Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Ποιάς τράπεζας το e-banking χρησιμοποιείτε ;

Ψήφισαν
440. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Alpha Bank

    179 40,68%
  • Εθνική Τράπεζα

    206 46,82%
  • Τράπεζα Πειραιώς

    228 51,82%
  • Attica Bank

    14 3,18%
  • Eurobank

    159 36,14%
  • Άλλη

    26 5,91%
  • Δεν χρησιμοποιώ e-banking

    12 2,73%
Δημοσκόπηση πολλαπλών επιλογών.
Σελ. 766 από 771 ΠρώτηΠρώτη ... 746756761764765766767768 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 11.476-11.490 από 11556

Θέμα: e-banking

  1. #11476
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.001
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να βλέπω?
    Μπανιστιρτζιιιιιιιιι

    Ιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από makfil Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα, συνεχίζει να επιμένει και μας "μαλώνει" ακόμα και όταν βλέπει ότι και εσύ επιβεβαιώνεις την πραγματικότητα και όσα έγραψα.
    Δινουμε σε ολους το reasonable doubt.
    Αν επεμενε ενας γιατρος του ΕΣΥ για τα χαλια των δημοσιων νοσοκομειων, αναφεροντας μας χιλιαδες περιπτωσεις που εχουν δει τα ματια του επι δεκαετιες μεσα απο τον ιδιο τον κλαδο και δουλεια του, αλλα εμεις επιμεναμε και γενικευαμε απο μια περιορισμενη εικονα που ειχαμε εξω απο το χορο, τι να εκανε ο γιατρος να μας επαιρνε το κεφαλι?

    Καθενας ερμηνευει τα πραγματα και εκφραζει αποψη βασει των δικων του εμπειριων και προσλαμβανουσών. Δεν σημαινει οτι ειναι πληρεις ή σωστες παντα, ουτε οτι εχει πληρες και αντιπροσωπευτικο δειγμα ή πληθυσμο. Επαρκει ομως για να δημιουργησει τη στρεβλωση δια της αναγωγης οτι "ετσι ειναι τα πραγματα".

    Δεν μπορεις επομενως να πεισεις καποιον που δεν θελει να πειστει και για την ακριβεια δεν σε ενδιαφερει κιολας, δεν εισαι ιεροεξεταστης. Αποψεις διατυπωνεις, επιχειρηματα, εμπειριες, ιστοριες. Εξαρταται απο τον αλλο αν θελει να κανει κατι με αυτα, τι θα κανει με αυτα και με ποιο μερος απο αυτα.

    Το μονο ευκολο θα ηταν να ειμαι δογματικος και απολυτος οντας δεκαετιες στον κλαδο και εχοντας οχι απλα δει τα απιστευτα, αλλα εχοντας και στοιχεια, δεδομενα και αποδειξεις. Αλλα δεν ειμαι ουτε εισαγγελεας, ουτε διωκτης, ουτε δημοσιογραφος να με ενδιαφερει να καταδικασω, ή να ξεσκεπασω αληθειες ή να συγκρουστω με κακως κειμενα. Δεν εχω το θεσμικο ρολο ουτε την ισχυ αλλωστε.

    Συζητηση κανουμε, οποιος θελει συμμετεχει, οποιος θελει τα αφηνει και πεφτουν κατω. No bad feelings.

  2. #11477
    Εγγραφή
    12-03-2019
    Περιοχή
    Thess
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    360
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    20/20
    ISP
    Wbs ± 20 Mbps
    Router
    BT Home Hub 5A (OpenWRT)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KostakisK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι θέλω να πω και που θέλω να καταλήξω
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KostakisK Εμφάνιση μηνυμάτων
    έχω εξαιρετικά υψηλό credit score στον Τειρεσία ενώ το εισόδημα του 22 ήταν 7000 ΜΟΝΟ!
    Αληθές και έχει πλεονεκτήματα να θεωρείσαι υπέυθυνος "καλοπληρωτής" των υποχρεώσεων σου. Πάντως μέχρι πρότινος δεν υπήρχε Credit Bureau, o ΤΕΙΡΕΣΙΑΣ κρατούσε στοιχεία μόνο αυτών που έχαν αθετήσει τις υποχρεώσεις τους.

    Αναφορικά με τις πιστωτικές. Έχω μια και για ένα διάστημα είχα επιστροφή (αρνητικό υπόλοιπο) και τον άλλο μήνα έγινε ισόποσο θετικό! I rest my case που λένε. Μας χρωστούσανε και θα μας φάνε και το βόδι τελικά .


    -------------------
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sebu Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εικονικη ευμαρεια και αναπτυξη με δανεικα και λεφτα ξενων/τριτων χωρις να στηριζονται σε παραγωγη και χωρις καλυμμα στις περισσοτερες περιπτωσεις.
    Αυτό.

    --------------------
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psolord Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ έχω φίλο, που έβγαλε η μάνα του, κάρτα στο όνομα του και τον φέσωσε μέχρι τα μπούνια. true story. lol
    τι στο @#@#!$@! νόμιζα αυτά δεν γίνονταν εδώ, οτι ήμασταν πιο υπεύθυνοι. Σαν κάτι "πατε(ράδ)ρες " που κάνουν έναρξη με τα στοιχεία των παιδιών και κάνουν νέα φέσια.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sebu Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αααααα για σε παρακαλω μην με μπλεκετε στα "ερωτικα" καβγαδακια σας
    Στους δυο τριτος δεν χωρει
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Chingachgook Εμφάνιση μηνυμάτων
    υγρά όνειρα
    Μωρέ ποιός σας λέει οτι δεν χωρεί; Χωρεί και παραχωρεί... Ειδικότερα όταν η συζήτηση πάει σε θέματα της οικονομικής/τραπεζικής φύσης για να κορώνω (εμμ σαν τα τρανζίστορ εννούσα πού πήγε το μυαλό σας;;; )

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να βλέπω?
    Απο μια γωνία που λένε

    ---------
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sebu Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καθενας ερμηνευει τα πραγματα και εκφραζει αποψη βασει των δικων του εμπειριων και προσλαμβανουσών
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sebu Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δινουμε σε ολους το reasonable doubt.
    ------------
    Spoiler:

    Στον κύριο λόγο αυτού του μηνύματός μου, όμως. Είναι και η δεύτερη φορά που μου συμβαίνει αυτό. Την άλλη δεν ήμουν τόσο ενεργός στο νήμα αυτό για να το συζητήσω. Πέρα απο τις νέες χρεώσεις για τήρηση χρεωστικών καρτών και λογαριασμών πληρωμών που θα εισάγει η Eurobank και θα εφαρμόζεται κατα τρόπο, "αν δεν το απενεργοποιήσετε/εναντιωθείτε ρητώς θα ενεργοποιηθεί αυτομάτως για εσάς", έχει και άλλη μία. Την προηγούμενη φορά είχαν τρέξει οι χρεώσεις και μετά απο κανένα τρίμηνο το έπιασα και μετά απο επικοινωνία στο Europhone το απενεργοποίησα. Αλλά απο οτι φαίνεται πάλι θέλει να ενεργοποιηθεί (εχμμ οι τσέπες κάπως να γεμίζουν), αυτομάτως"λόγω μετάπτωσης"

    Πληροφορίες εδώ. Όπως φαίνεται αν κάποιος θέλει να το αποφύγει πρέπει να απενεργοποιήσει τις ε-συναλλαγές απο τις ρυθμίσεις του ebanking μέχρι και τις 22/4/2023 Τώρα κοίταξα τα mail και το έπιασα. Edit: Μα φυσικά και δεν υπάρχει τέτοια επιλογή στις ρυθμίσεις του ebanking, αντε να το βρείς πως απενεργοποιείται...



    Επίσης είχα καιρό να μπώ στης Εθνικής το ebanking και αναφέρουν ρητά ενεργοποιήστε τρίτο παράγοντα ή θα είστε υπεύθυνοι σε περίπτωση απάτης.
    Spoiler:
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  ibank-nbg.gr_web_popup.png 
Εμφανίσεις:  16 
Μέγεθος:  223,0 KB 
ID: 254720
    Attached Files Attached Files
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος MyISLM : 17-03-24 στις 07:49.

  3. #11478
    Εγγραφή
    14-06-2017
    Μηνύματα
    125
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    παιδια καλησπερα.θα ηθελα την βοηθεια σας.εχω την εφαρμογη της εθνικης..εκτος του fast login εχω κανει και μια αλλαγη ..δηλαδη να μπορω να μπω με κωδικο και οχι με user name και pass....πως μπορω να το ξαναφερω στην αρχικη κατασταση?....να καταργησω την εισοδο δηλαδη με απλο κωδικο?...

    ευχαριστω

  4. #11479
    Εγγραφή
    30-09-2005
    Περιοχή
    Βόλος
    Μηνύματα
    410
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    56394/5639
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ
    Router
    Speedport plus
    SNR / Attn
    18.6(dB) / 35.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εργασίες στην Eurobank
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Ω706.jpg 
Εμφανίσεις:  3 
Μέγεθος:  42,7 KB 
ID: 254850

  5. #11480
    Εγγραφή
    06-11-2006
    Μηνύματα
    873
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz!7530
    Καινούρια εμπειρία απο τους Απατεώνες, κοινούς Κλέφτες της Eurobank.

    Η σύζυγος έχει αναγκαστικά την μισθοδοσία της στους εν λόγω απατεώνες, δεν δέχονται απο το λογιστήριο σε καμιά περίπτωση να δηλώσει άλλη τράπεζα.

    Κοίταζε λοιπόν τις κινήσεις της και παρατηρεί μια χρέωση 21 € με αιτιολογια Eur.
    Μην αναγνωρίζοντας την κίνηση αφού δεν την έκανε η ίδια τηλεφώνησε στην εξυπηρέτηση ζητώντας εξηγήσεις.

    Της είπαν λοιπόν ότι είναι χρέωση ασφαλιστικού προιόντος Eurolife.
    "Δεν έχω καμιά ασφάλεια στην Eurolife" εξήγησε η σύζυγος.
    "Για οποιαδήποτε διευκρίνηση και λεπτομέρειες θα πρέπει να καλέσετε την Eurolife" η απόκριση της Εξυπηρέτησης Πελατών.

    Τηλεφωνεί στην Eurolife και μαθαίνει ότι αφορά μια ασφάλεια σε Πιστωτική κάρτα απο το 2010 !!
    Μα η ασφάλεια έχει ακυρωθεί απο τότε!
    "Έκπληκτη" η υπάλληλος "δλδ τόσα χρόνια δεν ερχόταν η χρέωση?"

    Μα είναι ακυρωμένη η ασφάλεια!

    Με τα πολλά της ζήτησαν να στείλει κείμενο ακύρωσης και επιστροφής ποσού.
    Για κάτι που ήταν ακυρωμένο τόσα χρόνια!!

    Αναρωτιέμαι πόσοι να την πάτησαν απο το "λάθος" αυτό, πόσοι δεν παρατήρησαν την χρέωση...

    Σε 2 εργάσιμες τα λεφτά επέστρεψαν στον λογαριασμό.

    Προσοχή μεγάλη παιδιά.
    Ελέγχετε τις κινήσεις σας.

    Είναι κοινοί κλέφτες και απατεώνες.

    ΥΓ: Τις επόμενες μέρες θα σας πώ τι προβλήματα προέκυψαν με λογαριασμό Εθνικής Τραπέζας, επειδη ο υπάλληλος-τεμπέλης που τον άνοιξε, (πριν 15 χρόνια) βαριόταν να αναγράψει ολογράφως τα ονόματα στα αντίστοιχα πεδία!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nemesis1 : 23-03-24 στις 12:08.

  6. #11481
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.172
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Με - μικρή - επιφύλαξη, δεν μπορεί να σε υποχρεώσει ο εργοδότης σου να πας σε συγκεκριμένη τράπεζα. Αν δεν συνεργάζεται με αυτή που θέλεις, ίσως πληρώνεσαι 1-2 ημέρες μετά, αλλά δεν μπορούν να σε υποχρεώσουν.
    You can tell who is skinny dipping when the tide goes away
    Truth is like poetry - and most people hate fucking poetry

  7. #11482
    Εγγραφή
    06-11-2006
    Μηνύματα
    873
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz!7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Chingachgook Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με - μικρή - επιφύλαξη, δεν μπορεί να σε υποχρεώσει ο εργοδότης σου να πας σε συγκεκριμένη τράπεζα. Αν δεν συνεργάζεται με αυτή που θέλεις, ίσως πληρώνεσαι 1-2 ημέρες μετά, αλλά δεν μπορούν να σε υποχρεώσουν.
    Όσες φορές το ζήτησε το αρνήθηκαν χωρίς συζήτηση.

  8. #11483
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.718
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Ηρθαν από διάφορες τράπεζες να μεταφέρω την μισθοδοσία σε αυτούς.
    Προσέφεραν διάφορα.

    Οταν το 1982 δούλευα στην Γαλλία, 25-26 χρονών τότε, με φωνάξανε από το λογιστήριο και με ρωτήσανε σε ποιά τράπεζα είχα λογαριασμό και που ήθελα να πληρώνομαι.

    Εκεί η επιχείρηση εξυπηρετούσε τους εργαζόμενους, εδώ η τράπεζα εξυπηρετεί την επιχείρηση, διαλέξτε και πάρτε
    Εξαρτάται από τον εργοδότη σου, αυτός πληρώνει την εργασία σου.

    workaround
    Αν ο εργοδότης σου πει σε αυτή την τράπεζα πληρώνω, προφανώς αν δεν γίνεται αλλιώς το δέχεσαι και φροντίζεις να μεταφέρεις τα χρήματα σε όποια τράπεζα γουστάρεις.
    Αν ο εργοδότης είναι της προκοπής, διαλέγεις εσύ τράπεζα, του λες κι ευχαριστώ γιατί νοιάζεται για σένα.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  9. #11484
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.296
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Παιδιά και εγω δουλεύω σε μεγάλο οργανισμό και έχουμε μονο την Alpha για πληρωμές παρόλο που με τόσα που βγάζουν θα μπορούσα να πληρώνομαι στην ΕΤΕ, ε δυστυχώς έτσι είναι.
    Θαυμάζετε αλλά δεν αγγίζετε

  10. #11485
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.001
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Το εχουμε πει πολλακις στην Ελλαδα η καθε εταιρεια εχει το μεγαλυτερο μερος της σχεσης/συνεργασιας της με μια τραπεζα και εκει ανοιγει υποχρεωτικα και τις μισθοδοσιες.
    Λεω υποχρεωτικα γιατι η τραπεζα αναγνωριζει τις μισθοδοσιες ως χρυσοφορες κοτες καθως συνεπαγονται χρεωστικες καρτες (χρεωσιμες στην ανανεωση του πλαστικου και καποιες φορες και στην αρχικη εκδοση), ενδεχομενα πιστωτικες και δανεια για τους υπαλληλους αρα πελατακια.
    Σε ανταλλαγμα "προσφερει" στην εταιρεια καλυτερους ορους σε χρηματοδοτησεις και καλυτερες χρεωσεις/προμηθειες στις εταιρικες εργασιες λχ εμβασματα, πληρωμες, παγιες κτλ.

    Δυστυχως εται ειναι στο Ελλαντα.

  11. #11486
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.378
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ηρθαν από διάφορες τράπεζες να μεταφέρω την μισθοδοσία σε αυτούς.
    Προσέφεραν διάφορα.

    Οταν το 1982 δούλευα στην Γαλλία, 25-26 χρονών τότε, με φωνάξανε από το λογιστήριο και με ρωτήσανε σε ποιά τράπεζα είχα λογαριασμό και που ήθελα να πληρώνομαι.

    Εκεί η επιχείρηση εξυπηρετούσε τους εργαζόμενους, εδώ η τράπεζα εξυπηρετεί την επιχείρηση, διαλέξτε και πάρτε
    Εξαρτάται από τον εργοδότη σου, αυτός πληρώνει την εργασία σου.

    workaround
    Αν ο εργοδότης σου πει σε αυτή την τράπεζα πληρώνω, προφανώς αν δεν γίνεται αλλιώς το δέχεσαι και φροντίζεις να μεταφέρεις τα χρήματα σε όποια τράπεζα γουστάρεις.
    Αν ο εργοδότης είναι της προκοπής, διαλέγεις εσύ τράπεζα, του λες κι ευχαριστώ γιατί νοιάζεται για σένα.
    Είσαι 65 χρονών και γράφεις τόσα ποστ λες και είσαι στο λύκειο.
    Πραγματικά θέλει ικανότητα για κάτι τέτοιο.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  12. #11487
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.718
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είσαι 65 χρονών και γράφεις τόσα ποστ λες και είσαι στο λύκειο.
    Πραγματικά θέλει ικανότητα για κάτι τέτοιο.
    Ευχαριστώ πολύ
    Καμία ικανότητα δεν θέλει μου βγαίνει αυθόρμητα.

    Πραγματικά
    Θα λυπόμουνα
    Να είμαι 25
    Και να γράφω σαν να είμαι 150

    Απ ότι φαίνεται θα πεθάνω νέος
    Λυπάμαι αυτούς που γεννηθήκανε γέροι
    Και πάλι ευχαριστώ

    ΥΓ
    Εχω ποστάρει λιγότερα από σένα
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimitri_ns : 24-03-24 στις 00:04.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  13. #11488
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.276
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Chingachgook Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με - μικρή - επιφύλαξη, δεν μπορεί να σε υποχρεώσει ο εργοδότης σου να πας σε συγκεκριμένη τράπεζα. Αν δεν συνεργάζεται με αυτή που θέλεις, ίσως πληρώνεσαι 1-2 ημέρες μετά, αλλά δεν μπορούν να σε υποχρεώσουν.
    Δεν μπορεί να σε υποχρεώσει αλλά σε βάζει να πληρώσεις την προμήθεια της συναλλαγής αν δεν συνεργάζεται ο ίδιος με την τράπεζά σου.

  14. #11489
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.001
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Chingachgook Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με - μικρή - επιφύλαξη, δεν μπορεί να σε υποχρεώσει ο εργοδότης σου να πας σε συγκεκριμένη τράπεζα. Αν δεν συνεργάζεται με αυτή που θέλεις, ίσως πληρώνεσαι 1-2 ημέρες μετά, αλλά δεν μπορούν να σε υποχρεώσουν.
    Μπορει εμμεσα με το να μην σου δινει αυτη τη δυνατοτητα οταν προσλαμβανεσαι. Σου λεει θελω iban της Χ τραπεζας αν δεν εχεις πηγαινε ανοιξε και φερε μου τον iban. Αν του πεις δεν θελω εκει εχω δικη μου τραπεζα η απαντηση ειναι δεν με απασχολει, θα ανοιξεις εκει λογαριασμο γιατι μεσω αυτης της τραπεζας πληρωνουμε. Δεν σου αφηνει δηλαδη περιθωριο κουβεντας, αντιλογου ή εναλλακτικης. Ειναι ή ανοιγεις εκει ή δεν πληρωνεσαι, τοσο απλα.
    Και πρακτικα (συμβαινει με αρκετους συναδελφους) εχουν λογαριασμο σε μια τραπεζα απλα και μονο για τη μισθοδοσια και με το που μπαινει εμβαζουν τα χρηματα στη δικη τους τραπεζα, προφανως χανοντας καθε μηνα το ποσο της προμηθειας εμβασματος.

    Μονο με νομοθετικη ρυθμιση θα μπορουσε να αλλαξει αυτο αλλα δυσκολο το κρατος να ζορισει τις τραπεζες που συνυπαρχουν αρμονικα και ο ενας ταιζει τον αλλο δεκαετιες.

  15. #11490
    Εγγραφή
    11-06-2007
    Περιοχή
    Τρίκαλα Θεσσαλίας
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    3.102
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10328/896
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΤΡΙΚΑΛΑ
    Router
    NetFaster IAD
    SNR / Attn
    11(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παιδιά βάσει νόμου πληρώνεσαι σε όποια τράπεζα θέλεις.
    Το δύσκολο είναι να εφαρμόσει ο εργοδότης το νόμο.
    Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από Λευκούς.

Σελ. 766 από 771 ΠρώτηΠρώτη ... 746756761764765766767768 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας