Σελ. 1076 από 1366 ΠρώτηΠρώτη ... 10561066107110741075107610771078108110861096 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16.126-16.140 από 20485
  1. #16126
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.029
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια που αρχίσαμε περί launchers και διαφημίσεις.
    Ξέρουμε ο Microsoft launcher αν έχει πολλές;
    Διαφημίσεις δεν έχει, τουλάχιστον εγώ στην βλέπω κάτι. Tracking φαντάζομαι ναι.

  2. #16127
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.330
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Προλογος...

    Εχω εναν high tech παππου εδω στη γειτονια με ενα redmi 7a που εμεινε χωρις λαπτοπ και πλεον "απαιτει" να κανει στο κινητο οτι εκανε με το λαπτοπ. Και για καποιο περιεργο λογο εχει συνδεσει τις σελιδες που χρησιμοποιει, πχ facebook, της τραπεζας κλπ, με τις αντιστοιχες εφαρμογες. Δεν εχει βρει εφαρμογες για 2 σελιδες: της δεη και της wind. Και εδω αρχιζει το προβλημα...

    Εχει κανει το widget της αναζητησης στην home screen κομπολοϊ, μιας και το θεωρει αντιστοιχο του browser στο pc, παρολο που δεν ειναι και γραφει σε αυτο οτι του κατεβει. Γραφει πχ δεη, βρισκει η αναζητηση την σελιδα της δεη, παει, βαζει τα στοιχεια του και δεν τον αφηνει να μπει. Το ιδιο και η σελιδα της wind.
    Επειδη η αναζητηση της google ειναι απο τα πραγματα που εχουν παρει ποδι απο day 1 στο δικο μου κινητο, δεν εχω τροπο να τσεκαρω τα οσα λεει στο δικο μου. Αλλα θεωρω οτι το ολο προβλημα του ειναι στο οτι η αναζητηση ανοιγει τις σελιδες που βρισκει στο webview και οχι στον chrome, μιας και κανει μπαμ το υποτυπωδες interface που εχει, αρα απο καπου εκει ξεκιναει το προβλημα. Μπορω με καποιο τροπο να την κανω να τις ανοιγει με τον chrome?
    ديميتريس

  3. #16128
    Εγγραφή
    06-03-2011
    Μηνύματα
    1.316
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    28683/2495
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Bookmark την κάθε σελίδα στην home screen?

  4. #16129
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Espoo, FI
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    20.918
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/400
    ISP
    Elisa
    Router
    pfsense
    Αυτό που είπε ο από πάνω:

    Πηγαίνεις στη σελίδα που θέλεις με τον Chrome, και από το μενού πατάς το "Add to home screen" ή όπως αλλιώς λέγεται στα ελληνικά.
    Μετά με ένα πάτημα θα πηγαίνει απευθείας στη σελίδα.

    Πιθανά προβλήματα: μπορεί το URL να κρατάει το session id και να δημιουργεί θέματα στη διαδικασία εισόδου.

  5. #16130
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.330
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλο σαν ιδεα, αλλα δεν νομιζω να ξεκολλησει απο το widget. Θα του την προτεινω παντως.
    Βλεπω εδω οτι στις επιλογες για προγραμματιστες > υλοποιηση webview δινει τη δυνατοτητα επιλογης μεταξυ chrome και webview. Αν αλλαχτει αυτο σε chrome, τοτε οτι ζηταει webview δεν θα πρεπει να ανοιγει με τον chrome? Οποιος εχει χρονο ας του ριξει μια ματια.
    ديميتريس

  6. #16131
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Espoo, FI
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    20.918
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/400
    ISP
    Elisa
    Router
    pfsense
    Αν το αποθηκευμένο URL έχει και το favicon της σελίδας, θα μοιάζει με εφαρμογή.
    Ανυπόγραφος

  7. #16132
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.330
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Αυτο το κανει μονος του ο chrome ή πρεπει να το κανω εγω με το χερι?
    ديميتريس

  8. #16133
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.029
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Θεός ο παππούς. Ηλικία;

  9. #16134
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Σαν ψείρας που είμαι έχω κολλήσει στον nova διότι επιτρέπει ακόμη την χρήση εικονιδίων χωρίς τα γελοία πλαίσια που μας φόρτωσε η Google με τα pixel. Πχ ο FF εξακολουθεί και έχει το στρογγυλό εικονίδιο. Ότι άλλο και να δοκιμάσω προσθέτει περίγραμμα. Και είναι ελάχιστα τα θέματα που έχουν σωστό masking ώστε να το ανεχτώ.

    Όσο για τον MS Launcher τον βρίσκω μια χαρά αλλά δεν μπορώ με τίποτα να πειράξω το συρτάρι εφαρμογών ώστε να καλύπτει όλη την οθόνη. Και πάει στο καλό να δεχτώ την αναζήτηση πάνω. Αλλά στο κάτω μέρος της οθόνης υπάρχει τεράστιο κενό όταν έχω επιλέξει να έχω το συρτάρι με slide δεξιά - αριστερά.

  10. #16135
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.621
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προλογος...

    Εχω εναν high tech παππου εδω στη γειτονια με ενα redmi 7a που εμεινε χωρις λαπτοπ και πλεον "απαιτει" να κανει στο κινητο οτι εκανε με το λαπτοπ. Και για καποιο περιεργο λογο εχει συνδεσει τις σελιδες που χρησιμοποιει, πχ facebook, της τραπεζας κλπ, με τις αντιστοιχες εφαρμογες. Δεν εχει βρει εφαρμογες για 2 σελιδες: της δεη και της wind. Και εδω αρχιζει το προβλημα...

    Εχει κανει το widget της αναζητησης στην home screen κομπολοϊ, μιας και το θεωρει αντιστοιχο του browser στο pc, παρολο που δεν ειναι και γραφει σε αυτο οτι του κατεβει. Γραφει πχ δεη, βρισκει η αναζητηση την σελιδα της δεη, παει, βαζει τα στοιχεια του και δεν τον αφηνει να μπει. Το ιδιο και η σελιδα της wind.
    Επειδη η αναζητηση της google ειναι απο τα πραγματα που εχουν παρει ποδι απο day 1 στο δικο μου κινητο, δεν εχω τροπο να τσεκαρω τα οσα λεει στο δικο μου. Αλλα θεωρω οτι το ολο προβλημα του ειναι στο οτι η αναζητηση ανοιγει τις σελιδες που βρισκει στο webview και οχι στον chrome, μιας και κανει μπαμ το υποτυπωδες interface που εχει, αρα απο καπου εκει ξεκιναει το προβλημα. Μπορω με καποιο τροπο να την κανω να τις ανοιγει με τον chrome?
    Τι θέλει να κάνει μ'αυτές τις σελίδες ?
    Χρόνια τώρα από κινητό εξυπηρετούμαι από
    1. Myf2g https://www.wind.gr/f2g/gr/my-free-2-go/login/
    2. Mywind https://www.wind.gr/auth/login/oidcL...xfR1IifQ%3D%3D

    Kai πληρώνω ΔΕΗ με κάρτα, χωρίς τραπεζική προμήθεια, έχοντας γραφτεί στις ηλεκτρονικές υπηρεσίες ΔΕΗ

    ΥΓ
    Χρησιμοποιώ επίσης
    My vodafone
    My cosmote
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  11. #16136
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.029
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiffany Εμφάνιση μηνυμάτων

    Όσο για τον MS Launcher τον βρίσκω μια χαρά αλλά δεν μπορώ με τίποτα να πειράξω το συρτάρι εφαρμογών ώστε να καλύπτει όλη την οθόνη. Και πάει στο καλό να δεχτώ την αναζήτηση πάνω. Αλλά στο κάτω μέρος της οθόνης υπάρχει τεράστιο κενό όταν έχω επιλέξει να έχω το συρτάρι με slide δεξιά - αριστερά.
    Εγώ είμαι με αυτόν και παλαιότερα με simple launcher. Γενικά δεν θέλω πολύπλοκα πράγματα και το συρτάρι το έχω με vertical scroll.

    Θα έλεγα ότι το μεγαλύτερο πρόβλημα μου είναι η έλλειψη διαχείρισης των εφαρμογών με κάποιας μορφής groups όπως έχει ο simple launcher μια γενική αυτόματη κατηγοριοποίηση. Και έτσι έχω αναγκαστεί να φτιάξω folders ώστε να περιορίσει το ατελείωτο scrolling.

    Προσωπικά θα ήθελα μια λειτουργία σαν τα groups με ένα γρήγορο hidden apps toggle.

    Άυτο που δεν θυμάμαι είναι γιατί άφησα τονsimple launcher για τον Microsoft. Έχει περάσει αρκετός καιρός και πραγματικά δεν μπορώ να θυμηθώ τι μου τράβηξε την προσοχή. Το κυκλικό scrolling στα desktop που μου επιτρέπει δύο να έχω κάποιας μορφής flipping ίσως γιατί αυτό δεν το είχε ο simple launcher.

  12. #16137
    Εγγραφή
    11-06-2007
    Περιοχή
    Τρίκαλα Θεσσαλίας
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    3.097
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10328/896
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΤΡΙΚΑΛΑ
    Router
    NetFaster IAD
    SNR / Attn
    11(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προλογος...

    Εχω εναν high tech παππου εδω στη γειτονιά....... Δεν εχει βρει εφαρμογες για 2 σελιδες: της δεη και της wind. Και εδω αρχιζει το προβλημα...
    Η ΔΕΗ έχει εφαρμογή
    https://play.google.com/store/apps/details?id=gr.dei

    Το ίδιο και η Wind

    https://play.google.com/store/apps/d...gr.wind.mywind
    Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από Λευκούς.

  13. #16138
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.330
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    @akilleas
    Μπορει απο αυτες τις εφαρμογες να δει το λογαριασμο του και να τον πληρωσει αν χρειαστει? Αν ναι, και αν παιρνουν τους κωδικους του, θα τις προτιμησω σιγουρα.

    @chat1978
    Ειναι γυρω στα 75.
    Πιο κατω εχουμε εναν αλλο παππου, 82 αν δεν κανω λαθος, που εχει samsung ταμπλετ και ακουει ολη μερα τραγουδια στο youtube και που και που μιλαει με τα εγγονια του στο viber! Πριν λιγα χρονια, που ηταν και αυτος γυρω στα 75, ζητησε απο ενα φιλο μου να του γραψει ολη τη δισκογραφια του Καζατζιδη που ειχε. 900+ mp3 μπηκανε σε 6 cd για να τα παιζει στο αυτοκινητο. Και καποια μερα η γυναικα του τον ρωτησε το θεϊκο: "Κωστα εισαι 75 χρονων. Θα προλαβεις να τα ακουσεις ολα? Γιατι εγω λεω οτι τζαμπα ασχοληθηκε και στα εγραψε το παιδι!"
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος jim_p : 21-02-20 στις 10:13.
    ديميتريس

  14. #16139
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.621
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    @akilleas
    Μπορει απο αυτες τις εφαρμογες να δει το λογαριασμο του και να τον πληρωσει αν χρειαστει? Αν ναι, και αν παιρνουν τους κωδικους του, θα τις προτιμησω σιγουρα.

    @chat1978
    Ειναι γυρω στα 75.
    Πιο κατω εχουμε εναν αλλο παππου, 82 αν δεν κανω λαθος, που εχει samsung ταμπλετ και ακουει ολη μερα τραγουδια στο youtube και που και που μιλαει με τα εγγονια του στο viber! Πριν λιγα χρονια, που ηταν και αυτος γυρω στα 75, ζητησε απο ενα φιλο μου να του γραψει ολη τη δισκογραφια του Καζατζιδη που ειχε. 900+ mp3 μπηκανε σε 6 cd για να τα παιζει στο αυτοκινητο. Και καποια μερα η γυναικα του τον ρωτησε το θεϊκο: "Κωστα εισαι 75 χρονων. Θα προλαβεις να τα ακουσεις ολα? Γιατι εγω λεω οτι τζαμπα ασχοληθηκε και στα εγραψε το παιδι!"
    Γυναίκες
    Φαρμακόγλωσσες

    Θα μπορούσε να της απαντήσει
    "Τα έγραψε για να τ'ακούω όταν θάρχομαι στον τάφο σου"

    Μπορείς κάπου να ανεβάσεις αυτά τα cd ?
    Mικρότερος είμαι, έχω χρόνο να τ'ακούω.

    Και ναι μπορεί να βλέπει και να πληρώνει τους λογαριασμούς, παίρνει και ειδοποίηση πότε εκδόθηκε νέος λογαριασμός, αν οφείλει κάτι, ιστορικό λογαριασμών κλπ

    Θα παίρνει και ειδοποίηση για 1+1 καφέ δώρο

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  564f555118155.jpg 
Εμφανίσεις:  0 
Μέγεθος:  206,2 KB 
ID: 211828 Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  404-copy-1.gif 
Εμφανίσεις:  0 
Μέγεθος:  315,2 KB 
ID: 211830
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimitri_ns : 21-02-20 στις 10:44.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  15. #16140
    Εγγραφή
    11-06-2007
    Περιοχή
    Τρίκαλα Θεσσαλίας
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    3.097
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10328/896
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΤΡΙΚΑΛΑ
    Router
    NetFaster IAD
    SNR / Attn
    11(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    @akilleas
    Μπορει απο αυτες τις εφαρμογες να δει το λογαριασμο του και να τον πληρωσει αν χρειαστει? Αν ναι, και αν παιρνουν τους κωδικους του, θα τις προτιμησω σιγουρα.

    @chat1978
    Ειναι γυρω στα 75.
    Πιο κατω εχουμε εναν αλλο παππου, 82 αν δεν κανω λαθος, που εχει samsung ταμπλετ και ακουει ολη μερα τραγουδια στο youtube και που και που μιλαει με τα εγγονια του στο viber! Πριν λιγα χρονια, που ηταν και αυτος γυρω στα 75, ζητησε απο ενα φιλο μου να του γραψει ολη τη δισκογραφια του Καζατζιδη που ειχε. 900+ mp3 μπηκανε σε 6 cd για να τα παιζει στο αυτοκινητο. Και καποια μερα η γυναικα του τον ρωτησε το θεϊκο: "Κωστα εισαι 75 χρονων. Θα προλαβεις να τα ακουσεις ολα? Γιατι εγω λεω οτι τζαμπα ασχοληθηκε και στα εγραψε το παιδι!"
    Ναι,μπορεί να βάλει τους κωδικούς που έχει σε κάθε εταιρία και στην εφαρμογή.
    Θα βλέπει λογαριασμούς και να τους πληρώνει.
    Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από Λευκούς.

Σελ. 1076 από 1366 ΠρώτηΠρώτη ... 10561066107110741075107610771078108110861096 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-08-15, 15:45
  2. iOS σε Android
    Από elminster στο φόρουμ iOS
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-02-15, 13:45

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας