσει στο OneUI 5.1 και δεν βλέπω και πολλές γκρίνιες στο xda.
    Τι θα κερδίσω και τι θα χάσω αν την περάσω?
    Θα έχεις android 13

  6. #19236
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.179
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mzaf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα έχεις android 13
    Μωρέ ρωτάω γιατί το Huawei του διπλανού μου κάνει κάτι πανηγύρια που δεν μου αρέσουν αλλά μπορεί να φταίει το Niaui mioui πως το λένε που έχει. Αλλά δείχνει 5ο drop down αν τραβήξεις την μπάρα επάνω από αριστερά και άλλα από δεξιά και νευριάζουμε και οι δύο γέροι στο γραφείο

  7. #19237
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.461
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μωρέ ρωτάω γιατί το Huawei του διπλανού μου κάνει κάτι πανηγύρια που δεν μου αρέσουν αλλά μπορεί να φταίει το Niaui mioui πως το λένε που έχει. Αλλά δείχνει 5ο drop down αν τραβήξεις την μπάρα επάνω από αριστερά και άλλα από δεξιά και νευριάζουμε και οι δύο γέροι στο γραφείο
    Το stock android 13 δεν έχει μεγάλες διαφορές στο UI σε σχέση με το 12. Μόνο το widget του media player άλλαξε ελαφρώς. Κυρίως αλλαγές σε θέματα privacy υπάρχουν.
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  8. #19238
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.358
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Ένα από τα καλύτερα στοιχεία του 13 ήταν η δυνατότητα να ορίζεις διαφορετικά region settings ανά εφαρμογή.
    Σε 1+ 9άρι δεν έχει έρθει ακόμα (και μάλλον δεν θα το δούμε).
    Δεν ξέρω αν υπάρχει άλλο κινητό, εκτός από pixel, που να την έχει ενσωματώσει αυτή την δυνατότητα.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  9. #19239
    Εγγραφή
    31-10-2008
    Μηνύματα
    2.595
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Conn-x OTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μωρέ ρωτάω γιατί το Huawei του διπλανού μου κάνει κάτι πανηγύρια που δεν μου αρέσουν αλλά μπορεί να φταίει το Niaui mioui πως το λένε που έχει. Αλλά δείχνει 5ο drop down αν τραβήξεις την μπάρα επάνω από αριστερά και άλλα από δεξιά και νευριάζουμε και οι δύο γέροι στο γραφείο
    Δεν έχω samsung οπότε δεν ξέρω. Στο δικό μου, με pure android δεν είχα προβλήματα.

  10. #19240
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.179
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Ευχαριστώ όλους παιδιά, μια γενική ιδέα ήθελα να πάρω οπότε θα το βάλω.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  11. #19241
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.521
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    TIL πως ενας απο τους devs του bromite εχει κανει δικο του repo με automated builds.
    https://github.com/uazo/bromite-buildtools

    Ειναι μονο για arm64 (δεν εχει σκετο arm ή x86/x64) και μονο για bromite (δεν εχε chromium ή webview που εινια απο το ιδιο project) και απαιτει android 7+ (sdk 24).
    ديميتريس

  12. #19242
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.521
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Μετα απο ενα σ/κ(/δ) με boost και infinity ηρθε η ωρα της πικρης αληθειας.
    Και τα 2, ακομα και σε compact mode, εχουν πολυ κενο χωρο αναμεσα στα ποστ και στο infinity, που τα γραμματα ειναι μικροτερα, φαινεται ακομα πιο χαλια. Επισης, το infinity χαλαει το ~1/3 του υψους για να δειξει την "επικεφαλιδα" του subreddit, αλλα ευτυχως το boost χαλαει το 1/4 με 1/5 για αυτη.
    Το αλλο σπαστικο, που το ανεφερα και την αλλη φορα, ειναι οτι πρεπει να κανω αναζητηση καθε φορα για να παω απο το ενα subreddit στο αλλο και οχι, δεν βολευει το να τα εχω pinned. Επισης, τα pinned subreddits του boost δεν γινεται να σβηστουν εντελως. Εχει πχ 20 και τα κανω hide. Aν βαλω ενα, πχ του linux, το ψαχνω μετα στη λιστα με τα αλλα 20 για να το βγαλω.
    Μετα απο αυτο, εχουμε το swipe για να παει πισω. ΠΟΛΥ swipe, επειδη για να καταλαβει η καθε εφαρμογη οτι θελω να παω πισω πρεπει να ξεκιναω απο το δεξι μισο της (ισως και πιο μετα) και να κανω swipe μεχρι τερμα αριστερα. Επιπλεον, οταν μια φωτο εινια σε πληρη οθονη, δεν πιανει το swipe για να βγει και πρεπει να πατησεις back.
    Τελος, για να κανω share μια φωτο μεσα απο το infinity, η εφαρμογη την αποθηκευει και μετα τη στελνει σαν εικονα στο messenger, αντι να στειλει το url της, οπως κανει δηλαδη ο browser και το boost.
    ديميتريس

  13. #19243
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.179
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μετα απο ενα σ/κ(/δ) με boost και infinity ηρθε η ωρα της πικρης αληθειας.
    Και τα 2, ακομα και σε compact mode, εχουν πολυ κενο χωρο αναμεσα στα ποστ και στο infinity, που τα γραμματα ειναι μικροτερα, φαινεται ακομα πιο χαλια. Επισης, το infinity χαλαει το ~1/3 του υψους για να δειξει την "επικεφαλιδα" του subreddit, αλλα ευτυχως το boost χαλαει το 1/4 με 1/5 για αυτη.
    Το αλλο σπαστικο, που το ανεφερα και την αλλη φορα, ειναι οτι πρεπει να κανω αναζητηση καθε φορα για να παω απο το ενα subreddit στο αλλο και οχι, δεν βολευει το να τα εχω pinned. Επισης, τα pinned subreddits του boost δεν γινεται να σβηστουν εντελως. Εχει πχ 20 και τα κανω hide. Aν βαλω ενα, πχ του linux, το ψαχνω μετα στη λιστα με τα αλλα 20 για να το βγαλω.
    Μετα απο αυτο, εχουμε το swipe για να παει πισω. ΠΟΛΥ swipe, επειδη για να καταλαβει η καθε εφαρμογη οτι θελω να παω πισω πρεπει να ξεκιναω απο το δεξι μισο της (ισως και πιο μετα) και να κανω swipe μεχρι τερμα αριστερα. Επιπλεον, οταν μια φωτο εινια σε πληρη οθονη, δεν πιανει το swipe για να βγει και πρεπει να πατησεις back.
    Τελος, για να κανω share μια φωτο μεσα απο το infinity, η εφαρμογη την αποθηκευει και μετα τη στελνει σαν εικονα στο messenger, αντι να στειλει το url της, οπως κανει δηλαδη ο browser και το boost.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  14. #19244
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.461
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μετα απο ενα σ/κ(/δ) με boost και infinity ηρθε η ωρα της πικρης αληθειας.
    Και τα 2, ακομα και σε compact mode, εχουν πολυ κενο χωρο αναμεσα στα ποστ και στο infinity, που τα γραμματα ειναι μικροτερα, φαινεται ακομα πιο χαλια. Επισης, το infinity χαλαει το ~1/3 του υψους για να δειξει την "επικεφαλιδα" του subreddit, αλλα ευτυχως το boost χαλαει το 1/4 με 1/5 για αυτη.
    Το αλλο σπαστικο, που το ανεφερα και την αλλη φορα, ειναι οτι πρεπει να κανω αναζητηση καθε φορα για να παω απο το ενα subreddit στο αλλο και οχι, δεν βολευει το να τα εχω pinned. Επισης, τα pinned subreddits του boost δεν γινεται να σβηστουν εντελως. Εχει πχ 20 και τα κανω hide. Aν βαλω ενα, πχ του linux, το ψαχνω μετα στη λιστα με τα αλλα 20 για να το βγαλω.
    Μετα απο αυτο, εχουμε το swipe για να παει πισω. ΠΟΛΥ swipe, επειδη για να καταλαβει η καθε εφαρμογη οτι θελω να παω πισω πρεπει να ξεκιναω απο το δεξι μισο της (ισως και πιο μετα) και να κανω swipe μεχρι τερμα αριστερα. Επιπλεον, οταν μια φωτο εινια σε πληρη οθονη, δεν πιανει το swipe για να βγει και πρεπει να πατησεις back.
    Τελος, για να κανω share μια φωτο μεσα απο το infinity, η εφαρμογη την αποθηκευει και μετα τη στελνει σαν εικονα στο messenger, αντι να στειλει το url της, οπως κανει δηλαδη ο browser και το boost.
    Χθες βρήκα πως έχει και οριζοντιο pin. Ούτε αυτό σε βολεύει; Settings -> Interface - > Customize tabs in main page -> τερμα κατω ενεργοποιεις τις επιλογές.
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  15. #19245
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.521
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Τι ακριβως αλλαζει αυτο? Γιατι ενεργοποιησα και τις 4 επιλογες που εχει εκει κατω κατω και δεν ειδα διαφορα.
    ديميتريس

Σελ. 1283 από 1376 ΠρώτηΠρώτη ... 12631273127812811282128312841285128812931303 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-08-15, 15:45
  2. iOS σε Android
    Από elminster στο φόρουμ iOS
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-02-15, 13:45

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας