Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Ποιάς τράπεζας το e-banking χρησιμοποιείτε ;

Ψήφισαν
441. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Alpha Bank

    180 40,82%
  • Εθνική Τράπεζα

    207 46,94%
  • Τράπεζα Πειραιώς

    229 51,93%
  • Attica Bank

    14 3,17%
  • Eurobank

    159 36,05%
  • Άλλη

    26 5,90%
  • Δεν χρησιμοποιώ e-banking

    12 2,72%
Δημοσκόπηση πολλαπλών επιλογών.
Σελ. 169 από 772 ΠρώτηΠρώτη ... 149159164167168169170171174179189 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 2.521-2.535 από 11575

Θέμα: e-banking

  1. #2521
    Εγγραφή
    25-02-2007
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    55
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ISDN
    Ταχύτητα
    micen
    ISP
    micen
    DSLAM
    Wind - ΚΟΖΑΝΗ
    Router
    asus
    Path Level
    Fastpath
    καλησπέρα κ απο εμένα ,μήπως γνωρίζει καποιος να μου πεί πως μπορώ να 'δω αντιγραφα απο της κινήσεις
    της πιστωτικης απο το e-banking της alpha bank, πατάω εκεί που λέει αντιγραφά λογαριασμών κ μου βγάζει
    μονο 3 του 2008,εγώ θέλω να δω τα πιο πρόσφατα αλλά δεν τα βγάζει πουθενά.γνωρίζει κανείς?

  2. #2522
    Εγγραφή
    31-10-2005
    Περιοχή
    Thessaλλλλoniki
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    937
    Downloads
    69
    Uploads
    1
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    19874/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΧΑΡΙΛΑΟΥ
    Router
    Speedtouch 585v6
    SNR / Attn
    7(dB) / 15.5(dB)
    Τις κινήσεις των πιστωτικών τις βλέπω μόνο στο https://www.fdestatements.gr/alpha/

    Και εγώ δεν ξέρω γιατί δεν έχουν βάλει και επιλογή να φαίνονται και μέσω του web-banking
    Τρέξτε να φολντάρετε


    Opera 11 και αφήστε τους άλλους να ακολουθούν...

  3. #2523
    Εγγραφή
    24-11-2006
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    136
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    18366/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    HUAWEI HG530
    SNR / Attn
    12,6(dB) / (dB)
    Μήπως από τότε άλλαξαν οι πιστωτικές σου και ξέχασες να τις δηλώσεις? Σε μένα στο μενού ΚΑΡΤΕΣ-ΔΑΝΕΙΑ / ΚΑΡΤΕΣ / ΑΝΤΙΓΡΑΦΑ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΩΝ τα εμφανίζει κανονικά.

  4. #2524
    Εγγραφή
    25-02-2007
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    55
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ISDN
    Ταχύτητα
    micen
    ISP
    micen
    DSLAM
    Wind - ΚΟΖΑΝΗ
    Router
    asus
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hikesl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μήπως από τότε άλλαξαν οι πιστωτικές σου και ξέχασες να τις δηλώσεις? Σε μένα στο μενού ΚΑΡΤΕΣ-ΔΑΝΕΙΑ / ΚΑΡΤΕΣ / ΑΝΤΙΓΡΑΦΑ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΩΝ τα εμφανίζει κανονικά.


    που τις δηλώνω ? μεσω του site η στην τράπεζα? εχώ αλλάξει αριθμό στην πιστωτική γιαυτό μπορεί να μην μου της βγάζει.
    πάντως στο https://www.fdestatements.gr/alpha/ που έδωσε πιο πάνω ο φίλος panosaoua ,εμφανίζονται κανονικα τα παλιότερα
    αντίγραφα .Ευχαριστώ κ τους 2.

  5. #2525
    Εγγραφή
    24-11-2006
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    136
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    18366/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    HUAWEI HG530
    SNR / Attn
    12,6(dB) / (dB)
    Θα πρέπει να πας από την τράπεζα. Δεν ξέρω αν μπορεί να γίνει και από το τηλέφωνο (Phone banking)

  6. #2526
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Πειραιως winbank, Πεμπτη βραδυ.
    Προσπαθω να παρω ιστορικο εμβασματων, και δεν δινει.
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  error.jpg 
Εμφανίσεις:  1 
Μέγεθος:  16,7 KB 
ID: 118063

    Επισης αν ξερει κανεις, γιατι δεν μπορω να γραψω με ελληνικους χαρακτηρες τις 'πληροφοριες δικαιουχου', παροτι το εμβασμα ειναι σε ελληνικη τραπεζα.....

  7. #2527
    Εγγραφή
    15-03-2005
    Περιοχή
    Χαϊδάρι
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    258
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΙΔΑΡΙ
    Router
    Thomson TG585 v7
    SNR / Attn
    10,5(dB) / 17(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cool11 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πειραιως winbank, Πεμπτη βραδυ.
    Προσπαθω να παρω ιστορικο εμβασματων, και δεν δινει.
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  error.jpg 
Εμφανίσεις:  1 
Μέγεθος:  16,7 KB 
ID: 118063

    Επισης αν ξερει κανεις, γιατι δεν μπορω να γραψω με ελληνικους χαρακτηρες τις 'πληροφοριες δικαιουχου', παροτι το εμβασμα ειναι σε ελληνικη τραπεζα.....
    Δοκίμασες κάποια άλλη ώρα, μήπως εκείνη την στιγμή γινόταν καποια εργασία αναβάθμισης;

    Δεν παίζει ρόλο αν είναι ελληνική τράπεζα, οι εντολές εμβασμάτων ακολουθούν διεθνή πρότυπα (swift, mt messages) που απαγορεύουν την χρηση μη λατινικών γραμμάτων.

  8. #2528
    Εγγραφή
    17-02-2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.599
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10.997 / 109.996
    ISP
    Forthnet
    Router
    TPLink C7 - TG788vn v2
    SNR / Attn
    20,3(dB) / 3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αντιγράφω από το ebanking της Εθνικής:
    !!! Προσοχή !!!

    Σας γνωρίζουμε ότι διεθνώς αναφέρονται κρούσματα υποκλοπής κωδικών και προσπάθειες διενέργειας συναλλαγών μεταφοράς χρημάτων μέσω κακόβουλου λογισμικού (ιού / malware) που εγκαθίσταται σε υπολογιστές πελατών. Ο ιός δεν επιτρέπει στο χρήστη να ολοκληρώσει την είσοδό του στο σύστημα παρά μόνον εάν εισάγει επιπλέον ζητούμενους κωδικούς, οι οποίοι δεν ζητούνται στη συνήθη ροή.

    Σας ενημερώνουμε ότι η Τράπεζα δεν θα σας ζητήσει σε καμία περίπτωση επιβεβαίωση στοιχείων με εισαγωγή ηλεκτρονικού κλειδαρίθμου (i-code) πέραν αυτής που προβλέπεται στο τέλος κάθε εγχρήματης συναλλαγής σας ή στην αλλαγή του κωδικού σας.



    Για την καλύτερη προστασία σας, παρακαλείσθε να έχετε πάντα ενημερωμένο το λογισμικό προστασίας από ιούς / malware.


    Σε περίπτωση «μόλυνσης» του υπολογιστή σας από ιό, μετά τον καθαρισμό του, να αλλάξετε το μυστικό κωδικό σας.
    Guardian angels, lay a bed
    Shed their light on my sleepy head
    I am a threshold yearning to sing
    Down with the the dancers having one last fling
    Here's to the moment when you said, "Hello"
    Come on my spirit are you ready, let's go
    https://www.covidstats.gr

  9. #2529
    Εγγραφή
    28-04-2011
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    31
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παιδιά καλησπέρα... Έχω αυτή τη στιγμή έναν λογαριασμό στην Πειραιώς και έναν στην eurobank...

    Της Πειραιώς τον έχω μόνο για συναλλαγές μέσω Ίντερνετ. Και στην eurobank έχω κανονικά τα λεφτά μου. Χθες που δοκίμασα να κάνω μια μεταφορά απο την eurobank είδα ότι δε λειτουργεί με μακ οπότε σίγουρα πάω για αλλά. Τώρα τι προτείνετε; Μπορώ να ανοίξω έναν λογαριασμό ακόμα στην Πειραιώς και όταν θέλω να κάνω αγορά να τα στέλνω στον άλλο; Ν ανοίξω σε άλλη τράπεζα; Αν ναι πόσες μέρες χρειάζονται για την μεταφορά; Η χρέωση πόση θα είναι;

    Εν ολίγοις προσπαθώ να βρω έναν τροπο για να αποφεύγω τα πήγαινε έλα στις τράπεζες με όσο το δυνατόν μικρότερο κόστος απο τις συναλλαγές μέσω Ίντερνετ. Επίσης οι γονείς μου έχουν λογαριασμό στην εθνική και κάθε μήνα θα γίνεται μια μεταφορά 400 ευρώ σε λογαριασμό μου... Μήπως με συμφέρει να ανοίξω και γω έναν στην εθνική; Εκεί θα είναι δωρεάν; Γενικά η μεταφορά απο τράπεζα σε τράπεζα πόσο χρεώνεται;

    Συγνώμη που ρωτάω τόσα αλλά τώρα αρχίζω να ασχολούμαι με το ´´αθλημά´´

  10. #2530
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.346
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από michkal91 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χθες που δοκίμασα να κάνω μια μεταφορά απο την eurobank είδα ότι δε λειτουργεί με μακ ...
    Λειτουργεί κανονικά με mac, απλά επέλεξε την αποστολή κωδικών μιας χρήσης μέσω SMS αντί την εγκατάσταση πιστοποιητικού.

  11. #2531
    Εγγραφή
    02-05-2011
    Μηνύματα
    207
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από michkal91 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά καλησπέρα... Έχω αυτή τη στιγμή έναν λογαριασμό στην Πειραιώς και έναν στην eurobank...

    Της Πειραιώς τον έχω μόνο για συναλλαγές μέσω Ίντερνετ. Και στην eurobank έχω κανονικά τα λεφτά μου. Χθες που δοκίμασα να κάνω μια μεταφορά απο την eurobank είδα ότι δε λειτουργεί με μακ οπότε σίγουρα πάω για αλλά. Τώρα τι προτείνετε; Μπορώ να ανοίξω έναν λογαριασμό ακόμα στην Πειραιώς και όταν θέλω να κάνω αγορά να τα στέλνω στον άλλο; Ν ανοίξω σε άλλη τράπεζα; Αν ναι πόσες μέρες χρειάζονται για την μεταφορά; Η χρέωση πόση θα είναι;

    Εν ολίγοις προσπαθώ να βρω έναν τροπο για να αποφεύγω τα πήγαινε έλα στις τράπεζες με όσο το δυνατόν μικρότερο κόστος απο τις συναλλαγές μέσω Ίντερνετ. Επίσης οι γονείς μου έχουν λογαριασμό στην εθνική και κάθε μήνα θα γίνεται μια μεταφορά 400 ευρώ σε λογαριασμό μου... Μήπως με συμφέρει να ανοίξω και γω έναν στην εθνική; Εκεί θα είναι δωρεάν; Γενικά η μεταφορά απο τράπεζα σε τράπεζα πόσο χρεώνεται;

    Συγνώμη που ρωτάω τόσα αλλά τώρα αρχίζω να ασχολούμαι με το ´´αθλημά´´
    Στη eurobank για μεταφορά ποσού είτε σε λογαριασμό τρίτου (στην ίδια τράπεζα) είτε σε λογαριασμό άλλης τραπέζης, πρέπει να φτιάξεις ένα πιστοποιητικό. Αυτό το φτιάχνεις καλώντας στο europhone banking και χρειάζεται να έχεις ένα κωδικό sertificate που σου είχαν δώσει μαζί με τους κωδικούς του ίντερνετ όταν τους είχες βγάλει.

    Έχοντας κι εγώ λογαριασμό τόσο στη euro όσο και στην Πειραιώς, δεν καταλαβαίνω γιατί να έχεις τα λεφτά σου στη euro. Η πειραιώς εδώ και αρκετούς μήνες, πλασάρει έναν ιντερνετικό λογαριασμό (τρεχούμενο) με επιτόκιο 5% και μηνιαίο εκτοκισμό. Είναι ό,τι καλύτερο υπάρχει αυτή τη στιγμή για καταθέσεις.

    Στο άλλο που ρωτάς, η Πειραιώς για εξερχόμενο έμβασμα (από πειραιώς σε άλλη τράπεζα) χρεώνει μόλις 0,50€. Η Εθνική χρεώνει 1,50€. Η eurobank δεν ξέρω αλλά κάτι μου λέει ότι χρεώνει περισσότερα (κοντά στο 1,70). Για να αποφεύγεις όλα αυτά, καλύτερα άνοιξε λογαριασμό κι εσύ στην Εθνική ώστε η μεταφορά να είναι άμεση.

  12. #2532
    Εγγραφή
    28-01-2008
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    2.406
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H-300s
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 1comment Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο άλλο που ρωτάς, η Πειραιώς για εξερχόμενο έμβασμα (από πειραιώς σε άλλη τράπεζα) χρεώνει μόλις 0,50€. Η Εθνική χρεώνει 1,50€. Η eurobank δεν ξέρω αλλά κάτι μου λέει ότι χρεώνει περισσότερα (κοντά στο 1,70). Για να αποφεύγεις όλα αυτά, καλύτερα άνοιξε λογαριασμό κι εσύ στην Εθνική ώστε η μεταφορά να είναι άμεση.
    Eurobank: 0,80€ είναι η χρέωση εξερχόμενου εμβάσματος σε άλλη τράπεζα. Εκτός και έχεις δωρεάν συναλλαγές (πρέπει το μέσο μηνιαίο υπόλοιπο να είναι τουλάχιστον 3000€), οπότε είναι δωρεάν!

  13. #2533
    Εγγραφή
    27-10-2008
    Μηνύματα
    40
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 1comment Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στη eurobank για μεταφορά ποσού είτε σε λογαριασμό τρίτου (στην ίδια τράπεζα) είτε σε λογαριασμό άλλης τραπέζης, πρέπει να φτιάξεις ένα πιστοποιητικό. Αυτό το φτιάχνεις καλώντας στο europhone banking και χρειάζεται να έχεις ένα κωδικό sertificate που σου είχαν δώσει μαζί με τους κωδικούς του ίντερνετ όταν τους είχες βγάλει.

    Έχοντας κι εγώ λογαριασμό τόσο στη euro όσο και στην Πειραιώς, δεν καταλαβαίνω γιατί να έχεις τα λεφτά σου στη euro. Η πειραιώς εδώ και αρκετούς μήνες, πλασάρει έναν ιντερνετικό λογαριασμό (τρεχούμενο) με επιτόκιο 5% και μηνιαίο εκτοκισμό. Είναι ό,τι καλύτερο υπάρχει αυτή τη στιγμή για καταθέσεις.

    Στο άλλο που ρωτάς, η Πειραιώς για εξερχόμενο έμβασμα (από πειραιώς σε άλλη τράπεζα) χρεώνει μόλις 0,50€. Η Εθνική χρεώνει 1,50€. Η eurobank δεν ξέρω αλλά κάτι μου λέει ότι χρεώνει περισσότερα (κοντά στο 1,70). Για να αποφεύγεις όλα αυτά, καλύτερα άνοιξε λογαριασμό κι εσύ στην Εθνική ώστε η μεταφορά να είναι άμεση.
    Η ΕΤΕ 0,50
    --------------------
    Nikos

  14. #2534
    Εγγραφή
    02-05-2011
    Μηνύματα
    207
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Οι χρεώσεις που λέτε για eurobank και εθνική, είναι με ένδειξη sha ή our; Στην εθνική επιλέγοντας our χρεώνεσαι 1,50 ενώ επιλέγοντας sha 0,50 αλλά ο λογαρισμός που θα παραλάβει το έμβασμα θα χρεωθεί 1€ οπότε πάλι μιλάμε για 1,50. Δεν νομίζω να κάνω λάθος.

  15. #2535
    Εγγραφή
    30-11-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.568
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mb
    ISP
    Vodafone
    Router
    FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    6(dB) / 14(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 1comment Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι χρεώσεις που λέτε για eurobank και εθνική, είναι με ένδειξη sha ή our; Στην εθνική επιλέγοντας our χρεώνεσαι 1,50 ενώ επιλέγοντας sha 0,50 αλλά ο λογαρισμός που θα παραλάβει το έμβασμα θα χρεωθεί 1€ οπότε πάλι μιλάμε για 1,50. Δεν νομίζω να κάνω λάθος.
    Οταν μιλας για χρεωση εξερχομενου εμβασματος το σωστο ειναι να αναφερεις για sha γιατι απλουστατα η τραπεζα του παραληπτη μπορει να μην χρεωνει το εισερχομενο εμβασμα. Οπως και τα 0,5 που ειπες για την πειραιως ειναι sha.

    ETE 0.5
    Πειραιως 0,5
    Eurobank 0.8
    Alpha 0.8

Σελ. 169 από 772 ΠρώτηΠρώτη ... 149159164167168169170171174179189 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας