Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Ποιάς τράπεζας το e-banking χρησιμοποιείτε ;

Ψήφισαν
440. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Alpha Bank

    179 40,68%
  • Εθνική Τράπεζα

    206 46,82%
  • Τράπεζα Πειραιώς

    228 51,82%
  • Attica Bank

    14 3,18%
  • Eurobank

    159 36,14%
  • Άλλη

    26 5,91%
  • Δεν χρησιμοποιώ e-banking

    12 2,73%
Δημοσκόπηση πολλαπλών επιλογών.
Σελ. 573 από 768 ΠρώτηΠρώτη ... 553563568571572573574575578583593 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 8.581-8.595 από 11511

Θέμα: e-banking

  1. #8581
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Doxaios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχει και κάποιος άλλος θέμα να δεί τους Bonus πόντους του μέσα στο ebanking της Alpha bank ή μόνο σε εμένα γίνεται. Δείχνει να πάει να τους φορτώσει αλλά δε βγάζει τίποτα τελικά.
    Στην εφαρμογή τους εμφανίζει κανονικά δεν δοκίμασα μέσω web

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην εφαρμογή τους εμφανίζει κανονικά δεν δοκίμασα μέσω web
    Προσθήκη, σήμερα δεν τους εμφανίζει

  2. #8582
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.282
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Ε που είναι τέλος πάντων αυτή η ρημάδολειτουργία
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Screenshot_20210223_222341_com.android.vending.jpg  


  3. #8583
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostaskep Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ε που είναι τέλος πάντων αυτή η ρημάδολειτουργία
    Ουτε εγώ την βλέπω, ίσως να θέλει clear cache όπως λεει κάποιος, too much

  4. #8584
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.282
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ουτε εγώ την βλέπω, ίσως να θέλει clear cache όπως λεει κάποιος, too much
    Την απεγκατεστησα, τίποτα τα ίδια. Πουθενά ουτε μια αναφορά σε ανέπαφες συναλλαγές

  5. #8585
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.007
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    ρωτησα σημερα στην εθνικη γιατι μου ζηταει να βαλω otp καθε φορα που μπαινω στο internet banking της εθνικης και μου ειπανε οτι το εχει εφαρμοσει υποχρεωτικα η εθνικη και δεν θα σας ξανα ζητησει αλλο otp για 24 ωρες , μετα της 24 ωρες ξανα παλι .

  6. #8586
    Εγγραφή
    05-04-2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    2.577
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΤΡΙΛΟΦΟ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    6(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ήρθε και σε άλλον mail από Πειραιώς για ακύρωση πακέτου Alerts?
    *edit Άκυρο. Μάλλον έληξε κάποια περίοδος και ήθελε ανανένωση του πακέτου.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Doxaios : 24-02-21 στις 09:14.
    ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ Α' ΕΘΝΙΚΗ
    http://slightlymagic.net

  7. #8587
    Εγγραφή
    29-11-2005
    Μηνύματα
    421
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΚΟΖΑΝΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnmegarythmos Εμφάνιση μηνυμάτων
    ρωτησα σημερα στην εθνικη γιατι μου ζηταει να βαλω otp καθε φορα που μπαινω στο internet banking της εθνικης και μου ειπανε οτι το εχει εφαρμοσει υποχρεωτικα η εθνικη και δεν θα σας ξανα ζητησει αλλο otp για 24 ωρες , μετα της 24 ωρες ξανα παλι .
    Εμένα τότε γιατί δεν μου ζητάει; Πρώτη φορά το ακούω αυτό.

  8. #8588
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.282
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    OTP ζητάει αν ο Browser φαίνεται άγνωστος στο σύστημα και εισέρχεσαι πρώτη φορά με αυτόν. Εάν κάνεις εκκαθάριση cache and cookies θα νομίζει τον browser κάθε φορά για νέο

  9. #8589
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostaskep Εμφάνιση μηνυμάτων
    OTP ζητάει αν ο Browser φαίνεται άγνωστος στο σύστημα και εισέρχεσαι πρώτη φορά με αυτόν. Εάν κάνεις εκκαθάριση cache and cookies θα νομίζει τον browser κάθε φορά για νέο
    Ετσι ακριβως ειτε κανουμε εκκαθαριση του browser απ΄ευθειας ειτε μεσω του CCleaner.
    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnmegarythmos Εμφάνιση μηνυμάτων
    πολυ φοβερη η επιλογη στην εθνικη τραπεζα που σου εμφανιζει το οριο των ανεπαφων συναλλαγων που εχεις να κανεις εως τα 150 ευρω αλλα υπαρχει και κουμπι που μπορεις να μηδενισεις το οριο ζητειται και κωδικος για να γινει .
    Υπαρχει καιρο τωρα αυτη η δυνατοτητα
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  10. #8590
    Εγγραφή
    29-11-2005
    Μηνύματα
    421
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΚΟΖΑΝΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostaskep Εμφάνιση μηνυμάτων
    OTP ζητάει αν ο Browser φαίνεται άγνωστος στο σύστημα και εισέρχεσαι πρώτη φορά με αυτόν. Εάν κάνεις εκκαθάριση cache and cookies θα νομίζει τον browser κάθε φορά για νέο
    Σωστά, εγώ δεν μπαίνω από μη δικές μου συσκευές και το βλέπω σπανιότατα. Έχεις δίκιο.

  11. #8591
    Εγγραφή
    14-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.277
    Downloads
    97
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000/900
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Netfaster IAD 2
    SNR / Attn
    11(dB) / 33.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Γνωρίζει κανείς τι παίζει για να λάβω λεφτά με Western Union;
    Μέχρι πόσα σύνολο και τη φορά, μέχρι πόσα χωρίς να μπλέξω με ταυτοποίηση ΑΦΜ κτλ, τα δινουν μετρητά ή σε λογαριασμό, και ότι άλλο μπορεί να μου φανεί χρήσιμο.

  12. #8592
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.282
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kourampies Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γνωρίζει κανείς τι παίζει για να λάβω λεφτά με Western Union;
    Μέχρι πόσα σύνολο και τη φορά, μέχρι πόσα χωρίς να μπλέξω με ταυτοποίηση ΑΦΜ κτλ, τα δινουν μετρητά ή σε λογαριασμό, και ότι άλλο μπορεί να μου φανεί χρήσιμο.
    Μην κάνεις ορέξεις, δίνεις πλήρη στοιχεία ΚΑΙ ΣΕ ΒΛΕΠΕΙ Η ΕΦΟΡΙΑ

  13. #8593
    Εγγραφή
    13-03-2009
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    21
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    καλησπερα σε ολους
    Θα ηθελα να μοιραστω την οδυνηρή εμπειρεια που βιωσα πριν 2 μερες με ολους για να εχουμε το νου μας καθως καποια στιγμη οι απατεώνες χτυπανε και την δικη μας πορτα

    Σαν εξοικιωμενος χρηστης Η/Υ και Διαδικτύου με αρκετα μεγαλη εμπειρια ειχα παντα στο μυαλο μου οτι ενα απο τα μεγαλυτερα λαθη που κανουμε ολοι μας ειναι να αποθηκεύουμε online τους κωδικους προσβασης μας σε broswer τυπου google chrome,mozilla
    Ετσι και εγω ενω τους περισσότερους κωδικους τους πληκτρολογω καθε φορα για να μπω στα site τα οποια χρησιμοποιω καποιους που τους χρησιμοποιώ πολυ συχνα οπως οι κωδικοι των τραπεζων τους ειχα αποθηκευμενους στο google chrome και κατα συνέπεια και στο google passwords

    Ηρθε λοιπον η προχθεσινη μερα να με τιμωρησει για το λαθος μου,19.00 περιπου ξεκινησαν να ερχονται για καλη μου τυχη στο κινητο ειδοποιησεις με sms (και οχι viber καθως ειχα διαβασει πολλες υποκλοπες με χρηση viber και ειχα κανει απεγγραφη απο την αποστολη ΟΤΡ με viber)
    απο την εθνικη τραπεζα με OTP οτι νεα συνδεση απο broswer με μοναδικο OTP ,επειτα απο λιγο αλλο ΟΤΡ για αλλαγη password στο ιδιο λεπτο αλλο μηνυμα αυτην την φορα απο την εφαρμογη της εθνικης τραπεζας σχετικα με χρεωση 50€ με την καρτα μου απο εκει και μετα χαθηκε η μπαλα,μηνυμα για να επιτρεψω την προσβαση στην εφαρμογη της alpha bank που ευτυχως ζηταει δαχτυλικο αποτυπωμα το ιδιο μηνυμα σχεδον ταυτοχρονα απο την πειραιως email απο το viva wallet οτι αλλαξε ο κωδικος προσβασης

    αντιλαμβάνομαι λοιπον σαστισμένος οτι κατι δεν παει καλα και προσπαθω να μπω στην εθνικη μιας και ηταν η μονη που ειχα δεχτει μηνυμα για χρεωση της καρτας μου,
    με το που μπαινω κανωντας χρηση τους κωδικους μου αμεσα αλλαζω password βγαινω μπαινω και παλι νεο sms ο κωδικος password αλλαξε με χρηση ΟΤΡ,τα ιδια σχεδον μηνυματα απο alpha bank και κανενα απο πειραιως

    Εχασα αρκετο χρονο μεχρι να καταλαβω τι γινεται και εχασα ακομα πιο πολυ χρονο με το να μην σκεφτω αμεσα να καλεσω τις τραπεζες για να μπλοκαρω τα παντα,καλω εθνικη ειμαι σε αναμονη που μεχρι να μιλησω με εκπρόσωπο πέρασαν περιπου 2 λεπτα
    Μεσα στα 2 αυτα λεπτα ηρθαν μηνυματα που ελεγαν 3.000€ μεταφορα στον ταδε λογαριασμο 100€ χρεωση καρτας και το τελευταιο 9.950 € με χρεωση καρτας για αγορα bitcoin απο το site www.bitcoin.com.au

    Τα παλληκαριά οπως καταλαβαινετα ειχαν ολους τους κωδικους μου απο τις τραπεζες αλλα μπορεσαν να μπουν μονο εθνικη καθως τις αλλες 2 τις ειχα μπλοκαρει.Οταν λοιπον ημουν στην αναμονη πάλευα απο τον υπολογιστη να παρω παλι τον ελεγχο και εκει εγινε το εξης που δειχνει ποσο σχεδιασμενη και μελετημενη ηταν η απατη.

    Τα otp με απο την εθνικη ειχαν σταματησει πλεον να ερχονται με sms ειχαν μπει μεσα και ειχαν επιλεξει να ερχονται ολα με viber το δικο μου viber ειχε νεκρωσει,ειχαν καταφερει να κανουν στο κινητο μου μαρκας iphone προωθηση κλησεων σε ελληνικο κινητο(πραγμα το οποιο το καταλαβα την επομενη μερα το μεσημερι) και ετσι ειχαν τον απολυτο ελεγχο

    οταν μιλησα λοιπον με το τμημα της εθνικης ευτυχως οι ιδιοι ειχαν μπλοκαρει τις συναλλαγες και περασε μονο 1 συναλλαγη με καρτα για αγορα bitcoin για 50 €

    Ολες οι αλλες μεταφορες ηταν απο τον δικο μου λογαριασμο στον λογαριασμο της μητερας μου που ειχαν χακαρει και αυτον και αυτο που προσπαθησαν να κανουν αλλα δεν προλαβαν ηταν να στειλουν σε ενα λογαριασμο συνολικο ποσο 10000€ αλλαξαν το οριο της καρτας απο 1000€ στα 10000€ για να κανουν με αγορα και χρηση καρτας που ηταν δηλωμενη μεσα στο ibank αγορα bitcoin απο το ιδιο site στην αυστραλια

    εκαναν την πρωτη περασε για 50€ και πηγαν για αλλα 9950 τα οποια πρόλαβαν αλλα το συστημα της εθνικης και φανταζομαι και των αλλων τραπεζων μπλοκαρει αμεσα τετοιες συναλλαγες και ειδικα για bitcoin

    Η υπαλληλος της εθνικης εκεινη την στιγμη πριν παρω δηλαδη εγω τηλ με καλεσε στο κινητο μου το οποιο ομως το σηκωνε ο απατεωνας για να επιβαιβεωσει την συναλλαγη αυτος φυσικα απαντησε ειπε οτι ειναι ο ιδιος(χρησιμοποιωντας το δικο μου ονομα επιθετο πατρωνυμο αρ.ταυτοτητας αφμ)και οτι αλλο ζητηθηκε και ζητησε απο την υπάλληλο να προχωρήσει την διαδικασία, ευτυχως η κυρια που ηταν εκεινη την στιγμη στο τμημα ασφαλειας της εθνικης τραπεζας καταλαβε οτι κατι συμβαινει και δεν εδωσε εγκριση για να προχωρησει η πληρωμη.Ο τυπος που απαντησε καθως επειτα την ρωτησα της μιλησε σε απταιστα ελληνικα και δεν ηταν αλλοδαπος.Επειτα με καλεσε στο σταθερο του σπιτιου μου απαντησε η μητερα μου η οποία πανικοβλημενη καλεσε εμενα στο κινητο αλλα εγω δεν ειδα ποτε κληση μιας και οι κλησεις πηγαιναν στον απατεωνα.
    Καλει επειτα η μητερα μου στην γυναικα μου για να μου πει τι εχει γινει παιρνω αμεσα την κυρια στην ασφαλεια της εθνικης στο σταθερο που ειχε δωσει στην μητερα μου η οποια με ενημερωσε αμεσα για τις ενεργειες που ειχε κανει και ξαναβρηκα την αναπνοη μου.Αυτα ολα σε διαστημα 30-40 λεπτων και ταυτοχρονα να μην εχουν σταματησει τα μηνυματα απο πειραιως και alpha αλλα δεν εδινα σημασια καθως τα ειχε ηδη μπλοκαρει

    Η ζημια ηταν ευτυχως μονο 50€ τα οποια την επομενη πηγαμε στην εθνικη βγαλαμε νεες καρτες νεεους κωδικους ibank εγινε αμφισβτηση συναλλαγης και περιμενουμε μονο για αυτο το ζητημα τι εξελιξη θα εχει

    τα θεματα που προκυπτουν ειναι τα εξης
    1)πως καταφεραν και πηραν τον κωδικο του email μου, η απαντηση ειναι οτι ειχα δωσει την εγκριση μου σε site με καταλληξη .ru να μπορει να με πιστοποιησει σε site με την χρηση του λογαριασμου google.Οταν την επομενη μερα που ηρεμησα μπηκα στο google chrome στις ρυθμισεις ειδα οτι ειχα παρα πολλα site που χρησιμοποιοιυν την πορτα :433 για να δεχομαι γνωστοποιησεις και ειδοποιησεις απο αυτους,στα site αυτα ηταν και καποια οπως το ρωσσικο που προφανως μεσω της εγκρισης που ειχα δωσει καταφεραν και μπηκαν,δεν ειχα δεχτει ουτε sms στο κινητο,ουτε καποιο link σε email ή viber πουθενα απλα βρηκαν το password στο gmail και απο εκει και περα μεσω του google passwords που οπως ειπα ειχα κανει την μεγαλη εξυπναδα να αποθηκευσω κωδικους απλα κανανε copy paste και ξεκινησε για αυτους το παρτυ

    2)Πως γινεται να κανει καποιος τηλεφωνικο αιτημα στον παροχο συγκεκριμένα στην vodafone για εκτροπη και προωθηση κλησεων σε αλλο κινητο χωρις την φυσικη παρουσια του αλλου ρωτωντας μονο απο το τηλ ονομα,επιθετο,πατρωνυμο,αφμ,ταυτοτητα τοσο απλα και ομορφα αν καποιος εχει αυτα τα στοιχεια κανει αυτην την κινηση!!!!

    3)Πως γινεται με την εκτροπη ενω ηταν ενεργη απο την αρχη,να δεχομαι κανονικα τα sms οχι τις κλησεις και μετα απο λιγο να εχει απενεργοποιηθεί το viber να προσπαθώ να το ενεργοποιήσω ξανα να παταω το νούμερο και να επιλεγω να ερθει το sms ή η τηλεφωνικη κληση και να μην ερχεται ποτε καθως ολα πηγαιναν στην εκτροπη που ειχαν κανει
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος elninio13 : 25-02-21 στις 15:57.

  14. #8594
    Το avatar του μέλους bomberb17
    bomberb17 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostaskep Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μην κάνεις ορέξεις, δίνεις πλήρη στοιχεία ΚΑΙ ΣΕ ΒΛΕΠΕΙ Η ΕΦΟΡΙΑ
    Εγώ από την άλλη θυμάμαι που είχα λάβει western union πριν πολλά χρόνια ότι για να μου τα στείλουν μου είχαν ζητήσει μόνο ονοματεπώνυμο και περιοχή κατοικίας (όχι πλήρης διεύθυνση, μόνο πόλη). Τίποτα περισσότερο. Και τα παρέλαβα σε σουπερ μάρκετ με μια απλή επίδειξη ταυτότητας και του αριθμού αποστολής.
    Δεν ξέρω βέβαια αν έχει αλλάξει τίποτα από τότε.

  15. #8595
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.282
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bomberb17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ από την άλλη θυμάμαι που είχα λάβει western union πριν πολλά χρόνια ότι για να μου τα στείλουν μου είχαν ζητήσει μόνο ονοματεπώνυμο και περιοχή κατοικίας (όχι πλήρης διεύθυνση, μόνο πόλη). Τίποτα περισσότερο. Και τα παρέλαβα σε σουπερ μάρκετ με μια απλή επίδειξη ταυτότητας και του αριθμού αποστολής.
    Δεν ξέρω βέβαια αν έχει αλλάξει τίποτα από τότε.
    Όντως έτσι ήταν αλλά κάποια στιγμή άλλαξαν τα πράγματα

Σελ. 573 από 768 ΠρώτηΠρώτη ... 553563568571572573574575578583593 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας