Σελ. 786 από 861 ΠρώτηΠρώτη ... 766776781784785786787788791796806 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 11.776-11.790 από 12912
  1. #11776
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nkar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για αυτους που λενε οτι είναι παράτυποι μετανάστες:

    Αν μπω στο σπιτι σας και εγκατασταθώ (επειδη στο δικό μου έχω σοβαρα προβλήματα και δε περνάω καλά) είμαι παράτυπος ένοικος ή εισβολεας?
    Λάθος σύγκριση με το σπίτι, το σπίτι είναι κάτι δικό σου, ιδιοκτησία και υπάρχουν νόμοι που την προφυλάσσουν, η χώρα είναι κάτι που μοιράζεσαι, πχ μπορείς να πας σε μια παραλία άσχετα αν δεν είναι δικιά σου.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτοί που βάζουν τραπεζοκαθίσματα με το έτσι θέλω σε πεζοδρόμια είναι παράτυποι ένοικοι ή εισβολείς; Αυτοί που παρκάρουν όπου να ναι;

    Με το έτσι θέλω; είναι παράνομοι (μην πω λάθρο ) και υπάρχουν νόμοι που το απαγορεύουν, το ίδιο και με το παρκάρισμα, είναι παράνομοι

  2. #11777
    Εγγραφή
    20-05-2002
    Περιοχή
    Greece.gif
    Μηνύματα
    408
    Downloads
    44
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΣΟΛΟΓΓΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτοί που βάζουν τραπεζοκαθίσματα με το έτσι θέλω σε πεζοδρόμια είναι παράτυποι ένοικοι ή εισβολείς; Αυτοί που παρκάρουν όπου να ναι;
    Αν έχω μαγαζι στο Μπουρούτι και βγάλω τραπεζοκαθίσματα απέξω χωρις να έχω άδεια (ενω απαιτείται) εχω κάνει παράνομη κατάληψη κοινόχρηστου (για όλους τους μπουρουτιανούς) χώρου.

    Αν πάω στην Αγγλία από το μπουρούτι και βάλω καθίσματα ή ότι άλλο είμαι εισβολέας.
    Τα κοινόχρηστα στην Ελλάδα είναι για όλους τους Ελληνες και όσους έχουν εισέλθει νόμιμα στη χώρα. Δεν έχουν δικαίωματα επ' αυτών οι εισβολείς.

    Όλοι οι χώροι της Ελλάδας είναι συνιδιοκτησία όλων των Ελλήνων.
    Εξ ου και η λέξη πατρίδα που ξέρω οτι κάποιους σας κάνει να βγάζετε σπυριά...

    Όταν λοιπον μπαίνει κάποιος με ΤΣΑΜΠΟΥΚΑ Ελλάδα καταπατάει την ιδιοκτησία μας και είναι εισβολέας οπως αν μπω στο σπίτι σου και εγκατασταθώ με τσαμπουκά και όχι "παράτυπος ένοικος".

  3. #11778
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.253
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Μονο εδω στο μπουρδελισταν με τους ΜΚΟδες , τους λαθροδικηγορους και τα "ανοιχτα συνορα" εχουν τον γελοιο ορο "παράτυπος" .Να το συγκρινουν δηθεν με παρκαρισμα δειχνει οτι καλα παει η προπαγανδα και η πλυση εγκεφαλου ...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimyok : 18-09-21 στις 21:53.

  4. #11779
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.844
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nkar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν έχω μαγαζι στο Μπουρούτι και βγάλω τραπεζοκαθίσματα απέξω χωρις να έχω άδεια (ενω απαιτείται) εχω κάνει παράνομη κατάληψη κοινόχρηστου (για όλους τους μπουρουτιανούς) χώρου.

    Αν πάω στην Αγγλία από το μπουρούτι και βάλω καθίσματα ή ότι άλλο είμαι εισβολέας.
    Τα κοινόχρηστα στην Ελλάδα είναι για όλους τους Ελληνες και όσους έχουν εισέλθει νόμιμα στη χώρα. Δεν έχουν δικαίωματα επ' αυτών οι εισβολείς.

    Όλοι οι χώροι της Ελλάδας είναι συνιδιοκτησία όλων των Ελλήνων.
    Εξ ου και η λέξη πατρίδα που ξέρω οτι κάποιους σας κάνει να βγάζετε σπυριά...

    Όταν λοιπον μπαίνει κάποιος με ΤΣΑΜΠΟΥΚΑ Ελλάδα καταπατάει την ιδιοκτησία μας και είναι εισβολέας οπως αν μπω στο σπίτι σου και εγκατασταθώ με τσαμπουκά και όχι "παράτυπος ένοικος".
    Κάνει πουθενά διαχωρισμό ο νόμος στην κατάληψη πεζοδρομίου σε Έλληνες και "λάθρο"; Οι τουρίστες έχουν δικαίωμα στους κοινόχρηστους χώρους; Να ξέρω δηλαδή αν δω κανέναν με κάθισμα στην παραλία...

    Δεν ξέρω για σένα, αλλά το σπίτι μου δεν είναι κοινόχρηστος χώρος και δεν το μοιράζομαι με κανένα, Έλληνα και μη.

    Όσο για την έννοια πατρίδα μάλλον κάποιοι την έχουν μπερδέψει σε ξεπούλημα σε ντόπιους και ξένους ολιγάρχες. Αυτοί καταστρέφουν τις χώρες του κοσμάκη αναγκάζοντας τον να ξεριζωθεί, οι ίδιοι χρησιμοποιούν τις προσφυγικές ροές για να πιέσουν τους μισθούς προς τα κάτω, και οι ίδιοι φορτώνουν τα καμώματα του σε εξιλαστήρια θύματα. Και οι πατριώτες τέτοιου τύπου πάντα κοιτάνε το δάκτυλο ενώ οι ίδιοι έχουν συντελέσει να καταστραφεί η πατρίδα για την οποία τόσο νοιάζονται υποστηρίζοντας τους παραπάνω...

  5. #11780
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάνει πουθενά διαχωρισμό ο νόμος στην κατάληψη πεζοδρομίου σε Έλληνες και "λάθρο"; Οι τουρίστες έχουν δικαίωμα στους κοινόχρηστους χώρους; Να ξέρω δηλαδή αν δω κανέναν με κάθισμα στην παραλία...
    Ο Τουρίστας έρχεται νόμιμα, καμία σχέση με τον παράτυπο

  6. #11781
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.844
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο Τουρίστας έρχεται νόμιμα, καμία σχέση με τον παράτυπο
    Δηλαδή ο τουρίστας έχει δικαίωμα να κάνει κατάληψη στο πεζοδρόμιο με τραπεζοκαθίσματα; Έχει και δικαίωμα να κάνει κατάληψη στο σπίτι σου;

  7. #11782
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή ο τουρίστας έχει δικαίωμα να κάνει κατάληψη στο πεζοδρόμιο με τραπεζοκαθίσματα;
    Οχι, δεν είπα πουθενά κάτι τέτοιο, απάντησα στο οι τουρίστες έχουν δικαίωμα στον κοινόχρηστο χώρο, σταμάτα να διαστρεβλώνεις αυτά που λέω, είναι κουραστικό

  8. #11783
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.844
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οχι, δεν είπα πουθενά κάτι τέτοιο, απάντησα στο οι τουρίστες έχουν δικαίωμα στον κοινόχρηστο χώρο, σταμάτα να διαστρεβλώνεις αυτά που λέω, είναι κουραστικό
    Τότε σταμάτα να χώνεσαι εκεί που δεν σε σπέρνουν και να απομονώνεις κομμάτια από το κείμενο και κοίτα να εξηγήσεις στους ψηφοφόρους σας γιατί αρχίσατε τις ελληνοποιήσεις "λάθρο".

  9. #11784
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    12.568
    Downloads
    20
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τότε σταμάτα να χώνεσαι εκεί που δεν σε σπέρνουν και να απομονώνεις κομμάτια από το κείμενο και κοίτα να εξηγήσεις στους ψηφοφόρους σας γιατί αρχίσατε τις ελληνοποιήσεις "λάθρο".
    Lol σωστό αυτό αλλά δεν φταίει ο Σπύρος αν αυτοί είναι ΟΦΑ και το μόνο που τους νοιάζει είναι η καρεκλιτσα αν και εσύ Σπύρο μπορείς και μια φορά να πεις πως κάτι είναι λάθος.

  10. #11785
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τότε σταμάτα να χώνεσαι εκεί που δεν σε σπέρνουν και να απομονώνεις κομμάτια από το κείμενο και κοίτα να εξηγήσεις στους ψηφοφόρους σας γιατί αρχίσατε τις ελληνοποιήσεις "λάθρο".

    Εγώ δεν είπα πουθενά λαθρο, πάλι συνεχίσεις το κλασικό σου βλέπω.

  11. #11786
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.844
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ δεν είπα πουθενά λαθρο, πάλι συνεχίσεις το κλασικό σου βλέπω.
    Με αφορμή τη σταδιακή εκκένωση του κέντρου κράτησης στην Αμυγδαλέζα, ο κ. Καραγκούνης αναφέρει ότι η κυβέρνηση "ανέστειλε την απέλαση δεκάδων παράνομων μεταναστών και άνοιξε διάπλατα τις πύλες των κέντρων φιλοξενίας, αφήνοντάς τους στη μοίρα τους, να τριγυρνούν στα κέντρα των πόλεων".

    "Την ίδια στιγμή ο αρμόδιος υπουργός ανακοινώνει ότι η κυβέρνηση ΣΥΡΙΖΑ θα δώσει ελληνική ιθαγένεια σε 300.000 λαθρομετανάστες" συμπληρώνει.

    Ακόμη κατηγορεί την κυβέρνηση ότι γκρεμίζει ό,τι χτίστηκε με κόπο και συνεχίζει: "Δυστυχώς βάζουν πάνω από το δημόσιο συμφέρον τις παρωχημένες ιδεοληψίες τους".

    "Καλούμε την κυβέρνηση να σταματήσει αμέσως το γκρέμισμα, να αποκαταστήσει τη λειτουργία των κέντρων κράτησης και φιλοξενίας μεταναστών και να προχωρήσει στην επαναπροώθησή τους προς τις χώρες προέλευσής τους, με ευρωπαϊκή κάλυψη πλέον, κάτι που εμείς έχουμε ήδη εξασφαλίσει. Και έτσι να εγγυηθεί την ασφάλεια των Ελλήνων πολιτών", καταλήγει ο εκπρόσωπος της Νέας Δημοκρατίας.
    https://www.news247.gr/politiki/kara...n.6327171.html

    Εντάξει τώρα; Να συνεχίσουμε να μιλάμε για το σχοινί;

  12. #11787
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    https://www.news247.gr/politiki/kara...n.6327171.html

    Εντάξει τώρα; Να συνεχίσουμε να μιλάμε για το σχοινί;
    Και ξανά λοιπόν εγω δεν είπα πουθενά λαθρο.
    Ούτε έχω κάποια σχέση με την κυβέρνηση ώστε να εξηγήσω σε ψηφοφόρους, οκ;
    Εκτός φυσικά αν απλά παίρνεις παράδειγμα απο εσένα και το τι κάνεις.

  13. #11788
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.844
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και ξανά λοιπόν εγω δεν είπα πουθενά λαθρο.
    Ούτε έχω κάποια σχέση με την κυβέρνηση ώστε να εξηγήσω σε ψηφοφόρους, οκ;
    Εκτός φυσικά αν απλά παίρνεις παράδειγμα απο εσένα και το τι κάνεις.
    Α να με συγχωρείς τότε. Μπερδεύτηκα που αναπαράγεις καρμπόν τα όσα λέει, ασπάζεσαι πλήρως τις απόψεις του προπαγανδιστικού μηχανισμού της και δεν βρίσκεις ούτε ένα λάθος σε ότι έχει κάνει μέχρι τώρα. Υπάρχουν και συμπτώσεις...

  14. #11789
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.522
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Να νομιμοποιηθούν όλοι οι άνθρωποι που ζουν, σπουδάζουν και εργάζονται στην Ελλάδα.

  15. #11790
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Α να με συγχωρείς τότε. Μπερδεύτηκα που αναπαράγεις καρμπόν τα όσα λέει, ασπάζεσαι πλήρως τις απόψεις του προπαγανδιστικού μηχανισμού της και δεν βρίσκεις ούτε ένα λάθος σε ότι έχει κάνει μέχρι τώρα. Υπάρχουν και συμπτώσεις...
    Αυτό πάντως που μου αρέσει σε εσένα είναι που χώνεσαι σε μια συζήτηση και μετά ζητάς και τα ρέστα! (λέγοντας πως χωθήκανε άλλοι)
    Αυτό με την αναπαραγωγή στο επιστρέφω ατόφιο, καθώς εσύ ούτε καρμπόν δεν χρειάζεσαι

Σελ. 786 από 861 ΠρώτηΠρώτη ... 766776781784785786787788791796806 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. πολυ απλη χρηση facebook και γενικα
    Από netstorm στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 54
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-09-15, 21:36
  2. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-06-15, 09:25
  3. Μηνύματα: 63
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-03-15, 20:07

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας