Σελ. 679 από 861 ΠρώτηΠρώτη ... 659669674677678679680681684689699 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 10.171-10.185 από 12912
  1. #10171
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μαλιστα, δλδ αν πριν πληρωναν 10.000 τη μερα και τωρα πληρωνουν 3.000/μερα εγω θα πρεπει να ειμαι ευχαριστημενος επειδη ειναι λιγοτερα?

    Ξενοδοχεια σε κεντρικα σημεια πληρωνεις με 50+ε/μερα και εχουν και room service και μπουφε και wifi κτλ κτλ. Τι συζηταμε. Οι τυποι εχουν ριξει μασα γερη.
    Εσύ μόνο με μια περίπτωση θα είσαι ευτυχισμένος, δυστυχώς όμως δεν θα γίνει

  2. #10172
    Εγγραφή
    19-11-2007
    Περιοχή
    Στη δυτική πλευρά της Νήσου Ντάσχαν
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    610
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    Speedport 2
    SNR / Attn
    9(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μαλιστα, δλδ αν πριν πληρωναν 10.000 τη μερα και τωρα πληρωνουν 3.000/μερα εγω θα πρεπει να ειμαι ευχαριστημενος επειδη ειναι λιγοτερα?

    Ξενοδοχεια σε κεντρικα σημεια πληρωνεις με 50+ε/μερα και εχουν και room service και μπουφε και wifi κτλ κτλ. Τι συζηταμε. Οι τυποι εχουν ριξει μασα γερη.
    Εσύ μόνο με μια περίπτωση θα είσαι ευτυχισμένος, δυστυχώς ευτυχώς όμως δεν θα γίνει
    Φιξντ ιτ
    - Albert Einstein: “Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe.”

    -Terry Pratchett:
    “An education was a bit like a communicable sexual disease. It made you unsuitable for a lot of jobs and then you had the urge to pass it on.”

  3. #10173
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από OxAp0d0 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιξντ ιτ
    Το μήνυμα και το νοήμα μια χαρά ειναι, είναι εσύ το διαβάζεις λάθος.

  4. #10174
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.810
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Μη τσακωνεστε αδικα. Εγω θελω να τηρουνται οι νομοι οσον αφορα την εισοδο αλλοδαπων στη χωρα. Οσο τηρουνται οι νομοι I'm happy.

    Τωρα αν αλλοι χαιρονται που οι νομοι παραβιαζονται αυτο ειναι their issue... Ουτε ευτυχημα ειναι, ουτε δυστυχημα....

  5. #10175
    Εγγραφή
    28-08-2006
    Μηνύματα
    1.625
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H300S
    Αλλοδαποι που δεν προερχονται απο εμπολεμες περιοχες,δεν διαθετουν νομιμα εγγραφα κσι αδειες παραμονης,ποσο μαλλον οταν εχουν πιαστει για διαφορα αδικηματα,απελαση.Δεν ειναι ολοι προσφυγες/μεταναστες.

  6. #10176
    Εγγραφή
    27-10-2006
    Περιοχή
    @Genova/Italy
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    894
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλλοδαποι που δεν προερχονται απο εμπολεμες περιοχες,δεν διαθετουν νομιμα εγγραφα κσι αδειες παραμονης,ποσο μαλλον οταν εχουν πιαστει για διαφορα αδικηματα,απελαση.Δεν ειναι ολοι προσφυγες/μεταναστες.
    Και πως τον απελαυνεις εφόσον δεν έχει νόμιμα εγγραφα, πως η αλλη χώρα θα τον δεχτεί αν δεν είναι δικός της κάτοικος. Γιατί χωρίς νόμιμα εγγραφα, η καθολου εγγραφα μπορει να δηλωνει οτι προερχεται απο εμπολεμη χωρα. Βασικα μπορει ναδηλωνει οτι θελει, τρεχα γυρεύε να κανεις εξακριβωση και αμα βρεις άκρη γράψε μου...
    “The truth is rarely pure and never simple.”― Oscar Wilde

    "A man lives three lifes...
    The first, ends with the loss of naiveness,
    the second, with the loss of innocence
    and the third one with the loss of his soul itself.
    It's inevitable that we go through all three." ― Dark

  7. #10177
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.810
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και πως τον απελαυνεις εφόσον δεν έχει νόμιμα εγγραφα, πως η αλλη χώρα θα τον δεχτεί αν δεν είναι δικός της κάτοικος. Γιατί χωρίς νόμιμα εγγραφα, η καθολου εγγραφα μπορει να δηλωνει οτι προερχεται απο εμπολεμη χωρα. Βασικα μπορει ναδηλωνει οτι θελει, τρεχα γυρεύε να κανεις εξακριβωση και αμα βρεις άκρη γράψε μου...
    Ετσι: https://www.adslgr.com/forum/threads...=1#post6752125

  8. #10178
    Εγγραφή
    27-10-2006
    Περιοχή
    @Genova/Italy
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    894
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Μα αυτοι ρε συ MNP μας τους στέλνουν οι ίδιοι, σιγά μην τους δεχτούν πίσω. Αν ήθελαν να τηρήσουν την συμφωνία θα τους εμπόδιζαν να έρθουν σε πρωτη φαση και μη μου πεις οτι δεν μπορούν. Η συμφωνία είναι αλλά λογια να αγαπιόμαστε, αφού βλέπεις οτι τους χρησιμοποιουν σαν μοχλό εξυπηρέτησης των δικών τους συμφερόντων. Κανει το παιχνιδακι του ο σουλτάνος και καλά κανει απο τη στιγμή που η ευρωπαϊκή ενωση δεν έχει πλάνο. Το οτι θα γυρίσουν πίσω 10 στους χιλιους για να δειξουμε οτι και καλά τηρείται η συμφωνια, είναι απλα για γέλια.
    “The truth is rarely pure and never simple.”― Oscar Wilde

    "A man lives three lifes...
    The first, ends with the loss of naiveness,
    the second, with the loss of innocence
    and the third one with the loss of his soul itself.
    It's inevitable that we go through all three." ― Dark

  9. #10179
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.810
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα αυτοι ρε συ MNP μας τους στέλνουν οι ίδιοι, σιγά μην τους δεχτούν πίσω.
    Ειναι μερος της συμφωνιας... εσυ στειλτους, οπως εχει συμφωνηθει, επισημως, και αν αυτοι αρνηθουν "oh they are violating the agreement".

    Δεν ειναι 1/10 οσοι πρεπει να γυρισουν, ειναι οσοι δε παιρνουν ασυλο. Μιλαμε για μεγαλους αριθμους δλδ αφοι οι περισσοτεροι δε το δικαιουνται (εχουν προφιλ οικ. μεταναστη οχι προσφυγα)

  10. #10180
    Εγγραφή
    27-10-2006
    Περιοχή
    @Genova/Italy
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    894
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειναι μερος της συμφωνιας... εσυ στειλτους, οπως εχει συμφωνηθει, επισημως, και αν αυτοι αρνηθουν "oh they are violating the agreement".

    Δεν ειναι 1/10 οσοι πρεπει να γυρισουν, ειναι οσοι δε παιρνουν ασυλο. Μιλαμε για μεγαλους αριθμους δλδ αφοι οι περισσοτεροι δε το δικαιουνται (εχουν προφιλ οικ. μεταναστη οχι προσφυγα)
    Συμφωνούμε, πράγματι είναι μέρος της συμφωνίας. To 1/10 είναι το τι συμβαίνει τώρα, αν συμβαίνει βασικά γιατί δεν έχω ακούσει για πολλές επιστροφές εκτός ίσως στην αρχή όταν είχε συμφωνηθεί αυτή η συμφωνία.

    Από 'κει και πέρα έχουμε τα παρακάτω ερωτήματα:

    1. Γιατί η Τουρκία συνεχίζει να "αφήνει" βάρκες να φέυγουν από τις τουρκικές ακτές? Γιατί και αυτό μέρος της συμφωνίας είναι άλλα δεν τηρείτε.

    2. Γιατί το ελληνικό κράτος μέχρι στιγμής δεν έχει προχωρήσει ή επισπεύσει τις διαδικασίες επιστροφής?

    α) Εγώ πιστεύω γιατί βολεύεται επίσης από όλη αυτή την κατάσταση, λόγω της χρηματοδότησης που έρχεται από τη ευρωπαική ένωση και όπου πολλά από τα χρήματα χρησιμοποιούνται για άλλους λόγους και για να καλύψουν άλλες τρύπες με εικονικά τιμολόγια και άλλες πατέντες (έχουμε το know how).
    β) Οι όλες διαδικασίες απέλασης είναι απίστευτα χρονοβόρες (ενώ meanwhile οι απέναντι στέλνουν αβέρτα), όπως και όλοι γνωρίζουμε ότι το ελληνικό κράτος δεν έχει και την καλύτερη φήμη σε επίπεδο οργάνωσης. Που φυσικά όλο αυτό εξυπηρετεί το α)
    γ) Επίσης οι περισσότερες ΜΚΟ, κάνουν ότι είναι δυνατόν για να καθυστερήσουν τις όλες διαδικασίες ξεκοκαλίζοντας επίσης τα όποια χρήματα τους αναλογούν (χωρίς να παρεξηγηθώ υπάρχουν και έχω γνωρίσει ανθρωπους σε ΜΚΟ που πραγματικά ενδιαφέρονται και προσφέρουν). Άλλα δεν μπορείτε να φανταστείτε το τι φαγοπότι πέφτει στις ΜΚΟ και με τους τοπικούς φορείς που έχουν πάρει τα συμβόλαια για φαγητό, ενοικιάσεις σπιτιών, επίβλεψη για τα ασυνόδευτα (π.χ. έχουν τρία άτομα ταυτόχρονα να προσέχουν 10 παιδιά, ο ένας το παίζει σωφερ, ο άλλος τα καθαρίζει και ο άλλος ούτε 'γω δεν ξέρω τι κάνει, με γνώση αγγλικών και οι τρεις greek kamaki, να δώσουμε δουλειά σε τοπικούς ψηφοφόρους, ολόκληρες οικογένειες έχουν χωθεί και τρώνε), κτλπ (τα γνωρίζω γιατί έχω τους γονείς μου στη Μυτιλήνη και μου τα λένε, αν και όταν πηγαίνω τα βλέπω και μόνος μου, από πρώτο χερι).
    δ) Λέει η ελληνική κυβ'ερνηση ότι δεν υπάρχει αρκετό προσωπικό. Τότε γιατί δεν ζητάει να σταλθούν αντιπροσωπίες από τις άλλες ευρωπαϊκές χώρες (μπορεί να έχει γίνει, άλλα δεν το γνωρίζω).

    Σε γενικές γραμμές η ανικανότητα, ή γραφειοκρατία, ο δεινόσαυρος του ελληνικόυ δημοσίου, η μπίζνα που έχει δημιουργηθεί σε βάρος όλων αυτών των μεταναστών (όλοι στο νησί φωνάζουν να φύγουν οι μετανάστες άλλα το τι χρήμα έχει πέσει δεν μπορέις να φανταστείς, και να μου το θυμιθείς αν και όταν φύγουν θα κάνουν συλλαλητήρια να τους φέρουν πίσω ), νόμιμοι, μη νόμιμοι, στην τελική από την στιγμή που δεν υπάρχει οργάνωση και όλα είναι μπάτε σκύλοι αλέστε γιατί και οι μη νομιμοι να μην εκμεταλευτούν την κατάσταση και γενικά σε μια χώρα κατεστραμένη, κοινωνικά, ηθικά, οικονομικά δεν μπορείς να περιμένεις κάτι άλλο από την παρούσα κατάσταση. Η όλη φάση μου θυμίζει την περίοδο πασόκ/ΝΔ πριν κρίσης που ερχόντουσαν χρήματα από ευρωπαϊκά προγράμματα και τα λεφτά πήγαιναν σε καγιεν, διακοπες, πισίνες, ποτά, κτλπ χωρίς κανένα έλεγχο (καθώς η Ευρώπη εμπιστευόταν τις ελληνικές κυβερνήσεις να διεξάγουν αυτούς τους ελεγχους, άλλα δεν ήξεραν ότι και αυτές ήταν στο κόλπο, και μετά πέσαν από τα σύννεφα).

    Εγώ αν ήμουν ευρωπαική ένωση οπου μετά από 3-4 χρόνια χωρίς ουσιαστικά να έχει δωθεί κάποια λύση, και αφού έχω χρηματοδοτήσει με πόσα εκατομμύρια, και εφόσον δεν δέχομαι να μοιράσω τους μετανάστες στις χώρες μου αναλογικά, και έχοντας αποφασίσει ότι η λύση μου είναι να επαναπροωθήσω τους μη νομιμους πίσω (προσωπικά δεν πιστεύω ότι αυτό είναι λύση τουλάχιστον σε long term). Τι θα έκανα?

    Θα δημιουργούσα ειδικές ομάδες από αντιπροσώπους (δικηγόρους, μεταφραστές, αστυνομικούς, κτλπ. δεν ξέρω τι άλλες ειδικότητες χρειάζονται) από κάθε χώρα θα τους έστελνα στην Ελλάδα στα σημεία υποδοχής και ουσιαστικά πρώτα θα επέβλεπα το πως χρησιμοποιούνται όλα αυτά τα λεφτά από τις τοπικές αρχές, ΜΚΟ, whatever, (γνωρίζοντας και ότι στο παρελθόν στην Ελλάδα μου την κάνανε ήδη μια φορά με τις χρηματοδοτήσεις, ακα. κακό μητρώο) και θα boostαρα την όλη διαδικασία ασύλου για τις επαναπροωθήσεις πίσω στην Τουρκία.

    Άλλα βλέπεις ο στρουθοκαμηλισμός και η υποκρισία της ευρωπαικής ένωσης έχει χτυπήσει ταβάνι.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ttsesm : 23-02-20 στις 02:49.
    “The truth is rarely pure and never simple.”― Oscar Wilde

    "A man lives three lifes...
    The first, ends with the loss of naiveness,
    the second, with the loss of innocence
    and the third one with the loss of his soul itself.
    It's inevitable that we go through all three." ― Dark

  11. #10181
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.244
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μη τσακωνεστε αδικα. Εγω θελω να τηρουνται οι νομοι οσον αφορα την εισοδο αλλοδαπων στη χωρα. Οσο τηρουνται οι νομοι I'm happy.

    Τωρα αν αλλοι χαιρονται που οι νομοι παραβιαζονται αυτο ειναι their issue... Ουτε ευτυχημα ειναι, ουτε δυστυχημα....
    Περίεργη αίσθηση τήρησης νόμων έχεις. Πχ δεν σε ενδιαφέρει η τήρηση των νόμων όταν ας πούμε αφορά τον ΚΟΚ. Εκεί είναι (λεει) κοινή λογική.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  12. #10182
    Εγγραφή
    12-04-2006
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    847
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    Nova
    Router
    Linksys WAG200G
    SNR / Attn
    6(dB) / 41(dB)
    Kαλησπέρα στο φορουμ.Θελω παρακαλώ βοήθεια οποιος ξέρει.Η κοπελα μου που ημαστε μαζι εναμιση χρόνο ειναι απο την Κενυα.Η αδεια παραμονής της λήγει τον Μαρτιο που μας ερχεται.Επειδη όμως δεν υπάρχει πρεσβεία της Κένυας για να την ανανεώσει εδώ στην Ελλάδα,πρεπει να πάει Κενυα να γίνει αυτο.Μπορει να κρατησει και πάνω απο μήνα πραμα που δεν το θέλει κανείς μας.ξερετε λοιπον αν υπάρχει κάποιος τρόπος να ανανεωθει η αδεια εδώ στην χώρα?ευχαριστώεκ το προτέρων

  13. #10183
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.810
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Περίεργη αίσθηση τήρησης νόμων έχεις. Πχ δεν σε ενδιαφέρει η τήρηση των νόμων όταν ας πούμε αφορά τον ΚΟΚ. Εκεί είναι (λεει) κοινή λογική.
    Αν ο πεζος βγει στη μεση του δρομου οταν περνανε αμαξια εκει πρεπει να τηρηθει ο νομος για την ασφαλεια ολων.
    Αν βγει οταν δεν υπαρχει αμαξι in sight, πρεπει να εχω ...σαδιστικες τασεις ωστε να τον υποχρεωσω να περιμενει 1 λεπτο να αναψει το πρασινο ενω μπορει να περασει και τωρα χωρις να υπαρχει ουσιαστικος κινδυνος για κανεναν.

  14. #10184
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.452
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν ο πεζος βγει στη μεση του δρομου οταν περνανε αμαξια εκει πρεπει να τηρηθει ο νομος για την ασφαλεια ολων.
    Αν βγει οταν δεν υπαρχει αμαξι in sight, πρεπει να εχω ...σαδιστικες τασεις ωστε να τον υποχρεωσω να περιμενει 1 λεπτο να αναψει το πρασινο ενω μπορει να περασει και τωρα χωρις να υπαρχει ουσιαστικος κινδυνος για κανεναν.
    Ενώ οι τάσεις που έχεις αν αλλάξεις νόμισμα και πυροβολείς άμαχους για να λύσεις το μεταναστευτικό...
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  15. #10185
    Εγγραφή
    16-08-2007
    Περιοχή
    Τέρμα Θεού,αρχή Αλλάχ..
    Μηνύματα
    180
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    300.000 km/sec
    ISP
    Mπλιάχ!
    Router
    Ένα άσπρο..
    SNR / Attn
    000(dB) / 000(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από therion Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kαλησπέρα στο φορουμ.Θελω παρακαλώ βοήθεια οποιος ξέρει.Η κοπελα μου που ημαστε μαζι εναμιση χρόνο ειναι απο την Κενυα.Η αδεια παραμονής της λήγει τον Μαρτιο που μας ερχεται.Επειδη όμως δεν υπάρχει πρεσβεία της Κένυας για να την ανανεώσει εδώ στην Ελλάδα,πρεπει να πάει Κενυα να γίνει αυτο.Μπορει να κρατησει και πάνω απο μήνα πραμα που δεν το θέλει κανείς μας.ξερετε λοιπον αν υπάρχει κάποιος τρόπος να ανανεωθει η αδεια εδώ στην χώρα?ευχαριστώεκ το προτέρων


    Στο προξενείο της Κένυας ρωτήσατε;;
    http://kenyagreece.com/el/επικοινωνια
    "… εάν μισούνται ανάμεσά τους, δεν τους πρέπει ελευθεριά…"

Σελ. 679 από 861 ΠρώτηΠρώτη ... 659669674677678679680681684689699 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. πολυ απλη χρηση facebook και γενικα
    Από netstorm στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 54
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-09-15, 21:36
  2. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-06-15, 09:25
  3. Μηνύματα: 63
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-03-15, 20:07

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας