Εμφάνιση 1-11 από 11
  1. #1
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Σπάρτη
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    1.101
    Downloads
    29
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    HOL
    Υπάρχει περίπτωση να δοθούν τα στατιστικά και σαν κείμενο;
    π.χ. (δεν έβαλα το δικό μου γιατί τώρα ξεκίνησα και δεν έχω ολοκληρώσει ακόμα κανένα project )
    EvilWawk:307060.00:2690:9:κ.τ.λ.
    username, score, wus, team rank αντίστοιχα.
    Όσο ποιο πολλές πληροφορίες, τόσο το καλύτερο . Δηλαδή το php αντί για εικόνα, να εξάγει κείμενο.


  2. #2
    Το avatar του μέλους EvilHawk
    EvilHawk Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από graphi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει περίπτωση να δοθούν τα στατιστικά και σαν κείμενο;
    π.χ. (δεν έβαλα το δικό μου γιατί τώρα ξεκίνησα και δεν έχω ολοκληρώσει ακόμα κανένα project )
    EvilWawk:307060.00:2690:9:κ.τ.λ.
    username, score, wus, team rank αντίστοιχα.
    Όσο ποιο πολλές πληροφορίες, τόσο το καλύτερο . Δηλαδή το php αντί για εικόνα, να εξάγει κείμενο.
    Εννοείς στην υπογραφή?

  3. #3
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Σπάρτη
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    1.101
    Downloads
    29
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    HOL
    Sorry για τη καθυστέρηση αλλά κάτι δεν πήγε καλά με τη παρακολούθηση θεμάτων.
    Σκεφτόμουνα το php script σου να επιστρέφει σε μια κενή σελίδα τα δεδομένα. Βασικά σκέφτομαι να φτιάξω ένα προγραμματάκι και δεν ήξερα που θα βρω τα δεδομένα, αλλά βρήκα την λύση.
    Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.


  4. #4
    Το avatar του μέλους EvilHawk
    EvilHawk Guest
    http://fah-web.stanford.edu/teamstats/team36673.txt και τραβάς τα στατιστικά απο εκεί όπως και εμείς

  5. #5
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Σπάρτη
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    1.101
    Downloads
    29
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    HOL
    Ευχαριστώ. Είχα βρει ένα αρχείο με τις πληροφορίες των χρηστών όλου του f@h, το οποίο όμως ήταν 12mB και είχε μόνο τη βαθμολογία των χρηστών και την ομάδα που ανήκουν. Το οποίο είναι πρόβλημα να κατεβάζει 12mB κάθε έξι ώρες και να κάνει και ταξινόμηση για να βρεθεί η βαθμολογική θέση, ειδικά όταν δεν χρειαζόμαστε όλους τους f@h.
    Το αρχείο που ανέφερες κάθε πότε ανανεώνετε;


  6. #6
    Το avatar του μέλους EvilHawk
    EvilHawk Guest
    Περίπου κάθε τέσσσερεις ώρες ...

  7. #7
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Σπάρτη
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    1.101
    Downloads
    29
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    HOL
    Επιτρέπετε να μπαίνει το script κατευθείαν στο http://fah-web.stanford.edu/teamstats/team36673.txt; γιατί κάτι δεν μου αρέσει στο "περίπου" της ανανέωσης


  8. #8
    Το avatar του μέλους EvilHawk
    EvilHawk Guest
    Τι εννοείς ?

  9. #9
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Σπάρτη
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    1.101
    Downloads
    29
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    HOL
    Ίσως να μην το εξήγησα καλά την πρώτη φορά.
    Κάθε φορά που θα ζητάω από το πρόγραμμα που φτιάχνω να μου πει τα στατιστικά, αυτό θα πηγαίνει και θα τα ψάχνει επιτόπου. Αυτό που ρώτησα πριν είναι αν επιτρέπετε, κάθε φορά που τρέχω το πρόγραμμα να ανοίγει το http://fah-web.stanford.edu/teamstats/team36673.txt.
    Π.χ. Το πρόγραμμα που έχετε για τις εικόνες της υπογραφής, κάθε φορά που τρέχει για να επιστρέψει μια φωτογραφία, ψάχνει τα στατιστικά από κάπου.
    Κάτι τέτοιο θα κάνει και το δικό μου. Θα μπορεί να τα ψάχνει κατευθείαν στο http://fah-web.stanford.edu/teamstats/team36673.txt ή θα πρέπει να φροντίσω να έχω ένα ενημερωμένο αντίγραφο στο σκληρό μου και να χρησιμοποιεί αυτό. Η διαφορά είναι ότι στη πρώτη περίπτωση θα δημιουργεί περισσότερη κίνηση στον server που είναι το αρχείο, ενώ στην δεύτερη θα δημιουργεί κίνηση μόνο κάθε 4 ώρες για να ενημερώσει το τοπικό αρχείο.


  10. #10
    Το avatar του μέλους EvilHawk
    EvilHawk Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από graphi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ίσως να μην το εξήγησα καλά την πρώτη φορά.
    Κάθε φορά που θα ζητάω από το πρόγραμμα που φτιάχνω να μου πει τα στατιστικά, αυτό θα πηγαίνει και θα τα ψάχνει επιτόπου. Αυτό που ρώτησα πριν είναι αν επιτρέπετε, κάθε φορά που τρέχω το πρόγραμμα να ανοίγει το http://fah-web.stanford.edu/teamstats/team36673.txt.
    Π.χ. Το πρόγραμμα που έχετε για τις εικόνες της υπογραφής, κάθε φορά που τρέχει για να επιστρέψει μια φωτογραφία, ψάχνει τα στατιστικά από κάπου.
    Κάτι τέτοιο θα κάνει και το δικό μου. Θα μπορεί να τα ψάχνει κατευθείαν στο http://fah-web.stanford.edu/teamstats/team36673.txt ή θα πρέπει να φροντίσω να έχω ένα ενημερωμένο αντίγραφο στο σκληρό μου και να χρησιμοποιεί αυτό. Η διαφορά είναι ότι στη πρώτη περίπτωση θα δημιουργεί περισσότερη κίνηση στον server που είναι το αρχείο, ενώ στην δεύτερη θα δημιουργεί κίνηση μόνο κάθε 4 ώρες για να ενημερώσει το τοπικό αρχείο.
    Είναι προτιμότερο να διαβάζει τα στατιστικά και να τα αποθηκεύει κάπου τοπικά, αυτό κάνουμε και εμείς εδώ, δεν έχει νόημα να το διαβάζει συνέχεια το αρχείο απο τον server του stanford, αφού έτσι και αλλιώς ανανεώνεται κάθε 4 ώρες ..

  11. #11
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Σπάρτη
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    1.101
    Downloads
    29
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    HOL
    Καλός. Θα παρατηρήσω την ανανέωση και θα δω πως θα το φτιάξω. Απλά δεν μου ακούστηκε καλά το "περίπου".
    Τς τς τς βιαστικές σκέψεις
    Ευχαριστώ.


Παρόμοια Θέματα

  1. ηχογραφηση-κειμενο
    Από detruit στο φόρουμ Software γενικά
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-07-08, 15:35
  2. Επεξεργασία εικόνας με κείμενο
    Από Iluvatar στο φόρουμ Software γενικά
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-09-07, 00:15
  3. Μετατροπή ήχου σε κείμενο
    Από kostantinospandis στο φόρουμ Audio, Video και Φωτογραφία
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-07-07, 18:59
  4. OCR σε πολυτονικό κείμενο?
    Από Miltos_01 στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-01-07, 09:01
  5. How To: smiles - εντονο κειμενο - κ.α.
    Από dantouan στο φόρουμ Αρχείο Ανακοινώσεων
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-02-05, 20:52

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας