Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Ποιάς τράπεζας το e-banking χρησιμοποιείτε ;

Ψήφισαν
443. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Alpha Bank

    180 40,63%
  • Εθνική Τράπεζα

    208 46,95%
  • Τράπεζα Πειραιώς

    230 51,92%
  • Attica Bank

    14 3,16%
  • Eurobank

    159 35,89%
  • Άλλη

    26 5,87%
  • Δεν χρησιμοποιώ e-banking

    12 2,71%
Δημοσκόπηση πολλαπλών επιλογών.
Σελ. 772 από 773 ΠρώτηΠρώτη ... 752762767770771772773 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 11.566-11.580 από 11593

Θέμα: e-banking

  1. #11566
    Εγγραφή
    05-04-2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    2.587
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΤΡΙΛΟΦΟ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    6(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από minas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θέλει λίγη πατέντα εάν θέλεις να στείλεις σε δικό σου λογαριασμό, γιατί πρέπει να το ενεργοποιήσεις και στις δύο τράπεζες, με δεύτερη αυτή που θέλεις να λάβει τα χρήματα.
    Καλημέρα. Για κάποιο λόγο δε δούλεψε. Μου έλεγε ότι ο λογαριασμός είναι ο ίδιος. Προσπάθησα να μεταφέρω από Πειραιώς (με το νούμερο του κινητού μου) και ήθελα σε aplha bank (με το ίδιο νούμερο κινητό).
    ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ Α' ΕΘΝΙΚΗ
    http://slightlymagic.net

  2. #11567
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    4.685
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Doxaios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα. Για κάποιο λόγο δε δούλεψε. Μου έλεγε ότι ο λογαριασμός είναι ο ίδιος. Προσπάθησα να μεταφέρω από Πειραιώς (με το νούμερο του κινητού μου) και ήθελα σε aplha bank (με το ίδιο νούμερο κινητό).
    Θα πρέπει να το ενεργοποιήσεις σε όλες τις τράπεζες, αλλά σε αυτή την τράπεζα που θες να λάβει τα χρήματα θα πρέπει να το ενεργοποιήσεις τελευταίο. Αν το ενεργοποίησες τελευταία φορά στην Πειραιώς, και προσπαθήσεις να στείλεις από Πειραιώς τότε δεν γίνεται. Αν θες να λάβεις τα χρήματα στην Alpha τότε θα πρέπει να το ενεργοποιήσεις πρώτα στις άλλες τράπεζες και να αφήσεις τελευταία την Alpha ώστε να πάνε εκεί τα χρήματα.
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  3. #11568
    Εγγραφή
    05-04-2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    2.587
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΤΡΙΛΟΦΟ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    6(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goku Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα πρέπει να το ενεργοποιήσεις σε όλες τις τράπεζες, αλλά σε αυτή την τράπεζα που θες να λάβει τα χρήματα θα πρέπει να το ενεργοποιήσεις τελευταίο. Αν το ενεργοποίησες τελευταία φορά στην Πειραιώς, και προσπαθήσεις να στείλεις από Πειραιώς τότε δεν γίνεται. Αν θες να λάβεις τα χρήματα στην Alpha τότε θα πρέπει να το ενεργοποιήσεις πρώτα στις άλλες τράπεζες και να αφήσεις τελευταία την Alpha ώστε να πάνε εκεί τα χρήματα.
    Έτσι το έκανα. Πρώτα Πειραιώς και μετά alpha. Αλλά με το που έβαζα το νούμερο του κινητού στην Πειραιώς μου έγραφε ότι ο λογαριασμός είναι ο ίδιος.
    ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ Α' ΕΘΝΙΚΗ
    http://slightlymagic.net

  4. #11569
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    4.685
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Doxaios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έτσι το έκανα. Πρώτα Πειραιώς και μετά alpha. Αλλά με το που έβαζα το νούμερο του κινητού στην Πειραιώς μου έγραφε ότι ο λογαριασμός είναι ο ίδιος.
    Δοκίμασε να κάνεις ακόμη μια φορά την ενεργοποίηση στην Alpha, ίσως κάτι να πήγε στραβά.
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  5. #11570
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    7.324
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Έχουν τέτοια κολλήματα οι τράπεζες. Και στη Viva είχα το ίδιο πρόβλημα (δεν μπορούσα να στείλω στη Eurobank που είχα δηλώσει τελευταία), μέχρι που έφτιαξε μόνο του. Τώρα έχω καταφέρει και όταν ο άλλος δηλώσει το ΑΦΜ πάνε στη Viva (σε επαγγελματικό λογαριασμό), όταν δηλώσει το κινητό πάνε στη Eurobank (στον προσωπικό).
    hnesne

  6. #11571
    Εγγραφή
    16-01-2008
    Περιοχή
    Dublin
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    954
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    ISP
    UPC
    Επειδή μάλλον θα χρειαστεί να ανοίξω τραπεζικό λογαριασμό Ελλάδα, ποια τράπεζα έχει αυτή τη στιγμή το καλύτερο e-banking (app, πράγματα που μπορείς να κάνεις μέσω e-banking κτλ)?
    Υπογραφή

  7. #11572
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.412
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Crosswind Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή μάλλον θα χρειαστεί να ανοίξω τραπεζικό λογαριασμό Ελλάδα, ποια τράπεζα έχει αυτή τη στιγμή το καλύτερο e-banking (app, πράγματα που μπορείς να κάνεις μέσω e-banking κτλ)?
    Δεν ξέρω αν είναι η καλύτερη, αλλά η Εθνική δουλεύει αρκετά καλά.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  8. #11573
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.299
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Με τα τελευταία που είδα στην ΕΤΕ απο πλευράς αιτήσεως δανείων, λειτουργιών, βλαβών ebanking κλπ θα ελεγα κατευθείαν να επιλέξεις Eurobank
    Θαυμάζετε αλλά δεν αγγίζετε

  9. #11574
    Εγγραφή
    21-03-2010
    Μηνύματα
    1.748
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Crosswind Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή μάλλον θα χρειαστεί να ανοίξω τραπεζικό λογαριασμό Ελλάδα, ποια τράπεζα έχει αυτή τη στιγμή το καλύτερο e-banking (app, πράγματα που μπορείς να κάνεις μέσω e-banking κτλ)?
    Έχω σε Πειραιώς, Εθνική, Eurobank, θα έλεγα ότι eurobank και πειραιώς είναι κοντά μεταξύ τους, ίσως με ελαφρά προτίμηση στης eurobank, ενώ το ebanking της εθνικής τα τελευταία χρόνια γίνεται όλο και χειρότερο, buggy και προβληματικό.

  10. #11575
    Εγγραφή
    16-01-2008
    Περιοχή
    Dublin
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    954
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    ISP
    UPC
    Σας ευχαριστώ όλους
    Υπογραφή

  11. #11576
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    848
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Crosswind Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή μάλλον θα χρειαστεί να ανοίξω τραπεζικό λογαριασμό Ελλάδα, ποια τράπεζα έχει αυτή τη στιγμή το καλύτερο e-banking (app, πράγματα που μπορείς να κάνεις μέσω e-banking κτλ)?
    Δεν υπάρχει απάντηση, ο καθένας έχει συνηθίσει το ebanking της τράπεζας που χρησιμοποιεί πιο πολύ.

    Έχω ebanking σε τρεις τράπεζες, Αττικής, Eurobank, alphabank, τα ονόματα τα ανέφερα από το πρώτο μέχρι το τελευταίο με βάση πόσο συχνά τα χρησιμοποιώ.

    Της τράπεζας Αττικής μου είναι το πιο οικείο. Ακολουθεί η alphabank, τέλος η Eurobank που δεν μπορώ να το συνηθίσω και να βρω με τίποτα κάποιες επιλογές που θέλω χωρίς να ψάχνω στο helpdesk.

  12. #11577
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.010
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Δεν ειναι μονο το ebanking το κριτηριο με το οποιο πρεπει να επιλεξει καποιος, αλλα τις χρεωσεις και προμηθειες, κρυφες ή μη του εκαστοτε ιδρυματος καθως και τις τυχον "συνδρομες".
    Πρωτη μανουλα παντα στο να ξεκιναει ληστρικες χρεωσεις και κερατιατικα ηταν/ειναι και θα ειναι η Eurobank και οταν οι αλλες βλεπουν οτι τα προβατα στη Eurobank δεν αντιδρουν, ξεκινανε και εκεινες.
    Ομοιως πρεπει να δει καποιος τις χρεωσεις εμβασματων εισερχομενων, οχι μονο στο σκελος του επιμερισμου εξοδων (δικα μου/διαμοιρασμος/δικα του) αλλα και τυχον εξτρα χρεωσεις καθε τραπεζας για την καταθεση/αποδοχη του ποσου περαν των εξοδων εμβασματος κτλ κτλ.
    Στο τελος της ημερας ενα ebanking ειναι μια πλατφορμα που συνηθως διαχρονικα εξελισσεται και βελτιωνεται, αντιθετως οι χρεωσεις και προμηθειες ειναι κατι που χειροτερευει και παντα εις βαρος των πελατων.
    Ιδιως τα τελευταια χρονια που εχει πεσει το business οι τραπεζες για να συντηρησουν τα εσοδα εχουν στραφει μαζικα στο σκελος των προμηθειων και ειναι εμφανες και στα αποτελεσματα που ανακοινωσαν για το 2023 και για τις εκτιμησεις κερδοφοριας για την επομενη 3ετια, ερχεται καλο αρμεγμα, σε λιγο θα χρεωνουν και τον αερα μεσα στα καταστηματα.

  13. #11578
    Εγγραφή
    31-10-2008
    Μηνύματα
    2.599
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Conn-x OTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sebu Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ιδιως τα τελευταια χρονια που εχει πεσει το business οι τραπεζες για να συντηρησουν τα εσοδα εχουν στραφει μαζικα στο σκελος των προμηθειων και ειναι εμφανες και στα αποτελεσματα που ανακοινωσαν για το 2023 και για τις εκτιμησεις κερδοφοριας για την επομενη 3ετια, ερχεται καλο αρμεγμα, σε λιγο θα χρεωνουν και τον αερα μεσα στα καταστηματα.

    Και το τραγικό είναι πως δεν υπάρχει ανταγωνισμός.
    Όλες οι τράπεζες του εξωτερικού που είχαν καταστήματα, τα έκλεισαν και κούνησαν μαντήλι.

  14. #11579
    Εγγραφή
    04-11-2006
    Μηνύματα
    2.125
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4997
    ISP
    Φιλοθέη/Γλυφά
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    ZTE H168N
    SNR / Attn
    17,1(dB) / 13,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sebu Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρωτη μανουλα παντα στο να ξεκιναει ληστρικες χρεωσεις και κερατιατικα ηταν/ειναι και θα ειναι η Eurobank και οταν οι αλλες βλεπουν οτι τα προβατα στη Eurobank δεν αντιδρουν, ξεκινανε και εκεινες.
    Ομοιως πρεπει να δει καποιος τις χρεωσεις εμβασματων εισερχομενων, οχι μονο στο σκελος του επιμερισμου εξοδων (δικα μου/διαμοιρασμος/δικα του) αλλα και τυχον εξτρα χρεωσεις καθε τραπεζας για την καταθεση/αποδοχη του ποσου περαν των εξοδων εμβασματος κτλ κτλ.
    Στα τόσα αρνητικά που καταλογίζεις στη Eurobank, θα παραθέσω ένα θετικό και πολύ χρήσιμο, για μένα, πλεονέκτημα που μου είχε προσφέρει πριν από χρόνια και το διατηρεί ακόμη.

    Μου επιτρέπει την ανέξοδη αποστολή χρημάτων όχι μόνο σε λογαριασμούς της ίδιας, αλλά και σε λογαριασμούς όλων των ελληνικών τραπεζών. Μόνη προϋπόθεση είναι να διατηρώ τουλάχιστον 3000€ στο λογαριασμό μου.

  15. #11580
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.596
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από makfil Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στα τόσα αρνητικά που καταλογίζεις στη Eurobank, θα παραθέσω ένα θετικό και πολύ χρήσιμο, για μένα, πλεονέκτημα που μου είχε προσφέρει πριν από χρόνια και το διατηρεί ακόμη.

    Μου επιτρέπει την ανέξοδη αποστολή χρημάτων όχι μόνο σε λογαριασμούς της ίδιας, αλλά και σε λογαριασμούς όλων των ελληνικών τραπεζών. Μόνη προϋπόθεση είναι να διατηρώ τουλάχιστον 3000€ στο λογαριασμό μου.
    Και δωρεάν εισερχόμενα από άλλη τράπεζα;

Σελ. 772 από 773 ΠρώτηΠρώτη ... 752762767770771772773 ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας