Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Ποιάς τράπεζας το e-banking χρησιμοποιείτε ;

Ψήφισαν
440. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Alpha Bank

    179 40,68%
  • Εθνική Τράπεζα

    206 46,82%
  • Τράπεζα Πειραιώς

    228 51,82%
  • Attica Bank

    14 3,18%
  • Eurobank

    159 36,14%
  • Άλλη

    26 5,91%
  • Δεν χρησιμοποιώ e-banking

    12 2,73%
Δημοσκόπηση πολλαπλών επιλογών.
Σελ. 726 από 771 ΠρώτηΠρώτη ... 706716721724725726727728731736746 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 10.876-10.890 από 11556

Θέμα: e-banking

  1. #10876
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.668
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Τότε πως είναι ανενεργός, αν μπορείς να κάνεις κινήσεις;

  2. #10877
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.587
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τότε πως είναι ανενεργός, αν μπορείς να κάνεις κινήσεις;
    Πολύ κουλό αλλά όντως έγινε, το δοκίμασα όπως πρότειναν οι προηγούμενοι. Μετέφερα επιτυχώς μικροποσά από και προς αυτούς τους δύο λογαριασμούς.
    Αυτός που κοιτάω τώρα παραμένει ανενεργός και δείχνει τελευταία ημερομηνία συναλλαγής το 2012.
    Θέλω να δω αν αύριο θα έχει ανανεωθεί αυτό το πεδίο ή αν θα συνεχίσει να λέει "τελευταία συναλλαγή το 2012" ενώ ταυτόχρονα στην ίδια σελίδα θα δείχνει κινήσεις τον τρέχοντα μήνα.

  3. #10878
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.695
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολύ κουλό αλλά όντως έγινε, το δοκίμασα όπως πρότειναν οι προηγούμενοι. Μετέφερα επιτυχώς μικροποσά από και προς αυτούς τους δύο λογαριασμούς.
    Αυτός που κοιτάω τώρα παραμένει ανενεργός και δείχνει τελευταία ημερομηνία συναλλαγής το 2012.
    Θέλω να δω αν αύριο θα έχει ανανεωθεί αυτό το πεδίο ή αν θα συνεχίσει να λέει "τελευταία συναλλαγή το 2012" ενώ ταυτόχρονα στην ίδια σελίδα θα δείχνει κινήσεις τον τρέχοντα μήνα.
    Αν μπαίνεις με το ebanking της μητέρας σου, δοκίμασε αύριο μεθαύριο να μεταφέρεις ένα ποσό σε δικό της εννοείται λογαριασμό. Αν είναι και μόνο όνομα (στο νέο λογαριασμό) ακόμα καλύτερα

  4. #10879
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.461
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ερώτηση για προχωρημένους.

    Μια θεία μου από Αυστραλία που έχει 2 λογαριασμούς στην Πειραιώς που έχουν μπει σε καθεστώς ανενεργού, και στους οποίους έχει βάλει συνδικαιούχο τη μητέρα μου, με ρώτησε αν μπορώ αν μπω μέσω του e-banking της μητέρας μου και να δοκιμάσω αν μπορώ να στείλω τα χρήματα προς έναν άλλο λογαριασμό της μητέρας μου.
    Επειδή της ζητούν απίστευτα χαρτιά για να βγάλουν τους λογαριασμούς από το καθεστώς του ανενεργού, θέλει να δει αν μπορούμε απλά να πάρουμε τα χρήματα με αυτόν τον τρόπο. Οι λογαριασμοί έχουν μείνει ανενεργοί για 10-12 χρόνια τώρα και από ο,τι είδα στα 20 χρόνια χάνει τα χρήματα και τα παίρνει το ελληνικό δημόσιο.

    Υπάρχει κάποιο πρόβλημα αν πειραματιστώ με μικροποσά τύπου 5 ευρώ; Τύπου να χτυπήσει καμπανάκι στην τράπεζα και να μας ψάχνουν.
    Επίσης αν τελικά μπορώ να κάνω κινήσεις, θεωρείτε ότι αν αρχίσω να τα τραβάω σε ποσά τύπου 200-300 ευρώ κάθε λίγους μήνες θα χτυπήσει καμπανάκι στην τράπεζα ή στην εφορία;
    Πρόσφατα επανενεργοποίησα ανενεργό λογαριασμό στην Πειραιώς (αν θυμάσαι που τραβιόμουν με το μπλοκάρισμα με το winbank), με μια απλή κατάθεση (20€ αλλά νομίζω και μικρότερο ποσό αρκει) στο γκισέ τους.

    Αν κάποιος συνδικαιούχος είναι Ελλάδα και έχει τη δυνατότητα να πάει σε φυσικό κατάστημά τους, θα μπορέσει να τον ενεργοποιήσει με τον τρόπο που αναφέρω.
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  5. #10880
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.587
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρόσφατα επανενεργοποίησα ανενεργό λογαριασμό στην Πειραιώς (αν θυμάσαι που τραβιόμουν με το μπλοκάρισμα με το winbank), με μια απλή κατάθεση (20€ αλλά νομίζω και μικρότερο ποσό αρκει) στο γκισέ τους.

    Αν κάποιος συνδικαιούχος είναι Ελλάδα και έχει τη δυνατότητα να πάει σε φυσικό κατάστημά τους, θα μπορέσει να τον ενεργοποιήσει με τον τρόπο που αναφέρω.
    Από ο,τι κατάλαβα αυτό είναι η λύση όπως είπε και ο YAziDis, θα πάει η μητέρα μου στην τράπεζα ως συνδικαιούχος και θα τον ενεργοποιήσει.
    Αλλά εν τω μεταξύ τα λεφτά κινούνται ελεύθερα.

  6. #10881
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.668
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από ο,τι κατάλαβα αυτό είναι η λύση όπως είπε και ο YAziDis, θα πάει η μητέρα μου στην τράπεζα ως συνδικαιούχος και θα τον ενεργοποιήσει.
    Αλλά εν τω μεταξύ τα λεφτά κινούνται ελεύθερα.
    Απενεργοποίηση από τα lidl

  7. #10882
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.587
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Επειδή όλο το forum παρακολουθεί με αγωνία τις εξελίξεις στο saga της επανενεργοποίησης από τα Lidl, σήμερα οι λογαριασμοί είναι ενεργοί.
    Δηλαδή αρκούσε να μεταφέρω μερικά λεφτά από και προς για να χάσουν το καθεστώς ανενεργού.
    Ωστόσο εξακολουθούν να δείχνουν λίγο πιο κάτω "ημερομηνία τελευταίας συναλλαγής" το 2012 ο ένας και 2013 ο άλλος.

  8. #10883
    Εγγραφή
    04-09-2003
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    940
    Downloads
    34
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote ADSL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yyy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλύτερα λύσεις τύπου revolut ή και payzy, αντί για προπληρωμένες, που χρεώνουν κάθε "φόρτιση"...
    σ'ευχαριστώ! αυτό ακριβώς έκανα τελικά...

  9. #10884
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Σε δικό μου αδρανή λογαριασμό Εθνικής, πήγα αναγκαστικά σε κατάστημα.....
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  10. #10885
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.587
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε δικό μου αδρανή λογαριασμό Εθνικής, πήγα αναγκαστικά σε κατάστημα.....
    Νομίζω ο αδρανής είναι ένα βήμα πιο μετά.

  11. #10886
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.667
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Για ποια τράπεζα μιλάμε; Η μητέρα μου είχε έναν λογαριασμό στην Πειραιώς, είχε πάει να τον ανοίξει με προοπτική να πάρει κάτι χρήματα επιστρεφόμενα από τον ΟΓΑ αλλά υπήρξε κάποιο κόλλημα και τα πήρε μετά από 2-3 χρόνια. Σε αυτά τα 2-3 χρόνια ο λογαριασμός δεν χρησιμοποιήθηκε καθόλου, και η τράπεζα τον μπλόκαρε εντελώς. Σταμάτησε να λειτουργεί μέχρι και η χρεωστική κάρτα παρότι δεν είχε λήξει (την τοποθετούσα στο ΑΤΜ και την πετούσε έξω με το που έβαζα το pin, δεν με άφηνε καν να μπω στο μενού). Τελικά πήγαμε με την μητέρα για να κάνουμε επικαιροποίηση στοιχείων υποθέτοντας ότι έφταιγε αυτό (από όταν άνοιξε τον λογαριασμό πριν 2-3 χρόνια δεν είχαμε κάνει επικαιροποίηση) και μας είπαν από την Πειραιώς ότι ο λογαριασμός είχε ακινητοποιηθεί. Όταν τους είπαμε να κάνουμε επικαιροποίηση στοιχείων και να τον κάνουμε πάλι ενεργό, μας είπαν ότι δεν γίνεται και ότι έπρεπε να ανοίξουμε άλλον λογαριασμό, παρότι είχαν περάσει μόνο 2-3 χρόνια. Ίσως παίζει ρόλο που δεν είχε καθόλου χρήματα μέσα, αλλά μου φαίνεται περίεργο που τον ακινητοποίησαν μόλις μετά από 2-3 χρόνια μόνο.
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  12. #10887
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.587
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goku Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για ποια τράπεζα μιλάμε; Η μητέρα μου είχε έναν λογαριασμό στην Πειραιώς, είχε πάει να τον ανοίξει με προοπτική να πάρει κάτι χρήματα επιστρεφόμενα από τον ΟΓΑ αλλά υπήρξε κάποιο κόλλημα και τα πήρε μετά από 2-3 χρόνια. Σε αυτά τα 2-3 χρόνια ο λογαριασμός δεν χρησιμοποιήθηκε καθόλου, και η τράπεζα τον μπλόκαρε εντελώς. Σταμάτησε να λειτουργεί μέχρι και η χρεωστική κάρτα παρότι δεν είχε λήξει (την τοποθετούσα στο ΑΤΜ και την πετούσε έξω με το που έβαζα το pin, δεν με άφηνε καν να μπω στο μενού). Τελικά πήγαμε με την μητέρα για να κάνουμε επικαιροποίηση στοιχείων υποθέτοντας ότι έφταιγε αυτό (από όταν άνοιξε τον λογαριασμό πριν 2-3 χρόνια δεν είχαμε κάνει επικαιροποίηση) και μας είπαν από την Πειραιώς ότι ο λογαριασμός είχε ακινητοποιηθεί. Όταν τους είπαμε να κάνουμε επικαιροποίηση στοιχείων και να τον κάνουμε πάλι ενεργό, μας είπαν ότι δεν γίνεται και ότι έπρεπε να ανοίξουμε άλλον λογαριασμό, παρότι είχαν περάσει μόνο 2-3 χρόνια. Ίσως παίζει ρόλο που δεν είχε καθόλου χρήματα μέσα, αλλά μου φαίνεται περίεργο που τον ακινητοποίησαν μόλις μετά από 2-3 χρόνια μόνο.
    Όντως πολύ περίεργο.
    Στην Πειραιώς είναι και οι λογαριασμοί για τους οποίους ρωτούσα.
    Ίσως επειδή η μητέρα μου έχει ήδη ενεργούς λογαριασμούς (δηλαδή αυτό που είπαν στη δική σου να ανοίξει λογαριασμό για να γίνει η δουλειά), να μπόρεσα να κάνω αυτές τις κινήσεις και έτσι να επανενεργοποιηθούν οι 2 λογαριασμοί.

  13. #10888
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.695
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Ο λόγος που σου είπα κάνε μια μεταφορά είναι επειδή έχω έναν αρχαίο δολαριακό λογαριασμό στην Πειραιώς, και έχει μέσα κάτι 200 δολάρια, και κάθε χρόνο μου έρχεται μήνυμα στην winbank ότι για να μην γίνει ανανεργός να γίνει έστω μία μεταφορά είτε από είτε στον λογαριασμό.

  14. #10889
    Εγγραφή
    03-01-2018
    Περιοχή
    22 Acacia Avenue
    Μηνύματα
    2.265
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219936/22000
    ISP
    Vodafone
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    12(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Το ίδιο και εδώ.
    Mono No Aware

  15. #10890
    Εγγραφή
    30-11-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.566
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mb
    ISP
    Vodafone
    Router
    FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    6(dB) / 14(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή όλο το forum παρακολουθεί με αγωνία τις εξελίξεις στο saga της επανενεργοποίησης από τα Lidl, σήμερα οι λογαριασμοί είναι ενεργοί.
    Δηλαδή αρκούσε να μεταφέρω μερικά λεφτά από και προς για να χάσουν το καθεστώς ανενεργού.
    Ωστόσο εξακολουθούν να δείχνουν λίγο πιο κάτω "ημερομηνία τελευταίας συναλλαγής" το 2012 ο ένας και 2013 ο άλλος.
    Ευχαριστο οτι πλεον επανεργοποιουνται καθως παλια δεν γινοταν αυτο. Εεεε σε καποιο release θα φτιαξουν και το bug με το date.

Σελ. 726 από 771 ΠρώτηΠρώτη ... 706716721724725726727728731736746 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας