Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Ποιάς τράπεζας το e-banking χρησιμοποιείτε ;

Ψήφισαν
440. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Alpha Bank

    179 40,68%
  • Εθνική Τράπεζα

    206 46,82%
  • Τράπεζα Πειραιώς

    228 51,82%
  • Attica Bank

    14 3,18%
  • Eurobank

    159 36,14%
  • Άλλη

    26 5,91%
  • Δεν χρησιμοποιώ e-banking

    12 2,73%
Δημοσκόπηση πολλαπλών επιλογών.
Σελ. 494 από 771 ΠρώτηΠρώτη ... 474484489492493494495496499504514 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 7.396-7.410 από 11551

Θέμα: e-banking

  1. #7396
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manoulamou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σημασια εχει εαν τα στοιχεια που υπαρχουν στο taxis net ειναι τα σωστα.
    Η τραπεζικη λιστα με το αφορολογητο ειναι ενδεικτικη - βοηθητικη ωστε να ξερουμε πού περιπου βρισκομαστε εμεις....
    πχ η Εθνικη δεν μου εμφανιζει σωστα τις συναλλαγες προς δεκο, λειπουν καποιες, εννοειται οτι γινονται μεσω παγιων εξουσιοδοτησεων προς αυτην.
    Παντως δεν ξερω για εσας, το δικο μου συνολο ετσι κι αλλιως παντα - μεχρι τωρα - ξεπερνουσε κατα πολυ το απαιτουμενο!

    η διορθωση των στοιχειων στο taxisnet ειναι ευκολη υποθεση και γινεται απο το σπιτι σου , προσεχε ομως αμα η περιοχη σου αλλαζει ΔΟΥ διοτι εκει θα πρεπει να περιμενεις να εγκριθει και να μεταφερθεις στην ΔΟΥ που ανηκει στην περιοχη σου.

  2. #7397
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnmegarythmos Εμφάνιση μηνυμάτων
    οχι δεν υπαρχει προβλημα να καταλαβεις η επιχειρηση (Ατομικη ) εχει και λογαριασμο απλο ταμιευτηριο που κινειται με χρεωστικη καρτα και εχει και τον επαγγελματικο λογαριασμο και στο αφορολογητο υπολογιζει μονο του απλου ταμιευτηριου και οχι απο τους επαγγελματικους λογαριασμους. Ενω μας ειπε ενας γνωστος μας οτι στις υπολοιπες τραπεζες γινεται κανονικα και υπολογιζεται το αφορλογητο ( βεβαια δεν μου ξεκαθαρισε αμα εχει στην ιδια τραπεζα και απλο ταμιευτηριο ή μονο επαγγελματικο λογαριασμο.



    Εγω που ηθελα να αλλαξω στον πατερα μου και να φαινεται η ταχυδρομικη θυριδα , ενω φαινοτανε κανονικα η περιοχη δεν φαινοτανε η ταχυδρομικη θυριδα και στην alpha bank που μπηκα και επελεξα αλλαγη διευθυνσης κατοικιας επελεξα να ανεβασω το εκκαθαριστικο της εφοριας και το υπεβαλα και την επομενη ημερα ελαβα email οτι εγινε δεκτο και εγινε.
    Σε εμενα που δεν εχω καποιον λογαριασμο στο ονομα μου και ηθελα και εγω να βαλω την ταχυδρομικη θυριδα βαζωντας λογαριασμο στο ονομα του πατερα μου δεν το εκανε δεκτο λογω οτι δεν ητανε στο ονομα μου . ( αν και μου το ειχανε πει στο καταστημα αλλα εγω το δοκιμασα ) .
    Οσο για την Πειραιως απο οσο ειχα μπει και ειχα δει ζηταει ενα καρο δικαιολογητικα και δεν μπορεις να υποβαλεις μονο ενα οπως στην alpha bank , πιστευω οτι δεν θα εχεις προβλημα αμα εχεις στο ονομα τους λογαριασμους. Το εκκαθαριστικο σημειωμα σου εμφανιζει σωστα την διευθυνση σου; ή οχι;
    Οσο για την εθνικη επειδη και εδω ηθελα να κανω την προσθηκη ταχυδρομικης θυριδας , μπαινω στο ebanking στο γραναζι δεξια το επιλεγεις και μετα επιλεγεις εμφανιση προφιλ και στο πεδιο διευθυνσεις και μετα επιλεγεις στο αλλαγη στοιχειου και ακουλουθεις τις οδηγιες και στην διευθυνση μπορεις να ανεβασεις τον λογαριασμο δεκο, εμενα δεν μου φορτωνε το αρχειο , ενω ξεκινουσε εβγαζε σφαλμα και αναγκαστηκα επρεπε να παω σε καταστημα., οπου και μου δεκτηκαν λογαριασμο δεκο στο ονομα του πατερα μου και δεν μου ζητησαν υπευθυνση δηλωση οτι κατοικω μαζι με τους γονεις μου.
    Θεωρω αμα μπορεισεις να υποβαλεις οτι σου ζητηθει δεν θα υπαρχει προβλημα , οταν το επεξεργαστουνε θα σε ενημερωσουνε για την απαντηση.
    Βασικα, πριν λιγους μηνες μπηκε επισημως, οδός απο τον Δημο,
    μεχρι προσφατα, και για πολλα χρονια,
    ως ταχυδρομικη διευθυνση αναγραφονταν μονο η γενικη ονομασια της συνοικιας...
    Οποτε ακομη, λογαριασμο δεκο, δεν εχω με την σωστη-ολοκληρωμενη δ/νση.
    Βεβαια, ξεκινησα παντου και ενημερωνω, οποτε σε κανα διμηνο πιστευω, θα εχω λογαριασμους δεκο με σωστη διευθυνση.
    Μαλλον μεχρι τοτε δεν εχει νοημα να επιχειρησω αλλαγη μεσω ebanking?
    ΕΤΕ μαλλον γινεται ευκολοτερα, ηλεκτρονικα παντα, απο την Πειραιως;

  3. #7398
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    εφοσον δεν αλλαζει η περιοχη σου εγω λεω να μπεις στο taxisnet και να αλλαξεις την διευθυνση σου και ετσι οποιο εκκαθαριστικο βγαλεις θα εμφανιζει την σωστη διευθυνση , οποτε εχεις προχειρα ενα σωστο αποδεικτικο διευθυνσης. Οσο για λογαριασμο δεκο, σταθερου τηλεφωνου , αμα εισαι σε δεη και οτε μπορεις να λαμβανεις τον λογαριασμο μηναιως και με email αρα μεσα τον μηνα θα εχεις και λογαριασμο δεκο στο ονομα σου εκτος απο λογαριασμο ευδαπ που ειναι καθε 4 μηνο. Αμα εχεις αλλαξει στο taxisnet την διευθυνση και εκτυπωσεις το τελευταιο εκκαθαριστικο θα πρεπει να εμφανιζεται η σωστη διευθυνση , αρα το κατεβαζεις και το ανεβαζεις στο internet banking . Οσο για την ετε δεν ξερω διοτι οπως σου ειπα παραπανω δεν μου ανεβαζε το αρχειο και πηγα στο καταστημα. Οσο για την επιικαιροποιηση της Πειραιως θυμαμαι ηλεκτρονικα εκανε καποιον χρονο να ενημερωθει , τωρα μπορεις να παρεις τηλεφωνο και να ρωτησεις .

  4. #7399
    Εγγραφή
    05-04-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    3.022
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    HG8145V5
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manoulamou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σημασια εχει εαν τα στοιχεια που υπαρχουν στο taxis net ειναι τα σωστα.
    Η τραπεζικη λιστα με το αφορολογητο ειναι ενδεικτικη - βοηθητικη ωστε να ξερουμε πού περιπου βρισκομαστε εμεις....
    πχ η Εθνικη δεν μου εμφανιζει σωστα τις συναλλαγες προς δεκο, λειπουν καποιες, εννοειται οτι γινονται μεσω παγιων εξουσιοδοτησεων προς αυτην.
    Παντως δεν ξερω για εσας, το δικο μου συνολο ετσι κι αλλιως παντα - μεχρι τωρα - ξεπερνουσε κατα πολυ το απαιτουμενο!
    Ξέρεις μήπως που πηγαίνω στο taxis για να δω τις αγορές με κάρτα;; υπάρχει τέτοια ένδειξη;;
    [IMG][img]//kat.cr/userbar/giannhs1985.png[/img][/IMG]

  5. #7400
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Όχι δεν υπάρχουν. Προφανώς αναφέρεται στα στοιχεία που μπαίνουν αυτόματα στην δήλωση εισοδήματος.

  6. #7401
    Εγγραφή
    30-11-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.565
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mb
    ISP
    Vodafone
    Router
    FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    6(dB) / 14(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Τα στοιχεια που θα περαστουν στο taxis θα ειναι αυτα που θα στειλουν οι τράπεζες. Αρα, αν είναι λαθος(λιγότερα) στις τράπεζες, θα είναι και στο taxis.

  7. #7402
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Όταν λέμε «πλαστικό χρήμα» εννοούμε υποχρεωτικά χρήση πιστωτικής κάρτας;
    Ο νόμος αναφέρει ότι η πληρωμή πρέπει να γίνεται με «ηλεκτρονικά μέσα πληρωμής». Κατά συνέπεια δεν περιορίζεται στις πιστωτικές κάρτες, αλλά μπορεί να γίνεται και η πληρωμή μέσω e- banking, προπληρωμένων καρτών, χρεωστικών καρτών κ.ο.κ.


    Θεωρω πως δεν ταυτιζονται απαραιτητα οι λιστες του αφορολογητου που βλεπουμε στο e-banking μας με τα πληρη στοιχεια που αποστελλονται απο τα χρηματοπιστωτικα ιδρυματα...
    Βεβαια εαν παιζεται στο οριο η καλυψη του αφορολογητου καθε λαθος μετραει!
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  8. #7403
    Εγγραφή
    30-11-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.565
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mb
    ISP
    Vodafone
    Router
    FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    6(dB) / 14(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δεν ξερω αν υπαρχουν εξαιρεσεις στο συγκεκριμενο θεμα, ο κανονας ομως θα ειναι οτι πρεπει να ταυτιζονται τα ποσα αυτα αφου ο ιδιος οργανισμος ενημερωνει και τους δυο, εμας και την εφορία.

  9. #7404
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.795
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από runner70 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξερω αν υπαρχουν εξαιρεσεις στο συγκεκριμενο θεμα, ο κανονας ομως θα ειναι οτι πρεπει να ταυτιζονται τα ποσα αυτα αφου ο ιδιος οργανισμος ενημερωνει και τους δυο, εμας και την εφορία.
    Η ενημέρωση των τραπεζών προς εμάς και την εφορία δεν είναι δεσμευτική. Εάν έχεις αποδείξεις που τεκμαίρουν κάτι διαφορετικό, έχεις κάθε δικαίωμα να βάλεις άλλο ποσό στο κουτάκι του Ε1. Από την άλλη, εάν το ποσό που δίνουν οι τράπεζες συμπληρώνει το απαιτούμενο, τότε δεν έχει νόημα να ασχοληθείς περισσότερο.

  10. #7405
    Εγγραφή
    02-02-2010
    Μηνύματα
    704
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17234/1024
    ISP
    ΟΤΕnet
    δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί,αλλά η άλφα ΔΕΝ χρεώνει την ενεργοποίηση του myAlpha Code .
    Ελπίζω να μην είναι μπανανόφλουδα και σε λίγο καιρό πλακώσουν οι χρεώσεις.

  11. #7406
    Εγγραφή
    30-11-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.565
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mb
    ISP
    Vodafone
    Router
    FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    6(dB) / 14(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από minas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η ενημέρωση των τραπεζών προς εμάς και την εφορία δεν είναι δεσμευτική. Εάν έχεις αποδείξεις που τεκμαίρουν κάτι διαφορετικό, έχεις κάθε δικαίωμα να βάλεις άλλο ποσό στο κουτάκι του Ε1. Από την άλλη, εάν το ποσό που δίνουν οι τράπεζες συμπληρώνει το απαιτούμενο, τότε δεν έχει νόημα να ασχοληθείς περισσότερο.
    Ναι φυσικα,για αυτό και ειναι editable το σχετικό πεδίο στο Ε1.

  12. #7407
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netman Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί,αλλά η άλφα ΔΕΝ χρεώνει την ενεργοποίηση του myAlpha Code .
    Ελπίζω να μην είναι μπανανόφλουδα και σε λίγο καιρό πλακώσουν οι χρεώσεις.
    απο οτι το ειχα ψαξει δεν χρεωνει σε παλιους συνδρομητες αλλιως σε νεους συνδρομητες χρεωνει 8 ευρω ως εγγραφη δες εδω https://www.alpha.gr/-/media/alphagr...19A8D97AD41FB1 στην σελιδα 35/38 του pdf. Γραφει χρεωση εφαπαξ. Οσο για τις επιχειρησεις γραφει οτι ειναι δωρεαν η εγγραφη.
    Εγω παλια που ηξερα οτι εχει κοστος 8 ευρω ζηταγα την ενεργοποιηση του ebanking χωρις τον εξτρα κωδικο για να βλεπω μονο τα υπολοιπα και δεν πληρωνα κατι , τωρα φαινεται να μην μπορει καποιος να το γλυτωσει .

  13. #7408
    Εγγραφή
    10-08-2010
    Μηνύματα
    599
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Path Level
    Interleaved
    Είδα μια διαφήμιση της ALPHA πως μπορούμε να πάρουμε κωδικούς για internet banking χωρίς να πάμε σε υποκατάστημα.
    Το γνωρίζετε ;;

  14. #7409
    Εγγραφή
    02-02-2010
    Μηνύματα
    704
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17234/1024
    ISP
    ΟΤΕnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnmegarythmos Εμφάνιση μηνυμάτων
    απο οτι το ειχα ψαξει δεν χρεωνει σε παλιους συνδρομητες αλλιως σε νεους συνδρομητες χρεωνει 8 ευρω ως εγγραφη δες εδω https://www.alpha.gr/-/media/alphagr...19A8D97AD41FB1 στην σελιδα 35/38 του pdf. Γραφει χρεωση εφαπαξ. Οσο για τις επιχειρησεις γραφει οτι ειναι δωρεαν η εγγραφη.
    Εγω παλια που ηξερα οτι εχει κοστος 8 ευρω ζηταγα την ενεργοποιηση του ebanking χωρις τον εξτρα κωδικο για να βλεπω μονο τα υπολοιπα και δεν πληρωνα κατι , τωρα φαινεται να μην μπορει καποιος να το γλυτωσει .
    μα γι'αυτό είπα ότι ΔΕΝ χρεώνει στην παρούσα φάση.
    Κάνονας login μου έσκασε popup που ανάφερε ότι μεχρι 30/4 δε θα υπάρχει χρέωση.

  15. #7410
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.660
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giorgosk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είδα μια διαφήμιση της ALPHA πως μπορούμε να πάρουμε κωδικούς για internet banking χωρίς να πάμε σε υποκατάστημα.
    Το γνωρίζετε ;;
    Εγώ είχα επιχειρήσει να κάνω αλλά ζητούσε αριθμό κινητού τηλεφώνου, αλλά δεν είχα δηλώσει ποτέ κάποιο νούμερο κινητό (ο λογαριασμός υπάρχει πάρα πολλά χρόνια, παίζει να μην υπήρχε το e-banking ούτε σαν ιδέα όταν είχε ανοιχτεί, και δεν είχε δηλωθεί ποτέ κάποιο νούμερο κινητής) και δεν με άφησε να προχωρήσω.
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

Σελ. 494 από 771 ΠρώτηΠρώτη ... 474484489492493494495496499504514 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας