Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Ποιάς τράπεζας το e-banking χρησιμοποιείτε ;

Ψήφισαν
440. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Alpha Bank

    179 40,68%
  • Εθνική Τράπεζα

    206 46,82%
  • Τράπεζα Πειραιώς

    228 51,82%
  • Attica Bank

    14 3,18%
  • Eurobank

    159 36,14%
  • Άλλη

    26 5,91%
  • Δεν χρησιμοποιώ e-banking

    12 2,73%
Δημοσκόπηση πολλαπλών επιλογών.
Σελ. 669 από 771 ΠρώτηΠρώτη ... 649659664667668669670671674679689 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 10.021-10.035 από 11556

Θέμα: e-banking

  1. #10021
    Εγγραφή
    02-05-2011
    Μηνύματα
    207
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KostakisK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να κοιτάξεις και Viva wallet
    Κοίταξα. 1,5% προμήθεια και 9,9 το μήνα ενοίκιο. Το χειρότερο είναι ότι θα χρεωνόμουν για μεταφορές σε τραπ. λογ/σμο γιατί κανένας προμηθευτής μου δεν έχει βιβα. Πειραιώς 3,72 το μήνα και 0,9%. Ήταν μακράν η καλύτερη τιμή.

  2. #10022
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.174
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 1comment Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διάβασα στο αντίγραφο κινήσεων ότι από Νοέμβριο 22 οι όψεως λογαριασμοί Αλφαμπανκ θα χρεώνονται 5Ε μηνιαίως.
    Μέχρι τώρα αν δεν κάνω λάθος μόνο της Εθνικής ο όψεως είχε χρέωση 2Ε.
    Οι όψεως είναι μόνο επαγγελματικοί λογαριασμοί, σωστά?
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  3. #10023
    Εγγραφή
    02-05-2011
    Μηνύματα
    207
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι όψεως είναι μόνο επαγγελματικοί λογαριασμοί, σωστά?
    Ναι. Οι ταμιευτηρίου είστε ξέγνοιαστοι.

  4. #10024
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.276
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KostakisK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι εταιρεία εσωρούχων
    Δεν αγόρασα εσώρουχα. Με τρία ευρώ δεν αγοράζεις σλιπάκι. Διεύθυνση Αθήνα ξέρουμε μήπως και θυμηθώ κάτι άλλο.
    Τσέκαρα επίσης το χρονολόγιο του Google maps να θυμηθώ διαδρομή και που κινήθηκα αλλά ήταν Σάββατο και δεν κατέβηκα Αθήνα που δουλεύω. Επίσης την επόμενη μέρα ήταν Κυριακή και βλέπω ότι πήγα σε ένα καφέ της γειτονιά μου που πλήρωσα με κάρτα.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yyy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιας τράπεζας η κάρτα;
    Alpha Bank Visa
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος thourios : 19-09-22 στις 15:57.

  5. #10025
    Εγγραφή
    02-02-2010
    Μηνύματα
    704
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17234/1024
    ISP
    ΟΤΕnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 1comment Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διάβασα στο αντίγραφο κινήσεων ότι από Νοέμβριο 22 οι όψεως λογαριασμοί Αλφαμπανκ θα χρεώνονται 5Ε μηνιαίως.
    Μέχρι τώρα αν δεν κάνω λάθος μόνο της Εθνικής ο όψεως είχε χρέωση 2Ε.
    Λάθος κάνεις ;-) στην αγαπημένη eurobank εδώ και 5-6 μήνες έχει χρέωση €3,00 για τον "απλό" επαγγελματικό και €7,00 για τον premium
    Κλέφτες. Και όταν έγινε η ενημέρωση για τη χρέωση, λέγαν αν διαφωνούμε, να περάσουμε να κλείσουμε τον λογαριασμό.
    Μόνο που δεν πας είπαν , σε αυτή την περίπτωση , τι θα γίνει με το POS που το αγαπημένο κράτος μας το έχει υποχρεωτικό. Vivawallet? εκεί να πάμε όλοι;

  6. #10026
    Εγγραφή
    02-05-2011
    Μηνύματα
    207
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λάθος κάνεις ;-) στην αγαπημένη eurobank εδώ και 5-6 μήνες έχει χρέωση €3,00 για τον "απλό" επαγγελματικό και €7,00 για τον premium
    Κλέφτες. Και όταν έγινε η ενημέρωση για τη χρέωση, λέγαν αν διαφωνούμε, να περάσουμε να κλείσουμε τον λογαριασμό.
    Μόνο που δεν πας είπαν , σε αυτή την περίπτωση , τι θα γίνει με το POS που το αγαπημένο κράτος μας το έχει υποχρεωτικό. Vivawallet? εκεί να πάμε όλοι;
    Α καλά. Δηλαδή μόνο η πειραιώς έχει μείνει με φρι όψεως.

    Βίβα δεν συμφέρει λέμε. 1,5% προμήθεια. 9,90 ενοίκιο και βάλε τα έξοδα μεταφορών σε τραπ. λογ/σμο που αποκλείεται να μην κανεις. Συμφέρει μόνο αν θα σπαταλάς ό,τι μπαίνει στο pos σε αγορές με κάρτα ώστε να μηδενίσεις την προμήθεια. Εγώ τα βαλα κάτω και δεν με συνέφερε καθόλου.

  7. #10027
    Εγγραφή
    02-02-2010
    Μηνύματα
    704
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17234/1024
    ISP
    ΟΤΕnet
    μωρέ ούτε και εμένα με συμφέρει γι'αυτό πληρώνω 3*12= 36,00 νταβατζιλίκι στην eurobank.
    Σε λογαριασμό που πάνω έχει pos και κινείται καθημερινά με εισπράξεις και πληρωμές. Ξεφτίλες όλοι τους.

  8. #10028
    Εγγραφή
    02-05-2011
    Μηνύματα
    207
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netman Εμφάνιση μηνυμάτων
    μωρέ ούτε και εμένα με συμφέρει γι'αυτό πληρώνω 3*12= 36,00 νταβατζιλίκι στην eurobank.
    Σε λογαριασμό που πάνω έχει pos και κινείται καθημερινά με εισπράξεις και πληρωμές. Ξεφτίλες όλοι τους.
    Για φαντάσου... Και να υπάρχουν τόσοι μηδενικοί καταθετικοί που δεν χρεώνονται τίποτα και στην ουσία κοστίζουν στην τράπεζα. Δυστυχώς η τάση είναι χρέωση στους εμπορικούς. Έψαξα και είδα ότι και η Πειραιώς εδώ και καιρό χρεώνει τους όψεως εταιριών (άλλη κατηγορία από τους εμπορικούς). Το καρτελ καλά πάει.

  9. #10029
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 1comment Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για φαντάσου... Και να υπάρχουν τόσοι μηδενικοί καταθετικοί που δεν χρεώνονται τίποτα και στην ουσία κοστίζουν στην τράπεζα. Δυστυχώς η τάση είναι χρέωση στους εμπορικούς. Έψαξα και είδα ότι και η Πειραιώς εδώ και καιρό χρεώνει τους όψεως εταιριών (άλλη κατηγορία από τους εμπορικούς). Το καρτελ καλά πάει.
    Οι λογαριασμοί που δεν κουνιούνται δεν κοστίζουν και τίποτα στην τράπεζα, αντίθετα οι όψεως που έχουν κίνηση κάθε μέρα κοστίζουν.
    Πραγματικά όμως λες να αρχίσει να χρεώνει αυτούς που δεν έχουν κινήσεις και όχι εσένα που τον λογαριασμό τον έχεις για να κάνεις εμπορικές συναλλαγές;

  10. #10030
    Εγγραφή
    02-05-2011
    Μηνύματα
    207
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι λογαριασμοί που δεν κουνιούνται δεν κοστίζουν και τίποτα στην τράπεζα, αντίθετα οι όψεως που έχουν κίνηση κάθε μέρα κοστίζουν.
    Πραγματικά όμως λες να αρχίσει να χρεώνει αυτούς που δεν έχουν κινήσεις και όχι εσένα που τον λογαριασμό τον έχεις για να κάνεις εμπορικές συναλλαγές;
    Κι εγώ έτσι νόμιζα αλλά κουβεντιάζοντας με τραπεζικό υπάλληλο αυτό υποστήριξε! Ότι οι λογαριασμοί που "κάθονται" κοστίζουν περισσότερο από αυτούς που κινούνται! Κι εμένα περίεργο μου φάνηκε.

  11. #10031
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.667
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 1comment Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κι εγώ έτσι νόμιζα αλλά κουβεντιάζοντας με τραπεζικό υπάλληλο αυτό υποστήριξε! Ότι οι λογαριασμοί που "κάθονται" κοστίζουν περισσότερο από αυτούς που κινούνται! Κι εμένα περίεργο μου φάνηκε.
    Που το στήριξε αυτό; Δεν έχει λογική.

  12. #10032
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.695
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Εγώ υποθέτω πως η κουβέντα θα πήγε του τύπου πως τους κοστίζουν περισσότερο επειδή δε βγάζουν τίποτα απ'αυτούς από προμήθειες κτλ, και όχι ότι τους κοστίζουν πραγματικά.

  13. #10033
    Εγγραφή
    02-05-2011
    Μηνύματα
    207
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Το θέμα είναι ότι ξεκίνησαν να χρεώνουν πράγματα που ήταν δωρεάν. Πριν δυο χρόνια θυμίζω ότι ήθελαν να χρεώνουν ένα ποσό ακόμα και για αντίγραφο κινήσεων από το ατμ. Τελικά πάγωσε.

    @YAziDis
    Ναι τέτοια ήταν η συζήτηση.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος 1comment : 20-09-22 στις 18:31.

  14. #10034
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.667
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ υποθέτω πως η κουβέντα θα πήγε του τύπου πως τους κοστίζουν περισσότερο επειδή δε βγάζουν τίποτα απ'αυτούς από προμήθειες κτλ, και όχι ότι τους κοστίζουν πραγματικά.
    Και εγώ αυτό πιστεύω. Για τις τράπεζες, αν δεν έχεις κέρδος, έχεις ζημιά.

  15. #10035
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.307
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Επειδή όλα αυτά όντως δεν έχουν λογική και ξαφνικά άρχισαν να χρεώνουν πράγματα που μέχρι τώρα ήταν δωρεάν, αφού δεν έχουν πραγματικό κόστος, ο κόσμος, ξεκινώντας από τους νεότερους, μετακινείται στις νέου τύπου τράπεζες. Ακόμα και ο δεινόσαυρος η cosmote ζήλεψε και έβγαλε εφαρμογή τύπου venmo. Από τα παιδιά μου και φίλους τους σε νεαρές ηλικίες ξέρω πως παίζουν με revolut, viva, wise, paypal, όσοι δεν είναι ψηφιακά αναφάβητοι (μου έλεγε φίλη να πάει να πάρει κάρτα paypal από το περίπτερο!). Όσο λιγότερο φιλικές γίνονται στον κόσμο οι 'συστημικές' τράπεζες, τόσο θα μπαίνουν στο παιχνίδι και μεγαλύτερες ηλικίες.
    hnesne

Σελ. 669 από 771 ΠρώτηΠρώτη ... 649659664667668669670671674679689 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας