Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Ποιάς τράπεζας το e-banking χρησιμοποιείτε ;

Ψήφισαν
440. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Alpha Bank

    179 40,68%
  • Εθνική Τράπεζα

    206 46,82%
  • Τράπεζα Πειραιώς

    228 51,82%
  • Attica Bank

    14 3,18%
  • Eurobank

    159 36,14%
  • Άλλη

    26 5,91%
  • Δεν χρησιμοποιώ e-banking

    12 2,73%
Δημοσκόπηση πολλαπλών επιλογών.
Σελ. 748 από 772 ΠρώτηΠρώτη ... 728738743746747748749750753758768 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 11.206-11.220 από 11566

Θέμα: e-banking

  1. #11206
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Εντελως ΧΑΖΗ ΑΠΟΡΙΑ επειδη θα γινει για πρωτη φορα...
    Εαν κανω μεσω e-banking μια αλλαγη στα ορια αναληψης (μετρητων μεσω ΑΤΜ) της χρεωστικης - θα επιδρασει σε ολους τους συνδεδεμενους λογαριασμους? Δεν βλεπω να διαχωριζονται και υποθετω οτι το νεωτερο ποσο δεν θα αφορα μονον τον πρωτευοντα/κυριο.
    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ εκ των προτερων!
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  2. #11207
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    845
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manoulamou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εντελως ΧΑΖΗ ΑΠΟΡΙΑ επειδη θα γινει για πρωτη φορα...
    Εαν κανω μεσω e-banking μια αλλαγη στα ορια αναληψης (μετρητων μεσω ΑΤΜ) της χρεωστικης - θα επιδρασει σε ολους τους συνδεδεμενους λογαριασμους? Δεν βλεπω να διαχωριζονται και υποθετω οτι το νεωτερο ποσο δεν θα αφορα μονον τον πρωτευοντα/κυριο.
    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ εκ των προτερων!
    Η αύξηση του ορίου ανάληψης θα αφορά την χρεωστική κάρτα για την οποία θα αιτηθείς την αύξηση.

  3. #11208
    Εγγραφή
    12-02-2007
    Ηλικία
    71
    Μηνύματα
    1.508
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Αν υπάρχει κάποιο υπολογίσιμο ποσό σε λογαριασμό, αποσύνδεσε τον από την κάρτα.

  4. #11209
    Εγγραφή
    17-10-2021
    Μηνύματα
    8
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    βεβαιωση τηρησης λογαριασμου σε ΕΤΕ, δεν το βρισκω περα απο εκτυπωση iban και statements (μηπως δινουν αυτο μονο)
    θελω να εκτυπωσω βεβαιωση τηρησης λογαριασμου με ονομα και δνση
    ξέρει κανενας

  5. #11210
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.667
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Στην εφαρμογή της Πειραιώς / Winbank για Android, έχει υπόψη κανείς αν υπάρχει επιλογή να αποκρύψουμε λογαριασμούς που δεν θέλουμε; Άτομο έχει έναν λογαριασμό δικό του και επίσης είναι συνδικαιούχος σε 4-5 λογαριασμούς ακόμη (με γονείς, θειούς, παιδιά κλπ), θέλει να τους αποκρύψει και να βλέπει μόνο τον λογαριασμό που είναι εξολοκλήρου δικός του, γίνεται;.
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  6. #11211
    Εγγραφή
    19-03-2007
    Μηνύματα
    1.559
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    OTEnet
    Router
    USR9108
    SNR / Attn
    30(dB) / 28(dB)
    νομίζω αυτό γίνεται από το web banking και θεωρητικά ό,τι ρυθμίσεις εκεί ισχύει και για το mobile app

  7. #11212
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.296
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thanasaras Εμφάνιση μηνυμάτων
    βεβαιωση τηρησης λογαριασμου σε ΕΤΕ, δεν το βρισκω περα απο εκτυπωση iban και statements (μηπως δινουν αυτο μονο)
    θελω να εκτυπωσω βεβαιωση τηρησης λογαριασμου με ονομα και δνση
    ξέρει κανενας
    ibank.nbg.gr > πατάς τον λογαριασμό>αφού φορτώσει πατας το γρανάζι στο IBAN και σου βγάζει βεβαίωση.
    Θαυμάζετε αλλά δεν αγγίζετε

  8. #11213
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.667
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από atrias Εμφάνιση μηνυμάτων
    νομίζω αυτό γίνεται από το web banking και θεωρητικά ό,τι ρυθμίσεις εκεί ισχύει και για το mobile app
    Χμ, δυστυχώς ο χρήστης δεν έχει υπολογιστή, παίζει αποκλειστικά με το smartphone του, αλλά θα το τσεκάρω μήπως βρω κάποια λύση.
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  9. #11214
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.461
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goku Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χμ, δυστυχώς ο χρήστης δεν έχει υπολογιστή, παίζει αποκλειστικά με το smartphone του, αλλά θα το τσεκάρω μήπως βρω κάποια λύση.
    Από browser στο κινητό, σε desktop mode.
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  10. #11215
    Εγγραφή
    05-04-2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    2.582
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΤΡΙΛΟΦΟ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    6(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αντιμετωπίζει κανείς άλλος προβλήματα για πληρωμές μέσω alpha? Άλλες φορές ολοκληρώνεται μια πληρωμή μέσω κάρτας και άλλες όχι.
    ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ Α' ΕΘΝΙΚΗ
    http://slightlymagic.net

  11. #11216
    Εγγραφή
    28-10-2022
    Μηνύματα
    32
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    Ενημερώθηκα σχετικά με το υποχρεωτικό πακέτο Eurobank My Blue Advantage με χρέωση 0,60 € τον μήνα που θα μπει σε όσους έχουν λογαριασμό στην Eurobank που δεν είναι μισθοδοσίας, σύνταξης, που δεν έχουν υπόλοιπο άνω των 10 000, δεν είναι πελάτες personal/private banking ή δεν έχουν το νέο τους μόνο αποταμιευτικό λογαριασμό που δίνει δυνατότητα μόνο για καταθέσεις αναλήψεις μετρητών από κάρτα Circus χωρίς δυνατότητα πληρωμών ούτε καν μεταφορά σε άλλη τράπεζα για να τα κινήσεις εκεί!

    Επειδή εγώ απλά έχω την EUROBANK σαν δεύτερη τράπεζα με ένα μικρό ποσό αναγκαστικά για να μπορώ σε περίπτωση που υπάρξει κάποιο θέμα με την τράπεζα που χρησιμοποιώ την Εθνική π.χ. σε κάποια πληρωμή με κάρτα να έχω άμεση εναλλακτική, μόνη επιλογή μου πλέον είναι να κλείσω τον λογαριασμό καθώς δεν χρειάζομαι πλέον τον λογαριασμό και για κάτι άλλο εκεί. Ίσως να περιμένω μέχρι όντως να χρεωθεί η εν λόγω συνδρομή για να δω τί θα κάνουν και οι άλλες τράπεζες ή μήπως την πάρουν πίσω και μη πάω αλλού τσάμπα, έτσι και αλλιώς η χρεωστική που θα χρεωθώ σε άλλη τράπεζα αργεί λίγο να λήξει ακόμα.

    Το χειρότερο για μένα καθώς επικοινώνησα με την τράπεζα είναι ότι και να αφήσω τον λογαριασμό μηδενικό και να μην ασχοληθώ είναι ότι εάν π.χ. ο λογαριασμός κινηθεί και μπουν λεφτά 10 μήνες μετά δεν θα χρεωθεί μόνο το πακέτο αυτό για 1 μήνα αλλά για όλους τους προηγούμενους δέκα μήνες δηλαδή 10 x 0,60 = 6 € ! Εάν δεν αυξηθεί η χρέωση του φυσικά. Δηλαδή άμα αφήσω τον λογαριασμό και ανενεργό και ξαφνικά χρειαστώ π.χ. 10 χρόνια μετά λογαριασμό στην Eurobank άμα δεν έχω κλείσει εκεί τον λογαριασμό/ούς θα τους χρωστάω και 10 χρόνια συνδρομές! Για να μην πω ότι ίσως να μου ανανεώνουν και την χρεωστική και να πηγαίνει ο λογαριασμός μείων. Μετά σε κατάστημα επί τόπου ούτε μου το επιβεβαίωσαν ούτε μου το αρνήθηκαν και προσπάθησαν να μου το ωραιοποιήσουν και φυσικά μου είπαν να κλείσω ραντεβού.

    Μικρό το κακό και αυτές οι χρεώσεις υπάρχουν ήδη στο εξωτερικό θα πουν ίσως οι περισσότεροι, ΟΚ, εγώ απλά αποφάσισα να πάω μετά από καιρό να ανοίξω λογαριασμό αλλού για δεύτερο, και καλά εγώ αλλά που στέλνω ηλικιωμένους γονείς αφού καταφέρουν να κλείσουν τον λογαριασμό στην Eurobank να πάνε να ανοίξουν μόνοι τους κοινό λογαριασμό; Και επί τόπου λόγω χαρτιών, χωρίς να τους πουλήσουν σαν δήθεν αναγκαστικές ασφάλειες, πακέτα συναλλαγών, αχρείαστα γι’ αυτούς alerts και να μην τους πιέσουν να μεταφέρουν την σύνταξη εκεί; Εθνική έχουν και αυτοί σαν βασικό λογαριασμό. Έχει κανείς πρόσφατη εμπειρία από άνοιγμα λογαριασμού σε κατάστημα Πειραιώς ή Alpha Bank τί να περιμένουν; Εάν τα καταφέρω να πάω μαζί τους θα με αφήσουν να μπω έστω μαζί τους για το άνοιγμα;

    Μεταξύ Πειραιώς και Alpha Bank σκέφτομαι την Πειραιώς γιατί στην Alpha Bank βλέπω ότι πέρα από το ότι χρεώνει για alerts 1€ το μήνα που μάλλον θα τρέχω να απενεργοποιούμε μετά εάν θα γίνεται, θα πρέπει και να αποφύγουν να τους βγάλει και χρεωστική bonus αντί για απλή που έχει συνδρομή και φυσικά δεν ξέρω και τί άλλο θα τους πλασάρουν και στις δύο. Πειραιώς όμως βλέπω από το site για καθημερινές συναλλαγές προτείνει τρεχούμενο λογαριασμό και από ότι θυμάμαι τουλάχιστον οι τρεχούμενοι είχαν χρέωση για διατήρηση λογαριασμού και δεν ξέρω σε τί λογαριασμό θα τους βάλουν και εάν μετά αυτό θα αλλάζει έστω εύκολα μέσα από το e-banking; Και το άλλο ότι στο τρεχούμενο της βλέπω έχει δυνατότητα υπερανάληψης που δεν θα ήθελα να υπάρχει. Από την άλλη και από πολύ παλιά που είχα Πειραιώς που την είχα χρειαστεί και τον έχω κλείσει τον λογαριασμό χρόνια, θυμάμαι ότι στο άνοιγμα πάνω από 10 χρόνια πριν ήταν από τις πρώτες που με ζάλιζαν για extra παροχές και συνδρομές για ασφάλειες κτλ. Επίσης αυτό που θα με ενδιέφερε είναι εάν σε κάποια τράπεζα υπάρχει δυνατότητα να κάνεις login έστω και χωρίς quick login εννοείται από το ίδιο android smartphone στο app της τράπεζας για δύο διαφορετικά e-banking accounts.

    Όποιος έχει κάποια εμπειρία ας πει, εάν και μας βλέπω με έναν λογαριασμό σε ελληνική τράπεζα τουλάχιστον εγώ, οι γονείς ας κρατάνε κανένα 20άρικο πάνω τους για ώρα ανάγκης και εάν δεν τους περνάει η κάρτα σε κανένα σουπερμάρκετ π.χ. ας παρατάνε τα πράγματα και να φεύγουν, πόσες φορές θα γίνει αυτό.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος arxelaos : 03-02-24 στις 14:21.

  12. #11217
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.296
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Δυστυχώς δεν τους φτάνουν οι χρεώσεις SEPA αλλά ρίχνουν και τα 60λεπτα τωρα.
    Θαυμάζετε αλλά δεν αγγίζετε

  13. #11218
    Εγγραφή
    19-03-2007
    Μηνύματα
    1.559
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    OTEnet
    Router
    USR9108
    SNR / Attn
    30(dB) / 28(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από arxelaos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μεταξύ Πειραιώς και Alpha Bank .....
    θεωρώ ότι η Eurobank έκανε απλά την αρχή και θα ακολουθήσουν αργά ή γρήγορα και όλες οι υπόλοιπες (οι συστημικές τουλάχιστον)

    οπότε μην το ψάχνεις και πολύ , τσάμπα θα πάει ο κόπος

  14. #11219
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από arxelaos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενημερώθηκα σχετικά με το υποχρεωτικό πακέτο Eurobank My Blue Advantage με χρέωση 0,60 € τον μήνα που θα μπει σε όσους έχουν λογαριασμό στην Eurobank που δεν είναι μισθοδοσίας, σύνταξης, που δεν έχουν υπόλοιπο άνω των 10 000, δεν είναι πελάτες personal/private banking ή δεν έχουν το νέο τους μόνο αποταμιευτικό λογαριασμό που δίνει δυνατότητα μόνο για καταθέσεις αναλήψεις μετρητών από κάρτα Circus χωρίς δυνατότητα πληρωμών ούτε καν μεταφορά σε άλλη τράπεζα για να τα κινήσεις εκεί!

    Επειδή εγώ απλά έχω την EUROBANK σαν δεύτερη τράπεζα με ένα μικρό ποσό αναγκαστικά για να μπορώ σε περίπτωση που υπάρξει κάποιο θέμα με την τράπεζα που χρησιμοποιώ την Εθνική π.χ. σε κάποια πληρωμή με κάρτα να έχω άμεση εναλλακτική, μόνη επιλογή μου πλέον είναι να κλείσω τον λογαριασμό καθώς δεν χρειάζομαι πλέον τον λογαριασμό και για κάτι άλλο εκεί. Ίσως να περιμένω μέχρι όντως να χρεωθεί η εν λόγω συνδρομή για να δω τί θα κάνουν και οι άλλες τράπεζες ή μήπως την πάρουν πίσω και μη πάω αλλού τσάμπα, έτσι και αλλιώς η χρεωστική που θα χρεωθώ σε άλλη τράπεζα αργεί λίγο να λήξει ακόμα.

    Το χειρότερο για μένα καθώς επικοινώνησα με την τράπεζα είναι ότι και να αφήσω τον λογαριασμό μηδενικό και να μην ασχοληθώ είναι ότι εάν π.χ. ο λογαριασμός κινηθεί και μπουν λεφτά 10 μήνες μετά δεν θα χρεωθεί μόνο το πακέτο αυτό για 1 μήνα αλλά για όλους τους προηγούμενους δέκα μήνες δηλαδή 10 x 0,60 = 6 € ! Εάν δεν αυξηθεί η χρέωση του φυσικά. Δηλαδή άμα αφήσω τον λογαριασμό και ανενεργό και ξαφνικά χρειαστώ π.χ. 10 χρόνια μετά λογαριασμό στην Eurobank άμα δεν έχω κλείσει εκεί τον λογαριασμό/ούς θα τους χρωστάω και 10 χρόνια συνδρομές! Για να μην πω ότι ίσως να μου ανανεώνουν και την χρεωστική και να πηγαίνει ο λογαριασμός μείων. Μετά σε κατάστημα επί τόπου ούτε μου το επιβεβαίωσαν ούτε μου το αρνήθηκαν και προσπάθησαν να μου το ωραιοποιήσουν και φυσικά μου είπαν να κλείσω ραντεβού.

    Μικρό το κακό και αυτές οι χρεώσεις υπάρχουν ήδη στο εξωτερικό θα πουν ίσως οι περισσότεροι, ΟΚ, εγώ απλά αποφάσισα να πάω μετά από καιρό να ανοίξω λογαριασμό αλλού για δεύτερο, και καλά εγώ αλλά που στέλνω ηλικιωμένους γονείς αφού καταφέρουν να κλείσουν τον λογαριασμό στην Eurobank να πάνε να ανοίξουν μόνοι τους κοινό λογαριασμό; Και επί τόπου λόγω χαρτιών, χωρίς να τους πουλήσουν σαν δήθεν αναγκαστικές ασφάλειες, πακέτα συναλλαγών, αχρείαστα γι’ αυτούς alerts και να μην τους πιέσουν να μεταφέρουν την σύνταξη εκεί; Εθνική έχουν και αυτοί σαν βασικό λογαριασμό. Έχει κανείς πρόσφατη εμπειρία από άνοιγμα λογαριασμού σε κατάστημα Πειραιώς ή Alpha Bank τί να περιμένουν; Εάν τα καταφέρω να πάω μαζί τους θα με αφήσουν να μπω έστω μαζί τους για το άνοιγμα;

    Μεταξύ Πειραιώς και Alpha Bank σκέφτομαι την Πειραιώς γιατί στην Alpha Bank βλέπω ότι πέρα από το ότι χρεώνει για alerts 1€ το μήνα που μάλλον θα τρέχω να απενεργοποιούμε μετά εάν θα γίνεται, θα πρέπει και να αποφύγουν να τους βγάλει και χρεωστική bonus αντί για απλή που έχει συνδρομή και φυσικά δεν ξέρω και τί άλλο θα τους πλασάρουν και στις δύο. Πειραιώς όμως βλέπω από το site για καθημερινές συναλλαγές προτείνει τρεχούμενο λογαριασμό και από ότι θυμάμαι τουλάχιστον οι τρεχούμενοι είχαν χρέωση για διατήρηση λογαριασμού και δεν ξέρω σε τί λογαριασμό θα τους βάλουν και εάν μετά αυτό θα αλλάζει έστω εύκολα μέσα από το e-banking; Και το άλλο ότι στο τρεχούμενο της βλέπω έχει δυνατότητα υπερανάληψης που δεν θα ήθελα να υπάρχει. Από την άλλη και από πολύ παλιά που είχα Πειραιώς που την είχα χρειαστεί και τον έχω κλείσει τον λογαριασμό χρόνια, θυμάμαι ότι στο άνοιγμα πάνω από 10 χρόνια πριν ήταν από τις πρώτες που με ζάλιζαν για extra παροχές και συνδρομές για ασφάλειες κτλ. Επίσης αυτό που θα με ενδιέφερε είναι εάν σε κάποια τράπεζα υπάρχει δυνατότητα να κάνεις login έστω και χωρίς quick login εννοείται από το ίδιο android smartphone στο app της τράπεζας για δύο διαφορετικά e-banking accounts.

    Όποιος έχει κάποια εμπειρία ας πει, εάν και μας βλέπω με έναν λογαριασμό σε ελληνική τράπεζα τουλάχιστον εγώ, οι γονείς ας κρατάνε κανένα 20άρικο πάνω τους για ώρα ανάγκης και εάν δεν τους περνάει η κάρτα σε κανένα σουπερμάρκετ π.χ. ας παρατάνε τα πράγματα και να φεύγουν, πόσες φορές θα γίνει αυτό.
    Πιο σωστό είναι το Circus, αλλά το επίσημο όνομά της είναι Cirrus Μερικές άλλες σκέψεις:
    Αρχικά, είμαι πεπεισμένος ότι από τη στιγμή που σου κόβουν τις παροχές του Advantage όταν δεν πληρώσεις, είναι καταχρηστικό και παράνομο να σε χρεώσουν αναδρομικά για υπηρεσία που δεν παρείχαν. Μένει να το δούμε στην πράξη.
    Τα alerts κινήσεων χρεώνονται και στην Alpha, και όλες οι τράπεζες πασχίζουν να σου πουλήσουν με το ζόρι παροχές όπως ασφάλειες, κλπ. Και οι δύο παρέχουν ακόμα αποταμιευτικό λογαριασμό χωρίς χρέωση. Και οι δύο παρέχουν υπερανάληψη σε τρεχούμενο. Σε αυτά δεν θα δεις διαφορά, οπότε διάλεξε με βάση άλλες παραμέτρους: Θέση υποκαταστημάτων, διαθέσιμα είδη καρτών, κλπ.
    Δεν ξέρω τι κάνουν με διπλό login για διαφορετικό χρήστη - αλλά σε κάποια κινητά μπορείς να το κάνεις από αντίστοιχη λειτουργία του κινητού - dual apps.

  15. #11220
    Εγγραφή
    06-11-2006
    Μηνύματα
    873
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz!7530
    Ήμουν της άποψης να τον κρατήσω μηδενικό εις των αιώνα των άπαντα, αλλά τελικά αποφάσισα να απεμπλακώ και απλά να τον κλείσω εντελώς.

    Έχω κλείσει ήδη ραντεβού online και θα πάω την άλλη εβδομάδα.

    Νομιζω ότι το κλείσιμο είναι η καλύτερη "απάντηση".

    Προσωπικά τα Alerts σε Alpha, Εθνική, Πειραιώς είναι δωρεάν ΜΈΣΩ MAIL.

    Όχι όμως για πιστωτικές αλλά μόνο για χρεωστική και κινήσεις λογαριασμού.

    Αν επιθυμείτε sms είναι λογικό να χρεώνονται.
    Το εξοργιστικό είναι ότι στα sms βάζουν μέσα και την δωρεάν υπηρεσία viber!

Σελ. 748 από 772 ΠρώτηΠρώτη ... 728738743746747748749750753758768 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας