Σελ. 13 από 42 ΠρώτηΠρώτη ... 381112131415182333 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 181-195 από 629
  1. #181
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlindG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ το λέω, θα φάμε ξύλο

    Παρεπιπτόντως, θα σου πρότεινα να ενσωματώσεις έναν printer server, packet scheduler, alarm clock, ip spoofer, key logger, trojan remover καθώς και έναν dhcp server για να δίνει ip στο router και για να είναι πλήρες το πακέτο, να βάλεις και ένα module με διαγνωστικά για την κατάσταση του συστήματος (cpu/mb/ram/hdd κτλ)
    Ξέχασες την καφετιερα και φυσικά τη γνωστή μου απαίτηση όλα αυτά να μην παίρνουν πάνω από 2MB μνήμης

  2. #182
    Εγγραφή
    16-08-2003
    Περιοχή
    athens-pefki
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    508
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    6000/1020
    ISP
    Cyta
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ
    Router
    THOMSON ST780
    SNR / Attn
    7(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αρχικά συγχαρητήρια στον δημιουργό.

    Το πρόγραμμα είναι πολύ καλό (και ελληνικό).

    Θα ήθελα να ζητήσω (εάν γίνεται),είτε να αυξηθούν τα όρια στο detected speed, είτε να μπορεί να πατηθεί το κουμπί "use detected speed", γιατί τώρα είναι μόνιμα επιλεγμένο το "by pass detected speed".

    επειδή το πρόγραμμα χρησιμοποιεί το snmp μπορεί να βρει εφαρμογή σε πολλά πράγματα, για παράδειγμα σε μένα βρήκε πανω από 10 Interface που χρησιμοποιώ το snmp για να πέρνω διάφορα στοιχεία....αλλά η max τιμή που δίνει στα όρια είναι περιοριστική.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails adsl_lan_server.jpg  

    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ssotiris : 23-09-06 στις 20:19.

  3. #183
    Εγγραφή
    09-02-2004
    Περιοχή
    ΚΑΛΑΜΑΤΑ
    Μηνύματα
    1.665
    Downloads
    21
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΤΑ
    Router
    Speedport 724
    Στα Administrativetools και στα servises δεν μπορω να βρω το SNMP service .Αναφερεται καπως αλλιως ? Εχω xp pro me sp2
    CPU : i5770K , mobo : Gigabyte Z77 , ram : Corsair 16GB
    GPU : ATI 7950 , Case : HAF932

  4. #184
    Εγγραφή
    27-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    726
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    ~11500/1024
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Thomson SpeedTouch 780WL
    SNR / Attn
    8(dB) / 33.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Takis_Kal Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στα Administrativetools και στα servises δεν μπορω να βρω το SNMP service .Αναφερεται καπως αλλιως ? Εχω xp pro me sp2
    ... μα!! Στον router δεν πρέπει να το ψάξεις;

    χμ ... τώρα που το ξανασκέφτομαι, ίσως στο pc μπορείς να ενεργοποιήσεις snmp για την κάρτα δικτύου σου, αν το επιτρέπει... οπότε, ίσως στις ρυθμίσεις της κάρτας θα βρεις κάτι σχετικό ...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος rdaniel : 23-09-06 στις 21:37.

  5. #185
    Εγγραφή
    09-02-2004
    Περιοχή
    ΚΑΛΑΜΑΤΑ
    Μηνύματα
    1.665
    Downloads
    21
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΤΑ
    Router
    Speedport 724
    Στη σελιδα του εχει οδηγιες πως θα ενεργοποησεις στα Windows κοιταξε το
    CPU : i5770K , mobo : Gigabyte Z77 , ram : Corsair 16GB
    GPU : ATI 7950 , Case : HAF932

  6. #186
    Εγγραφή
    21-06-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.092
    Downloads
    30
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    ~16000/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    Thomson TG585v8
    SNR / Attn
    11.5(dB) / 26(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Τι έγινε? Έχασα το party?

    Γειά χαρά στο (παλιό κλασικό) κοινό μου... και ενα καλωσόρισμα στους νέους φίλους

    Έλειπα εκτός Αθηνών και γι'αυτό δεν μπόρεσα να απαντήσω, αλλά απ'ότι βλέπω μπορείτε και συνεχίζετε την κουβεντούλα και χωρίς εμένα. (καλό αυτό)

    Λοιπόν ας πάρουμε τα πράγματα απο την αρχή.

    Προς parsifal:
    ...Το νόημα του προγράμματος όμως δεν είναι να παίρνει αυτές τις πληροφορίες απευθείας από τον router, με μεγαλύτερη ακρίβεια?... Όταν ξεκίνησε το πρόγραμμα ναί... αυτό ήταν το νόημα. Η δυνατότητά του ήταν μόνο αυτή. Τώρα μπορείς να το χρησιμοποιήσεις με κάθε συσκευή που υποστηρίζει το SNMP (και το PC σου είναι μία απο αυτές) για να ελέγξεις κάθε interface. Πράγματι δεν θα μπορείς να έχεις σαφέστατη εικόνα του τι κατεβάζεις, αλλά τι να κάνουμε. Ούτως η άλλως έχεις ένα router-ακι που δεν υποστηρίζει SNMP. Κάτι είναι κι αυτό που προτείνω.

    Προς BlindG:
    Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια και χαίρομαι που πλέον είναι χρήσιμο το πρόγραμμά μου.
    ...το always on top, μου κάνει πολλά νερά και με τη νέα έκδοση MSN... Όταν δύο εφαρμογές έχουν την επιλογή Always On Top, δεν υπάρχει κάποια που είναι πιο δυνατή, άρα να βάζει την άλλη "απο κάτω". Θα ξανακοιτάξω βέβαια τον κώδικα, αλλά γενικά όσο πιο πολλές εφαρμογές έχεις με το On Top τόσο θα συμπεριφέρονται σαν φυσιολογικά παράθυρα, δηλαδή θα περνάει πότε η μία και πότε η άλλη μπροστά.

    ...1600x1200, μπορείς να διαβάσεις τους αριθμούς στο 50%?... Ναί, μόνο αν χρησιμοποιείς οθόνη με DVI είσοδο και χωρίς το ClearType ενεργοποιημένο. Για την ακρίβεια το έχω τσεκάρει και σε Apple Cinema Display 30'' με ανάλυση 2560 x 1600 με 2πλό DVI (σε Windows περιβάλλον, για να σε προλάβω)

    ...autoscaling... Όλο ιδέες είσαστε ε? Βασικά τι εννοείς με το autoscaling? Να ανεβοκατεβαίνει το γράφημα σαν κατσίκι ανάλογα με το maximum που έχει βρεί? Αν εννοείς αυτό το είχα στο μυαλό μου για το μέλλον, απλά ήθελα να σιγουρευτώ οτι το AdvancedRM παίρνει πάντα και με όλα τα μηχανάκια σωστές τιμές, αλλιώς θα ήταν bug και όχι feature.

    Παρεπιπτόντως, θα σου πρότεινα να ενσωματώσεις έναν printer server, packet scheduler, alarm clock, ip spoofer, key logger, trojan remover καθώς και έναν dhcp server για να δίνει ip στο router και για να είναι πλήρες το πακέτο, να βάλεις και ένα module με διαγνωστικά για την κατάσταση του συστήματος (cpu/mb/ram/hdd κτλ)
    Printer Server, άσχετο με το SNMP, άρα σε άλλο πρόγραμμα.
    Packet Sceduler, θεωρητικά μπορεί να δουλέψει, αλλά πρέπει να ασχοληθώ άλλον ένα χρόνο με το SNMP για να το κάνω να δουλέψει. Αλλά βασικά είσαι σίγουρος οτι το θές? Για σκέψου όλο το δίκτυο να περνάει απο το PC σου.
    Alarm Clock, εύκολο, και ίσως να στέλνει και ένα e-mail με την μέχρι τώρα πορεία του δικτύου. Καλό ε? Θα υλοποιηθεί όμως μόνο μετά το logging.
    IP Spoofer, έχεις κάτι να κρύψεις?
    Key Logger, big brother is watching all of you? Nope, δεν υπάρχει περίπτωση.
    Trojan Remover, άσχετο με το SNMP, άρα σε άλλο πρόγραμμα.
    DHCP Server. Νο f!@#en way. Ήδη έχω φάει τα νιάτα μου να σας πείσω οτι δουλεύει το AdvancedRM σαν Monitor.
    Module με διαγνωστικά για την κατάσταση του συστήματος, ναι αλλά πρέπει να βγάζω ένα για κάθε vendor, που δεν παίζει. Ίσως το κάνω για τα Windows μόνο, ή εαν τελικά βγάλω API του AdvancedRM, όποιο καλό παιδί θέλει ας το κάνει

    Προς George_Prix:
    ...πιασε και ενα bandwidth limiter ανα sensor... Κι εσύ τέκνον Βρούτε?

    Προς yiapap:
    ...επιλογή για προσθήκη custom ταχυτήτων... Προς το παρόν όχι. Έχει άλλα θεματάκια το πρόγραμμα. Μόλις διορθωθούν αυτά τότε θα το κάνω τελείως customizeable.

    ...θα προτιμούσα κάτι μεταξύ 50/75%... I will try αλλά δεν μπορώ να υποσχεθώ τίποτα. Λίγο αργότερα.

    ...Ξέχασες την καφετιερα... Και βέβαια ΔΕΝ την ξέχασα. Έχω ήδη έτοιμο το module του espresso και ετοιμάζω τον γαλλικό

    ...όλα αυτά να μην παίρνουν πάνω από 2MB μνήμης... έχεις θεματάκι με τη μνήμη ε? Λοιπόν απο δω και πέρα όποιος κατεβάζει το AdvancedRM, με ένα screenshot απο το desktop του όπου θα τρέχει το πρόγραμμα, θα μπορεί να πηγαίνει στο Πλαίσιο και να παίρνει ένα kit μνήμης 2Gb δώρο απο μένα
    (μην με κάνετε να το εξηγήσω αναλυτικά, δεν είμαστε Αμερική άλλωστε... do not try this at home, πλάκα είναι)

    Προς ssotiris:
    Καταρχάς σε ευχαριστώ και για τα λόγια αλλά και γιατί φαίνεσαι λογικός (σε σχέση με τους υπόλοιπους)
    ...είτε να αυξηθούν τα όρια στο detected speed, είτε να μπορεί να πατηθεί το κουμπί "use detected speed"... Στην version 1.4.1 που θα είναι σύντομα έτοιμη, αυτή η επιλογή θα είναι ενεργοποιημένη. by default να ξέρεις πως ότι είναι απενεργοποιημένο είναι για future use, όπως και το logging.

    Προς Takis_Kal και rdaniel:
    ...Administrativetools και στα servises δεν μπορω να βρω το SNMP service... Στον router δεν πρέπει να το ψάξεις;... Σωστά, υπάρχουν στην σελίδα του AdvancedRM πληροφορίες για την ενεργοποίηση του SNMP στα Windows. Και one more time, το πρόγραμμα λειτουργεί με κάθε συσκευή που υποστηρίζει SNMP.

    Αυτά τα ολίγα. Τα λέμε.

    EDIT. Για αποφυγή παρεξηγήσεων: σε όλα σχεδόν τα παραπάνω απαντάω με πλάκα. Σε κανένα απολύτως δεν απαντάω με κακία ή με σκοπό να "την πω". Υπάρχουν βέβαια και κάποια requests τα οποία μου αρέσουν κι εμένα και θα τα σκεφτώ να τα υλοποιήσω...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος user9 : 25-09-06 στις 20:02.

  7. #187
    Εγγραφή
    14-01-2005
    Περιοχή
    Σαπίλας και Σκουριάς 38-Ζαχλωρού Καλαβρύτων
    Μηνύματα
    12.889
    Downloads
    21
    Uploads
    3
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    100Τbit fiber
    ISP
    sdikr-net
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ
    Router
    Fuzzy gutsu-gutsu
    SNR / Attn
    112(dB) / 0.9(dB)
    Καταρχήν, ... ρε 'συ, όλες εκείνες τις αρλούμπες περί printer server κτλ, για πλάκα τις έλεγα Προφανώς και δεν τις εννοούσα! Εννοείται οτι προτειμώ τις μικρές optimized εξειδικευμένες εφαρμογές συγκριτικά με αμπλάζικες μεγαλοσουίτες. Απλώς επειδή είχαμε αρχίσει να λέμε και να λέμε.... Είπα να πω και 5 παραπάνω

    Τώρα:
    Always on top:
    Έφερα το παράδειγμα του MSN διότι και αυτό μου κάνει νερά. Δεν το ανέφερα συνδέοντάς το με το ARM. Θεώρησε την αναφορά του (ολίγον) άσχετη και επικεντρώσου στην περιγραφή του προβλήματος (όταν είχα το παράθυρο των options ανοιχτό).


    Για τα 1600x1200:
    Αντί να αγοράσω οθόνη με DVI και να ψάχνω να βρω πως απενεργοποιείται το clear type, δεν είναι πιο εύκολο να μεγαλώσει λίγο το font ?

    Autoscaling: Ναι, με έπιασες στο τι ήθελα να πω. Το εννοούσα όμως και σε συνάρτηση με free-size window δηλαδή, να κάνεις drag'n'drop το μέγεθος του παραθύρου του γραφήματος (και να μην είναι ορισμένα τα μεγέθη).

    Good... Bad... I'm tha guy with tha Gun...
    WAntilles: Ούτε σε όλους έχει αφαιρεθεί με βάναυσο - γκεμπελικό χειρουργείο, το μέρος του εγκεφάλου που συμπαθεί τα Windows.
    Trolling με γεύση παπάγια

  8. #188
    Εγγραφή
    22-08-2006
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.382
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από user9 Εμφάνιση μηνυμάτων

    Προς George_Prix:
    ...πιασε και ενα bandwidth limiter ανα sensor... Κι εσύ τέκνον Βρούτε?
    Αν καταλαβα καλα το πνευμα ολων, ειναι πως απο ενα τελειο προγραμμα δε μπορουμε πλεον να ζητησουμε να γινει καλυτερο, οποτε λεμε τιποτα αστειο για να ενισχυσουμε την ευχαριστηση μας απο την τρεχουσα μορφη του και πως οτιδηποτε αλλη απαιτηση απο αυτο το προγραμμα μονο ως πλακα μπορει να εκληφθει.
    Εγω τουλαχιστον με αυτο το σκεπτικο εγραψα αυτα που εγραψα

  9. #189
    Εγγραφή
    21-06-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.092
    Downloads
    30
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    ~16000/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    Thomson TG585v8
    SNR / Attn
    11.5(dB) / 26(dB)
    Path Level
    Fastpath
    ΧΑΧΑΧΑΧΑ
    Γιατί ψαρώνετε ρε? Ούτως η άλλως και εγώ στα περισσότερα με πλάκα δεν απαντάω?

    Don't worry δεν παρεξηγούμαι τόσο εύκολα όσο φαίνεται και όπως έχετε δει, είναι πάρα πολλά, απο αυτά που μου λέτε τα οποία τα υλοποιώ.

    Στο κάτω κάτω αν έκανα την εφαρμογή αποκλειστικά και μόνο για μένα θα είχε σταματήσει στη version 1.1

    ...δεν είναι πιο εύκολο να μεγαλώσει λίγο το font ?... Δεν είναι κακή ιδέα. Θα το σκεφτώ να έχετε αυτή τη δυνατότητα εσείς. Αλλά όπως είπα θεωρώ πως υπάρχουν κάποια πιο σημαντικά θέματα για τώρα. Μια μικρή υπομονή...

    ...οτιδηποτε αλλη απαιτηση απο αυτο το προγραμμα μονο ως πλακα μπορει να εκληφθει... Βασικά διάβασα και κάποια μου άρεσαν. Πλάκα πλάκα το alarm clock που λέει ο BlindG το γουστάρω σαν ιδέα υλοποιημένο όπως το γράφω εγώ ...

    Αλλά και πάλι το βασικό είναι ΜΗΝ ΨΑΡΩΝΕΤΕ. Κι εγώ την γουστάρω την πλάκα και για πλάκα έχει ξεκινήσει όλο το σκηνικό με το AdvancedRM, άσχετα αν στην πορεία βγήκε κάτι καλό. Βασικά απο την αρχή περίμενα μόνο κράξημο και ούτε έναν να μου πει καλά λόγια. Το βασικό δε, είναι οτι απο το πρώτο κιόλας post δικαιολογούμαι γιατι θεωρούσα οτι το κράξημο θα επικεντρωνόνταν στο οτι έκανα κάτι το οποίο ήδη υπήρχε (RTM του zardoz), γι'αυτό και αμέσως προσπάθησα να αλλάξω τα features (πχ. πολλαπλά sensors)

    EDIT_______________

    Εν τω μεταξύ ήδη δουλεύω το custom size. Για την ακρίβεια μέσα στις ρυθμίσεις θα υπάρχει track bar όπου θα παίρνει τιμές απο 50% έως 200% και θα μπορείτε να το ρυθμίζετε όπως εσείς νομίζετε. Το ίδιο ακριβώς θα ισχύει και με τη διαφάνεια.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος user9 : 25-09-06 στις 18:10.

  10. #190
    Εγγραφή
    27-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    726
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    ~11500/1024
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Thomson SpeedTouch 780WL
    SNR / Attn
    8(dB) / 33.5(dB)
    Δύο ερωτησούλες, συγνώμη αν έχουν εξηγηθεί/απαντηθεί ήδη, αλλά δεν τις έχω δει:

    1) το εικονίδιο του προγράμματος στο tray, έχει δύο στήλες, μια για το upload και μια για το download. Όμως, ενώ το ποσοστό στη στήλη του download απεικονίζεται "λογικά", η διπλανή στήλη του upload δείχνει ποσοστό επί της ίδιας κλίμακας, δηλαδή, εγώ που έχω ταχύτητα 1024/256 και κατεβάζω π.χ. με 90 και ανεβάζω με 20, η κλίμακα και στις δύο στήλες είναι από 0 ως 120. Δεν θα έπρεπε η στήλη του upload να είναι από 0 ως 32 ? (ελπίζω να μην λέω καμμιά πατάτα, αλλά εμένα έτσι τα παρουσιάζει!)

    2) μερικές φορές (αρκετά συχνά θα έλεγα...) όταν αγγίζει το ποντίκι το tray status του προγράμματος, δεν υπάρχει balloon με ένδειξη ταχύτητας, αλλά είτε δεν δείχνει τίποτε είτε αναφέρει error in UL/DL sensor . Χρησιμοποιώ την 1.4 beta , σε ένα Zyxel 660HW, αν αυτό παίζει ρόλο

    κατά τα άλλα, είμαι ευχαριστημένος από το πρόγραμμα, και το χρησιμοποιώ σταθερά τον τελευταίο καιρό. Μπράβο στον user9 για τις προσπάθειές του.

  11. #191
    Εγγραφή
    21-06-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.092
    Downloads
    30
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    ~16000/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    Thomson TG585v8
    SNR / Attn
    11.5(dB) / 26(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Φίλε rdaniel,

    τσέκαρα ξανά τον κώδικα...
    1) το πρόγραμμα έχει ρυθμιστεί να παίρνει σαν download και upload speed αυτές που έχεις ρυθμίσει εσύ στην ειδική φόρμα. Αντίστοιχα εμφανίζει και το γράφημα και το εικονίδιο. Στην νέα beta version που θα ανεβάσω σύντομα υπάρχει και η επιλογή να χρησιμοποιείται η ταχύτητα του interface έτσι όπως δηλώνεται απο το ίδιο το SNMP.

    2) είναι των windows θέμα. Η ρύθμιση που μπορώ να κάνω εγώ είναι αν θα είναι active (που είναι) και το τί θα γράφει, που ακόμα και αν δεν έχει τις νέες τιμές έχει σίγουρα τις παλιές.

    Ελπίζω να βοήθησα.

  12. #192
    Εγγραφή
    16-08-2003
    Περιοχή
    athens-pefki
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    508
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    6000/1020
    ISP
    Cyta
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ
    Router
    THOMSON ST780
    SNR / Attn
    7(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από user9 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε rdaniel,
    . Στην νέα beta version που θα ανεβάσω σύντομα υπάρχει και η επιλογή να χρησιμοποιείται η ταχύτητα του interface έτσι όπως δηλώνεται απο το ίδιο το SNMP.
    .
    Αυτό είναι το καλύτερο όλων και δίνει στο πρόγραμμα μια πιο γενική χρήση.

  13. #193
    Εγγραφή
    21-06-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.092
    Downloads
    30
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    ~16000/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    Thomson TG585v8
    SNR / Attn
    11.5(dB) / 26(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Άκυρο το προηγούμενο post.

    Λοιπόν εδώ είναι η νέα version του προγράμματος η v.1.4 beta 2. Όπως μπορείτε να καταλάβετε η επόμενη είναι η stable Δεν θα προσθέσω κανένα νέο feature εαν δεν σιγουρευτούμε οτι τρέχουν αυτά πολύ καλά. Γι'αυτό παρακαλώ όποιος την δοκιμάζει και παίζει καλά στο μηχάνημά του να μπεί εδώ και να κάνει ένα post.

    Τί νέο υπάρχει?


    Changelog

    Version 1.4 (beta 2)
    + Προστέθηκε η δυνατότητα επιλογής οποιουδήποτε μεγέθους από 50% έως 200%
    + Προστέθηκε η δυνατότητα επιλογής διαφάνειας απο 25 έως 255
    + Μπορεί πλέον να επιλεγεί σαν ταχύτητα η default ταχύτητα του interface
    + Προστέθηκε η επιλογή Bring to Front που περνάει μπροστά απο όλα τα άλλα, τα παράθυρα του AdvancedRM
    * Διορθώθηκε το interface, μετά και τις νέες προσθήκες
    * Δεν μπορεί να επιλεγεί η χρήση της φωτεινής-μεσαίας γραμμής σαν upload maximum εαν το upload και το download έχουν την ίδια τιμή

    Ως επι το πλείστον δηλαδή πράγματα που ο κόσμος ήθελε.

    Αυτά προς το παρόν... περιμένω νέα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος user9 : 27-09-06 στις 16:27.

  14. #194
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ωραία...
    Σε 1600x1200 παίζω 60% size, 153 Opacity
    Αν μπορούσα και να ορίσω άλλο Color για τα νούμερα του Y-Aξονα θα ήταν καλά...
    Δηλαδή... ναι μπορώ να αλλάξω τα Dark Color και Light Color... όμως έτσι αλλάζει και το πλέγμα (grid) αφού τα πρώτα 3 νούμερα στον Y είναι με light color και τα επόμενα 4 (?) με dark.

    Δεν μπορούν οι χαρακτήρες είτε να έχουν το δικό τους χρώμα είτε να είναι όλοι light?

  15. #195
    Εγγραφή
    16-08-2003
    Περιοχή
    athens-pefki
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    508
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    6000/1020
    ISP
    Cyta
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ
    Router
    THOMSON ST780
    SNR / Attn
    7(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Σε μενα η νέα έκδοση δεν λειτουργεί καθόλου.
    Όταν πάω να προσθέσω Interfaces βγάζει ένα μήνυμα is not a valid interger value.

    Τα ίδια Interfaces λειτουργούν κανονικά πχ στο mrtg or cacti.

    Tο πρόγραμμα γενικότερα έγινε πολύ αργό, σαν να το κολλάει κάτι (πατάς να ανοίξει ένα pull down menu και περιμένεις αρκετά,κλπ)

Σελ. 13 από 42 ΠρώτηΠρώτη ... 381112131415182333 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. [Sagem] Router Traffic Monitor 2.70
    Από gkal66 στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-01-08, 00:11
  2. Traffic Monitor + 3com
    Από tphilip στο φόρουμ Broadband Software
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-11-07, 09:22
  3. Remοτε traffic monitor
    Από teris στο φόρουμ Broadband Software
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-09-06, 10:35
  4. 2 traffic monitor ταυτόχρονα?
    Από therock003 στο φόρουμ Alcatel Thomson ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-11-05, 00:06
  5. Monitor Traffic!
    Από oyez στο φόρουμ Broadband Software
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-11-03, 13:59

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας