Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 18
  1. #1
    Εγγραφή
    08-05-2004
    Περιοχή
    Νομός Αττικής
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    21.025
    Downloads
    43
    Uploads
    2
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Arcadyan Speedport Smart
    Security
    Η ολλανδική αστυνομία προέβη στην ασυνήθιστη κίνηση της χρήσης του ίδιου το botnet προκειμένου να ενημερώσει τους χρήστες ότι οι υπολογιστές τους είναι μολυσμένοι. Πρόκειται για το αποκορύφωμα μίας επιχείρησης απενεργοποίησης 143 server που έλεγχαν ένα στρατό 30 εκατομμυρίων υπολογιστών zombie ανά την υφήλιο. Οι μολυσμένοι υπολογιστές δημιουργούσαν ένα τεράστιο botnet που χρησιμοποιούνταν από τους εγκληματίες για την υποκλοπή ευαίσθητων πληροφοριών.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  botn4.jpg 
Εμφανίσεις:  97 
Μέγεθος:  63,6 KB 
ID: 78917Η ενέργεια της ολλανδικής αστυνομίας θέτει ερωτήματα σχετικά με τη νομιμότητα της ενέργειάς της να επέμβει στους μολυσμένους υπολογιστές. Πρόκειται μάλλον για την πρώτη απόπειρα της αστυνομίας να παρεισφρήσει σε υπολογιστές θυμάτων. Ο Graham Cluley, υψηλόβαθμο στέλεχος της Sophos Security δήλωσε σχετικά:
    "Τεχνικά, αυτό που έκανε η ολλανδική αστυνομία θα μπορούσε να θεωρηθεί παραβίαση της νομοθεσίας σε κάποιες χώρες, αφού έκανε μη εξουσιοδοτημένες παρεμβάσεις σε υπολογιστές άλλων.

    Μερικοί χρήστες ίσως δεν πιστέψουν την προειδοποίηση και σκεφτούν ότι πρόκειται για μία από τις συνηθισμένες ψεύτικες προειδοποιήσεις ασφαλείας, που προσπαθεί να ξεγελάσει τους χρήστες ώστε να κάνουν κάτι επικίνδυνο."

    Το botnet που απενεργοποιήθηκε από την Ολλανδική Αστυνομία δημιουργήθηκε με τη χρήση του περίφημου Bredolab trojan, επιβλαβούς κώδικα που επέτρεπε στους εγκληματίες να υποκλέπτουν τραπεζικούς κωδικούς και άλλες ευαίσθητες πληροφορίες από τους μολυσμένους υπολογιστές. Η ολλανδική ομάδα αντιμετώπισης εγκλημάτων νέων τεχνολογιών είπε ότι η αστυνομία της Αρμενίας συνέλαβε τον πιθανό εγκέφαλο που κρύβεται πίσω από το Bredolab botnet σε αεροδρόμιο στην Αρμενία.

    Σύμφωνα με δηλώσεις της ολλανδικής αστυνομίας, περισσότεροι από 100.000 χρήστες υπολογιστών έχουν προειδοποιηθεί ότι οι υπολογιστές τους ήταν μολυσμένοι και μέρος του botnet. Το μήνυμα είναι το ακόλουθο και εμφανίζεται σε αναδυόμενο παράθυρο browser, δίνοντας σύνδεσμο για τον καθαρισμό του υπολογιστή.


    Spoiler:
    Your computer is infected!

    If this Browser has opened automatically then your computer has been infected with malware. Your computer has become part of a bot network.

    This message has been sent to you by the High Tech Crime Team of the Dutch National Crime Squad and aims to notify all owners of infected computers.

    Dutch National Crime Squad takes down infamous botnet
    On October 25th 2010, the High Tech Crime Team of the Dutch National Crime Squad took down a very large botnet, containing at least 30 million infected computer systems worldwide since July 2009. These computers were infected with the malicious Bredolab trojan, through infected websites. Through these botnets, cybercriminals can spread large amounts of other viruses and create new botnets.
    In close cooperation with a Dutch hosting provider, The Dutch Forensic Institute (NFI), the internet security company Fox-IT and GOVCERT, the computer emergency response team of the Dutch government, shut down 143 computer servers today.



    Πηγές: BBC, DownloadSquad
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ipo : 28-10-10 στις 03:43.

  2. #2
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    11.626
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Δεν ξέρω τι θα κάναν οι ανυποψίαστοι χρήστες, εγώ πάντως αν έβλεπα τέτοιο μήνυμα σε popup σίγουρα θα το έκλεινα με συνοπτικές διαδικασίες ως διαφήμιση, κακόβουλη ή μη

  3. #3
    Εγγραφή
    07-05-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    597
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Κλεφτες και αστυνομοι παιζουν ξυλο στους υπολογιστες μας, χωρις κανεις να μας ρωτησει. Και καλα οι κλεφτες, αλλα και οι αστυνομοι;

  4. #4
    Εγγραφή
    08-05-2005
    Μηνύματα
    166
    Downloads
    21
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    Ταχύτητα
    11999/1021
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    Tellas - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Router
    Speedtouch 585
    SNR / Attn
    6,5(dB) / 26,5(dB)
    Γιατί καλύτερα είναι ο υπολογιστής σου να γίνεται zombie και να δημιουργεί πολλαπλάσια προβλήματα απο το να σε προειδοποιούν;Εγώ είμαι υπέρ σε αυτό που έκαναν. Ας μην ξεχνάμε ότι μικρό ποσοστό του κόσμου που δουλεύει με υπολογιστές πραγματικά ξέρουν πως να προστατευτούν!

  5. #5
    Εγγραφή
    07-05-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    597
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Χωρις την ρητη μου αδεια, κανεις δεν εχει δικαιωμα να παιζει με τον υπολογιστη μου. Δεν ειμαι ανηλικο, δεν μενω στο σπιτι της μαμας μου και δεν ανεχομαι απο κανενα να μου προσφερει μητρικη προστασια με το ετσι θελω.

  6. #6
    Εγγραφή
    31-07-2006
    Περιοχή
    Berlin, Deutschland
    Μηνύματα
    4.560
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    1&1
    Router
    FRITZ!Box 7362 SL
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ares Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χωρις την ρητη μου αδεια, κανεις δεν εχει δικαιωμα να παιζει με τον υπολογιστη μου. Δεν ειμαι ανηλικο, δεν μενω στο σπιτι της μαμας μου και δεν ανεχομαι απο κανενα να μου προσφερει μητρικη προστασια με το ετσι θελω.
    Εάν όμως είσαι άχρηστος και έγινες μέρος του botnet καλά κάνουν και πάνε να σου ανοίξουν τα μάτια...

  7. #7
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.713
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ares Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χωρις την ρητη μου αδεια, κανεις δεν εχει δικαιωμα να παιζει με τον υπολογιστη μου. Δεν ειμαι ανηλικο, δεν μενω στο σπιτι της μαμας μου και δεν ανεχομαι απο κανενα να μου προσφερει μητρικη προστασια με το ετσι θελω.
    Εγώ πάλι θα ήθελα να με ενημερώσουν, εφ'όσον είμαι τόσο εκτεθειμένος και συμμετέχει ο Η/Υ μου σε botnet επιτρέποντας (σχεδόν) στον καθέναν να τον χρησιμοποιεί.

    Αν άφηνες το αυτοκίνητό σου ξεκλείδωτο με τα κλειδιά επάνω και παρατηρούσε η αστυνομία ότι το έπαιρνε κάποιος και έκανε βόλτες (και το άφηνε στη θέση του το πρωί), θα σε πείραζε να σου αφήσουν μια γραπτή ειδοποίηση στο κάθισμα; (αν το σκεφτείς ως παράδειγμα, είναι αντίστοιχο διότι θα άνοιγαν την πόρτα του αυτοκινήτου για να σου αφήσουν την ειδοποίηση, αντίστοιχα με το να μπουν αυτοματοποιημένα στον Η/Υ σου και να σου αφήσουν μήνυμα)

    Αμφιβάλλω άλλωστε ότι ασχολήθηκαν με έναν-έναν Η/Υ προσωπικά, σε 30 εκατ. Η/Υ. Απλώς έδωσαν μια εντολή του στυλ: "exec iexplore http://www.politie.nl/english/bla-blab-bla-infection" που εκτελέστηκε σε όλους τους Η/Υ αυτόματα.

  8. #8
    Εγγραφή
    07-05-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    597
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από grayden Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εάν όμως είσαι άχρηστος και έγινες μέρος του botnet καλά κάνουν και πάνε να σου ανοίξουν τα μάτια...
    Απαιτω απο την αστυνομια να τηρεί τον νόμο είτε είμαι άχρηστος ειτε όχι. Αλλιώς ειναι εγκληματιες όπως ολοι όσοι παραβαίνουν το νόμο. Προσωπικα θα τους εκανα μηνυση επι τοπου.

    ........Auto merged post: ares πρόσθεσε 11 λεπτά και 0 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psyxakias Εμφάνιση μηνυμάτων

    Αμφιβάλλω άλλωστε ότι ασχολήθηκαν με έναν-έναν Η/Υ προσωπικά, σε 30 εκατ. Η/Υ. Απλώς έδωσαν μια εντολή του στυλ: "exec iexplore http://www.politie.nl/english/bla-blab-bla-infection" που εκτελέστηκε σε όλους τους Η/Υ αυτόματα.
    Είναι νόμιμο; Εαν όχι, κακώς το έκαναν. Στην ιεράρχηση των αξιών, ένα ευνομούμενο κράτος είναι σαφώς σημαντικότερη υπόθεση. Ο σκοπός δεν αγιάζει τα μέσα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ares : 28-10-10 στις 12:55. Αιτία: auto merged post
    Η φαλάκρα είναι απόδειξη αρρενωπότητας μόνο αν είσαι Klingon.

  9. #9
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.713
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το πιο σωστό νομικά θεωρώ πως θα ήταν να ειδοποιήσουν τους παρόχους βάσει των IPs και να τους ζητήσουν να ενημερώσουν τους συνδρομητές τους. Παρόλα αυτά, αυτό που εφάρμοσαν ήταν πιο άμεση λύση διότι αρκετοί ISPs θα κωλοσιεργούσαν.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ares Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απαιτω απο την αστυνομια να τηρεί τον νόμο είτε είμαι άχρηστος ειτε όχι. Αλλιώς ειναι εγκληματιες όπως ολοι όσοι παραβαίνουν το νόμο. Προσωπικα θα τους εκανα μηνυση επι τοπου.
    Αν ο Η/Υ σου είχε συμμετάσχει σε διακίνηση παιδικού πορνογραφικού υλικού, επιθέσεις και spamming, και σε βάρυναν ένα σωρό κατηγορίες ίσως να το ξανασκεφτόσουν που θέλησαν να σε ενημερώσουν.

  10. #10
    Εγγραφή
    07-05-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    597
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psyxakias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πιο σωστό νομικά θεωρώ πως θα ήταν να ειδοποιήσουν τους παρόχους βάσει των IPs και να τους ζητήσουν να ενημερώσουν τους συνδρομητές τους. Παρόλα αυτά, αυτό που εφάρμοσαν ήταν πιο άμεση λύση διότι αρκετοί ISPs θα κωλοσιεργούσαν.

    Αν ο Η/Υ σου είχε συμμετάσχει σε διακίνηση παιδικού πορνογραφικού υλικού, επιθέσεις και spamming, και σε βάρυναν ένα σωρό κατηγορίες ίσως να το ξανασκεφτόσουν που θέλησαν να σε ενημερώσουν.
    Αν αυτό έπρεπε να κάνουν, τοτε αυτό ας έκαναν. Άχρηστος δε σημαίνει ανεύθυνος. Αν διακινούσαν παιδική πορνογραφία από τον υπολογιστή μου, τότε έχω ένα βαθμό ευθύνης, έστω και απο αμέλεια. Για τα πάντα υπάρχει ένα τίμημα.
    Η φαλάκρα είναι απόδειξη αρρενωπότητας μόνο αν είσαι Klingon.

  11. #11
    Εγγραφή
    08-05-2004
    Περιοχή
    Νομός Αττικής
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    21.025
    Downloads
    43
    Uploads
    2
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Arcadyan Speedport Smart
    Με το να έχει αφήσει κάποιος εκτεθειμένο τον υπολογιστή του, όντας μέρος botnet, επιβαρύνει όχι μόνο τον εαυτό του, αλλά και το σύνολο της κοινωνίας. Αν λοιπόν ο ίδιος δεν έχει ιδέα για τον κίνδυνο που διατρέχει και διασκορπίζει, καλό είναι να του το πει κάποιος τρίτος, έστω και με παράνομα μέσα, από τη στιγμή που δεν εξετάζει τα δεδομένα του δίσκου του.

    Κι επειδή πολλοί θα βρεθούν να πουν (με το έννομο δίκιο τους) ότι "ο σκοπός δεν αγιάζει τα μέσα", ετοιμαστείτε για θεσμικό αγιασμό των μέσων. Αργά ή γρήγορα θα περάσει θεσμικά η απαγόρευση των υπολογιστών zombie με ευθύνη του κατόχου του υπολογιστή. Αφού υπάρχει έλλειμμα παιδείας, θα δούμε τον αντίστοιχο νόμο. Θα διαβάζουμε "κατηγορείται για υπόθαλψη botnet" και θα γελάμε στην αρχή, αλλά εκεί πάει. Έτσι θα νομιμοποιείται η αστυνομία να κάνει online εφόδους στους παράνομους υπολογιστές. Αυτό θέλετε;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ipo : 28-10-10 στις 14:29.
    Προπληρωμένες κάρτες ........... 2 savings 4 safety

    Τι εστί IBAN, BIC, OUR, SHA, BEN;
    "Yesterday is History, Tomorrow a Mystery, Today is a Gift, Thats why it's called the Present."

  12. #12
    Εγγραφή
    13-12-2005
    Μηνύματα
    114
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω τι θα κάναν οι ανυποψίαστοι χρήστες, εγώ πάντως αν έβλεπα τέτοιο μήνυμα σε popup σίγουρα θα το έκλεινα με συνοπτικές διαδικασίες ως διαφήμιση, κακόβουλη ή μη
    Εγω πιστευω πως οι ανυποψιαστοι χρηστες εφοσον ηταν τοσο αφελεις να αφησουν τους υπολογιστες τους ξεφραγκια αμπελια, μια χαρα θα διαβαζαν και το μηνυμα, οπως κανουν και στις διαφημισεις (υποπτες ή μη) και κανουν κλικ πανω τους.
    Γενικα συμφωνω κι εγω με την κινηση. Αφου η αστυνομια ανελαβε την ερευνα / ευρεση / καταστροφη του botnet καλα εκανε και ενημερωσε και τους αμεσα εμπλεκομενους.

  13. #13
    Εγγραφή
    08-05-2004
    Περιοχή
    Νομός Αττικής
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    21.025
    Downloads
    43
    Uploads
    2
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Arcadyan Speedport Smart
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ares Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χωρις την ρητη μου αδεια, κανεις δεν εχει δικαιωμα να παιζει με τον υπολογιστη μου. Δεν ειμαι ανηλικο, δεν μενω στο σπιτι της μαμας μου και δεν ανεχομαι απο κανενα να μου προσφερει μητρικη προστασια με το ετσι θελω.
    Αν όμως ο υπολογιστής υποβαθμίζει τη ζωή όλων των υπολοίπων χρηστών του internet, μάλλον χρειάζεσαι κάποιον να σε νουθετήσει. Το παράδειγμα του psyxakia ήταν καλό.

    Σκέψου να υπάρχει συμμορία που χρησιμοποιεί καθημερινά το αμάξι σου (χωρίς να το ξέρεις) για να διαπράττει ληστείες (αυτό κάνει το botnet με υποκλοπή τραπεζικών κωδικών) επί μήνες, ενώ εσύ δεν έχεις πάρει χαμπάρι. Επίσης να χρησιμοποιείται για τη διανομή διαφημιστικών φυλλαδίων γεμίζοντας τα γραμματοκιβώτια των άλλων με ενοχλητικές διαφημίσεις. Και τέλος να χρησιμοποιείται προκειμένου να κλέβονται κι άλλα αυτοκίνητα. Την ίδια στιγμή είναι εκτεθειμένο σε πολλούς εγκληματίες για τη διεξαγωγή κάθε πράξης που επιθυμούν, ενώ όλα τα περιεχόμενά του είναι φυσικά προσβάσιμα σε όλους αυτούς. Θα σε πειράξει αν η αστυνομία ανοίξει την πόρτα με ένα από τα αντικλείδια των εγκληματιών, για να σου πετάξει ένα χαρτί που σε ενημερώνει για την κατάσταση και σου λέει πώς να επιλύσεις το πρόβλημα;

    Στην προκειμένη περίπτωση συγχαίρω την αστυνομία της Ολλανδίας για την πρωτοβουλία της. Δυστυχώς δε γίνεται δουλειά αν ο εγκληματίας μεθοδεύει αθέμιτα και εύκολα μέσα, ενώ η αστυνομία τον κυνηγάει με το γράμμα του νόμου. Δε γενικεύω υπέρ της καταπάτησης των δικαιωμάτων, αλλά στη συγκεκριμένη περίπτωση, κατά τη γνώμη μου πάντα, έπραξαν καλώς.
    Προπληρωμένες κάρτες ........... 2 savings 4 safety

    Τι εστί IBAN, BIC, OUR, SHA, BEN;
    "Yesterday is History, Tomorrow a Mystery, Today is a Gift, Thats why it's called the Present."

  14. #14
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    11.626
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ares Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν αυτό έπρεπε να κάνουν, τοτε αυτό ας έκαναν. Άχρηστος δε σημαίνει ανεύθυνος. Αν διακινούσαν παιδική πορνογραφία από τον υπολογιστή μου, τότε έχω ένα βαθμό ευθύνης, έστω και απο αμέλεια. Για τα πάντα υπάρχει ένα τίμημα.
    Αν ο υπολογιστής σου είναι σε botnet, έχεις βαθμό ευθύνης, έστω και από αμέλεια.

  15. #15
    Εγγραφή
    26-05-2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    65
    Μηνύματα
    262
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τυχαίνει να έχω ζήσει στην Ολλανδία.
    α)Το κράτος εκεί,κατά συνέπεια και η αστυνομία,σε αντιμετωπίζει σαν υπεύθυνο πολίτη και όχι σαν υπήκοο! Εργάζονται με ευχαρίστηση γιά την πρόληψη και δεν λατρεύουν την καταστολή.

    β) Αγαπητέ ''ipo'',εσύ ο ίδιος αναφέρεις τις δηλώσεις του Graham Cluley ο όποίος χωρίς να δηλώνει νομικός κάνει μιά εικασία,δεν είναι σίγουρος ότι καταπατήθηκε ο νόμος και σε ποιό συγκεκριμμένο κράτος,υποθέτει ότι είναι πιθανόν σε κάποια χώρα να καταπατήθηκε.

    Από εκεί και πέρα παρότι λες ''Δε γενικεύω υπέρ της καταπάτησης των δικαιωμάτων'',δίνεις την εντύπωση ότι γυρίζεις την πλάτη σε κάποιον που πλησιάζει το γλυκό σου με απλωμένο το δάκτυλο... ξεχνάς μάλλον σε ποιά χώρα ζεις...

    Γενικά και αόριστα η αστυνομία πρέπει να τηρεί κατά γράμμα τον νόμο!
    ...και όχι βάσει των υποδείξεων ή των απόψεων του ''ipo'',ή του ''mangare''.
    Κανείς δεν έχει δικαίωμα να καταπατά τα δικαιώματα των άλλων,ειδικά η αστυνομία!


    Με τον τρόπο που λες,εργάζονται άλλες ''υπηρεσίες'',οι οποίες δεν έχουν όμως το δικαίωμα να προβαίνουν σε συλλήψεις ούτε να παραπέμπουν στην δικαιοσύνη.
    Στις υπηρεσίες αυτές υπάρχουν ειδικά τμήματα που ελέγχουν σε 24ωρη βάση τους επιχειρησιακούς συναδέλφους τους,κάτι που δεν μπορεί να γίνει με την αστυνομία,είναι πρακτικά αδύνατο.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος mangare : 28-10-10 στις 17:25. Αιτία: διόρθωση

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-10-10, 10:20
  2. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-02-07, 19:53
  3. Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-09-06, 12:44
  4. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-06-05, 12:02

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας