Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Ποιάς τράπεζας το e-banking χρησιμοποιείτε ;

Ψήφισαν
440. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Alpha Bank

    179 40,68%
  • Εθνική Τράπεζα

    206 46,82%
  • Τράπεζα Πειραιώς

    228 51,82%
  • Attica Bank

    14 3,18%
  • Eurobank

    159 36,14%
  • Άλλη

    26 5,91%
  • Δεν χρησιμοποιώ e-banking

    12 2,73%
Δημοσκόπηση πολλαπλών επιλογών.
Σελ. 549 από 771 ΠρώτηΠρώτη ... 529539544547548549550551554559569 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 8.221-8.235 από 11556

Θέμα: e-banking

  1. #8221
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Εν μερη.

    Οταν εχει κλεισει ηδη το καταστημα , ειναι απολυτως φυσιολογικο να το καταργησουν .

    Οταν υπηρχαν 2 σε μικρη αποσταση , παλι θα κλεισει το ενα.
    The gr81 .

  2. #8222
    Εγγραφή
    12-03-2019
    Περιοχή
    Thess
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    360
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    20/20
    ISP
    Wbs ± 20 Mbps
    Router
    BT Home Hub 5A (OpenWRT)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η συνταξη - μισθος μπαινει μια χαρα στον λογαριασμο , και πληρωνεις τα παντα απο τον καναπε.

    Οταν λοιπον εχεις το 90% των υποχρεωσεων που "τακτοποιουνται" αμεσα , τι να τα κανεις τα υπολοιπα ?
    Καλά όλα αυτά για τον ανεπτυγμενο κοσμο. Στον Ελλαντισταν έχουμε και σάντοου εκόνομυ, κοινώς "εξυπηρετήσεις" στα κοινά ελληνικά.

    Το πιστεύεις οτι συναλλάσομαι (αναγκαστικά) με κάποιον που είναι μακριά και μου λέει θα στα βάζω στη συγκεκριμένη τράπεζα επειδή έχω συγγενή που δουλεύει εκεί, αλλιώς έλα να τα πάρεις σε μετρητά!! Αντε μετά να πληρώνεις και εξοδα μεταφοράς αν δεν υπάρχουν φυσικά καταστήματα και ατμ

  3. #8223
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Ενταξει αυτα ειναι απλα η εξαιρεση του κανονα.

    Αυτος που περιγραφεις κραταει "πισω" πολλους αλλους. οποτε το βρισκεις φυσιολογικο?

    Παρολα αυτα , παλι υπαρχουν λυσεις , πχ το PAF οπου μου ελυσε το προβλημα μεταφορας απο eurobank σε πειραιως χωρις εξοδα.

    δεν γινεται η συντριπτικη πλειοψηφια να "ακολουθει" αυτους που δεν θελουν να αλλαξουν , ή αυτους που πολεμανε γιατι δουλευουν μαυρα.


    Spoiler:

    Οσο για το Ελλαδισταν , επειδη ειμαι περηφανος για την πατριδα μου , την Ελλαδα , δεν δεχομαι τετοιους χαρακτηρισμούς.
    Αλιμονο να συγκρινω την Ελλαδαρα μου με πακισταν-οειδη χωρες.

    Ολο γκρινιαζεται οτι δεν δουλευει σωστα το συστημα .
    Διαβαστε πιο πισω το προσφατο παραδειγμα καποιου που "προτεινε" να παρακαμφθει η διαδικασια αν υπαρχει παλια γνωριμια με υπαλληλο της τραπεζας .

    Ολοι ζητατε αξιοκρατια και σωστες διαδικασιες .... ΑΛΛΑ οταν ειναι για προσωπικο σας ζητημα , ζητω το ρουσφετι - "παραθυρακι" και οτιδηποτε αλλο.

    Φιλικα παντα ,


    The gr81 .

  4. #8224
    Εγγραφή
    12-03-2019
    Περιοχή
    Thess
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    360
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    20/20
    ISP
    Wbs ± 20 Mbps
    Router
    BT Home Hub 5A (OpenWRT)
    Δυστυχώς και δεν το βρίσκω φυσιολογικό αν και οι καταστάσεις που περιγράφω αγγίζουν την παράνοια, δηλαδή είμαι στο άλλο άκρο. Οχι απαραίτητα απο επιλογή (όσο παράξενο και αν ακούγεται)

    τo paf κάνει τις μεταφορές σε πραγματικό χρόνο ;





    Καλό το pay a friend αλλά αναμιγνύει τη λέξη friend ήτοι οχι και πολύ βολικό για εξυπηρετήσεις (sorry couldn't help my self)


    Spoiler:


    Αλλά βλέπε κώδικες όπως αυτούς των τεκμηρίων και ξαφνικά ούτε ο ενοικιαστής θέλει να φαίνεται, ούτε ο μισθωτής, οπότε λειτουργούν μεσω σκιων κάποια πράγματα. Οχι επειδή θέλεις αλλά επειδή σου ζητούν τα τετραγωνίσεις τον κύκλο. Στα ελληνικά παράλογα πηγαίνουν οι μειωτικοί χαρακτηρισμοί.

    Κανείς δεν μας ρώτησε αν θέλουμε να κάνουμε τέτοιες κινήσεις.

    Μπορεί να μην θελεις αλλά de facto η χώρα αλλάζει πληθυσμιακή σύνθεση, με μείωση Ελληνογενών. Τουλάχιστον οειδείς ισλαμικές χώρες έχουν πιο ανεπτυγμενα δικτυα ανώνυμων μεταφορών χρημάτων

    Όλοι ζητούμε αξιοκρατικές διαδικασίες, αλλά με έλλειψη εφαρμογής κοινής λογικής νομοθεσίας και διαδικασιών όσοι δεν μπορούν να κάνουν βαλίτσες ακόμη, πρέπει να εκτελούν συναλλαγές όπως έλεγε και η Eurobank στο παρελθόν απρόσκοπτα.

    Ο Καλογρίτσας καταλαβαίνει πως γίνονται οι δουλειές στην Ελλάδα. Τo hell για την οικονομική ζημία που θα υποστεί ο εφκα από αυτό. Νομίζεις μου αρέσει αυτο ; Όταν εγω ζητώ δάνειο με παραχώρηση έγγραπτης εξασφάλισης που θα δημιουργεί χρηματοροές ικανές να πληρώνουν τις δόσεις δεν το παίρνω επειδή δεν είμαι αρκετά "όμορφος στο χαρτί".

    Με τον ίδιο τρόπο καταλαβαίνει και η SIEMENS, Ferrostaal AG και αυτοί που πούλησαν τα TOR M1 και όλοι όσοι έκαναν σύμβαση όσο ο Άκης ήταν στη θέση του, οτι για να κάνεις κάποιες δουλειές στην Ελλάδα η ευθεία οδός δεν βγάζει πουθενά, όσο και να γκρινιάζει ο ζημιούμενος επ αυτού

    Όσο για τις βαλίτσες, αντε να έρθει η στιγμή για αποβολή της Ει και να μπορώ να κοιμάμαι πιο ήσυχος,

    Α και δεν εργάζομαι καθόλου λόγω οτι 1) ο εφκα θα παίρνει με δόντια καρχαρία ενα τμήμα του μισθού για το καλό μου και μου δίνει ένα IOU οτι αν έχω εισροές όταν είσαι 70 θα πάρεις σύνταξη και 2) επειδή 1 και επειδή δεν θέλω μαύρες συμφωνίες με συνέπειες δημιουργούν αυτές (πχ εκμετάλλευση)

    Εννοείται φιλικά


    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος MyISLM : 27-10-20 στις 15:00.

  5. #8225
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.296
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MyISLM Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλή είναι, αλλά το αλλοδαπό κινητό μπορείς να το ορίσεις μόνο για εμβάσματα μέσω ebanking. Αν κάνεις δικτυακές αγορές θέλει να δηλώσεις ελληνικό κινητό
    για ολοκλήρωση αγορών μέσω ΟΤP έχει και επιλογή αποστολής email

  6. #8226
    Εγγραφή
    29-11-2005
    Μηνύματα
    421
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΚΟΖΑΝΗ

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενταξει αυτα ειναι απλα η εξαιρεση του κανονα.

    Ολο γκρινιαζεται οτι δεν δουλευει σωστα το συστημα .
    Διαβαστε πιο πισω το προσφατο παραδειγμα καποιου που "προτεινε" να παρακαμφθει η διαδικασια αν υπαρχει παλια γνωριμια με υπαλληλο της τραπεζας .

    Ολοι ζητατε αξιοκρατια και σωστες διαδικασιες .... ΑΛΛΑ οταν ειναι για προσωπικο σας ζητημα , ζητω το ρουσφετι - "παραθυρακι" και οτιδηποτε αλλο.
    Και ενώ σου το εξήγησα 30 ποστ πίσω, δεν καταλαβαίνεις και επαναλαμβάνεις το ίδιο. Η χορήγηση βεβαίωσης λογαριασμού ΔΕΝ απαιτεί υπογραφές, ΔΕΝ είναι συναλλαγή και ΔΕΝ έχει έντυπο να συμπληρώσεις. Μια ρημαδοεκτύπωση είναι της κακιάς ώρας, που δεν έχει καμία χρηστική αξία πλην του ότι τη ζητάνε δημόσιες υπηρεσίες για να σε πληρώσουν. Ο μόνος "κίνδυνος" είναι το να δωθεί σε μη δικαιούχο και το μόνο που θα πληροφορηθεί αυτός είναι η ύπαρξη του λογαριασμού.
    Οπότε όταν ξέρεις σε ποιον μιλάς, δεν είναι "παράκαμψη διαδικασίας" το να του το στείλεις, ούτε "παραθυράκι", τη στιγμή που η μόνη χρήση του είναι να δώσεις το λογαριασμό σου στο δημόσιο για πληρωμή, ειδικά τώρα με τη φάση του κορωνοϊού που υποτίθεται αποφεύγουμε τις μη απαραίτητες συναθροίσεις.

    Πραγματικά δεν είστε μερικοί οι ιππότες στο άσπρο άλογο με την πανοπλία τη γυαλιστερή και το μακρύ σπαθί, ταγμένοι στην προστασία της δεσποσύνης. Λίγο λογική θέλει και μέτρο θέλει.

  7. #8227
    Εγγραφή
    12-02-2007
    Ηλικία
    71
    Μηνύματα
    1.508
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kiliodoylos Εμφάνιση μηνυμάτων
    μου ειρθε μαιλ για επικυρωση στοιχειων..προφανως ηταν απατη.....

    - - - Updated - - -

    παιδια εχω λογιαρισμο στην αλφα αλλα δεν εχει κινηθει για τουλαχιστον 10 χρονια..πως μπορω να το ενεργοποιησω?..πρεπει να παω σε καταστημα?
    1. μπές από την ιστοσελίδα της τράπεζας να δεις αν στο ζητάνε, Εμένα η Πειραιώς μου ζήτησε ενημέρωση και όταν την έκαμα, μου ζήτησαν φυσική παρουσία για ενημέρωση της Αστυνομικής Ταυτότητας.
    2. Ναι

  8. #8228
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i

    Οι απατεωνες ατυχησανε
    (1) εμενα το στειλανε σε διαφορετικο e-mail απο εκεινο που ειχα δωσει στη μανουλα Εθνικη
    (2) φυσικα ΠΟΤΕ δεν θα εκανα κλικ για οποιαδηποτε επιβεβαιωση στοιχειων, οταν ειναι και το email τους ασχετο με την ΕΤΕ και υπαρχουν αλλοι τροποι επικοινωνιας με τις τραπεζες πολυ πιο ασφαλεις!
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  9. #8229
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    ΣΗΜΕΡΙΝΟ e-mail απο ΕΘΝΙΚΗ
    ... 2. Νέα μέθοδος ισχυρής ταυτοποίησης
    Αναπτύσσουμε τη νέα εφαρμογή NBG Authenticator, μέσω της οποίας θα διενεργείται η ισχυρή ταυτοποίησή σας στις συναλλαγές ηλεκτρονικού εμπορίου. Η εφαρμογή θα είναι σύντομα διαθέσιμη από το δίκτυό μας για εγκατάσταση στο κινητό σας, πλήρως πιστοποιημένη με βάση τα διεθνή πρότυπα. Ο νέος αυτός τρόπος ταυτοποίησης μέσω της εφαρμογής, θα αντικαταστήσει την εισαγωγή του κωδικού μιας χρήσης...
    ΔΗΛΑΔΗ πρεπει να αποκτησουμε οπωσδηποτε ζμαρτφον?
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  10. #8230
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.807
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manoulamou Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΣΗΜΕΡΙΝΟ e-mail απο ΕΘΝΙΚΗ
    ... 2. Νέα μέθοδος ισχυρής ταυτοποίησης
    Αναπτύσσουμε τη νέα εφαρμογή NBG Authenticator, μέσω της οποίας θα διενεργείται η ισχυρή ταυτοποίησή σας στις συναλλαγές ηλεκτρονικού εμπορίου. Η εφαρμογή θα είναι σύντομα διαθέσιμη από το δίκτυό μας για εγκατάσταση στο κινητό σας, πλήρως πιστοποιημένη με βάση τα διεθνή πρότυπα. Ο νέος αυτός τρόπος ταυτοποίησης μέσω της εφαρμογής, θα αντικαταστήσει την εισαγωγή του κωδικού μιας χρήσης...
    ΔΗΛΑΔΗ πρεπει να αποκτησουμε οπωσδηποτε ζμαρτφον?
    Υποψιάζομαι ότι θα είναι προαιρετικό, όπως είναι και η επιλογή SMS/Viber στην Alpha.

  11. #8231
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.090
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Ναι μου ηρθε και μένα. Για να δούμε τι θα δούμε.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  12. #8232
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.307
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Καλά θα κάνουν να ακολουθήσουν τα πρότυπα και να μπορείς να βγάζεις τους κωδικούς τους από υπάρχουσες εφαρμογές, όπως Google Authenticator και Authy. Άλλη μία εφαρμογή ειδικά για την Εθνική πάει πάρα μα πάρα πολύ. Καταστρέψτε μας κιόλας κάνοντας τη χρήση authenticator ή sms υποχρεωτική όπως το έχει κάνει και η alpha.
    hnesne

  13. #8233
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.174
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από minas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υποψιάζομαι ότι θα είναι προαιρετικό, όπως είναι και η επιλογή SMS/Viber στην Alpha.
    Μπα στην Alpha αφού έχεις viber ενεργό τα στέλνει εκεί. Η λύση που βρήκα είναι να κάνω block την Alpha και τότε έστειλε πάλι SMS γιατί την 1η φορά την έσβησα από το viber μετά το block και μου ξανάστειλε, οπότε block και μην σβήσετε τη συνομιλία.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  14. #8234
    Εγγραφή
    05-05-2004
    Περιοχή
    Wherever I may roam
    Μηνύματα
    2.378
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50άρα
    ISP
    cosmote
    Router
    Speedport Entry 2i
    εμενα εντωμεταξυ μου ειπαν απ την alpha οτι ειναι πειραγμενες οι συσκευες μου γι αυτο δεν παιζει σωστα η εφαρμογαρα τους,
    δεν το ξερα να μην κανω ρουτ για να παιζει το push notification της alpha,
    εντωμεταξυ εγω φταιω που πηγαν κι εβαλαν ελεγχους; η 3.6.9 γιατι παιζει μια χαρα; (οκ, κουτσοπαιζει)

  15. #8235
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.296
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από patrickdrd Εμφάνιση μηνυμάτων
    εμενα εντωμεταξυ μου ειπαν απ την alpha οτι ειναι πειραγμενες οι συσκευες μου γι αυτο δεν παιζει σωστα η εφαρμογαρα τους,
    δεν το ξερα να μην κανω ρουτ για να παιζει το push notification της alpha,
    εντωμεταξυ εγω φταιω που πηγαν κι εβαλαν ελεγχους; η 3.6.9 γιατι παιζει μια χαρα; (οκ, κουτσοπαιζει)
    Συγνώμη βρέ παιδιά απο πότε αφήνουν οι τράπεζες εφαρμογές σε rooted phones για να το κάνουν τώρα

Σελ. 549 από 771 ΠρώτηΠρώτη ... 529539544547548549550551554559569 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας