Σελ. 4 από 12 ΠρώτηΠρώτη ... 234569 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 46-60 από 166
  1. #46
    Εγγραφή
    31-07-2006
    Περιοχή
    Berlin, Deutschland
    Μηνύματα
    4.560
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    1&1
    Router
    FRITZ!Box 7362 SL
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mrsaccess Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό ακριβώς λέω, η φυλάκισή του δεν έχει να κάνει με την αθωότητά του η μη, έχει να κάνει με το ότι δεν υποκύπτει στους τρομονόμους.
    Προσωπικά δεν θεωρώ τους νόμους για τα εισαγγελικά εντάλματα τρομονόμους.

  2. #47
    Εγγραφή
    02-04-2008
    Περιοχή
    Αθηνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    207
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    @ radjenef

    +1

  3. #48
    Εγγραφή
    11-01-2008
    Περιοχή
    Μπουγατσούπολη
    Μηνύματα
    1.626
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    24άρα
    ISP
    Forthnet
    Router
    Pirelli Ανελαστι
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kakos poly Εμφάνιση μηνυμάτων



    Με τέτοια εκτέλεση που του κάνανε , τέτοια φάλτσα, τέτοια προφορά, βάζοντας το κομμάτι δυνατά δέκα φορές στο αγγλάκι και θα χε ξεράσει και τους 50 χαρακτήρες....

  4. #49
    Εγγραφή
    22-02-2010
    Περιοχή
    Αμπελόκηποι Θεσ/νίκης
    Μηνύματα
    560
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mrsaccess Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλητεία και bullying των αρχών. Αν είχε σβήσει το σκληρό του θα έτρωγε φυλακή; Αν είχε θυρίδα στο εξωτερικό που δεν την άνοιγε;

    Ακόμη χειρότερο όμως είναι πως μερικοί μόλις ακούν τις μαγικές λεξούλες «παιδική πορνογραφία» και «τρομοκρατία» είναι έτοιμοι να δώσουν και τη τελευταία σταγόνα ελευθερίας που έχουν.
    Τι να κάνουμε, αδελφέ... Είναι στ΄ανθρώπινα γονίδια μας να διαθέτουμε παντελώς διαφορετική οπτική όταν κάτι αφορά ένα μωρό παιδί. Όπως επίσης σ΄αυτούς τους ανθρώπους, το συγκεκριμένο γονίδιο έχει υποστεί βλάβη.

    Μη μας κατηγορείς. Εγώ προσωπικά δε σκέφτομαι καθαρά. Θα με πείσει πολύ εύκολα αν κάποιος μου πει ότι ο τάδε ασελγεί πάνω σε παιδί.

    Δεν το παίζω καλός άνθρωπος, γιατί δεν είμαι. Αλλά το συγκεκριμένο θέμα με ηλεκτρίζει και χάνω την ισορροπία όταν το ακούω. Ακόμη και κατάδικοι ενώ έχουν σκοτώσει άλλον κατάδικο στη ψύχρα, χωρίς να νοιαστούν, το συγκεκριμένο τους ηλεκτρίζει διαφορετικά και αυτούς.

    Προφανώς, εκεί που το πας όμως, ξέρουν οι «αόρατοι αρμόδιοι» πως να «χτυπάνε» και να κεντρίζουν τα ανθρώπινα συναισθήματα, όπως τα δικά μου και τόσων άλλων... Σ΄αυτά ομολογουμένως, οφείλουμε να είμαστε πιο σκεπτικοί.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Φευ...Γάτος : 07-10-10 στις 15:43.

  5. #50
    Εγγραφή
    20-01-2007
    Μηνύματα
    272
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    x
    σιγα μην τους εδεινε το κωδικο, γιατι να φαει χρονια στη φυλακη ενω μπορει να φαει μονο κατι εβδομαδες

  6. #51
    Εγγραφή
    17-03-2003
    Περιοχή
    Trondheim
    Μηνύματα
    3.004
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Γρήγορη είναι
    ISP
    Telenor
    Για αρχή.
    Δεν χρειάζεται να είναι 50 χαρακτήρες ο ίδιος ο κωδικός, μπορεί να ήταν generated απο ένα απλούστερο κωδικό :P. Zero Padding, Repetition κτλ

    Έπειτα,
    Όταν ο άνρθωπος ακούει <<τρομοκρατία, παιδεραστεία, πυρηνικά, ναρκωτικά>> πραγματικά πιστεύω έχει ένα switch και κλείνει ο εγκέφαλος του, και είναι έτοιμος να κάνει τα πάντα, αρκεί να του το ζητήσουν.

    Τι σημαίνει οτι, αν δεν είναι παιδεραστής (λάθος όρος btw, αυτός που διακινεί δεν είναι απαραίτητα παιδεραστής, όπως και αυτός που κάνει εμπορία ναρκωτικών δεν είναι απαραίτητα και χρήστης ), να δώσει τον κωδικό του; Απο που και ως που το επιχείρημα είναι valid; Μπορεί μέσα στο αρχείο (απο ότι φαντάζομαι πρόκειται για κάποιο encrypted αρχείο τύπου truecrypt) να έχει γυμνές φωτογραφίες της κοπέλας του, κάποιας φίλης του ή έστω άλλα -παράνομα αλλα ίσως λιγότερο παράνομα, πχ πειρατικά, ή απολύτως προσωπικά- αρχεία. Δηλαδή έτσι και του έρθει σε κάποιον της αστυνομίας να δει τι έχεις στο δίσκο σου <<επειδή υπάρχει η υποψία οτι έχεις παιδική πορνογραφία>> κατευθείαν πρέπει εσύ να τον παραδώσεις μαζί με κλειδιά και οτιδήποτε άλλο μπορεί να έχεις;

    Το επιχείρημα <<δεν κρύβεις τίποτα αν δεν έχεις κάτι παράνομο να κρύψεις>> είναι το πιο δυσάρεστο επιχείρημα υπέρ της καταστρατήγησης της ιδιωτικότητας και δυστυχώς είναι αυτό που ψαρεύει καλύτερα.

  7. #52
    Εγγραφή
    27-08-2004
    Περιοχή
    internet
    Μηνύματα
    23.372
    Downloads
    58
    Uploads
    17
    Άρθρα
    9
    Ταχύτητα
    49999 / 4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από rudxai Εμφάνιση μηνυμάτων
    σιγα μην τους εδεινε το κωδικο, γιατι να φαει χρονια στη φυλακη ενω μπορει να φαει μονο κατι εβδομαδες
    Ή προτίμησε να φάει φυλακή για να υπερασπιστεί τα πιστεύω του.
    Gentoo Linux: mess with the best and you might learn something
    δικτυακή παράσταση | twitter | within specifications
    Αν φτάσω τα 100 και με ρωτήσουν το μυστικό της μακροζωίας θα πω: Πάντα είχα 3 ποτήρια μπροστά μου· ένα με νερό, ένα με καφέ & ένα με αλκοόλ.

  8. #53
    Εγγραφή
    17-03-2003
    Περιοχή
    Trondheim
    Μηνύματα
    3.004
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Γρήγορη είναι
    ISP
    Telenor
    Δεν γλιτώνει την <<βαριά>> ποινή αν είναι ένοχος... Όσες φορές και να τον κρύψει τον κωδικό

  9. #54
    Εγγραφή
    21-03-2007
    Μηνύματα
    329
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Κανένας δεν είναι υπερ των παιδεραστών σίγουρα! Και όταν είναι σίγουρο 100% τότε πραγματικά πρέπει να πάθουν ότι χειρότερο γίνεται...

    Αλλά από την στιγμή που για το παλικάρι δεν υπήρχαν αποδείξεις ας μην τον καταδικάσουμε Μπορεί να είχε σχέδια από βόμβες και στην Αγγλία να πήγαινε ισόβια με τους αντιτρομοκρατικούς νόμους...

  10. #55
    Εγγραφή
    01-12-2003
    Περιοχή
    Κως
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.356
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΩΣ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    26,5(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mrsaccess Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλητεία και bullying των αρχών. Αν είχε σβήσει το σκληρό του θα έτρωγε φυλακή; Αν είχε θυρίδα στο εξωτερικό που δεν την άνοιγε;

    Ακόμη χειρότερο όμως είναι πως μερικοί μόλις ακούν τις μαγικές λεξούλες «παιδική πορνογραφία» και «τρομοκρατία» είναι έτοιμοι να δώσουν και τη τελευταία σταγόνα ελευθερίας που έχουν.
    +1
    Επιπλέον μου κάνει εντύπωση ότι αν πραγματικά ήταν ένοχος, γιατί δεν έφτιαχνε αόρατο αρχείο, ώστε να μην του ζητάνε password. Το truecrypt δίνει τέτοια δυνατότητα και φαίνονται σαν τυχαία δεδομένα μέσα σε ένα άλλο αρχείο, ώστε να μπορείς να προστατευτείς, αν εκβιαστές σε απειλούν να τους πεις το password.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος tiatrou : 07-10-10 στις 17:23.

  11. #56
    Εγγραφή
    25-04-2007
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    162
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΑΘΗΝΑΣ
    Router
    Pirelli
    Αυτό που βλέπω είναι ότι κάποιοι βάζουν μπροστά τα δικαιώματα των αδυνάτων, ώστε να βρούν δικαιολογία να καταπατήσουν τα δικαιώματα όλων.
    Προφανώς, αν δεν είχαμε καθόλου δικαιώματα, δεν θα έμενε κανένας εγκληματίας ελεύθερος.
    Θα μπορούσαμε π.χ. να κουβαλάμε όλοι μία προσωπική κάμερα, ώστε να μας παρακολουθεί η αστυνομία και να πιάνει τους κακούς.
    Ωραία δε θα'τανε?

  12. #57
    Εγγραφή
    08-05-2004
    Περιοχή
    Νομός Αττικής
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    21.042
    Downloads
    43
    Uploads
    2
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Arcadyan Speedport Smart
    Επειδή δεν ξέρουμε κατά πόσο είναι ένοχος για συνεργεία ή συμμετοχή σε παιδεραστία ο συγκεκριμένος νεαρός, παρόλο που δε βρίσκω λόγο μη συνεργασίας με τις αρχές, ας μας μείνει τουλάχιστον το ηθικό δίδαγμα της δύναμης ενός δύσκολου κωδικού.

    Στη Βρετανία ακόμα ψάχνουν...
    Προπληρωμένες κάρτες ........... 2 savings 4 safety

    Τι εστί IBAN, BIC, OUR, SHA, BEN;
    "Yesterday is History, Tomorrow a Mystery, Today is a Gift, Thats why it's called the Present."

  13. #58
    Εγγραφή
    12-12-2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    208
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    13247/936
    ISP
    Vodafone
    Router
    FRITZ!Box Fon WLAN 7140
    SNR / Attn
    11(dB) / 22(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από grayden Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι σε καμία περίπτωση το ίδιο πράγμα.
    Ο συγκεκριμένος τιμωρήθηκε επειδή στα πλαίσια εισαγγελικής έρευνας (ασχέτως αφορμής) αρνήθηκε να αποκαλύψει στοιχεία που υπήρχαν. [...]

    Παντελώς άκυρη χρήση ορολογίας. Εφόσον κανείς δε γνωρίζει τί περιέχουν τα αρχεία, αυτά δεν αποτελούν στοιχεία, αλλά εν δυνάμει στοιχεία. Έτσι όπως το γράφεις εσύ, θεωρείς ήδη οτι τα αρχεία αυτά είναι αποδεικτικά στοιχεία, οπότε είναι biased η άποψή σου.

    Εγώ για παράδειγμα, αν μου ζητείτο να αποκαλύψω password σε οτιδήποτε προσωπικό έχω, θα προστάτευα την ιδιωτικότητά μου με κάθε δύναμη. Αυτό λέγεται perspective, όχι ενοχή.
    Πι Άλφα Όμικρον Κάπα
    what better place than here, what better time than now!
    whiteroomdarklight.blogsite.org

  14. #59
    Εγγραφή
    01-12-2003
    Περιοχή
    Κως
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.356
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΩΣ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    26,5(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από grayden Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι σε καμία περίπτωση το ίδιο πράγμα.
    Ο συγκεκριμένος τιμωρήθηκε επειδή στα πλαίσια εισαγγελικής έρευνας (ασχέτως αφορμής) αρνήθηκε να αποκαλύψει στοιχεία που υπήρχαν.
    Και πως αποδεικνείεται ότι δεν τον έχει ξεχάσει, όταν μάλιστα αποτελείται από 50 χαρακτήρες; Εξ' ορισμού θεωρείται ένοχος; Εδώ δολοφονία γίνεται, και με την υποψία μόνο, αν δεν βρουν ενοχοποιητικά στοιχεία εις βάρος σου, απαλλάσεσαι.

  15. #60
    Εγγραφή
    31-07-2006
    Περιοχή
    Berlin, Deutschland
    Μηνύματα
    4.560
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    1&1
    Router
    FRITZ!Box 7362 SL
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από _sleeper Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παντελώς άκυρη χρήση ορολογίας. Εφόσον κανείς δε γνωρίζει τί περιέχουν τα αρχεία, αυτά δεν αποτελούν στοιχεία, αλλά εν δυνάμει στοιχεία. Έτσι όπως το γράφεις εσύ, θεωρείς ήδη οτι τα αρχεία αυτά είναι αποδεικτικά στοιχεία, οπότε είναι biased η άποψή σου.

    Εγώ για παράδειγμα, αν μου ζητείτο να αποκαλύψω password σε οτιδήποτε προσωπικό έχω, θα προστάτευα την ιδιωτικότητά μου με κάθε δύναμη. Αυτό λέγεται perspective, όχι ενοχή.
    Έστω, εν δυνάμει στοιχεία. Δεν είμαι νομικός για να προσέχω τόσο πολύ την σχετική ορολογία.
    Παρ' όλα αυτά η ουσία είναι η ίδια, αρνήθηκε να συμμορφωθεί με εισαγγελική εντολή και τιμωρήθηκε γι' αυτό.

Σελ. 4 από 12 ΠρώτηΠρώτη ... 234569 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ποινικοποίηση της αρνησης του Ολοκαυτωματος
    Από MNP-10 στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 235
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-10-10, 21:43
  2. Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-06-10, 15:01

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας