Σελ. 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345
Εμφάνιση 61-70 από 70
  1. #61
    Εγγραφή
    13-08-2007
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    221
    Downloads
    37
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100 MB/10 MB
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Tellas - Ν. ΗΡΑΚΛΕΙΟ
    Router
    Nighthawk R7000 / Tomato
    SNR / Attn
    5(dB) / 15(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εγώ αφού τσακώθηκα απο το τηλέφωνο, σηκώθηκα και εφυγα μετά απο 5 χρόνια στο evoice . Υπέγραψα συμβόλαιο με WIND 23,67euro το μήνα και θα δώ αργότερα τι θα κάνω με τι voip γραμμή. Δε πρόκειται να παρακαλέσω κανένα για το αυτονόητο. Όποιος μου κάνει παπαριές τον ξεγράφω.
    (αντιλαμβάνομαι ότι σε λίγο με αυτό τον τρόπο θα ξεγράψω τους μισούς έλληνες επιχειρηματίες αλλά δε με πειράζει, το πολύ πολύ να φύγω για έξω και να τους μουτζώνω απο το εξωτερικό όπως κάνουν όλοι οι έλληνες της ομογένειας).
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nutrialex : 01-02-11 στις 19:20.
    __________________

    !!! Eat well or die hard !!!
    __________________

  2. #62
    Εγγραφή
    12-07-2007
    Μηνύματα
    71
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nutrialex Εμφάνιση μηνυμάτων
    ......................
    (αντιλαμβάνομαι ότι σε λίγο με αυτό τον τρόπο θα ξεγράψω τους μισούς έλληνες επιχειρηματίες αλλά δε με πειράζει, το πολύ πολύ να φύγω για έξω και να τους μουτζώνω απο το εξωτερικό όπως κάνουν όλοι οι έλληνες της ομογένειας).
    Well, not exactly. Most of the Greeks abroad do not have any reason to do so... they only feel great sadness for the current situation is Greece (under the Fourth Reich, as someone said).

  3. #63
    Εγγραφή
    16-04-2009
    Μηνύματα
    247
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΣΟΛΩΝΟΣ
    To evoice ήταν σαν το voipdiscount κλπ κλπ απλά είχες και αριθμό δικό σου;
    Επίσης έχει καμια σχέση με τον δεύτερο αριθμό που δίνει η hol σε voip double play συνδέσεις;

  4. #64
    Εγγραφή
    13-08-2007
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    221
    Downloads
    37
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100 MB/10 MB
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Tellas - Ν. ΗΡΑΚΛΕΙΟ
    Router
    Nighthawk R7000 / Tomato
    SNR / Attn
    5(dB) / 15(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bang Εμφάνιση μηνυμάτων
    To evoice ήταν σαν το voipdiscount κλπ κλπ απλά είχες και αριθμό δικό σου;
    Επίσης έχει καμια σχέση με τον δεύτερο αριθμό που δίνει η hol σε voip double play συνδέσεις;
    Ακριβώς αυτό που περίεγραψες.
    __________________

    !!! Eat well or die hard !!!
    __________________

  5. #65
    Εγγραφή
    27-12-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    104
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΗΣ
    Router
    HUAWEI HG-530
    SNR / Attn
    8(dB) / (dB)
    Path Level
    Fastpath
    R.I.P.
    eVoice




  6. #66
    Εγγραφή
    25-06-2005
    Μηνύματα
    109
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Λοιπόν έχω βγει εκτός εαυτού με την ΗΟΛ.

    Σήμερα δέχτηκα τηλεφώνημα από εκπρόσωπο HOL ο οποίος με ενημέρωσε ότι ο μόνος τρόπος να διατηρήσω τους αριθμούς μου είναι να αγοράσω κάποιο πρόγραμμα της εταιρείας του.

    Στην απάντησή μου ότι έχω προβεί σε αίτηση φορητόητας και ότι δεν επιθυμώ να παραμείνω πελάτης στην HOL, μου ανέφερε ότι η αίτηση φορητότητας δεν γίνεται αποδεκτή από την HOL διότι η υπηρεσια έχει καταργηθεί!!

    Μου αντιπρότεινε την παραμονή μου ως πελάτης στην εταιρεία του με την αγορά κάποιου προγράμματος σαν την μόνη λύση να μην χάσω τον τηλεφωνικό μου αριθμό.

    Τονίζω ότι εγώ την αίτηση φορητόητας την έκανα ΠΡΙΝ την κατάργηση της υπηρεσίας.

  7. #67
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.276
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Έτσι ταλαιπωρήθηκα και εγώ με την hol. Με τα πολλά, τώρα λίγο πριν από λίγο, το νούμερο ενεργοποϊήθηκε στην Omnivoice αφού έγινε η μεταφορά. Να πάρεις τηλέφωνο και να τους απαιτήσεις γραπτώς τον λόγο της απόρριψης. Άλλωστε το νούμερο σου ανήκει για έξι μήνες ακόμα.



  8. #68
    Εγγραφή
    25-06-2005
    Μηνύματα
    109
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Επειδή υποψιάζομαι ότι υπάρχουν και άλλοι στη ίδια κατάσταση με εμένα και επειδή δεν είμαι διατεθειμένος να αποδεχτώ αυτήν την κοροϊδία από την ΗΟΛ η οποία εκβιαστικά προσπαθεί να προσελκύσει πελάτες (ή γίνεσαι πελάτης μου σε double play ή χάνεις το νούμερο) την στιγμή που σκόπιμα κωλυσιεργεί και εμποδίζει τις φορητότητες, προτείνω σε όσους άλλους βρίσκονται στην ίδια κατάσταση να έρθουμε σε επικοινωνία προκειμένου να διεκδικήσουμε το δίκιο μας με κάθε νόμιμο τρόπο ξεκινώντας από την ΕΕΕΤ.

    ........Auto merged post: macovet πρόσθεσε 46 λεπτά και 1 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έτσι ταλαιπωρήθηκα και εγώ με την hol. Με τα πολλά, τώρα λίγο πριν από λίγο, το νούμερο ενεργοποϊήθηκε στην Omnivoice αφού έγινε η μεταφορά. Να πάρεις τηλέφωνο και να τους απαιτήσεις γραπτώς τον λόγο της απόρριψης. Άλλωστε το νούμερο σου ανήκει για έξι μήνες ακόμα.



    Αυτοί ισχυρίζονται ότι ναι μεν το νούμερο μου ανήκει για έξι μήνες αλλά δεν μπορώ να το κάνω φορητόητα, μόνο να το βάλω σε κάποιο δικό τους πρόγραμμα (double play) ή νέα σύνδεση στην ΗΟΛ!

    ........Auto merged post: macovet πρόσθεσε 82 λεπτά και 13 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Έχω ήδη ετοιμάσει ένα προσχέδιο επιστολής και παρακαλώ όποιος έχει αντίστοιχο πρόβλημα να έρθει σε επαφή μαζί μου (πμ) για να συντονιστούμε.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος macovet : 17-02-11 στις 19:30. Αιτία: auto merged post

  9. #69
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.276
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Ενώ ο αριθμός του e-voice που είχα έχει μεταφερθεί επιτυχώς στην Omnivoice περισσότερο ίσως από ένα μήνα μετά βέβαια από πολύ προσπάθεια, (τρεις αιτήσεις φορητότητας, επικοινωνία με CSU της hol κτλ.) χθες με πήραν τηλέφωνο από την hol για να μου εξηγήσουν τους λόγους για τους οποίους απορρίφθηκε η αίτηση φορητότητος.

    Όταν τους έίπα ότι ο αριθμός έχει ήδη "φύγει" και έχει πάει σε άλλο πάροχο άρχισαν και τα μάσαγαν και έκλεισαν το τηλέφωνο.

    Αυτά για να ξέρουμε τι μπάχαλο επικρατεί εκεί μέσα.



  10. #70
    Εγγραφή
    25-06-2005
    Μηνύματα
    109
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    αγαπητέ, δεν σε πήραν για να σου εξηγήσουν, σε πήραν γιατί ψάχνουν πελατάκια..


Σελ. 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345

Παρόμοια Θέματα

  1. eVoice down?
    Από nongrata στο φόρουμ Skype, Betamax, Sip Providers
    Μηνύματα: 65
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-01-11, 15:42
  2. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-08-09, 22:52
  3. Evoice No-ip
    Από lianeris στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-05-08, 01:10
  4. Κατάργηση Υπηρεσίας 'Advice of Charge'
    Από gravis στο φόρουμ Isdn - Pstn
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-06-06, 21:49
  5. eVoice????
    Από spahar στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-02-06, 03:06

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας