Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 23
  1. #1
    Εγγραφή
    06-02-2008
    Μηνύματα
    505
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ HOL Full
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
    Router
    NetFaster IAD
    SNR / Attn
    20(dB) / 21(dB)
    Καλησπέρα σε όλο το forum,
    Ανοίγω αυτό το νήμα απλά και μόνο για να εκφράσω την αγανάκτησή μου για την ύπαρξη ιστοσελίδων που απαιτούν εν έτει 2010 "Ιnternet Explorer 6 or above"...
    Εξηγούμαι για να μην παρεξηγούμαι: Αν και χρήστης σχεδόν αποκλειστικά Firefox δεν έχω πρόβλημα με τον IE (ειδικά ο 9 τα σπάει..), ωστόσο πριν από λίγο έπεσα πάνω στο site του Μεγάρου Μουσικής www.megaron.gr που μου εμφάνισε το παραπάνω μηνυματάκι..Το αγνόησα πάτησα skip intro και απλά μέσω firefox δεν έγινε κανένα μα κανένα rendering! Λέω δεν είναι δυνατόν και δοκιμάζω με Opera.Αποτέλεσμα το ίδιο...Δεν έκατσα πολύ για να βρω το workaround και περιττό να πω ότι με ΙΕ9 τα πάντα παίζουν άψογα. Αίσχος και πάλι αίσχος Και οκ στο γραφείο έχω windows 7 και ας πούμε όλα μελι-γάλα, στο pc του σπιτιού που δουλεύω αποκλειστικά Fedora τι γίνεται? Μάλλον χάνω το δικαίωμα να κλείσω ηλεκτρονικά τα εισητήρια που θέλω...Αυτά τα ολίγα,και όποιος έχει παρόμοιες χαρωπές εμπειρίες απο το ελληνικό net ευχαρίστως να τις ακούσουμε
    System: CPU AMD FX-8300, 16G RAM, Mobo: Asrock 970 Extreme 3,GPU:XFX RX460, OS:Fedora 28 64bit

  2. #2
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.308
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Καταλαβαίνω την αγανάκτησή σου με το συγκεκριμένο site. Είναι πανάθλιο και σαν site και για το γεγονός ότι παίζει μόνο με IE. Άσε που κάποιος επιτήδειος πρέπει να τα πήρε χοντρά για να το φτιάξει, αλλά όσο υπάρχουν κορόιδα...

    Επί του θέματος, αν θες εισιτήρια, το https://webtics.megaron.gr/el/ παίζει και με firefox (αγόρασα την προηγούμενη εβδομάδα).
    hnesne

  3. #3
    Εγγραφή
    03-07-2008
    Μηνύματα
    194
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΦΝΗ
    Mathcore, συμμερίζομαι ἀπολύτως τὴν ἀγανάκτησή σου! Συμφωνῶ ἐπίσης μὲ ἀρκετὲς ἀπὸ τὶς ἐπισημάνσεις τοῦ jap, οἱ ὁποῖες δὲν ἀπέχουν καὶ πολὺ ἀπὸ τὴν πραγματικότητα (ὁ Ο.Μ.Μ.Α. ἔχει ἀποκλειστικὴ συνεργασία μὲ τὴν Microsoft, περίπου ὅπως καὶ τὸ ἑλληνικὸ δημόσιο...).

    Παρ' ὅλα αὐτά, ἐγὼ ἐπισκέπτομαι τακτικὰ καὶ ἀπροβλημάτιστα τὴν ἐν λόγῳ ἰστοσελίδα μέσῳ τοῦ Firefox, ἐνεργοποιῶντας τὸ πρόσθετο IE Tab Plus. Τὸ συνιστῶ ὡς ἁπλούστατη καὶ ἰδιαιτέρως ἀποτελεσματικὴ λύση γιὰ τὴν ἀντιμετώπιση τέτοιων δυσάρεστων καταστάσεων!

  4. #4
    Εγγραφή
    06-02-2008
    Μηνύματα
    505
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ HOL Full
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
    Router
    NetFaster IAD
    SNR / Attn
    20(dB) / 21(dB)
    @ jap: Ευχαριστώ πολύ για το link!

    @ Musikwissenschaftler : To ΙΕ tab plus δεν το έχω δοκιμάσει και ίσως του ρίξω μια ματιά.

    Το ζήτημα πάντως παραμένει..Αποκλειστική συνεργασία του ΟΜΜΑ με την microsfot, αποικιοκρατικού χαρακτήρα δηλαδή πρακτικές και κυρίως αντι-τεχνολογικές.
    System: CPU AMD FX-8300, 16G RAM, Mobo: Asrock 970 Extreme 3,GPU:XFX RX460, OS:Fedora 28 64bit

  5. #5
    Εγγραφή
    21-03-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    9.890
    Downloads
    8
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    VMG8623-T50B & Debian
    Αν η σελίδα σαν κατασκευή όντως έχει να ανανεωθεί από το 1999, τότε αυτό είναι το κύριο πρόβλημα. Τα «best viewed with» και οι πιξελιασμένες, φιλικές προς τις συνδέσεις dial-up εικόνες πήγαιναν σύννεφο τότε. Μάλλον πρόκειται περισσότερο για αδιαφορία παρά για κακή πρόθεση.

    Ας ελπίσουμε, αν και όταν ανανεωθεί, να μην είναι τίγκα στα ανούσια Flash, Silverlight και παρόμοια τερτίπια της σημερινής εποχής

    Το μενού μου θυμίζει template του NetObjects Fusion. Καλά θυμάμαι;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Simpleton : 19-11-10 στις 18:21.
    - Κάνετε τη δουλειά σας γρήγορα, αξιόπιστα, με ασφάλεια, χωρίς τεχνητούς περιορισμούς και δωρεάν με το Linux.
    - Οι δίσκοι χαλάνε! Σκεφτείτε τα αρχεία σας πριν την πατήσετε. Κάνετε τακτικά backup.

  6. #6
    Εγγραφή
    02-12-2007
    Μηνύματα
    330
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Wind Full
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Wind
    πλάκα έχουν εκεί στο μέγαρο. αυτή εδώ καλύτερη είναι

  7. #7
    Εγγραφή
    13-08-2007
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    1.352
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Cyta Hellas
    Ταχύτητα
    14036/1020
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΨΥΧΙΚΟ
    Router
    Ζαντολάστιχο
    SNR / Attn
    5,5(dB) / 31,8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εδώ τους πήρε 3 χρόνια να ενημερώσουν το site τους με το πλάνο της αίθουσας Τριάντη και άλλα 10 να στήσουν σύστημα οnline πωλήσεων, στον ΙΕ θα κολλήσουμε?!?

    Παρεμπιπτόντως, είχα στείλει κάποτε email στον webmaster τους, αλλά δε μπήκε ποτέ στον κόπο να μου απαντήσει...

  8. #8
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.308
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 3lbereth Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εδώ τους πήρε 3 χρόνια να ενημερώσουν το site τους με το πλάνο της αίθουσας Τριάντη και άλλα 10 να στήσουν σύστημα οnline πωλήσεων, στον ΙΕ θα κολλήσουμε?!?
    Ώπα, ώπα, αυτό το έψαχνα κι εγώ προχτές και δεν το βρήκα πουθενά, πού είναι;
    hnesne

  9. #9
    Εγγραφή
    09-09-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Άνω Πατήσια
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    621
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Τι διαμάντι είναι τούτο! Απομεινάρι της προ-περασμένης δεκαετίας, μουσειακό κομμάτι! 1999!! Την ερχόμενη τετάρτη ραντεβού στο webtrash.gr

  10. #10
    Εγγραφή
    03-07-2008
    Μηνύματα
    194
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΦΝΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thePrince Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι διαμάντι είναι τούτο! Απομεινάρι της προ-περασμένης δεκαετίας, μουσειακό κομμάτι! 1999!! Την ερχόμενη τετάρτη ραντεβού στο webtrash.gr
    Σὲ βρίσκω λίγο ἀνυπόμονο, φίλε Πρίγκηπα! Τὴν πρώτη δεκαετία τοῦ 21ου αἰῶνος διανύουμε ἀκόμα. Ραντεβοῦ μὲ τὴν δεύτερη σὲ 42 ἡμέρες!

  11. #11
    Εγγραφή
    11-12-2005
    Περιοχή
    @ground
    Μηνύματα
    842
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    879 / 11.997
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - Ν.ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ
    Router
    Thomson Speedtouch 780(i)
    SNR / Attn
    11,5(dB) / 37(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πραγματικά απαράδεκτη η ιστοσελίδα του μεγάρου.

  12. #12
    Εγγραφή
    13-08-2007
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    1.352
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Cyta Hellas
    Ταχύτητα
    14036/1020
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΨΥΧΙΚΟ
    Router
    Ζαντολάστιχο
    SNR / Attn
    5,5(dB) / 31,8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ώπα, ώπα, αυτό το έψαχνα κι εγώ προχτές και δεν το βρήκα πουθενά, πού είναι;
    Περίμενε να ανοίξω τον explorer μου...
    [Α! πόσο μου αρέσει που μόλις κάνεις skip intro, ανοίγει νέο fullscreen παράθυρο που επικαλύπτει τα πάντα και σε αφήνει να μεταβείς σε άλλη ανοιχτή εφαρμογή μόνο με alt+tab ή minimize.]

    Sorry jap, μάλλον λάθος θυμόμουν... Το πλάνο δεν υπάρχει πουθενά! Άρα πάμε αισίως στα 6 χρόνια λειτουργίας της αίθουσας. Αυτό που είχα κάνει την τελευταία φορά που έκλεισα online εισιτήρια στην αίθουσα του Μητρόπουλου, ήταν να καλέσω τηλέφωνο το ΟΜΜΑ και να μάθω πού ακριβώς ήταν οι θέσεις που μου πρότεινε το ticketing και μετά να κάνω επιβεβαίωση της κράτησης.

    Αν δεν έχεις πάει ποτέ στην Τριάντη, πάρε μια ιδέα της διαρρύθμισης από εδώ:

    Spoiler:

    Αν σε ενδιαφέρει κράτηση σε πλατεία, μπορείς - με λιγη προσπάθεια - να εντοπίσεις τις θέσεις.

  13. #13
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.308
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Σε ευχαριστώ 3lbereth, είσαι πρώτη! Πλατεία έκλεισα, γιατί θα πάω με τα πιτσιρίκια στο Σαββόπουλο, νάμαστε σίγουροι τουλάχιστον ότι θα βλέπουμε. Μετά μετά τη νίλα που έπαθα πριν από κάποια χρόνια στη Σκάλα του Μιλάνου και τους όρθιους που έκοβαν βόλτες για να βλέπουν χωρίς να πιάνονται, το σκέφτομαι πολύ για θεωρείο, αν και καμία-καμία σχέση με μοντέρνα θέατρα...
    hnesne

  14. #14
    Εγγραφή
    13-08-2007
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    1.352
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Cyta Hellas
    Ταχύτητα
    14036/1020
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΨΥΧΙΚΟ
    Router
    Ζαντολάστιχο
    SNR / Attn
    5,5(dB) / 31,8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Kαλά να περάσετε!!!

    ........Auto merged post: 3lbereth πρόσθεσε 17 λεπτά και 8 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Tips:
    Όταν η τιμή των εισιτηρίων δεν είναι απαγορευτική, προτιμάω πάντα θέσεις στην 9η - 14η σειρά. Η σκηνή είναι κάτω απο το ύψος των ματιών και βλέπεις μέχρι πίσω τα δρώμενα, χωρίς όμως να είσαι μακρυά. Τα θεωρεία είναι πολύ ψηλά και πολύ πίσω ή πολύ πλάϊ για τα γούστα μου. Επιπλέον, όταν κάθεσαι στα πλαϊνά θεωρεία βλέπεις τους καλλιτέχνες που ετοιμάζονται να βγούν και στέκονται κρυμμένοι. Αυτό, πολύ χαλάει το feng sui μου!

    Αν θελήσεις ποτέ να κλείσεις θέσεις στο Badminton κι η παράσταση έχει υπέρτιτλους, κλείσε στις πρώτες 2 σειρές του πίσω μισού της πλατείας ή πίσω-πίσω στο 1ο μισό. Οι υπέρτιτλοι είναι ακριβώς στο οπτικό σου πεδίο και δε στραβολαιμιάζεις, ούτε χάνεις τη μισή παράσταση προσπαθώντας να τους διαβάσεις.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος 3lbereth : 20-11-10 στις 17:03. Αιτία: auto merged post

  15. #15
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.308
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Ευχαριστώ για τα tips! Είμαι των φτηνών θέσεων, ειδικά όταν πάω κάπου με τα παιδιά, γιατί η παρέα μας είναι 5μελής! Δεν ξέρω αν το έχεις καταλάβει, στο badminton η αίθουσα έχει κατασκευαστεί για εντελώς άλλη χρήση, με τη δράση στο κέντρο και το κοινό γύρω-γύρω, όπως στα αρχαία θέατρα. Αυτό που έχει κάνει ο επιχειρηματίας στη διαμόρφωση με τα θεατρικά καθίσματα είναι μεγάλη βλακεία όπως το έχει υλοποιήσει. Η σκηνή είναι μακρόστενη προς τα μέσα και έχει πολλά προβλήματα. Σε πολλές παραστάσεις καλύπτουν αναγκαστικά κάποια καθίσματα και δεν τα πουλάνε γιατί δεν βλέπουν Χριστό. Όταν οι θίασοι που έρχονται είναι ευέλικτοι και αξιοποιούν τα άκρα αριστερά-δεξιά όλα καλά, όταν όμως περιορίζονται αναγκαστικά στο βασικό πάλκο υπάρχουν πολλά προβλήματα ορατότητας και όχι μόνο, οι υπέρτιτλοι είναι δευτερεύον θέμα.

    Κι ένα tip από μένα: Στο badminton φέτος μόνο με εισιτήριο βγαλμένο στα ταμεία του θεάτρου τη μέρα της παράστασης.
    hnesne

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. CD Μουσικης
    Από DJTaurus στο φόρουμ Προσφορά
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-10-10, 15:52
  2. CD Μουσικης
    Από DJTaurus στο φόρουμ Προσφορά
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-07-10, 11:52
  3. Μηνύματα: 71
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-02-07, 13:38
  4. ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ - Πως φτιάχνω LIVESCORE ιστοσελίδα;
    Από gmantakis στο φόρουμ Web authoring, development & web design
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-08-06, 22:51
  5. Λογισμικό Μουσικής
    Από ZackNV στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-04-06, 14:59

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας