Σελ. 348 από 390 ΠρώτηΠρώτη ... 328338343346347348349350353358368 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 5.206-5.220 από 5846
  1. #5206
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.001
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cool11 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω τωρα, αν παω και κανω την δηλωση, με οσα εισοδηματα ειναι ηδη μεσα,
    θα εχω προβλημα;

    Δηλαδη ειναι κατασταση αυτη, να περιμενω ποτε θα ξυπνησει ο καθενας για να ανεβασει τα στοιχεια;
    Ναι θα εχεις προβλημα θα θεωρηθει αποκρυψη φορολογητεας υλης δλδ φοροδιαφυγη παρολο που δεν ειναι δικη σου ευθυνη να φορτωσεις το αρχειο μισθοδοσιας ή λοιπων εισοδηματων. Ειναι ομως ευθυνη σου κατα την εφορια να επαληθευσεις οτι υπαρχει και αν υπαρχει λαθος ή διαφωνεις να προβεις σε δεουσες ενεργειες πχ ενημερωσης της ΑΑΔΕ ή/και εργοδοτη κτλ.

    Ειδικα για μισθους/συνταξεις/εισοδηματα η Εφορια θεωρει πως εννοειται πως ξερεις τι εχεις εισπραξει την προηγουμενη χρονια και ποια ειναι τα μικτα σου αρα αν κατι λειπει ή οχι εναντι των προσυμπληρωμενων. Ασε που πατωντας επανω στο πεδιο σου εμφανιζει αναλυση εισοδηματων απο μισθους και ποιος εστειλε τι (ως φορεας/εργοδοτης).

    Στη θεση σου για να ημουν καλυμμενος θα εστελνα γραπτο μηνυμα μεσω του Taxis για να υπαρχει το γραπτο οτι εντοπισες ελλειψη και ζητας οδηγιες/κατευθυνσεις ή πληροφοριες απο την πλευρα τους.

    Ναι δυστυχως θα περιμενεις ποτε θα "ξυπνησει" ο καθε φορεας (εκτος και αν φτανεις στο να εκπνευσει η προθεσμια) για αυτο θες να φαινεται εγγραφως οτι εχεις κινηθει εγκαιρα και διαφωνεις με κατι.
    Πχ πριν λιγα χρονια μου ειχε τυχει περιπτωση ο ΟΑΕΔ να μην εχει στειλει τα ποσα για επιδομα ανεργιας και μεχρι μεσα Ιουνη δεν φαινοντουσαν. Αν ειχε υποβληθει η δηλωση χωρις αυτα θα ηταν λαθος. Τα ποσα αυτα ανεβηκαν 10 μερες πριν κλεισουν οι δηλωσεις στις 30/6 (ασχετα που δοθηκε και εξτρα παραταση μετα).

    Ειναι ου μπλεξεις δυστυχως

  2. #5207
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sebu Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι θα εχεις προβλημα θα θεωρηθει αποκρυψη φορολογητεας υλης δλδ φοροδιαφυγη παρολο που δεν ειναι δικη σου ευθυνη να φορτωσεις το αρχειο μισθοδοσιας ή λοιπων εισοδηματων. Ειναι ομως ευθυνη σου κατα την εφορια να επαληθευσεις οτι υπαρχει και αν υπαρχει λαθος ή διαφωνεις να προβεις σε δεουσες ενεργειες πχ ενημερωσης της ΑΑΔΕ ή/και εργοδοτη κτλ.

    Ειδικα για μισθους/συνταξεις/εισοδηματα η Εφορια θεωρει πως εννοειται πως ξερεις τι εχεις εισπραξει την προηγουμενη χρονια και ποια ειναι τα μικτα σου αρα αν κατι λειπει ή οχι εναντι των προσυμπληρωμενων. Ασε που πατωντας επανω στο πεδιο σου εμφανιζει αναλυση εισοδηματων απο μισθους και ποιος εστειλε τι (ως φορεας/εργοδοτης).

    Στη θεση σου για να ημουν καλυμμενος θα εστελνα γραπτο μηνυμα μεσω του Taxis για να υπαρχει το γραπτο οτι εντοπισες ελλειψη και ζητας οδηγιες/κατευθυνσεις ή πληροφοριες απο την πλευρα τους.

    Ναι δυστυχως θα περιμενεις ποτε θα "ξυπνησει" ο καθε φορεας (εκτος και αν φτανεις στο να εκπνευσει η προθεσμια) για αυτο θες να φαινεται εγγραφως οτι εχεις κινηθει εγκαιρα και διαφωνεις με κατι.
    Πχ πριν λιγα χρονια μου ειχε τυχει περιπτωση ο ΟΑΕΔ να μην εχει στειλει τα ποσα για επιδομα ανεργιας και μεχρι μεσα Ιουνη δεν φαινοντουσαν. Αν ειχε υποβληθει η δηλωση χωρις αυτα θα ηταν λαθος. Τα ποσα αυτα ανεβηκαν 10 μερες πριν κλεισουν οι δηλωσεις στις 30/6 (ασχετα που δοθηκε και εξτρα παραταση μετα).

    Ειναι ου μπλεξεις δυστυχως
    Ευχαριστω για την αναλυση.
    Καταληγεις να λες, καλυτερα παλια που τα περνουσα τα στοιχεια μονος μου με το χερι...
    ψηφιακη επανασταση στην Ελλαδα του 2021....ολα αλα ελληνικα, οτι τεχνολογια και να εχεις, εξαρταται ποιος την χειριζεται...

    Ολα στην καθυστερηση και στην αναμονη στην Ελλαδα...τιποτε στην ωρα του...
    ο συνεπης και πειθαρχημενος, υποφερει στην Ελλαδα...
    εδω ειναι μονο για ραχατι, ρεμπετ ασκερ, φραπεδουμπα, ωχ αδερφε, ασε καλυτερα αυριο...


  3. #5208
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    για όσους δήλωναν (ή δεν δήλωναν ) ότι ήθελαν σίγουρα παλιά, με το χειρόγραφο, ήταν πολύ καλύτερα.

  4. #5209
    Εγγραφή
    28-09-2012
    Μηνύματα
    860
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    Forthnet
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sebu Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι θα εχεις προβλημα θα θεωρηθει αποκρυψη φορολογητεας υλης δλδ φοροδιαφυγη παρολο που δεν ειναι δικη σου ευθυνη να φορτωσεις το αρχειο μισθοδοσιας ή λοιπων εισοδηματων. Ειναι ομως ευθυνη σου κατα την εφορια να επαληθευσεις οτι υπαρχει και αν υπαρχει λαθος ή διαφωνεις να προβεις σε δεουσες ενεργειες πχ ενημερωσης της ΑΑΔΕ ή/και εργοδοτη κτλ.

    Ειδικα για μισθους/συνταξεις/εισοδηματα η Εφορια θεωρει πως εννοειται πως ξερεις τι εχεις εισπραξει την προηγουμενη χρονια και ποια ειναι τα μικτα σου αρα αν κατι λειπει ή οχι εναντι των προσυμπληρωμενων. Ασε που πατωντας επανω στο πεδιο σου εμφανιζει αναλυση εισοδηματων απο μισθους και ποιος εστειλε τι (ως φορεας/εργοδοτης).

    Στη θεση σου για να ημουν καλυμμενος θα εστελνα γραπτο μηνυμα μεσω του Taxis για να υπαρχει το γραπτο οτι εντοπισες ελλειψη και ζητας οδηγιες/κατευθυνσεις ή πληροφοριες απο την πλευρα τους.

    Ναι δυστυχως θα περιμενεις ποτε θα "ξυπνησει" ο καθε φορεας (εκτος και αν φτανεις στο να εκπνευσει η προθεσμια) για αυτο θες να φαινεται εγγραφως οτι εχεις κινηθει εγκαιρα και διαφωνεις με κατι.
    Πχ πριν λιγα χρονια μου ειχε τυχει περιπτωση ο ΟΑΕΔ να μην εχει στειλει τα ποσα για επιδομα ανεργιας και μεχρι μεσα Ιουνη δεν φαινοντουσαν. Αν ειχε υποβληθει η δηλωση χωρις αυτα θα ηταν λαθος. Τα ποσα αυτα ανεβηκαν 10 μερες πριν κλεισουν οι δηλωσεις στις 30/6 (ασχετα που δοθηκε και εξτρα παραταση μετα).

    Ειναι ου μπλεξεις δυστυχως
    Εγώ δυστυχώς την έκανα την βλακεία(πριν δω αυτό το thread καθώς έκανα την δήλωση όταν άνοιξαν).
    Δεν μου είχε βγάλει ακόμα τις αποδοχές του ΟΑΕΔ(τουλάχιστον το ποσό είναι μικρό καθώς ήμουν για δύο μόνο μήνες Ιαν-Φεβ '20), με αποτέλεσμα εκ παραδρομής να μην το συμπεριλάβω στην δήλωση. Το θέμα είναι τώρα τι κάνω; Στέλνω μήνυμα ότι εκ παραδρομής έκανα αυτό το λάθος;
    None of our beliefs are quite true; all have at least a penumbra of vagueness and error.
    Bertrand Russell

  5. #5210
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Αλλοι κανουν τη μλκια, αλλοι τα λουζονται...

    Επρεπε να εχει ποινη στους εργοδοτες, που οταν ανοιγει το συστημα, δεν εχουν ηδη ανεβασμενα τα αρχεια, και βαζουν τους πολιτες σε περιπετειες.

  6. #5211
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.001
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cool11 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλλοι κανουν τη μλκια, αλλοι τα λουζονται...

    Επρεπε να εχει ποινη στους εργοδοτες, που οταν ανοιγει το συστημα, δεν εχουν ηδη ανεβασμενα τα αρχεια, και βαζουν τους πολιτες σε περιπετειες.
    Δυστυχως δεν ειναι μονο οι εργοδοτες, ειναι κοτζαμ ΟΑΕΔ δλδ το κρατος που στελνει τα αρχεια οποτε να ναι.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από HackFreak Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ δυστυχώς την έκανα την βλακεία(πριν δω αυτό το thread καθώς έκανα την δήλωση όταν άνοιξαν).
    Δεν μου είχε βγάλει ακόμα τις αποδοχές του ΟΑΕΔ(τουλάχιστον το ποσό είναι μικρό καθώς ήμουν για δύο μόνο μήνες Ιαν-Φεβ '20), με αποτέλεσμα εκ παραδρομής να μην το συμπεριλάβω στην δήλωση. Το θέμα είναι τώρα τι κάνω; Στέλνω μήνυμα ότι εκ παραδρομής έκανα αυτό το λάθος;
    Ψαξτο λιγο γιατι παλια θυμαμαι υπηρχε διαταξη οτι αν το επιδομα ανεργιας ειναι το μονο "εισοδημα" της χρονιας, δεν φορολογειται. Αν ομως ειχες και αλλα εισοδηματα τη χρονια (πχ μισθους το πρωτο 6μηνο, επιδομα το 2ο εξαμηνο) θα μπει στην κλιμακα. Ή αν πηρες επιδομα Γεναρη-Φλεβαρη αλλα μετα βρηκες δουλεια παλι το κρατος θα σου παρει πισω μερος μεσω της φορολογιας.

    Δυστυχως απο οσο θυμαμαι το 2015 επι συριζα νομιζω ψηφιστηκε διαταξη οτι το επιδομα ανεργιας δεν θεωρειται πλεον επιδομα απο το κρατος προς τον ανεργο αλλα εισοδημα και ως εκ τουτου ξεκινησε να μπαινει στην κλιμακα. Νομιζω μεχρι εκεινο το σημειο το αντιμετωπιζαν ως επιδομα που ηταν και το λογικο. Διαφορετικα αν πχ παρεις επιδομα Οκτωβρη-Νοεμβρη-Δεκεμβρη του 2020 και Γεναρη-Φλεβαρη-Μαρτη του 2021 αλλα δουλευες το υπολοιπο 2020 και δουλεψεις το υπολοιπο 2021, το επιδομα 6 μηνων που εισεπραξες θα μπει στην κλιμακα και αναλογα το κλιμακιο σου θα χασεις απο 20% ως και παραπανω (θεωρωντας οτι δεν θα εισαι στο εισαγωγικο 9%).

    Μιλα καλυτερα με το λογιστη σου παντως γιατι απο εμπειρια μπορω να πω οτι με την εφορια δεν παιζουνε.....

  7. #5212
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i

    Συγγνωμη αλλά εχω μια απορια, γιατι βιαζεστε τοσο πολυ, με το που ανοιξε το συστημα, να κανετε τις φορολογικες σας δηλωσεις;
    Εαν λειτουργουσαν ολα ομαλα ΟΚ. Αλλά ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ τα ιδια μαυρα χαλια οχι μονον απο τους ιδιωτες μικρους ή μεγαλες επιχειρησεις, αλλά και απο το δημοσιο και απο τις τραπεζες.
    Μια βεβαιωση θελαμε τον φετινο Μαη για το ΕΞΟΙΚΟΝΟΜΩ και ο ΕΦΚΑ - τουλαχιστον για εμας τους συνταξιουχους της Εθνικης εδινε ενημερωση για τον περσινο Απριλη!
    Να μην ξανα-αναφερθω σε διορθωσεις και αλλαγες με διευκρινιστικες εγκυκλιους, νομοθετικες διαταξεις που βγαινουν εκ των υστερων...
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  8. #5213
    Εγγραφή
    01-07-2006
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.437
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    Fritz 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manoulamou Εμφάνιση μηνυμάτων

    Συγγνωμη αλλά εχω μια απορια, γιατι βιαζεστε τοσο πολυ, με το που ανοιξε το συστημα, να κανετε τις φορολογικες σας δηλωσεις;
    Εαν λειτουργουσαν ολα ομαλα ΟΚ. Αλλά ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ τα ιδια μαυρα χαλια οχι μονον απο τους ιδιωτες μικρους ή μεγαλες επιχειρησεις, αλλά και απο το δημοσιο και απο τις τραπεζες.
    Μια βεβαιωση θελαμε τον φετινο Μαη για το ΕΞΟΙΚΟΝΟΜΩ και ο ΕΦΚΑ - τουλαχιστον για εμας τους συνταξιουχους της Εθνικης εδινε ενημερωση για τον περσινο Απριλη!
    Να μην ξανα-αναφερθω σε διορθωσεις και αλλαγες με διευκρινιστικες εγκυκλιους, νομοθετικες διαταξεις που βγαινουν εκ των υστερων...
    To αυτό. Δεν εχετε κανενα λογο να κανετε τις δηλώσεις σας απο τωρα σε ενα συστημα που υπολειτουργεί. Καντε τες τον άλλο μήνα.

  9. #5214
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Κι αν δεν ενδιαφερομαστε για την... τρομερη εκπτωση 3% σε ενδεχομενη εφαπαξ εξοφληση, ή δεν μας ενοχλει η πληρωμη δυο δοσεων μαζι, μπορουμε να την υποβαλλουμε μεχρι και τις 27 Αυγουστου!
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  10. #5215
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.001
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Καλα αυτο το 3% ειναι οντως γελοιοτητα, μην το εβαζαν καθολου. Αν δεν ειναι τουλαχιστον ενα 10% η εκπτωση για εφαπαξ εξοφληση δεν εχει νοημα ή πραγματικο οφελος.
    Ασε που παρα πολλοι πληρωνουν με καρτες σε 12 ατοκες δοσεις και το κρατος παιρνει ετσι και αλλιως τα χρηματα μπροστα, αρα εδω παει να δωσει τυρακι σε οσους θα σκεφτονταν να πληρωσουν κασερι (λεμε τωρα), ή να τραβηκει καποιους απο το μηνα/μηνα μεσω taxis.

  11. #5216
    Εγγραφή
    20-12-2005
    Μηνύματα
    3.225
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49997/4997
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΞΑΝΘΗ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    24,4(dB) / (dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manoulamou Εμφάνιση μηνυμάτων

    Συγγνωμη αλλά εχω μια απορια, γιατι βιαζεστε τοσο πολυ, με το που ανοιξε το συστημα, να κανετε τις φορολογικες σας δηλωσεις;
    Εγώ προσωπικά βιάζομαι γιατί στην παλιά έγινε λάθος και δεν γίνεται σωστή ταυτοποίηση και πρέπει συνέχεια να τρέχω σε κεπ, πρόνοιες, κτλ

    Από όσους μπήκανε να τιν κάνουνε, μήπως πρόσεξε κανείς αυτό που έγραψα στο προηγούμενο μήνυμά μου; Στην αρχή του Ε1 που αναφέρονται τα στοιχεία μου κόβει το όνομα σε ΓΕΩΡΓ αντί να το έχει ολόκληρο. Το κάνει σε κανέναν άλλον ή έγινε κλασικά πατάτα σε εμένα μόνο; Μήπως πάντα έτσι το έβγαζε και δεν θυμάμαι καλά;
    "I like offending people, because I think people who get offended should be offended" - Linus Torvalds

    "Παλιά είχαμε φτωχούς οι οποίοι ζούσανε σε φτωχογειτονιές. Τώρα, η οικονομικά δυσπραγούσα τάξη
    κατέχει στέγες υποδεέστερης ποιότητας σε υποβαθμισμένα αστικά κέντρα" - George Carlin
    Γα.... την πολιτική ορθότητα.

  12. #5217
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.751
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manoulamou Εμφάνιση μηνυμάτων

    Συγγνωμη αλλά εχω μια απορια, γιατι βιαζεστε τοσο πολυ, με το που ανοιξε το συστημα, να κανετε τις φορολογικες σας δηλωσεις;
    Εαν λειτουργουσαν ολα ομαλα ΟΚ. Αλλά ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ τα ιδια μαυρα χαλια οχι μονον απο τους ιδιωτες μικρους ή μεγαλες επιχειρησεις, αλλά και απο το δημοσιο και απο τις τραπεζες.
    Μια βεβαιωση θελαμε τον φετινο Μαη για το ΕΞΟΙΚΟΝΟΜΩ και ο ΕΦΚΑ - τουλαχιστον για εμας τους συνταξιουχους της Εθνικης εδινε ενημερωση για τον περσινο Απριλη!
    Να μην ξανα-αναφερθω σε διορθωσεις και αλλαγες με διευκρινιστικες εγκυκλιους, νομοθετικες διαταξεις που βγαινουν εκ των υστερων...
    Σωστά..
    Πάντα αφήνουμε να "στρώσει" το σύστημα για τυχόν λάθη και παραλλείψεις για κανένα μήνα..
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  13. #5218
    Εγγραφή
    01-02-2016
    Περιοχή
    ΚΟΛΩΝΟΣ
    Μηνύματα
    1.970
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200 D/20 Up
    ISP
    NOVA (ex Wind)
    Router
    ZTE H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από imitheos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ προσωπικά βιάζομαι γιατί στην παλιά έγινε λάθος και δεν γίνεται σωστή ταυτοποίηση και πρέπει συνέχεια να τρέχω σε κεπ, πρόνοιες, κτλ

    Από όσους μπήκανε να τιν κάνουνε, μήπως πρόσεξε κανείς αυτό που έγραψα στο προηγούμενο μήνυμά μου; Στην αρχή του Ε1 που αναφέρονται τα στοιχεία μου κόβει το όνομα σε ΓΕΩΡΓ αντί να το έχει ολόκληρο. Το κάνει σε κανέναν άλλον ή έγινε κλασικά πατάτα σε εμένα μόνο; Μήπως πάντα έτσι το έβγαζε και δεν θυμάμαι καλά;
    Μόλις μπηκα και είδα οτι οντως τα ονόματα τα έχουνε κόψει. Και αν θυμάμαι καλά είχε πορτοκαλί χρώμα η σελιδα του Ε1...τώρα έχουνε ασπρίσει όλα!!


    Οδηγίες για τη Συμπλήρωση της Δήλωσης Φορολογίας Εισοδήματος Φυσικών Προσώπων Φορολογικού Έτους 2020

    https://aade.gr/sites/default/files/..._28_5_2021.pdf
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Mormnak : 14-06-21 στις 17:16.

  14. #5219
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    844
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Πέρσι είχα λάβει το οικονομικό βοήθημα των 400 ευρώ για τους μακροχρόνια ανέργους που είχε πληρώσει το κράτος λόγω πανδημίας κατά τον Απρίλιο.

    Λόγω του ότι δεν έχω βρει ακόμα μέσα από την σελίδα του ΟΑΕΔ κάποια βεβαίωση που να γράφει την παροχή.

    Πως θα μπορούσα να πάρω κάποια βεβαίωση και να το δηλώσω στο Ε1; Σε ποιο κουτάκι του Ε1 δηλώνονται αυτά;

  15. #5220
    Εγγραφή
    20-12-2005
    Μηνύματα
    3.225
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49997/4997
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΞΑΝΘΗ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    24,4(dB) / (dB)
    Αν το μπερδεύω με κάποιο άλλο επίδομα αγνόησε αυτό που γράφω, αλλά και εγώ πήρα 400 ευρώ (στις 08/05/20) και μου το εμφάνισε αυτόματα στον κωδικό 617 (και ευτυχώς που το έκανε αυτόματα γιατί εγώ θα το έβαζα στον 781 νομίζοντας ότι εκεί πρέπει να μπει). Όταν επιχείρησα να κάνω την δήλωση (στις 02/06) δεν φαινόταν πουθενά το ποσό, ούτε καν στην εικόνα αποδοχών. Μετά όμως από 2 ή 3 ημέρες μπήκε στην εικόνα αποδοχών και μου το εμφάνισε μόνο του στον κωδικό.
    "I like offending people, because I think people who get offended should be offended" - Linus Torvalds

    "Παλιά είχαμε φτωχούς οι οποίοι ζούσανε σε φτωχογειτονιές. Τώρα, η οικονομικά δυσπραγούσα τάξη
    κατέχει στέγες υποδεέστερης ποιότητας σε υποβαθμισμένα αστικά κέντρα" - George Carlin
    Γα.... την πολιτική ορθότητα.

Σελ. 348 από 390 ΠρώτηΠρώτη ... 328338343346347348349350353358368 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Δηλωση αυτοκινητου στην φορολογικη δηλωση.
    Από Exarxeia στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-01-13, 11:22
  2. ερωτηση σχετικα με φορολογικη δηλωση
    Από lak100 στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-02-11, 11:19
  3. ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗ ΔΗΛΩΣΗ
    Από paul75 στο φόρουμ The Meeting point
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-05-10, 21:16
  4. ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗ ΔΗΛΩΣΗ ΕΤΟΥΣ 2ΟΟ9
    Από kostastzo στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-05-09, 21:54
  5. Απορια για φορολογικη δηλωση
    Από harmem στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-03-09, 17:14

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας