Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Ποιάς τράπεζας το e-banking χρησιμοποιείτε ;

Ψήφισαν
440. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Alpha Bank

    179 40,68%
  • Εθνική Τράπεζα

    206 46,82%
  • Τράπεζα Πειραιώς

    228 51,82%
  • Attica Bank

    14 3,18%
  • Eurobank

    159 36,14%
  • Άλλη

    26 5,91%
  • Δεν χρησιμοποιώ e-banking

    12 2,73%
Δημοσκόπηση πολλαπλών επιλογών.
Σελ. 2 από 767 ΠρώτηΠρώτη 123471222 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 11502

Θέμα: e-banking

  1. #16
    Εγγραφή
    06-07-2004
    Μηνύματα
    369
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    θα συμφωνήσω ότι είναι μικρό το ποσο αλλα κανονικά δεν έπρεπε να υπάρχει κανένα ποσο για τέτοια υπηρεσία...μιλάμε για ένα mail έτσι !!!
    όπως επίσης δεν είναι λυση το να μην το χρησιμοποιείς, εμενα με βολεύει παρα πολύ διότι δουλεύω με εμβάσματα και θέλω να ξέρω αμέσως με ενημέρωση ποτε έχουν μπει στο λογαριασμό όπως και ευκολίες ότι πληρώθηκε η πιστωτική κάρτα κτλ.
    Το να σε χρεώνει έστω και με 0,001
    παρόλο που είναι πολύ μικρό το ποσο είναι απλά σου πιάνω τον beeeep γιατί έτσι θέλω και μονο !!

  2. #17
    Εγγραφή
    08-11-2005
    Μηνύματα
    789
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    384/128
    ISP
    FORTHnet με δίκτυο πΟΤΕ
    Από συνήθεια το κάνουν, όχι για κανέναν άλλο λόγο.

  3. #18
    Εγγραφή
    24-04-2002
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.725
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    ZTE H288A
    Χρησιμοποιώ της Alpha και είμαι γενικά ικανοποιημένος. Στα πλην του θα καταλογήσω ότι οι ενημέρωση της κατάστασης των καρτών δεν είναι άμεση (ενώ των λογαριασμών είναι!) και ότι μετά τις 11 το βράδυ και μέχρι τις 8 το πρωί λίγα πράγματα λειτουργούν... Επίσης ότι δεν παίζει με Opera

    Επίσης, λόγω μισθοδοσίας έχω και λογαριασμό σε Εθνική. Θα το χαρακτηρίσω δύσχρηστο και με απαρχαιομένο interface. Ενοχλητική η αναγκαστική αλλαγή password κάθε 2 μήνες που απαιτεί χρήση ΤΑΝ ... και που δυστυχώς τυχαίνει τις πιο άβολες στιγμές και συνήθως όταν δεν έχεις πρόσβαση στο σεντόνι με τους κωδικούς ΤΑΝ !!!... Δεν το έχω χρησιμιποιήσει παραμόνο για παρακολούθηση κίνησης λογαριασμών, οπότε δεν μπορώ να το κρίνω παραπέρα.
    "... στη γαλέρα της ζωής μου τράβηξα άγριο κουπί." - Θ.Β.
    ----
    Είναι να απορείς πώς ο λαός που γνώρισε καλύτερα από τον καθένα την θηριωδία του ισχυρού, ώντας στην θέση αυτού πράττει τα ίδια!!!
    It's a marvel to me that the people who have an intimate knowledge of the brutality brought by the mighty, being in their place act the same!!!

  4. #19
    Εγγραφή
    22-02-2006
    Περιοχή
    Περιστέρι
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.414
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/640
    ISP
    Vivodi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Νίκος
    για ένα email όμως το οποίο στέλνεται αυτοματοποιημένα χωρίς την παρουσία ανθρώπινου χεριού το θεωρώ πανάκριβο
    Γελοίο είναι όχι πανάκριβο.


    Προς ενημέρωση η eurobank στελνει και sms δωρεάν(προς το παρόν).

    Αν και δεν έχω διαθεση να την υπερασπιστώ(τους έχω βρίσει πολλάκις) είναι μάλλον οι πιο πλήρεις όσον αοφρα τις υπηρεσίες, αν εξαιρέσουμε τα εμβασματα εξωτερικού που την είχα πα΄τησει και γώ

  5. #20
    Εγγραφή
    03-09-2003
    Περιοχή
    Όπου υπάρχει PC με δίκτυο :)
    Μηνύματα
    1.647
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Leased
    Ταχύτητα
    10 Gbps
    ISP
    ΕΔΕΤ
    Router
    Cisco μαραφέτια
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από frap
    Ενοχλητική η αναγκαστική αλλαγή password κάθε 2 μήνες που απαιτεί χρήση ΤΑΝ ... και που δυστυχώς τυχαίνει τις πιο άβολες στιγμές και συνήθως όταν δεν έχεις πρόσβαση στο σεντόνι με τους κωδικούς ΤΑΝ !!!
    Τρομερά σπαστικό, ξέχασα να το αναφέρω πριν. Τον Ιούλιο ήμουν εξωτερικό και προσπάθησα να μπω στο σύστημα για να δω αν μου έβαλαν κάποια χρήματα.

    Και τσουπ... δώστε ΤΑΝ Ευτυχώς ήταν στο MSN κάποιος συνάδελφος από το γραφείο και μου έδωσε ένα TAN από τη λίστα. Γι'αυτό από τότε έχω και ένα ΤΑΝ περασμένο στο κινητό

  6. #21
    Εγγραφή
    18-02-2005
    Περιοχή
    Κηφισιά
    Ηλικία
    66
    Μηνύματα
    400
    Downloads
    36
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    15000/ 1000
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    SpeedTouch 536i v6
    SNR / Attn
    10(dB) / 20,5(dB)
    Έχω καταθετικούς λογαριασμούς σε δύο τράπεζες (ναι είμαι πλούσιος ...) και χρησιμοποιώ το e-banking της alpha και της nova.
    Για τις ανάγκες μου (ενημέρωση μισθοδοσίας και κάτι ενοίκια της συζύγου) προτιμώ την alpha διότι δεν μου δίνει τη δυνατότητα άλλων συναλλαγών παρά μόνο ενημέρωσης των κινήσεων. Έτσι δεν έχω τον φόβο μήπως κάποιος τα σηκώσει όλα.

    Στην nova ζήτησα να μην υπάρχει η δυνατότητα να γίνονται μεταφορές χρηματικών ποσών, αλλά μου απάντησαν ότι έτσι είναι το πακέτο και με διαβεβαίωσαν ότι υπάρχει μεγάλη ασφάλεια.

    Ψηφίζω λοιπόν alpha, χωρίς όμως να έχω άποψη για τις υπόλοιπες τράπεζες.


    It's only Rock'n'Roll But I like it ...

  7. #22
    Εγγραφή
    15-01-2006
    Περιοχή
    Σέρρες
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    37
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    FORTHnet
    DSLAM
    Forthnet - ΣΕΡΡΕΣ
    Router
    Linksys WAG354G
    Το winbank της Πειραιώς είναι καταπληκτικό και πολύ εύχρηστο.

    Εγώ της περισσότερες συναλλαγές τις κάνω μέσω winbank. Έχω δοκιμάσει και από άλλες τράπεζες αλλά της Πειραιώς δεν παίζεται.

    Πολύ καλοοό!

  8. #23
    Εγγραφή
    06-07-2004
    Μηνύματα
    369
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    αυτό με την εθνική και το TAN νομίζω παρόλο που είναι όντως απίστευτα δύσχρηστο και σπαστικό ότι σου προσφέρει πολύ καλή ασφάλεια.

  9. #24
    Εγγραφή
    03-09-2003
    Περιοχή
    Όπου υπάρχει PC με δίκτυο :)
    Μηνύματα
    1.647
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Leased
    Ταχύτητα
    10 Gbps
    ISP
    ΕΔΕΤ
    Router
    Cisco μαραφέτια
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από great
    αυτό με την εθνική και το TAN νομίζω παρόλο που είναι όντως απίστευτα δύσχρηστο και σπαστικό ότι σου προσφέρει πολύ καλή ασφάλεια.
    To σπαστικό είναι ότι σου ζητά να αλλάζεις το password κάθε δύο μήνες με την χρήση ΤΑΝ... Όχι η χρήση ΤΑΝ γενικά. Άλλωστε στην τρελή(?) περίπτωση που κάποιος σου αλλάξει τον κωδικό (χωρίς να χρειαζόταν ΤΑΝ) δεν μπορεί να κάνει και πολλά καθώς για όλες τις άλλες συναλαγές απαιτείται (καλώς) ΤΑΝ.

    Με λίγα λόγια η αλλαγή passwd θα μπορούσε να είναι χωρίς ΤΑΝ...

  10. #25
    Εγγραφή
    06-07-2004
    Μηνύματα
    369
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    δουλεύω με τις Εθνικής , Πειραιώς και Alpha.
    Από πλευράς interface πάντως και usability νομίζω ότι πειραιώς είναι μπροστά και ακολουθεί από κοντά η Alpha.
    Το interface τις εθνικής είναι λίγο τραγικό...μου θυμίζει παλιές άσχημες html σελίδες!

  11. #26
    Εγγραφή
    13-06-2005
    Περιοχή
    SKG++
    Μηνύματα
    153
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/256
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ
    Router
    9105++
    Χρησιμοποιώ Winbank & Emporiki. Μεταξύ των 2 η Winbank είναι σίγουρα καλύτερα σχεδιασμένη (βρίσκεις αυτό που ψάχνεις εκεί που πρέπει) και με περισσότερες υπηρεσίες. Αλλά:

    Θα μπορούσαν να ενοποιήσουν την υπηρεσία www.easypay.gr στην Winbank. Τώρα για να πληρώσω τον ΟΤΕ μπαίνω στο Winbank και για να πληρώσω την Forthnet στο easypay (με άλλο account φυσικά).

    Θα έπαιρνα όρκο ότι δεν είχα ξεχάσει το password μου, αλλά σε κάποια φάση δεν έμπαινε, με αποτέλεσμα μετά από κάποιες προσπάθειες να απενεργοποιηθεί. Τηλεφώνησα, μου το ξαναενεργοποίησα, ξαναδοκίμασα το password μου (caps lock, ελληνικά... όλα τσεκαρισμένα απενεργοποιημένα) πάλι τζίφος. Παίρνω τηλέφωνο, μου βγάζουν νέο κωδικό, 2 Euros please. Τι να υποθέσω.... Πλέων την κάνω την δουλειά με copy-paste και περιμένω να μου ξαναπούνε ότι βάζω λάθος κωδικό :-)

  12. #27
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Στην Eurobank, εδώ και χρόνια (τουλάχιστο 3) τους έχω σφυρίξει να υποστηρίξουν και άλλους web browsers πλην IE, αλλά βέβαια πέρα βρέχει -> σουραύλια και αυνανισμός.

    Δεν το αλλάζετε το μαγαζί σε Panasbank;
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  13. #28
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.238
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Εδώ και χρόνια της AlphaBank , αφού εκει έχω τον λογ/σμο μισθοδοσίας. Ειναι life saver υπηρεσια μιας και που ολα τα κάνεις από κει (πληρωμή ΔΕΗ/ΕΥΔΑΠ, πληρωμή VISA κλπ).

    Η ενημέρωση του Τ.Λ. ειναι on-line, η ενημέρωση της κάρτας δεν ειναι online (ως γνωστό), ο λόγος ειναι γνωστός σε αυτούς που γνωρίζουν στο πώς η Alpha ενημερώνει τα συστήματά της και τίποτα δεν έχει να κάνει με το web banking.

    Εννοείται πως ελλείψη και όλας γνώσεως άλλων Web Banking συστημάτων, η ψήφος μου πάει σε αυτο.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  14. #29
    Εγγραφή
    15-11-2004
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    1.633
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    aDSL Vivodi Full
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    Vivodi
    Router
    Speedtouch 530
    πειραιώς εδώ και ένα χρόνο.Ό,τι θέλω και πολλά παραπάνω.BTW με το που έκανα το λογαριασμό μέσα σε 2 ώρες είχα Win banking και μέσα σε λίγες μέρες τη Visa Electron.Άψογο.
    Debian User

  15. #30
    Το avatar του μέλους sdn
    sdn Guest
    Τελικά δεν έχω καταλάβει. Ποιες τράπεζες χρηματιστηριακές ΔΕΝ υποστηρίζουν firefox ή / και opera?.

    Είναι βασικό για όσους δουλεύουν ΜΟΝΟ linux...

Σελ. 2 από 767 ΠρώτηΠρώτη 123471222 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας