Σελ. 221 από 257 ΠρώτηΠρώτη ... 201211216219220221222223226231241 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 3.301-3.315 από 3843

Θέμα: Amazon

  1. #3301
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.334
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasilisx Εμφάνιση μηνυμάτων
    28 Δεκεμβριου μήνυμα (3 μερες μετα την παραγγελια)που λέει ότι δεν πληρώθηκε και αν δεν πληρώσω με άλλο τρόπο θα ΑΚΥΡΩΘΕΙ η παραγγελία...
    Κανε ενα κοπο να σχολιασεις και αυτο
    https://www.adslgr.com/forum/threads...=1#post6540822

  2. #3302
    Εγγραφή
    02-09-2008
    Μηνύματα
    46
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ariadgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Direct debit λέει, μήπως πάτησες κάτι λάθος;
    Όταν είναι με κάρτα εμένα δείχνει το σύμβολο της Visa ή Mastercard, 4 αστεράκια και 4 ψηφία (δεν αναφέρει direct debit)...
    Για δες αντίστοιχα το payment method σε προηγούμενες παραγγελίες σου.

    https://www.amazon.de/gp/help/custom...deId=201578640
    δεν εχω ξαναπαραγγειλει απο amazon και ετσι δεν εχω προηγουμενες παραγγελιες. σιγουρα υπηρχε θεμα με την καρτα μου γι'αυτο και δεν πληρωθηκε μεσω καρτας. αλλα στον συνδεσμο με τους τροπους πληρωμης που εβαλες βλεπω οτι λεει οτι δεν δεχονται τραπεζικες μεταφορες(εβασμα δηλαδη), και μου ζητησαν εβασμα σε μενα...

  3. #3303
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.540
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Σε ποιο λογαριασμό έκανες το έμβασμα;

  4. #3304
    Εγγραφή
    02-09-2008
    Μηνύματα
    46
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 8anos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ποιο λογαριασμό έκανες το έμβασμα;
    Στο αμαζον, σε Ιβαν που μου υπέδειξαν στο live chat αλλά και σε επιστολή
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος vasilisx : 14-02-19 στις 01:50.

  5. #3305
    Εγγραφή
    12-11-2005
    Μηνύματα
    19.994
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200+100 vdsl
    ISP
    COSMOTE VDSL 200+50
    Router
    Speedport plus
    Path Level
    Interleaved
    Σε συνέχεια των περιέργων του Amazon, ήρθε σήμερα το πακέτο που δεν είχε έρθει και γκρίνιαζα πριν από μέρες. Έφτασε τις 40 ημέρες!!

    Φυσικά επικοινώνησα με τον Rohit που μου είχε κάνει το refund και του ζήτησα να κάνει επαναχρέωση το ποσό στην κάρτα. Του το έγραψα κιόλας για να είμαι σίγουρος, μη τυχόν πάνε και με χρεώσουν κάνα 200 ευρώ σα το Βασίλη!
    PC1:12400f,4070ti,32GB,z690,Gigabyte Gen4 7000 1TB, PC2:8600k,3060ti,32GB,z370,GAMMIX S11 Pro 1TB
    PC3:2700k,GTX 1070,16GB,P67,SandiskSSDPro240GB, PC4:2500k,rx 6600,16GB,P67,MX500-1TB
    PC5:Lenovo Thinkcentre M71E
    Reviews: ATI 4870X2, ΑΤΙ 4850,test GTX 970 σε 3 CPUs

  6. #3306
    Εγγραφή
    02-09-2008
    Μηνύματα
    46
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psolord Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε συνέχεια των περιέργων του Amazon, ήρθε σήμερα το πακέτο που δεν είχε έρθει και γκρίνιαζα πριν από μέρες. Έφτασε τις 40 ημέρες!!

    Φυσικά επικοινώνησα με τον Rohit που μου είχε κάνει το refund και του ζήτησα να κάνει επαναχρέωση το ποσό στην κάρτα. Του το έγραψα κιόλας για να είμαι σίγουρος, μη τυχόν πάνε και με χρεώσουν κάνα 200 ευρώ σα το Βασίλη!
    Εγώ παραγγελνω από εξωτερικό από το 2007, αυτί που έπαθα δεν τον έχω ξανασυναντήσει. Απλά δεν κάνω αγορά ποτέ ξανά από amazon και από Γερμανια...

  7. #3307
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasilisx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ παραγγελνω από εξωτερικό από το 2007, αυτί που έπαθα δεν τον έχω ξανασυναντήσει. Απλά δεν κάνω αγορά ποτέ ξανά από amazon και από Γερμανια...
    Τελικά δε μας είπες. Πωλητής ήταν το ίδιο το amazon ή κάποιος τρίτος μέσω amazon.
    Επειδή είμαι χρόνια πελάτης του amazon.fr & amazon.de και δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα. Απεναντίας ήταν εξαιρετικοί στο aftersales support και επιπλέον μου χάριζαν αντικείμενα σε παρόμοιες περιπτώσεις/λάθη.
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  8. #3308
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.889
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φανερός Πράκτωρ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικά δε μας είπες. Πωλητής ήταν το ίδιο το amazon ή κάποιος τρίτος μέσω amazon.
    Επειδή είμαι χρόνια πελάτης του amazon.fr & amazon.de και δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα. Απεναντίας ήταν εξαιρετικοί στο aftersales support και επιπλέον μου χάριζαν αντικείμενα σε παρόμοιες περιπτώσεις/λάθη.
    Από το έγγραφο της εισπρακτικής φαίνεται να είναι το amazon.

  9. #3309
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasilisx Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν εχω ξαναπαραγγειλει απο amazon και ετσι δεν εχω προηγουμενες παραγγελιες. σιγουρα υπηρχε θεμα με την καρτα μου γι'αυτο και δεν πληρωθηκε μεσω καρτας. αλλα στον συνδεσμο με τους τροπους πληρωμης που εβαλες βλεπω οτι λεει οτι δεν δεχονται τραπεζικες μεταφορες(εβασμα δηλαδη), και μου ζητησαν εβασμα σε μενα...
    Δεν λέει ότι θέλει έμβασμα, αλλά ότι δέχεται πληρωμή με χρεωστική κάρτα συνδεδεμένη με λογαριασμό σε τράπεζα Γερμανική ή Αυστριακή. Εσύ έκανες χρήση χρεωστικής αλλά με λογαριασμό σε ελληνική τράπεζα.

    Αργότερα σου ζήτησε να κάνεις έμβασμα για να λυθεί το θέμα της μη πληρωμής αρχικά.

  10. #3310
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    Σε εμένα απο το Αμαζον Γερμανίας, αλλά απο άλλο πωλητή, παράγγειλα ένα παλτό, πλήρωσα, με χρέωσαν κανονικά 200 ευρώ στην κάρτα, διάφορα "προβλήματα" στην αποστολή (το δέμα ποτέ δεν έφυγε απο την Ουλμ, μιλάμε 3 ώρες το πολύ με το αυτοκίνητο ειναι απο το Λουξεμβούργο), γυροφέρναγε, δήθεν;;; εκεί στην Ουλμ, και τελικά αφού είδα και απόειδα, ζήτησα τα λεφτά μου πίσω απο το Αμαζον, και μου τα επέστρεψαν.

    Νομίζω μέγα λάθος του αμαζον, απο την στιγμή που έχει βάλει τρίτους πωλητές , που δεν έχει βάλει ranking system όπως το eBay και να διώχνει απο μόνο του τους κακούς πωλητές...

  11. #3311
    Εγγραφή
    02-09-2008
    Μηνύματα
    46
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φανερός Πράκτωρ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικά δε μας είπες. Πωλητής ήταν το ίδιο το amazon ή κάποιος τρίτος μέσω amazon.
    Επειδή είμαι χρόνια πελάτης του amazon.fr & amazon.de και δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα. Απεναντίας ήταν εξαιρετικοί στο aftersales support και επιπλέον μου χάριζαν αντικείμενα σε παρόμοιες περιπτώσεις/λάθη.
    Επειδή δεν εχω παραγγείλει ποτέ δεν εχω ιδέα, δεν ήξερα ότι ειναι και με πωλητές.. για πες μου εσύ τι ειναι https://www.amazon.de/gp/product/B073WG78NP

  12. #3312
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.540
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasilisx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή δεν εχω παραγγείλει ποτέ δεν εχω ιδέα, δεν ήξερα ότι ειναι και με πωλητές.. για πες μου εσύ τι ειναι https://www.amazon.de/gp/product/B073WG78NP
    Αυτό το πουλάει και το στέλνει το αμαζον απευθείας.

  13. #3313
    Εγγραφή
    02-09-2008
    Μηνύματα
    46
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ξαναχτύπησε η εταιρεία αυτή, θέλει το υπόλοιπο ποσό


    Και η απάντηση του αμαζον μετά την ερώτηση μού γιατί εξακολουθεί να υπάρχει το θέμα
    Dear Vasilisx,

    Greetings from Amazon.de

    Thank you for contacting us.

    My apologies for the inconvenience experienced.

    Please understand that we passed the case to our collections partner because we did not record receipt of payment for your order by the end of the second notice period.

    Once we have passed a claim to our collections partner, all further enquiries must be handled through that partner. I therefore ask that you address your enquiry directly to our collections partner. You can reach them as follows.

    infoscore Forderungsmanagement GmbH
    Rechtsnachfolgerin der BFS risk & collection GmbH
    Gütersloher Straße 123
    33415 Verl

    Phone accessibility:
    Monday to Friday 7:00 to 20:00
    Saturday 9 to 18:00
    Phone: +49 52 46 / 93 91 510
    Fax: +49 52 46 / 83 83 -2420
    amazon@infoscore.de

    We very reluctantly decided to take this step but did not see any alternative because we have requested but not received payment of your order #302-4464012-0856340 by the conventional method.

    Since you paid for the outstanding amount to us after your dept was already transferred to a collections agency, the funds will be transferred to the collections agency from us and will be deducted from your final debt.

    Our payments department has sent you two reminders by e-mail. These were sent to the e-mail address we have on file for your orders.

    We additionally sent the second payment reminder by post to the billing address you specified. We did not record a payment on our account afterwards.

    Neither the e-mails nor the postal letter were returned to us. We therefore assumed that you received our letters.

    Please talk to the collection agency we have commissioned directly in case they have requested the payment of additional costs. Only the agency will be able to provide you with all necessary information.

    Should you require further assistance, please do not hesitate to contact us.

    I wish you a lovely day.

    Warmest regards,
    Strahinja Simic
    Amazon.de
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails thumbnail.png  

    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος vasilisx : 18-02-19 στις 10:02.

  14. #3314
    Εγγραφή
    03-06-2008
    Περιοχή
    Νέα Σμύρνη
    Μηνύματα
    432
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Sercomm Speedport Plus 2
    Άρα η Οδύσσεια συνεχίζεται...

    Αυτό πάντως που "η υπόθεση έχει φύγει από τα χέρια μας, και πλέον πρέπει να επικοινωνείτε με την συνεργαζόμενη εταιρεία που έχουμε μεταβιβάσει την υπόθεσή σας" δυσκολεύομαι να το χωνέψω. Σίγουρα άμα το ψάξεις, κάπου στα ψιλά γράμματα θα το περιγράφει αυτό το ενδεχόμενο, καθώς και την αυτονόητη και δεδομένη συναίνεσή σου για τέτοια μεταχείριση, απλά μου φαίνεται λίγο τραβηγμένο...

  15. #3315
    Εγγραφή
    02-09-2008
    Μηνύματα
    46
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Moho Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άρα η Οδύσσεια συνεχίζεται...

    Αυτό πάντως που "η υπόθεση έχει φύγει από τα χέρια μας, και πλέον πρέπει να επικοινωνείτε με την συνεργαζόμενη εταιρεία που έχουμε μεταβιβάσει την υπόθεσή σας" δυσκολεύομαι να το χωνέψω. Σίγουρα άμα το ψάξεις, κάπου στα ψιλά γράμματα θα το περιγράφει αυτό το ενδεχόμενο, καθώς και την αυτονόητη και δεδομένη συναίνεσή σου για τέτοια μεταχείριση, απλά μου φαίνεται λίγο τραβηγμένο...
    Το θέμα ειναι τι θα κάνω από εδώ και πέρα για να αποδείξω ότι δεν είμαι ελέφαντας;
    Ποια ψιλά γράμματα από την στιγμή που ου έστειλαν μήνυμα λέγοντας ότι δεν πληρώθηκε και αν δεν το πληρωσω θα ακυρωθεί η παραγγελία....; Και αυτοί το έστειλαν και Ζητάνε μετά τα χρήματα

Σελ. 221 από 257 ΠρώτηΠρώτη ... 201211216219220221222223226231241 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. AVM Fritz!Box 7490 από amazon.de
    Από hipath στο φόρουμ AVM ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 80
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-12-17, 19:56
  2. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-10-17, 00:47
  3. Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-10-17, 15:25
  4. Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-10-17, 20:08
  5. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-05-17, 11:30

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας