Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Ποιάς τράπεζας το e-banking χρησιμοποιείτε ;

Ψήφισαν
440. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Alpha Bank

    179 40,68%
  • Εθνική Τράπεζα

    206 46,82%
  • Τράπεζα Πειραιώς

    228 51,82%
  • Attica Bank

    14 3,18%
  • Eurobank

    159 36,14%
  • Άλλη

    26 5,91%
  • Δεν χρησιμοποιώ e-banking

    12 2,73%
Δημοσκόπηση πολλαπλών επιλογών.
Σελ. 752 από 771 ΠρώτηΠρώτη ... 732742747750751752753754757762 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 11.266-11.280 από 11556

Θέμα: e-banking

  1. #11266
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    845
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MyISLM Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είχα κάνει μια μεταφορά απο Web μέσω Iris απο Αττικα.
    Εχεις web banking απο Attica?

    Τι να σου πω.... Εγώ το έψαχνα επειδή μέσω IRIS δεν πληρώνεις προμήθεια αλλά δεν βρήκα κάτι, είχα κατεβάσει την εφαρμογή του κινητού αλλά την διέγραψα μετά, ούτε βρήκα κάποια επιλογή στο web banking για ενεργοποίηση του IRIS από εκεί όπως έχουνε δηλαδή οι υπόλοιπες τράπεζες.

  2. #11267
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.808
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MyISLM Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είχα κάνει μια μεταφορά απο Web μέσω Iris απο Αττικα.

    Σας τυχαίνει να μην στελνει OTP η Alpha bank στο Viber;

    Είναι η δευτερη φορά που αργούν να φτασουν τα μηνύματα με αποτελεσμα να μην μπορώ να μπώ οταν χρειάζεται
    Λογικά μπορείς να απενεργοποιήσεις το Viber για να πάρεις SMS.

  3. #11268
    Εγγραφή
    22-10-2002
    Περιοχή
    Greece
    Μηνύματα
    1.379
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    84229/9997
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΝΤΕΛΗ
    Router
    ASUS DSL-AC56U
    SNR / Attn
    3.1(dB) / 6.6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από arxelaos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μικρό το κακό και αυτές οι χρεώσεις υπάρχουν ήδη στο εξωτερικό θα πουν ίσως οι περισσότεροι, ΟΚ,
    Εγώ θα πω ότι στο εξωτερικό, όχι μόνο δεν χρεώνουν τον λογαριασμό, αλλά δίνουν και τόκο! Αν δεν σου είναι απαραίτητος ο λογαριασμός, κλείσε τον! Κι αν θέλεις δεύτερο λογαριασμό καλού-κακού φτιάξε στη Revolut, Wise (δίνει τόκους) ή Viva. Με τη Viva θα έχεις τη δυνατότητα να πληρώνεις με κάρτα λογαριασμούς στο ΔΙΑΣ, π.χ. ΔΕΗ, ΕΥΔΑΠ, κλπ). Καταλαβαίνω ότι στους πιο ηλικιωμένους ανρώπους είναι λίγο προχώ η Viva, αλλά με μια βοήθεια νομίζω πως θα τα καταφέρετε. Εκτός κι αν θέλετε να πληρώνετε με μετρητά, οπότε δε θα σε βοηθήσει.

  4. #11269
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.587
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Tony_Ts Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ θα πω ότι στο εξωτερικό, όχι μόνο δεν χρεώνουν τον λογαριασμό, αλλά δίνουν και τόκο! Αν δεν σου είναι απαραίτητος ο λογαριασμός, κλείσε τον! Κι αν θέλεις δεύτερο λογαριασμό καλού-κακού φτιάξε στη Revolut, Wise (δίνει τόκους) ή Viva. Με τη Viva θα έχεις τη δυνατότητα να πληρώνεις με κάρτα λογαριασμούς στο ΔΙΑΣ, π.χ. ΔΕΗ, ΕΥΔΑΠ, κλπ). Καταλαβαίνω ότι στους πιο ηλικιωμένους ανρώπους είναι λίγο προχώ η Viva, αλλά με μια βοήθεια νομίζω πως θα τα καταφέρετε. Εκτός κι αν θέλετε να πληρώνετε με μετρητά, οπότε δε θα σε βοηθήσει.
    Κοίτα, στο εξωτερικό (σε χώρες που ξέρω, μην το πάμε ότι ζήσαμε σε μια χώρα και ξέρουμε τι ισχύει στο εξωτερικό γιατί παντού είναι ίδια) συνηθίζεται τράπεζες με καταστήματα να έχουν μια μηνιαία χρέωση αλλά μετά σου δίνουν δωρεάν ένα κάρο πράγματα που οι ελληνικές χρεώνουν (έκδοση κάρτας, πληρωμές λογαριασμών, μεταφορές χρημάτων και ΦΥΣΙΚΑ δωρεάν εισερχόμενα εμβάσματα).
    Στην Ελλάδα έχουμε άλλο μοντέλο που έχει τα υπέρ του και τα κατά του. Δεν έχεις μηνιαία χρέωση, αλλά πληρώνεις για να πληρώνεις λογαριασμούς, και μπορείς να έχεις δωρεάν μεταφορές αρκεί να έχεις λογαριασμούς σε όλες τις τράπεζες και λεφτά σε όλες - αλλά και τότε πληρώνεις για να συναλλαχθείς με εκτός Ελλάδας).

    Αν το πάνε σε μοντέλο που τους δίνεις ένα μικρό ποσό το μήνα και όλα αυτά που έγραψα είναι δωρεάν, τότε στο τέλος οι περισσότεροι θα βγουν κερδισμένοι, αλλά εννοείται ότι θα κρατήσει ο καθένας στο τέλος μόνο μια τράπεζα και θα κλείσει τους λογαριασμούς του στις άλλες.

  5. #11270
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    845
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοίτα, στο εξωτερικό (σε χώρες που ξέρω, μην το πάμε ότι ζήσαμε σε μια χώρα και ξέρουμε τι ισχύει στο εξωτερικό γιατί παντού είναι ίδια) συνηθίζεται τράπεζες με καταστήματα να έχουν μια μηνιαία χρέωση αλλά μετά σου δίνουν δωρεάν ένα κάρο πράγματα που οι ελληνικές χρεώνουν (έκδοση κάρτας, πληρωμές λογαριασμών, μεταφορές χρημάτων και ΦΥΣΙΚΑ δωρεάν εισερχόμενα εμβάσματα).
    Στην Ελλάδα έχουμε άλλο μοντέλο που έχει τα υπέρ του και τα κατά του. Δεν έχεις μηνιαία χρέωση, αλλά πληρώνεις για να πληρώνεις λογαριασμούς, και μπορείς να έχεις δωρεάν μεταφορές αρκεί να έχεις λογαριασμούς σε όλες τις τράπεζες και λεφτά σε όλες - αλλά και τότε πληρώνεις για να συναλλαχθείς με εκτός Ελλάδας).

    Αν το πάνε σε μοντέλο που τους δίνεις ένα μικρό ποσό το μήνα και όλα αυτά που έγραψα είναι δωρεάν, τότε στο τέλος οι περισσότεροι θα βγουν κερδισμένοι, αλλά εννοείται ότι θα κρατήσει ο καθένας στο τέλος μόνο μια τράπεζα και θα κλείσει τους λογαριασμούς του στις άλλες.
    Σωστα. Μην ξεχνάμε εδώ και τους Έλληνες εργοδότες που θέλουν μόνο συγκεκριμένη τράπεζα για πληρωμές μισθών στους εργαζόμενους, με αποτέλεσμα σχεδόν η μισή Ελλάδα να πρέπει να έχει λογαριασμούς σε όλες τις τράπεζες που υπάρχουν για να μην τρέχουν κάθε φορά που αλλάζουν δουλειά να ανοίγουν και νέο λογαριασμό. Αλλά ναι, αν εφαρμοστεί αυτή η χρέωση θα τους κλείσουμε όλους εκτός από έναν.

  6. #11271
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.001
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοίτα, στο εξωτερικό (σε χώρες που ξέρω, μην το πάμε ότι ζήσαμε σε μια χώρα και ξέρουμε τι ισχύει στο εξωτερικό γιατί παντού είναι ίδια) συνηθίζεται τράπεζες με καταστήματα να έχουν μια μηνιαία χρέωση αλλά μετά σου δίνουν δωρεάν ένα κάρο πράγματα που οι ελληνικές χρεώνουν (έκδοση κάρτας, πληρωμές λογαριασμών, μεταφορές χρημάτων και ΦΥΣΙΚΑ δωρεάν εισερχόμενα εμβάσματα).
    Στην Ελλάδα έχουμε άλλο μοντέλο που έχει τα υπέρ του και τα κατά του. Δεν έχεις μηνιαία χρέωση, αλλά πληρώνεις για να πληρώνεις λογαριασμούς, και μπορείς να έχεις δωρεάν μεταφορές αρκεί να έχεις λογαριασμούς σε όλες τις τράπεζες και λεφτά σε όλες - αλλά και τότε πληρώνεις για να συναλλαχθείς με εκτός Ελλάδας).

    Αν το πάνε σε μοντέλο που τους δίνεις ένα μικρό ποσό το μήνα και όλα αυτά που έγραψα είναι δωρεάν, τότε στο τέλος οι περισσότεροι θα βγουν κερδισμένοι, αλλά εννοείται ότι θα κρατήσει ο καθένας στο τέλος μόνο μια τράπεζα και θα κλείσει τους λογαριασμούς του στις άλλες.
    Το θεμα ειναι οτι πρακτικα δεν σου προσφερουν κατι για τη "συνδρομη" που ζητανε/χρεωνουν το μηνα ή αυτο που προσφερουν ειναι ανευ αξιας ή αστειο.
    Λχ σου λεει 2 ευρω συνδρομη καθε μηνα και σου δινω μεχρι 10 ή 20 sms για alerts (αλλα τα μεηλ τσαμπα ή τα μεηλ τσαμπα μονο για τον τραπεζικο λογαριασμο/χρεωστικη για πιστωτικες χρεωνονται εξτρα), σου δινω μεχρι 10 πληρωμες λογαριασμων (λχ ΔΕΚΟ χωρις τη χρεωση των 0,30 / 0,4 /0,5 οτι χρεωνει ο καθενας), σου δινω καποιες δωρεαν φορτισεις pre-paid μεχρι ενα Α ποσο καθε μηνα και σου δινω ισως και 1 εμβασμα εσωτερικου εξερχομενο/εισερχομενο ανα μηνα χωρις εξοδα εμβασματος. Αντε και καποιες ασφαλιστικες υπηρεσιες τυπου ενα δωρεαν τσεκ απ (βασικο το χρονο).

    Αντιλαμβανομαστε οτι τετοιες "παροχες" ειναι αστειες και κοροιδια οταν λχ τα alert συστηματα και οι sms-ιερες ειναι αποσβεσμενα και δεν κοστιζει πλεον τοσο η συντηρηση τους.
    Αν δεν κανεις πληρωμες ΔΕΚΟ με e-banking αλλα απο το site της καθε εταιρειας ή εχεις παγιες μηδεν εις το πηλικο.

    Τα εμβασματα δεν σε σωζει το ενα δωρεαν καθως βαρανε στο γαμο του καραγκιοζη προμηθειες για εμβασμα επομενης μερας (δεν συζητω τα instant λχ 10-15.000 ευρω που ζητανε κατι 11αρια και 12αρια ευρω).

    Βαλε οτι σε αυτο το μηνιαιο πακετο συνδρομης κανενας δεν περιλαμβανει την ανανεωση καρτας/πλαστικου που ειναι εξτρα ή την ετησια συνδρομη πιστωτικης που αν δεν πιανεις ελαχιστον οριο αγορων δεν σου την αντιλογιζουν.

    Αν το βαλεις κατω και βαλεις 2 ευρω που θα το πανε σιγα σιγα το μηνα ανα λογαριασμο, με αστειες παροχες, επι τους εκατονταδες χιλιαδες λογαριασμους (πλην αποταμιευτικους και δανειακους) μιλαμε για λεφτα απο τον ουρανο χωρις να κανουν απολυτως τιποτα.

    Κατ΄ετος αν δουμε ισολογισμο συστημικης θα δουμε μεγαλα εσοδα απο προμηθειες και αλλα τετοια κερατιατικα.
    Αν βαλουμε και τον τοκο εσοδο απο εκμεταλλευση προθεσμιακων (με γελοια επιτοκια) vis a vis την τοποθετηση των χρηματων των προθεσμιακων απο αυτες σε Εντοκα Γραμματια και Ομολογα Δημοσιου για ιδιον οφελος, καρπωνονται για πλακα ενα 2-2,5-3% επιτοκιακης διαφορας.
    Και ποσα ακομα

    Απλα πεσαμε ολοι σιγα σιγα στην παγιδα των ηλεκτρονικων πληρωμων, των καρτων, των wallets για την επιτευξη του αφορολογητου, την παταξη της φοροδιαφυγης κτλ που τωρα ειμαστε στη ροδα του χαμστερ και δυσκολο να πηδηξεις εξω.
    Αν και αρκετοι ακομα λενε cash is king αρκει να μην σε νοιαζει να εμφανιζεις ηλεκτρονικα αγορες και κινησεις.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Basilhs23_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σωστα. Μην ξεχνάμε εδώ και τους Έλληνες εργοδότες που θέλουν μόνο συγκεκριμένη τράπεζα για πληρωμές μισθών στους εργαζόμενους, με αποτέλεσμα σχεδόν η μισή Ελλάδα να πρέπει να έχει λογαριασμούς σε όλες τις τράπεζες που υπάρχουν για να μην τρέχουν κάθε φορά που αλλάζουν δουλειά να ανοίγουν και νέο λογαριασμό. Αλλά ναι, αν εφαρμοστεί αυτή η χρέωση θα τους κλείσουμε όλους εκτός από έναν.
    Προφανως γιατι σε αντιθεση με το εξωτερικο που ο εργοδοτης σε ρωταει σε ποια τραπεζα εχεις λογαριασμο και θες να σου καταθετω το λογαριασμο, εδω η εταιρεια σου λεει συνεργαζομαι με αυτην αν δεν εχεις τραβα ανοιξε αλλιως δεν θα μπορεις να πληρωνεσαι.
    Γιατι καθε εταιρεια εχει κερδισει κατι για αυτη τη συνεργασια λχ καλυτερο επιτοκιο, καλυτερη προμηθεια, καλυτερο κεφαλαιο κινησης κτλ με ανταλλαγμα να δωσει στην τραπεζα και ολη την σχεση μισθοδοσιας για να αρμεγει η τραπεζα το προσωπικο του εργοδοτη.

  7. #11272
    Εγγραφή
    22-10-2002
    Περιοχή
    Greece
    Μηνύματα
    1.379
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    84229/9997
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΝΤΕΛΗ
    Router
    ASUS DSL-AC56U
    SNR / Attn
    3.1(dB) / 6.6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Οι συστημικές τράπεζες ήταν και παραμένουν κοντόφθαλμες. Βασίζονται στο ότι έχουν ως σύμμαχο (συνένοχο) το κράτος και αλωνίζουν την κοινωνία. Με αυτή την πρακτική κι ΑΝ ΥΠΟΘΕΣΟΥΜΕ πως έχουμε πολίτες κι όχι πρόβατα, προβλέπω πως θα υπάρξει μεγάλη άνοδος στις εναλλακτικές fintech.

    Αν είμαι υπάλληλος που θέλω ΜΙΑ μόνο τράπεζα για να παίρνω τον μισθό μου, χωρίς να κόβο μισθό στην τράπεζα κάθε μήνα, θα πάω στη Viva που δεν έχει χρεώσεις στα εισερχόμενα εμβάσματα, ούτε χρεώσεις διατήρησης λογαριασμού. Όποιος αισθάνεται πιο άνετα, θα πάει και σε Revolut, Wise, N26, κλπ.

    Αν είμαι εργοδότης/εταιρεία και βαρέθηκα να έχω την τράπεζα ως συνέταιρο, θα πάω στη Viva για τα δωρεάν εισερχόμενα εμβάσματα και τις πληρωμές σε δημόσιο, καθώς και στη Wise Business στη Revolut Business κλπ για τοκιζόμενους λογαριασμούς, τις κάρτες πληρωμών και τα δωρεάν εισερχόμενα/εξερχόμενα εμβάσματα, ώστε να πληρώνω τους υπαλλήλους μου σε όποια τράπεζα θέλουν, χωρίς χρεώσεις.

    Το αφορολόγητο «χτίζεται» κανονικά και με τις κάρτες ξένων τραπεζών. Απλά θα πρέπει να το υπολογίζει ο καθένας μόνος του, γιατί δεν προσυμπληρώνεται αυτόματα στο Ε1.

    Η μισθοδοσία σε τράπεζα της Ε.Ε. είναι επίσης σύννομη.

    Λύσεις προς το παρόν υπάρχουν! Πολίτες διατεθειμένοι να διαμαρτυρηθούν υπάρχουν άραγε;

  8. #11273
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.377
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Tony_Ts Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι συστημικές τράπεζες ήταν και παραμένουν κοντόφθαλμες. Βασίζονται στο ότι έχουν ως σύμμαχο (συνένοχο) το κράτος και αλωνίζουν την κοινωνία. Με αυτή την πρακτική κι ΑΝ ΥΠΟΘΕΣΟΥΜΕ πως έχουμε πολίτες κι όχι πρόβατα, προβλέπω πως θα υπάρξει μεγάλη άνοδος στις εναλλακτικές fintech.

    Αν είμαι υπάλληλος που θέλω ΜΙΑ μόνο τράπεζα για να παίρνω τον μισθό μου, χωρίς να κόβο μισθό στην τράπεζα κάθε μήνα, θα πάω στη Viva που δεν έχει χρεώσεις στα εισερχόμενα εμβάσματα, ούτε χρεώσεις διατήρησης λογαριασμού. Όποιος αισθάνεται πιο άνετα, θα πάει και σε Revolut, Wise, N26, κλπ.

    Αν είμαι εργοδότης/εταιρεία και βαρέθηκα να έχω την τράπεζα ως συνέταιρο, θα πάω στη Viva για τα δωρεάν εισερχόμενα εμβάσματα και τις πληρωμές σε δημόσιο, καθώς και στη Wise Business στη Revolut Business κλπ για τοκιζόμενους λογαριασμούς, τις κάρτες πληρωμών και τα δωρεάν εισερχόμενα/εξερχόμενα εμβάσματα, ώστε να πληρώνω τους υπαλλήλους μου σε όποια τράπεζα θέλουν, χωρίς χρεώσεις.

    Το αφορολόγητο «χτίζεται» κανονικά και με τις κάρτες ξένων τραπεζών. Απλά θα πρέπει να το υπολογίζει ο καθένας μόνος του, γιατί δεν προσυμπληρώνεται αυτόματα στο Ε1.

    Η μισθοδοσία σε τράπεζα της Ε.Ε. είναι επίσης σύννομη.

    Λύσεις προς το παρόν υπάρχουν! Πολίτες διατεθειμένοι να διαμαρτυρηθούν υπάρχουν άραγε;
    Κάτι που γίνεται απο εταιρείες στην Κύπρο εδώ και 5-10 χρόνια.
    Πάμε Ελλάδα!
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  9. #11274
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.180
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάτι που γίνεται απο εταιρείες στην Κύπρο εδώ και 5-10 χρόνια.
    Πάμε Ελλάδα!
    Ελλάδα 2.0 σε παρακαλώ, στην Κύπρο έχετε βάλει γκολ? Lol
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  10. #11275
    Εγγραφή
    06-07-2007
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.836
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109990/10990
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Path Level
    Fastpath
    Άνοιξα λογαριασμό τρεχούμενο στην τράπεζα Κύπρου στην Κύπρο. Όλα μέσα από το κινητό και η κάρτα ήρθε σπίτι μου. Δεν πήγα σε κατάστημα.

    Στην πιο απλή μορφή έχεις δυνατότητα για αναλήψεις καταθέσεις από ΑΤΜ,εισερχόμενα εμβασματα και πληρωμών με κάρτα. Για παραπάνω δυνατότητες αγοράζεις συνδρομή. Προσωπικά το θεωρώ έτσι πιο σωστό από το να χρεώνεις μόνο για την κατοχή του λογαριασμού όπως έχει η eurobank.

  11. #11276
    Εγγραφή
    01-06-2014
    Περιοχή
    ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Μηνύματα
    995
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    SNR / Attn
    14(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από EnDLess Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άνοιξα λογαριασμό τρεχούμενο στην τράπεζα Κύπρου στην Κύπρο. Όλα μέσα από το κινητό και η κάρτα ήρθε σπίτι μου. Δεν πήγα σε κατάστημα.

    Στην πιο απλή μορφή έχεις δυνατότητα για αναλήψεις καταθέσεις από ΑΤΜ,εισερχόμενα εμβασματα και πληρωμών με κάρτα. Για παραπάνω δυνατότητες αγοράζεις συνδρομή. Προσωπικά το θεωρώ έτσι πιο σωστό από το να χρεώνεις μόνο για την κατοχή του λογαριασμού όπως έχει η eurobank.
    Στη eurobank στους δωρεάν λογαριασμούς αποταμίευσης ισχύει κανονικά αναλήψεις-καταθέσεις μέσω ATM και τα εισερχόμενα είναι δωρεάν μέχρι 20€(αν θες παραπάνω τα σπας σε 20άρια), πληρωμές δεν γίνονται με την συγκεκριμένη κάρτα είναι cirrus https://www.eurobank.gr/el/retail/pr...sh-card-cirrus

  12. #11277
    Εγγραφή
    28-01-2008
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    2.406
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H-300s
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από user2163 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στη eurobank στους δωρεάν λογαριασμούς αποταμίευσης ισχύει κανονικά αναλήψεις-καταθέσεις μέσω ATM και τα εισερχόμενα είναι δωρεάν μέχρι 20€(αν θες παραπάνω τα σπας σε 20άρια), ...
    Αυτό δεν είναι λύση! Φαντάσου να θες να μεταφέρεις 1000 ή 2000 €!!!!!

  13. #11278
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.667
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από user2163 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στη eurobank στους δωρεάν λογαριασμούς αποταμίευσης ισχύει κανονικά αναλήψεις-καταθέσεις μέσω ATM και τα εισερχόμενα είναι δωρεάν μέχρι 20€(αν θες παραπάνω τα σπας σε 20άρια), πληρωμές δεν γίνονται με την συγκεκριμένη κάρτα είναι cirrus https://www.eurobank.gr/el/retail/pr...sh-card-cirrus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yyy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό δεν είναι λύση! Φαντάσου να θες να μεταφέρεις 1000 ή 2000 €!!!!!
    Το IRIS το χρεώνει; Νομίζω είναι μέχρι 500 ευρώ την ημέρα το όριο. Εγώ στέλνω μεταξύ Εθνικής, Πειραιώς και Alpha χωρίς χρέωση, για την Eurobank δεν ξέρω. Το ποσό μεταφοράς είναι αρκετά μεγαλύτερο οπότε μπορείς να κάνεις λιγότερες μεταφορές, απλώς η κύρια διαφορά είναι το "ανά ημέρα".
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  14. #11279
    Εγγραφή
    28-01-2008
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    2.406
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H-300s
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goku Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το IRIS το χρεώνει; Νομίζω είναι μέχρι 500 ευρώ την ημέρα το όριο. Εγώ στέλνω μεταξύ Εθνικής, Πειραιώς και Alpha χωρίς χρέωση, για την Eurobank δεν ξέρω. Το ποσό μεταφοράς είναι αρκετά μεγαλύτερο οπότε μπορείς να κάνεις λιγότερες μεταφορές, απλώς η κύρια διαφορά είναι το "ανά ημέρα".
    Το IRIS είναι λύση, απλά είναι για 500€/ημέρα.

  15. #11280
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.667
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yyy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το IRIS είναι λύση, απλά είναι για 500€/ημέρα.
    Εγώ σαν 2η λύση, αν και όχι τόσο βολική, αν θέλω να μεταφέρω χρήματα μεταξύ δικών μου λογαριασμών σε διαφορετικές τράπεζες, πάω στο ΑΤΜ της 1ης τράπεζας, κάνω ανάληψη, και μετά πάω στο ΑΤΜ της 2ης τράπεζας και τα κάνω κατάθεση. Αυτό το έκανα τακτικά πριν εμφανιστεί το IRIS όταν ήθελα να μεταφέρω μεγάλα ποσά. Απλώς αν μιλάμε για ποσό 1.000 και άνω Ευρώ ίσως κάποιος να μην νιώθει άνετα να κουβαλάει τόσα χρήματα πάνω του.
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

Σελ. 752 από 771 ΠρώτηΠρώτη ... 732742747750751752753754757762 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας