Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση 31-44 από 44
  1. #31
    Εγγραφή
    03-11-2010
    Μηνύματα
    476
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    Conn-x OTE
    Path Level
    Fastpath
    Απο την έκδοση 2.0 το Adblock δεν κατεβάζει διαφημίσεις,αυτό που λες ίσχυε παλαιότερα

  2. #32
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.627
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    Σίγουρα ; Θα το τσεκαρω, η αμεσως προηγουμενη έκδοση είχε πρόβλημα.
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  3. #33
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.675
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Χρησιμοποιώ εδώ και αρκετές μέρες την έκδοση 11. Το μόνο που με χαλάει άσχημα (και μάλλον θα με αναγκάσει να γυρίσω στην 10) είναι η καινούργια βλακεία που κρύβει το πρωτόκολλο στην γραμμή διευθύνσεων και το αντικαθιστά με εικονίδιο. Αυτό που με εκνευρίζει περισσότερο είναι ότι δεν δίνει την δυνατότητα απενεργοποίησης αυτής της λειτουργίας. Ξέρει κανένας κάτι για αυτό;

  4. #34
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.570
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Εριξα μια ματια στην 11 (σαν παιδι και γω :P).

    Αυτο που αναφερει ο dimagngelid απο πανω δεν φαινεται να κλεινει απο καπου, αλλα γιατι να κλεισει? Αφου ετσι το εχει ο chrome!
    Επισης, το search εξακολουθει να εχει το αθλιο fade to grey (το οποιο κλεινει τουλαχιστον) και να επισημαινει το τι εχει βρει... οπως το εχει ο chrome!
    Το κακο δεν ειναι αυτο μονο. Το κακο ειναι οτι το search ανοιγει με ενα και μοναδικο τροπο, αυτον που εχει μπει απο την 10.5x και μετα, ενω παλια με ctrl+f ανοιγε παραθυρο (με επιλογες κλπ) και με "/" ανοιγε το κουτακι κατω αριστερα (πιο σκετο)!

    Στα του λινουξ.

    Δεν μπορω να αλλαξω ακομα σε qt look παρα την σχετικη αλλαγη στο opera:config. Ειτε θα ειμαι σε gtk look (επιλογη 2 = gtk / επιλογη 0 = autodetection), ειτε θα ειμαι σε x11 (επιλογη 4 = x11 / επιλογη 1 = qt που δεν μπαινει, οποτε κανει fallback σε x11). Αυτο μαλλον γιατι δεν ειμαι σε kde, μιας και μονο το kde δικαιουται να εχει qt εφαρμογες! Ετσι αποφασισαν οι του opera.

    Υπαρχει ακομα το αθλιο mac look στα dropdown menus της address bar και search bar, οπως υπηρχε απο την 10.5x και δεν αλλαζει με κανενα skin ουτε με καποια παραμετρο (hardcoded).

    Να μην ξεχασω και τα js menus εδω στο adslgr που ανοιγουν σε replay απο την 10.5x και μετα, και μονο στην opera! Στην 10.11 και σε ολους τους αλλους browsers ανοιγουν ακαριαια.

    Τελος, το epic fail. Πηγαινοντας να κατεβασω το ετοιμο build της opera για να μην κανω εγκατασταση κλπ, βλεπω αυτο



    Η εικονα στο 1ο βημα ειναι παρμενη απο firefox σε ubuntu! Κανει μπαμ το dialog box και το θεμα που εχει.

    Αυτα. Μενω στην 10.11, γιατι αν ηθελα εναν browser που να μοιαζει με chrome, θα εβαζα chrome!
    ديميتريس

  5. #35
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.675
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εριξα μια ματια στην 11 (σαν παιδι και γω :P).

    Αυτο που αναφερει ο dimagngelid απο πανω δεν φαινεται να κλεινει απο καπου, αλλα γιατι να κλεισει? Αφου ετσι το εχει ο chrome!
    Επισης, το search εξακολουθει να εχει το αθλιο fade to grey (το οποιο κλεινει τουλαχιστον) και να επισημαινει το τι εχει βρει... οπως το εχει ο chrome!
    Το κακο δεν ειναι αυτο μονο. Το κακο ειναι οτι το search ανοιγει με ενα και μοναδικο τροπο, αυτον που εχει μπει απο την 10.5x και μετα, ενω παλια με ctrl+f ανοιγε παραθυρο (με επιλογες κλπ) και με "/" ανοιγε το κουτακι κατω αριστερα (πιο σκετο)!

    Στα του λινουξ.

    Δεν μπορω να αλλαξω ακομα σε qt look παρα την σχετικη αλλαγη στο opera:config. Ειτε θα ειμαι σε gtk look (επιλογη 2 = gtk / επιλογη 0 = autodetection), ειτε θα ειμαι σε x11 (επιλογη 4 = x11 / επιλογη 1 = qt που δεν μπαινει, οποτε κανει fallback σε x11). Αυτο μαλλον γιατι δεν ειμαι σε kde, μιας και μονο το kde δικαιουται να εχει qt εφαρμογες! Ετσι αποφασισαν οι του opera.

    Υπαρχει ακομα το αθλιο mac look στα dropdown menus της address bar και search bar, οπως υπηρχε απο την 10.5x και δεν αλλαζει με κανενα skin ουτε με καποια παραμετρο (hardcoded).

    Να μην ξεχασω και τα js menus εδω στο adslgr που ανοιγουν σε replay απο την 10.5x και μετα, και μονο στην opera! Στην 10.11 και σε ολους τους αλλους browsers ανοιγουν ακαριαια.

    Τελος, το epic fail. Πηγαινοντας να κατεβασω το ετοιμο build της opera για να μην κανω εγκατασταση κλπ, βλεπω αυτο



    Η εικονα στο 1ο βημα ειναι παρμενη απο firefox σε ubuntu! Κανει μπαμ το dialog box και το θεμα που εχει.

    Αυτα. Μενω στην 10.11, γιατι αν ηθελα εναν browser που να μοιαζει με chrome, θα εβαζα chrome!
    Το search δεν με απασχολεί γιατί σε κανέναν browser δεν χρησιμοποιώ την ενσωματωμένη search bar. Πάντα μπαίνω μόνος μου στο google. Ο Chrome για εμένα είναι σαν να μην υπάρχει. Είμαι ήδη έτοιμος να γυρίσω στην 10.63 και αν κάνουν την βλακεία να μην δώσουν την δυνατότητα να φαίνεται το full url, δεν το έχω σε τίποτα να ξαναγυρίσω στον Internet Explorer 8

  6. #36
    Εγγραφή
    16-09-2009
    Μηνύματα
    1.004
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΞΩ ΓΩΝΙΑ
    Router
    Level One WBR-6601
    Path Level
    Interleaved
    Εμένα, γιατί το ctrl+f μου δουλεύει τζάμι; (απλά το κουτάκι ανοίγει πλέον επάνω και αριστερά, και όχι κάτω και αριστερά).
    Για δοκίμασε ένα νέο user profile...

  7. #37
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.570
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Αυτο το "κουτακι" που εινια 110% αντιγραφη, σε λειτουργια και συμπεριφορα, απο το chrome πχ κανοντας highlight τα αποτελεσματα μετα, ειναι που αντιπαθω.
    ديميتريس

  8. #38
    Εγγραφή
    28-10-2009
    Μηνύματα
    1.868
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219.995/21.999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    Speedport Plus+RT AX 82U
    SNR / Attn
    14(dB) / 28,5(dB)
    το ποιο ωραιο για μενα στο οπερα ηταν το extension η οπως αλλιως λεγετε κ γιαυτο τον λογο τον περιμενω πως και πως,γνωριζουμε ποτε θα εμφανιστει η κανονικη εκδοση του 11?

  9. #39
    Εγγραφή
    08-02-2008
    Μηνύματα
    91
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από djpar Εμφάνιση μηνυμάτων
    το ποιο ωραιο για μενα στο οπερα ηταν το extension η οπως αλλιως λεγετε κ γιαυτο τον λογο τον περιμενω πως και πως,γνωριζουμε ποτε θα εμφανιστει η κανονικη εκδοση του 11?
    24 Δεκέμβρη μάλλον
    http://my.opera.com/chooseopera/blog...-to-all-of-you

  10. #40
    Εγγραφή
    27-02-2009
    Μηνύματα
    270
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ HOL Full
    Ταχύτητα
    10935/955 kbit/s
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    FRITZ!Box Fon WLAN
    SNR / Attn
    11(dB) / 31(dB)
    Άσχετο αλλά ωραίο γραφικό της σελίδας όταν πας να κατεβάσεις τη βήτα έκδοση
    για να της ρίξουμε μια ματιά.
    When Life Gives You Lemons,
    You Paint That Shit Gold !!!

  11. #41
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.675
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Στην Release Candidate που βγήκε στις 14 Δεκεμβρίου μπορείς πλέον μέσα από τα Preferences να επιλέξεις να φαίνεται η πλήρης διεύθυνση! Καλά που το κατάλαβαν... Μπορείτε να την κατεβάσετε από εδώ

  12. #42
    Εγγραφή
    12-09-2007
    Περιοχή
    far away from where my mind is...
    Μηνύματα
    13.771
    Downloads
    31
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000/1021
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ST585-ZTE ZXV10 W300 v5.2
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 16(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Βγήκε η final έκδοση...

    http://www.opera.com/browser/download/

    To changelog διαθέσιμο εδώ...
    I'm lazy. But it's the lazy people who invented the wheel and the bicycle because they didn't like walking or carrying things.

  13. #43
    Εγγραφή
    06-09-2007
    Μηνύματα
    278
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Κάτι που με εξέπληξε ευχάριστα ειναι η δυνατότητα του να κάνεις την εγκατάσταση σε ένα USB καθιστώντας το πρόγραμμα ουσιαστικά portable εξ' αρχής.

    Αυτό γίνεται στην αρχή όπου διαλέγεις το είδος εγκατάστασης και το path όπου θα γίνει αυτή...

    Προσωπικά, επειδή λειτουργώ τον Opera σε όλα τα μηχανήματά μου, ακόμη και εκεί που δεν τον έχουν εγκατεστημένο έχω το flashάκι μαζί μου όπου τρέχω τον browser στημένο στο προσωπικό μου περιβάλλον και με απόλυτη ασφάλεια αφού μόλις βγάλεις το flash δεν αφήνει καθόλου ίχνη πίσω του.
    Με βολεύει αφάνταστα αυτή η δυνατότητα...

  14. #44
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.783
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-11-09, 16:57
  2. Νέα beta του Opera Mobile 9.5
    Από Mighty Mouse στο φόρουμ Software γενικά
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-10-08, 23:59
  3. Υπό δοκιμή νέα χαρακτηριστικά για το Gmail
    Από MNP-10 στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-06-08, 03:10
  4. Gnome 2.18 - Νέα χαρακτηριστικά
    Από WAntilles στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-04-07, 23:28
  5. Νέα χαρακτηριστικά στα Cisco SOHO series
    Από kadronarxis στο φόρουμ Cisco ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-03-05, 03:51

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας