Σελ. 2 από 8 ΠρώτηΠρώτη 12347 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 118
  1. #16
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.001
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Εχουν περασει απο τα χερια μου (απο φοιτητης ακομα) Sony Ericsson (αυτες οι παντοφλες με τα πορτακια που ανοιγαν και την εξωτερικη κεραια ), Nokia, Samsung, LG, Siemens, HTC P3300 με Windows λειτουργικο και Iphone 1st gen.

    Για πολλα χρονια ειχα κολλησει με τα Ericsson. Τα Nokia απλα ποτε δεν μου αρεσαν. Samsung & LG τα δοκιμασα γιατι περασαν 2ο χερι απο εμενα (υστερα απο αναβαθμισεις της οικογενειας που τα σουταραν) και ουτε αυτα μου εκαναν κλικ (στο 2-3 μηνο τα ειχα παρατησει και ειχα γυρισει στο πιστο σκυλι Sony Ericsson). Το HTC το ειχα παρει με τρελη επιδοτηση απο Wind και δεδομενου οτι ειχε και gps με βολευε αφανταστα.
    Βεβαια με τα χρονια και τις ολο και πιο βαριες εφαρμογες (200mhz επεξεργαστη ειχε το καημενο) αρχισε να κατανταει αργο στη χρηση και εκνευριστικο.

    Μεχρι που πριν 3 χρονια εφτασε στα χερια μου το Iphone 1st gen, απο Αγγλια μεσω γνωστου, ολοκαινουριο με 70 λιρες. Αφου ψαχτηκα, το πειραξα (jailbreak), εβαλα ελληνικα για τα sms και 160 χαρακτηρες (ας ειναι καλα ο minotaur) ειμαι 3 χρονια σχεδον με το ιδιο κινητο. Τυχαιο??? Δεν νομιζω.

    Εχω κρατησει μονο το HTC P3300 ως gps (για καμια αλλη λειτουργια) και το Sony Ericsson K800i ως modem για το λαπτοπ (για κανενα ταξιδι) και ως φωτογραφικη (ελεω 3,2 megapixel και φλας).

    Το iphone 1st gen, ειναι πανευκολο στη χρηση, παιρνει οτι του βαλεις επανω, παραμετροποιειται οσο θες (αν ψαχτεις) μεσω SSH, γενικα μπορεις να το πειραξεις οσο θες. Για εμενα οι μοναδικοι περιορισμοι ηταν οι 160 χαρακτηρες και τα ελληνικα στα sms. Αφου ξεπεραστηκαν πολυ νωρις και τα 2 εγω ημουν ευχαριστημενος. Συγκρινοντας το ακομα και με Iphone 3G/3GS συναδελφων μου, ηταν κλασεις ανωτερο ποιοτικα και εμφανισιακα και το παραδεχονταν και οι ιδιοι. Μπορει να συγκριθει σε ποιοτητα και εμφανιση μονο με το 4.

    Παντως και ενα HTC HD που ειχα δοκιμασει καποια στιγμη δεν με ειχε ενθουσιασει. Εχω συνηθισει στο χειρισμο αποκλειστικα και μονο με το δαχτυλο που η οθονη ανταποκρινεται αμεσα και "ακουει" στα παντα που δεν μπορω να γυρισω σε πενακια. Το μαρτυριο μου με το P3300 ηταν να γραφω sms με το πενακι.

    Εν ολιγοις σημασια εχει να σου αρεσει κατι και να σε βολευει. Οτι και αν ειναι αυτο. Εμενα τα Nokia ποτε δεν μου αρεσαν ενω εχουν φανατικο κοινο. Ομοιως το Blackbery. Αντιθετως ημουν χρονια κολλημενος με τα Ericsson. Ομοιως τα τελευταια 3 χρονια εχω κολλησει με το Iphone 1st gen. Και επειδη εχει περασει και η φαση της αναζητησης και των πειραματισμων (γερασαμε ) εχω βολευτει τοσο με το Iphone που δεν σκεφτομαι ουτε θελω να παρω το 4 ή τον επομενο αντικαταστατη εκτος και αν βγαλει καποιο το οποιο πχ θα ειναι τρελη εξελιξη και θα φτιαχνει πχ καφε ή θα παει τα παιδια στο σχολειο ή θα κανει τη δουλεια για εσενα

    Ακομα και η ελλειψη gps δεν με ενοχλει γιατι εχω το P3300 για αυτο.

  2. #17
    Εγγραφή
    09-05-2007
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    581
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Router
    NetFaster WLAN
    SNR / Attn
    12(dB) / 22.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    και κοιτάξτε τώρα πως έχασαν έναν ακόμα πελάτη (εμένα). Δεν ξαναπαίρνω κινητό με winmo πάνω μετά το φιάσκο με το Omnia 2 me winmo 6.5. Έσταξα τόσα φράγκα για ένα κινητό που έπρεπε να κανω καθε 12 ώρες restart για να ελευθερωθεί η ram του. Τόσα λεφτά για ένα κινητό που για να δω upgrade στο firmware του έπρεπε να ψάξω σε όλα τα customάδικα online, γιατι από υποστήριξη μηδέν. Ένα κινητό με τρελά για τότε χαρακτηριστικά hardware που τα winmo το έκαναν να σέρνεται. Θα μου πεις βέβαια φταίει και η samsung σαν εταιρία που δεν είχες υποστήριξη σε ένα τόσο ακριβό κινητό... Μαύρο λοιπόν και στη samsung που μετά τη διάθεση του Omnia 2 (της καλύτερης μέχρι τότε σειράς της) το παράτησε στη μοίρα του κυριολεκτικά. Ναι λοιπόν μαύρο και στα winmo και σε κάθε εταιρία που δεν σέβεται ακόμα και το τελευταίο cent που της δίνει ο κόσμος.

  3. #18
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.582
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Περίμενα με αγωνία το post σου.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manosdoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ας σχολιάσουμε την πίκρα του Κορεάτη για $$$
    A. Μία συσκευή όλη και όλη πουλάει ο σχιστομάτης ( 2 μαζί με την testing )
    Β. Μετά βίας διαθεσιμότητα της συσκευής του στην αγορά
    Γ. Νέα πλατφόρμα Windows Phone 7, κάποιοι δεν την έχουν δει ζωγραφιστή καν.
    Δ. Hardware Chasis specs προς το παρόν που ανεβάζουν σε premium συσκευές ( Η φτηνότερη τιμάται σε 400 ευρώ )
    Ε. Ο Κορεάτης πουλάει γενικά entry level και medium segment μετά βίας διαχρονικά

    Ζ. Η ιστορία δείχνει πως ακόμη και αν : Δεν έχεις ελληνικά, δεν έχεις App-store, δεν έχεις copy-paste, δεν έχεις αναφορές μηνυμάτων, δεν έχεις υποστήριξη για 160 χαρακτήρες, και δεν έχεις καν 3G, η συσκευή ( μία, uno, eine, jeden ) πουλάει αρκεί να έχει το hype αφού κυκλοφορήσει στα πρώτα χέρια.

    Οπότε, προτείνω στον κύριο Κορεάτη να αράξει και να απολάυσει τα $$$ του. Θα έρθουν και άλλα, ας μην γκρινιάζει.

    Όσο για τα Windows Phone 7, χθες ήμουν στα Public Θεσσαλονίκης, Στοά Χιρς, και έπαιξα ένα HD7. Το λειτουργικό απλά τα σπάει. Δεν νιώθει τίποτα, όσο και να το ζορίσεις, δεν καταλαβαίνει Τζισας. Browsing Θεικό. Απίστευτο, και ακόμη δεν ήρθε το Update του Ιανουαρίου και το επόμενο του Φεβρουαρίου.
    Αφιερωμένο.
    http://www.youtube.com/watch?v=RakA4ihdd6U
    Ο Κορεάτης μπορεί να έχει μια συσκευή όλη κι όλη, αλλά όταν βλέπει ότι μια από τις συσκευές του με Android έχει σκίσει σε πωλήσεις (πουλώντας περισσότερο από το 1,5 εκατομμύριο WP7 συσκευών που συνολικά έχουν φύγει από τους κατασκευαστές) λογικό είναι να έχει second thoughts.
    Ειδικά όταν η συσκευή που έχει σκίσει τυχαίνει να έχει σκίσει επειδή προσφέρει πάρα πολλά σε λογικότατο κόστος, κάτι που τα WP7 δεν του επιτρέπουν να κάνει λόγω απαιτήσεων.
    Επίσης ο Κορεάτης τυχαίνει να είναι ίσως ο στενότερος σύμμαχος της Microsoft:
    Spoiler:
    The phone maker was led down a rabbit hole in 2009 with Windows Mobile 6.5, a year when LG took over the lead role in promoting Windows Mobile in what the Washington Post described at the time "an enhanced partnership" with Microsoft.

    "Microsoft said it will also be working closer with LG, a company it had agreed to a partnership with in advance. LG is committing to developing 50 new Windows Mobile phones by the end of 2012 and both companies, Microsoft and LG, are committing to increasing their investment in Windows Mobile by five-fold," the report said at the time.

    After Windows Mobile continued to collapse in 2009 and was replaced with Windows Phone 7 in late 2010, LG continued to support the new platform as a top licensee, even as its chief executive Nam Yong stepped down due to big losses; LG had erased 30 percent of its mobile share over the previous three years.
    http://androidroid.com/lg-wp7-falls-...-much-android/


    Τέλος, στη Θεσσαλονίκη έπαιξες με μια συσκευή που κοστίζει 629 ευρώ. Αυτό έλειπε να μην είναι smooth κλπ. Δε λέω να βγάλει συσκευή στην τιμή του ZTE Blade, αλλά αν δεν παίξει δυνατά στη μεσαία (250-350 ευρώ) και στην ακριβή (350-500 ευρώ) κατηγορία smartphones, οι περισσότεροι θα μείνουμε στο να θαυμάζουμε το HD7 και τις υπόλοιπες πολύ ακριβές (500-700 ευρώ) συσκευές στα μαγαζιά.

  4. #19
    Εγγραφή
    13-10-2005
    Μηνύματα
    84
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από miledent Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πάντως συμφωνώ με τον manosdoc. Είναι πολύ νωρίς για να κρίνουμε.
    Σίγουρα οι απαιτήσεις του hardware που ανεβαζουν το κόστος αποτελούν ανασταλτικό παράγοντα διάδοσης του λειτουργικού αλλά από την άλλη εγκυόνται την ποιότητα. Αντίθετα στο android με μια συσκευή κάτω των 300€ έχεις πολλούς συμβιβασμούς.
    Δεν νομίζω ότι ισχύει ότι με μία συσκευή android κάτω των 300€ έχει απαραίτητα πολλούς συμβιβασμούς. Υπάρχουν συσκευές όπως το LG Optimus One που δε θα αφήσουν σχεδόν κανένα δυσαρεστημένο.

    Είναι καλό να μπορείς να επιλέγεις την τιμή που θες να αγοράσεις κάτι και να μπορείς να βρεις προϊόν στην τιμή αυτή έστω και με συμβιβασμούς όπως λες. Αν η αγορά μάς περιορίσει σε τιμές γύρω στα 150-200 και στα 500-600 ευρώ τότε μια μεγάλη ομάδα καταναλωτών θα αγοράσει κάτι που δεν του χρειάζεται ή δεν του αρκεί.

    Δεν έχω δοκιμάσει τα WP7 οπότε δεν μπορώ να έχω άποψη. Αν και ποτέ δεν μου άρεσαν τα windows mobile που είχε ένα Mio PDA που είχα, πιστεύω ότι τα 7 θα είναι σαφώς καλύτερα.

  5. #20
    Εγγραφή
    08-09-2009
    Περιοχή
    London
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    806
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    SKY
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ufontinas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν νομίζω ότι ισχύει ότι με μία συσκευή android κάτω των 300€ έχει απαραίτητα πολλούς συμβιβασμούς. Υπάρχουν συσκευές όπως το LG Optimus One που δε θα αφήσουν σχεδόν κανένα δυσαρεστημένο.
    Άλλο πράγμα όμως το να προσδιορίσεις τι ακριβώς θες από μια συσκευή και να αγοράσεις την καταλληλότερη (συμπεριλαμβάνοντας και τον παράγοντα κόστος στην αξιολόγησή σου) και άλλο πράγμα να λες ότι δεν έχει συμβιβασμούς. Lag και σπασίματα στο scrolling, μικρή οθόνη - ανάλυση, περιορισμένος επεξεργαστής για παιχνιδια κοκ. Όλα αυτά χαρακτηρίζουν τις mid range android συσκευές και επομένως περιορίζουν την εμπειρία χρήσης του android λειτουργικού.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ufontinas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν η αγορά μάς περιορίσει σε τιμές γύρω στα 150-200 και στα 500-600 ευρώ τότε μια μεγάλη ομάδα καταναλωτών θα αγοράσει κάτι που δεν του χρειάζεται ή δεν του αρκεί.
    Συμφωνώ σε αυτό. Ωστόσο είναι τέτοια η ταχύτητα εξέλιξης στο χώρο της κινητής τηλεφωνίας, κυρίως στο hardware, που σε ενα χρόνο τα χαρακτηριστικα που έχει θέσει ως ελάχιστες απαιτήσεις η microsoft μπορεί να τα βρίσκουμε σε mid range συσκευές. Ήδη σε λίγο καιρό θα έχουμε διπύρηνο επεξεργαστή...

  6. #21
    Εγγραφή
    17-01-2006
    Μηνύματα
    2.030
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    Πότε Πάνω / Πό
    ISP
    Wind
    Router
    NetFaster IAD
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από TheThing Εμφάνιση μηνυμάτων
    και κοιτάξτε τώρα πως έχασαν έναν ακόμα πελάτη (εμένα). Δεν ξαναπαίρνω κινητό με winmo πάνω μετά το φιάσκο με το Omnia 2 me winmo 6.5. Έσταξα τόσα φράγκα για ένα κινητό που έπρεπε να κανω καθε 12 ώρες restart για να ελευθερωθεί η ram του. Τόσα λεφτά για ένα κινητό που για να δω upgrade στο firmware του έπρεπε να ψάξω σε όλα τα customάδικα online, γιατι από υποστήριξη μηδέν. Ένα κινητό με τρελά για τότε χαρακτηριστικά hardware που τα winmo το έκαναν να σέρνεται. Θα μου πεις βέβαια φταίει και η samsung σαν εταιρία που δεν είχες υποστήριξη σε ένα τόσο ακριβό κινητό... Μαύρο λοιπόν και στη samsung που μετά τη διάθεση του Omnia 2 (της καλύτερης μέχρι τότε σειράς της) το παράτησε στη μοίρα του κυριολεκτικά. Ναι λοιπόν μαύρο και στα winmo και σε κάθε εταιρία που δεν σέβεται ακόμα και το τελευταίο cent που της δίνει ο κόσμος.
    Μήπως είσαι λίγο υπερβολικός;
    Sent From My Computer Using Firefox

  7. #22
    Εγγραφή
    09-05-2007
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    581
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Router
    NetFaster WLAN
    SNR / Attn
    12(dB) / 22.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasim Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μήπως είσαι λίγο υπερβολικός;
    Τι βρήκες υπερβολικό από αυτά που έγραψα;

  8. #23
    Εγγραφή
    17-07-2010
    Περιοχή
    Αιγάλεω
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    10.599
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30/5,5
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    Speedport Entry Plus
    SNR / Attn
    9(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    στο οτι ηταν σαν να ακουω το: δεν ξαναβαζω ΠΟΤΕ καμια εκδοση windows επειδη τα vista ηταν παναργα και κολλαγανε και μεσα στα προβληματα...
    OS: Win 10 Pro x64, MoBo: Asus P5QD Turbo, CPU: E5450 (E0) @3.6Ghz, RAM: Trancend DDR2 4x2gb 6-6-6-18 800 MHz, GPU: Saphire RX 480 8gb Nitro+, PSU: Enermax EG565AX-VE(G) FMA II 535W (Modded), SDD: Samsung 840 PRO 128GB, Case: Thermaltake VB1000BWS (Modded), CPU Cooler: Zalman CNPS9700 LED (Modded), Monitor: AOC Q3279VWFD8 32'' 2560x1440.

  9. #24
    Εγγραφή
    09-05-2007
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    581
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Router
    NetFaster WLAN
    SNR / Attn
    12(dB) / 22.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από iakoboss7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    στο οτι ηταν σαν να ακουω το: δεν ξαναβαζω ΠΟΤΕ καμια εκδοση windows επειδη τα vista ηταν παναργα και κολλαγανε και μεσα στα προβληματα...
    Φίλε μου αυτό δεν λέγεται υπερβολή, λέγεται επιλογή. Όταν εμπιστεύομαι κάποιον και του στάζω 600 ευρώ και τελικά με κοροιδεύει, δεν θα τον ξαναπροτιμήσω 1ον από πείσμα και 2ον γιατί το πιο πιθανό είναι ότι θα κάνει τα ίδια!

  10. #25
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.582
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από TheThing Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε μου αυτό δεν λέγεται υπερβολή, λέγεται επιλογή. Όταν εμπιστεύομαι κάποιον και του στάζω 600 ευρώ και τελικά με κοροιδεύει, δεν θα τον ξαναπροτιμήσω 1ον από πείσμα και 2ον γιατί το πιο πιθανό είναι ότι θα κάνει τα ίδια!
    Ωραία, εσύ κάηκες με τη Samsung πότε μπορείς να πας στη SonyEricsson και ο άλλος που κάηκε με τη SonyEricsson μπορεί να πάει στη Samsung.
    Κάθε εταιρία έχει κάψει κόσμο κάποια στιγμή στην ιστορία της. Το θέμα είναι το πόσο απαράδεκτη είναι η κάθε περίπτωση. Για παράδειγμα εγώ smartphone από SonyEricsson δε θα έπαιρνα με τίποτα μέσα στο 2011 ύστερα από τον τρόπο με τον οποίο αντιμετώπισε όσους πήραν πέρυσι Xperia. Aν όμως κατά τη διάρκεια του 2011 δείξει μεταμέλεια υποστηρίζοντας καλύτερα τις νέες της συσκευές τότε το 2012 θα την ξαναβάλω στη λίστα των υποψηφίων.

  11. #26
    Εγγραφή
    08-09-2009
    Περιοχή
    London
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    806
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    SKY
    1) Κακώς εμπιστεύεσαι κάποια εταιρία μόνο και μόνο για το όνομά της (είτε λέγεται microsoft, samsung ή κάπως αλλιώς). Θα επρεπε να περιμένεις να δεις αντιδράσεις και να διαβάσεις reviews. Αν δεν το έκανες τότε κακώς παραπονιέσαι.
    2) Δεν μπορείς να καταδικάζεις ένα προιόν μιας εταιρίας επειδή κάποιο παλιότερα σου βγήκε προβληματικό. Δεν έχει λογική γιατί απλά προυποθέτει ότι θα καταλήξεις τελικά στην τέλεια εταιρία και αυτή δυστυχώς δεν υπάρχει.

    @lewton Για κάποιον που πήρε το Χ10 θα συμφωνήσω κυρίως λόγω του υψηλού κόστους. Η υπόλοιπη σειρά xperia τα σπάει. Αν έπαιρναν και froyo καλύτερα μεν αλλά κάποια βασικά της froyo γίνονται κι έτσι με λίγο ψάξιμο (άλλωστε ψάξιμο και android πάνε μαζί)...

  12. #27
    Εγγραφή
    09-05-2007
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    581
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Router
    NetFaster WLAN
    SNR / Attn
    12(dB) / 22.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από miledent Εμφάνιση μηνυμάτων
    1) Κακώς εμπιστεύεσαι κάποια εταιρία μόνο και μόνο για το όνομά της (είτε λέγεται microsoft, samsung ή κάπως αλλιώς). Θα επρεπε να περιμένεις να δεις αντιδράσεις και να διαβάσεις reviews. Αν δεν το έκανες τότε κακώς παραπονιέσαι.
    2) Δεν μπορείς να καταδικάζεις ένα προιόν μιας εταιρίας επειδή κάποιο παλιότερα σου βγήκε προβληματικό. Δεν έχει λογική γιατί απλά προυποθέτει ότι θα καταλήξεις τελικά στην τέλεια εταιρία και αυτή δυστυχώς δεν υπάρχει.
    Το θέμα δεν είναι μόνο ότι το προιόν βγήκε προβληματικό αλλά ότι δεν υπήρξε καμία υποστήριξη. Με λίγα λόγια αυτό που έγινε ήταν ότι τσίμπησαν το πακετάκι των χρημάτων και στη συνέχεια μας γράψανε τελείως. Άρα υπάρχει μια μικρή διαφορά ανάμεσα στο "βγάζω ένα προιόν προβληματικό" και στο "βγάζω ένα προιόν προβληματικό αλλά σκίζομαι για να στο βελτιώσω επειδή μου έσκασες και 6 κατοσταρικα βρε αδερφέ".

    Επίσης να σου θυμίσω ότι για να υπάρξουν αντιδράσεις σχετικά με ένα προιόν σημαίνει ότι κάποιοι το αγόρασαν και έγραψαν τις εντυπώσεις-αντιδράσεις-παραπονα τους. Θες να μου πεις ότι κακώς παραπονιέμαι επειδή αγόρασα κάτι από τους πρώτους, δειχνοντας την εμπιστοσύνη μου σε κάποιους που την καταχράστηκαν, το οποίο και προβληματικό ήταν και δεν υποστηριχτηκε απο τον κατασκευαστη του;

  13. #28
    Εγγραφή
    09-06-2007
    Περιοχή
    ΠΕΛΛΑ ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    12.678
    Downloads
    15
    Uploads
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE VDSL2
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Router
    H1600
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Περίμενα με αγωνία το post σου.

    Ειδικά όταν η συσκευή που έχει σκίσει τυχαίνει να έχει σκίσει επειδή προσφέρει πάρα πολλά σε λογικότατο κόστος, κάτι που τα WP7 δεν του επιτρέπουν να κάνει λόγω απαιτήσεων.

    Τέλος, στη Θεσσαλονίκη έπαιξες με μια συσκευή που κοστίζει 629 ευρώ. Αυτό έλειπε να μην είναι smooth κλπ. Δε λέω να βγάλει συσκευή στην τιμή του ZTE Blade, αλλά αν δεν παίξει δυνατά στη μεσαία (250-350 ευρώ) και στην ακριβή (350-500 ευρώ) κατηγορία smartphones, οι περισσότεροι θα μείνουμε στο να θαυμάζουμε το HD7 και τις υπόλοιπες πολύ ακριβές (500-700 ευρώ) συσκευές στα μαγαζιά.
    Λοιπόν ας το δούμε λίγο αυτό που αναφέρεις.
    Συμφωνούμε ότι σε Android μπορείς να πάρεις πολλά σε λογικό κόστος
    Αποκλείεται όμως να πάρεις την FULL touch εμπειρία, ακόμη και με πολλά $$$
    Απόδειξη ; Οποιοδήποτε Galaxy, Nexus ή και διπύρηνα ARM με specs για χώσιμο, δεν μπορούν με Android να είναι σε Touch τόσο fluid και υπέροχα στην αίσθηση όσο το iOS και τα WP7.

    Δες οποιοδήποτε video comparison στο Youtube με browsers WP7 Vs iphone 4 και θα εκπλαγείς από το πόσο fluid είναι ο IE, στο scrolling, zoom-in-out, rendering..
    Και μιλάμε ακόμη για την RTM πριν 2 μήνες, με τα πρώτα updates προ των πυλών.

    Με λίγα λόγια, γενικά είναι το Android, το wannabe, του iOS.
    Από την άλλη το WP7, δεν είναι και ούτε θέλει να γίνει αντιγραφή από το UI και μόνο.
    Αποτελεί εναλλακτική, και μάλιστα σοβαρή. Όσοι έχουν iphone και δοκίμασαν WP7, συμφωνούν σε ένα. Το UI είναι εφάμιλο σε αποκρισιμότητα και ευχρηστία.

    Ο Κορεάτης ακόμη και με μη android πουλά τρελά και στο παρελθόν ( βλ. Cookie, ή αλλιώς το touch-phone του λαού ). Αλλά ως εκεί. Τα segment του είναι entry + medium.

    Όσο για την τιμή τα Windows Phone 7 στην Ελλάδα ξεκινούν από 400 ευρώ.
    Το HTC HD7 από το ebw κοστίζει 520 ευρώ, ενώ το HTC Trophy 420 ευρώ.
    Το καλό με τα WP7 είναι πως από specs είναι εφάμιλλα.
    Και ακόμη είναι νωρίς. Οι τιμές θα πέσουν σίγουρα.
    Το δικαίωμά σου να μιλάς δεν περιλαμβάνει την υποχρέωσή μου να σε πάρω στα σοβαρά.

  14. #29
    Εγγραφή
    08-09-2009
    Περιοχή
    London
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    806
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    SKY
    Μπορείς να διαβάσεις κριτικές σε διάφορα site για κινητά πριν αυτα κυκλοφορήσουν στην αγορά. Επίσης μέχρι αυτά τα κινητά να έρθουν ελλάδα έχουν ήδη κυκλοφορήσει σχόλια από χρήστες του εξωτερικού.

    Για αποφυγή παρεξηγήσεων: Δε λέω σε καμία περίπτωση ότι καλά εκανε η microsoft και η samsung και δεν το υποστήριξαν.

  15. #30
    Εγγραφή
    09-05-2007
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    581
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Router
    NetFaster WLAN
    SNR / Attn
    12(dB) / 22.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραία, εσύ κάηκες με τη Samsung πότε μπορείς να πας στη SonyEricsson και ο άλλος που κάηκε με τη SonyEricsson μπορεί να πάει στη Samsung.
    Κάθε εταιρία έχει κάψει κόσμο κάποια στιγμή στην ιστορία της. Το θέμα είναι το πόσο απαράδεκτη είναι η κάθε περίπτωση. Για παράδειγμα εγώ smartphone από SonyEricsson δε θα έπαιρνα με τίποτα μέσα στο 2011 ύστερα από τον τρόπο με τον οποίο αντιμετώπισε όσους πήραν πέρυσι Xperia. Aν όμως κατά τη διάρκεια του 2011 δείξει μεταμέλεια υποστηρίζοντας καλύτερα τις νέες της συσκευές τότε το 2012 θα την ξαναβάλω στη λίστα των υποψηφίων.
    Lewton sorry ρε φίλε αλλά σε κανένα π!@#$η που μου προσέφερε μειωμένες υπηρεσίες σε σχέση με τα λεφτά που του έσκασα δεν θα δείξω μεταμέλεια. Αυτά τα λεφτά τα έβγαλα με κόπο και νιώθω ότι μου τα πήραν και με κορόιδεψαν. Οπότε όχι καμία μεταμέλεια, άλλωστε υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές

Σελ. 2 από 8 ΠρώτηΠρώτη 12347 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 52
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-10-10, 18:41
  2. Μηνύματα: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-06-10, 14:25
  3. Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-04-10, 01:33
  4. Μηνύματα: 71
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-06-08, 22:53

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας