Σελ. 1188 από 1366 ΠρώτηΠρώτη ... 11681178118311861187118811891190119311981208 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 17.806-17.820 από 20485
  1. #17806
    Εγγραφή
    14-11-2007
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    10.030
    Downloads
    39
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μήπως ξέρετε και καμία εφαρμογή που να κάνει monitor τους αισθητήρες αλλά να το δείχνει στο notification area ή έστω και σε widget;
    Έχω ένα πρόβλημα εδώ και καιρό με τον proximity sensor (γιαυτό κοιτάω και diallers...) που ξαφνικά σκαλώνει όταν πραγματοποιώ ή δέχομαι κλήση και θέλω να μπορώ να βλέπω διαρκώς το status του.

    Έχω βρει διάφορες που παρακολουθούν τους αισθητήρες αλλά δεν με καλύπτουν.
    Εφαρμογή γιατί;
    Δεν βολεύει κάποιο developer setting με εμφάνιση στα quick toggles;

  2. #17807
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.029
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Προσωπικά πιστεύω ότι σκοτιστήκαν για τις επαφές μου εασ που ειναι και ο εύκολος στόχος για προσωπικά δεδομένα. Όλα τα δεδομένα από την χρήση του κινητού τους ενδιαφέρουν και εκεί γίνεται ΧΑΜΟΣ από όπου και να το κοιτάξεις.

  3. #17808
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stamka Εμφάνιση μηνυμάτων
    ειναι εντελως ανούσιο να μην κανεις συγχρονισμο με google αν ο λογος ειναι να μην ξερει η google το ονομα και το τηλεφωνο σου
    Ολοι οι φιλοι σου που σε εχουν αποθηκευμενο στο δικο τους κινητο εχουν δωσει αυτοι τα στοιχεια πχ Μπαμπης Καραμπαμπης 69000000 με email ktl Επισης κανενας απο τους φιλους δε θα πρεπει να εχει ποτε καμμια εφαρμογη που να συνδέετε με caller id γιατι παίρνουν τα στοιχεια σου απο αυτον και μαλιστα κατα την εγκατασταση εφαρμογης εχει δωσει και αδεια για αυτο
    Το είχα γράψει και πολύ παλιότερα. Είχα φίλο ο οποίος προσπαθούσε με κάθε τρόπο να το παίξει ανώνυμος. Χίλια mail για χίλια sites. Κάποια στιγμή δανείστηκα ένα BB και το συγχρόνισα με το Gmail μου. Μου έβγαλε για εικόνα επαφής κάτι εντελώς άσχετο με αυτό που είχε ορίσει ο ίδιος. Στα δικά μου στοιχεία δεν υπήρχε πουθενά το συγκεκριμένο mail και έψαχνε να βρει το στο διάβολο συνέβη. Δεν ήθελε και πολύ για να το καταλάβεις. Κάπου τα μπέρδεψε ο ίδιος.

    Συμφωνώ για το ρουφιάνεμα που λέτε αλλά από την άλλη το να έχεις παντού κάποια πράγματα είναι απίστευτη ευκολία. Έχουμε ξεχάσει τι πάει να πει εκτυπωτής με το cloud. Και πολλά άλλα που τα χρησιμοποιούμε κάθε μέρα.


    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικά πιστεύω ότι σκοτιστήκαν για τις επαφές μου εασ που ειναι και ο εύκολος στόχος για προσωπικά δεδομένα. Όλα τα δεδομένα από την χρήση του κινητού τους ενδιαφέρουν και εκεί γίνεται ΧΑΜΟΣ από όπου και να το κοιτάξεις.
    Το μόνο που τους ενδιαφέρει είναι το ιστορικό αναζήτησης και πλοήγησης. Για τις επαφές και τα "δήθεν" προσωπικά mail σου χ€στηκαν. Τι τους νοιάζει αν διακινείς κρατικά μυστικά; Χ€στηκαν πατόκορφα. Τους νοιάζει να δούνε τις λέξεις κλειδιά που πληρώνει ο άλλος και να σου πασάρουν διαφήμιση.

    Χτες μάλιστα έβλεπα τα τελευταία επεισόδια από τα "Μαύρα Μεσάνυχτα". Στο τέλος ανακαλύπτουν ένα πολύ "βρώμικο" μυστικό ενός αστυνομικού. Του αρέσουν πολύ τα λουκάνικα με μαγιονέζα. Είμαστε πολύ γελασμένοι αν θεωρούμε πως το FB με 1 δις χρήστες το νοιάζει αυτή η λεπτομέρεια. Και οποιονδήποτε άλλο. Προς θεού δε λέω να τα βγάλουμε όλα στη φόρα. Άλλωστε τα εν οίκω μη εν δήμω. Αλλά το γράφω πάλι. Χ€στηκαν. Το πολύ πολύ να σου στείλουν καμία διαφήμιση με τον Πετρετζίκη που να φτιάχνει Hot Dog.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος tiffany : 20-09-21 στις 19:50.

  4. #17809
    Εγγραφή
    28-01-2008
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    2.384
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H-300s
    Σε Huawei κινητό, μετακίνησα όλες τις φωτογραφίες από το χώρο αποθήκευσης του κινητού σε κάρτα SD. Αλλά τώρα, η default Gallery app, δε δείχνει πλέον χρονολογικά τις φωτογραφίες. Έχετε καμιά ιδέα, πριν δοκιμάσω άλλες εφαρμογές gallery;

  5. #17810
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.868
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yyy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε Huawei κινητό, μετακίνησα όλες τις φωτογραφίες από το χώρο αποθήκευσης του κινητού σε κάρτα SD. Αλλά τώρα, η default Gallery app, δε δείχνει πλέον χρονολογικά τις φωτογραφίες. Έχετε καμιά ιδέα, πριν δοκιμάσω άλλες εφαρμογές gallery;
    Φαντάζομαι άλλαξε η ημερομηνία δημιουργίας λόγω της μετακίνησης.

    Να φανταστώ δεν έκανες αντιγραφή μέσα από την εφαρμογή. Σωστά;

  6. #17811
    Εγγραφή
    28-01-2008
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    2.384
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H-300s
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φαντάζομαι άλλαξε η ημερομηνία δημιουργίας λόγω της μετακίνησης.

    Να φανταστώ δεν έκανες αντιγραφή μέσα από την εφαρμογή. Σωστά;
    Όχι, μέσα από το file manager, έκανα move το φάκελο. Μπορεί να γίνει κάτι; Νόμιζα ότι τις εμφανίζει βάσει των πληροφοριών exif (που δεν έχουν αλλάξει προφανώς).

  7. #17812
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.868
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yyy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι, μέσα από το file manager, έκανα move το φάκελο. Μπορεί να γίνει κάτι; Νόμιζα ότι τις εμφανίζει βάσει των πληροφοριών exif (που δεν έχουν αλλάξει προφανώς).
    Κανονικα θα έπρεπε. Το exif είναι όπως έπρεπε;

  8. #17813
    Εγγραφή
    28-01-2008
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    2.384
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H-300s
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κανονικα θα έπρεπε. Το exif είναι όπως έπρεπε;
    Γιατί να αλλάξει το exif με μια απλή μετακίνηση; Ψάχνοντας λίγο, μάλλον κάνει την ταξινόμηση με βάση την ημερομηνία της τελευταίας αλλαγής, γι' αυτό συμπεριφέρεται έτσι. Δε βρήκα να κάνει βάσει του exif. Αν δεν υπάρχει άλλη λύση, θα πρέπει να ψάξω να βρω άλλη εφαρμογή που να το υποστηρίζει. Τώρα που το ξανασκέφτομαι, θα αρκούσε να κάνει και ταξινόμηση αλφαβητικά, μιας και στα filenames είναι ενσωματωμένες οι ημερομηνίες και ώρες λήψης των φωτογραφιών!

  9. #17814
    Εγγραφή
    31-10-2008
    Μηνύματα
    2.577
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Conn-x OTE
    Δοκίμασε την "Απλή Συλλογή" (θα την βρεις στο F-Droid).

  10. #17815
    Εγγραφή
    28-01-2008
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    2.384
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H-300s
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mzaf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δοκίμασε την "Απλή Συλλογή" (θα την βρεις στο F-Droid).
    Στο δικό μου κινητό, αυτό έχω, το ξέρω είναι πολύ καλό!
    Αλλά είναι δύσκολο να πείσω κάποιον ή να το αγοράσει ή να βάλει το fdroid και να το βάλει από εκεί :-)

  11. #17816
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.868
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yyy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί να αλλάξει το exif με μια απλή μετακίνηση; Ψάχνοντας λίγο, μάλλον κάνει την ταξινόμηση με βάση την ημερομηνία της τελευταίας αλλαγής, γι' αυτό συμπεριφέρεται έτσι. Δε βρήκα να κάνει βάσει του exif. Αν δεν υπάρχει άλλη λύση, θα πρέπει να ψάξω να βρω άλλη εφαρμογή που να το υποστηρίζει. Τώρα που το ξανασκέφτομαι, θα αρκούσε να κάνει και ταξινόμηση αλφαβητικά, μιας και στα filenames είναι ενσωματωμένες οι ημερομηνίες και ώρες λήψης των φωτογραφιών!
    Για να σιγουρέψουμε πως αγνοεί την ημερομηνία δημιουργίας και δεν συμβαίνει κάτι άλλο. Και εγώ αυτό που λες πιστεύω συμβαίνει αλλά μου φαίνεται κάπως περίεργο.

    Από την άλλη με μια αναζήτηση που έκανα φαίνεται πως είναι συχνό φαινόμενο σε τέτοιου τύπου εφαρμογές.
    https://forums.androidcentral.com/as...s-sd-card.html

  12. #17817
    Εγγραφή
    28-01-2008
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    2.384
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H-300s
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να σιγουρέψουμε πως αγνοεί την ημερομηνία δημιουργίας και δεν συμβαίνει κάτι άλλο. Και εγώ αυτό που λες πιστεύω συμβαίνει αλλά μου φαίνεται κάπως περίεργο.

    Από την άλλη με μια αναζήτηση που έκανα φαίνεται πως είναι συχνό φαινόμενο σε τέτοιου τύπου εφαρμογές.
    https://forums.androidcentral.com/as...s-sd-card.html
    To Simple Gallery πάντως έχει επιλογή ταξινόμησης κατά date taken, filename, date changed ... Οπότε αν δεν βρω άκρη, που δεν το βλέπω, θα προτείνω να χρησιμοποιηθεί αυτή.

  13. #17818
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.868
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yyy Εμφάνιση μηνυμάτων
    To Simple Gallery πάντως έχει επιλογή ταξινόμησης κατά date taken, filename, date changed ... Οπότε αν δεν βρω άκρη, που δεν το βλέπω, θα προτείνω να χρησιμοποιηθεί αυτή.
    Έτσι από περιέργεια, όταν ενεργοποιείς αυτήν την επιλογή τι δείχνει;

    Settings ...-> Show time and location

  14. #17819
    Εγγραφή
    28-01-2008
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    2.384
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H-300s
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έτσι από περιέργεια, όταν ενεργοποιείς αυτήν την επιλογή τι δείχνει;

    Settings ...-> Show time and location
    Στο Simple Gallery λες; Δεν βλέπω κάτι τέτοιο στα settings. Όταν όμως πάω στις ρυθμίσεις ενός φακέλου (πάνω δεξιά 3 τελίτσες), υπάρχει το "Sort by", και εκεί οι επιλογές είναι: name, path, size, last mofilied, date taken, random. Καλύπτει όλα κατά τη γνώμη μου.

  15. #17820
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.868
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yyy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο Simple Gallery λες; Δεν βλέπω κάτι τέτοιο στα settings. Όταν όμως πάω στις ρυθμίσεις ενός φακέλου (πάνω δεξιά 3 τελίτσες), υπάρχει το "Sort by", και εκεί οι επιλογές είναι: name, path, size, last mofilied, date taken, random. Καλύπτει όλα κατά τη γνώμη μου.
    Σε αυτό αναφέρομαι.
    https://consumer.huawei.com/en/commu...opicId_131065/

    Δεν το δινει σε όλα τα κινητά η Huawei προεγκατεστημένο; Η συσκευή μου δεν είναι huawei οπότε δεν γνωρίζω τι γίνεται.

    Τεσπα αφού έχει το date taken ως επιλογη για sorting τότε δεν υπάρχει περιθώριο παρεξηγήσεων και μιλάμε μάλλον για bug.

Σελ. 1188 από 1366 ΠρώτηΠρώτη ... 11681178118311861187118811891190119311981208 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-08-15, 15:45
  2. iOS σε Android
    Από elminster στο φόρουμ iOS
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-02-15, 13:45

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας