Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Ποιάς τράπεζας το e-banking χρησιμοποιείτε ;

Ψήφισαν
440. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Alpha Bank

    179 40,68%
  • Εθνική Τράπεζα

    206 46,82%
  • Τράπεζα Πειραιώς

    228 51,82%
  • Attica Bank

    14 3,18%
  • Eurobank

    159 36,14%
  • Άλλη

    26 5,91%
  • Δεν χρησιμοποιώ e-banking

    12 2,73%
Δημοσκόπηση πολλαπλών επιλογών.
Σελ. 461 από 771 ΠρώτηΠρώτη ... 441451456459460461462463466471481 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 6.901-6.915 από 11556

Θέμα: e-banking

  1. #6901
    Εγγραφή
    01-07-2006
    Περιοχή
    Νέα Φιλαδέλφεια
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    673
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    Fritz 7590
    SNR / Attn
    17(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από TeoT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πληρώνοντας μεσω taxis με πιστωτική, εχεις τις ατοκες δοσεις ?

    Και μια παρατήρηση... στο καινούριο ibank της Εθνικης, στις πληρωμές... δεν υπάρχει "η γρήγορη συμπλήρωση βάσει... ιστορικού συναλλαγών" που εμένα με βόλευε οταν ήθελα να πληρωσω να ανατρέχω σε μια παλια συναλλαγη και οχι να πρέπει να την αποθηκευσω όπως κανω τώρα.
    Όχι δεν έχει με άτοκες δόσεις. Εμένα όμως γιατί ποτε το taxis δεν μου δέχεται καμία κάρτα? έχω βάλει βέβαια μόνο πιστωτικές... κ όλες απορρίπτονται..

  2. #6902
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spartak Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πιστωτική που δοκίμασα δεν περνούσε. Υποθέτω μόνο χρεωστικές περνάνε...
    Δεν σου έχω απάντηση σε αυτό, νομίζω πως έχω δοκιμάσει πιστωτική και πέρασε κανονικά κάποια στιγμή, συνήθως όμως το κάνω με χρεωστική

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από TeoT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πληρώνοντας μεσω taxis με πιστωτική, εχεις τις ατοκες δοσεις ?

    Και μια παρατήρηση... στο καινούριο ibank της Εθνικης, στις πληρωμές... δεν υπάρχει "η γρήγορη συμπλήρωση βάσει... ιστορικού συναλλαγών" που εμένα με βόλευε οταν ήθελα να πληρωσω να ανατρέχω σε μια παλια συναλλαγη και οχι να πρέπει να την αποθηκευσω όπως κανω τώρα.
    Έχεις τις δόσεις που δίνει το taxis, όχι τις 12 που δίνουν μέσω ebanking όταν έχεις πιστωτική της τράπεζας.

  3. #6903
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για πληρωμές στο taxis νομίζω πως η καλύτερη επιλογή είναι μέσο του taxis με χρεωστική/πιστωτική, έχεις και άμεση ενημέρωση και μπορείς να το κάνεις και ΣΚ
    ΔΕΝ εμφανιζονταν στο TAXIS οι συγκεκριιμενες αρχαιες οφειλες για να το κανω, αλλά κατοπιν μεγαλης γραφειοκρατικης ταλαιπωριας μου ειχαν δωσει απο την αρμοδια ΔΟΥ - ευτυχως - ταυτοτητες πληρωμης. ΠΑΛΙ καλα γιατι οταν ξεμπερδεψα ειχαν ηδη κλεισει οι τραπεζες και θα επρεπε να παω τις δυο τελευταιες μερες του μηνα!
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  4. #6904
    Εγγραφή
    14-10-2010
    Μηνύματα
    1.036
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    20050/1022
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    speedport Entry2i
    SNR / Attn
    6(dB) / 4,3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπερα λεβεντες ,επειδη στις τραπεζες πλεον γινετε χαμος τα κανω ολα με e-banking ,το μονο που δεν εκανα μεχρι στιγμης ειναι η μεταφορα χρηματων απο μια τραπεζα σε αλλη ,καθε μηνα πρεπει να μεταφερω χρηματα απο eurobank σε εθνικη ,μπορει να μου πει καποιος ποσο κοστιζει αυτη η μεταφορα και ποσο χρονο χρειαζεται; ποιος ειναι ο καλυτερος τροπος;

  5. #6905
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Επειδή κάνω την ίδια μεταφορά (αντίστροφα) κάθε μήνα:
    α. Ανέξοδα με ανάληψη και κατάθεση στα αντίστοιχα ΑΤΜ.
    β. Με κόστος ~2€ με μεταφορά και επιλογή OUR (όλα τα έξοδα τα πληρώνει ο καταθέτης) μέχρι 12500€.
    γ. Με κόστος 1€+ με μεταφορά SHA (μοιραζόμενα έξοδα) μέχρι 12500€., αλλά +3€ στην Eurobank που τα λαμβάνει.

    Τα παραπάνω ποσά αφορούν έμβασμα ΕΤΕ σε Eurobank. Λογικά παρόμοια είναι και το ανάποδο που θέλεις, αλλά κοίτα τον τιμοκατάλογο.
    Πληροφοριακά στην ΕΤΕ το εισερχόμενο έμβασμα είναι δωρεάν μέχρι 15€ και έχει κόστος 3€ μέχρι τα 5000€, κλπ.

    Το (α) είναι άμεσο εφόσον η κατάθεση γίνει σε online ΑΤΜ (όχι αυτά που παίρνουν φάκελο). Τα (β) και (γ) εμφανίζονται την επόμενη εργάσιμη μέρα (αν το κάνεις μέχρι το μεσημέρι) ή την μεθεπόμενη.
    Υπάρχει και το έμβασμα μέσω IRIS (γίνεται άμεσα), αλλά στα έξοδα των (β) και (γ) προσθέτεις ακόμη +1€.

    Στη Eurobank παλαιότερα ίσχυε αυτό. Δεν γνωρίζω τώρα αν εξακολουθεί να υπάρχει.

  6. #6906
    Εγγραφή
    14-10-2010
    Μηνύματα
    1.036
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    20050/1022
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    speedport Entry2i
    SNR / Attn
    6(dB) / 4,3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μαλιστα, το α θελω να το απορριψω διοτι το μηχανημα της περιοχης μου ποτε δεχετε ποτε οχι και χανω πολυτιμο χρονο , το β βλεπω να βολευει μιας και θελω να στελνω σε δικο μου λογαριασμο , η εθνικη χρεωνει τα εισερχομενα (οταν φανει το ποσο εκει) η οχι; ευχαριστω.

  7. #6907
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.634
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimtz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα λεβεντες ,επειδη στις τραπεζες πλεον γινετε χαμος τα κανω ολα με e-banking ,το μονο που δεν εκανα μεχρι στιγμης ειναι η μεταφορα χρηματων απο μια τραπεζα σε αλλη ,καθε μηνα πρεπει να μεταφερω χρηματα απο eurobank σε εθνικη ,μπορει να μου πει καποιος ποσο κοστιζει αυτη η μεταφορα και ποσο χρονο χρειαζεται; ποιος ειναι ο καλυτερος τροπος;
    μπορεις να κανεις αναληψη απο το ενα ΑΤΜ , και καταθεση στο αλλο , και να μην σου κοστισει .
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  8. #6908
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimtz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μαλιστα, το α θελω να το απορριψω διοτι το μηχανημα της περιοχης μου ποτε δεχετε ποτε οχι και χανω πολυτιμο χρονο , το β βλεπω να βολευει μιας και θελω να στελνω σε δικο μου λογαριασμο , η εθνικη χρεωνει τα εισερχομενα (οταν φανει το ποσο εκει) η οχι; ευχαριστω.
    Δεν έχει σημασία αν είναι δικός σου ή όχι ο λογαριασμός στην άλλη τράπεζα. Τα έξοδα είναι τα ίδια.
    Τα έξοδα αποστολής χρεώνονται άμεσα από την τράπεζα που τα στέλνεις, ενώ τα εισερχόμενα έξοδα στην τράπεζα που τα λαμβάνει, όταν εμφανισθούν (βασικά θα φανεί το ποσό μείον το εισερχόμενο κόστος).
    Π.χ. θέλεις να στείλεις 1000€. Με τον (β) τρόπο θα πληρώσεις στην ΕΤΕ 1002€ και θα φθάσουν 1000€ στην Eurobank.
    Με τον (γ) τρόπο θα πληρώσεις 1001€ στην ΕΤΕ και θα φθάσουν 997€ στην Eurobank.

  9. #6909
    Εγγραφή
    14-10-2010
    Μηνύματα
    1.036
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    20050/1022
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    speedport Entry2i
    SNR / Attn
    6(dB) / 4,3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μεχρι σημερα αυτο εκανα φιλε (badweed) , απλα γινετε ολιγο χαμως και ειναι λιγο κουραστικο ,τις περισσοτερες φορες δεν δεχετε το μηχανημα καταθεσεις και θελω να γλιτωσω την ταλαιπωρια (κινηση,παρκαρισμα,χρονος) και ενδεχετε να μην γινει παλι η δουλεια μου, δοκιμαζω τωρα να στειλω με την επιλογη our που ανεφερε ο φιλος απο πανω (jkoukos)και μου βγαζει εξοδα 2,35 ,το 1,20 ειναι προμηθεια τραπεζας και το 1,15 ειναι εξοδα τραπεζας δικαιουχου -αμοιβη , τωρα αξιζει δεν αξιζει μαλλον αυτο θα κανω


    edit φιλε jkoukos την επιλογη γ την ξεχναμε, δεν υπαρχει λογος ,πολλα εξοδα

  10. #6910
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.172
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Αν η μεταφορά (έμβασμα) είναι πάντα με τα ίδια χαρακτηριστικά (απο=>προς λογ/μοι, ποσό, ημ/νια εκτέλεσης), δες αν σε συμφέρει να δώσεις πάγια εντολή.

    Μπορεί αρχικά να είναι υψηλότερη η χρέωση, αλλά αν πρέπει κάθε φορά που το κάνεις εσύ χειροκίνητα σε παίρνει πχ 2€ μπορεί η σούμα στο τέλος να είναι χειρότερη από την χρέωση της πάγιας.

    (αυτό βέβαια με την προϋπόθεση ότι υπάρχει μια, εφάπαξ, χρέωση και όχι επαναλαμβανόμενη)
    You can tell who is skinny dipping when the tide goes away
    Truth is like poetry - and most people hate fucking poetry

  11. #6911
    Εγγραφή
    14-10-2010
    Μηνύματα
    1.036
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    20050/1022
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    speedport Entry2i
    SNR / Attn
    6(dB) / 4,3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    μπορω μεσα απο το ebanking να το δοκιμασω φιλε χωρις να γινει εκτελεση; παγια εντολη δεν εχω δωσει ποτε, πρεπει να παω στην τραπεζα; αν αξιζει θα το κανω μιας και μιλαμε σχεδον παντα για σταθερο ποσο

  12. #6912
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.172
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimtz Εμφάνιση μηνυμάτων
    μπορω μεσα απο το ebanking να το δοκιμασω φιλε χωρις να γινει εκτελεση; παγια εντολη δεν εχω δωσει ποτε, πρεπει να παω στην τραπεζα; αν αξιζει θα το κανω μιας και μιλαμε σχεδον παντα για σταθερο ποσο
    Θα ρίξω μια ματιά πιο μετά και θα σου πω, έχω eb στην EB.
    You can tell who is skinny dipping when the tide goes away
    Truth is like poetry - and most people hate fucking poetry

  13. #6913
    Εγγραφή
    14-10-2010
    Μηνύματα
    1.036
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    20050/1022
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    speedport Entry2i
    SNR / Attn
    6(dB) / 4,3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ok φιλε, θα περιμενω, ευχαριστω.

  14. #6914
    Εγγραφή
    02-02-2010
    Μηνύματα
    704
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17234/1024
    ISP
    ΟΤΕnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimtz Εμφάνιση μηνυμάτων
    μπορω μεσα απο το ebanking να το δοκιμασω φιλε χωρις να γινει εκτελεση; παγια εντολη δεν εχω δωσει ποτε, πρεπει να παω στην τραπεζα; αν αξιζει θα το κανω μιας και μιλαμε σχεδον παντα για σταθερο ποσο
    μπορείς...
    μην πατήσεις το "εκτέλεση" , αλλά και να το πατήσεις θα χρειαστείς κωδικό μέσω SMS
    Δε βάζεις κωδικό και δε γίνεται η συναλλαγή.

  15. #6915
    Εγγραφή
    14-10-2010
    Μηνύματα
    1.036
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    20050/1022
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    speedport Entry2i
    SNR / Attn
    6(dB) / 4,3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Από κινητό δεν βγάζω άκρη το πως δίνουμε πάγια εντολή, θα προσπαθήσω κάποια στιγμή από pc, ευχαριστώ

    edit πως δινουμε παγια εντολη απο ebanking; το μονο που καταφερα ειναι να βαλω επαναλαμβανομενη μεταφορα καθε μηνα ,αυτο ομως βλεπω πως χρεωνει παλι τα 2,35

    Edit 2 , Λοιπον,πιστευω πως βρεθηκε λυση , αν εχουμε λογαριασμο μισθοδοσιας-συνταξης στην eurobank ενεργοποιουμε την υπηρεσια e-συναλλαγες ,το κοστος ειναι 1 ευρω τον μηνα ή δωρεαν αν υπαρχουν 3000 ευρω και πανω καταθεσεις ή να εχετε καποια αλλα προνομια , με αυτην την ενεργοποιηση και με την επιλογη αποστολης SHA το κοστος αποστολης ειναι δωρεαν ,ετσι μου το εβγαλε και σε μενα που το δοκιμασα ,αν επιλεξω επιλογη αποστολης OUR με χρεωνει προμηθεια 1,15 μαλλον για την αλλη τραπεζα και οχι 2,35 που ηταν πριν, δεν μπορω ομως να καταλαβω με την επιλογη SHA τι χρεωση θα εχει η εθνικη οταν εμφανιστουν εκει τα λεφτα ,θα εχει η οχι; αν εχει χρεωση με βολευει η επιλογη SHA που ειναι 1,15 ,το καλο της περιπτωσης ειναι οτι λογαριασμο και να πληρωνω απο εδω και στο εξης θα ειναι δωρεαν ,η προμηθεια που επερνε πχ για την ΔΕΗ 0,50 λεπτα δεν θα υπαρχει
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimtz : 30-09-19 στις 22:14.

Σελ. 461 από 771 ΠρώτηΠρώτη ... 441451456459460461462463466471481 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας