Σελ. 234 από 257 ΠρώτηΠρώτη ... 214224229232233234235236239244254 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 3.496-3.510 από 3843

Θέμα: Amazon

  1. #3496
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.282
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Παίζει και αυτό που περιγράφεις να είναι 'feature' του συγκεκριμένου εκδοτικού οίκου (αν κατάλαβα καλά ποιο βιβλίο είναι). Δηλαδή θα σου στείλουν και δεύτερο και μετά από λίγο θα συμβεί το ίδιο. Ζήτα βέβαια νέο (ή αντικατάσταση), αλλά δες και πώς θα το ενισχύσεις.
    hnesne

  2. #3497
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.063
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Τελικά έγινε όπως το είπατε.

    So sorry about the damage.

    I've ordered a replacement copy of Python Crash Course (2nd Edition) for you. This will be dispatched shortly. Please allow a few days for the items to ship and then 4-8 working days for delivery.

    You don’t have to worry about returning the damaged copy.
    Θα κάνω και μία άλλη παραγγελία που είχα στο νου να τα στείλουν και τα δύο μαζί.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  3. #3498
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.282
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Έτσι κι αλλιώς το bookdepository δεν στέλνει μαζί, και στην ίδια παραγγελία να τα βάλεις, κάθε βιβλίο θα έρθει στο δικό του φακελάκι.
    hnesne

  4. #3499
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.317
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Ώρες ώρες πώς χαλάει έτσι η δουλειά με το Αμαζον...

    Βρίσκω στο Αγγλικό όλα τα κομμάτια pc hardware για νέο Amd Ryzen που θα γίνει Ocing. Cpu+mobo+ram στα 584€. Τα μεταφορικά μόνο 16 λίρες!

    Πολύ χαρούμενος, Ρίχνω την παραγγελία πριν 3 μέρες, ενώ ήξερα ότι μόνο η μητρική δεν ήταν διαθέσιμη, θα ερχόταν όμως στις 14/8.
    Και χτες μαθαίνω τα νέα από το customer support:
    - η μητρική θα είναι διαθέσιμη από τις 24/8 και βλέπουμε. Παράλληλα από τις 210 λίρες, πήγε στις 190
    - βγήκαν και οι μνήμες εκτός στοκ και η τιμή τους απο 110 λίρες, πήγε στις 190!!

    Μου έδωσαν δυνατότητα να ακυρώσω κομμάτια ή όλη την παραγγελια αφού δεν έχει σταλεί τίποτα ακόμη, αλλά δεν ξέρω τι να αποφασίσω.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  5. #3500
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.282
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Όπως τα λες, το ερώτημα είναι αν βρίσκεις αντίστοιχες μνήμες στα ίδια χρήματα (πριν την αύξηση) αλλού. Πάντως παράξενο αυτό με πωλητή το ίδιο το amazon και όχι από το marketplace. Έδιναν τη δυνατότητα να αφήσεις την παραγγελία να κάθεται και να στείλουν όποτε έχουν στοκ, χωρίς να επηρεαστεί η τιμή. Πρακτικά έτσι κι αλλιώς θα στείλουν κομμάτι-κομμάτι.
    hnesne

  6. #3501
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.317
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όπως τα λες, το ερώτημα είναι αν βρίσκεις αντίστοιχες μνήμες στα ίδια χρήματα (πριν την αύξηση) αλλού. Πάντως παράξενο αυτό με πωλητή το ίδιο το amazon και όχι από το marketplace. Έδιναν τη δυνατότητα να αφήσεις την παραγγελία να κάθεται και να στείλουν όποτε έχουν στοκ, χωρίς να επηρεαστεί η τιμή. Πρακτικά έτσι κι αλλιώς θα στείλουν κομμάτι-κομμάτι.
    Βλέπω ότι λεφτά τράβηξαν μόνο για τον επεξεργαστή μέχρι στιγμής.
    Αφού η μητρική δεν υπάρχει διαθέσιμη, θα έπρεπε κατά την γνώμη μου, να μου δωσουν την νέα χαμηλώτερη τιμή. Από την άλλη να μην παραπονιέμαι γιατί οι μνήμες πήγαν στον θεό και αν μου ζήταγαν να πληρώσω την διαφορά, θα έφευγε ακύρωση κατευθείαν.

    Το θέμα είναι όμως τι κάνεις αν αποφασίσεις το σπάσιμο της παραγγελίας, πχ κρατάς μόνο τον επεξεργαστή από εκεί και παίρνεις τα υπόλοιπα από αλλού; Μετα όμως πληρώνεις διπλά μεταφορικά απο 2 διαφορετικά μαγαζιά.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  7. #3502
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.282
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Ε, για αυτό συμφέρει το amazon, θα 'καταπιούν' τη διαφορά από τις μνήμες. Εσύ όμως έχεις έστω ένα dimmάκι περισσευούμενο να στήσεις μέχρι να έρθουν; Αν ναι, επιμένεις στο amazon, αν όχι έχει να κάνει με το τι προτείνουν ακριβώς, τι χρειάζεσαι άμεσα, τι μπορείς να βρεις σε τοπικά μαγαζιά χωρίς μεγάλη διαφορά τιμής και χωρίς να τρέχεις στου διαόλου τη μάνα. Πάντως σε out of stock παραγγελία στο amazon ο κανόνας είναι να σου λένε ένα μακρινό διάστημα και να έρχονται πολύ πιο σύντομα, ειδικά αν είναι πράγματα σαν αυτά που παράγγειλες που τα πουλάνε συνεχώς.
    hnesne

  8. #3503
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.317
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ε, για αυτό συμφέρει το amazon, θα 'καταπιούν' τη διαφορά από τις μνήμες. Εσύ όμως έχεις έστω ένα dimmάκι περισσευούμενο να στήσεις μέχρι να έρθουν; Αν ναι, επιμένεις στο amazon, αν όχι έχει να κάνει με το τι προτείνουν ακριβώς, τι χρειάζεσαι άμεσα, τι μπορείς να βρεις σε τοπικά μαγαζιά χωρίς μεγάλη διαφορά τιμής και χωρίς να τρέχεις στου διαόλου τη μάνα. Πάντως σε out of stock παραγγελία στο amazon ο κανόνας είναι να σου λένε ένα μακρινό διάστημα και να έρχονται πολύ πιο σύντομα, ειδικά αν είναι πράγματα σαν αυτά που παράγγειλες που τα πουλάνε συνεχώς.
    Κανένας κανόνας δεν υπάρχει πια δυστυχώς και δεν τους εμπιστεύομαι σε χρόνους.
    Σε preorder της ΑΤΙ 570 και ενώ έλεγαν στην αρχή 1 μήνα αναμονή, τους πήρες 5 μήνες να μου την στείλουν.

    Και πριν 20 λεπτά μόλις χρέωσαν και τα υπόλοιπα πράγματα... Να υποθέσω ότι βρήκαν απόθεμα; Αλλιώς γιατί να χρεώσουν κάτι που μπορεί να σταλεί σε 10 μέρες;
    Και όχι, το σύστημα που έχω τώρα είναι παλιό και δεν μπορεί να μπει κάτι από τα καινούρια. Και ούτε έχει νόημα να έρθει κάτι και να κάθεται για βδομάδες. Στο διάστημα αυτό μπορεί να έχουν αλλάξει εντελώς οι τιμές. Ήδη έπεσε η μητρική και ανέβηκαν οι μνήμες.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  9. #3504
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.282
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Έχεις δίκιο, θυμήθηκα την περίπτωση. Πάντως επιβεβαιώθηκε ο κανόνας (αναπληρώνονται τα αποθέματα πιο γρήγορα από τις προβλέψεις). Χρέωση από amazon σημαίνει και πακετάρισμα και έτοιμο για αποστολή. Ο δισταγμός σου βγήκε σε καλό
    hnesne

  10. #3505
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.317
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Να ναι καλά η Παναγία η Σουμελα και όλες οι αγιες

    Φύγανε όλα τα πράγματά σήμερα!
    Η μητρική με Royal mail χωρίς tracking, η, cpu με RAM με UPS με tracking.

    Σε αναμονή λοιπόν.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  11. #3506
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.063
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παραγγελία από Amazon UK(πωλητή εκεί) που έγινε

    ORDER PLACED 7 December 2019
    και

    Expected by 21 Dec
    δεν έχει φτάσει ακόμα. Έστειλα μήνυμα στον πωλητή σήμερα να μου δώσει το trucking number, κάτι που είχα αμελήσει γιατί θεώρησα ότι με τα πολλά μεταφορικά που μου χρέωσαν θα έφτανε αρκετά γρήγορα με κούριερ. Αλλά ποιος ξέρει με τι στο καλό το έστειλαν.

    Διαβάζω συνεχώς αρνητικά πράγματα για amazon τι στο καλό συμβαίνει? Γιατί τέτοιος ξεπεσμός?
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  12. #3507
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παραγγελία από Amazon UK(πωλητή εκεί) που έγινε



    και



    δεν έχει φτάσει ακόμα. Έστειλα μήνυμα στον πωλητή σήμερα να μου δώσει το trucking number, κάτι που είχα αμελήσει γιατί θεώρησα ότι με τα πολλά μεταφορικά που μου χρέωσαν θα έφτανε αρκετά γρήγορα με κούριερ. Αλλά ποιος ξέρει με τι στο καλό το έστειλαν.

    Διαβάζω συνεχώς αρνητικά πράγματα για amazon τι στο καλό συμβαίνει? Γιατί τέτοιος ξεπεσμός?
    Άλλο πράγμα το amazon, άλλο πράγμα ο τρίτος πωλητής

  13. #3508
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.063
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άλλο πράγμα το amazon, άλλο πράγμα ο τρίτος πωλητής
    Εγώ ξέρω ότι μπήκα στο amazon.co.uk και όχι στον tritopwliti.co.uk

    Περιμένω αυτοί που μπαίνουν στο amazon store να τηρούν κάποια βασικά πράγματα υπ ευθύνη πάντα της Amazon. Δεν γίνεται να πληρώνω pemium πανάκριβα μεταφορικά και να μου φτάνουν(αν τελικά φτάσουν) σαν από κινέζο πωλητή το ebay με free delivery. Ξεφτίλα.

    Όποιοι δεν μπορούν να κάνουν τα βασικά ας τους βγάλει από τις λίστες η Amazon.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  14. #3509
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ ξέρω ότι μπήκα στο amazon.co.uk και όχι στον tritopwliti.co.uk

    Περιμένω αυτοί που μπαίνουν στο amazon store να τηρούν κάποια βασικά πράγματα υπ ευθύνη πάντα της Amazon. Δεν γίνεται να πληρώνω pemium πανάκριβα μεταφορικά και να μου φτάνουν(αν τελικά φτάσουν) σαν από κινέζο πωλητή το ebay με free delivery. Ξεφτίλα.

    Όποιοι δεν μπορούν να κάνουν τα βασικά ας τους βγάλει από τις λίστες η Amazon.
    Αν εσύ δεν μπορείς να διαβάσεις τους όρους που αναγράφει για το τι είναι το market place και το τι σημαίνει το sold by και το fullfilled δεν σε φταίει κάποιο amazon.

    Δεν είναι μάλιστα κάτι που να είναι κρυφό, αναφέρει ξεκάθαρα κάτω απο κάθε Listing στην φωτο τα συγκεκριμένα, όποτε δεν μπορείς αν αρχίσεις και τα κλασικά σιγά μην γίνουμε δικηγόροι να διαβάζουμε τα μικρά γράμματα

  15. #3510
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.063
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Περιμένω φυσικά την απάντηση στο μήνυμά μου αλλά γενικότερα για αυτή την απαράδεκτη εξέλιξη με καλύπτει κανείς? Γνωρίζει κάποιος? Τι μπορώ να κάνω από τη στιγμή που έχει περάσει τόσος καιρός?

    Αν είναι να τζογάρω με τις παραγγελίες γιατί να μπαίνω πλέον στο amazon και όχι στους κινέζους στο ebay?
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

Σελ. 234 από 257 ΠρώτηΠρώτη ... 214224229232233234235236239244254 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. AVM Fritz!Box 7490 από amazon.de
    Από hipath στο φόρουμ AVM ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 80
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-12-17, 19:56
  2. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-10-17, 00:47
  3. Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-10-17, 15:25
  4. Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-10-17, 20:08
  5. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-05-17, 11:30

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας