Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 47
  1. #31
    Εγγραφή
    08-05-2004
    Περιοχή
    Νομός Αττικής
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    21.041
    Downloads
    43
    Uploads
    2
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Arcadyan Speedport Smart
    Εγώ είμαι σχεδόν πάντα με stable εκδόσεις, διότι θέλω την υποστήριξη από αρκετά add-on που χρησιμοποιώ. Προτιμώ τη συμβατότητα, παρά την ταχύτητα. Έτσι κι αλλιώς με τις ADSL το browsing είναι πολύ γρήγορο.
    Προπληρωμένες κάρτες ........... 2 savings 4 safety

    Τι εστί IBAN, BIC, OUR, SHA, BEN;
    "Yesterday is History, Tomorrow a Mystery, Today is a Gift, Thats why it's called the Present."

  2. #32
    Εγγραφή
    14-05-2006
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.844
    Downloads
    42
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    250/40
    ISP
    Vodafone
    Για την ώρα.. χάλια.

    -Σε άσχετες στιγμές δεν εμφανίζει τους σελιδοδείκτες αφού πατήσω το αντίστοιχο κουμπί.

    -Άλλες φορες, τους εμφανίζει αλλά δεν ανοίγει τους φακέλους σελιδοδεικτών. Να φταίει ότι βρίσκεται το εικονίδιο στην δεξιά άκρη της οθόνης και πρέπει να "αναπτύξει" το φάκελο αριστερά; Παλιότερα δεν υπήρχε πρόβλημα...

    -Eπίσης, δε λειτουγρεί η "Μετάβαση μία σελίδα μπροστά/πίσω"

    Στα θετικά, μόνο, είναι η εξάλειψη ενός μικρού κολλήματος κάθε φορά που άνοιγα τον firefox, διότι έτρεχε το webmail notifier add-on.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος tsioy : 12-11-10 στις 15:14.
    Πού θα πάει, πού θα πάει τούτη η ρόδα που κολλάει
    κι όλο στην αρχή γυρνάει
    πού θα πάει θα ξεκολλήσει
    κι ο κόσμος σα σαράβαλο γι'αλλού θα ροβολήσει

  3. #33
    Εγγραφή
    22-09-2007
    Περιοχή
    ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ-ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    3.003
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    USR-LEVEL1-SIEMENS
    SNR / Attn
    11/6(dB) / 11(dB)
    απο 12 του μηνος πηγε για 30 η beta8

  4. #34
    Εγγραφή
    30-06-2010
    Μηνύματα
    526
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Path Level
    Interleaved
    όχι που δεν θα πήγαινε Βάλτε ένα 20ήμερο το λιγότερο για κάθε beta μέχρι την 10η που είπαν ότι θα είναι τελευταία, βάλτε και τις rc κάτι μου λέει ότι θα κυκλοφορήσει ο 4 γύρω στις απόκριες. Απλά μέχρι τότε θα χάσει κι άλλο κόσμο προς chrome (φαινόμενο που συμβαίνει ήδη), γιατί υπάρχει τεράστιο χάσμα ανάμεσα στον ff 3.6 και στους ανταγωνιστές.

  5. #35
    Εγγραφή
    22-05-2007
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    3.194
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Την έβαλα την beta 7 (είναι η πρώτη beta που βάζω) και μπορώ να πω ότι είμαι ευχαριστημένος. Μάλιστα, επειδή κατά καιρούς το ψάχνω, μπορώ να πω ότι είμαι πολύ ευχαριστημένος. Βασικά πλέον το default theme έιναι αρκετά όμορφο, τα tabs με βολεύουν πάρα πολύ που είναι on top, ενώ η ιδέα των App Tabs (pinned) είναι απλά εξαιρετική κατ' εμέ, καθώς είναι 3-4 ιστοσελίδες που είναι σχεδόν πάντα ανοιχτές στον browser μου ούτως ή άλλως (πχ mail) και με τα App Tabs τα έχω πάντα ορατά, αλλά χωρίς να μου πιάνουν το χώρο που χρειάζομαι όταν κάνω browse άλλες ιστοσελίδες που παρουσιάζουν στιγμιαία μεγαλύτερο ενδιαφέρον σε κάποιο session. Πολύ καλή ιδέα! Από ταχύτητα δεν το συζητάω, είναι σαφώς γρηγορότερος από προηγούμενες εκδόσεις του firefox, αν και έχω την αίσθηση ότι υπολείπεται του chromium. Για τον opera δεν το συζητάω καν, απορώ πώς κατάφεραν να χαλάσουν έτσι τον μέχρι πριν 1-2 χρόνια καλύτερο/πληρέστερο browser (επίσης είναι λίγο βλακεία που δεν είναι opensource). So far so good για την αλεπού, την οποία θα την έχω για λίγο καιρό default, μπας και ξεκολλήσω από τον chromium (με τον ff έχω καλύτερο desktop integration, οπότε αν έχω παρόμοια browsing experience θα τον προτιμήσω ). Συμμετείχα και σε όλα τα test που μπορούσα, οπότε αναμένω με αγωνία τις επόμενες beta

    ΥΓ: Η σύγκριση μεταξύ του chromium και του firefox είναι λίγο ιδιάζουσα διότι ο μεν firefox είναι χρόνια στην "αγορά" ενώ ο chromium είναι κατά πολύ νεότερος, ενώ βασίζονται σε διαφορετικές μηχανές. Παρόλα αυτά, η ταχύτητα του chromium και η σταθερότητά του είναι σε αναπάντεχα υψηλά επίπεδα για την ηλικία του! Θα πρέπει οι devs του ff να παραδειγματιστούν από τους αντίστοιχους της google αλλιώς θα συνεχίσουν να χάνουν ποσοστά..
    - How does a linux geek make love??
    - unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep;


    BasketForum

  6. #36
    Εγγραφή
    22-09-2007
    Περιοχή
    ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ-ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    3.003
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    USR-LEVEL1-SIEMENS
    SNR / Attn
    11/6(dB) / 11(dB)
    το 70% αυτων που παραμενουν ff,ειναι τα addons γιατι εκει ειναι μονοδρομος,δεν υπαρχει εναλλακτικη λυση.

  7. #37
    Εγγραφή
    30-06-2010
    Μηνύματα
    526
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Path Level
    Interleaved
    Λίγοι είναι αυτοί που χρησιμοποιούν σπάνια πρόσθετα στον φφ κ δεν μπορούν να τον αποχωριστούν. Για τα πιο συνηθισμένα υπάρχουν και αντίστοιχα εξίσου καλά και στον chrome και όσο περνάει ο καιρός μεγαλώνει η ποικιλία από πρόσθετα και σε αυτόν. Ενας τυπικός χρήστης του φφ πόσα πρόσθετα να έχει? 2-3 βαριά. Οι περισσότεροι έχουνε σκέτο τον φφ.

    Πιστεύω είναι θέμα συνήθειας ο φφ. Μόλις κάποιος βολευτεί με τον chrome και τον συνηθίσει την κάνει με ελαφρά...Απλά ο firefox δεν χάνει κόσμο όπως ο ΙΕ που γκρεμοτσακίζεται, διότι έχει φτιάξει ένα όνομα τόσο καιρό και έχει υποστηρικτές ενώ κερδίζει και καινούριο κόσμο ταυτόχρονα με αυτόν που χάνει, γι αυτό τα ποσοστά του είναι σταθερά με ελαφρή μείωση (όσο αξιόπιστα μπορούν να είναι τα ποσοστά από μετρήσεις)

  8. #38
    Εγγραφή
    08-05-2004
    Περιοχή
    Νομός Αττικής
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    21.041
    Downloads
    43
    Uploads
    2
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Arcadyan Speedport Smart
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xolloth Εμφάνιση μηνυμάτων
    το 70% αυτων που παραμενουν ff,ειναι τα addons γιατι εκει ειναι μονοδρομος,δεν υπαρχει εναλλακτικη λυση.
    Πράγματι είναι πολλοί εκείνοι που δεν αποχωρίζονται το firefox εξαιτίας των add-on. Η ταχύτητα είναι σημαντική, αλλά δεν είναι το παν το να κερδίσεις μερικά msec.
    Προπληρωμένες κάρτες ........... 2 savings 4 safety

    Τι εστί IBAN, BIC, OUR, SHA, BEN;
    "Yesterday is History, Tomorrow a Mystery, Today is a Gift, Thats why it's called the Present."

  9. #39
    Εγγραφή
    22-09-2007
    Περιοχή
    ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ-ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    3.003
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    USR-LEVEL1-SIEMENS
    SNR / Attn
    11/6(dB) / 11(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από internal Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λίγοι είναι αυτοί που χρησιμοποιούν σπάνια πρόσθετα στον φφ κ δεν μπορούν να τον αποχωριστούν. Για τα πιο συνηθισμένα υπάρχουν και αντίστοιχα εξίσου καλά και στον chrome και όσο περνάει ο καιρός μεγαλώνει η ποικιλία από πρόσθετα και σε αυτόν. Ενας τυπικός χρήστης του φφ πόσα πρόσθετα να έχει? 2-3 βαριά. Οι περισσότεροι έχουνε σκέτο τον φφ.

    Πιστεύω είναι θέμα συνήθειας ο φφ. Μόλις κάποιος βολευτεί με τον chrome και τον συνηθίσει την κάνει με ελαφρά...Απλά ο firefox δεν χάνει κόσμο όπως ο ΙΕ που γκρεμοτσακίζεται, διότι έχει φτιάξει ένα όνομα τόσο καιρό και έχει υποστηρικτές ενώ κερδίζει και καινούριο κόσμο ταυτόχρονα με αυτόν που χάνει, γι αυτό τα ποσοστά του είναι σταθερά με ελαφρή μείωση (όσο αξιόπιστα μπορούν να είναι τα ποσοστά από μετρήσεις)
    κοιτα ,εαν εχεις site η blog που το εχεις χτισει και προσαρμοσει με συγκεκριμενα εργαλεια που τα εχει μονο ο ff,παραμενεις μεχρι νεωτερας!

    ΥΓ:για τον φιλο που λεει οτι δεν κρασαρει η beta8,μια απο τα ιδια με το flash.
    κρασαρει στα ιδια sites που κρασαρει και με την beta7[τουλαχιστον σε μενα].

  10. #40
    Εγγραφή
    02-02-2003
    Μηνύματα
    1.291
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    35.000 / 35.000
    ISP
    Nova UNLIMITED 4G
    Router
    Archer MR600 v3
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mozart Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγχαρητήρια στη Mozilla που μετά απο απεγκατάσταση της beta κι επειδή δεν πρόσεξα μου σβησε profiles,bookmarks κτλ και απο την stable,δεν θα τα κατάφερνα ποτέ μόνος μου.

    http://www.mozbackup.org/

    must για τετοιες καταστασεις

    ΨΑΧΝΩ ΚΟΜΙΚΣ DISNEY
    - αν εχετε στειλτε μου μυνημα

  11. #41
    Εγγραφή
    30-06-2010
    Μηνύματα
    526
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xolloth Εμφάνιση μηνυμάτων
    κοιτα ,εαν εχεις site η blog που το εχεις χτισει και προσαρμοσει με συγκεκριμενα εργαλεια που τα εχει μονο ο ff,παραμενεις μεχρι νεωτερας!

    Αυτό είναι που λέω σπάνια add-ons. Ο συνηθισμένος χρήστης θέλει ένα απλο ad block αν ξέρει κιόλας τι είναι αυτό, κάνα θέμα για τον browser, κάποιο που να μετατρέπει/κατεβάζει βίντεο από yt και λοιπά τέτοια πρόσθετα.

    Πάντως μπορεί να έχει κάτι που σε ενδιαφέρει σε σχέση με ανάπτυξη site ετούτο, ρίξε μια ματιά:

    http://sixrevisions.com/tools/chrome...ers-designers/

  12. #42
    Εγγραφή
    22-09-2007
    Περιοχή
    ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ-ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    3.003
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    USR-LEVEL1-SIEMENS
    SNR / Attn
    11/6(dB) / 11(dB)
    μπα,δεν εχει κανενα απο αυτα που χρησιμοποιω.

  13. #43
    Εγγραφή
    12-01-2007
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    823
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    TP-Link Archer VR900
    Μου αρέσει η αφαίρεση του status bar και η ενσωμάτωση της διεύθυνσης προορισμού στην address bar μαζί με την ενσωμάτωση του stop/refresh. Γενικά υπάρχει καλύτερη εκμετάλλευση του χώρου και αυτό είναι καλό. Υπάρχουν ζητήματα βέβαια όπως η αφαίρεση του εικονιδίου για τα RSS από εκεί για κάποιο λόγο.

    Γενικά εγώ δεν είχα πολλά προβλήματα με το rendering ή τις γραμματοσειρές μετά την beta 6. Και σχετικά λίγα κρασαρίσματα αλλά αυτό μπορεί να οφείλεται και στο noscript καθώς μπλοκάρω σχεδόν πάντα τα offsite scripts.
    CPU: AMD Ryzen 1700, Mobo: MSI B350 Gaming Pro Carbon, Memory: 16GB G.Skill DDR4 3200 C14, GPU: MSI 1050Ti, Storage: Samsung 970 Evo NVME 250 GB, Samsung 850 Evo SSD (250GB+500GB), PSU: Corsair RM 650X, UPS: APC Back-UPS RS 1200 LCD, Monitor: LG 22MP68VQ-P, Case: Corsair 460X

  14. #44
    Εγγραφή
    23-06-2010
    Περιοχή
    Ανω Τούμπα - Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    356
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    19773kbps/1021kbps
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    NetGear DGN2200
    SNR / Attn
    0.6(dB) / 29.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Mια αποτυχία και μισή ο beta, όλο bugs, κολλήματα...

    Δεν έχω δεί πιο χάλια εκδόσεις beta.... Και για αυτό γύρισα στον 3.6.12 και επίσης χρησιμοποιώ τον IE9 αν και beta δεν είναι σε επίπεδο να κρασάρει και να κολάει με το παραμικρό... Είναι μια αξιόλογη beta έκδοση και όχι ένα πρόγραμα μισοχαλασμένο ήδη από την εγκατάσταση.

  15. #45
    Εγγραφή
    03-11-2005
    Περιοχή
    Belfast, UK
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.256
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    78Mbps/19Mbps
    ISP
    Plusnet
    Router
    Plusnet Hub One
    Κι εμένα δε μου είχαν αφήσει τις καλύτερες εντυπώσεις οι επίσημες beta μέχρι την 6 (την 7η δεν τη δοκίμασα καθόλου). Αλλά εδώ και 2 εβδομάδες που χρησιμοποιώ nightly Windows build κομπλέ με το update όποτε βγαίνει, σε 3 διαφορετικά συστήματα (XP Pro, XP Home, 7 Pro) είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος από τη συμπεριφορά του.
    QSpeedTest - Crossplatform γραφικό tool σε C++ και Qt4 για μέτρηση ping, packet loss και ταχύτητας download της Internet πρόσβασής μας - Download@SourceForge - Thread συζήτησης - Thread δημοσίευσης αποτελεσμάτων

Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 41
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-10-10, 18:28
  2. Μηνύματα: 119
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-07-10, 19:12
  3. Μozilla: Κυκλοφόρησε η beta 1 έκδοση του Firefox 3.6
    Από nm96027 στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 186
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-01-10, 12:58
  4. Κυκλοφόρησε η έκδοση 3.5 beta του Firefox
    Από nm96027 στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 45
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-05-09, 19:53

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας