Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Ποιάς τράπεζας το e-banking χρησιμοποιείτε ;

Ψήφισαν
440. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Alpha Bank

    179 40,68%
  • Εθνική Τράπεζα

    206 46,82%
  • Τράπεζα Πειραιώς

    228 51,82%
  • Attica Bank

    14 3,18%
  • Eurobank

    159 36,14%
  • Άλλη

    26 5,91%
  • Δεν χρησιμοποιώ e-banking

    12 2,73%
Δημοσκόπηση πολλαπλών επιλογών.
Σελ. 11 από 771 ΠρώτηΠρώτη ... 6910111213162131 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 151-165 από 11551

Θέμα: e-banking

  1. #151
    Εγγραφή
    07-11-2006
    Περιοχή
    Θάσος
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    3.581
    Downloads
    31
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΘΑΣΟΥ
    Router
    BaudTec wireless
    SNR / Attn
    11,7(dB) / 27(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από magicman Εμφάνιση μηνυμάτων
    και κατι αλλο η πειραιως διαβασα οτι χρεωνει τα sms k email που σου στελνουν για ενημερωση,μπορω να το απενεργοποιησω αυτο? ή ειναι αναγκαστικο καθε φορα να χρεωνομαι?
    ΜΟΝΟ αν εσύ θέλεις ενεργοποιείς αυτήν την υπηρεσία

  2. #152
    Εγγραφή
    22-02-2006
    Περιοχή
    Περιστέρι
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.414
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/640
    ISP
    Vivodi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από magicman Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν ξερω τι να κανω... πειραιως η αλφα να παω? απο οτι βλεπω θα το κανει και η πειραιως αυτο.

    και κατι αλλο η πειραιως διαβασα οτι χρεωνει τα sms k email που σου στελνουν για ενημερωση,μπορω να το απενεργοποιησω αυτο? ή ειναι αναγκαστικο καθε φορα να χρεωνομαι?
    πηγαινε γιουρομπανκ!

    Ουτε ΣΜΣ εμαιλ χρεώνει

  3. #153
    Εγγραφή
    10-06-2006
    Περιοχή
    kilkis
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    299
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΙΛΚΙΣ
    Path Level
    Interleaved
    και κατι αλλο που διαβασα. δλδ μετα της 11-12 το βραδυ τοweb banking της αλφα δεν δουλευει? δλδ δεν μπορω να πληρωσω πχ κατι που θελω?

  4. #154
    Εγγραφή
    29-01-2007
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    17
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Vivodi Shared
    Ταχύτητα
    2048/640
    ISP
    Vivodi
    Router
    Microcom 2636
    ΕΘΝΙΚΗ εδω και 2 χρονια, και κατ' ολα ευχαριστημενος. 'Αμεσα και χωρις πολλά πολλά, και προπαντως χωρις extra χρεώσεις, με αψογο τηλεφωνικο κεντρο, και σαφως 24 ωρες!!!

  5. #155
    Το avatar του μέλους minovg
    minovg Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasilismak Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΕΘΝΙΚΗ εδω και 2 χρονια, και κατ' ολα ευχαριστημενος. 'Αμεσα και χωρις πολλά πολλά, και προπαντως χωρις extra χρεώσεις, με αψογο τηλεφωνικο κεντρο, και σαφως 24 ωρες!!!
    Δεν έχει 24ωρη εξυπηρέτηση η ΕΘΝΙΚΗ.

    Λειτουργική Στήριξη

    Για λειτουργική στήριξη επικοινωνήστε με το Help Desk στο +30 210 9479999 από 07:00 - 23:00 - 7 μέρες την εβδομάδα ή στείλτε μας e-mail στο homebank@nbg.gr ή fax στο +30 210 9479777


    Μέχρι πριν λίγο καιρό το είχε μέχρι τις 21.00, τώρα το έκανε 23.00. Εκτός αυτού το web interface είναι επιεικώς απαράδεκτο.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος minovg : 27-02-07 στις 00:10.

  6. #156
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.756
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Άλλο η υποστήριξη και άλλο η 24ωρη λειτουργία.
    Ενημερωθείτε για τους λογαριασμούς σας και διενεργείστε τις τραπεζικές / χρηματιστηριακές συναλλαγές σας μέσω του διαδικτύου κάθε μέρα, όλο το 24ωρο με ασφάλεια και άνεση από το Internet Banking της Εθνικής Τράπεζας.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nnn : 27-02-07 στις 00:27.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  7. #157
    Το avatar του μέλους etsouk2000
    etsouk2000 Guest
    Εχετε δει τα e-banking αμερικανικων τραπεζων, και ειδικα αυτο της etrade bank;;;;
    Μιλαμε για αιωνες μπροστα. Σε συγκριση με τα αμερικανικα e-banking, ολα τα ελληνικα μοιαζουν με ερασιτεχνικες εφαρμογες φοιτητων σε ΤΕΙ πληροφορικης της επαρχιας.
    Βλεπεις τα παντα real-time, μεταφερεις λεφτα απο τραπεζα σε τραπεζα αμεσως και κυριως εντελως δωρεαν, πουλας/αγοραζεις μετοχες σε real-time, βλεπεις παρελθουσες συναλλαγες μεχρι παρα πολλα χρονια πισω (οχι μεχρι 10 συνναλαγες ή μεχρι τριμηνο που ειναι στην ελλαδα), τυπωνεις τα statements, αλλαζεις τα στοιχεια σου, παραγγελενεις επιταγες, καρτες αντικαταστασης, πληρης συνεργασια με paypal κλπ, κανεις πληρωμες σε οποιονδηποτε μπορεις να δηλωσεις, απο πιστωτικες καρτες και εταιριες τηλεπικοινωνιων, μεχρι τον γιατρο σου και τον ηλεκτρολογο σου (τους δηλωνεις, η τραπεζα ψαχνει και βρισκει σε ποιες τραπεζες εχουν λογαριασμους και σου τους καταχωρει ωστε να τους στελνεις πληρωμες) και ενα σωρο αλλα. Επισης, αν εχεις πιστωτικη καρτα, καθε χρονο σου στελνουν ετησια αναλυση και στατιστικα (ολοκληρο βιβλιαρακι) των εξοδων που εκανες ανα κατηγοριες (πχ ποσα ξοδεψες σε ρουχα, ποσα σε φαγητο, ποσα σε βιβλια, σε διαδκεδαση σε ταξιδια κλπ κλπ) με ενα σωρο πινακες, αναλυσεις και γραφους για να βλεπεις της συνηθειες σου ως καταναλωτης. Στο τελος τρομαζεις με το ποσα ξερουν για σενα, που ουτε κι εσυ δεν ξερεις...
    Αλλα τι συγκρινω τωρα...

    Στελνεις email και σου απαντανε εντος 24ωρου. Πλεον με τις voip τεχνολογιες μπορεις να τους παρεις τηλεφωνο ακομα και απο το εξωτερικο στα δωρεαν και 24ωρα 1-800 τηλεφωνα οπου ειναι παντα καποιος να σε εξυπηρετησει 24/7. Στην Ελλαδα, αν παρεις μετα τις 5, μονο το τμημα απωλειων καρτων λειτουργει, τιποτε αλλο. Εχετε δοκιμασει να παρετε τον αριθμο στο πισω μερος της ΑΤΜ καρτας σας να εξυπηρετηθειτε;; Πηρα μια φορα την alpha bank στο τηλεφωνο στο πισω μερος της ΑΤΜ καρτας μου για μια απορια που ειχα στο λογαριασμο μου. Και μου λενε "α εδω ειναι το τμημα καρτων, δεν μπορουμε να δουμε τον λογαριασμο σας. Πρεπει να παρετε αυριο και μονο εργασιμες ωρες και μονο κατευθειαν στο καταστημα που ανοιξατε τον λογαριασμο σας!". Σαν αλλο ελληνικο δημοσιο, η ιδιωτικη alpha bank εχει παρα πολλες υπηρεσιες "δεμενες" με το καταστημα στο οποιο ανοιξα τον λογαριασμο! Για να παρω username και password εκει επρεπε να παω, για να αλλαξω ορια αναληψης μετρητων στην ΑΤΜ καρτα μου, παλι εκει επρεπε να παω, για να αλλαξω διευθυνση το ιδιο... Στην Αμερικη, μου ειχε τυχει να ανοιξω λογαριασμο σε καταστημα τραπεζας στο οποιο δεν ξαναπατησα ποτέ...
    Και ξανα-αναρωτιεμαι τι συγκρινω...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος etsouk2000 : 27-02-07 στις 01:10.

  8. #158
    Εγγραφή
    29-01-2007
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    17
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Vivodi Shared
    Ταχύτητα
    2048/640
    ISP
    Vivodi
    Router
    Microcom 2636
    Οτιδηποτε εκτος Ελλαδας ειναι καλυτερο! και δεν νομιζω οτι προκειτε για ηττοπάθεια! Και σαφως δε συγκρινουμε με χωρες 3κοσμικες (αν και δεν ειμαι και πολυ σιγουρος περι τουτου!!!)

  9. #159
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.583
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από etsouk2000 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχετε δει τα e-banking αμερικανικων τραπεζων, και ειδικα αυτο της etrade bank;;;;
    Μιλαμε για αιωνες μπροστα. Σε συγκριση με τα αμερικανικα e-banking, ολα τα ελληνικα μοιαζουν με ερασιτεχνικες εφαρμογες φοιτητων σε ΤΕΙ πληροφορικης της επαρχιας.
    Βλεπεις τα παντα real-time, μεταφερεις λεφτα απο τραπεζα σε τραπεζα αμεσως και κυριως εντελως δωρεαν, πουλας/αγοραζεις μετοχες σε real-time, βλεπεις παρελθουσες συναλλαγες μεχρι παρα πολλα χρονια πισω (οχι μεχρι 10 συνναλαγες ή μεχρι τριμηνο που ειναι στην ελλαδα), τυπωνεις τα statements, αλλαζεις τα στοιχεια σου, παραγγελενεις επιταγες, καρτες αντικαταστασης, πληρης συνεργασια με paypal κλπ, κανεις πληρωμες σε οποιονδηποτε μπορεις να δηλωσεις, απο πιστωτικες καρτες και εταιριες τηλεπικοινωνιων, μεχρι τον γιατρο σου και τον ηλεκτρολογο σου (τους δηλωνεις, η τραπεζα ψαχνει και βρισκει σε ποιες τραπεζες εχουν λογαριασμους και σου τους καταχωρει ωστε να τους στελνεις πληρωμες) και ενα σωρο αλλα. Επισης, αν εχεις πιστωτικη καρτα, καθε χρονο σου στελνουν ετησια αναλυση και στατιστικα (ολοκληρο βιβλιαρακι) των εξοδων που εκανες ανα κατηγοριες (πχ ποσα ξοδεψες σε ρουχα, ποσα σε φαγητο, ποσα σε βιβλια, σε διαδκεδαση σε ταξιδια κλπ κλπ) με ενα σωρο πινακες, αναλυσεις και γραφους για να βλεπεις της συνηθειες σου ως καταναλωτης. Στο τελος τρομαζεις με το ποσα ξερουν για σενα, που ουτε κι εσυ δεν ξερεις...
    Αλλα τι συγκρινω τωρα...

    Στελνεις email και σου απαντανε εντος 24ωρου. Πλεον με τις voip τεχνολογιες μπορεις να τους παρεις τηλεφωνο ακομα και απο το εξωτερικο στα δωρεαν και 24ωρα 1-800 τηλεφωνα οπου ειναι παντα καποιος να σε εξυπηρετησει 24/7. Στην Ελλαδα, αν παρεις μετα τις 5, μονο το τμημα απωλειων καρτων λειτουργει, τιποτε αλλο. Εχετε δοκιμασει να παρετε τον αριθμο στο πισω μερος της ΑΤΜ καρτας σας να εξυπηρετηθειτε;; Πηρα μια φορα την alpha bank στο τηλεφωνο στο πισω μερος της ΑΤΜ καρτας μου για μια απορια που ειχα στο λογαριασμο μου. Και μου λενε "α εδω ειναι το τμημα καρτων, δεν μπορουμε να δουμε τον λογαριασμο σας. Πρεπει να παρετε αυριο και μονο εργασιμες ωρες και μονο κατευθειαν στο καταστημα που ανοιξατε τον λογαριασμο σας!". Σαν αλλο ελληνικο δημοσιο, η ιδιωτικη alpha bank εχει παρα πολλες υπηρεσιες "δεμενες" με το καταστημα στο οποιο ανοιξα τον λογαριασμο! Για να παρω username και password εκει επρεπε να παω, για να αλλαξω ορια αναληψης μετρητων στην ΑΤΜ καρτα μου, παλι εκει επρεπε να παω, για να αλλαξω διευθυνση το ιδιο... Στην Αμερικη, μου ειχε τυχει να ανοιξω λογαριασμο σε καταστημα τραπεζας στο οποιο δεν ξαναπατησα ποτέ...
    Και ξανα-αναρωτιεμαι τι συγκρινω...
    Eurobank έχεις δοκιμάσει;
    Μιας και έχεις εμπειρία από Αμερική, θα ήθελα να μου πεις κατά πόσο συγκρίνεται μαζί τους ή όχι.

  10. #160
    Το avatar του μέλους etsouk2000
    etsouk2000 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eurobank έχεις δοκιμάσει;
    Μιας και έχεις εμπειρία από Αμερική, θα ήθελα να μου πεις κατά πόσο συγκρίνεται μαζί τους ή όχι.
    Ναι εχω και eurobank. E για τα βασικα καλη ειναι: να πληρωσεις καμια ΔΕΗ, ΟΤΕ κλπ, να δεις ποσα λεφτα εχεις, να μεταφερεις λεφτα απο τον ενα λογαριασμο στον αλλο (παντα στην ιδια τραπεζα, οχι σε αλλη). Κατα τα αλλα δεν υπαρχει καμια συγκριση ουτε κατα διανοια! Θυμαμαι μια φορα ρωτησα τη eurobank το εξης απλο και συνηθες: "μπορω να μεταφερω χρηματα απο τον λογαριασμο μου στην eurobank στον λογαριασμο μου στην alpha bank;". Και μου λενε "βεβαιως, θεωρειται ως εμβασμα, κοστιζει 9 ευρω η συναλλαγη + καποιο ποσοστο επι του ποσου και παιρνει και 4-5-6-7 μερες μεχρι να γινει". Ε χαιρω πολυ... Στην Αμερικη αυτο γινεται δωρεαν και μεσα στην ιδια μερα, αντε το πολυ την επομενη. Ετσι κατεληξα να μεταφερω χρηματα απο το ΑΤΜ. Βρισκω δυο κοντινα υποκαταστηματα των δυο τραπεζων, παω στο ΑΤΜ, βγαζω τα λεφτα το ενα και τα βαζω στο αλλο. Ποντιο δηλαδη... Και κινδυνευω να μου επιτεθει κανενας εκεινη τη στιγμη και να με κλεψει. Τουλαχιστον φροντιζω να ειναι κοντινα τα δυο ΑΤΜς.

    Αλλο παραδειγμα: στην Αμερικη το να πληρωνεις καρτες που εχεις σε αλλες τραπεζες ειναι κατι το αυτονοητα απλο, γρηγορο και δωρεαν. Εδω μονο τις καρτες που σου εχει δωσει η τραπεζα στην οποια εχεις λογαριασμο μπορεις να πληρωσεις. Το να πληρωσεις καρτα τριτων ή αλλης τραπεζας ειναι ειτε αδιανοητο ειτε αδιανοητα περιπλοκο! Πρεπει να περασεις απο 40 κυματα, 1000 διατυπωσεις και εγκρισεις επι εγκρισεων μεχρι να το σεταρεις και να λειτουργει...

    Οπως ειπα και σε προηγουμενο ποστ, στην αμερικη πολλες τραπεζες προσφεραν το billpay: δηλαδη προσεθετες τον οποιονδηποτε, απο εταιριες προϊοντων και υπηρεσιων μεχρι τον οδοντιατρο σου, τον κηπουρο σου ή τον κολλητο σου που του χρωστουσες 10$ απο την χθεσινη βολτα, εδινες το ονομα και διευθυνση του παραληπτη της πληρωμης, σου τον εβρισκαν, τσεκαραν οτι οντως αυτον θες, σου τον προσθεταν στη λιστα με τους payees σου και σε 2-3 μερες σεταραν το συστημα και του εστελνες κανονικα πληρωμες χωρις προμηθεια τραπεζας. Σαν το paypal δηλαδη περιπου...

    Α τωρα θυνηθηκα την πανεντα της alpha και συγχιστηκα: η alpha εχει βγαλει την εξης κουτοπονηρη πατεντα για να σου φαει 12 ευρω εφαπαξ: τον μηχανισμο ασφαλειας. Προκειται για μια μπουρδα που μοιαζει με μπρελοκ και παραγει τυχαιους κωδικους ασφαλειας. Για να το παρεις αυτο πρεπει να σκασεις 12 ευρω. Και οταν τελειωσει η μπαταρια του, νομιζω πρεπει να τους σκασεις αλλα 7 ευρω να σου το αντικαταστησουν. Κι ολα αυτα στο ονομα της ασφαλειας στο ιντερνετ. Οι ξενες τραπεζες γιατι δεν εχουν τετοιες ξεφτιλο-συσκευες;;;
    Την πατεντα αυτη την εισηγαγε η alpha πριν 1-2 χρονια. Παλιοτερα απλα ειχες εναν δωρεαν δευτερο κωδικο ασφαλειας για περισσοτερη ασφαλεια. Τον δευτερο αυτο κωδικο τον αντικατεστησαν με αυτη τηρ ακριβη μπουρδο-συσκευη. Τον δευτερο κωδικο ασφαλειας παλια (και την μπουρδο-συσκευη τωρα), τα χρησιμοποιουσες οποτε ηθελες να κανεις πιο "επιφοβες" συναλλαγες, οπως πχ να προσθεσεις μια νεα πιστωτικη καρτα για να την πληρωνεις, να την παρακολουθεις κλπ ή να προσθεσεις εναν νεο λογαριασμο για να παρακολουθεις τις κινησεις, να προσθεσεις νεο ανειο κλπ κλπ. Παλια, ειχα τον δευτερο κωδικο και εκανα την δουλεια μου τσαμπα. Τωρα εχουν την συσκευη και δεν μπορεις να προσθεσεις νεα πιστωτικη καρτα, αν δεν εχεις τη συσκευη. Δηλαδη σε αναγκαζουν να σκασεις τα 12 ευρω. Αν αυριο μου κλεψουν την υπαρχουσα πιστωτικη καρτα μου, και βγαλω νεα με νεο αριθμο, τοτε θα πρεπει να παρω την συσκευη για να εισαγω την νεα καρτα στο webbanking. Αρα, επειδη εγω δεν θα τους σκασω τα 12 ευρω με τιποτε, θα αναγκαστω να μεινω χωρις να βλεπω της συναλλαγες της καρτας μου στο webbanking. Και η ξεφτιλα δεν εχει προηγουμενο: για τους παλιους χρηστες, που ειχαν τον δευτερο κωδικο ασφαλειας πριν βγει η συσκευη-μπρελοκ, η alpha διατηρησε τον δευτερο κωδικο ασφαλειας κι ετσι αυτοι ειναι τυχεροι και μπορουν ακομα να προσθαφαιρουν καρτες, δανεια λογαριασμους κλπ δωρεαν. Στους νεους πελατες, που γραφτηκαν αφου κυκλοφορησε η συσκευη, βεβαια δεν προσφερεται τετοια δυνατοτητα. Εγω ημουν παλιος πελατης, αλλα ειχα την απιστευτη ατυχια να ξεχασω τον δευτερο κωδικο ασφαλειας μου. Πηρα τηλεφωνο να ρωτησω τι πρεπει να κανω και η π****** η υπαλληλος μου λεει "ναι κανενα προβλημα, απενεργοποιηστε τον παλιο δευτερο κωδικο σας και καντε αιτηση για συσκευη ασφαλειας". "Ξεχασε" ομως να μου πει οτι η συσκευη κοστιζει 12 ευρω. Κι εγω ο γκαντεμης, πρωτα απενεργοποιησα τον παλιο μου κωδικο και μετα ειδα οτι η συσκευη χρεωνεται. Και τοτε ηταν πια αργα. Ο παλιος δευτερος κωδικος δεν ξαναενεργοποιοταν. Αν ηξερα οτι θα επρεπε να πληρωσω 12 ευρω, θα εστυβα το μυαλο μου να θυμηθω ποιος ηταν ο δευτερος κωδικος μου, θα εκανα 1000 δοκιμες. Τωρα ειναι αργα. Αλλα απο πεισμα αρνουμαι να πληρωσω 12 ευρω για μια συσκευη-μπουρδα-κλεψια! Αν μου κλεψουν την πιστωτικη καρτα και χρειαστει να βγαλω νεα, θα μεινω χωρις webbanking. Αισχος...

    Ενω γενικα ειμαι φιλελευθερος καπιταλιστης, κατι τετοιες κουτοπονηρες αεριτζιδικες ελληναραδικες αρπαχτες με εξοργιζουν και με κανουν να μνημονευω τον Σαββα Ξηρο που ειπε το κορυφαιο "Ποιος ειναι μεγαλυτερος κλεφτης;; Αυτος που κλεβει μια τραπεζα ή αυτος που την ιδρυει;;;".

  11. #161
    Εγγραφή
    24-06-2006
    Περιοχή
    ET IN ARCADIA EGO...
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    2.539
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024, GPRS/3G
    ISP
    ΟΤΕ, Q, Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΤΕΝΟ
    Router
    linksyswag200g
    η Eurobank έχει αυτά που λες, και μεταφορά σε άλλη τράπεζα, και πληρώμη κάρτας άλλης τράπεζας, και μάλιστα με πολύ μικρότερη χρέωση απο αυτήν που λες.

    Αν ξέρεις τον IBAN του λογαριασμού που θές σε άλλη τράπεζα είναι 30 λεπτά[*], ενώ για κάρτα 0.30 € επίσης.
    [*] βέβαια αν δεν ξέρεις τον ΙΒΑΝ τότε ισχύουν τα 9+ € που είπες

    αντιγράφω απο το e-banking eurobank

    Spoiler:
    Οι εντολές εμβασμάτων που καταχωρούνται τις εργάσιμες ημέρες έως τις 14:00, θα αποστέλλονται στην παραλήπτρια Τράπεζα αυθημερόν.


    2 Έξοδα Εντολών

    Α. Εάν επιλέξετε «Επιβαρύνομαι μόνο με τα έξοδα της Eurobank (SHA)», τότε για για αυτοματοποιημένες εντολές μεταφοράς χρημάτων επιβαρύνεστε με 0,30 € για εντολές μεταφοράς χρημάτων σε Ευρώ.



    Β. Εάν επιλέξετε «Τα τραπεζικά έξοδα να με επιβαρύνουν εξ’ ολοκλήρου (OUR)»,

    α) 1,20 € για εντολές έως 12.500 €.
    β) 3 € για εντολές Ευρώ από 12.500,01 έως 50.000 €.
    γ) 15 € για εντολές Ευρώ από 50.000,01 € και άνω.



    Γ. Ανεξαρτήτως της επιλογής σας να επιβαρυνθείτε μόνο με τα έξοδα της Eurobank (SHA) ή και με της τράπεζας του Παραλήπτη (OUR), για μη αυτοματοποιημένες εντολές μεταφοράς χρημάτων, τότε επιβαρύνεστε με 10 €.




    και για πιστωτικές
    Spoiler:

    Οι εντολές εμβασμάτων που καταχωρούνται τις εργάσιμες ημέρες έως τις 14:00, θα εκτελούνται αυθημερόν.



    Για πληρωμή πιστωτικής κάρτας εκδόσεως τρίτης τράπεζας επιβαρύνεστε με 0,30 €.



    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος k_koulos : 28-02-07 στις 00:52.




  12. #162
    Εγγραφή
    05-03-2004
    Μηνύματα
    955
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΡΙΑΔΝΗ
    Router
    Zte H288A
    SNR / Attn
    6(dB) / 39(dB)
    Path Level
    Interleaved
    δεν ξέρω αν κολάει εδώ.. Πληρώνεις για να ενεργοποιήσεις αυτή την υπηρεσία? Πώς την ενεργοποιείς???
    ...

  13. #163
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από etsouk2000 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Α τωρα θυνηθηκα την πανεντα της alpha και συγχιστηκα: η alpha εχει βγαλει την εξης κουτοπονηρη πατεντα για να σου φαει 12 ευρω εφαπαξ: τον μηχανισμο ασφαλειας. Προκειται για μια μπουρδα που μοιαζει με μπρελοκ και παραγει τυχαιους κωδικους ασφαλειας. Για να το παρεις αυτο πρεπει να σκασεις 12 ευρω. Και οταν τελειωσει η μπαταρια του, νομιζω πρεπει να τους σκασεις αλλα 7 ευρω να σου το αντικαταστησουν. Κι ολα αυτα στο ονομα της ασφαλειας στο ιντερνετ. Οι ξενες τραπεζες γιατι δεν εχουν τετοιες ξεφτιλο-συσκευες;;;
    Η ελβετία πάντως είχες εδώ και 3 χρόνια

  14. #164
    Εγγραφή
    24-06-2006
    Περιοχή
    ET IN ARCADIA EGO...
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    2.539
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024, GPRS/3G
    ISP
    ΟΤΕ, Q, Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΤΕΝΟ
    Router
    linksyswag200g
    για την συσκευή ασφαλείας δεν λέω πολλά τα 12 €, αλλά μετά το περσινό attack που έφαγε το e-banking της Αλφα, επιβεβλημένη κίνηση.




  15. #165
    Το avatar του μέλους etsouk2000
    etsouk2000 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από k_koulos Εμφάνιση μηνυμάτων
    για την συσκευή ασφαλείας δεν λέω πολλά τα 12 €, αλλά μετά το περσινό attack που έφαγε το e-banking της Αλφα, επιβεβλημένη κίνηση.
    Εφαγε η αλφα πιο πολλα αττακς απο τις κολοσσιαιες τραπεζες της ευρωπης και αμερικης;;; Στις 4 τραπεζες της αμερικης που ειχα συνεργαστει στο παρελθον, γιατι σε ολες εκανες τη δουλεια σου με ενα username και ενα password και τιποτε αλλο;;

Σελ. 11 από 771 ΠρώτηΠρώτη ... 6910111213162131 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας