Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 22
  1. #1
    Εγγραφή
    14-01-2005
    Περιοχή
    Σαπίλας και Σκουριάς 38-Ζαχλωρού Καλαβρύτων
    Μηνύματα
    12.889
    Downloads
    21
    Uploads
    3
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    100Τbit fiber
    ISP
    sdikr-net
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ
    Router
    Fuzzy gutsu-gutsu
    SNR / Attn
    112(dB) / 0.9(dB)
    Hardware
    Νωρίτερα φέτος οι δίσκοι Blu-ray ξεπέρασαν και επισήμως το φράγμα των 100GB με την εισαγωγή δύο νέων προτύπων, BDXL (High Capacity Recordable and Rewritable discs) καθώς και ΙΗ-ΒD (Intra-Hybrid discs). Και ενώ τα πρότυπα των δίσκων με μεγαλύτερη χωρητικότητα έχουν αναγγελθεί πολλές φορές στο παρελθόν, αυτήν την εβδομάδα στην έκθεση CEATEC της Ιαπωνίας, η TDK έκανε επίδειξη ενός πρωτοτύπου που είναι το πιο φιλόδοξο μέχρι σήμερα: Ένας δίσκος με 16 επιστρώσεις (layers) με ικανότητα να αποθηκεύει 32GB δεδομένων σε κάθε επίστρωση της κάθε πλευράς, φτάνοντας έτσι την χωρητικότητα του ενός TB.

    Η εταιρία έχει ξεπεράσει τα περισσότερα από τα προβλήματα που θα απέτρεπαν τον δίσκο αυτό να γίνει προσιτός. Σύμφωνα με το Tech-On, η τεχνολογία αυτή χρησιμοποιεί το ίδιο σύστημα laser με τα συστήματα αναπαραγωγής Blu-ray, πράγμα που σημαίνει οτι θα είναι σχετικά εύκολο για τους κατασκευαστές να αναβαθμίσουν τις συσκευές τους ώστε να υποστηρίζουν τους νέους αυτούς δίσκους υψηλής χωρητικότητας. Οι ταχύτητες ανάγνωσης είναι επίσης ισοδύναμες με αυτές των Blu-Ray την ώρα που οι δείκτες λαθών ανάγνωσης δεδομένων, είναι μέσα σε ανεκτά όρια για την εμπορευματοποίηση του προϊόντος.

    Δυστυχώς όμως υπάρχει ένα ακόμα εμπόδιο στο δρόμο των νέων αυτών δίσκων: Ενώ οι ίδιοι οι δίσκοι δεν είναι δυσκολότεροι στην κατασκευή τους από τους Blu-ray, όντας τρεις φορές παχύτεροι από τους τελευταίους, αντιμετωπίζουν ένα πρόβλημα στην ανάγνωση, όταν πρέπει να διαβαστούν οι εσωτερικές επιστρώσεις. Η εταιρία πιστεύει οτι η πρόοδος της τεχνολογίας θα επιτρέψει στο σύστημα ανάγνωσης να μικρύνει και ελπίζει να μπορέσει να το βγάλει σε ευρεία κυκλοφορία σαν ένα προσιτό μέσο αποθήκευσης για οικιακούς χρήστες καθώς επίσης και για επιχειρήσεις σε διάφορους τύπους αγορών.


    Του Jose Vilches, TechSpot.com
    Δημοσιεύτηκε: Δευτέρα 11 Οκτωβρίου, 2010, 9:22 AM EST




    Πηγή: techspot.com


    Σχετικά άρθρα:
    Εισαγωγή νέων προτύπων για τους οπτικούς δίσκους: techspot.com
    Σχετική είδηση: techon.nikkeibp.co.jp

  2. #2
    Εγγραφή
    26-09-2007
    Περιοχή
    37.75Ν/26.95Ε
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    4.640
    Downloads
    14
    Uploads
    3
    Τύπος
    FTTB
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Oxygen
    Πρακτικά, στα οπτικά μέσα έχουμε σκαλώσει στο DVD και δε φαίνεται φως στο τούνελ.

    Ενδιαφέρουσα ως είδηση γιατί δείχνει ότι κάποιοι το παλεύουν αλλά αλλά μάλλον μόνο φιλολογικά γιατί πιθανότατα δε θα το δούμε σε προϊόν.
    Bad to the Bone

  3. #3
    Εγγραφή
    31-07-2006
    Περιοχή
    Berlin, Deutschland
    Μηνύματα
    4.560
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    1&1
    Router
    FRITZ!Box 7362 SL
    Path Level
    Interleaved
    Αν δεν το βάλλουν σε θήκη τύπου δισκέτας ή δεν το επιστρώσουν με Gorilla Glass () εγώ δεν πρόκειται να το εμπιστευτώ σε καμία περίπτωση...

  4. #4
    Εγγραφή
    10-08-2005
    Περιοχή
    Εεεεε,σπιτι μου;
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.778
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΦΡΕΑΤΤΥΔΑ
    Router
    Fritz 7490
    SNR / Attn
    18(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Δεν είναι λίγο "last year" η ιδέα του οπτικού μέσου;
    Νομίζω πως η τάση της διάθεσης των media είναι προς το online.
    Τώρα που ανεβαίνουν και οι ταχύτητες...
    <--Εξαιρετικό webcomic με κατεστραμμένο D&D χιούμορ!!!
    XKCD: Wikipedia trivia: if you take any article, click on the first link in the article text not in parentheses or italics, and then repeat, you will eventually end up at Philosophy

  5. #5
    Εγγραφή
    04-08-2008
    Περιοχή
    ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ATTIKΗΣ
    Ηλικία
    64
    Μηνύματα
    2.156
    Downloads
    16
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    Down/Up 29970/2495 kbps
    ISP
    OTE
    Router
    Speedport.entry2i
    SNR / Attn
    15.1(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Χωρις να θελω να κανω τον εξυπνο,μια και οι γνωσεις μου δεν εχουν να κανουν με αυτες τις τεχνολογιες,αλλα γνωριζοντας τις αναγκες μου σαν μεσος χρηστης θα προτιμουσα να συγκεντρωσουν τις προσπαθειες τους οχι τοσο στη ν εξελιξη των οπτικων μεσων,οσο στους flash disk και αναφερομαι στους ssd,που δεν εχουν και κινητα μερη και ευκολα θα μπορουσαν να αντικαταστησουν ολα τα φορητα αποθηκευτικα μεσα,χρησιμοποιοντας τους οπως τα μικρα sd card αλλα σε μεγαλυτερο μεγεθος,αν φυσικα,αν,λυνοταν το θεμα της μεγαλης χωρητικοτητας πχ εως 1 και 2 tera.
    Τωρα με τα οπτικα,σκεφτειτε οτι με τις τωρινες χωρητικοτητες,αν απροσεκτα γραντζουνισουμε την επιφανεια του cd/dvd λιγο παραπανω απο το φυσιολογικο αρχιζουν τα ψιλοπροβληματα.Ε, δεν θα ειναι ακομα πιο ευαισθητο το μεγαλυτερης χωρητικοτητας υλικο; Εδω συμφωνω με τον grayden.

    Ενω αν ειχαμε τους ssd με χωρητικοτητες παρομοιες αυτων των κλασικων σκληρων δισκων θα τους χρησιμοποιουσαμε ειτε σαν εσωτερικους,ειτε σαν flopy disk οπως ακριβως χρησιμοποιουμε τωρα τις sd cards με τον card reader,απλα θα ηταν σε καπως μεγαλυτερες διαστασεις,Ε, και; Σκασιλα μας οι απεξω γραντζουνιες και λοιπα σημαδια,μεχρι και στην πισω τσεπη του παντελονιου θα τους βαζαμε,το φανταζεστε να εχετε στην τσεπη σας ενα φορητο αποθηκευτικο μεσο με τετοιες χωρητικοτητες;

    Θα τα ξυλωνα ολα,εσωτερικους σκληρους,εσωτερικους usb και firewire,θα πεταγα τα στικακια στο καλαθι,ωχχχχχχχχχ τι ειπα τωρα,μαλλον γιαυτο δεν εχουν παρει,οι εταιρειες,ζεστα την εξελιξη τους.

  6. #6
    Εγγραφή
    14-01-2005
    Περιοχή
    Σαπίλας και Σκουριάς 38-Ζαχλωρού Καλαβρύτων
    Μηνύματα
    12.889
    Downloads
    21
    Uploads
    3
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    100Τbit fiber
    ISP
    sdikr-net
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ
    Router
    Fuzzy gutsu-gutsu
    SNR / Attn
    112(dB) / 0.9(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από grayden Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν δεν το βάλλουν σε θήκη τύπου δισκέτας ή δεν το επιστρώσουν με Gorilla Glass () εγώ δεν πρόκειται να το εμπιστευτώ σε καμία περίπτωση...
    Κάποια στιγμή, θα πρέπει να επενδύσουν και στη διάρκεια φύλαξης των δεδομένων, το οποίο σημαίνει αφενός αυτό που λες, αφετέρου να έχει μεγαλύτερη διάρκεια ζωής η επίστρωση.

    Υποθέτω πως όταν κάθεται κανείς να φτιάξει ένα δισκάκι του ενός ΤΒ, δεν το φτιάχνει για να πάει δύο ταινιούλες στο φίλο του να τις δουν, αλλά για να κρατήσει ένα σοβαρό backup.

    Προσωπικά θα πλήρωνα κάτι παραπάνω για να έχει αξιοπρεπή θήκη αποθήκευσης (τύπου δισκέτα, όπως αναφέρθηκε) και για να έχει μεγαλύτερη διάρκεια ζωής. Έχω βαρεθεί να βλέπω γύρω μου τα μαγνητικά μέσα να έχουν μεγαλύτερη διάρκεια ζωής από "προηγμένα" ψηφιακά.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ax0R7aG0z Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι λίγο "last year" η ιδέα του οπτικού μέσου;
    Νομίζω πως η τάση της διάθεσης των media είναι προς το online.
    Τώρα που ανεβαίνουν και οι ταχύτητες...
    Να σου το θέσω αλλιώς: Είμαι 17 (και κάτι ψιλά). Μέχρι να γίνει last year η local αποθήκευση, επειδή θα έχουμε καλές γραμμές, θα έχω πατήσει κάποια από τα -ήντα.
    Αφού το upload ακόμα τιμωρείται και η φιλοσοφία της παροχής διασύνδεσης, είναι πως ο χρήστης δεν έχει περιεχόμενο να ανεβάσει, αλλά μόνο να κατεβάσει. Πότε περιμένεις να έχεις γραμμή που θα σου επιτρέπει να ανεβάσεις 1ΤΒ κάπου, χωρίς να έχεις βγάλει μούσια μέχρι να τελειώσει?

    (Και προφανώς δεν πιάνουμε το ζήτημα ιδιωτικότητας "Δεν βάζω τα δεδομένα μου σε ξένο server")

    Good... Bad... I'm tha guy with tha Gun...
    WAntilles: Ούτε σε όλους έχει αφαιρεθεί με βάναυσο - γκεμπελικό χειρουργείο, το μέρος του εγκεφάλου που συμπαθεί τα Windows.
    Trolling με γεύση παπάγια

  7. #7
    Εγγραφή
    26-09-2007
    Περιοχή
    37.75Ν/26.95Ε
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    4.640
    Downloads
    14
    Uploads
    3
    Τύπος
    FTTB
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Oxygen
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mirtiano Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χωρις να θελω να κανω τον εξυπνο,μια και οι γνωσεις μου δεν εχουν να κανουν με αυτες τις τεχνολογιες,αλλα γνωριζοντας τις αναγκες μου σαν μεσος χρηστης θα προτιμουσα να συγκεντρωσουν τις προσπαθειες τους οχι τοσο στη ν εξελιξη των οπτικων μεσων,οσο στους flash disk και αναφερομαι στους ssd,που δεν εχουν και κινητα μερη και ευκολα θα μπορουσαν να αντικαταστησουν ολα τα φορητα αποθηκευτικα μεσα,χρησιμοποιοντας τους οπως τα μικρα sd card αλλα σε μεγαλυτερο μεγεθος,αν φυσικα,αν,λυνοταν το θεμα της μεγαλης χωρητικοτητας πχ εως 1 και 2 tera.
    Τωρα με τα οπτικα,σκεφτειτε οτι με τις τωρινες χωρητικοτητες,αν απροσεκτα γραντζουνισουμε την επιφανεια του cd/dvd λιγο παραπανω απο το φυσιολογικο αρχιζουν τα ψιλοπροβληματα.Ε, δεν θα ειναι ακομα πιο ευαισθητο το μεγαλυτερης χωρητικοτητας υλικο; Εδω συμφωνω με τον grayden.

    Ενω αν ειχαμε τους ssd με χωρητικοτητες παρομοιες αυτων των κλασικων σκληρων δισκων θα τους χρησιμοποιουσαμε ειτε σαν εσωτερικους,ειτε σαν flopy disk οπως ακριβως χρησιμοποιουμε τωρα τις sd cards με τον card reader,απλα θα ηταν σε καπως μεγαλυτερες διαστασεις,Ε, και; Σκασιλα μας οι απεξω γραντζουνιες και λοιπα σημαδια,μεχρι και στην πισω τσεπη του παντελονιου θα τους βαζαμε,το φανταζεστε να εχετε στην τσεπη σας ενα φορητο αποθηκευτικο μεσο με τετοιες χωρητικοτητες;

    Θα τα ξυλωνα ολα,εσωτερικους σκληρους,εσωτερικους usb και firewire,θα πεταγα τα στικακια στο καλαθι,ωχχχχχχχχχ τι ειπα τωρα,μαλλον γιαυτο δεν εχουν παρει,οι εταιρειες,ζεστα την εξελιξη τους.


    Και αν θέλεις να στείλεις τις φωτογραφίες σου στον ξάδερφο την Αμερική και στον κουμπάρο σου που μένει στην Ολλανδία, λέμε τώρα, τι θα κάνεις, θα τους τις στείλεις με έναν ssd δώρο

    Τα οπτικά μέσα καλύπτουν αυτή την απαίτηση, όπως και τη διανομή ταινιών και προγραμμάτων.

    ........Auto merged post: mob πρόσθεσε 3 λεπτά και 14 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlindG Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...Να σου το θέσω αλλιώς: Είμαι 17 (και κάτι ψιλά). ...
    Τι σου κάνει η κακή πχιότητα γραμμής και το μεγάλο ping ...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος mob : 12-10-10 στις 12:27. Αιτία: auto merged post
    Bad to the Bone

  8. #8
    Εγγραφή
    10-08-2005
    Περιοχή
    Εεεεε,σπιτι μου;
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.778
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΦΡΕΑΤΤΥΔΑ
    Router
    Fritz 7490
    SNR / Attn
    18(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Να σου το θέσω αλλιώς: Είμαι 17 (και κάτι ψιλά). Μέχρι να γίνει last year η local αποθήκευση, επειδή θα έχουμε καλές γραμμές, θα έχω πατήσει κάποια από τα -ήντα.
    Το πολύ πολύ να έχεις μπει στα πρώτα -άντα σου...

    Το upload δεν είναι σημαντικό γιατί ο "απλός" χρήστης δεν έχει λόγο να θέλει να στέλνει
    δεδομένα μεγάλου όγκου συχνά "προς τα έξω". Αν δεν είναι κάποιος "απλός" χρήστης
    θα μπορεί να διαλέξει ανάλογο πακέτο. Από φέτος, και άργησα μάλιστα, κατάργησα τα
    οπτικά μέσα αποθήκευσης γιατί πιάνουν χώρο, θέλουν χρόνο να γραφτούν και δεν είναι αξιόπιστα.
    Κακά τα ψέματα, αλλά δεν είναι πολλοί οι χρήστες που παράγουν δεδομένα σε τέτοια
    ποσότητα ώστε να δικαιολογείται η άνθηση των μέσων μόνιμης αποθήκευσης, οι περισσότεροι
    τα κατεβασμένα τους θέλουν να κρατάνε. Αν γίνουν "τα πάντα" διαθέσιμα online σε λογικές τιμές,
    ικανοποιητική ποιότητα και γρήγορα, δεν θα υπάρχει κανένας λόγος να υπάρχουν τοπικά,
    πέραν της ικανοποίησης του αισθήματος "το πλήρωσα, πρέπει να το έχω".
    <--Εξαιρετικό webcomic με κατεστραμμένο D&D χιούμορ!!!
    XKCD: Wikipedia trivia: if you take any article, click on the first link in the article text not in parentheses or italics, and then repeat, you will eventually end up at Philosophy

  9. #9
    Εγγραφή
    04-08-2008
    Περιοχή
    ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ATTIKΗΣ
    Ηλικία
    64
    Μηνύματα
    2.156
    Downloads
    16
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    Down/Up 29970/2495 kbps
    ISP
    OTE
    Router
    Speedport.entry2i
    SNR / Attn
    15.1(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    [QUOTE=mob;3744796]Και αν θέλεις να στείλεις τις φωτογραφίες σου στον ξάδερφο την Αμερική και στον κουμπάρο σου που μένει στην Ολλανδία, λέμε τώρα, τι θα κάνεις, θα τους τις στείλεις με έναν ssd δώρο

    Δεν θα ηταν καθολου κακο να μου στειλει ο ξαδερφος απο αμερικα ενα ssd με φωτο,θα εσβητα τις φωτο και θα κραταγα τον δισκο

    Αλλα σκεψου οτι σε τετοιο ενδεχομενο οι ssd θα βγαινουν σε μαζικη παραγωγη και θα πωλουνται με το κιλο...(τουλαχιστον οι χωρητικοτητες ως τα 512 gb).

    ........Auto merged post: mirtiano πρόσθεσε 6 λεπτά και 25 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mob Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και αν θέλεις να στείλεις τις φωτογραφίες σου στον ξάδερφο την Αμερική και στον κουμπάρο σου που μένει στην Ολλανδία, λέμε τώρα, τι θα κάνεις, θα τους τις στείλεις με έναν ssd δώρο

    Τα οπτικά μέσα καλύπτουν αυτή την απαίτηση, όπως και τη διανομή ταινιών και προγραμμάτων.
    Δεν ειναι κακο να μου στειλει ο ξαδερφος τις φωτο σε ssd,θα μου μεινει ο δισκος.

    Απο την αλλη σε τετοιο ενδεχομενο οι ssd τουλαχιστον οι χωρητικοτητες μεχρι τα 255 ή 512 gb,λογω μαζικης παραγωγης θα πουλιουνται με το κιλο
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος mirtiano : 12-10-10 στις 12:54. Αιτία: auto merged post

  10. #10
    Εγγραφή
    09-09-2008
    Μηνύματα
    107
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΓΚΛΗ
    Έχω την εντύπωση ότι το internet ανακαλύφθηκε για να στέλνουμε φωτογραφίες στην Ολλανδία και στο Αμέρικα...

  11. #11
    Εγγραφή
    26-09-2007
    Περιοχή
    37.75Ν/26.95Ε
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    4.640
    Downloads
    14
    Uploads
    3
    Τύπος
    FTTB
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Oxygen
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από .Hercules. Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω την εντύπωση ότι το internet ανακαλύφθηκε για να στέλνουμε φωτογραφίες στην Ολλανδία και στο Αμέρικα...
    Λάθος εντύπωση έχεις, τουλάχιστον στον εποχή του adsl και του vdsl που εμφανίζεται τώρα. Οι φωτογραφίες αναφέρθηκαν για να δώσουν έμφαση στον όγκο των δεδομένων, μερικά ΜΒ τα ανεβάζεις αλλά μερικά GB όχι ακόμα

    ........Auto merged post: mob πρόσθεσε 3 λεπτά και 11 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mirtiano Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ειναι κακο να μου στειλει ο ξαδερφος τις φωτο σε ssd,θα μου μεινει ο δισκος.

    Απο την αλλη σε τετοιο ενδεχομενο οι ssd τουλαχιστον οι χωρητικοτητες μεχρι τα 255 ή 512 gb,λογω μαζικης παραγωγης θα πουλιουνται με το κιλο
    Δεν υπάρχει κανένας λόγος να περιμένεις τη μείωση των τιμών τους ssd υπάρχουν οι SD και τα flashάκια, το θέμα είναι οτι σε κάθε περίπτωση θα είναι ακριβότερη ή πάρα πολύ ακριβότερη λύση για μαζικές αποστολές.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος mob : 12-10-10 στις 13:13. Αιτία: auto merged post
    Bad to the Bone

  12. #12
    Εγγραφή
    01-02-2006
    Μηνύματα
    1.421
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Full
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΔΑΦΝΗΣ
    Router
    Alcatel 780
    Και στα DVD υποτίθεται υπήρχαν double side, double layer με χωρητικότητα 18 GB. Αν τα είδε ή τα δει ποτε κανείς να μου σφυρίξει ...
    Portable CD player

  13. #13
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ax0R7aG0z Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι λίγο "last year" η ιδέα του οπτικού μέσου;
    Νομίζω πως η τάση της διάθεσης των media είναι προς το online.
    Τώρα που ανεβαίνουν και οι ταχύτητες...
    Για όποιον θέλει την privacy του και τα προσωπικά του δεδομένα, όχι δεν είναι.
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  14. #14
    Εγγραφή
    02-02-2003
    Μηνύματα
    1.291
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    35.000 / 35.000
    ISP
    Nova UNLIMITED 4G
    Router
    Archer MR600 v3
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mob Εμφάνιση μηνυμάτων
    μερικά ΜΒ τα ανεβάζεις αλλά μερικά GB όχι ακόμα

    με 100kb/s upload δεν νομιζω να ειναι και τοσο δυσκολο ...

    ΨΑΧΝΩ ΚΟΜΙΚΣ DISNEY
    - αν εχετε στειλτε μου μυνημα

  15. #15
    Εγγραφή
    25-05-2006
    Μηνύματα
    332
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Full
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    Πάντως τα σημερινά blue ray έχουν διαφορετική επίστρωση από τα dvd. Εδώ και 3 χρόνια από μια συλλογή κοντά στα 1000 με σκληρή χρήση έχει χαλάσει μόνο ένα.

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Υπάρχουν καταστήματα με δίσκους (βινιλίου) στην Ελλάδα;
    Από Spear_ στο φόρουμ Πολιτιστικό στέκι
    Μηνύματα: 25
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-03-12, 17:01
  2. Μηνύματα: 33
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-05-10, 15:12
  3. Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-12-06, 16:02

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας