Σελ. 4 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 2345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 46-60 από 64
  1. #46
    Εγγραφή
    19-01-2012
    Περιοχή
    ΞΑΝΘΗ
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Forthnet
    Τελικά διαβάζοντας το φόρουμ, είδα ότι δεν είμαι ο μοναδικός παθών.

    Και μένα μου ήρθε χρέωση σε λογαριασμό dsl 10,50 € που αφορούσε την περίοδο 2004. Δηλαδή πριν 8 χρόνια.

    Είναι απίστευτοι.

  2. #47
    Εγγραφή
    17-11-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    923
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ναι δεν πληρώνετε τίποτα στους απατεώνες, αφήστε τους να πληρώνουν δικηγόρους και χαρτόσημα και να χρεοκοπήσουν.. το αξίζουν.
    Απλά καταγγελία στην προστασία του πολίτη και εάν έχεις έστω τους τελευταίους 2 λογαριασμούς για να αποδείξεις ότι δεν είχες προηγούμενες οφειλές..
    Το πιθανότερο επρόκειτο για απάτη, διότι ποντάρουν ότι τους πετάς τους λογαριασμούς και χρεώνουν εικονικά ποσά.. Εγώ πάντα τα κρατώ όλα.. απλά αγοράζεται ένα φάκελο και τα βάζετε μέσα εκεί..δεν είναι τίποτα.. μην τα πετάτε..

    Μόνο το δημόσιο να πληρώνεται κανονικά, όλα τα άλλα κάντε τα συλλογή.. τους απατεώνες.. και τους τραπεζίτες..
    Εγώ δεν θα ξεχάσω παλιά ότι είχα καθυστερήσει 1 ημέρα να πληρώσω μια κάρτα μου και έλαβα τηλέφωνο από την τράπεζα και με έβριζαν επειδή το καθυστέρησα 1 ημέρα και δεν είχα καθυστερήσει παλιότερα για να τους δώσω αυτό τον αέρα!! Γενική εάν θυμάμαι καλά.. Έτσι και αλλιώς πάμε για πιστωτικό γεγονός και στην πτώχευση όλα διαγράφονται. Τόσα που έχουν φάει, το κεφάλαιο το έχουν πάρει, απλά ποντάρουν στης τοκογλυφίες.

    Συμφώνησαν τελικά με αυτά τα psi στο 70% συμμετοχές, με αποτέλεσμα το πιστωτικό γεγονός δεν το γλιτώνουμε πλέον. Επιπλέον, καπάκι πάμε για δεύτερο κούρεμα.. γενικά είναι κακοί η κυβέρνηση, το κάνει με σταγονόμετρο για να ξεπουλά ταυτόχρονα την χώρα… αλλιώς θα είναι μονοκοπανιά..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος atlandis : 19-01-12 στις 18:53.

  3. #48
    Εγγραφή
    14-07-2008
    Μηνύματα
    193
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    FRITZBOX 7590
    Path Level
    Interleaved
    Αυτό πάει να πει να δίνεις τις τηλεπικοινωνίες σε ιδιώτες

  4. #49
    Εγγραφή
    20-12-2009
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    543
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    60000/10999
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport plus
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 51.5(dB)
    από που και ως που υποχρεώνεσαι να κρατάς τους λογαριασμούς 8 και πλέον ετών? για να αποδείξεις ότι δεν είσαι ελέφαντας? αν κρατούσα όλες τις ΔΕΗ, ΟΤΕ, ΙΝΤΕΡΝΕΤ, πιστωτικές κτλ. θα έπρεπε να νοικιάσω και μια αποθήκη...
    δεν νομίζω, ακόμα και αν κατά λάθος δικό τους, όντως υπάρχει κάποια παλιά ξεχασμένη χρέωση να μπορεί να διεκδικηθεί δικαστικώς... θα γελάει και ο δικαστής ακόμα

  5. #50
    Εγγραφή
    05-08-2010
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    341
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Path Level
    Interleaved
    Καλά γενικά εγώ τα κρατάω όλα...δε ξέρεις ποτέ...το ιδανικό είναι κιόλας να κάνεις πληρωμή από τράπεζες για να μπορείς να πάρεις ανά πάσα στιγμή λίστα με τις πληρωμές που έκανες.
    Though we strike at you from the shadows, do not think that we lack the courage to stand in the light.
    Zeratul, StarCraft

  6. #51
    Εγγραφή
    20-01-2008
    Μηνύματα
    275
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    ~11000/1000
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΤΟΥΜΠΑΣ
    Router
    SIEMENS CL-110/Baudtec
    SNR / Attn
    3-6(dB) / 28.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Να ρωτησω λιγο...
    Κυνηγησε κανεις νομικα απο ολους εσας την κατασταση?
    Εαν υποθεσουμε οτι εν τελει η 4νετ/ ο ΟΤE etc. αποδεχτηκαν οτι ηταν ενα λαθος τους, απλα δεχτηκατε το γεγονος και ολα καλα? Πηγε κανεις στα δικαστηρια τους γελοιους ή ολα τελειωσαν εκει?

    Helpdesk: How may I help you?
    Customer: I'm writing my first e-mail.
    Helpdesk: OK, and, what seems to be the problem?
    Customer: Well, I have the letter 'a' in the address, but how do I get the circle around it?

    Ignorance is bliss

  7. #52
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.892
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Χρωστάω από πέρσι τον Ιανουάριο έναν μήνα στην Forthnet γιατί μετά πήγα στην HoL. Μπορώ να ζητήσω να συμψηφιστεί με την εγγύηση του ενός μηνός που είχα προπληρώσει τον Αύγουστο του 2008 για την ενεργοποίηση;

  8. #53
    Εγγραφή
    13-09-2006
    Περιοχή
    ΠΛΑΚΑ ΚΕΡΑΤΕΑΣ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.936
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50/30
    ISP
    Cosmote 4G+
    Router
    Mikrotik LHG LTE18 kit
    Μια απο τα ίδια και σε εμένα
    Σήμερα που πήγα να κανω αιτηση για επιστροφή απο τον ΟΤΕ στην forthnet.Πηγε ο υπάλληλος σε καταστημα τις forthnet να περασει την αιτηση και το συστημα δεν τον αφηνε διοτι υπηρχε ενα υπολοιπο 88,31€ απο τον Νοεμβριο του 2004 εποχη Dsl 384.

    Η πλάκα είναι οτι εχω παει 2-3 φορες απο forthnet σε OTE και απο Οτε σε forthnet και μαλιστα τον αυγουστο του 2011 ειχα φυγει απο την forthnet και είχα εξοφλησει και εχω κρατήσει το χαρτι που δεν τους χρωσταω αλλα η πλακα ειναι οτι τελικα το λογιστηριο τις forthnet ειναι ΓΤΠ.Το ΑΦΜ ειναι ίδιο γιατι δεν περνουσαν κατα τα λεγομενα τους στον επομενο λογαριασμο΄οέο;
    Δεν θα τους πληρωσω τιποτα και δεν παει να ερθει και απο δικηγορικο γραφειο και απο εισπρακτικη εταιρεια και απο κλητήρα Αγωγη.εαν τους χρωστουσα κατα τα λεγομενα τους ας το εβαζαν το ποσο στους επομενους 20-30 λογαριασμους που εχω πληρωσει μεχρι και σημερα.


    ΥΓ: Την αιτηση ο υπάλληλος τηω χειρογραψε αφου δεν αφηνε το συστημα.
    εχουν πολυ πλακα παντος διοτι τις αλλες 2-3 φορες που ειχα ξανα παει forthnet η αιτηση περνουσε κανονικοτατα.τωρα ανακαλυψαν την Αμερικη μετα απο 8 χρόνια;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος 2048dsl : 17-02-12 στις 14:43.

  9. #54
    Εγγραφή
    11-03-2007
    Μηνύματα
    196
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    ~13800/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    ZXHN H108N
    Βρε παιδιά, εδώ άλλοι έχουν κλέψει εκατομμύρια από τα ταμία του κράτους και επειδή παραγράφηκαν τα αδικήματα δεν τους ασκούνται διώξεις! Είναι δυνατό η Forthnet, και η κάθε Forthnet, να έχει την αξίωση να ζητήσει ποσά που "δεν εξοφλήθηκαν" 8 χρόνια πριν?

    Είμαι συνδρομητής Forthnet και με όλα αυτά που διαβάζω εδώ μέσα φυλάω τα ρούχα μου κρατώντας λογαριασμούς και τις αποδείξεις εξόφλησης από το 2003. Μου φαίνεται όμως τελείως κουφό. Κάποιος από εσάς που την έχει πάθει, δεν ζήτησε συμβουλή δικηγόρου για το αν όντως μπορούν να διεκδικήσουν ένα αμφιβόλου υπόστασης χρέος?

  10. #55
    Εγγραφή
    28-04-2006
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.188
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Forthnet Full
    Ταχύτητα
    10240/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
    Router
    Air-Ties RT-111
    Κάθε εταιρεία ιδιωτική που της χρωστάει κάποιος (ή πιστεύει ότι της χρωστάει κάποιος) τα ίδια κάνει. Δε νομίζω πως η κατάσταση είναι συγκρίσιμη με την κλοπή από τα ταμία του κράτους, εκτός και αν πήγες στη Forthnet μετά από εκλογές

  11. #56
    Εγγραφή
    31-07-2009
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Net One
    Καταρχήν να ζητήσεις αντίγραφο από τον λογαριασμό που "λένε" ότι είναι ανεξόφλητος. Προσοχή στην λέξη αντίγραφο. Πρέπει να έχει αριθμό παραστατικού και ημερομηνίες του 2007 (αφού σου λένε για το 2007).

    - Αν σου δώσουν κάποιο χαρτί με ημερομηνίες 2011 ή 2012, τότε στείλε το στην εφορία και κάνε καταγγελία.

    - Αν σου στείλουν λογαριασμό που έχεις πληρώσει, ακόμα και αν δεν έχεις την απόδειξη ενημέρωσε το ΙΝΚΑ και ΕΕΤΤ ότι έχεις πληρώσει και εμφανίστηκε μετά από 4 χρόνια η απαίτηση της εταιρείας χωρίς αιτιολογία. Αν μάλιστα έχεις λογαριασμό επόμενο που δεν εμφανίζει "προηγούμενο υπόλοιπο" στείλε και αυτό.

    στην πράξη μην δώσεις χρήματα σε καμία περίπτωση

    Δεν θα μας τρελλάνει το λογιστήριο της FOrthnet επειδή είναι μπακάλικο



    ΥΓ.

    1. κράτα ονόματα και τηλέφωνα σε κάθε επικοινωνία που έχεις

    2. δεν έχω διαβάσει τα παραπάνω άρα ίσως τα ίδια να σε συμβούλεψε και κάποιος άλλος

  12. #57
    Εγγραφή
    11-03-2007
    Μηνύματα
    196
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    ~13800/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    ZXHN H108N
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από silegav Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε νομίζω πως η κατάσταση είναι συγκρίσιμη με την κλοπή από τα ταμία του κράτους,
    Αυτό που ήθελα να πω είναι πως για όλα υπάρχει ένα διάστημα παραγραφής. Το θέμα είναι νομικό. Αυτό ρωτάω, το έχει ψάξει κανείς αν όντως μπορούν να διεκδικήσουν το οτιδήποτε μετά την έλευση τόσο μεγάλου χρονικού διαστήματος?

  13. #58
    Εγγραφή
    03-04-2005
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    164
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    sagem fast 2400/2404
    Path Level
    Interleaved
    Απλά να πω και εγώ πως υπήρξα συνδρομητής για 3-4 χρόνια περίπου αππό το 2005, ικανοποιημένος σε γενικά πλαίσια, και οτι πληρωμές είχα να κάνω, όχι μόνο είχαν γίνει όλες κανονικότατα, αλλά και με το πιο καθαρό σύστημα, δηλαδή, κάθε εξάμηνο εγώ ο ίδιος στο κατάστημα με μετρητά και απόδειξη στο χέρι. Και όταν έφυγα για ΟΤΕ(που αναγκάστηκα βασικά να πάω λόγω γραμμών σε νέα, τότε, κατοικία), μετά από κανά χρόνο μου ήρθε από δικηγόρο εξώδικο(?) για οφειλές ΤΟΥ 2008(?!?!?!) γύρω στα 40 ευρώ αν θυμάμαι καλά, τις οποίες φυσικά αμφιβάλλω αν είχα ποτέ. Φυσικά εννοείται πως μια σοβαρή εταιρία αν μη τι άλλο θα σε προειδοποιήσει ευγενικά για τις οφειλές σου, ΔΕΝ ΘΑ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ ΕΞΩΔΙΚΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 5 ΧΡΟΝΙΑ. Τα πλήρωσα, αλλά δεν είμαι μαλάκας. Γιατί μπορεί να μου πήραν 40 ευρώ, αλλά χάρις το κάθε μας μήνυμα και τη δύναμη της "διαφήμισης" που της κάνουμε, χάνουν από το καθένα μας 2-3 πελάτες σίγουρα.

  14. #59
    Εγγραφή
    10-02-2012
    Μηνύματα
    119
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson TG585 v8
    SNR / Attn
    8.5(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ειχα διαβασει παλιοτερα οτι ειχαν ενα προβλημα με το λογιστηριο τους και εχασαν πολλες καταχωρησεις... απο τοτε στελνουν σε οποιον ναναι οτι χρωσταει και οποιος πληρωσει, πληρωσε...

  15. #60
    Εγγραφή
    05-01-2007
    Μηνύματα
    538
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Necro{Demon} Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα πλήρωσα, αλλά δεν είμαι μαλάκας. - μου πήραν 40 ευρώ - σίγουρα.

Σελ. 4 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 2345 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Εξωδικο απο τη Forthnet
    Από redcom7 στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 31
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-04-09, 13:26
  2. Εξώδικο από τη FORTHNET!
    Από flyboy στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 48
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-06-08, 01:33
  3. Νομική συμβουλή για ανεξόφλητο χρέος
    Από tasos25 στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-05-08, 01:49
  4. Ερωτησεις για λογαρισμο Tellas
    Από fantomas στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-01-08, 18:19

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας