Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Ποιάς τράπεζας το e-banking χρησιμοποιείτε ;

Ψήφισαν
440. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Alpha Bank

    179 40,68%
  • Εθνική Τράπεζα

    206 46,82%
  • Τράπεζα Πειραιώς

    228 51,82%
  • Attica Bank

    14 3,18%
  • Eurobank

    159 36,14%
  • Άλλη

    26 5,91%
  • Δεν χρησιμοποιώ e-banking

    12 2,73%
Δημοσκόπηση πολλαπλών επιλογών.
Σελ. 21 από 771 ΠρώτηΠρώτη ... 11161920212223263141 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 301-315 από 11556

Θέμα: e-banking

  1. #301
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    παιδια ερωτηση
    ξερει κανεις αν σε λογαριασμο ταμιευτηριου η ΕΜΠΟΡΙΚΗ χρεωνει εξοδα για εισερχομενο εμβασμα (με πληρεις ιban/swift & ενδειξη SHA)

  2. #302
    Εγγραφή
    24-06-2006
    Περιοχή
    ET IN ARCADIA EGO...
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    2.539
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024, GPRS/3G
    ISP
    ΟΤΕ, Q, Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΤΕΝΟ
    Router
    linksyswag200g
    λογικά με ένδειξη SHA κάτι θα χρεώνει , ίσως 30 λεπτά......[χωρίς να είμαι σίγουρος]

    στο site έχει τιμοκατάλογο αν θες κοίτα τον!


    δες και το σχετικο κομματι απο το e-banking demoΠατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  untitled.bmp 
Εμφανίσεις:  10 
Μέγεθος:  787,6 KB 
ID: 20370
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος k_koulos : 10-07-07 στις 00:06.




  3. #303
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    3 ευρω για εισερχομενο απο 0 έως 12.500.... δεν ειμαστε με τα καλα μας
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stefanos1999 : 10-07-07 στις 09:44.

  4. #304
    Εγγραφή
    18-02-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    652
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΙΑΝΙΑ
    Η alphabank πρέπει να χρεώνει 2 ευρώ.

  5. #305
    Εγγραφή
    11-12-2005
    Περιοχή
    Πτολεμαίδα
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    452
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Cyta Double Play
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ
    SNR / Attn
    10.0(dB) / 19.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Η πειραιως εχει απο Ευρωπαικη Ενωση Εως 1000 ευρω παγιο 0,30 και απο 1001 εως 12,500 0,50 λεπτα

  6. #306
    Εγγραφή
    06-11-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    288
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Vivodi Full
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    Vivodi
    DSLAM
    Vivodi - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
    Router
    Vood 452W_A
    Η εθνική χρεώνει 4 ευρώ ελάχιστη χρέωση.

  7. #307
    Το avatar του μέλους minovg
    minovg Guest
    Mε κάλεσαν από Πειραιώς σήμερα το μεσημέρι και μου είπαν ότι ενημερώθηκαν από την κεντρική VISA ότι ενδέχεται να έχουν υποκλαπεί στοιχεία της πιστωτικής μου κάρτας από κάπου. Γιαυτό μου προτείνανε να ακυρώσουμε την κάρτα και να επανεκδοθεί άμεσα νέα κάρτα. Κάτι το οποίο και έγινε. Μάλιστα οι κύριοι είναι τόσο σοβαροί ώστε ο διάλογος με την κοπέλα ήταν πολύ τυπικός:

    «Σήμερα Σάββατο 15 Ιουλίου 2007 και ώρα 15:46 ακυρώνουμε την κάρτα με αριθμό ΤΑΔΕ» κλπ κλπ.

    Το ερώτημά μου βέβαια ήταν πώς και τι υπεκλάπη, αλλά απάντηση δε πήρα. Αργότερα όταν γύρισα σπίτι πήγα να μπω στο ebanking με τους κωδικούς μου και δεν με έβαζε μέσα αναφέροντας μάλιστα ότι κάνω λάθος στην εισαγωγή των κωδικών. Δεν έκανα λάθος όμως. Τέλος πάντων κάλεσα στην εξυπηρέτηση στο 210 32 88000 και το επανενεργοποίησαν. Η κοπελιά μάλιστα επέμενε ότι το κλείδωμα του ebankng ουδεμία σχέση είχε με την ακύρωση της πιστωτικής μου κάρτας. Εγώ αναρωτήθηκα εντόνως βέβαια γιατί δε μπορεί να πρόκειται για τόσο σύμπτωση το μεσημέρι να με καλούν για να ακυρώσουμε την κάρτα και το βράδυ να μη μπορώ να μπω στο ebanking τη στιγμή που μέχρι χθες έμπαινα κανονικά...

    Έλεγξα λοιπόν τις συναλλαγές μου, ουδεμιά συναλλαγή έγινε παρά τη βούλησή μου. Πώς βγάλανε το συμπέρασμα ότι υποκλάπηκαν στοιχεία μου δεν μπορώ να αντιληφθώ... Αφού όλα οκ κυλούσαν, καμιά ύποπτη συναλλαγή.

    Ταλαιπωρία για μένα είναι αυτό, τώρα πρέπει να ενημερώσω πολλούς παρόχους για αλλαγή στοιχείων της κάρτας... Βέβαια από την άλλη ευχαριστώ την τράπεζά μου που πρόλαβε να με ενημερώσει για κάτι αναπάντεχο. Η πρόληψη είναι πολύ καλύτερη της καταστολής, αλλά σας είπα δεν υπήρξε καμιά ύποπτη συναλλαγή και τίποτα παρά τη θέλησή μου.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος minovg : 15-07-07 στις 02:56.

  8. #308
    Εγγραφή
    24-06-2006
    Περιοχή
    ET IN ARCADIA EGO...
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    2.539
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024, GPRS/3G
    ISP
    ΟΤΕ, Q, Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΤΕΝΟ
    Router
    linksyswag200g
    λέξεις κλειδιά

    VISA κεντρικά, ενδέχεται.


    συνήθως η VISA ενημερώνει για ένα εύρος αριθμών που υπάρχουν και διαρέουν/υποκλέβονται, και το δικό σου ήταν μέσα.

    η τράπεζα η το άφηνε και μετά αν γινόταν στραβή θα ήταν εκτεθειμένη απέναντι στην VISA [και κάθε εταιρία τύπου \VISA] ή μετακυλούσε το θέμα σε εσένα όπως και έκανε.

    το θέμα με το μπλοκάρισμα του ebaking μου φαίνετε φαινομενικά άσχετο, αλλά μπορεί να εξηγήται με βάση το τρόπο που δουλέυει η εν λόγω τράπεζα.




  9. #309
    Εγγραφή
    08-05-2004
    Περιοχή
    Νομός Αττικής
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    21.039
    Downloads
    43
    Uploads
    2
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Arcadyan Speedport Smart
    Καιρό τώρα απορούσα γιατί τα ATM δεν έχουν αυτόματη ανανγώριση των χαρτονομισμάτων που καταθέτεις, ώστε να σου πιστώνουν αμέσως το ποσό που καταθέτεις (έστω και με καθυστέρηση στην έναρξη των τόκων). Από τη στιγμή που υπάρχουν εδώ και χρόνια συσκευές που μετράνε αυτόματα τα χαρτονομίσματα και ελέγχουν τη γνησιότητά τους, είναι λίγο παράξενο το να βάζεις τα χρήματα σε φάκελο, να μετρώνται την επόμενη εργάσιμη το μεσημέρι και να πιστώνονται τη μεθεπόμενη εργάσιμη.

    Χτες λοιπόν προσπαθώντας να καταθέσω σε ATM της τράπεζας Πειραιώς, βλέπω ότι το μηχάνημα δεν λειτουργούσε και με προέτρεπε να πάω σε άλλο ATM. Πηγαίνω λοιπόν σε άλλο υποκατάστημα κοντά. Τα ίδια κι εκεί. Πηγαίνω τελικά και σε τρίτο ATM σε άλλο υποκατάστημα και περιμένω να βγει ο φάκελος. Αλλά δεν έβγαινε... Διαβάζω ξανά τις οδηγίες στην οθόνη: "Τοποθετήστε τα χρήματα στην υποδοχή, χωρίς φάκελο." Ε, δεν πίστευα στα μάτια μου! Φυσικά μέτρησε αμέσως τα χρήματα και μου τα πίστωσε εκείνη τη στιγμή στο λογαριασμό.

    Δεν είχα ξαναπετύχει τέτοιο ΑΤΜ. Απ' ό,τι έμαθα δεν βάζουν παντού τέτοια, διότι κοστίζουν 8.000 ευρώ παραπάνω αν έχουν τέτοιο σύστημα. Μακάρι να αντικατασταθούν όλα τα παλιά.
    Προπληρωμένες κάρτες ........... 2 savings 4 safety

    Τι εστί IBAN, BIC, OUR, SHA, BEN;
    "Yesterday is History, Tomorrow a Mystery, Today is a Gift, Thats why it's called the Present."

  10. #310
    Το avatar του μέλους minovg
    minovg Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ipo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καιρό τώρα απορούσα γιατί τα ATM δεν έχουν αυτόματη ανανγώριση των χαρτονομισμάτων που καταθέτεις, ώστε να σου πιστώνουν αμέσως το ποσό που καταθέτεις (έστω και με καθυστέρηση στην έναρξη των τόκων). Από τη στιγμή που υπάρχουν εδώ και χρόνια συσκευές που μετράνε αυτόματα τα χαρτονομίσματα και ελέγχουν τη γνησιότητά τους, είναι λίγο παράξενο το να βάζεις τα χρήματα σε φάκελο, να μετρώνται την επόμενη εργάσιμη το μεσημέρι και να πιστώνονται τη μεθεπόμενη εργάσιμη.

    Χτες λοιπόν προσπαθώντας να καταθέσω σε ATM της τράπεζας Πειραιώς, βλέπω ότι το μηχάνημα δεν λειτουργούσε και με προέτρεπε να πάω σε άλλο ATM. Πηγαίνω λοιπόν σε άλλο υποκατάστημα κοντά. Τα ίδια κι εκεί. Πηγαίνω τελικά και σε τρίτο ATM σε άλλο υποκατάστημα και περιμένω να βγει ο φάκελος. Αλλά δεν έβγαινε... Διαβάζω ξανά τις οδηγίες στην οθόνη: "Τοποθετήστε τα χρήματα στην υποδοχή, χωρίς φάκελο." Ε, δεν πίστευα στα μάτια μου! Φυσικά μέτρησε αμέσως τα χρήματα και μου τα πίστωσε εκείνη τη στιγμή στο λογαριασμό.

    Δεν είχα ξαναπετύχει τέτοιο ΑΤΜ. Απ' ό,τι έμαθα δεν βάζουν παντού τέτοια, διότι κοστίζουν 8.000 ευρώ παραπάνω αν έχουν τέτοιο σύστημα. Μακάρι να αντικατασταθούν όλα τα παλιά.
    Ακριβώς. Είναι πάρα πολύ καλό σύστημα αυτό. Το ξεκίνησε πρώτη η Εθνική και βλέπω ακολουθεί και η Πειραιώς (σε ένα πεζόδρομο της Πατησίων/Γ'Σεπτεμβρίου στην Ομόνοια έχει ένα τέτοιο ΑΤΜ αν θυμάμαι καλά).

  11. #311
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.586
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Μπράβο και στην Πειραιώς!

  12. #312
    Εγγραφή
    24-06-2006
    Περιοχή
    ET IN ARCADIA EGO...
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    2.539
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024, GPRS/3G
    ISP
    ΟΤΕ, Q, Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΤΕΝΟ
    Router
    linksyswag200g
    ένα απο τα λίγα πράγματα που παραμένω τχνοφοβικός είναι η κατάθεση μέσω ATM....

    κακώς βέβαια, αλλά ουδείς άσφαλτος.




  13. #313
    Εγγραφή
    01-07-2006
    Περιοχή
    Chalandri
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    60
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    για e-banking χρησιμοποιω eurobank
    μεχρι στιγμής κανένα πρόβλημα

    alpha σπάνια

  14. #314
    Το avatar του μέλους minovg
    minovg Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από k_koulos Εμφάνιση μηνυμάτων
    ένα απο τα λίγα πράγματα που παραμένω τχνοφοβικός είναι η κατάθεση μέσω ATM....

    κακώς βέβαια, αλλά ουδείς άσφαλτος.
    Κακώς φίλε.

    Είναι ο ασφαλέστερος τρόπος κατάθεσης. Ιδίως η online «κατάθεση χωρίς φάκελο».

  15. #315
    Εγγραφή
    24-06-2006
    Περιοχή
    ET IN ARCADIA EGO...
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    2.539
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024, GPRS/3G
    ISP
    ΟΤΕ, Q, Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΤΕΝΟ
    Router
    linksyswag200g
    και αν μου φάει τα λεφτά, και ταυτόχρονα έχει χαλάσει η κάμερα και ο επόμενος βάλει πλαστά και έχει τελειώσει το χαρτί για τις αποδείξεις/μελάνι.....


    ταμείο μία φορά το μήνα και μετά μεταφορά απο account σε acount με χρήση e-banking , και τα εμβάσματα απο το paypal....




Σελ. 21 από 771 ΠρώτηΠρώτη ... 11161920212223263141 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας