Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Ποιάς τράπεζας το e-banking χρησιμοποιείτε ;

Ψήφισαν
440. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Alpha Bank

    179 40,68%
  • Εθνική Τράπεζα

    206 46,82%
  • Τράπεζα Πειραιώς

    228 51,82%
  • Attica Bank

    14 3,18%
  • Eurobank

    159 36,14%
  • Άλλη

    26 5,91%
  • Δεν χρησιμοποιώ e-banking

    12 2,73%
Δημοσκόπηση πολλαπλών επιλογών.
Σελ. 622 από 771 ΠρώτηΠρώτη ... 602612617620621622623624627632642 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 9.316-9.330 από 11556

Θέμα: e-banking

  1. #9316
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.695
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από therock003 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδια ναι πιστωτικη, πηγα εκανα απευθειας σημερα το πρωι στην τραπεζα την αμφισβητηση και ελπιζω να δικαιωθω. Δεν εγινε αμεσα ομως η ενεργεια καθως ειχε πληρωθει 20 μερες πριν (12/10) απλα χθες googlara το καταστημα να βρω τηλεφωνο επικοινωνιας να τους παρω να δω τι γινεται και μου βγηκε νημα απο γειτονικο φορουμ που φαγανε και αλλοι πιστολι καθως η εταιρεια εκλεισε και δεν εμφανιζεται πουθενα. Απο οτι διαβασα visa/mastercard εχουν προστασια και καλυπτουν τετοιες περιπτωσεις αλλα για να δουμε πως θα ρολλαρει η φαση. Εχει κανεις παρομοια εμπειρια να μου πει πως κυλησε
    Για τις μέρες δεν έχεις να φοβάσαι. Πέρυσι χρησιμοποίησα την φόρμα αμφισβήτησης συναλλαγής 2 φορές. Η μια ήταν κατά της Ryanair με τις ακυρώσεις των πτήσεων, και την άλλη σε υποκλοπή της κάρτας.
    Θα πάρει λίγες μέρες το θέμα, και στο τέλος θα σου στείλουν email (εγώ το έκανα μέσω email) όπου θα σου πουν πως πιστώνουν το ποσό αλλά με τη δέσμευση πως αν συμβεί κάτι και έχουν ας πούμε απάντηση μπορεί να στο ξανά χρεώσουν.

  2. #9317
    Εγγραφή
    09-02-2005
    Μηνύματα
    903
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Μακαρι φιλε μου, αλλα βλεπω οτι επεσες σε ποιο ευνοικες περιπτωσεις. Αμφισβτησες ενα εξοδο πχ της Ryanair η οποια ειναι υπαρχουσα εταιρεια και με στοιχειο ακυρωμενης πτησης. Τωρα εδω για αφανη εταιρεια που εσβησε και βαρεσε μπιστολι χωρις να αφησε στοιχειο δε ξερω τι θα παιχτει. Εν τω μεταξυ για να τα παρεις θα γινει καποιος αντιλογισμος φανταζομαι. Δηλαδη θα τα τραβηξει πισω απο αυτον να τα γυρισει σε μενα. εφοσον ομως ολο αυτο ηταν σκοπιμο, γανταζομαι η ιδια η εταιρειο θα καθαρισε το λογαριασμο και δε θα χουν αφησει μεα υπολοιπα. Οποτε εκ του μηδενος τι να τραβηξει η τραπεζα. Μονο αν φαει αυτη την χασουρα βλεπω να στα γυρναει

  3. #9318
    Εγγραφή
    24-04-2002
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.727
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    ZTE H288A
    Μην ανησυχείς, δεν υπάρχει περίπτωση να μη δικαιωθείς, παρεκτός κι αν είναι φως - φανάρι πως πας να τους δουλέψεις. Ακόμη και αν υπάρχει κάποια αμφιβολία, πάλι θα σε δικαιώσουν. Το δε τυπικό περιθώριο για να αμφισβητήσεις μια συναλλαγή είναι 20 μέρες από την έκδοση του λογαριασμού της κάρτας (δλδ με τη λήξη της προθεσμίας πληρωμής). Αλλά σε περιπτώσεις σαν τη δική σου όπου μεσολαβεί πώληση από απόσταση, αυτό μπορεί να επιμηκυνθεί χωρίς πολλά - πολλά. Όσο για το από που θα τα πάρει η Τράπεζα να στα δώσει και αν θα έχει χασούρα, μη σε απασχολεί. Θα τα βρει, μέσα δε μπαίνει Άλλωστε, τους νοιάζει πολύ περισσότερο να έχουν την εμπιστοσύνη του κόσμου ώστε να συνεχίσουν να χρησιμοποιούν κάρτες και να αυτοί να συνεχίσουν να βγάζουν από τις προμήθειες.
    "... στη γαλέρα της ζωής μου τράβηξα άγριο κουπί." - Θ.Β.
    ----
    Είναι να απορείς πώς ο λαός που γνώρισε καλύτερα από τον καθένα την θηριωδία του ισχυρού, ώντας στην θέση αυτού πράττει τα ίδια!!!
    It's a marvel to me that the people who have an intimate knowledge of the brutality brought by the mighty, being in their place act the same!!!

  4. #9319
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.695
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από therock003 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μακαρι φιλε μου, αλλα βλεπω οτι επεσες σε ποιο ευνοικες περιπτωσεις. Αμφισβτησες ενα εξοδο πχ της Ryanair η οποια ειναι υπαρχουσα εταιρεια και με στοιχειο ακυρωμενης πτησης. Τωρα εδω για αφανη εταιρεια που εσβησε και βαρεσε μπιστολι χωρις να αφησε στοιχειο δε ξερω τι θα παιχτει. Εν τω μεταξυ για να τα παρεις θα γινει καποιος αντιλογισμος φανταζομαι. Δηλαδη θα τα τραβηξει πισω απο αυτον να τα γυρισει σε μενα. εφοσον ομως ολο αυτο ηταν σκοπιμο, γανταζομαι η ιδια η εταιρειο θα καθαρισε το λογαριασμο και δε θα χουν αφησει μεα υπολοιπα. Οποτε εκ του μηδενος τι να τραβηξει η τραπεζα. Μονο αν φαει αυτη την χασουρα βλεπω να στα γυρναει
    Με ποια κάρτα πλήρωσες; Γιατί αρκετές κάρτες έχουν και ασφάλεια αγορών νομίζω ή τέλος πάντων αυτοί συνεργάζονται και με την ΑΧΑ, όπου πρακτικά μπορεί και για τέτοιες περιπτώσεις να ενεργοποιούν και το συμβόλαιο τους.
    Πάντως εγώ δε θα απελπιζόμουν. Κατά 99% θεωρώ πως θα δικαιωθείς.

  5. #9320
    Εγγραφή
    09-02-2005
    Μηνύματα
    903
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Η πληρωμη εγινε με Πιστωτικη VISA Alpha Bonus.

    Παντως γενικοτερα επειδη βρεθηκε νημα μεαρκετα ατομα που εχουμε συγκεντρωθει, γινεται μια μαζικη ενεργεια και μεσω δικηγορου να κινηθει η διαδικασια. Δε ξερω τι προυποθετει αλλα εγω εχω ηδη κανει την αμφισβητηση προτου ξεκινησουμε να μαζευομαστε.

  6. #9321
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.276
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Αν επιτρέπετε πιο είναι το νήμα;

  7. #9322
    Εγγραφή
    09-02-2005
    Μηνύματα
    903
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν επιτρέπετε πιο είναι το νήμα;
    Δε ξερω αν μπορω να δωσω το λινκ σε αλλο φορουμ, παντως κανε μια αναζητηση για 2bshop και θα σου βγαλει το γκοογκλ καθε σχετικη πληροφορια

  8. #9323
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    καλησπερα σε ολους.Πως μπορω να βγαλω ηλεκτρονικα μια βεβαιωση iban απο το ebank της eurobank?
    VAMOS ARIS

  9. #9324
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.308
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Εγώ πρόσφατα που χρειάστηκα (για ασφαλιστική εταιρεία) έστειλα screenshot, μου είπαν αρκεί να φαίνεται το λογότυπο της τράπεζας, ο κάτοχος και το iban. Επιλέγεις τον λογαριασμό και από την πρώτη ομάδα που έχει το IBAN πατάς ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ.
    hnesne

  10. #9325
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πρόσφατα που χρειάστηκα (για ασφαλιστική εταιρεία) έστειλα screenshot, μου είπαν αρκεί να φαίνεται το λογότυπο της τράπεζας, ο κάτοχος και το iban. Επιλέγεις τον λογαριασμό και από την πρώτη ομάδα που έχει το IBAN πατάς ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ.
    Το θέλω για πιο επίσημο σκοπό (δημόσιο).. Η εθνική είδα έβγαζε κανονικά.. Παλεύω με Eurobank και τίποτα.. Και μισή ώρα αναμονή στα τηλέφωνα τους...
    VAMOS ARIS

  11. #9326
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.276
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Άντε πρωί - πρωί με τους απατεώνες σήμερα

  12. #9327
    Εγγραφή
    09-02-2005
    Μηνύματα
    903
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άντε πρωί - πρωί με τους απατεώνες σήμερα
    Ελα ρε συ τους λατρευω αυτους. Στον τελευταιο του στειλα και του λεω παρακατω θα βρεις τα αποδεικτικα πληρωμης τραπεζης, και του στειλα τρεις εικονες απο τραβελακια που τις ειχα ονομασει payment_transaction.jpeg

    Θα πρεπει να γινε η πολυ δυστυχισμενος ειτε υπερβολικα χαρουμενος (αναλογα τα γουστα) οποιος θα ανοιξε το μειλ

  13. #9328
    Εγγραφή
    04-11-2006
    Μηνύματα
    2.111
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4997
    ISP
    Φιλοθέη/Γλυφά
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    ZTE H168N
    SNR / Attn
    17,1(dB) / 13,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εκτός του ότι οποιαδήποτε τράπεζα δεν θα σου στείλει ποτέ τέτοιου είδους μήνυμα, το link και μόνο, σου φωνάζει ότι δεν πρέπει να το ανοίξεις.

  14. #9329
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.276
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Και όμως μου έχουν στείλει άλλα με link της τράπεζας που όταν το πατήσεις όμως σε πάει αλλού....
    Το είχα ανεβάσει παλαιότερα.

  15. #9330
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.808
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από therock003 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ελα ρε συ τους λατρευω αυτους. Στον τελευταιο του στειλα και του λεω παρακατω θα βρεις τα αποδεικτικα πληρωμης τραπεζης, και του στειλα τρεις εικονες απο τραβελακια που τις ειχα ονομασει payment_transaction.jpeg

    Θα πρεπει να γινε η πολυ δυστυχισμενος ειτε υπερβολικα χαρουμενος (αναλογα τα γουστα) οποιος θα ανοιξε το μειλ
    Καλό είναι να αποφεύγεις να απαντάς, γιατί δίνεις στόχο και για επόμενα...

Σελ. 622 από 771 ΠρώτηΠρώτη ... 602612617620621622623624627632642 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας