Εμφάνιση 1-6 από 6
  1. #1
    Εγγραφή
    20-04-2003
    Μηνύματα
    648
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    Smile
    Στο πλαίσιο της πτυχιακής εργασίας μου με τίτλο "Ηλεκτρονικό Εμπόριο: Tα βασικά του στοιχεία και οι προοπτικές ανάπτυξής του στην Ελλάδα", ζητήθηκε η δημιουργία και συμπλήρωση ενός ερωτηματολογίου προκειμένου να συγκεντρωθούν στοιχεία σχετικά με την απόψεις των Ελλήνων για το Ηλ. Εμπόριο, και να εξαχθούν χρήσιμα συμπεράσματα.

    Θα παρακαλούσα όποιον επιθυμεί και θέλει να βοηθήσει να κατεβάσει το αρχείο από το σύνδεσμο που παραθέτω, και αφού το συμπληρώσει να το στείλει στην ηλεκτρονική διεύθυνση που αναφέρεται στην πρώτη σελίδα του ερωτηματολογίου.

    Το αρχείο είναι μόνο 130KB, ενώ για την συμπλήρωση του ερωτηματολογίου θα χρειαστείτε λιγότερο από 5' του χρόνου σας.

    Το ερωτηματολόγιο μπορείτε να το βρείτε στη διεύθυνση

    http://homepages.pathfinder.gr/eicra...thn_ellada.doc
    ή εναλλακτικά στη διεύθυνση http://rapidshare.de/files/29418972/...thn_ellada.doc

    Ο στόχος είναι η συγκέντρωση τουλάχιστον 150 απαντήσεων και η βοήθειά σας είναι πολύτιμη.

    Ευχαριστώ για το χρόνο σας εκ των προτέρων.

    Εάν κριθεί σκόπιμο ας μεταφερθεί το θέμα σε κάποια κατηγορία που θα ταίριαζε καλύτερα.

    Υ.Γ. Εάν έχετε κάποιο ερώτημα, ή πρόβλημα μπορείτε να μου στείλετε pm. Εφόσον συγκεντρωθεί ο απαιτούμενος αριθμός απαντήσεων, θα σας ενημερώσω σε αυτό το θέμα.

  2. #2
    Εγγραφή
    02-04-2003
    Περιοχή
    Αθήνα - Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    84
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500000/50000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Fritzbox
    Θα σου πρότεινα να ανεβάσεις το ερωτηματολόγιό σου σε web σελίδα του στυλ www.surveymonkey.com. Θα είναι πολύ πιο εύκολο και βολικό για να το απαντήσει ο κόσμος.

    Τώρα χρειάζεται Antivirus + Word + Email client για να το κατεβάσω, να το απαντήσω και να στο στείλω.

    Φιλικά,

    Δημήτρης

  3. #3
    Εγγραφή
    20-04-2003
    Μηνύματα
    648
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    Πολύ καλή η σελίδα που αναφέρεις...

    Εννοείται ότι δεν έχει ιο το αρχείο που έχω δώσει , ενώ μπορείτε να το στείλετε και από online mail.

    Μέχρι στιγμής έχουν συγκεντρωθεί 19 απαντήσεις χρειάζονται ακόμη 131.

  4. #4
    Εγγραφή
    20-04-2003
    Μηνύματα
    648
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    Up up up

  5. #5
    Εγγραφή
    03-04-2006
    Μηνύματα
    264
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    Forthnet
    SNR / Attn
    6(dB) / 17(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ndan_gr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο πλαίσιο της πτυχιακής εργασίας μου με τίτλο "Ηλεκτρονικό Εμπόριο: Tα βασικά του στοιχεία και οι προοπτικές ανάπτυξής του στην Ελλάδα", ζητήθηκε η δημιουργία και συμπλήρωση ενός ερωτηματολογίου προκειμένου να συγκεντρωθούν στοιχεία σχετικά με την απόψεις των Ελλήνων για το Ηλ. Εμπόριο, και να εξαχθούν χρήσιμα συμπεράσματα.

    Θα παρακαλούσα όποιον επιθυμεί και θέλει να βοηθήσει να κατεβάσει το αρχείο από το σύνδεσμο που παραθέτω, και αφού το συμπληρώσει να το στείλει στην ηλεκτρονική διεύθυνση που αναφέρεται στην πρώτη σελίδα του ερωτηματολογίου.

    Το αρχείο είναι μόνο 130KB, ενώ για την συμπλήρωση του ερωτηματολογίου θα χρειαστείτε λιγότερο από 5' του χρόνου σας.

    Το ερωτηματολόγιο μπορείτε να το βρείτε στη διεύθυνση

    http://homepages.pathfinder.gr/eicra...thn_ellada.doc
    ή εναλλακτικά στη διεύθυνση http://rapidshare.de/files/29418972/...thn_ellada.doc

    Ο στόχος είναι η συγκέντρωση τουλάχιστον 150 απαντήσεων και η βοήθειά σας είναι πολύτιμη.

    Ευχαριστώ για το χρόνο σας εκ των προτέρων.

    Εάν κριθεί σκόπιμο ας μεταφερθεί το θέμα σε κάποια κατηγορία που θα ταίριαζε καλύτερα.

    Υ.Γ. Εάν έχετε κάποιο ερώτημα, ή πρόβλημα μπορείτε να μου στείλετε pm. Εφόσον συγκεντρωθεί ο απαιτούμενος αριθμός απαντήσεων, θα σας ενημερώσω σε αυτό το θέμα.
    Δεν είναι σωστό που μας προσδιορίζεις εκ των προτέρων το (μικρό) χρόνο συμπλήρωσης του ερωτηματολογίου (5'), για να πείσεις να το συμπληρώσουν. Μπορεί κάποιος να θέλει πιο πολύ χρόνο να το συμπληρώσει και αν διαπιστώσει ότι είναι παραπάνω απο 5' (κανα μισάωρο δηλαδή) να τσαντιστεί και να μη στο στείλει.

    Ακόμα δεν αναφέρεις πουθενά ποιο είναι το τμήμα σου και το Πανεπιστήμιο. Για πιο λόγο να συμπληρώσω ένα ανώνυμο ερωτηματολόγιο και με ανώνυμο πανεπιστήμιο ή ΤΕΙ ή δεν ξέρω τι και να το στείλω σε ένα ανώνυμο GMAIL γνωστοποιώντας το email μου!
    Τα λέω σαν συμβουλές, για να διαπιστώσεις πως γίνονται σωστά οι έρευνες με ερωτηματολόγια.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος PiFd : 23-08-06 στις 12:48.

  6. #6
    Εγγραφή
    20-04-2003
    Μηνύματα
    648
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    Οκ ας ενημερώσω και για όσα αναφέρεις.

    Ο χρόνος που χρειάζεται κάποιος για να το συμπληρώσει φυσικά και είναι υποκειμενικός, άλλος μπορεί να θέλεις 2' και άλλος 10', συνολικά το ερωτηματολόγιο είναι 2 σελίδες γι αυτό και ανέφερα έναν μέσο όρο, άλλωστε υπάρχουν άλλα ερωτηματολόγια απο εταιρείες με ατελείωτες ερωτήσεις που στο τέλος βαριέσαι να απαντήσεις.

    Αν κάποιος βαρεθεί ας μην το στείλει.

    Η σχολή είναι το Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα του ΤΕΙ Χαλκίδας, και δεν ήθελα να αναφέρω το όνομά μου για να μην συσχετισθεί με το username σε όσα site έχω ζητήσει βοήθεια για την έρευνα.

    Σε καμία περίπτωση δεν συλλέγονται προσωπικές πληροφορίες, όπως έχω αναφέρει στην 1η σελίδα του ερωτηματολογίου, και όποιος δεν επιθυμεί να χρησιμοποιήσει το επίσημο λογαριασμό e-mail του μπορεί να το ανεβάσει σε κάποιο site όπως το rapidshare, να μου το στείλει με pm συμπληρωμένο ή ακόμα και να στείλει με απλό pm τις απαντήσεις κωδικοποιημένα, απλά με οποιονδήποτε άλλο τρόπο δεν έχω τη δυνατότητα να καταμετρώ τις απαντήσεις.

    Τέλος ήθελα να αναφέρω ότι χρειάζονται ακόμη 40 απαντήσεις περίπου, για να φτάσω τουλάχιστον τις 100, όποιος μπορεί και θέλει ας βοηθήσει.

Παρόμοια Θέματα

  1. Ερωτηματολόγιο για τα CMS.
    Από sminas στο φόρουμ Web authoring, development & web design
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-09-08, 14:11
  2. Ηλεκτρονικό εμπόριο
    Από 8anos στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-04-07, 16:29
  3. ερωτηματολόγιο για συμπλήρωση
    Από fotopoulos2007 στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-11-06, 15:56
  4. Κερδίζει έδαφος το ηλεκτρονικό εμπόριο
    Από aesir στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-01-06, 12:52
  5. Ερωτηματολογιο για τη γιαννουλα
    Από antoniost στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 53
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-08-04, 12:58

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας