Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Ποιάς τράπεζας το e-banking χρησιμοποιείτε ;

Ψήφισαν
440. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Alpha Bank

    179 40,68%
  • Εθνική Τράπεζα

    206 46,82%
  • Τράπεζα Πειραιώς

    228 51,82%
  • Attica Bank

    14 3,18%
  • Eurobank

    159 36,14%
  • Άλλη

    26 5,91%
  • Δεν χρησιμοποιώ e-banking

    12 2,73%
Δημοσκόπηση πολλαπλών επιλογών.
Σελ. 546 από 771 ΠρώτηΠρώτη ... 526536541544545546547548551556566 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 8.176-8.190 από 11551

Θέμα: e-banking

  1. #8176
    Εγγραφή
    21-03-2010
    Μηνύματα
    1.743
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τρίτο συνεχόμενο 24ωρο "προσωρινά εκτός λειτουργίας" ΑΤΜ σε κεντρική αρτηρία Θεσσαλονίκης, μέσα στην πόλη - και το ΑΤΜ της Πειραιώς και της Εθνικής λίγο πιο πέρα (!). Χωρίς κανένα βανδαλισμό. Και μετά αναρωτιέστε τί μύγα μας τσιμπάει και βγάζουμε μετρητά, σε ποιόν αιώνα ζούμε. Έλα ντε; Υπάρχει τίποτα απολαυστικότερο απ'το να παίζεις find waldo με τα ΑΤΜ όταν προκύψει κάποια ανάγκη μετρητών;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος marcus1 : 16-10-20 στις 18:35.

  2. #8177
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.667
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από marcus1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τρίτο συνεχόμενο 24ωρο "προσωρινά εκτός λειτουργίας" ΑΤΜ σε κεντρική αρτηρία Θεσσαλονίκης, μέσα στην πόλη - και το ΑΤΜ της Πειραιώς και της Εθνικής λίγο πιο πέρα (!). Χωρίς κανένα βανδαλισμό. Και μετά αναρωτιέστε τί μύγα μας τσιμπάει και βγάζουμε μετρητά, σε ποιόν αιώνα ζούμε. Έλα ντε; Υπάρχει τίποτα απολαυστικότερο απ'το να παίζεις find waldo με τα ΑΤΜ όταν προκύψει κάποια ανάγκη μετρητών;
    Μήπως δεν τα φτιάχνουν και επίτηδες για να σε ωθούν προς χρήση καρτών και e-banking ώστε να μπορούν να ελέγξουν τι συναλλαγές κάνει ο καθένας, με δικαιολογία την καταπολέμιση του μαύρου χρήματος; Και εγώ εδώ στο χωριό είχαμε 2 ΑΤΜ, ένα της Πειραιώς και ένα της Εθνικής. Το ΑΤΜ της Πειραιώς το αφαίρεσαν εντελώς, και το ΑΤΜ της Εθνικής το τροφοδοτούν όποτε θυμηθούν με αποτέλεσμα να μην μπορούμε να βγάζουμε συνέχεια χρήματα, έστω και με προμήθεια.
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  3. #8178
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Ο ελεγχος του μαυρου χρηματος ειναι μια καλη δικαιολογια για την ανικανοτητα ή την ελλειψη πραγματικης βουλησης καποιων να κανουν οσα πρεπει εδω και δεκαετιες.
    Ιδρωσαν να διασυνδεσουν ηλεκτρονικα ολες τις ΔΟΥ μεταξυ τους, να μην αναφερθουμε στις ταμειακες που ολο θα εχουν απ ευθειας συνδεση με το taxis!
    Απο την αλλη βρηκαν αφορμη τα CCs να βοηθησουν τα παραπαιοντα χρηματοπιστωτικα ιδρυματα, ενισχυοντας την χρηση του πλαστικου τους με το αζημιωτο, ηρθε και η COVID εδεσε το γλυκο.
    ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΜΑΣ
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  4. #8179
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θέλω να πληρώσω το ΕΝΦΙΑ στο πατρικό που βγαίνει στο όνομα των γονιών μου. Μπορώ να το κάνω μέσω Web Banking της εθνικής το οποίο είναι στο όνομά μου? Δηλαδή υπάρχει θέμα να φανεί ότι εστειλα εγώ τα χρήματα?
    εγω που εχω ebanking και θελω να πληρωσω το ενφια της μαμας μου ενω εχω μονο δικο μου intenet banking πληρωνω απο τον λογαριασμο της μητερας μου που εκεινη ειναι πρωτο ονομα και εγω 3ος συνδικαιουχος με χρεωση του λογαριασμου της και δεν εχω κανενα θεμα.
    Εξαλλου τα χρηματα απο το δημοσιο δεν υπολογιζονται στο αφορολογητο.
    και παλια ειχα πληρωσει και τις γιαγιας μου παλι απο τον δικο της λογαριασμο αλλα απο το δικο μου internet banking χρεωνοντας το δικο της λογαριασμο και δεν ειχα κανενα θεμα εγω με την εφορια αν και ποσα ητανε αρκετα μικρα καπου 30 και καπου 80-100 ευρω αντιστοιχα. Για εμενα πληρωσε το κανονικα αλλα καλυτερα να ειναι δικαιουχος στον λογαριασμο το ονομα του ατομου που πληρωνεις το ενφια.

  5. #8180
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.088
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnmegarythmos Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω που εχω ebanking και θελω να πληρωσω το ενφια της μαμας μου ενω εχω μονο δικο μου intenet banking πληρωνω απο τον λογαριασμο της μητερας μου που εκεινη ειναι πρωτο ονομα και εγω 3ος συνδικαιουχος με χρεωση του λογαριασμου της και δεν εχω κανενα θεμα.
    Εξαλλου τα χρηματα απο το δημοσιο δεν υπολογιζονται στο αφορολογητο.
    και παλια ειχα πληρωσει και τις γιαγιας μου παλι απο τον δικο της λογαριασμο αλλα απο το δικο μου internet banking χρεωνοντας το δικο της λογαριασμο και δεν ειχα κανενα θεμα εγω με την εφορια αν και ποσα ητανε αρκετα μικρα καπου 30 και καπου 80-100 ευρω αντιστοιχα. Για εμενα πληρωσε το κανονικα αλλα καλυτερα να ειναι δικαιουχος στον λογαριασμο το ονομα του ατομου που πληρωνεις το ενφια.
    Δυστυχώς δεν είναι στον λογαριασμό κανένας απο τους γονείς μου. Απο βδομάδα μάσκα και γκισέ.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  6. #8181
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.695
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Είναι γονείς και είναι πρώτου βαθμού συγγενείς. Δε θα έχεις πρόβλημα.

  7. #8182
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Εγω παντα πληρωνω των παιδιων την εφορια και τον ενφια, πριν χρεωνοντας το λογαριασμο μου στα γκισε, μετα μεσω του ibank μου και προσφατα με την εφαρμογη του taxisnet - με την καρτα μου...

    Και μικροποσα ειναι και για πρωτου βαθμου συγγενεις μιλαμε
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  8. #8183
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.756
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Προσπαθώ όλο το απόγευμα να πληρώσω ΕΝΦΙΑ στο TAXIS, με κάρτα Eurobank και δεν προχωράει η διαδικασία στην σελίδα που σου βγάζει για να εισάγεις τον 2FA κωδικό. Και μόλις διάβασα αυτό

    Επίθεση χάκερς δέχεται τις τελευταίες ώρες το e-banking της Eurobank, γεγονός το οποίο έχει θέσει σε συναγερμό τους πελάτες της τράπεζας.

    Σύμφωνα με πληροφορίες του kathimerini.gr, η κυβερνο-επίθεση αφορά την υποκλοπή στοιχείων και κωδικών του e-banking.

    Επισήμως η διοίκηση της τράπεζας δεν παίρνει θέση για το ζήτημα, ενώ άγνωστη παραμένει και η έκταση του προβλήματος.

    Δεν αποκλείεται πάντως, το αμέσως επόμενο χρονικό διάστημα να υπάρξει επίσημη ανακοίνωση.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  9. #8184
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.338
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσπαθώ όλο το απόγευμα να πληρώσω ΕΝΦΙΑ στο TAXIS, με κάρτα Eurobank και δεν προχωράει η διαδικασία στην σελίδα που σου βγάζει για να εισάγεις τον 2FA κωδικό. Και μόλις διάβασα αυτό
    Eurobank: Δεν υφίσταται επίθεση από χάκερς
    https://www.capital.gr/epixeiriseis/...esi-apo-xakers

  10. #8185
    Εγγραφή
    10-08-2010
    Μηνύματα
    600
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Path Level
    Interleaved
    Στο web banking της Alpha Bank πως επιλέγουμε να λαμβάνουμε email για τις συναλλαγές που κάνουμε ;;

  11. #8186
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.088
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Η αλήθεια είναι πως όντως η παραπλάνηση των χρηστών, δεν είναι επίθεση στην τράπεζα.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  12. #8187
    Εγγραφή
    14-06-2017
    Μηνύματα
    125
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η αλήθεια είναι πως όντως η παραπλάνηση των χρηστών, δεν είναι επίθεση στην τράπεζα.
    μου ειρθε μαιλ για επικυρωση στοιχειων..προφανως ηταν απατη.....

    - - - Updated - - -

    παιδια εχω λογιαρισμο στην αλφα αλλα δεν εχει κινηθει για τουλαχιστον 10 χρονια..πως μπορω να το ενεργοποιησω?..πρεπει να παω σε καταστημα?

  13. #8188
    Εγγραφή
    05-04-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    3.023
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    HG8145V5
    Path Level
    Interleaved
    Λέτε να μπήκαν σήμερα η να τον πω να δει από αύριο;;; έστειλα λεφτά από εθνική σε eurobank

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  IMG_20201020_222224.jpg 
Εμφανίσεις:  1 
Μέγεθος:  77,5 KB 
ID: 219893
    [IMG][img]//kat.cr/userbar/giannhs1985.png[/img][/IMG]

  14. #8189
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Ενα μηνα ακριβως μετα με καλεσαν απο Εθνικη στο κινητο, βρηκα μια αναπαντητη δεν ηξερα τι ηθελαν...
    Σημερα με ξαναπηραν τηλεφωνο, με ρωτησαν εαν ειχα κανει κατι ενδιαμεσα, μου ειπαν να ανεβασω το pdf του εκκαθαριστικου στο contact.center@nbg.gr με ονοματεπωνυμο και αναφορα στον αριθμο παραπονου και θα το τακτοποιησουν αμεσως... ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manoulamou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εαν πας κατι σελιδες πισω, αυτο ακριβως ειδα πορτοκαλοκιτρινο και ενω προσπαθησα να ενημερωσω το οικονομικο προφιλ, ανεβαζοντας το εκκαθαριστικο και απαντωντας σε ολες τις σχετικες ερωτησεις, μολις εβαζα το OTP που εστελναν, εβγαζε μηνυμα λαθους.
    Ειναι ουσιαστικο αδυνατο και λογω Covid-19 επικινδυνο για εμενα να παω στο φυσικο καταστημα, προσπαθω να το γλυτωσω, τους εστειλα φορμα παραπονου και μου απαντησαν πως εαν παραμενει το προβλημα να τους ανεβασω print screen.

    Πριν πλακωθω στα τηλεφωνα και τις μετακινησεις ελεγα μηπως ξερει καποιος τι αλλο μπορει να θελουν περαν του εκκαθαριστικου!
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  15. #8190
    Εγγραφή
    21-03-2010
    Μηνύματα
    1.743
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Oι άχρηστοι στο ebanking της Εθνικής θα αλλάξουν ποτέ το σύστημα που (τουλάχιστον σε prepaid) σου στέλνει push ειδοποίηση στο κινητό για έγκριση χρέωσης και όταν ανοίγεις τις συναλλαγές δεν εμφανίζει την χρέωση μέχρι να καταχωρηθεί οριστικά κάποιες μέρες αργότερα;

    Τί νόημα έχει να παίρνεις ειδοποίηση "χρεωθήκατε Χ ευρώ" και να μην μπορείς να ελέγξεις από ποιόν έμπορο έγινε η χρέωση; Ας μην την στέλνουν καθόλου.

    "Xρεώθηκαν 20 ευρώ στην κάρτα σας. Από κάποιον. Δεν σας λέμε δεν σας λέμε ποιόν, νια νια νια νια"

Σελ. 546 από 771 ΠρώτηΠρώτη ... 526536541544545546547548551556566 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας