Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-22 από 22
  1. #16
    Το avatar του μέλους oxyd
    oxyd Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από siakattack Εμφάνιση μηνυμάτων
    Mε αυτη τη λογικη,θα επρεπε να μην ειναι παρανομα και τα ναρκωτικα(θα εισεπραττε κιολας το κρατος απο φορους),θα επρεπε να μην επιβαλλεται η χρηση κρανους και ζωνων ασφαλειας κλπ κλπ
    Το πας μακριά. Το θέμα με την απαγόρευση μερικών ναρκωτικών είναι από μόνο του παράλογο μιας και το αλκοόλ που είναι κι αυτό ναρκωτικό επιτρέπεται, προωθείται και διαφημίζεται, όπως και το κάπνισμα. Ζούμε σε ένα θέατρο υποκρισίας και συμβολισμού.

  2. #17
    Εγγραφή
    21-03-2010
    Μηνύματα
    1.747
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από siakattack Εμφάνιση μηνυμάτων
    Mε αυτη τη λογικη,θα επρεπε να μην ειναι παρανομα και τα ναρκωτικα(θα εισεπραττε κιολας το κρατος απο φορους)
    Δεν είδα να καταρρέει η κοινωνία στην Ολλανδία που τα αποποινικοποίησαν. Και επειδή ζω σε κοινωνία υπό κατάρρευση, νομίζω θα αναγνώριζα τα χαρακτηριστικά.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manicx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμένα δεν με προβληματίζει καθόλου. Το θέμα με τα Internet Cafe έχει παραγίνει. Είναι για τα πιτσιρίκια ότι ήταν για τους μεγάλους τα φρουτάκια. Πηγαίνουν εκεί και χαλάνε όλο το χαρτζιλίκι τους ενώ έχουν χάσει την αίσθηση της επικοινωνίας με άλλους ανθρώπους. Μπαίνεις σε internet cafe και βλέπει ζαβλακωμένα παιδάκια στα οποία είναι αδύνατο να καθίσεις δίπλα τους καθώς έχουν να κάνουν μπάνιο καμιά εβδομάδα αφού έχουν κολλήσει στη καρέκλα.
    Με άλλα λόγια : επειδή εσύ, ή οποιοσδήποτε άλλος μπορεί να είναι ανεύθυνος γονιός που δεν ελέγχει τί ξοδεύουν, πού πηγαίνουν, και αν πλένονται τα παιδιά του, να βάλουμε το κράτος να κάνει την δουλειά σου περιστέλλοντας ατομικές μου ελευθερίες. Θεός φυλάξοι μην χρειαστεί ποτέ ο Έλληνας να αναλάβει ατομικές ευθύνες αντί να περιμένει τον κρατικό πατερούλη να του επιβάλλει τί θα κάνει.

    Το internet cafe θα πρέπει να είναι ένα μικρό μαγαζί όπως σωστά πάει να γίνει που να παρέχει υπηρεσίες όπως κάνουν και στο εξωτερικό και όχι να αποτελεί μοναδικό διέξοδο των πιτσιρικάδων στην κοινωνία. Εφόσον το internet το έχουμε πλέον και στα κινητά ενώ το internet στο σπίτι είναι πάμφθηνο, τα internet cafe μπορούν να εξυπηρετούν τους μη έχοντες και όχι να γίνονται στέκι για κοπανατσήδες από το σχολείο. Και με 30 PCs καλύπτουν άριστα τις ανάγκες του κόσμου.
    Εγώ λέω να κόβουμε δελτία σε κάθε μαθητή με μέγιστο αριθμό ωρών σε internet cafe, και να έχουμε αστυνομικούς στις εισόδους. Λίγο αέρα Κινέζικης Λαϊκής Δημοκρατίας ρε παιδί μου! Δεν φταίει ο καθηγητής της τάξης που αδιαφορεί για το ότι ένας μαθητής απουσιάζει τα μαθήματα, ή ο κηδεμόνας του που ειδοποιήθηκε και δεν έκανε το καθήκον του ως γονιός. Φταίει το Χνετ ιντερνετ cafe που έχει Counterstrike.

    Έχω βέβαια και μια εναλλακτική. Όποιος δεν μπορεί να σταθεί κηδεμόνας απέναντι στα παιδιά του επειδή είναι πολυάσχολος, αντί να επιτίθεται στα ατομικά δικαιώματα των άλλων, ας μην κάνει παιδιά.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος marcus1 : 27-01-11 στις 17:17.

  3. #18
    Εγγραφή
    17-01-2004
    Περιοχή
    L. A.
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    4.516
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49.996/4.981
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - Δ. ΜΕΓΑΡΟ
    Router
    ZTE h168n
    SNR / Attn
    10(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved

  4. #19
    Εγγραφή
    10-10-2009
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.631
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    20Mb/4Mb
    ISP
    GR Telecom
    Router
    PowerBeam M5-300
    Δηλαδή όσοι παίζουν LAN είναι παράνομο ....
    Δηλαδή θα βάλουν και εκεί φόρο και στο τέλος με τα 2-3 καταστήματα η ώρα θα είναι σαν την βενζίνη

    ΔΕΝ κάνουν την δημοκρατία Δικτατορία λεω εγω


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από harris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλιστα... και αν πάω σε ίντερνετ καφέ και παίξω ονλάιν μπετ ποιος το ελέγχει;
    Δεν εχω ιδέα τι θα μας κάνουν παίζω στο bet365

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manicx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμένα δεν με προβληματίζει καθόλου. Το θέμα με τα Internet Cafe έχει παραγίνει. Είναι για τα πιτσιρίκια ότι ήταν για τους μεγάλους τα φρουτάκια. Πηγαίνουν εκεί και χαλάνε όλο το χαρτζιλίκι τους ενώ έχουν χάσει την αίσθηση της επικοινωνίας με άλλους ανθρώπους. Μπαίνεις σε internet cafe και βλέπει ζαβλακωμένα παιδάκια στα οποία είναι αδύνατο να καθίσεις δίπλα τους καθώς έχουν να κάνουν μπάνιο καμιά εβδομάδα αφού έχουν κολλήσει στη καρέκλα. Το internet cafe θα πρέπει να είναι ένα μικρό μαγαζί όπως σωστά πάει να γίνει που να παρέχει υπηρεσίες όπως κάνουν και στο εξωτερικό και όχι να αποτελεί μοναδικό διέξοδο των πιτσιρικάδων στην κοινωνία. Εφόσον το internet το έχουμε πλέον και στα κινητά ενώ το internet στο σπίτι είναι πάμφθηνο, τα internet cafe μπορούν να εξυπηρετούν τους μη έχοντες και όχι να γίνονται στέκι για κοπανατσήδες από το σχολείο. Και με 30 PCs καλύπτουν άριστα τις ανάγκες του κόσμου.
    ΕΊΣΑΙ ΛΑΘΟΣ ! Αν ο γονιός είναι βλάκας που δίνει κάθε μέρα 20-30 € εμείς γιατί πρέπει να είμαστε στην ιδία κατηγόρια . Θα συμφωνούσα αν απαγόρευαν πρόσβαση στους κάτω των 18 Εχω κάτι γνωστούς που είναι καμένοι .

    Τι κάνουν στο εξωτερικό για πες μας γιατί εγώ εχω μιλήσει με αρκετούς στο εξωτερικό και απο διαφορές χώρες όταν παίζω online games και δεν έχουν κατι διαφορετικό

    ιντερνέτ στο κινητό είναι

    τα internet cafe μπορούν να εξυπηρετούν τους μη έχοντες
    σε τι

    και όχι να γίνονται στέκι για κοπανατσήδες από το σχολείο
    Εσένα τι σε νοιάζει και εγω κάνω κοπανά για LAN

  5. #20
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    7.517
    Downloads
    56
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    11.7(dB) / 34.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από marcus1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με άλλα λόγια : επειδή εσύ, ή οποιοσδήποτε άλλος μπορεί να είναι ανεύθυνος γονιός που δεν ελέγχει τί ξοδεύουν, πού πηγαίνουν, και αν πλένονται τα παιδιά του, να βάλουμε το κράτος να κάνει την δουλειά σου περιστέλλοντας ατομικές μου ελευθερίες. Θεός φυλάξοι μην χρειαστεί ποτέ ο Έλληνας να αναλάβει ατομικές ευθύνες αντί να περιμένει τον κρατικό πατερούλη να του επιβάλλει τί θα κάνει.
    Εσύ στο παιδί σου να βάλεις ένα λουρί για να το ελέγχεις. Όπως όλοι μας πηγαίναμε στα ηλεκτρονικάδικα (και ας μην ήμασταν 18) έτσι και ο κάθε πιτσιρικάς σήμερα δεν ελέγχεται. Βέβαια τότε, δεν υπήρχαν 3-4 ηλεκτρονικάδικα σε κάθε οικ. τετράγωνο όπως είναι τα internet cafes σήμερα.

    Εγώ λέω να κόβουμε δελτία σε κάθε μαθητή με μέγιστο αριθμό ωρών σε internet cafe, και να έχουμε αστυνομικούς στις εισόδους. Λίγο αέρα Κινέζικης Λαϊκής Δημοκρατίας ρε παιδί μου! Δεν φταίει ο καθηγητής της τάξης που αδιαφορεί για το ότι ένας μαθητής απουσιάζει τα μαθήματα, ή ο κηδεμόνας του που ειδοποιήθηκε και δεν έκανε το καθήκον του ως γονιός. Φταίει το Χνετ ιντερνετ cafe που έχει Counterstrike.

    Έχω βέβαια και μια εναλλακτική. Όποιος δεν μπορεί να σταθεί κηδεμόνας απέναντι στα παιδιά του επειδή είναι πολυάσχολος, αντί να επιτίθεται στα ατομικά δικαιώματα των άλλων, ας μην κάνει παιδιά.
    Εσύ που είσαι δημοκράτης, να πας να κάνεις τις προτάσεις σου για την βελτίωση της παιδείας στον αρμόδιο υπουργό για να μην υπάρχουν απουσίες από τα σχολεία. Επίσης, όποιος θέλει το παιδί του δεμένο με λουρί, ας πάρει καλύτερα σκύλο. Με την ίδια λογική που έχουν μερικοί, ας αφήσουν τους εμπόρους ναρκωτικών να αλωνίζουν, απλά να κάνουμε ντα τον κάθε καημένο ναρκομανή. Μετά είναι να αναρωτιέται κανείς γιατί αυτή η χώρα είναι ένα μπάχαλο.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από button Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΕΊΣΑΙ ΛΑΘΟΣ ! Αν ο γονιός είναι βλάκας που δίνει κάθε μέρα 20-30 € εμείς γιατί πρέπει να είμαστε στην ιδία κατηγόρια . Θα συμφωνούσα αν απαγόρευαν πρόσβαση στους κάτω των 18 Εχω κάτι γνωστούς που είναι καμένοι .

    Τι κάνουν στο εξωτερικό για πες μας γιατί εγώ εχω μιλήσει με αρκετούς στο εξωτερικό και απο διαφορές χώρες όταν παίζω online games και δεν έχουν κατι διαφορετικό
    20-30 ευρώ την ημέρα θα έπρεπε να είχε συνδρομή εφ'όρου ζωής σε internet cafe κάποιος. Το κάτω των 18, πες το στον marcus1 παραπάνω, να σου πει ότι θα γίνουμε Κίνα. Στο εξωτερικό, οι διαγωνισμοί δεν γίνονται σε συνοικιακά internet cafe αλλά σε ειδικά διαμορφωμένες αίθουσες. Επειδή έχει τύχει να οργανώσω ανάλογα events κι έχω λάβει μέρος, θα μου επιτρέψεις να έχω πλήρη άποψη επί του θέματος.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από button Εμφάνιση μηνυμάτων
    σε τι
    Κάποιος που δεν έχει internet ή προσωπικό υπολογιστή μπορεί να πάει και να κάνει τη δουλειά του. Τι δουλειά; Να στείλει ένα email, να τυπώσει ένα έγγραφο και αυτά σε ένα περιβάλλον χωρίς 50 πιτσιρικάδες να μπινελικώνουν τον διπλανό μαν επειδή του έριξε με γουολχακ.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από button Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσένα τι σε νοιάζει και εγω κάνω κοπανά για LAN
    Εγώ την κοπάνα δεν την έκανα μαγκιά, έκανα αυτά που ήθελα κι έπρεπε και κοιτάω μπροστά. Η κοπάνα εσένα να προβληματίσει.

  6. #21
    Εγγραφή
    10-10-2009
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.631
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    20Mb/4Mb
    ISP
    GR Telecom
    Router
    PowerBeam M5-300
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manicx Εμφάνιση μηνυμάτων
    1)
    20-30 ευρώ την ημέρα θα έπρεπε να είχε συνδρομή εφ'όρου ζωής σε internet cafe κάποιος. Το κάτω των 18, πες το στον marcus1 παραπάνω, να σου πει ότι θα γίνουμε Κίνα. Στο εξωτερικό, οι διαγωνισμοί δεν γίνονται σε συνοικιακά internet cafe αλλά σε ειδικά διαμορφωμένες αίθουσες. Επειδή έχει τύχει να οργανώσω ανάλογα events κι έχω λάβει μέρος, θα μου επιτρέψεις να έχω πλήρη άποψη επί του θέματος.


    2)
    Κάποιος που δεν έχει internet ή προσωπικό υπολογιστή μπορεί να πάει και να κάνει τη δουλειά του. Τι δουλειά; Να στείλει ένα email, να τυπώσει ένα έγγραφο και αυτά σε ένα περιβάλλον χωρίς 50 πιτσιρικάδες να μπινελικώνουν τον διπλανό μαν επειδή του έριξε με γουολχακ.


    3)
    Εγώ την κοπάνα δεν την έκανα μαγκιά, έκανα αυτά που ήθελα κι έπρεπε και κοιτάω μπροστά. Η κοπάνα εσένα να προβληματίσει.

    1) Αν σου πω οτι οι μισοί έχουν και ιντερνέτ σπίτι ο ένας μάλιστα παίζει 40 account LN.LG(πως λέγεται αυτή βλκ) ταυτόχρονα όλη μέρα και στο σπίτι που είναι μισώ netcafe η μάνα του είναι ακόμα ποιο καμένη και ο πατέρας του
    αφού το καλοκαίρι πούλησαν 2 account για 5.000€ ...
    Μα ειδή γινόμαστε ΚΙΝΑ no2 . Δεν εχω ασχοληθεί με events και δεν θα σε κοντράρω χωρίς να ξέρω.
    Και βεβαία μπορείς να έχεις πλήρη άποψη επί του θέματος.

    2) Σε αυτό έχεις δίκιο και εγώ δεν εχω κανονικό internet το mobile internet μόνο και μόνο για foroum απο σπίτι.
    50 μόνο εδώ με 30PC και αν πας πρωί μαζεύεται όλο το γυμνάσιο και δημοτικό και να είσαι μεγάλως θα σε βάλουν στην ούρα γιατί ο 12 χρόνος έχει επαγγελματικές πωρώσεις και η μονή λογική ώρα για τέτοια δουλειά είναι 11 το βράδυ. Αν θες πρωί πρέπει να έχεις μεγάλη υπομονή
    Spoiler:
    Σε μένα οταν εκανα εργασία είχα μαζέψει πολλή υλικό και δεν μετέφερα στο φλασακι και πετάγεται ενα 14 χρονο και πατάει το button reset και σε internetcafe έχουν την βλακεία που με το reset διαγραφεί ολα τα αρχεία του χρήστη . Εγώ τώρα αν πιάσω και το πλακώσω στο ξύλο φα φταίω εγώ


    γουολχακ Τι είναι αυτό

    3) Εγώ την κοπάνα την έκανα με μέτρο στο γυμνάσιο ( τι λέω ). Δεν μου αρέσει να βαφτίζουν την κοπάνα που είναι για σοβαρούς λόγους με κοπάνα του χαβαλέ και καφέ . Σήμερα έλειπα αρκετές ώρες γιατί είχα τρεχάματα για την υγειά την μάνας μου και όταν το λέω σε κάποιων καθηγητή αυτό και αρχίζει να λέει ενα μάτσο μλκ λες και έπρεπε να πάρω δικαιολογητικό

  7. #22
    Εγγραφή
    21-03-2010
    Μηνύματα
    1.747
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manicx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσύ στο παιδί σου να βάλεις ένα λουρί για να το ελέγχεις. Όπως όλοι μας πηγαίναμε στα ηλεκτρονικάδικα (και ας μην ήμασταν 18) έτσι και ο κάθε πιτσιρικάς σήμερα δεν ελέγχεται. Βέβαια τότε, δεν υπήρχαν 3-4 ηλεκτρονικάδικα σε κάθε οικ. τετράγωνο όπως είναι τα internet cafes σήμερα.



    Εσύ που είσαι δημοκράτης, να πας να κάνεις τις προτάσεις σου για την βελτίωση της παιδείας στον αρμόδιο υπουργό για να μην υπάρχουν απουσίες από τα σχολεία. Επίσης, όποιος θέλει το παιδί του δεμένο με λουρί, ας πάρει καλύτερα σκύλο. Με την ίδια λογική που έχουν μερικοί, ας αφήσουν τους εμπόρους ναρκωτικών να αλωνίζουν, απλά να κάνουμε ντα τον κάθε καημένο ναρκομανή. Μετά είναι να αναρωτιέται κανείς γιατί αυτή η χώρα είναι ένα μπάχαλο.


    Απαντώ σε ανάλογο ύφος, και όσο αξίζει. Όποιος θέλει να βάζει λουριά σε άλλους ενηλίκους, επειδή "δεν μπορεί να βάζει λουρί στο δικό του παιδί" (τωρινό ή μελλοντικό), θα έπρεπε να ντρέπεται για την ανικανότητά του ως γονιού και όχι να κάνει κηρύγματα για το μπάχαλο της χώρας.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος marcus1 : 29-01-11 στις 23:00.

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-09-09, 17:40
  2. Μηνύματα: 104
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-06-08, 12:38
  3. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-12-05, 11:39

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας