Σελ. 1107 από 1366 ΠρώτηΠρώτη ... 10871097110211051106110711081109111211171127 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16.591-16.605 από 20485
  1. #16591
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.868
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 8anos Εμφάνιση μηνυμάτων
    υπάρχει δυνατότητα να δουμε ποιες απο τις εφαρμογές που εχουμε εγκατεστημένες σε ενα κινητό απο τo Google play store υπάρχουν και στην αγορά εφαρμογών της Huawei μέσω του AppGallery;
    Και εγώ δεν έχω βρει κάτι σχετικό πέρα ίσως από το να γράψεις το app gallery και να τις ψάξεις. Εν τω μεταξύ βγάλανε και αυτό για αναζήτηση σε περισσότερες πηγές.
    https://techweek.co.nz/news/huawei-blog-post/

    Ποιο εβαλες στο μάτι;

  2. #16592
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.527
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εγώ δεν έχω βρει κάτι σχετικό πέρα ίσως από το να γράψεις το app gallery και να τις ψάξεις. Εν τω μεταξύ βγάλανε και αυτό για αναζήτηση σε περισσότερες πηγές.
    https://techweek.co.nz/news/huawei-blog-post/

    Ποιο εβαλες στο μάτι;
    Χαχα κανένα, πήρα στη γυναίκα μου το Xiaomi Redmi note 9 και έχω μείνει με δύο mi note 3.
    έχω πει δεν θα αγοράσω καινούριο μέχρι να τα φτύσουν και τα δύο ή να είναι πλέον μη λειτουργικά.

    Σκέφτομαι να περάσω στο ένα μια lineage os και να μην εγκαταστήσω Google services για να κάνω ακόμα μια προσπάθεια απεξάρτησης από την Google.

    Υπάρχουν ορισμένες εφαρμογές που είναι απαραίτητες στην καθημερινή ζωή, όπως για παράδειγμα το BankID, που παλιότερα προσφερόταν μόνο μέσω του Google play αλλα τώρα βλέπω ότι υπάρχει και στο appgallery οπότε κάτι τέτοιο είναι πιο εφικτό.
    "Από την άλλη ακούω: ου δύνασθε Θεώ δουλεύειν και μαμωνά. […]. Οταν ένας πολιτισμός αφήνει το Θεό και βάζει το μαμωνά (παντού το βλέπομε) για ανώτατο αγαθό, summum bonum, καταλαβαίνετε τι πολιτισμός πρέπει να είναι αυτός. Διαλέξαμε, φαίνεται, τον πολιτισμό που μας άξιζε. […]"

    Ζ.Λορεντζάτος,
    COLLECTANEA

  3. #16593
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.868
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 8anos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χαχα κανένα, πήρα στη γυναίκα μου το Xiaomi Redmi note 9 και έχω μείνει με δύο mi note 3.
    έχω πει δεν θα αγοράσω καινούριο μέχρι να τα φτύσουν και τα δύο ή να είναι πλέον μη λειτουργικά.

    Σκέφτομαι να περάσω στο ένα μια lineage os και να μην εγκαταστήσω Google services για να κάνω ακόμα μια προσπάθεια απεξάρτησης από την Google.

    Υπάρχουν ορισμένες εφαρμογές που είναι απαραίτητες στην καθημερινή ζωή, όπως για παράδειγμα το BankID, που παλιότερα προσφερόταν μόνο μέσω του Google play αλλα τώρα βλέπω ότι υπάρχει και στο appgallery οπότε κάτι τέτοιο είναι πιο εφικτό.
    Και εγώ αυτό έχω. Δεν σκοπεύω επίσης να το αλλάξω μέχρι να τα φτύσει.

    Αφού σου περισσεύει καλή ιδέα να δοκιμάσεις.

  4. #16594
    Εγγραφή
    12-07-2005
    Περιοχή
    Αργυρούπολη, Αθήνα
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    5.635
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    25(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 8anos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χαχα κανένα, πήρα στη γυναίκα μου το Xiaomi Redmi note 9 και έχω μείνει με δύο mi note 3.
    έχω πει δεν θα αγοράσω καινούριο μέχρι να τα φτύσουν και τα δύο ή να είναι πλέον μη λειτουργικά.

    Σκέφτομαι να περάσω στο ένα μια lineage os και να μην εγκαταστήσω Google services για να κάνω ακόμα μια προσπάθεια απεξάρτησης από την Google.

    Υπάρχουν ορισμένες εφαρμογές που είναι απαραίτητες στην καθημερινή ζωή, όπως για παράδειγμα το BankID, που παλιότερα προσφερόταν μόνο μέσω του Google play αλλα τώρα βλέπω ότι υπάρχει και στο appgallery οπότε κάτι τέτοιο είναι πιο εφικτό.
    Να βάζει κάποιος το AppGallery της Huawei για να αποφύγει την Google...
    https://www.nbr.org/publication/a-co...bal-responses/

    Βάλε MicroG και Aurora store και μπορείς να κατεβάσεις ό,τι εφαρμογή θες από το Play Store χωρίς λογαριασμό ή Play services.
    1. i5-750 @ 3.33 GHz Gigabyte GA-P55M-UD2 16GB DDR3 1666MHz MSI Radeon HD 7870 Gigabyte Radeon HD 5750 NZXT Hush Dell U2412m Sony Bravia KDL-40S2530
    2. Pentium G645 2.9GHz MSI B75MA-P45 8GB DDR3 1333MHz Gigabyte Nvidia GTX 950 Thermaltake ArmorJr. VC3000
    3. Xiaomi Redmi Note 4X crDroid Android 11 2022-02-20 GCam MGC_8.1.101_A9_GV1zfix_ENG by BSG

  5. #16595
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.527
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Erebos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να βάζει κάποιος το AppGallery της Huawei για να αποφύγει την Google...
    https://www.nbr.org/publication/a-co...bal-responses/

    Βάλε MicroG και Aurora store και μπορείς να κατεβάσεις ό,τι εφαρμογή θες από το Play Store χωρίς λογαριασμό ή Play services.
    Όχι δεν θα βάλω ούτε microG, το appgallery είναι αναγκαίο κακό για να κατεβάσω κάποιες εφαρμογές που είναι απαραίτητες, και θα το χρησιμοποιήσω εαν βοηθήσει στην απεξάρτηση μου απο την Google.
    "Από την άλλη ακούω: ου δύνασθε Θεώ δουλεύειν και μαμωνά. […]. Οταν ένας πολιτισμός αφήνει το Θεό και βάζει το μαμωνά (παντού το βλέπομε) για ανώτατο αγαθό, summum bonum, καταλαβαίνετε τι πολιτισμός πρέπει να είναι αυτός. Διαλέξαμε, φαίνεται, τον πολιτισμό που μας άξιζε. […]"

    Ζ.Λορεντζάτος,
    COLLECTANEA

  6. #16596
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.327
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Darksky app και επισημα τελος απο χτες. Απο σημερα δειχνει αυτο το χαλι στην εικονα
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Screenshot_20200802-104218.png  

    ديميتريس

  7. #16597
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Espoo, FI
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    20.918
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/400
    ISP
    Elisa
    Router
    pfsense
    Πολύ κρύο στο Βόλο, καλοκαιριάτικα...
    Ανυπόγραφος

  8. #16598
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.327
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Ξερετε καποια εφαρμογη που να μπορει να μου τραβηξει καποιες πληροφοριες μεσω του upnp του ρουτερ οπως το miniupnpc εδω
    https://www.adslgr.com/forum/threads...=1#post6860398

    Δοκιμασα αυτη εδω αλλα δεν βγαινει ακρη
    https://play.google.com/store/apps/d...jjang.upnptool

    ---edit
    Ουτε με αυτη εδω γινεται δουλεια
    https://play.google.com/store/apps/d...tn.upnpbrowser
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος jim_p : 04-08-20 στις 10:55.
    ديميتريس

  9. #16599
    Εγγραφή
    02-11-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    758
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    49.999/29.999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΥΡΩΠΟΣ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    9(dB) / 15(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Erebos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να βάζει κάποιος το AppGallery της Huawei για να αποφύγει την Google...
    https://www.nbr.org/publication/a-co...bal-responses/

    Βάλε MicroG και Aurora store και μπορείς να κατεβάσεις ό,τι εφαρμογή θες από το Play Store χωρίς λογαριασμό ή Play services.
    Επειδή φαίνεται ότι έχεις ασχοληθεί και γνωρίζεις.

    Στο Nexus 7 έχω περασμένη custom Android 10 rom με τα Open Gapps.
    Ταυτόχρονα έχω εγκατεστημένο και το MicroG γιατί το χρησιμοποιώ στο YouTube Vanced.

    Τον επόμενο μήνα που θα βγει καινούρια version της custom rom με το τελευταίο security patch, μπορώ να κάνω hard reset το tablet, να ΜΗΝ περάσω τα Open Gapps, και θα μπορώ να κατεβάζω εφαρμογές από το Play Store χρησιμοποιώντας το MicroG που θα έχω ούτως ή άλλως εγκατεστημένο, μαζί και με όσες εφαρμογές έχω αγοράσει με το Google account μου;

    Αν ναι, από τη στιγμή που δεν θα έχω περάσει τα Open Gapps, θα χρειαστώ ΜΟΝΟ το .apk από το Play Store; Το tablet προφανώς χωρίς Gapps στο πρώτο boot δεν έχει εγκατεστημένο το Play Store.



    Σ' ευχαριστώ εκ των προτέρων για την απάντηση σου.


    CPU:CORE i7-920 2.66GHZ | Mobo:ASUS P6T Deluxe | RAM:Corsair 7Gb (3x 1Gb, 1x 4Gb) DDR3 1333MHz | VGA:MSI GEFORCE GT960 4GB | HDD:1x WD WD5001AALS 500GB, 1x HITACHI 500GB | Optical Drive:SAMSUNG DVD-RW SH-S223F | PSU:TAGAN TG700 BZ Series PIPEROCK | Case:APLUS CS 188AWF | UPS:NRG GUARD+ 1000
    Huawei Mate 20 Pro
    Samsung Galaxy Tab S7

  10. #16600
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.433
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bianconero Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή φαίνεται ότι έχεις ασχοληθεί και γνωρίζεις.

    Στο Nexus 7 έχω περασμένη custom Android 10 rom με τα Open Gapps.
    Ταυτόχρονα έχω εγκατεστημένο και το MicroG γιατί το χρησιμοποιώ στο YouTube Vanced.

    Τον επόμενο μήνα που θα βγει καινούρια version της custom rom με το τελευταίο security patch, μπορώ να κάνω hard reset το tablet, να ΜΗΝ περάσω τα Open Gapps, και θα μπορώ να κατεβάζω εφαρμογές από το Play Store χρησιμοποιώντας το MicroG που θα έχω ούτως ή άλλως εγκατεστημένο, μαζί και με όσες εφαρμογές έχω αγοράσει με το Google account μου;

    Αν ναι, από τη στιγμή που δεν θα έχω περάσει τα Open Gapps, θα χρειαστώ ΜΟΝΟ το .apk από το Play Store; Το tablet προφανώς χωρίς Gapps στο πρώτο boot δεν έχει εγκατεστημένο το Play Store.



    Σ' ευχαριστώ εκ των προτέρων για την απάντηση σου.
    Μπορώ να σε βοηθήσω κι εγώ στις ερωτήσεις σου.

    Καταρχήν, αν περάσεις νέα rom, χάνεις και το microg.

    Πρέπει να περάσεις εκ νέου το microg.

    Προτίμησε το nandroid microg.

    Θα σου εγκαταστήσει όλα τα απαραίτητα (μαζί και το aurora store όπου είναι το εναλλακτικό store για να εγκαθιστάς εφαρμογές είτε με το google account σου είτε με anonymous account).

    Για να λειτουργήσει σωστά και πλήρως το microg (δεν χρειάζεται να εγκαταστήσεις κανένα apk play store), θα πρέπει η συσκευή και η rom να υποστηρίζουν signature spoofing, αλλιώς δεν θα μπορεί το fake store του microg να αναγνωριστεί στο σύστημα σαν επίσημο play store και θα έχεις θέματα με εφαρμογές που απαιτούν την ύπαρξη του play store.

    Ουσιαστικά τα βήματα που πρέπει να κάνεις είναι τα εξής:

    - Κάνεις wipe την παλιά rom και flash-άρεις την νέα, χωρίς gapps.

    - Flash-άρεις το nandroid microg από το link που παράθεσα

    - Flash-άρεις το magisk για να έχεις root

    - Αφού boot-άρεις στη νέα ρομ, θα πρέπει να ανοίξεις τα settings του microg, να πας στο self-check και να δεις αν είναι τικαρισμένα τα checkboxes.

    Αν κάποιο απ'τα 3 πρώτα δεν είναι τικαρισμένο, θα πρέπει να πατήσεις πάνω του και θα σε ρωτήσει αν θέλεις να ενεργοποιηθεί το signature spoofing (αυτό σε περίπτωση που το υποστηρίζει η rom).
    Αν δεν το υποστηρίζει η rom, θα πρέπει να εγκαταστησεις ένα έξτρα patch, το οποίο όμως δεν λειτουργεί για το android10.

    Αφού τακτοποιήσεις το signature spoofing, θα πρέπει να τσεκάρεις στα παρακάτω checkboxes αν είναι τικαρισμένο το "play store (phonesky)", όπου ουσιαστικά είναι το fake store.

    Αν δεν είναι τσεκαρισμένα όλα τα σχετικά boxes (που δεν θα είναι), θα πρέπει να ανοίξεις το τοπικό terminal (αν δεν έχει η rom, θα πρέπει να εγκαταστήσεις εσύ ένα), να πάρεις δικαιώματα root με "su", και να τρέξεις την εντολή

    Κώδικας:
    pm grant com.android.vending android.permission.FAKE_PACKAGE_SIGNATURE
    Μετά θα αναγνωρίζεται το fake store σαν το επίσημο play store και δεν θα έχεις προβλήματα.

    Τέλος, για να έχεις ειδοποιήσεις μέσω gcm (google cloud messaging), θα πρέπει να το ενεργοποιήσεις πάλι μέσα από το microg settings.

    Αφού το ενεργοποιήσεις, αν διαπιστώσεις πως δεν συνδέεται στο cloud για να λαμβάνει ειδοποιήσεις, θα πρέπει να ανοίξεις τον phone dialer και να πληκτρολογήσεις

    Κώδικας:
    *#*#2432546#*#*
    και θα ενεργοποιηθεί μετά από λίγο.
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  11. #16601
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.527
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 8anos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι δεν θα βάλω ούτε microG, το appgallery είναι αναγκαίο κακό για να κατεβάσω κάποιες εφαρμογές που είναι απαραίτητες, και θα το χρησιμοποιήσω εαν βοηθήσει στην απεξάρτηση μου απο την Google.
    Λοιπον για να κανω ενα μικρο update

    Πέρασα τελικά την lineageos 17.1 χωρις microg ή google services.
    To appgallery δεν το χρησιμοποίησα τελικά αφού ζητούσε να κάνω λογαριασμό στην Huawei πράγμα που δεν εκανε οταν ειχα εγκατεστημένο και το Playstore της google.
    Εβαλα το Fdroid και εφαρμογές απο εκεί για μια σειρά λειτουργίες.
    Έβαλα και το Aurora store χωρις να βάλω τα στοιχειά του λογαριασμού μου και εγκατέστησα εφαρμογές οπως το bankid που δεν μπορούσα να βρω εναλλακτικές.
    Μεχρι στιγμής δεν εχει δουλέψει μονο η εφαρμογή του νετφλιξ, πιθανόν επειδη εxω ξεκλείδωτο Bootloader.
    "Από την άλλη ακούω: ου δύνασθε Θεώ δουλεύειν και μαμωνά. […]. Οταν ένας πολιτισμός αφήνει το Θεό και βάζει το μαμωνά (παντού το βλέπομε) για ανώτατο αγαθό, summum bonum, καταλαβαίνετε τι πολιτισμός πρέπει να είναι αυτός. Διαλέξαμε, φαίνεται, τον πολιτισμό που μας άξιζε. […]"

    Ζ.Λορεντζάτος,
    COLLECTANEA

  12. #16602
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.433
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 8anos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μεχρι στιγμής δεν εχει δουλέψει μονο η εφαρμογή του νετφλιξ, πιθανόν επειδη εxω ξεκλείδωτο Bootloader.
    Δεν φταίει ο bootloader. Λόγω έλλειψης google play services δεν παίζει.
    Εδώ είναι που έρχεται το microg και δίνει την λειτουργικότητα που χάνεις από τα gapps.

    Υπάρχουν κι άλλες εφαρμογές που δεν θα λειτουργούν, be prepared.
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  13. #16603
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.527
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν φταίει ο bootloader. Λόγω έλλειψης google play services δεν παίζει.
    Εδώ είναι που έρχεται το microg και δίνει την λειτουργικότητα που χάνεις από τα gapps.

    Υπάρχουν κι άλλες εφαρμογές που δεν θα λειτουργούν, be prepared.
    Και όμως παίζει. Το πρόβλημά είναι οτι το είχα εγκαταστήσει απο apk που κατέβασα απο το site του netflix.

    Το απεγκατεστησα και το πέρασα μέσω του aurora store και δουλεύει.
    "Από την άλλη ακούω: ου δύνασθε Θεώ δουλεύειν και μαμωνά. […]. Οταν ένας πολιτισμός αφήνει το Θεό και βάζει το μαμωνά (παντού το βλέπομε) για ανώτατο αγαθό, summum bonum, καταλαβαίνετε τι πολιτισμός πρέπει να είναι αυτός. Διαλέξαμε, φαίνεται, τον πολιτισμό που μας άξιζε. […]"

    Ζ.Λορεντζάτος,
    COLLECTANEA

  14. #16604
    Εγγραφή
    12-07-2005
    Περιοχή
    Αργυρούπολη, Αθήνα
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    5.635
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    25(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    @bianconero

    Ο Gentoo τα είπε όλα.
    Να επισημάνω μόνο ότι συνιστάται να μην χρησιμοποιείτε το Aurora Store με το προσωπικό σας gmail account αλλά με την επιλογή ανώνυμου throwaway account που δημιουργεί το ίδιο το app, για την αποφυγή πιθανού ban του προσωπικού σας λογαριασμού σε περίπτωση που πάρει ανάποδες η Google και νιώσει ότι απειλείται.
    1. i5-750 @ 3.33 GHz Gigabyte GA-P55M-UD2 16GB DDR3 1666MHz MSI Radeon HD 7870 Gigabyte Radeon HD 5750 NZXT Hush Dell U2412m Sony Bravia KDL-40S2530
    2. Pentium G645 2.9GHz MSI B75MA-P45 8GB DDR3 1333MHz Gigabyte Nvidia GTX 950 Thermaltake ArmorJr. VC3000
    3. Xiaomi Redmi Note 4X crDroid Android 11 2022-02-20 GCam MGC_8.1.101_A9_GV1zfix_ENG by BSG

  15. #16605
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.433
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Erebos Εμφάνιση μηνυμάτων
    @bianconero

    Ο Gentoo τα είπε όλα.
    Να επισημάνω μόνο ότι συνιστάται να μην χρησιμοποιείτε το Aurora Store με το προσωπικό σας gmail account αλλά με την επιλογή ανώνυμου throwaway account που δημιουργεί το ίδιο το app, για την αποφυγή πιθανού ban του προσωπικού σας λογαριασμού σε περίπτωση που πάρει ανάποδες η Google και νιώσει ότι απειλείται.
    Σωστά. Ξέχασα να το επισημάνω. Ωστόσο, επειδή το 'χω δοκιμάσει και με τον λογαριασμό μου (όπου έχω και purchased apps), δεν είχα κάποιο πρόβλημα.

    Αλλά συμφωνώ στο να χρησιμοποιήσει είτε dummy account είτε anonymous.
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

Σελ. 1107 από 1366 ΠρώτηΠρώτη ... 10871097110211051106110711081109111211171127 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-08-15, 15:45
  2. iOS σε Android
    Από elminster στο φόρουμ iOS
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-02-15, 13:45

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας