Σελ. 23 από 861 ΠρώτηΠρώτη ... 313182122232425283343 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 331-345 από 12912
  1. #331
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.247
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    νομίζω πως υπάρχει και άλλη λέξη που μπορεί να σε περιγράψει
    Για πες, ειμαι περίεργος.

    και εδώ η διακήρυξη της Παγκόσμιας Ένωσης Ιατρών του 1991 για το θέμα
    OK, μόνο που αυτό που σου ανέφερα αφορά τη θέση σου ότι δεν μπορεί να γίνει υποχρεωτική σίτηση, κάτι που προφανώς και δεν ισχύει.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  2. #332
    Εγγραφή
    14-01-2005
    Περιοχή
    Σαπίλας και Σκουριάς 38-Ζαχλωρού Καλαβρύτων
    Μηνύματα
    12.889
    Downloads
    21
    Uploads
    3
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    100Τbit fiber
    ISP
    sdikr-net
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ
    Router
    Fuzzy gutsu-gutsu
    SNR / Attn
    112(dB) / 0.9(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από no_logo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καιρός να αντιληφθείτε πως το ταξίδι προς την Ευρώπη δεν γίνεται για λόγους τουρισμού αλλά για επιβίωση
    Σσσσσσσσσσστ!
    Μη λες τέτοια πράγματα και χαλάς την εικόνα μας!
    Μάλιστα έχω και inside info οτι μερικοί από αυτούς έχουν έρθει για να κάνουν off-shore!

    Good... Bad... I'm tha guy with tha Gun...
    WAntilles: Ούτε σε όλους έχει αφαιρεθεί με βάναυσο - γκεμπελικό χειρουργείο, το μέρος του εγκεφάλου που συμπαθεί τα Windows.
    Trolling με γεύση παπάγια

  3. #333
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.247
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlindG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σσσσσσσσσσστ!
    Μη λες τέτοια πράγματα και χαλάς την εικόνα μας!
    Μάλιστα έχω και inside info οτι μερικοί από αυτούς έχουν έρθει για να κάνουν off-shore!


    (Την σφεντόνα να τη φοβόμαστε σε αντίθετη περίπτωση; )


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  4. #334
    Εγγραφή
    04-03-2011
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    99
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Wind Full
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Wind
    Εγώ δεν έχω πρόβλημα με τους μετανάστες ούτε με τους "λαθρομετανάστες". Έχω πρόβλημα με όσους δεν καταλαβαίνουν ότι δεν αντέχει η χώρα τόσους μετανάστες (λαθραίους ή νομιμοποιημένους). Βέβαια όσοι δεν το καταλαβαίνουν μπορούν να βοηθήσουν φεύγοντας από την χώρα και κάνοντας χώρο για μετανάστες (ωχ ωχ... προβλέπω να γίνομαι κακός)!!!

    Αν το θέμα είναι η επιβίωση, τότε πράγματι μπορούμε να δεχτούμε 2πλάσιο αριθμό μεταναστών από αυτόν που έχουμε τώρα. Το επίπεδο διαβίωσης θα πέσει κατακόρυφα, αλλά θα επιβιώσουμε. Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι γιατί τόσος ρατσισμός από την πλευρά των "αλληλέγγυων"; Θέλουν αυτοί οι άνθρωποι να υποφέρουν μόνο και μόνο για να επιβάλουν την ιδεολογία τους;

    Νομοθετικά μπορεί να γίνει κάτι; Να μειωθεί για παράδειγμα ο αριθμός των ημερομισθίων που χρειάζεται για να πάρει κάποιος άδεια παραμονής; Αν μειωθεί όμως δεν ρίχνουμε απλά αυτούς τους ανθρώπους στην μαύρη αγορά πιο εύκολα;

    Την απελπισία των μεταναστών την καταλαβαίνω. Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι αν ζούμε σε ευνομούμενη χώρα ή όχι. Αν υπάρχει λογική ή όχι.

    Επίσης είναι απαράδεκτες απειλές όπως αυτή που έκανε η κυρία Αλ Σαλέχ (που παρά το όνομά της σας πληροφορώ είναι γέννημα θρέμμα Ελληνίδα) ότι αν πεθάνει κάποιος μετανάστης από τους απεργούς πείνας θα καεί πάλι η Αθήνα και ότι το αίμα τους θα είναι στα χέρια των 11 εκατομμυρίων Ελλήνων. Αν πεθάνει κάποιος μετανάστης από τους απεργούς πείνας θα πρέπει να συλληφθούν οι Αλληλέγγυοι που τον άφησαν να πεθάνει για την ιδεολογία τους. Να πεθάνει άνθρωπος για να "επιβιώνουν" 9 εκατομμύρια Έλληνες και 2 εκατομμύρια μετανάστες!!!

  5. #335
    Εγγραφή
    18-11-2005
    Περιοχή
    Sofia/BG
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    1.221
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    mtel/BG
    Router
    ZXV10 W300 IGD
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ereader Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίσης είναι απαράδεκτες απειλές όπως αυτή που έκανε η κυρία Αλ Σαλέχ (που παρά το όνομά της σας πληροφορώ είναι γέννημα θρέμμα Ελληνίδα) ότι αν πεθάνει κάποιος μετανάστης από τους απεργούς πείνας θα καεί πάλι η Αθήνα και ότι το αίμα τους θα είναι στα χέρια των 11 εκατομμυρίων Ελλήνων. Αν πεθάνει κάποιος μετανάστης από τους απεργούς πείνας θα πρέπει να συλληφθούν οι Αλληλέγγυοι που τον άφησαν να πεθάνει για την ιδεολογία τους.

  6. #336
    Εγγραφή
    31-08-2004
    Περιοχή
    Elbonia
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    713
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    HOL
    Router
    CellPipe 7130
    Διαβάζω στο Twitter:
    Στο νοσοκομείο Ερυθρός γιατροί επιχείρησαν να σιτίσουν υποχρεωτικά τους απεργούς πείνας, οι συνοδοί αντέδρασαν, ο διευθυντής της Παθολογικής έκανε μήνυση κι έτσι οι συνοδοί συνελήφθησαν κι έχουν οδηγηθεί στο Τμήμα εγκλημάτων κατά ζωής.

    Μεταφέρω με επιφύλαξη
    Αν έχεις γράψει τα περισσότερα μηνύματα σε ένα thread, ήρθε η ώρα να σταματήσεις.

  7. #337
    Εγγραφή
    16-04-2003
    Μηνύματα
    931
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    το είπε και η ΝΕΤ πριν από λίγο,

    κρίμα είναι τα καημένα τα παιδάκια, εγώ λέω να τους πάω ένα ταψί παστίτσιο και μια κατσαρόλα γιουβαρλάκια να φάνε τα κακόμοιρα.

  8. #338
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.247
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PALADIN Εμφάνιση μηνυμάτων
    το είπε και η ΝΕΤ πριν από λίγο,

    κρίμα είναι τα καημένα τα παιδάκια, εγώ λέω να τους πάω ένα ταψί παστίτσιο και μια κατσαρόλα γιουβαρλάκια να φάνε τα κακόμοιρα.
    Με συγχωρείς.. Εδώ θα με βρείς αντίθετο.

    Δεν πρέπει να πεθάνει κανένας από αυτούς τους απεργούς, ειδικά όταν έχουν καταντήσει υποχείρια όλων αυτών των "συμπαραστατών" που εξυπηρετούν ιδιους σκοπούς παίζοντας με τις ζωές των λαθρομεταναστών.

    Προσωπικά δεν θέλω να δώ ΚΑΝΕΝΑΝ από αυτούς τους ανθρώπους να πεθαίνουν._


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  9. #339
    Εγγραφή
    18-11-2005
    Περιοχή
    Sofia/BG
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    1.221
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    mtel/BG
    Router
    ZXV10 W300 IGD
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικά δεν θέλω να δώ ΚΑΝΕΝΑΝ από αυτούς τους ανθρώπους να πεθαίνουν._
    Συμφωνώ, κι όχι επειδή κάποιοι απείλησαν ότι "θα καεί πάλι η Αθήνα, και μπλα μπλα μπλα", αλλά γιατί νομίζω ότι είναι ανεπίτρεπτο να επιτραπεί στους δήθεν αλληλέγγυους να *δολοφονήσουν* αυτούς τους ανθρώπους με όποιο τρόπο ενδεχομένως ασκούν εξουσία επάνω τους!

    Εάν υπάρχουν τόσες μαρτυρίες ότι οι απεργοί καθοδηγούνται κατ αυτό τον τρόπο στο θάνατό τους απ αυτούς τους τύπους, τότε νομίζω ότι ο ισχυρισμός τους για το ρόλο τους αμφισβητείται και πρέπει να διερευνηθεί.
    Κι επίσης θα πρέπει να διερευνηθεί εάν οι απεργοί από μόνοι τους κάνουν απεργία ή όχι.

  10. #340
    Εγγραφή
    06-03-2005
    Περιοχή
    @ Copenhagen, DK
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    15.569
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    ISP
    Οtenet
    Κατσε λιγο βρε Γιαννη... σε πολλά νηματα υποστηρίζεις την παθητική αντίσταση.. παθητική και μη βιαιη φυσικά. Υπάρχει περισσότερο παθητική αντίσταση απο την απεργία πείνας? Και αν γινεται απεργια πεινας, το κράτος εχει δικαιωμα να τους χορηγησει φαι παρα τη θεληση τους και βιαια για να σωσει τη ζωή τους? Αρα η βια ειναι θεμιτη αν ειναι να σωσει ζωές?

  11. #341
    Εγγραφή
    04-03-2011
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    99
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Wind Full
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KLG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κατσε λιγο βρε Γιαννη... σε πολλά νηματα υποστηρίζεις την παθητική αντίσταση.. παθητική και μη βιαιη φυσικά. Υπάρχει περισσότερο παθητική αντίσταση απο την απεργία πείνας? Και αν γινεται απεργια πεινας, το κράτος εχει δικαιωμα να τους χορηγησει φαι παρα τη θεληση τους και βιαια για να σωσει τη ζωή τους? Αρα η βια ειναι θεμιτη αν ειναι να σωσει ζωές?
    Αν και δεν απευθυνόταν σε μένα η απάντηση στις ερωτήσεις σου είναι με την σειρά: ΟΧΙ, ΝΑΙ, ΝΑΙ. Ειδικά για την τελευταία ερώτηση απορώ. Τι εννοείς αν η βία είναι θεμιτή όταν σώζει ζωές; Υπάρχει κάτι ποιο βίαιο από την απώλεια ζωής;

  12. #342
    Εγγραφή
    18-11-2005
    Περιοχή
    Sofia/BG
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    1.221
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    mtel/BG
    Router
    ZXV10 W300 IGD
    Εδώ όμως Θανάση υπάρχουν ενδείξεις (ακα μαρτυρίες) ότι η "απεργία πείνας" μπορεί και να αυθυποβάλεται από τρίτους!
    Σε αυτή την περίπτωση δεν νομίζω ότι πρόκειται για απεργία πείνας αλλά για κάτι άλλο, που νομίζω ότι θα πρέπει να διερευνηθεί. Κι έως ότου εξακριβωθεί ότι πρόκειται όντως για οικιοθελή απεργία πείνας, να προστατευτεί η ζωή αυτών των ανθρώπων.

    ........Auto merged post: YiannisM πρόσθεσε 3 λεπτά και 6 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KLG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αρα η βια ειναι θεμιτη αν ειναι να σωσει ζωές?
    Η βία είναι θεμιτή στην επιβολή του νόμου, όταν ο νόμος πηγάζει από το λαό και όλα τα μη βίαια μέσα έχουν εξαντληθεί.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος YiannisM : 08-03-11 στις 17:45. Αιτία: auto merged post

  13. #343
    Εγγραφή
    08-04-2008
    Μηνύματα
    66
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YiannisM Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εδώ όμως Θανάση υπάρχουν ενδείξεις (ακα μαρτυρίες) ότι η "απεργία πείνας" μπορεί και να αυθυποβάλεται από τρίτους!
    Σε αυτή την περίπτωση δεν νομίζω ότι πρόκειται για απεργία πείνας αλλά για κάτι άλλο, που νομίζω ότι θα πρέπει να διερευνηθεί. Κι έως ότου εξακριβωθεί ότι πρόκειται όντως για οικιοθελή απεργία πείνας, να προστατευτεί η ζωή αυτών των ανθρώπων.

    ........Auto merged post: YiannisM πρόσθεσε 3 λεπτά και 6 δευτερόλεπτα αργότερα ........


    Η βία είναι θεμιτή στην επιβολή του νόμου, όταν ο νόμος πηγάζει από το λαό και όλα τα μη βίαια μέσα έχουν εξαντληθεί.
    Σοβαρολογείς?
    Δέχεται ο άλλος να πεθάνει για να κάνει τα πολιτικά χατήρια των όποιων και καλά επιτήδιων?
    "Πεθάνετε από την πείνα για να ρίξουμε την κυβέρνηση" ή "Πεθάνετε για να πάρουμε 5, 10 ψήφους" για παράδειγμα. οκευυυυυυυυυυυυ
    Evolution Through Revolution

    1ο Συνέδριο ΣΥΡΙΖΑ - Θέση του κόμματος για τα Μνημόνια: αναδιαπραγματευσοκαταργησομερικοκαταργησοαναθεώρησοεπαναδιαπ ραγματευσοταβλέπωπάσομπλόφας

  14. #344
    Εγγραφή
    06-03-2005
    Περιοχή
    @ Copenhagen, DK
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    15.569
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    ISP
    Οtenet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YiannisM Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εδώ όμως Θανάση υπάρχουν ενδείξεις (ακα μαρτυρίες) ότι η "απεργία πείνας" μπορεί και να αυθυποβάλεται από τρίτους!
    Σε αυτή την περίπτωση δεν νομίζω ότι πρόκειται για απεργία πείνας αλλά για κάτι άλλο, που νομίζω ότι θα πρέπει να διερευνηθεί. Κι έως ότου εξακριβωθεί ότι πρόκειται όντως για οικιοθελή απεργία πείνας, να προστατευτεί η ζωή αυτών των ανθρώπων.

    ........Auto merged post: YiannisM πρόσθεσε 3 λεπτά και 6 δευτερόλεπτα αργότερα ........


    Η βία είναι θεμιτή στην επιβολή του νόμου, όταν ο νόμος πηγάζει από το λαό και όλα τα μη βίαια μέσα έχουν εξαντληθεί.
    Οκ κρατάω την επιφυλαξη σου για το αν ειναι υποκινουμενη η απεργία πεινας. Δεν έχω καμια εμπιστοσύνη στα ΜΜΕ ομως, στο ΛΑΟΣ, στον Παγκαλο και τον Πεταλωτή και δεν θα ηθελα ποτε να ταυτιστω με οποιαδηποτε δηλωση/αποψη τους.

    Για το δευτερο κομματι μου λες οτι στην ουσια αποδεχεσαι την κρατική βια. Οταν δλδ το "μεμονωμένο περιστατικό" δερνει τον διαδηλωτη μπροστά στη καμερα, το κάνει στο ονομα του νομου ο οποιος πηγάζει απο τον λαό, δλδ ειναι οκ? Τεσπα είμαστε οφ-τοπικ.

    ........Auto merged post: KLG πρόσθεσε 1 λεπτά και 51 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mike86 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σοβαρολογείς?
    Δέχεται ο άλλος να πεθάνει για να κάνει τα πολιτικά χατήρια των όποιων και καλά επιτήδιων?
    "Πεθάνετε από την πείνα για να ρίξουμε την κυβέρνηση" ή "Πεθάνετε για να πάρουμε 5, 10 ψήφους" για παράδειγμα. οκευυυυυυυυυυυυ
    Και για να παρει ποιος τους ψηφους? Ο ΣΥΡΙΖΑ... που σημερα είναι αυριο δεν ειναι... δλδ να δώσεις την ζωή σου για ενα κόμμα το οποιο καθε λεπτο που περνάει και ειναι ενωμένο γκρεμίζεται και ενας φουρνος..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος KLG : 08-03-11 στις 17:58. Αιτία: auto merged post

  15. #345
    Εγγραφή
    08-04-2008
    Μηνύματα
    66
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KLG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οκ κρατάω την επιφυλαξη σου για το αν ειναι υποκινουμενη η απεργία πεινας. Δεν έχω καμια εμπιστοσύνη στα ΜΜΕ ομως, στο ΛΑΟΣ, στον Παγκαλο και τον Πεταλωτή και δεν θα ηθελα ποτε να ταυτιστω με οποιαδηποτε δηλωση/αποψη τους.

    Για το δευτερο κομματι μου λες οτι στην ουσια αποδεχεσαι την κρατική βια. Οταν δλδ το "μεμονωμένο περιστατικό" δερνει τον διαδηλωτη μπροστά στη καμερα, το κάνει στο ονομα του νομου ο οποιος πηγάζει απο τον λαό, δλδ ειναι οκ? Τεσπα είμαστε οφ-τοπικ.

    ........Auto merged post: KLG πρόσθεσε 1 λεπτά και 51 δευτερόλεπτα αργότερα ........



    Και για να παρει ποιος τους ψηφους? Ο ΣΥΡΙΖΑ... που σημερα είναι αυριο δεν ειναι... δλδ να δώσεις την ζωή σου για ενα κόμμα το οποιο καθε λεπτο που περνάει και ειναι ενωμένο γκρεμίζεται και ενας φουρνος..
    χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα
    Evolution Through Revolution

    1ο Συνέδριο ΣΥΡΙΖΑ - Θέση του κόμματος για τα Μνημόνια: αναδιαπραγματευσοκαταργησομερικοκαταργησοαναθεώρησοεπαναδιαπ ραγματευσοταβλέπωπάσομπλόφας

Σελ. 23 από 861 ΠρώτηΠρώτη ... 313182122232425283343 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. πολυ απλη χρηση facebook και γενικα
    Από netstorm στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 54
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-09-15, 21:36
  2. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-06-15, 09:25
  3. Μηνύματα: 63
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-03-15, 20:07

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας