Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Ποιάς τράπεζας το e-banking χρησιμοποιείτε ;

Ψήφισαν
440. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Alpha Bank

    179 40,68%
  • Εθνική Τράπεζα

    206 46,82%
  • Τράπεζα Πειραιώς

    228 51,82%
  • Attica Bank

    14 3,18%
  • Eurobank

    159 36,14%
  • Άλλη

    26 5,91%
  • Δεν χρησιμοποιώ e-banking

    12 2,73%
Δημοσκόπηση πολλαπλών επιλογών.
Σελ. 749 από 771 ΠρώτηΠρώτη ... 729739744747748749750751754759769 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 11.221-11.235 από 11556

Θέμα: e-banking

  1. #11221
    Εγγραφή
    28-01-2008
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    2.406
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H-300s
    @arxelaos: Δε σε βολεύουν online λύσεις, όπως N26 ή Revolut;

  2. #11222
    Εγγραφή
    06-07-2007
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.836
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109990/10990
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nemesis1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ήμουν της άποψης να τον κρατήσω μηδενικό εις των αιώνα των άπαντα, αλλά τελικά αποφάσισα να απεμπλακώ και απλά να τον κλείσω εντελώς.

    Έχω κλείσει ήδη ραντεβού online και θα πάω την άλλη εβδομάδα.

    Νομιζω ότι το κλείσιμο είναι η καλύτερη "απάντηση".
    Ακριβώς και εγώ το ίδιο θα κάνω. Έχω κλείσει ραντεβού τέλη του μήνα που θα βρίσκομαι Αθήνα.

  3. #11223
    Εγγραφή
    28-10-2022
    Μηνύματα
    32
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KostakisK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυστυχώς δεν τους φτάνουν οι χρεώσεις SEPA αλλά ρίχνουν και τα 60λεπτα τωρα.
    Και μάλιστα από εμένα που κάνω ελάχιστες κινήσεις ακόμα και από την χρεωστική που χρεώνουν την ανανέωση κέρδος πρέπει να βγάζουν συνολικά. Ας βγάλουν όσα πακέτα συνναλαγών θέλουν και εάν κάποιος τα χρειάζεται εάν τα θέλει ας τα πληρώσει όχι όμως με το έτσι θέλω.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από atrias Εμφάνιση μηνυμάτων
    θεωρώ ότι η Eurobank έκανε απλά την αρχή και θα ακολουθήσουν αργά ή γρήγορα και όλες οι υπόλοιπες (οι συστημικές τουλάχιστον)

    οπότε μην το ψάχνεις και πολύ , τσάμπα θα πάει ο κόπος
    Καλά πολύ πιθανό αλλά πρέπει και εμείς κάτι να κάνουμε σαν αντίδραση, διαφορετικά δεν υπάρχει ελπίδα νομίζω. Ίσως το αφήσω 1 - 2 μήνες αφού πέσει η πρώτη χρέωση αλλά μετά και οι άλλες να βάλουν αντίστοιχη χρέωση εγώ δεν έχω πρόβλημα να μείνω με έναν μόνο λογαριασμό σε εγχώρια τράπεζα οπότε και θα τον κλείσω τον λογαριασμό και ας μην ανοίξω αλλού.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από minas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πιο σωστό είναι το Circus, αλλά το επίσημο όνομά της είναι Cirrus Μερικές άλλες σκέψεις:
    Αρχικά, είμαι πεπεισμένος ότι από τη στιγμή που σου κόβουν τις παροχές του Advantage όταν δεν πληρώσεις, είναι καταχρηστικό και παράνομο να σε χρεώσουν αναδρομικά για υπηρεσία που δεν παρείχαν. Μένει να το δούμε στην πράξη.
    Τα alerts κινήσεων χρεώνονται και στην Alpha, και όλες οι τράπεζες πασχίζουν να σου πουλήσουν με το ζόρι παροχές όπως ασφάλειες, κλπ. Και οι δύο παρέχουν ακόμα αποταμιευτικό λογαριασμό χωρίς χρέωση. Και οι δύο παρέχουν υπερανάληψη σε τρεχούμενο. Σε αυτά δεν θα δεις διαφορά, οπότε διάλεξε με βάση άλλες παραμέτρους: Θέση υποκαταστημάτων, διαθέσιμα είδη καρτών, κλπ.
    Δεν ξέρω τι κάνουν με διπλό login για διαφορετικό χρήστη - αλλά σε κάποια κινητά μπορείς να το κάνεις από αντίστοιχη λειτουργία του κινητού - dual apps.
    Η αλήθεια είναι λίγο circus η κατάσταση, με τέτοια κάρτα μόνο για ανάληψη μας γυρνάνε στην δεκαετία του '90 που όμως τα επιτόκια καταθέσεων πέραν των υπολοίπων ήταν μεγάλα και δεν θα με πείραζε τότε μία αντίστοιχη χρέωση 200 δραχμών το μήνα.
    Νομίζω βρήκαν τρόπο να περάσουν αυτήν την καταχρηστική χρέωση σαν πακέτο συνναλαγών και έχουν σαν νομιμοποίηση τον αποταμιευτικό λογαριασμό που έχει και θετικό επιτόκιο σε σχέση με το μηδενικό αλλά πάλι ελάχιστο κατά την άποψη μου.
    Από ότι κατάλαβα στην Alpha τα alerts μπορείς να τα απενεργοποιήσεις και μέσω e-banking και να σταματήσεις να χρεώνεσαι απλά μετά έχεις ενημέρωση μόνο μέσω push notifications και φυσικά μπορείς να μπαίνεις online και να τσεκάρεις αλλά δεν ξέρω φυσικά ακριβώς τί γίνεται. Αυτό με το ζόρι ασφάλειες είναι που μου την σπάει ιδίως όταν κατά την γνώμη μου κοροιδεύουν ηλικιωμένους.
    Υπερανάληψη δεν θα ήθελα να υπάρχει γιατί μιά φορά έκαναν χρήση κατά λάθος χωρίς να υπάρχει άμεση ανάγκη πολύ παλιότερα οι γονείς μου και πληρώσαν τσάμπα κάποια λεφτά μετά, απλά δεν θυμόταν ακριβές υπόλοιπο. Οπότε για τους λόγους που λες μάλλον τους γόνεις μου θα τους στείλω σε Πειραιώς και θα τους πω να ζητήσουν αποταμιευτικό χωρίς χρέωση διατήρησης λογαριασμού και να δεχθούν χρέωση μόνο για έκδοση χρεωστική κάρτας 6 ευρώ νομίζω είναι και εάν τους αρχίσουν για ασφάλειες και πακέτα να σηκωθούν να φύγουν, μετά νομίζω web banking εφόσον δηλώσουν αριθμό κινητού σωστά δικό τους και με την χρεωστική κάρτα ενεργή πιστεύω μπορούμε μόνοι μας να ανοίζουμε μετά e-banking. Τα alerts στην Πειραιώς είναι δωρεάν από ότι βλέπω για email μόνο.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nemesis1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ήμουν της άποψης να τον κρατήσω μηδενικό εις των αιώνα των άπαντα, αλλά τελικά αποφάσισα να απεμπλακώ και απλά να τον κλείσω εντελώς.

    Έχω κλείσει ήδη ραντεβού online και θα πάω την άλλη εβδομάδα.

    Νομιζω ότι το κλείσιμο είναι η καλύτερη "απάντηση".

    Προσωπικά τα Alerts σε Alpha, Εθνική, Πειραιώς είναι δωρεάν ΜΈΣΩ MAIL.

    Όχι όμως για πιστωτικές αλλά μόνο για χρεωστική και κινήσεις λογαριασμού.

    Αν επιθυμείτε sms είναι λογικό να χρεώνονται.
    Το εξοργιστικό είναι ότι στα sms βάζουν μέσα και την δωρεάν υπηρεσία viber!
    Και εγώ εφόσον δεν πάρει πίσω την υποχρεωτική χρέωση στην ουσία για διατήρηση λογαριασμού με δυνατότητα πληρωμών που ονομάζει πακέτο Eurobank My Blue Advantage θα πάω σύντομα να τον κλείσω. Είναι η μόνη απάντηση που έχουμε, ας χάσει μερικούς πελάτες και καταθέσεις η Eurobank όταν μάλιστα οι τράπεζες κατά καιρούς ψάχνουν επενδυτές να τις εξαγοράσουν. Στην Eurobank μάλιστα υπάρχουν πολλοί λογαριασμοί ξεχασμένοι από την εποχή του Ταχυδρομικού Ταμιευτηρίου.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yyy Εμφάνιση μηνυμάτων
    @arxelaos: Δε σε βολεύουν online λύσεις, όπως N26 ή Revolut;
    Για εμένα ίσως είναι λύση απλά με απασχολεί ιδιαίτερα για τους γονείς μου να έχουν μία δεύτερη εναλλακτική και δυστυχώς δεν τους βολεύουν online λύσεις.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από EnDLess Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακριβώς και εγώ το ίδιο θα κάνω. Έχω κλείσει ραντεβού τέλη του μήνα που θα βρίσκομαι Αθήνα.
    Και πολύ καλά θα κάνεις πιστεύω.

    - - - Updated - - -

    Μιας που άλλαξε η σελίδα επιτρέψτε μου να βάλω ένα link από το αρχικό μου μήνυμα για την υποχρεωτική χρέωση της EUROBANK για το My Blue Advantage καθώς γενικότερα δεν έχει γραφτεί ιδιαίτερα σε site και forum ότι έρχεται αυτή η χρέωση. Νομίζω εδώ κάποιος το ανέφερε πριν καιρό πρώτα, πριν στείλει η Eurobank ενημερώσεις.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος arxelaos : 03-02-24 στις 19:44.

  4. #11224
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.276
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Βλέπω οττ η Eurobank έχει την δυνατότητα να τους κλείσεις online. Προφανώς αν έχεις και δεύτερο μεταφέρεις ότι υπόλοιπο έχεις στον άλλον ή το μεταφέρεις αλλού και αφού μηδενιστεί τον κλείνεις.
    Δεν προχώρησα όμως στην διαδικασία. Μπορεί να σου λέει επικοινώνησε με κατάστημα.

    Στην alpha πρέπει να πας σε κατάστημα

  5. #11225
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.808
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από arxelaos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και μάλιστα από εμένα που κάνω ελάχιστες κινήσεις ακόμα και από την χρεωστική που χρεώνουν την ανανέωση κέρδος πρέπει να βγάζουν συνολικά. Ας βγάλουν όσα πακέτα συνναλαγών θέλουν και εάν κάποιος τα χρειάζεται εάν τα θέλει ας τα πληρώσει όχι όμως με το έτσι θέλω.

    - - - Updated - - -

    Καλά πολύ πιθανό αλλά πρέπει και εμείς κάτι να κάνουμε σαν αντίδραση, διαφορετικά δεν υπάρχει ελπίδα νομίζω. Ίσως το αφήσω 1 - 2 μήνες αφού πέσει η πρώτη χρέωση αλλά μετά και οι άλλες να βάλουν αντίστοιχη χρέωση εγώ δεν έχω πρόβλημα να μείνω με έναν μόνο λογαριασμό σε εγχώρια τράπεζα οπότε και θα τον κλείσω τον λογαριασμό και ας μην ανοίξω αλλού.

    - - - Updated - - -

    Η αλήθεια είναι λίγο circus η κατάσταση, με τέτοια κάρτα μόνο για ανάληψη μας γυρνάνε στην δεκαετία του '90 που όμως τα επιτόκια καταθέσεων πέραν των υπολοίπων ήταν μεγάλα και δεν θα με πείραζε τότε μία αντίστοιχη χρέωση 200 δραχμών το μήνα.
    Νομίζω βρήκαν τρόπο να περάσουν αυτήν την καταχρηστική χρέωση σαν πακέτο συνναλαγών και έχουν σαν νομιμοποίηση τον αποταμιευτικό λογαριασμό που έχει και θετικό επιτόκιο σε σχέση με το μηδενικό αλλά πάλι ελάχιστο κατά την άποψη μου.
    Από ότι κατάλαβα στην Alpha τα alerts μπορείς να τα απενεργοποιήσεις και μέσω e-banking και να σταματήσεις να χρεώνεσαι απλά μετά έχεις ενημέρωση μόνο μέσω push notifications και φυσικά μπορείς να μπαίνεις online και να τσεκάρεις αλλά δεν ξέρω φυσικά ακριβώς τί γίνεται. Αυτό με το ζόρι ασφάλειες είναι που μου την σπάει ιδίως όταν κατά την γνώμη μου κοροιδεύουν ηλικιωμένους.
    Υπερανάληψη δεν θα ήθελα να υπάρχει γιατί μιά φορά έκαναν χρήση κατά λάθος χωρίς να υπάρχει άμεση ανάγκη πολύ παλιότερα οι γονείς μου και πληρώσαν τσάμπα κάποια λεφτά μετά, απλά δεν θυμόταν ακριβές υπόλοιπο. Οπότε για τους λόγους που λες μάλλον τους γόνεις μου θα τους στείλω σε Πειραιώς και θα τους πω να ζητήσουν αποταμιευτικό χωρίς χρέωση διατήρησης λογαριασμού και να δεχθούν χρέωση μόνο για έκδοση χρεωστική κάρτας 6 ευρώ νομίζω είναι και εάν τους αρχίσουν για ασφάλειες και πακέτα να σηκωθούν να φύγουν, μετά νομίζω web banking εφόσον δηλώσουν αριθμό κινητού σωστά δικό τους και με την χρεωστική κάρτα ενεργή πιστεύω μπορούμε μόνοι μας να ανοίζουμε μετά e-banking. Τα alerts στην Πειραιώς είναι δωρεάν από ότι βλέπω για email μόνο.

    - - - Updated - - -

    Και εγώ εφόσον δεν πάρει πίσω την υποχρεωτική χρέωση στην ουσία για διατήρηση λογαριασμού με δυνατότητα πληρωμών που ονομάζει πακέτο Eurobank My Blue Advantage θα πάω σύντομα να τον κλείσω. Είναι η μόνη απάντηση που έχουμε, ας χάσει μερικούς πελάτες και καταθέσεις η Eurobank όταν μάλιστα οι τράπεζες κατά καιρούς ψάχνουν επενδυτές να τις εξαγοράσουν. Στην Eurobank μάλιστα υπάρχουν πολλοί λογαριασμοί ξεχασμένοι από την εποχή του Ταχυδρομικού Ταμιευτηρίου.

    - - - Updated - - -

    Για εμένα ίσως είναι λύση απλά με απασχολεί ιδιαίτερα για τους γονείς μου να έχουν μία δεύτερη εναλλακτική και δυστυχώς δεν τους βολεύουν online λύσεις.

    - - - Updated - - -

    Και πολύ καλά θα κάνεις πιστεύω.

    - - - Updated - - -

    Μιας που άλλαξε η σελίδα επιτρέψτε μου να βάλω ένα link από το αρχικό μου μήνυμα για την υποχρεωτική χρέωση της EUROBANK για το My Blue Advantage καθώς γενικότερα δεν έχει γραφτεί ιδιαίτερα σε site και forum ότι έρχεται αυτή η χρέωση. Νομίζω εδώ κάποιος το ανέφερε πριν καιρό πρώτα, πριν στείλει η Eurobank ενημερώσεις.
    Εννοείται πως βγάζουν κέρδος ούτως ή άλλως. Αφενός το κράτος προωθεί ολοένα περισσότερο τις ηλεκτρονικές συναλλαγές, αφετέρου οι προμήθειες αυξάνονται και πληθύνονται. Τυχαίο link από το 2023:
    https://www.ot.gr/2023/08/09/epixeir...s-promitheies/

    Επισημαίνω ότι ακόμη και να σου βάλουν κάπου δικαίωμα υπερανάληψης, μπορείς να ζητήσεις να αφαιρεθεί. Μου έχει τύχει και σε Πειραιώς.

  6. #11226
    Εγγραφή
    01-12-2003
    Περιοχή
    Κως
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.356
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΩΣ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    26,5(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βλέπω οττ η Eurobank έχει την δυνατότητα να τους κλείσεις online. Προφανώς αν έχεις και δεύτερο μεταφέρεις ότι υπόλοιπο έχεις στον άλλον ή το μεταφέρεις αλλού και αφού μηδενιστεί τον κλείνεις.
    Δεν προχώρησα όμως στην διαδικασία. Μπορεί να σου λέει επικοινώνησε με κατάστημα.

    Στην alpha πρέπει να πας σε κατάστημα
    Δεν το δέχεται δυστυχώς το κλείσιμο online, το έχω δοκιμάσει. Σου λέει επικοινώνησε με κατάστημα.

  7. #11227
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.276
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiatrou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν το δέχεται δυστυχώς το κλείσιμο online, το έχω δοκιμάσει. Σου λέει επικοινώνησε με κατάστημα.
    Μάλιστα. Θα μας δυσκολεύουν να τους κλείσουμε κιόλας και ταυτόχρονα θα χρεώνουν.

  8. #11228
    Εγγραφή
    04-11-2006
    Μηνύματα
    2.111
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4997
    ISP
    Φιλοθέη/Γλυφά
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    ZTE H168N
    SNR / Attn
    17,1(dB) / 13,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Σε νέο κινητό άνοιξα το NFC για να προσθέσω κάρτες (το προηγούμενο δεν είχε αυτή τη δυνατότητα).
    Πρόσθεσα μια πιστωτική της Alpha και προχωρώντας για 2η της Eurobank έβγαλε ότι είναι στη Γερμανία (!!!) και φυσικά δεν προχώρησε και ούτε μπορώ να αλλάξω τη χώρα.
    Προσπάθησα να προσθέσω της ΕΤΕ και πάλι τα ίδια. Τι συμβαίνει? Γνωρίζει κάποιος?

  9. #11229
    Εγγραφή
    19-03-2007
    Μηνύματα
    1.559
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    OTEnet
    Router
    USR9108
    SNR / Attn
    30(dB) / 28(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiatrou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν το δέχεται δυστυχώς το κλείσιμο online, το έχω δοκιμάσει. Σου λέει επικοινώνησε με κατάστημα.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλιστα. Θα μας δυσκολεύουν να τους κλείσουμε κιόλας και ταυτόχρονα θα χρεώνουν.
    σιγά μην ήταν τόσο εύκολο να φύγεις από πελάτης για να γλυτώσεις τις χρεώσεις!!

  10. #11230
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.276
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από atrias Εμφάνιση μηνυμάτων
    σιγά μην ήταν τόσο εύκολο να φύγεις από πελάτης για να γλυτώσεις τις χρεώσεις!!
    Τότε η επιλογή που έχει περί κλείσιμο λογαριασμού στην ιστοσελίδα είναι παραπληροφόρηση

  11. #11231
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.461
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλιστα. Θα μας δυσκολεύουν να τους κλείσουμε κιόλας και ταυτόχρονα θα χρεώνουν.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από atrias Εμφάνιση μηνυμάτων
    σιγά μην ήταν τόσο εύκολο να φύγεις από πελάτης για να γλυτώσεις τις χρεώσεις!!
    Μια χαρά κλείνουν online οι λογαριασμοί στην Eurobank. Το έκανα πρόσφατα.

    Για την ακρίβεια, δεν χρειάζεται καν να κάνεις πρώτα μεταφορά του υπόλοιπου ποσού. Σε ρωτάει αυτομάτως που να μεταφέρει τυχόν υπόλοιπο του λογαριασμού που κλείνεις (λογικό και αυτονόητο).

    Αν υπάρχουν συνδικαιούχοι, σε ρωτάει αν είναι οκ (οι συνδικαιούχοι) με το να κλείσεις τον λογαριασμό. Απλή ερώτηση κάνει, δεν σου απαγορεύει να προχωρήσεις με το κλείσιμο.

    Μόνο λογαριασμούς που δημιουργήθηκαν από προθεσμιακή κατάθεση νομίζω δεν μπορείς να κλείσεις.

    Εγώ έκλεισα χωρίς κανένα πρόβλημα έναν παλιό λογαριασμό μισθοδοσίας που είχα και κάτι αποταμιευτικούς.
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  12. #11232
    Εγγραφή
    01-12-2003
    Περιοχή
    Κως
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.356
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΩΣ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    26,5(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια χαρά κλείνουν online οι λογαριασμοί στην Eurobank. Το έκανα πρόσφατα.

    Για την ακρίβεια, δεν χρειάζεται καν να κάνεις πρώτα μεταφορά του υπόλοιπου ποσού. Σε ρωτάει αυτομάτως που να μεταφέρει τυχόν υπόλοιπο του λογαριασμού που κλείνεις (λογικό και αυτονόητο).

    Αν υπάρχουν συνδικαιούχοι, σε ρωτάει αν είναι οκ (οι συνδικαιούχοι) με το να κλείσεις τον λογαριασμό. Απλή ερώτηση κάνει, δεν σου απαγορεύει να προχωρήσεις με το κλείσιμο.

    Μόνο λογαριασμούς που δημιουργήθηκαν από προθεσμιακή κατάθεση νομίζω δεν μπορείς να κλείσεις.

    Εγώ έκλεισα χωρίς κανένα πρόβλημα έναν παλιό λογαριασμό μισθοδοσίας που είχα και κάτι αποταμιευτικούς.
    Σε εμένα δεν λειτουργεί, οπότε είναι άχρηστο. Συνδικαιούχος δεν υπάρχει στον λογαριασμό, όλα τα στοιχεία είναι ενημερωμένα μέχρι και πριν από ένα μήνα με KYC και υπόλοιπο λογαριασμού ακριβώς 0,00€.

  13. #11233
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.461
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiatrou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε εμένα δεν λειτουργεί, οπότε είναι άχρηστο. Συνδικαιούχος δεν υπάρχει στον λογαριασμό, όλα τα στοιχεία είναι ενημερωμένα μέχρι και πριν από ένα μήνα με KYC και υπόλοιπο λογαριασμού ακριβώς 0,00€.
    Πώς γίνεται να μη λειτουργεί σε εσένα, όταν εγώ το έκανα μια χαρά πρόσφατα;

    Δεν σου βγάζει κάποιο σφάλμα;

    Μόλις μπήκα, έτσι από περίεργεια. Ορίστε:

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_20240204_154115.jpeg 
Εμφανίσεις:  33 
Μέγεθος:  75,4 KB 
ID: 253779

    Και αν πατήσεις κλείσιμο λογαριασμού, σου ζητάει να αποσυνδέσεις την κάρτα (αν έχεις συνδεδεμένη με τον λογαριασμό).
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Gentoo : 04-02-24 στις 16:44.
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  14. #11234
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.667
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πώς γίνεται να μη λειτουργεί σε εσένα, όταν εγώ το έκανα μια χαρά πρόσφατα;

    Δεν σου βγάζει κάποιο σφάλμα;

    Μόλις μπήκα, έτσι από περίεργεια. Ορίστε:

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_20240204_154115.jpeg 
Εμφανίσεις:  33 
Μέγεθος:  75,4 KB 
ID: 253779

    Και αν πατήσεις κλείσιμο λογαριασμού, σου ζητάει να αποσυνδέσεις την κάρτα (αν έχεις συνδεδεμένη με τον λογαριασμό).
    Προχώρησες με το κλείσιμο; Αν δεν το προχώρησες τότε μήπως βγάζει κάποιο error στο οριστικό βήμα και δεν το είδες;
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  15. #11235
    Εγγραφή
    01-12-2003
    Περιοχή
    Κως
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.356
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΩΣ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    26,5(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πώς γίνεται να μη λειτουργεί σε εσένα, όταν εγώ το έκανα μια χαρά πρόσφατα;

    Δεν σου βγάζει κάποιο σφάλμα;

    Μόλις μπήκα, έτσι από περίεργεια. Ορίστε:

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_20240204_154115.jpeg 
Εμφανίσεις:  33 
Μέγεθος:  75,4 KB 
ID: 253779

    Και αν πατήσεις κλείσιμο λογαριασμού, σου ζητάει να αποσυνδέσεις την κάρτα (αν έχεις συνδεδεμένη με τον λογαριασμό).
    Μα αυτό δεν έγραψα παραπάνω;
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Image2.jpg 
Εμφανίσεις:  24 
Μέγεθος:  18,3 KB 
ID: 253780

    Κάρτα δεν έχω. Εδώ και 10 χρόνια δεν τον χρησιμοποιώ. Πάτησα ακριβώς εκεί που λέει κλείσιμο λογαριασμού όπως στην εικόνα που έβαλες εσύ, και μου έβγαλε το παράθυρο που παρέθεσα. Επίσης ούτε πάγια εντολή έστω και ανακληθήσα στο παρελθόν δεν υπάρχει, ούτε τίποτα άλλο.

Σελ. 749 από 771 ΠρώτηΠρώτη ... 729739744747748749750751754759769 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας