Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Ποιάς τράπεζας το e-banking χρησιμοποιείτε ;

Ψήφισαν
440. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Alpha Bank

    179 40,68%
  • Εθνική Τράπεζα

    206 46,82%
  • Τράπεζα Πειραιώς

    228 51,82%
  • Attica Bank

    14 3,18%
  • Eurobank

    159 36,14%
  • Άλλη

    26 5,91%
  • Δεν χρησιμοποιώ e-banking

    12 2,73%
Δημοσκόπηση πολλαπλών επιλογών.
Σελ. 399 από 771 ΠρώτηΠρώτη ... 379389394397398399400401404409419 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 5.971-5.985 από 11551

Θέμα: e-banking

  1. #5971
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Λετε λιγο πριν την εναρξη υποβολης των φορολογικων δηλωσεων, επειδη δεν θα βγαζουν ακρη, να δεχονται απλη αναφορα του ποσου που υποτιθεται οτι αφορα ηλεκτρονικες συναλλαγες ή και καθολου, οπως γινοταν τα τελευταια χρονια με τις χαρτινες αποδειξεις;
    Ετσι κι αλλιως οι τραπεζες δεν θα εχουν προβλημα!
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  2. #5972
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Αθήνα/Αγ.Δημήτριος
    Μηνύματα
    386
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από k_koulos Εμφάνιση μηνυμάτων
    το πιο απλά είναι οι λογαριασμοί ΔΕΚΟ και η Εφορία που αρκετοί πληρώσαμε ηλεκτρονικά.

    αν δεν πιάνει η ΔΕΗ τότε μιλάμε για μεγάλη γκάφα ...
    Αυτά είναι πληρωμές και φαίνονται ως τέτοιες, μιλάμε για πληρωμές που έγιναν με μεταφορά ποσού σε λογαριασμό.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manoulamou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λετε λιγο πριν την εναρξη υποβολης των φορολογικων δηλωσεων, επειδη δεν θα βγαζουν ακρη, να δεχονται απλη αναφορα του ποσου που υποτιθεται οτι αφορα ηλεκτρονικες συναλλαγες ή και καθολου, οπως γινοταν τα τελευταια χρονια με τις χαρτινες αποδειξεις;
    Ετσι κι αλλιως οι τραπεζες δεν θα εχουν προβλημα!
    Ακριβώς, ο σκοπός πέτυχε (να χρησιμοποιήσουμε κάρτες), δε χάνουν σχεδόν τίποτα αν δε μετρήσουν.

  3. #5973
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Οπως ενημερωσα και στο νημα περι χρεωστικων καρτων
    στο Ibank της Εθνικης επαν-εμφανιστηκε το ΑΦΟΡΟΛΟΓΗΤΟ για το 2017
    (παραλληλα με αυτο του 2018) στα dropdown menu τοσο των καταθεσεων οσο και των καρτων!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος manoulamou : 04-01-18 στις 00:44.
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  4. #5974
    Εγγραφή
    12-02-2007
    Ηλικία
    71
    Μηνύματα
    1.508
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 3lbereth Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάποια πατάτα έχει γίνει στο site τους. Πήγαινε στο "Παλαιότερα αντίγραφα" και θα το βρεις εκεί.
    Έγινε και έχεις δίκιο, σε ευχαριστώ.

  5. #5975
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.001
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cool11 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλη χρονιά σε ολους. Μπηκαμε στο νεο ετος, αλλα στο site της Πειραιως/winbanl δεν μπορω να εντοπισω πλεον, τις 'δαπανες αφορολογητου' για το 2017 που μολις περασε. Μονη επιλογη που βλεπω, και στα drop down windows, ειναι για το 2018! Δεν υπαρχει πληροφορηση για το 2017 που εκλεισε;;;;
    Υπαρχει πληροφορηση. Απλα οι γιωταδες της Πειραιως τις πρωτες ημερες του χρονου, κανοντας την μεταβαση στην "εφαρμογη" του 2018, εξαφανισαν τα δεδομενα του 2017 και εμφανιζοταν κενη η αντιστοιχη λιστα. Αν μπεις τωρα εχουν εμφανιστει κανονικα. Μεχρι και τις 30 του μηνα τα δεδομενα εμφανιζονταν κανονικα. Μεταξυ 31/12 και 1/1 εκει επανω στην αλλαγη τα εκαναν λιγο μανταρα. Αλλα τωρα πρεπει να ειναι ολα οκ. Αναφορικα με το θεμα των κινησεων μεσω e-banking (οχι μεσω καρτων) εκτος του οτι ειναι τραγικο, παρατηρησα οτι οι αντιστοιχες συναλλαγες δεν λαμβανονται υποψη ουτε στις κληρωσεις της ΑΑΔΕ για τα μηνιαια χιλιαρικα. Δεν ειναι λιγο ακυρο αυτο? Και αυτες οι συναλλαγες "ηλεκτρονικες" ειναι οπως οριζει ο νομος. Γιατι να εξαιρουνται απο την ΑΑΔΕ ενω εμφανιζονται κανονικα στις αντιστοιχες εφαρμογες αφορολογητου των τραπεζων? Ρωτας τις τραπεζες σε παραπεμπουν στην ΑΑΔΕ. Ρωτας την ΑΑΔΕ δεν απαντανε. Ελλαδαρα

  6. #5976
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Μπηκα να δω κατι στο ΑΦΟΡΟΛΟΓΗΤΟ του 2017 (ibank Εθνικη) και δεν ξερω τι πειραξανε, αλλά γινεται ενα μπαχαλο πχ οι Πληρωμες Λογαριασμων ξεκινουν μετα τον Ιουλιο = ειναι μονον το κινητο Cosmote και ολες οι υπολοιπες εμφανιζονται πλεον στην κατηγορια Λοιπες! Απ ο,τι διαπιστωσα στο 2018 εβαλαν την πληρωμη της cosmote στις Λοιπες, ενω η ΕΥΔΑΠ εξαφανιστηκε...
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  7. #5977
    Εγγραφή
    07-08-2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.271
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    120/120
    ISP
    HCN
    Router
    Ubiquiti EdgeRouter X
    Να αναφέρω ότι εδώ και λίγες μέρες η τραπεζική υπηρεσία Number26 δέχεται άνοιγμα λογαριασμών και με την χρήση ελληνικής ταυτότητας και όχι μόνο διαβατηρίου όπως απαιτούσε παλαιότερα. Όσοι ενδιαφέρεστε μπορείτε να σπεύσετε.

    Προσωπικά επαλήθευσα τον λογαριασμό μου μετά από αρκετούς μήνες που τον είχα ανοίξει. Είμαι ευχαριστημένος χρήστης της Revolut αλλά ενεργοποίησα και αυτήν να υπάρχει για κάθε ενδεχόμενο αφού η κατάσταση με τις τραπεζικές συναλλαγές είναι ρευστή και δημιουργούνται διαρκώς νέα δεδομένα.

  8. #5978
    Εγγραφή
    01-06-2014
    Περιοχή
    ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Μηνύματα
    995
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    SNR / Attn
    14(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εγώ να ρωτήσω κάτι;
    Έχω λογαριασμό στην alpha bank και θέλω να ανοίξω και ένα λογαριασμό στην πειραιώς γιατί οι γονείς μου και αρκετοί θείοι-θείες κτλ όταν μου στέλνουν χρήματα έρχεται σαν έμβασμα και τρώω φέσι 3 ευρώ (Είμαι φοιτητής).

    Αυτή η υπεύθυνση δήλωση που λένε για την μη ύπαρξη τραπεζικού λογαριασμού σε άλλο ίδρυμα είναι τυπική ή όντως αν την υπογράψω θα έχω θέμα;

    Επίσης μπορώ να κάνω κάτι για να μεταφέρω τον λογαριασμό μου στην πειραιώς και να τον κλείσω απο την alpha bank;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος user2163 : 27-01-18 στις 13:35.

  9. #5979
    Εγγραφή
    02-02-2010
    Μηνύματα
    704
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17234/1024
    ISP
    ΟΤΕnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από user2163 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ να ρωτήσω κάτι;
    Έχω λογαριασμό στην alpha bank και θέλω να ανοίξω και ένα λογαριασμό στην πειραιώς γιατί οι γονείς μου και αρκετοί θείοι-θείες κτλ όταν μου στέλνουν χρήματα έρχεται σαν έμβασμα και τρώω φέσι 3 ευρώ (Είμαι φοιτητής).

    Αυτή η υπεύθυνση δήλωση που λένε για την μη ύπαρξη τραπεζικού λογαριασμού σε άλλο ίδρυμα είναι τυπική ή όντως αν την υπογράψω θα έχω θέμα;

    Επίσης μπορώ να κάνω κάτι για να μεταφέρω τον λογαριασμό μου στην πειραιώς και να τον κλείσω απο την alpha bank;
    τυπικη υπεύθυνη δήλωση ΔΕΝ ΥΦΙΣΤΑΤΑΙ. Πρόσεχε!
    Και όχι,δε μεταφέρεται λογαριασμός από τράπεζα σε τράπεζα.

  10. #5980
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    ΠΡΟΦΑΝΩΣ και δεν συζητειται καν η κυριολεκτικη μεταφορα λογαριασμου αλλά μιλαμε για κλεισιμο υφισταμενου στην μια τραπεζα και ανοιγμα στην αλλη. Αυτο ΝΑΙ γινεται, αφου παψει να υφισταται ο ηδη υπαρχων, οπότε δεν τιθεται θεμα περι συνεπειων ψευδους δηλωσεως.
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  11. #5981
    Εγγραφή
    02-02-2010
    Μηνύματα
    704
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17234/1024
    ISP
    ΟΤΕnet
    λόγω capital controls ΔΕ μπορείς να κλείσεις λογαριασμό.
    Αυτό ίσχυε μέχρι και λίγο καιρό πρίν.Αν άλλαξε κάτι θα με ενδιέφερε να το μάθω.

  12. #5982
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.276
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netman Εμφάνιση μηνυμάτων
    λόγω capital controls ΔΕ μπορείς να κλείσεις λογαριασμό.
    Αυτό ίσχυε μέχρι και λίγο καιρό πρίν.Αν άλλαξε κάτι θα με ενδιέφερε να το μάθω.
    Χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρος με τις τελευταίες αλλαγές πρέπει να γίνεται.

  13. #5983
    Εγγραφή
    01-06-2014
    Περιοχή
    ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Μηνύματα
    995
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    SNR / Attn
    14(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Δηλαδή μπορώ να τον κλείσω και να ανοίξω μετά στην πειραιώς;

  14. #5984
    Εγγραφή
    21-03-2010
    Μηνύματα
    1.743
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stelakis1914 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να αναφέρω ότι εδώ και λίγες μέρες η τραπεζική υπηρεσία Number26 δέχεται άνοιγμα λογαριασμών και με την χρήση ελληνικής ταυτότητας και όχι μόνο διαβατηρίου όπως απαιτούσε παλαιότερα. Όσοι ενδιαφέρεστε μπορείτε να σπεύσετε.

    Προσωπικά επαλήθευσα τον λογαριασμό μου μετά από αρκετούς μήνες που τον είχα ανοίξει. Είμαι ευχαριστημένος χρήστης της Revolut αλλά ενεργοποίησα και αυτήν να υπάρχει για κάθε ενδεχόμενο αφού η κατάσταση με τις τραπεζικές συναλλαγές είναι ρευστή και δημιουργούνται διαρκώς νέα δεδομένα.
    Η ιστοσελίδα εμφανίζει ακόμα μόνο αποδοχή διαβατηρίου, μήπως απλώς δεν έχει ανανεωθεί; Πάντως δοκίμασα κι εγώ με ελληνική ταυτότητα. Μου ζήτησαν κάποιες στατικές φωτογραφίες και ημερομηνία λήξης (που δεν υφίσταται στις ελληνικές ταυτότητες αλλά χρειάστηκε να συμπληρώσω, οπότε έβαλα μια τυχαία μελλοντική). Δεν ξέρω αν θα γίνουν δεκτά. Παλιά απ'ότι θυμάμαι είχαν βιντεοκλήση;

  15. #5985
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.276
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από user2163 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή μπορώ να τον κλείσω και να ανοίξω μετά στην πειραιώς;
    Πρέπει να γίνεται. Πάρε και στις δυο τράπεζες το phone bankink τηλέφωνο για σιγουριά.

Σελ. 399 από 771 ΠρώτηΠρώτη ... 379389394397398399400401404409419 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας