Σελ. 228 από 257 ΠρώτηΠρώτη ... 208218223226227228229230233238248 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 3.406-3.420 από 3843

Θέμα: Amazon

  1. #3406
    Εγγραφή
    29-09-2011
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    78
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Andreaslar Εμφάνιση μηνυμάτων
    2πλο δέσμευση
    Στη μία κάρτα μου έχουνε δεσμεύσει 200€ και δεν μου έχουνε αποδεσμευτεί ακόμη (είναι η visa prepaid).
    Στην άλλη κάρτα εντελώς διαφορετικής τράπεζας έχει εξοφληθεί κανονικά η ίδια παραγγελία του amazon (γύρω στα 250€) και μάλιστα έχω λάβει το δέμα μου εδώ και καιρό.

    - - - Updated - - -

    Δοκίμασα εδώ που μου πρότεινες jap: https://www.nbg.gr/el/contact/complaint-form

    Τα συμπλήρωσα όλα, και στο τέλος με βγάζει σφάλμα αποστολής.
    Απ' ότι φαίνεται δεν λειτουργεί το website σωστά.

    Από το website https://www.nbg.gr/el/contact/comments-complaints# βρήκα αυτό το email και έστειλα εδώ την αίτησή μου: customer.service@nbg.gr
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος El skeleton : 19-04-19 στις 18:13.

  2. #3407
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.300
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Εθνική Πήγαινε σε ένα κατάστημα να στο κάνουνε...
    hnesne

  3. #3408
    Εγγραφή
    29-09-2011
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    78
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    xa xa, έστειλα αλλού δες ενημέρωσα το post μου.

    Έστειλα εδώ customer.service@nbg.gr
    Δεν είναι τμήμα παραπόνων όμως.

    - - - Updated - - -

    Γράψε λάθος λογικά όλα τα email καταλήγουν στον τομέα Διακυβέρνησης Θεμάτων Πελατείας της Εθνικής Τράπεζας:

    Ζήσε Μάη μου να φας τριφύλλι δηλαδή

    Να απευθυνθείτε στον Τομέα Διακυβέρνησης Θεμάτων Πελατείας της Εθνικής Τράπεζας, με τους παρακάτω τρόπους:

    Στο 800 11 88988, για κλήσεις από σταθερό τηλέφωνο εντός Ελλάδας (χωρίς χρέωση) ή
    στο +30 210 48 06 100, για κλήσεις από κινητό τηλέφωνο και το εξωτερικό (χρέωση ανάλογα με το τιμολόγιο του παρόχου)
    από Δευτέρα έως Παρασκευή, από τις 8:00 έως τις 16:00

    Συμπληρώνοντας την ηλεκτρονική Φόρμα υποβολής σχολίων, υποδείξεων ή παραπόνων https://www.nbg.gr/el/contact/complaint-form

    Στέλνοντας e-mail στη διεύθυνση customer.service@nbg.gr
    Αποστέλλοντας επιστολή ή το σχετικό έντυπο, που θα βρείτε στα Καταστήματα της Τράπεζάς μας, ταχυδρομικά στη διεύθυνση:
    Εθνική Τράπεζα
    Τομέας Διακυβέρνησης Θεμάτων Πελατείας
    Ομήρου 30, 106 72 Αθήνα

    Mέσω fax στο +30 210 33 47 740

  4. #3409
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.300
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Μήπως η φόρμα στο site δουλεύει μόνο μέχρι τις 16:00;

    Αθάνατη Εθνική με τη γραφειοκρατεία σου. Και μόνο από το όνομα της υπηρεσίας αυτό φαίνεται.

    Άρα κράτα το email σου και στείλε ένα αντίγραφο στον μεσολαβητή αν δεν έχει λυθεί το θέμα μετά το 10ήμερο. Καλά ξεμπερδέματα.
    hnesne

  5. #3410
    Εγγραφή
    29-09-2011
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    78
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Εδώ το διάβασα, έχει drop down menu στο "εάν ωστόσο δεν μείνετε ικανοποιημένοι μπορείτε"

    https://www.nbg.gr/el/contact/comments-complaints#

  6. #3411
    Εγγραφή
    29-09-2011
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    78
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Επικοινώνησα με την visa στο email enquiries.europe@visa.com, όμως που απαντήσανε ότι δεν είναι στην δικαιοδοσία τους, και η prepaid κάρτα μου εκδόθηκε από την εθνική τράπεζα και δεν έχουνε πρόσβαση στα στοιχεία μου.

    Θα πρέπει να επικοινωνήσει η εθνική τράπεζα με την visa, ώστε να με βοηθήσουνε.


    Δείτε εδώ αναλυτικά τι απάντηση πήρα.


    Thank you for contacting Visa.
    Please be informed that our client financial institutions issue cards and are responsible for all account management and billing inquiries. As such, Visa does not have access to or jurisdiction over cardholder accounts. Account information is confidential and is regulated by the Terms and Conditions between client banks and their cardholders.
    For questions regarding your account balance, account charges, change of address, point/rewards/airline miles, pin code, statements, online purchases, credit limits, bill payments, interest charges or the status of a card application, please contact the financial institution that issued your Visa card, or the one to which you have submitted your Visa card application. You can contact them directly, using the address or telephone number on your Visa statement or on the back of your card.
    Please note that Visa has no jurisdiction to do anything with cardholder's account without the prior approval of their card-issuing bank. If your bank believes that the problem is with Visa or that Visa can assist, please ask them to contact us directly to resolve this issue.
    Thank you for writing,
    Consumer Support | Europe | www.visaeurope.com
    ABOUT VISA – We are a payments business. We are not a bank and we do not issue cards. Nor are we a credit card company, so we do not lend or set the fees that consumers pay. We provide the brand, systems, services and rules that help make electronic payments between millions of consumers, businesses and governments happen. For more information, please visit our website. Please note that all consumer enquiries are handled by our Consumer Queries Team based in the United States of America. For more information on Visa’s privacy practices please visit the privacy page at https://www.visaeurope.com/privacy/




    Hello,

    There are hold authorization charges on my prepaid visa since January 4th 2019 and have not yet been released.
    I came in contact multiple times since the first day that this problem occurred with amazon uk using the online chat or through emails, and I also contacted my bank, but no one answered me regarding my issue, and I am really tired and exhausted.


    I can confirm that payment completed successfully and my order dispatched using a different payment card, but the authorizations hold charges still remain for my prepaid visa payment card.


    I spoke in person with my issuing bank multiple times and I have also gave them three authorization codes that amazon uk passed me over.
    My bank know these issues since January 2019 but is unable to help me for a reason.

    I look forward to your assistance.
    Thanks.

  7. #3412
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.267
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Από τον έναν στον άλλον και τούμπαλιν

  8. #3413
    Εγγραφή
    13-09-2006
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.755
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219943/21999
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300 S
    SNR / Attn
    18.3(dB) / 1.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από El skeleton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επικοινώνησα με την visa στο email enquiries.europe@visa.com, όμως που απαντήσανε ότι δεν είναι στην δικαιοδοσία τους, και η prepaid κάρτα μου εκδόθηκε από την εθνική τράπεζα και δεν έχουνε πρόσβαση στα στοιχεία μου.

    Θα πρέπει να επικοινωνήσει η εθνική τράπεζα με την visa, ώστε να με βοηθήσουνε.
    Θα πρεπει να πιεσεις την ελληνικη τραπεζα, δε θα βγαλεις ακρη αλλιως
    E5 2697 v2 @ 3.0GHz on P9X79 Deluxe 24GB
    Spoiler:
    WD15EARS, WD30EFRX, WD30EURS, WD30EZRX, WD40EFRX, WD60EFRX
    Intel Xeon E5-2670 v2 @ 2.9GHz 16GB WD15EARS, 2xWD40EFRX, WD60EFRX, 2xWD100EFΑX
    i5 750 @ 3.36GHz 4GB 2xWD60EFRX, 5xWD80EFZX, 2xWD100EFΑX Sony Vaio VPC-F13Z1E/B

  9. #3414
    Εγγραφή
    29-09-2011
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    78
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ναι, μάλλον δεν θα βγάλω άκρη αλλιώς.

    Δείτε εδώ τι μου απαντήσανε από τον συνήγορο του καταναλωτή.


    Αξιότιμε Κ. ΧΧΧΧΧΧΧ

    Σε απάντηση της ηλεκτρονικής σας επιστολής, παρακαλούμε να γνωρίζετε ότι στα κράτη-μέλη της Ευρωπαϊκής Ένωσης (καθώς επίσης στη Νορβηγία και την Ισλανδία) λειτουργεί το Δίκτυο Ευρωπαϊκών Κέντρων Καταναλωτή (European Consumer Centres Network / ECC-Net) με την υποστήριξη της Ευρωπαϊκής Επιτροπής και τη συγχρηματοδότηση των Εθνικών Κυβερνήσεων.

    Σκοπός του Δικτύου είναι η παροχή πληροφοριών σε καταναλωτές που διαμένουν και πραγματοποιούν αγορές προϊόντων και υπηρεσιών στην Ευρωπαϊκή Ένωση, ώστε να γνωρίζουν τα δικαιώματά τους και να πραγματοποιούν ασφαλείς συναλλαγές, καθώς επίσης η εξωδικαστική επίλυση διαφορών μεταξύ προμηθευτών και καταναλωτών που έχουν ανακύψει από συναλλαγές που οι καταναλωτές πραγματοποίησαν σε κράτη-μέλη της Ένωσης, εκτός της χώρας διαμονής τους.

    Στη χώρα μας, το Ευρωπαϊκό Κέντρο Καταναλωτή Ελλάδας (ECC-Greece) λειτουργεί υπό την εποπτεία και με τη στήριξη της Ανεξάρτητης Αρχής του Συνηγόρου του Καταναλωτή. Αναλυτικότερες πληροφορίες σχετικά με τη λειτουργία, όπως και με τη διαδικασία υποβολής και εξέτασης παραπόνων μπορείτε να βρείτε στην ιστοσελίδα του Κέντρου: https://www.eccgreece.gr/el/european...mer-centre_el/ .

    Επιπλέον, θα πρέπει να γνωρίζετε ότι αποτελεί προαπαιτούμενο, προκειμένου το Δίκτυο ΕΚΚ να επιληφθεί διασυνοριακής διαφοράς, να έχετε προηγουμένως απευθυνθεί, εγγράφως μέσω fax, email ή ταχυδρομείου, στην καταγγελλόμενη επιχείρηση για τη διευθέτηση της καταναλωτικής σας διαφοράς. Απαραίτητο είναι, επίσης, η καταγγελία σας να συνοδεύεται από τα ανάλογα αποδεικτικά έγγραφα, δηλαδή απόδειξη συναλλαγής, αποδεικτικό επικοινωνίας σας με την καταγγελλόμενη επιχείρηση, καθώς και οποιοδήποτε άλλο έγγραφο θεωρείτε ότι θα είναι χρήσιμο στη διερεύνηση της υπόθεσης σας.

    Τέλος, εάν η καταγγελία στρέφεται κατά Έλληνα προμηθευτή η υπόθεση σας πρέπει να απευθυνθεί στην Ανεξάρτητη Αρχή «Συνήγορος του Καταναλωτή». Στην περίπτωση αυτή θα πρέπει να υποβάλετε μία καινούργια αναφορά αφού για να προχωρήσει η Αρχή στην επί της ουσίας διερεύνηση του αιτήματος αυτού πρέπει να τηρούνται οι παρακάτω προϋποθέσεις:
     Να υπάρχουν όλα τα απαραίτητα στοιχεία επικοινωνίας σας και πιο συγκεκριμένα:
    · Ονοματεπώνυμο, και
    · Πλήρης διεύθυνση (οδός & αριθμός, πόλη, Τ.Κ.)
     Να υπάρχουν τα ελάχιστα στοιχεία επικοινωνίας της καταγγελλόμενης επιχείρησης και πιο συγκεκριμένα:
    · Επωνυμία, και
    · Πλήρης διεύθυνση ή τηλέφωνο επικοινωνίας
     Να υπάρχει αποδεικτικό της ταυτότητας του καταγγέλλοντος και πιο συγκεκριμένα: Σαρωμένο αντίγραφο της υπογραφής σας επί της αναφοράς ή Επισυναπτόμενο σαρωμένο αντίγραφο της αστυνομικής ταυτότητας σας.
    · {Σε περίπτωση που δεν είναι δυνατή η αποστολή της υπογραφής σας ή της ταυτότητας σας ηλεκτρονικά, μπορείτε να μας αποστείλετε ολόκληρη την αναφορά σας με φαξ στο 2106460414 ή ταχυδρομικά στην διεύθυνση : Συνήγορος του Καταναλωτή, Λ. Αλεξάνδρας 144, Τ.Κ 11471 Αθήνα.}.
     Να υπάρχει σαφής περιγραφή της καταναλωτικής διαφοράς και σαφώς διατυπωμένο αίτημα διαμεσολάβησης προς την Αρχή μας ως βασικό αποδέκτη και όχι ως κοινοποίησης.

    Κατόπιν των ανωτέρω, επιθυμούμε να γνωρίζετε ότι ο Συνήγορος του Καταναλωτή θα δεσμευτεί να αναλάβει τη διερεύνηση της υπόθεσής σας και να σας προσφέρει τις διαμεσολαβητικές του υπηρεσίες, εφόσον ακολουθήσετε τις ανωτέρω προϋποθέσεις, πάντοτε βεβαίως μέσα στο πλαίσιο των αρμοδιοτήτων της Αρχής και με δεδομένο ότι συντρέχουν και οι λοιπές προϋποθέσεις του νόμου. Προς διευκόλυνσή σας, μπορείτε να επισκεφθείτε την ιστοσελίδα του Συνηγόρου του Καταναλωτή (www.synigoroskatanaloti.gr), απʼ όπου μπορείτε να ενημερωθείτε αναλυτικά για τον τρόπο υποβολής αναφοράς και επίσης, να προμηθευθείτε το κατάλληλο έντυπο γιʼ αυτόν τον σκοπό (επιλογή «Χειρισμός καταγγελιών  Υπόδειγμα αναφοράς»).
    Σας ευχαριστούμε για την εμπιστοσύνη και παραμένουμε στη διάθεσή σας για κάθε πρόσθετη πληροφορία ή τυχόν απαραίτητη διευκρίνιση.

    Με Εκτίμηση,
    ECC-Greece

  10. #3415
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.267
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Επειδή έχω δουλέψει σε τράπεζα πολύ παλιά βέβαια.και κάποια θέματα λύνονταν. Για ρίξε μια ματιά εδώ:
    ίσως και να το έχεις κάνει όμως.
    Τότε που εργαζόμουν μπορούσες να επισκεφτείς την υπηρεσία. Τώρα δεν ξέρω τι γίνεται. Όλα με τα τηλέφωνα και τα mail γίνονται.

  11. #3416
    Εγγραφή
    13-09-2006
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.755
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219943/21999
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300 S
    SNR / Attn
    18.3(dB) / 1.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από El skeleton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι, μάλλον δεν θα βγάλω άκρη αλλιώς.
    Θα βρεις ενα Διευθυντη σε ενα υποκαταστημα που να ειναι συνεργασιμος.
    Οι υπαλληλοι ΔΕΝ ξερουν
    E5 2697 v2 @ 3.0GHz on P9X79 Deluxe 24GB
    Spoiler:
    WD15EARS, WD30EFRX, WD30EURS, WD30EZRX, WD40EFRX, WD60EFRX
    Intel Xeon E5-2670 v2 @ 2.9GHz 16GB WD15EARS, 2xWD40EFRX, WD60EFRX, 2xWD100EFΑX
    i5 750 @ 3.36GHz 4GB 2xWD60EFRX, 5xWD80EFZX, 2xWD100EFΑX Sony Vaio VPC-F13Z1E/B

  12. #3417
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.267
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Οι περισσότεροι δεν είναι συνεργάσιμοι. Αν πας σε ένα οποιοδήποτε κατάστημα θα σου πουν να πας σε αυτό που έχει ανοιχτεί ο λογαριασμό σου.
    Εκεί θα πρέπει να βρεις τον συνεργάσιμο. Επίσης οι πελάτες Gold ή πως τους λένε ανάλογα με τη τράπεζα (αλλά πόσοι είναι αυτοί) έχουν άλλοι αντιμετώπιση.

  13. #3418
    Εγγραφή
    29-09-2011
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    78
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Εννοείται ότι δεν πήγα σε υπαλλήλους, αλλά σε διευθυντές.

    Πήγα και στο υποκατάστημα που ανοίχτηκε ο λογαριασμός μου.

    Πήγα σε δύο διαφορετικά καταστήματα της εθνικής τράπεζας στην Αθήνα, έλαβα την ίδια απάντηση από διευθυντές του καταστήματος.

    "Εφόσον κάνατε υπεύθυνη δήλωση η εθνική τράπεζα έχει δικαίωμα να σας απαντήσει εντός 90 ημερών"

    Βεβαίως περάσανε περισσότερες από 100 μέρες και κανένας δεν επικοινώνησε μαζί μου από την τράπεζα.

    Απ' ό,τι καταλαβαίνεται η μόνη ελπίδα για να βρεθεί λύση στο πρόβλημά μου είναι ο συνήγορος του καταναλωτή, ο τραπεζικός διαμεσολαβητής ή κάποιο κίνημα.

    Ελλάς το μεγαλείο σου!

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή έχω δουλέψει σε τράπεζα πολύ παλιά βέβαια.και κάποια θέματα λύνονταν. Για ρίξε μια ματιά εδώ:
    ίσως και να το έχεις κάνει όμως.
    Τότε που εργαζόμουν μπορούσες να επισκεφτείς την υπηρεσία. Τώρα δεν ξέρω τι γίνεται. Όλα με τα τηλέφωνα και τα mail γίνονται.
    Ναι έχω ήδη στείλει email στο τμήμα παραπόνων, αλλά δεν μου απάντησε κανείς ακόμα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος El skeleton : 26-04-19 στις 00:16.

  14. #3419
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.267
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Αφού έγιναν όλες οι παραπάνω ενέργειες πήγαινε στο επόμενο στάδιο.
    Θα τους ενημερώσεις αυτονόητο είναι για τις παραπάνω ενέργειες σου και ότι δεν έχει δοθεί λύση στο θέμα σου.
    https://hobis.gr/

  15. #3420
    Εγγραφή
    29-09-2011
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    78
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Οk, σε ευχαριστώ thourios, θα επικοινωνήσω μαζί τους και θα σας πω νέα.

Σελ. 228 από 257 ΠρώτηΠρώτη ... 208218223226227228229230233238248 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. AVM Fritz!Box 7490 από amazon.de
    Από hipath στο φόρουμ AVM ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 80
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-12-17, 19:56
  2. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-10-17, 00:47
  3. Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-10-17, 15:25
  4. Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-10-17, 20:08
  5. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-05-17, 11:30

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας