Σελ. 223 από 257 ΠρώτηΠρώτη ... 203213218221222223224225228233243 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 3.331-3.345 από 3843

Θέμα: Amazon

  1. #3331
    Εγγραφή
    24-04-2002
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.725
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    ZTE H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasilisx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έλαβα καμιά ενημέρωση αλλιώς γιατί να μην το πλήρωνα αμεσως και το πλήρωσα μεταγενέστερα; Ναι άνοιξα την παραγγελία που μου ήρθε μετά από 40 μέρες και έψαξα να δω αν τελικά πληρώθηκαν από την τράπεζα μου, όπου μετά από 3 μέρες μου ήρθε και η επιστολή από τους άλλους. Και να μην ήθελα Να πληρώσω και να το έπαιρνα τζάμπα, αυτοί έκαναν το λάθος που το έστειλαν χωρίς να πληρωθούν δεν το επιδίωξα εγώ
    Αν δεν έλαβες την ενημέρωση, ειδικά την έγγραφη, που λένε πως σου στείλανε προτού το πάνε στην εισπρακτική τότε μπορείς να το επικαλεστείς αυτό. Κι αν την είχαν στείλει συστημένη, να σου πούνε ποιος την παρέλαβε. Από κει και πέρα, αυτό που λέει ο lewton είναι σωστό, το ότι στο email τους λένε ξεκάθαρα πλήρωσε ή ακυρώνεται και έμεινες σε αυτό. Σε κάθε περίπτωση ξεκαθάρισέ το και μην το αφήνεις να πλανάται, επέμεινε στο Amazon, απαίτησε escallation σε ανώτερο στέλεχος και επέμεινε στο ότι δεν έλαβες καμία από τις ενημερώσεις που ισχυρίζονται.
    "... στη γαλέρα της ζωής μου τράβηξα άγριο κουπί." - Θ.Β.
    ----
    Είναι να απορείς πώς ο λαός που γνώρισε καλύτερα από τον καθένα την θηριωδία του ισχυρού, ώντας στην θέση αυτού πράττει τα ίδια!!!
    It's a marvel to me that the people who have an intimate knowledge of the brutality brought by the mighty, being in their place act the same!!!

  2. #3332
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από euri Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχεις επιβεβαιώσει με το Amazon ότι αυτή η απαίτηση είναι πραγματική; Θέλω να πω δηλαδή, όντως το Amazon ανέθεσε την περίπτωση στην τρίτη εταιρεία, ή είναι κάποιο scam;
    Και εγώ το ίδιο σκέφτηκα...
    Πολύ... μα πολύ περίεργη συμπεριφορά για amazon...
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  3. #3333
    Εγγραφή
    02-09-2008
    Μηνύματα
    46
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φανερός Πράκτωρ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εγώ το ίδιο σκέφτηκα...
    Πολύ... μα πολύ περίεργη συμπεριφορά για amazon...
    Ούτε η χειρότερη επιχείρηση δεν συμπεριφέρεται έτσι σε έναν πελάτη. Θα συνεχίσω την κουβέντα μαζί τους ισχυρίζοντας αυτα που λένε τα παιδιά παραπάνω ως επιχειρήματα που τους τα έχω ξανακάνει αλλά το απέφυγαν, να δω τι θα βγει..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος vasilisx : 18-02-19 στις 15:09.

  4. #3334
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Υποθέτω πως έχεις μιλήσει μαζί τους μέσω του chat;
    Το έχεις δοκιμάσει μόνο απο εναν υπολογιστή; υπάρχει περίπτωση να έχει γίνει hijack dns ή και email στον υπολογιστή σου, μικρή, αλλά υπάρχει.

    Το σύνηθες σε κάποιες περιπτώσεις είναι να αποκτούν πρόσβαση στον mail server κάποιου και μετά να στέλνουν αλληλογραφία για κάτι που πραγματικά υπάρχει αλλά να αλλάζουν τους λογαριασμούς που θα πρέπει να στείλεις χρήματα.

  5. #3335
    Εγγραφή
    02-09-2008
    Μηνύματα
    46
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υποθέτω πως έχεις μιλήσει μαζί τους μέσω του chat;
    Το έχεις δοκιμάσει μόνο απο εναν υπολογιστή; υπάρχει περίπτωση να έχει γίνει hijack dns ή και email στον υπολογιστή σου, μικρή, αλλά υπάρχει.

    Το σύνηθες σε κάποιες περιπτώσεις είναι να αποκτούν πρόσβαση στον mail server κάποιου και μετά να στέλνουν αλληλογραφία για κάτι που πραγματικά υπάρχει αλλά να αλλάζουν τους λογαριασμούς που θα πρέπει να στείλεις χρήματα.
    Φυσικά και είχα μηλισει με live chat και τα είχαμε βρει να τους κάνω κατάθεση τα χρήματα του προϊόντος και τέλος και να μην δώσω σημασία με την εισπρακτική

    - - - Updated - - -

    Ή συνομιλία που είχα με live chat
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails chat1.png  

    chat2.png  

    chat3.png  


  6. #3336
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasilisx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φυσικά και είχα μηλισει με live chat και τα είχαμε βρει να τους κάνω κατάθεση τα χρήματα του προϊόντος και τέλος και να μην δώσω σημασία με την εισπρακτική

    - - - Updated - - -

    Ή συνομιλία που είχα με live chat
    Κάπου λένε πως είναι όντως του amazon, αλλού λένε πως είναι scam.

    https://translate.google.com/transla...08800013441006

  7. #3337
    Εγγραφή
    02-09-2008
    Μηνύματα
    46
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Λοιπόν μετά από 3 email και ερωτήσεις που εκανα και ζητώντας να μιλήσω με έναν προϊστάμενο μου έστειλαν την ίδια ακριβώς απάντηση copy/paste ακριβώς το κείμενο που μου έστειλαν χθες το πρωί που δημοσίευσα εδώ, να μιλήσω με την εισπρακτική δηλαδή και ότι μου έστειλαν ειδοποίηση και δεν απάντησα στη πληρωμή.

    Μετά από αναζήτηση βρήκα αυτή την σελίδα με πολλές αναρτήσεις από αγοραστές που έλαβαν επιστολή από αυτή την εταιρεία https://www.pellegrino.de/amazon-infoscore/

    Έχει πολλά θέματα χρηστών με το ίδιο θεμα, αυτό που ξεχώρισα ήταν θέμα που λέει ότι η 12χρονη κόρη του έκανε λογαριασμό και παράγγειλε χωρίς να πληρώσει και να παρεμβαίνει η infoscore.
    Τέλος χθες που λέγαμε για τον "φουφουτο" υπάρχει και θέμα που ένας υποστηρίζει ότι έλαβε από αυτή την εταιρεία επιστολή για χρέος ενώ ο ίδιος δεν έχει παραγγείλει ποτέ από amazon και βρέθηκε ότι κάποιος έκανε ψεύτικο προφίλ με το όνομα του....

    Λένε σε σχολια ότι αν δεν πληρώσεις πας δικαστικά τα επόμενα 3 χρόνια.

    Τέλος πολλοί έγραφαν ότι παράγγειλαν και αργότερα πλήρωσαν μέσω εβασματος όπως εγώ, λόγω πρόβλημα με την πιστωτική κάρτα, άρα το αμαζον στέλνει και χωρίς πληρωμή και ζητάει τα λεφτά με επιστολές...
    Όπου και να έψαξα μόνο με το αμαζον υπάρχουν αυτά τα περιστατικά..
    Ενώ πχ σε gearbest τόσα χρόνια δεν έχω κανένα θέμα, ;ν δεν πληρώσω δεν απόστέλνουν.
    Τα συμπεράσματα δικά σας..

  8. #3338
    Εγγραφή
    12-11-2005
    Μηνύματα
    19.967
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200+100 vdsl
    ISP
    COSMOTE VDSL 200+50
    Router
    Speedport plus
    Path Level
    Interleaved
    Αν έχεις την οικονομική δυνατότητα, πήγαινε δικαστικά φιλαράκο και ζήτα να σου πληρώσουν και τα δικαστικά έξοδα και μεροκάματα και ψυχική οδύνη κλπ κλπ
    PC1:12400f,4070ti,32GB,z690,Gigabyte Gen4 7000 1TB, PC2:8600k,3060ti,32GB,z370,GAMMIX S11 Pro 1TB
    PC3:2700k,GTX 1070,16GB,P67,SandiskSSDPro240GB, PC4:2500k,rx 6600,16GB,P67,MX500-1TB
    PC5:Lenovo Thinkcentre M71E
    Reviews: ATI 4870X2, ΑΤΙ 4850,test GTX 970 σε 3 CPUs

  9. #3339
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.552
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasilisx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπόν μετά από 3 email και ερωτήσεις που εκανα και ζητώντας να μιλήσω με έναν προϊστάμενο μου έστειλαν την ίδια ακριβώς απάντηση copy/paste ακριβώς το κείμενο που μου έστειλαν χθες το πρωί που δημοσίευσα εδώ, να μιλήσω με την εισπρακτική δηλαδή και ότι μου έστειλαν ειδοποίηση και δεν απάντησα στη πληρωμή.
    Δηλαδή τους έδειξες το δικό τους e-mail που λέει ότι αν δεν πληρώσεις η παραγγελία ακυρώνεται και αυτοί δεν απάντησαν τίποτα για αυτό;

  10. #3340
    Εγγραφή
    02-09-2008
    Μηνύματα
    46
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή τους έδειξες το δικό τους e-mail που λέει ότι αν δεν πληρώσεις η παραγγελία ακυρώνεται και αυτοί δεν απάντησαν τίποτα για αυτό;
    Όχι φυσικά, το ρωτησα 3 φορές σε τρία διαφορετικά email με το τελευταίο σε έντονο χαρακτήρα..
    Δεν ξέρω τι θα κάνω, δεν μπορώ να κάθομαι να μπαίνω σε δικαστικη διαδικασία γιατί που να ξέρω το αποτέλεσμα και μην πλεξω περισσότερο...

  11. #3341
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.552
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasilisx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι φυσικά, το ρωτησα 3 φορές σε τρία διαφορετικά email με το τελευταίο σε έντονο χαρακτήρα..
    Δεν ξέρω τι θα κάνω, δεν μπορώ να κάθομαι να μπαίνω σε δικαστικη διαδικασία γιατί που να ξέρω το αποτέλεσμα και μην πλεξω περισσότερο...
    Σε καταλαβαίνω, κανείς δε μπορεί να σου πει να μην πληρώσεις γιατί αν μπλέξεις εσύ δε θα έρθει κανένας να σε ξεμπλέξει.
    Αλλά αν δεν πληρώσεις θα σε υποστηρίξουμε με συμβουλές.

  12. #3342
    Εγγραφή
    02-09-2008
    Μηνύματα
    46
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε καταλαβαίνω, κανείς δε μπορεί να σου πει να μην πληρώσεις γιατί αν μπλέξεις εσύ δε θα έρθει κανένας να σε ξεμπλέξει.
    Αλλά αν δεν πληρώσεις θα σε υποστηρίξουμε με συμβουλές.
    είναι τουλάχιστον δωρεάν οι συμβουλές ή θα ζητατε αναδρομικά και δικαστικά έξοδα;;;
    Πάντως απο αμαζον δεν ξαναψωνιζω και θα διαγραψω Και το νυν προφίλ(αν γίνεται)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος vasilisx : 19-02-19 στις 16:47.

  13. #3343
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.868
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasilisx Εμφάνιση μηνυμάτων
    είναι τουλάχιστον δωρεάν οι συμβουλές ή θα ζητατε αναδρομικά και δικαστικά έξοδα;;;
    Πάντως απο αμαζον δεν ξαναψωνιζω καιβηα διαγραψω Και το νυν προφίλ(αν γίνεται)
    Θα σου έλεγα να μην κάνεις τέτοια κίνηση, τουλάχιστον ακόμα, γιατί ενδεχομένως να χάσεις πρόσβαση σε στοιχεία που ίσως χρειαστείς.

  14. #3344
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.063
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Στον συνήγορο του κατανλωτή που σου πρότειναν έκανες κάποια νύξη?
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  15. #3345
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.249
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Παρόμοια περιστατικά αφορούν το amazon.de ή γενικότερα το amazon;
    Ένα search που έκανα είδα μόνο περιπτώσεις που αφορούν το γερμανικό.

    Όσον αφορά να βάλεις δικηγόρο μόνο ασύμφορο είναι.

Σελ. 223 από 257 ΠρώτηΠρώτη ... 203213218221222223224225228233243 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. AVM Fritz!Box 7490 από amazon.de
    Από hipath στο φόρουμ AVM ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 80
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-12-17, 19:56
  2. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-10-17, 00:47
  3. Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-10-17, 15:25
  4. Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-10-17, 20:08
  5. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-05-17, 11:30

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας