Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Ποιάς τράπεζας το e-banking χρησιμοποιείτε ;

Ψήφισαν
440. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Alpha Bank

    179 40,68%
  • Εθνική Τράπεζα

    206 46,82%
  • Τράπεζα Πειραιώς

    228 51,82%
  • Attica Bank

    14 3,18%
  • Eurobank

    159 36,14%
  • Άλλη

    26 5,91%
  • Δεν χρησιμοποιώ e-banking

    12 2,73%
Δημοσκόπηση πολλαπλών επιλογών.
Σελ. 760 από 771 ΠρώτηΠρώτη ... 740750755758759760761762765770 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 11.386-11.400 από 11556

Θέμα: e-banking

  1. #11386
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.811
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Basilhs23_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κρίμα. Για δες τι θα σου πουν σε άλλο κατάστημα. Λες και έχουν κάνει μυστική συμφωνια με τους εδώ παροχους κινητής ένα πράγμα.
    Μπορεί να έχει θέμα η υποδομή τους για SMS/MFA τους προς αριθμούς εξωτερικού

  2. #11387
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.378
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MyISLM Εμφάνιση μηνυμάτων
    και στο payzy δεν αρέσει το root
    Ποτέ και με καμία εφαρμογή δεν έχει θέμα με Magisk Hide.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  3. #11388
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.001
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από minas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορεί να έχει θέμα η υποδομή τους για SMS/MFA τους προς αριθμούς εξωτερικού
    Αρκετα πιθανο.
    Βεβαια αυτο που σε καθιστα κατα βαση αριθμο χωρας ειναι το προθεμα. Για Ελλαδα το 0030 ή +30. Δεν σε καθιστα ελληνικο αριθμο το 69χχ
    Αρα αν ειμαι ταξιδι εξωτερικο κ κανω απο εκει διαδικτυακη αγορα θα μου ερθει κανονικα το extra pin/2fa/mfa εφοσον φυσικα εχω περιαγωγη να ερθει το σμσ ή ιντερνετ να ερθει το viber message ή το push notification.
    Αρα για να δουλεψει η υποδομη σου δεν θελει απλα το 10ψηφιο νουμερο κινητου αλλα το συνολο ψηφιων με το προθεμα ωστε να μπορει να γινει route αν εισαι εξωτερικο.

    Γιατι επομενως να μην δεχεται προθεμα 0044 για Αγγλια ή 0061 για Αυστραλια?

    Μονο αν ειναι region blocked σαν το Netflix

  4. #11389
    Εγγραφή
    28-10-2022
    Μηνύματα
    32
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από arxelaos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για κλείσιμο λογαριασμού, μιας που ο λογαριασμός στην Eurobank πάει για κλείσιμο, μπορεί ο πρώτος δικαιούχος να κλείσει τον λογαριασμό μόνος του εάν υπάρχει συνδικαιούχος; Ή πρέπει να πάει μαζί με τον συνδικαιούχο/ούς μαζί;
    Γνωρίζει κάποιος; Συγνώμη εάν έχει απαντηθεί και δεν το είδα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος arxelaos : 20-02-24 στις 19:28.

  5. #11390
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.001
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από arxelaos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γνωρίζει κάποιος; Συγνώμη εάν έχει απαντηθεί και δεν το είδα.
    Λογικα χρειαζονται και οι δυο.
    Εφοσον ο λογαριασμος εχει 2 δικαιουχους δεν θα ηταν σωστο και λογικο να μπορει να κλεισει τελειως το λογαριασμο μονο ο ενας.
    Θα ηταν ομως πιο ευκολο να κανεις μια ερωτηση στην αντιστοιχη τραπεζα.

  6. #11391
    Εγγραφή
    12-03-2019
    Περιοχή
    Thess
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    360
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    20/20
    ISP
    Wbs ± 20 Mbps
    Router
    BT Home Hub 5A (OpenWRT)
    arxelaos δοκιμασε εχει επιλογή για κλείσιμο λογαριασμού από τις ρυθμίσεις του ebanking. Δοκίμασέ το απο εκεί να δεις τι θα σου πεί το συστημα και μετά πάρε τηλέφωνο ή πηγαινε απο κατάστημα..

  7. #11392
    Εγγραφή
    01-12-2003
    Περιοχή
    Κως
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.356
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΩΣ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    26,5(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MyISLM Εμφάνιση μηνυμάτων
    arxelaos δοκιμασε εχει επιλογή για κλείσιμο λογαριασμού από τις ρυθμίσεις του ebanking. Δοκίμασέ το απο εκεί να δεις τι θα σου πεί το συστημα και μετά πάρε τηλέφωνο ή πηγαινε απο κατάστημα..
    Ακόμα και μόνο σου να είσαι χωρις συνδικαιούχο, αν είναι ο μοναδικός σου λογαριασμός, δεν κλείνει από το ebanking.

  8. #11393
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.277
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Αρχικό μήνυμα από arxelaos
    Για κλείσιμο λογαριασμού, μιας που ο λογαριασμός στην Eurobank πάει για κλείσιμο, μπορεί ο πρώτος δικαιούχος να κλείσει τον λογαριασμό μόνος του εάν υπάρχει συνδικαιούχος; Ή πρέπει να πάει μαζί με τον συνδικαιούχο/ούς μαζί;

    Sebu
    Γνωρίζει κάποιος; Συγνώμη εάν έχει απαντηθεί και δεν το είδα.
    Για την Alpha Bank που πήρα τηλέφωνο στην τηλεφωνική εξυπηρέτηση όπου θέλω να κλείσω έναν που είναι κοινός με τον πατέρα μου ο οποίος έχει αποωιώσει μου αν και τους το τόνισα μου είπαν ότι το μόνο που χρειάζεται είναι να πάω στο ταμείο και να τους ζητήσω να τον κλέισουν.
    Προσωπικά πιστεύω ότι δεν γίνεται και μάλλον θα χρειαστώ ληξιαρχική πράξη θανάτου
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος thourios : 20-02-24 στις 23:41.

  9. #11394
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.695
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiatrou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακόμα και μόνο σου να είσαι χωρις συνδικαιούχο, αν είναι ο μοναδικός σου λογαριασμός, δεν κλείνει από το ebanking.
    Αν παίξεις με work around, ανοίξεις νέο λογαριασμό από το ebanking που να είσαι μόνος, κλείσεις μετά πρώτα τον άλλον που είσαι με τον συνδικαιούχο, όποτε μετά να σου μείνει ο νέος και να πας στο κατάστημα να τον κλείσεις όπου εκεί σίγουρα θα είσαι ο μόνος δικαιούχος.

  10. #11395
    Εγγραφή
    01-12-2003
    Περιοχή
    Κως
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.356
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΩΣ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    26,5(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν παίξεις με work around, ανοίξεις νέο λογαριασμό από το ebanking που να είσαι μόνος, κλείσεις μετά πρώτα τον άλλον που είσαι με τον συνδικαιούχο, όποτε μετά να σου μείνει ο νέος και να πας στο κατάστημα να τον κλείσεις όπου εκεί σίγουρα θα είσαι ο μόνος δικαιούχος.
    Συνήθως στις περισσότερες τράπεζες, δεν μπορείς να βγεις μόνος σου από λογαριασμό αν είσαι συνδικαιούχος με άλλον. Δεν ξέρω βέβαια στη eurobank τι ισχύει.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων




    Για την Alpha Bank που πήρα τηλέφωνο στην τηλεφωνική εξυπηρέτηση όπου θέλω να κλείσω έναν που είναι κοινός με τον πατέρα μου ο οποίος έχει αποωιώσει μου αν και τους το τόνισα μου είπαν ότι το μόνο που χρειάζεται είναι να πάω στο ταμείο και να τους ζητήσω να τον κλέισουν.
    Προσωπικά πιστεύω ότι δεν γίνεται και μάλλον θα χρειαστώ ληξιαρχική πράξη θανάτου
    Σε εμενα όταν πέθανε ο πατέρας μου, η alpha δεν δεχοτανε με τίποτα να βγει από συνδικαιούχος που ήταν κοινος με τη μάνα μου, ούτε με τη ληξιαρχική πράξη θανάτου. Της είπαν της μάνας μου αν θέλει να ανοίξει άλλον λογαριασμο, αλλά από τον κοινό λογαριασμό, αφού πέθανε ο ένας, δεν μπορεί να γίνει από κανέναν αλλαγή στους συνδικαιούχους.

  11. #11396
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.277
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiatrou Εμφάνιση μηνυμάτων

    Σε εμενα όταν πέθανε ο πατέρας μου, η alpha δεν δεχοτανε με τίποτα να βγει από συνδικαιούχος που ήταν κοινος με τη μάνα μου, ούτε με τη ληξιαρχική πράξη θανάτου. Της είπαν της μάνας μου αν θέλει να ανοίξει άλλον λογαριασμο, αλλά από τον κοινό λογαριασμό, αφού πέθανε ο ένας, δεν μπορεί να γίνει από κανέναν αλλαγή στους συνδικαιούχους.
    Ισχύει αλλά εγώ παραπάνω μίλησα για κλείσιμο λογαριασμού όχι αφαίρεση συνδικαιούχου.

  12. #11397
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.695
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiatrou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συνήθως στις περισσότερες τράπεζες, δεν μπορείς να βγεις μόνος σου από λογαριασμό αν είσαι συνδικαιούχος με άλλον. Δεν ξέρω βέβαια στη eurobank τι ισχύει.
    Κοίταξε, πριν κάποιους μήνες ήθελα να κάνω reset το pin της χρεωστικής κάρτας της μαμάς μου από τη Eurobank, οπότε να μην τα πολυλογώ, επειδή δεν είχε ebanking έπρεπε να πάει από κατάστημα. Εκεί της είπα επί τη ευκαιρία να βγάλει και κωδικούς. Όταν που λες ενεργοποίησα το ebanking, της εμφάνισε και έναν λογαριασμό που ούτε που τον θυμόταν, όπου ήταν συνδικαιούχος με άλλη συγγενή με την οποία ούτε που μιλάμε. Ο λογαριασμός ήταν μηδενικός, οπότε πάτησα κλείσιμο του λογαριασμού και το δέχτηκε. Απλά το σύστημα σου πετάει ένα μήνυμα του τύπου ενημέρωσε και τους συνδικαιούχους.

    Παρομοίως έκλεισα πριν καμιά 10αριά μέρες λογαριασμούς στην Πειραιώς. Και εμένα απεβίωσε ο πατέρας μου οπότε για να μην έχω να τρέχω, έκλεισα λογαριασμούς τους που ήμουν συνδικαιούχος.

    Τώρα για Εθνική και Alpha δεν έχω άποψη. Στην πρώτη δεν είχα ποτέ μου λογαριασμούς, και στην Alpha δε μου χρειάστηκε ποτέ, αν και απ'όσο θυμάμαι δεν έχει καν επιλογή για κλείσιμο λογαριασμού online.

  13. #11398
    Εγγραφή
    01-12-2003
    Περιοχή
    Κως
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.356
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΩΣ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    26,5(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοίταξε, πριν κάποιους μήνες ήθελα να κάνω reset το pin της χρεωστικής κάρτας της μαμάς μου από τη Eurobank, οπότε να μην τα πολυλογώ, επειδή δεν είχε ebanking έπρεπε να πάει από κατάστημα. Εκεί της είπα επί τη ευκαιρία να βγάλει και κωδικούς. Όταν που λες ενεργοποίησα το ebanking, της εμφάνισε και έναν λογαριασμό που ούτε που τον θυμόταν, όπου ήταν συνδικαιούχος με άλλη συγγενή με την οποία ούτε που μιλάμε. Ο λογαριασμός ήταν μηδενικός, οπότε πάτησα κλείσιμο του λογαριασμού και το δέχτηκε. Απλά το σύστημα σου πετάει ένα μήνυμα του τύπου ενημέρωσε και τους συνδικαιούχους.

    Παρομοίως έκλεισα πριν καμιά 10αριά μέρες λογαριασμούς στην Πειραιώς. Και εμένα απεβίωσε ο πατέρας μου οπότε για να μην έχω να τρέχω, έκλεισα λογαριασμούς τους που ήμουν συνδικαιούχος.

    Τώρα για Εθνική και Alpha δεν έχω άποψη. Στην πρώτη δεν είχα ποτέ μου λογαριασμούς, και στην Alpha δε μου χρειάστηκε ποτέ, αν και απ'όσο θυμάμαι δεν έχει καν επιλογή για κλείσιμο λογαριασμού online.
    Στην Πειραιώς δεν είχα κανένα πρόβλημα να βγει θανόντας συνδικαιούχος ή να μπει νέος, σε αντίθεση με την alpha που δεν γινότανε τίποτα από τα δύο. Στην Eurobank όπως ξαναέγραψα πριν μερικά μηνύματα, το μόνο πρόβλημα είναι ότι δεν με αφήνει να τον κλείσω online, παρόλο που δεν υπάρχει συνδικαιούχος, χρηματικό υπόλοιπο ή πάγια εντολή και πρέπει να πάω σε κατάστημα.

  14. #11399
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.277
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiatrou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην Πειραιώς δεν είχα κανένα πρόβλημα να βγει θανόντας συνδικαιούχος ή να μπει νέος, σε αντίθεση με την alpha που δεν γινότανε τίποτα από τα δύο. Στην Eurobank όπως ξαναέγραψα πριν μερικά μηνύματα, το μόνο πρόβλημα είναι ότι δεν με αφήνει να τον κλείσω online, παρόλο που δεν υπάρχει συνδικαιούχος, χρηματικό υπόλοιπο ή πάγια εντολή και πρέπει να πάω σε κατάστημα.
    Υπάρχει μια λογική που δεν μπορεί να βγει και αυτό μάλλον ωφελείται σε πολύπλοκα θέματα κληρονομιάς.
    Βέβαια κάθε τράπεζα έχει την δική της νομική υπηρεσία και αποφασίζει ανάλογα.

  15. #11400
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.695
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Λοιπόν, θα ήθελα μια βοήθεια..
    Με βαση τις συζητήσεις της προηγούμενης βδομάδας με τις συζητήσεις περί statements, το να αποθηκευεις τις κινήσεις κτλ, ήθελα να ενεργοποιήσω τα estatements στους λογαριασμούς της Alpha. Αυτό μου είπαν δε γίνεται γιατί είναι οι παλιοί κλασικοί λογαριασμοί με το βιβλιαράκι, και ενώ στην αρχή μου είπαν απ το τηλέφωνο πως θα πρέπει να αλλάξει χαρακτηρισμό ο λογαριασμός, σήμερα με πήρε ο υπάλληλος του υποκαταστήματος της τράπεζας και μου είπε πως θα πρέπει να ανοιχτούν καινούργιοι.
    Στο δια ταύτα. Μου μίλησε για τρεχούμενο λογαριασμό. Επειδή δεν ασχολήθηκα ποτέ και στις αναζητήσεις του Ίντερνετ απλά διαβάζω πως ο τρεχούμενος έχει όλα τα οφέλη του ταμιευτηρίου αλλά συνήθως και επιπλέον προνόμια, μπορεί κάποιος να μου πει τις διάφορες;

Σελ. 760 από 771 ΠρώτηΠρώτη ... 740750755758759760761762765770 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας