Σελ. 10 από 12 ΠρώτηΠρώτη ... 589101112 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 136-150 από 166
  1. #136
    Εγγραφή
    07-05-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    597
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panos_ts Εμφάνιση μηνυμάτων

    Αν όντως δεν είχε να κρύψει κάτι, θα τους έδινε τον κωδικό.
    Σε ένα υπολογιστή μου έχω κρυπτογραφημένα τα αρχεία των ασθενών μου. Ας υποθέσουμε πως ήμουν ύποπτος για το άλφα αδίκημα, π.χ. πλαστογραφία και ψάχνοντας τον υπολογιστή έβρισκαν το κρυπτογραφημένο αρχείο. Πιστεύεις πως υπάρχει περίπτωση να τους έδινα ποτέ τον κωδικό; Το γεγονός πως δεν θα τους τον έδινα, θα σήμαινε με κάποιο τρόπο πως έχω κάτι να κρύψω;

    Ο κατηγορούμενος για οποιαδήποτε πράξη δεν είναι σε καμία περίπτωση υποχρεωμένος να αποδείξει το παραμικρό. Ούτε την ενοχή του ούτε την αθωότητά του. Αυτό είναι δουλειά των δικαστικών αρχών.

    Αν είναι να γυρίσουμε πίσω στην βαρβαρότητα όπου ο όχλος έβγαζε αποφάσεις με ελάχιστα στοιχεία και κρεμούσε κάποιον όχι γιατί είχε αποδείξεις, αλλά απλά για να αισθανθεί καλύτερα ο ίδιος, σαν ένα είδος πρωτόγονης κάθαρσης από ένα στυγερό έγκλημα, τότε προτιμώ να βγάλουμε όλους τους παιδεραστές έξω από τη φυλακή. Γιατί σε μια πρωτόγονη και βάρβαρη κοινωνία, οι παιδεραστές είναι ο μικρότερος κίνδυνος για τα παιδιά. Οι κανίβαλοι που θα τα δημεύσουν, εξευτελίσουν και κρεμάσουν χωρίς αποδείξεις αύριο, αποτελούν απείρως μεγαλύτερο κίνδυνο γι' αυτά. Τουλάχιστον από τους παιδεραστές έχω μια πιθανότητα να τα προστατέψω. Από τον βάρβαρο όχλο δεν έχω καμία.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ares : 08-10-10 στις 23:44.
    Η φαλάκρα είναι απόδειξη αρρενωπότητας μόνο αν είσαι Klingon.

  2. #137
    Εγγραφή
    27-08-2004
    Περιοχή
    internet
    Μηνύματα
    23.372
    Downloads
    58
    Uploads
    17
    Άρθρα
    9
    Ταχύτητα
    49999 / 4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panos_ts Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν όντως δεν είχε να κρύψει κάτι, θα τους έδινε τον κωδικό.
    Δεν μπορείς να δεχθείς το τρόπο σκέψης μας. Προσωπικά έχω τα πάντα κρυπτογραφημένα με πολύ δυνατούς κωδικούς και ναι, θα προτιμούσα να πάω φυλακή από το να δώσω τους κωδικούς μου ασχέτως αν είχα διαπράξει ένα έγκλημα ή όχι. Δεν είναι θέμα του τι έχεις να κρύψεις αλλά η εισβολή στην ιδιωτικότητά σου, η προσβολή της προσωπικότητάς σου.
    Gentoo Linux: mess with the best and you might learn something
    δικτυακή παράσταση | twitter | within specifications
    Αν φτάσω τα 100 και με ρωτήσουν το μυστικό της μακροζωίας θα πω: Πάντα είχα 3 ποτήρια μπροστά μου· ένα με νερό, ένα με καφέ & ένα με αλκοόλ.

  3. #138
    Εγγραφή
    26-10-2008
    Περιοχή
    Γαλάτσι
    Μηνύματα
    278
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16.601/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Router
    TG585v7
    SNR / Attn
    6,5(dB) / 16(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mrsaccess Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν μπορείς να δεχθείς το τρόπο σκέψης μας. Προσωπικά έχω τα πάντα κρυπτογραφημένα με πολύ δυνατούς κωδικούς και ναι, θα προτιμούσα να πάω φυλακή από το να δώσω τους κωδικούς μου ασχέτως αν είχα διαπράξει ένα έγκλημα ή όχι. Δεν είναι θέμα του τι έχεις να κρύψεις αλλά η εισβολή στην ιδιωτικότητά σου, η προσβολή της προσωπικότητάς σου.
    +φωνω...Αν δεν εχουν αποδειξεις χειροπιαστες για αυτον δεν μπορουν να μπαινουν με το ετσι θελω....δεν ξερω αν το παρατραβαω περι ορου της αληθειας (μικρος ειμαι δεν εχω και πολυ ιδεα απο αυτα).θα μπορουσαν να κανουν κατι τετοιο....αν και παλι ο ορος πολλες φορες δεν βγαζει τα πραματα ετσι οπως ειναι...εν τι αυτη περιπτωση οταν λεω χειροπιαστες εννοω logs π.χ απο τον isp του αν αυτο γινετε και λοιπα

  4. #139
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ares Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ένα υπολογιστή μου έχω κρυπτογραφημένα τα αρχεία των ασθενών μου. Ας υποθέσουμε πως ήμουν ύποπτος για παιδεραστία ή διακίνηση του εν λόγω υλικού* και ψάχνοντας τον υπολογιστή έβρισκαν το κρυπτογραφημένο αρχείο. Πιστεύεις πως υπάρχει περίπτωση να τους έδινα ποτέ τον κωδικό; Το γεγονός πως δεν θα τους τον έδινα, θα σήμαινε με κάποιο τρόπο πως έχω κάτι να κρύψω;
    Με την άρνησή σου, καταλαβαίνεις αυτόματα ότι...

    - Στιγματίζεσαι κοινωνικά, κάτι το οποίο (κακώς) θα χρεωθούν και τα παιδιά σου, και εσύ που είσαι γιατρός, θα χάσεις ένα πολύ μεγαλο μέρος της πελατείας σου.
    - Φαντάζομαι επίσης ότι στη συνέχεια θα υπάρχει (έστω και σε μικρό βαθμό) μία παρακολούθηση των κινήσεών σου.
    - Αν δεν σε βάλουν για ένα μικρό διάστημα φυλακή στην οποία οι συνέπεις για το (αμφισβητούμενο) αδίκημα θα είναι μεγάλες, θα σε πάνε σε ένα ίδρυμα για ένα χρονικό διάστημα. Για το τελευταίο δεν έχω καμμία σχέση με τη νομική οπότε δεν ξέρω αν ισχύει ή αν μπλέκουν αναστολές κτλ.

    Κιόλα αυτά για ένα κωδίκο!!!
    Αν πιστεύετε ότι αξίζει τον κόπο, καλώς. Εγώ πάντως δεν θα συμφωνούσα.

    * Αλλάξα την πλαστογραφία με με που είχες γράψει, γιατί δεν θεωρώ τα δύο αδικήματα δεν έχουν καμμία σχέση μεταξύ τους...
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mrsaccess Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν μπορείς να δεχθείς το τρόπο σκέψης μας. Προσωπικά έχω τα πάντα κρυπτογραφημένα με πολύ δυνατούς κωδικούς και ναι, θα προτιμούσα να πάω φυλακή από το να δώσω τους κωδικούς μου ασχέτως αν είχα διαπράξει ένα έγκλημα ή όχι. Δεν είναι θέμα του τι έχεις να κρύψεις αλλά η εισβολή στην ιδιωτικότητά σου, η προσβολή της προσωπικότητάς σου.
    Δεν αντιλέγω.
    Απλώς όπως και αν το κανούμε, προσωπικά δεν μπορώ να καταλάβω, πως γίνεται να δεχτείτε τον κοινωνικό στιγματισμό και τη φυλακή, κιόλα αυτά για ένα καλοκωδικό...
    Και μην περιμένετε ότι η κοινωνία (τουλάχιστον στα κοντινό μέλλον) θα αναγνώριζε τη θυσία σας. Αυτή η ίδια θα σας είχε καταδικάσει και στιγματίσει.

  5. #140
    Εγγραφή
    20-04-2006
    Μηνύματα
    122
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11,0 Mbit/s - 90,4 Mbit/s
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    SNR / Attn
    11(dB) / 15(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Anasazi Εμφάνιση μηνυμάτων


    Ο Όλιβερ συνελήφθη το 2009 από την αστυνομία όταν υπήρχαν πληροφορίες ότι εκμεταλλευόταν σεξουαλικά παιδιά.

    Μάλλον εσύ δεν καταλαβαίνεις ούτε αυτά που παραθέτεις εσύ ο ίδιος.
    'Η δεν θες να καταλάβεις.
    Pardon me, I'm under construction!!!

  6. #141
    Εγγραφή
    25-11-2005
    Μηνύματα
    674
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    none
    Δεν αντεξα να τα διαβασω ολα.
    Αναρωτιεμαι εαν υπαρχει προγραμμα κρυπτογραφησης που να μην εχει πασπαρτου κλειδι το οποιο το δινει η εταιρια κατασκευης του προγραμματος στις αρχες της Αμερικης. Νομιζω οτι υπαρχει σχετικη νομοθεσια περι αυτου. Κανω λαθος;

  7. #142
    Εγγραφή
    07-05-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    597
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panos_ts Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με την άρνησή σου, καταλαβαίνεις αυτόματα ότι...

    - Στιγματίζεσαι κοινωνικά, κάτι το οποίο (κακώς) θα χρεωθούν και τα παιδιά σου, και εσύ που είσαι γιατρός, θα χάσεις ένα πολύ μεγαλο μέρος της πελατείας σου.
    - Φαντάζομαι επίσης ότι στη συνέχεια θα υπάρχει (έστω και σε μικρό βαθμό) μία παρακολούθηση των κινήσεών σου.
    - Αν δεν σε βάλουν για ένα μικρό διάστημα φυλακή στην οποία οι συνέπεις για το (αμφισβητούμενο) αδίκημα θα είναι μεγάλες, θα σε πάνε σε ένα ίδρυμα για ένα χρονικό διάστημα. Για το τελευταίο δεν έχω καμμία σχέση με τη νομική οπότε δεν ξέρω αν ισχύει ή αν μπλέκουν αναστολές κτλ.

    Κιόλα αυτά για ένα κωδίκο!!!
    Αν πιστεύετε ότι αξίζει τον κόπο, καλώς. Εγώ πάντως δεν θα συμφωνούσα.

    * Αλλάξα την πλαστογραφία με με που είχες γράψει, γιατί δεν θεωρώ τα δύο αδικήματα δεν έχουν καμμία σχέση μεταξύ τους...
    Αν δώσω τα αρχεία των ασθενών μου υπό τις συνθήκες που περιγράφω, θα διαγραφώ από τον ιατρικό σύλλογο και φυσικά θα χάσω την εμπιστοσύνη των ασθενών μου. Σε πληροφορώ δε πως στην ειδικότητά μου, αν έκανα κάτι τέτοιο, ακόμα και αν δεν με διέγραφαν, δεν θα ξαναπατούσε ποτέ κανείς το πόδι του.

    Κακώς άλλαξες αυτό που έγραψα. Το επιχείρημα μου ήταν πως αν εξετάζομαι για οποιοδήποτε αδίκημα, σε καμία περίπτωση αυτό δε σημαίνει πως ο,τιδήποτε είναι κρυπτογραφημένο είναι απαραίτητα και σχετικό με το συγκεκριμένο αδίκημα και αρα αποτελεί ενοχοποιητικό στοιχείο η άρνησή μου να δώσω τον κωδικό. Μπορεί να έχω άλλους λόγους.

    Αν δε η κοινωνία με στιγματίσει ως ένοχο χωρίς στοιχεία, θα πρόκειται για πρωτόγονη και βάρβαρη κοινωνία. Τιμή μου.

    Άλλωστε,τι είδους κοινωνία είναι αυτή που με αναγκάζει να καταστραφώ επαγγελματικά και να προδώσω την εμπιστοσύνη των ασθενών μου για να αποδείξω την αθωότητά μου και να σώσω το τομάρι μου; Γι' αυτό και είναι σαφής η υποχρέωση των αρχών να αποδείξουν την ενοχή μου και όχι δικιά μου να αποδείξω την αθωότητά μου.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ares : 09-10-10 στις 00:32.
    Η φαλάκρα είναι απόδειξη αρρενωπότητας μόνο αν είσαι Klingon.

  8. #143
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ares Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν δώσω τα αρχεία των ασθενών μου, θα διαγραφώ από τον ιατρικό σύλλογο και φυσικά θα χάσω την εμπιστοσύνη των ασθενών μου.
    Θέλω να πιστέυω ότι θα έδειχναν μία επιείκεια λόγω της ευαισθίσιας του θέματος.
    Από την άλλη, και στις δύο περιπτώσεις θα σου γύριζαν την πλάτη αρκετοί ασθένεις...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ares Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κακώς άλλαξες αυτό που έγραψα. Το επιχείρημα μου ήταν πως αν εξετάζομαι για οποιοδήποτε αδίκημα, σε καμία περίπτωση αυτό δε σημαίνει πως ο,τιδήποτε είναι κρυπτογραφημένο είναι απαραίτητα και σχετικό με το συγκεκριμένο αδίκημα και αρα αποτελεί ενοχοποιητικό στοιχείο η άρνησή μου να δώσω τον κωδικό. Μπορεί να έχω άλλους λόγους.
    Αν δεν αναφερόταν στην είδηση η φράση "για παιδική πορνογραφία και κακοποίηση" δεν θα έκανα ούτε μία δημοσίευση για το θέμα, αλλά ακόμα κι αν έκανα, θα ήμουν τόσο προσκολλημένος στην άποψή μου... Οπότε, επειδή προσωπικά δεν εξισώνω την πλαστογραφία με την παιδική πορνογραφία γι' αυτό άλλαξα και τη φράση σου.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ares Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν δε η κοινωνία με στιγματίσει ως ένοχο χωρίς στοιχεία, θα πρόκειται για πρωτώγονη και βάρβαρη κοινωνία. Τιμή μου.
    Η κοινωνία περιμένεις να σταθεί στο πλευρό ενός φερόμενου παιδεραστή όταν αυτός δεν κάνει ό,τι μπορεί για να αποδείξει την αθωότητά του;

  9. #144
    Εγγραφή
    07-05-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    597
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panos_ts Εμφάνιση μηνυμάτων
    .



    Η κοινωνία περιμένεις να σταθεί στο πλευρό ενός φερόμενου παιδεραστή όταν αυτός δεν κάνει ό,τι μπορεί για να αποδείξει την αθωότητά του;
    Απαιτώ από την κοινωνία να μη με υποχρεώσει να καταστραφώ επαγγελματικά για να αποδείξω την αθωότητά μου. Γι αυτό είναι δουλειά των αρχών να αποδείξουν την ενοχή μου και όχι δικιά μου να αποδείξω την αθωότητά μου.
    Η φαλάκρα είναι απόδειξη αρρενωπότητας μόνο αν είσαι Klingon.

  10. #145
    Εγγραφή
    11-12-2009
    Μηνύματα
    1.849
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από rstone Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλλον εσύ δεν καταλαβαίνεις ούτε αυτά που παραθέτεις εσύ ο ίδιος.
    'Η δεν θες να καταλάβεις.
    Mαλλον δε ξερεις να διαβαζεις καν ολο το κειμενο που κανω quote.

  11. #146
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ares Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ένα υπολογιστή μου έχω κρυπτογραφημένα τα αρχεία των ασθενών μου. Ας υποθέσουμε πως ήμουν ύποπτος για το άλφα αδίκημα, π.χ. πλαστογραφία και ψάχνοντας τον υπολογιστή έβρισκαν το κρυπτογραφημένο αρχείο. Πιστεύεις πως υπάρχει περίπτωση να τους έδινα ποτέ τον κωδικό; Το γεγονός πως δεν θα τους τον έδινα, θα σήμαινε με κάποιο τρόπο πως έχω κάτι να κρύψω;

    Ο κατηγορούμενος για οποιαδήποτε πράξη δεν είναι σε καμία περίπτωση υποχρεωμένος να αποδείξει το παραμικρό. Ούτε την ενοχή του ούτε την αθωότητά του. Αυτό είναι δουλειά των δικαστικών αρχών.

    Αν είναι να γυρίσουμε πίσω στην βαρβαρότητα όπου ο όχλος έβγαζε αποφάσεις με ελάχιστα στοιχεία και κρεμούσε κάποιον όχι γιατί είχε αποδείξεις, αλλά απλά για να αισθανθεί καλύτερα ο ίδιος, σαν ένα είδος πρωτόγονης κάθαρσης από ένα στυγερό έγκλημα, τότε προτιμώ να βγάλουμε όλους τους παιδεραστές έξω από τη φυλακή. Γιατί σε μια πρωτόγονη και βάρβαρη κοινωνία, οι παιδεραστές είναι ο μικρότερος κίνδυνος για τα παιδιά. Οι κανίβαλοι που θα τα δημεύσουν, εξευτελίσουν και κρεμάσουν χωρίς αποδείξεις αύριο, αποτελούν απείρως μεγαλύτερο κίνδυνο γι' αυτά. Τουλάχιστον από τους παιδεραστές έχω μια πιθανότητα να τα προστατέψω. Από τον βάρβαρο όχλο δεν έχω καμία.
    Αν έχουν πάρει αδεία απο εισαγγελέα όμως; θα τους πείς πάλι όχι;
    Θεωρούμε πάντα πως το όλο κομμάτι γίνεται σωστά.

    βλέπεις το απόρρητο πχ το ιατρικό βασίζεται και αυτό σε κάποιους κανόνες όπως και οι δυνατότητες ενός δικαστή.

  12. #147
    Εγγραφή
    16-09-2006
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    179
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Full
    Ταχύτητα
    16.024/1.023
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    alcatel speedtouch 780
    SNR / Attn
    11(dB) / 5-12(dB)
    Προς ολους αυτους που πετανε το επιχειρημα "Αφου ηταν αθωος δεν ειχε τιποτα να κρυψει.".

    Λοιπον θα σας πω εγω ενα σεναριο και σκεφτειτε το λιγο:

    Αν ο νεαρος ειχε καποιου ειδους ανωμαλιες και στο κρυπτογραφημενο αρχειο ειχε βιντεο απο διαφορα πορνογραφικα του φετιχ οπως σεξ με ζωα, κτλ. Ή ακομα ειχε γυμνες του φωτογραφιες οπου εκανε διαφορα πραγματα στον εαυτο του. Ή το παιδι ηταν γκει και ειχε βιντεο με εραστες του στην πραξη και τετοια.

    Σε τετοια περιπτωση δεν ειναι απολυτα λογικο να ΜΗΝ θελει ο οποιοσδηποτε αστυνομικος να δει τετοια βιντεο, φωτογραφιες και να διαρρευσουν τετοια πραγματα για την προσωπικη του ζωη στην κοινωνια, γονεις, φιλους???

    Πρεπει σωνει και καλα να εχει υλικο παιδικης προνγραφιας στο αρχειο επειδη κατα την γνωμη σας μονο κατι τετοιο μπορει να υπηρχε για να εχει λογο να αρνειται να τους δωσει το password? Προσπαθειστε να μην προκαταλαμβανεστε ετσι απο λεξεις-κλειδια.

    Ελεος πια ολοι τρεχουν με ελαχιστη πληροφορηση να δικασουν ανθρωπους επειδη δεν θελουν να αφιερωσουν μερικα δευτερολεπτα επεξεργασιας μιας ειδησης (που εχει λεξεις βεβαια που χτυπουν στο συναισθημα και λογικο ειναι να παρασερνουν την κριση των ανθρωπων). Ο ανθρωπος μπορει και να ειναι ενοχος, αλλα η αρχη της δικαιοσυνης ειναι να πρεπει να αποδειχτει η ενοχη σου και οχι η αθωοτητα σου. Ετσι λειτουργει μια εξελιγμενη, πολιτισμενη και δικαιη κοινωνια κι ας γινεται καταχρηση αυτων των αρχων απο επιτηδιους. Αν δεν ισχυουν αυτα, τοτε οι αθωοι μπορουν πολυ ευκολα να βρεθουν ενοχοι αδικα και θελω να πιστευω οτι ολοι σας αντιλαμβανεστε οτι κατι τετοιο αποτελει υψιστη απειλη για την ελευθερια του ατομου.

  13. #148
    Εγγραφή
    11-12-2009
    Μηνύματα
    1.849
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από efd Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ελεος πια ολοι τρεχουν με ελαχιστη πληροφορηση να δικασουν ανθρωπους επειδη δεν θελουν να αφιερωσουν μερικα δευτερολεπτα επεξεργασιας μιας ειδησης (που εχει λεξεις βεβαια που χτυπουν στο συναισθημα και λογικο ειναι να παρασερνουν την κριση των ανθρωπων). Ο ανθρωπος μπορει και να ειναι ενοχος, αλλα η αρχη της δικαιοσυνης ειναι να πρεπει να αποδειχτει η ενοχη σου και οχι η αθωοτητα σου. Ετσι λειτουργει μια εξελιγμενη, πολιτισμενη και δικαιη κοινωνια κι ας γινεται καταχρηση αυτων των αρχων απο επιτηδιους. Αν δεν ισχυουν αυτα, τοτε οι αθωοι μπορουν πολυ ευκολα να βρεθουν ενοχοι αδικα και θελω να πιστευω οτι ολοι σας αντιλαμβανεστε οτι κατι τετοιο αποτελει υψιστη απειλη για την ελευθερια του ατομου.
    Σε αυτο το thread γραφτηκε το εξης :

    "Με δεδομενο οτι ειχε ασχοληθει με παιδικη πορνογραφια,επρεπε να τον παραδιδαν σε εμενα.Στα πρωτα 2 λεπτα θα ειχε ξερασει τα παντα.Τα ανθρωπομορφα αυτα υποκειμενα εχουν τοσα δικαιωματα,οσα ακριβως ειχαν παραχωρησει στα θυματα τους."

    Δε μας ενδιαφερει ουτε το πορισμα του δικαστηριου,ουτε αν υπαρχουν στοιχεια...τιποτα ρε!!!

    Και για ολα αυτα φταιει το Star,βεβαια...που δειχνει τοσες ταινιες με τον Steven Seagal!!!

  14. #149
    Εγγραφή
    30-09-2006
    Περιοχή
    Athens, Greece, Greece
    Μηνύματα
    352
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Pipis71 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η μεταφορά του σε Μεξικανική φυλακή θα έδινε γρήγορα και εύκολα το password
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από honda22 Εμφάνιση μηνυμάτων
    +1
    Machete Machete!! χραπ!

    ........Auto merged post: mosaic πρόσθεσε 9 λεπτά και 26 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    αξιοπερίεργο.. μόλις 19 χρονων, και ν' ασχολείται με παιδική πορνογραφία,
    έστω και μόνο να συλλέγει φωτογραφίες... κάτι δεν πάει καλά,
    και επίσης κάτι μου λέει πιθανότατα να εμπλέκεται και άλλο μέλος μέσα από την οικογένεια του και μεγάλης ηλικίας. . ή αν όχι από την οικογένεια, μπορεί να είναι από το κοντινό φιλικό χώρο επίσης μεγάλης ηλικίας..

    τον πιτσιρικά σίγουρα κάποιος τον μύησε σε αυτό το αρρωστημένο κύκλωμα.
    Εμένα αυτό είναι που με ανησυχεί..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος mosaic : 09-10-10 στις 04:36. Αιτία: auto merged post
    - - «Ανθολογία της Οικονομίας»
    Φιλόμουσοι της Τεχνολογικής Κοινότητας, "Άρωμα Γυναίκας" στο SNR.gr το ραδιόφωνο του ADSLgr.com
    Πρόληψη/Ενημέρωση «Χρέος μας…η ζωή» . . .

  15. #150
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από efd Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προς ολους αυτους που πετανε το επιχειρημα "Αφου ηταν αθωος δεν ειχε τιποτα να κρυψει.".

    Λοιπον θα σας πω εγω ενα σεναριο και σκεφτειτε το λιγο:

    Αν ο νεαρος ειχε καποιου ειδους ανωμαλιες και στο κρυπτογραφημενο αρχειο ειχε βιντεο απο διαφορα πορνογραφικα του φετιχ οπως σεξ με ζωα, κτλ. Ή ακομα ειχε γυμνες του φωτογραφιες οπου εκανε διαφορα πραγματα στον εαυτο του. Ή το παιδι ηταν γκει και ειχε βιντεο με εραστες του στην πραξη και τετοια.

    Σε τετοια περιπτωση δεν ειναι απολυτα λογικο να ΜΗΝ θελει ο οποιοσδηποτε αστυνομικος να δει τετοια βιντεο, φωτογραφιες και να διαρρευσουν τετοια πραγματα για την προσωπικη του ζωη στην κοινωνια, γονεις, φιλους???

    Πρεπει σωνει και καλα να εχει υλικο παιδικης προνγραφιας στο αρχειο επειδη κατα την γνωμη σας μονο κατι τετοιο μπορει να υπηρχε για να εχει λογο να αρνειται να τους δωσει το password? Προσπαθειστε να μην προκαταλαμβανεστε ετσι απο λεξεις-κλειδια.

    Ελεος πια ολοι τρεχουν με ελαχιστη πληροφορηση να δικασουν ανθρωπους επειδη δεν θελουν να αφιερωσουν μερικα δευτερολεπτα επεξεργασιας μιας ειδησης (που εχει λεξεις βεβαια που χτυπουν στο συναισθημα και λογικο ειναι να παρασερνουν την κριση των ανθρωπων). Ο ανθρωπος μπορει και να ειναι ενοχος, αλλα η αρχη της δικαιοσυνης ειναι να πρεπει να αποδειχτει η ενοχη σου και οχι η αθωοτητα σου. Ετσι λειτουργει μια εξελιγμενη, πολιτισμενη και δικαιη κοινωνια κι ας γινεται καταχρηση αυτων των αρχων απο επιτηδιους. Αν δεν ισχυουν αυτα, τοτε οι αθωοι μπορουν πολυ ευκολα να βρεθουν ενοχοι αδικα και θελω να πιστευω οτι ολοι σας αντιλαμβανεστε οτι κατι τετοιο αποτελει υψιστη απειλη για την ελευθερια του ατομου.
    Συγνώμη αλλά που ακριβώς λέει οτι ο αστυνομικός θα βγει έξω να πεί τι βρήκε στο δίσκο σου;
    Δεν θα ήθελα να ψάξουν τον δικό μου δίσκο, αλλά θα θεωρούσα οτι σαν αρχές και αφού έχουν ακολουθήσει τις νόμιμες οδούς οτι θα έπρεπε να τους δώσω πρόσβαση.

    Δες το αλλιώς, φαντάσου να έρθει πχ το ΣΔΟΕ και να τους πείς δεν σου δίνω πρόσβαση στα τιμολόγια μου για να μην βγεις έξω και πεις με τι κέρδος δουλεύω κλπ (έτσι για να το χαλαρώσουμε λίγο απο την παιδεραστία)

Σελ. 10 από 12 ΠρώτηΠρώτη ... 589101112 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ποινικοποίηση της αρνησης του Ολοκαυτωματος
    Από MNP-10 στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 235
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-10-10, 21:43
  2. Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-06-10, 15:01

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας