Σελ. 79 από 391 ΠρώτηΠρώτη ... 5969747778798081848999 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.171-1.185 από 5855
  1. #1171
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiffany Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ανέφερα πουθενά να ******* του μισθωτούς; Απλά είπα ότι θα πρέπει να αλλάξει η κατάσταση στην φορολογία των μεγάλων.

    Ρε ΚΚΕ θέλετε να σας απαυτώσει όλους. Να παίρνετε σώβρακα με το κουπόνι.

    - - - Updated - - -

    Δηλαδή αν υπάρξει μια ενιαία κλιμακωτή φορολογία από 5% έως 20% από 5000 έως τον Λάτση θα υπάρξει πρόβλημα;

    Και να το δούμε μπακαλίστικα το θέμα. Μία επιχείρηση απασχολεί 200 άτομα. Δίνει σε μισθούς 200*14*1400€=3.920.000 το χρόνο στην αγορά. Βάλε και την ασφάλεια στο ΙΚΑ άλλα 840.000. Ο φόρος από τις εισαγωγές πρώτων υλών; Ο φόρος από τις εξαγωγές; Το ΦΠΑ από τους υπαλλήλους. Η φορολογία των υπαλλήλων δεν φτάνει;

    Αν κάνει επενδύσεις δεν θα τον !#$^%&@&. Αν δεν κάνει τότε ΝΑΙ. Πιες του το αίμα.
    μμμ 1400; καλά ακούγονται!
    Τον ΦΠΑ τον πληρώνει ο καταναλωτής και όχι η εταιρία.
    Γιατί λοιπόν αυτόν με τα 1400 να του βάλεις φόρο και αυτόν με τα ας πουμε 5000 να μην του βάλεις;

  2. #1172
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    μμμ 1400; καλά ακούγονται!
    Τον ΦΠΑ τον πληρώνει ο καταναλωτής και όχι η εταιρία.
    Γιατί λοιπόν αυτόν με τα 1400 να του βάλεις φόρο και αυτόν με τα ας πουμε 5000 να μην του βάλεις;
    Έγραψα κλιμακωτό φόρο από τον απλό μισθωτό μέχρι το Λάτση. ΟΛΟΙ θα πληρώνουν φόρο. Ακόμη και 10€ ίσα ίσα να λες ότι προσφέρεις. Οι εισαγωγές/εξαγωγές δεν υπόκεινται σε φορολογία; Ο ΦΠΑ από τον καταναλωτή είναι "έμμεσος" φόρος και στον εργοδότη. Αν του δώσει παραπάνω λεφτά θα ξοδέψει και παραπάνω λεφτά ο εργαζόμενος. Το αντίθετο δηλαδή απ' ότι έγινε στο μνημόνιο. Κόψαν μισθούς και ανέβασαν το ΦΠΑ με αποτέλεσμα έπεσε η κατανάλωση στο 0.

    Όσο για αυτούς που δεν πληρώνουν θα πρέπει κάποτε οι πολιτικοί να γίνουν Άνδρες και να κόψουν τον αυνανισμό γιατί τυφλώνει. Τον κλείνεις και πας παρακάτω. Υπάρχουν εκατομμύρια επιχειρηματίες σε όλο τον κόσμο που είναι σωστοί επαγγελματίες. Αν τους δώσεις υγιή αγορά θα έρθουν να επενδύσουν.

  3. #1173
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    ολοι (θεωρητικά) πληρώνουν φόρο. Κλιμακωτά. Βέβαια υπάρχουν και εξαιρέσεις (πχ εφοπλιστές, μηδέν φόρο, γιατί κάνουν υποτίθεται έμμεσα μεγάλο καλό στην χώρα και γιατί όποτε θέλουν φεύγουν, τράπεζες, εδώ το μεγάλο καλό είναι κάτι που πρέπει να αναρωτιώμαστε, εκκλησία, εδώ υπάρχουν οι φανατικοί και είναι πολλοί οπότε μη τζιζ κακά - εκτός εαν μας έρθει αμήν και πότε κάνας Ερρίκος )...

    Τώρα βέβαια, άλλη αντιμετώπιση έχει κάποιος που βγάζει 10.000 ή ακόμα και 50.000 τον χρόνο και κάποιος που βγάζει μερικά εκατομύρια τον χρόνο. Ο τελευταίος έχει την δυνατότητα τζιμανίων λογιστών, με δημιουργική λογιστική ή παραθυράκια στους νόμους (ειδικά φτιαγμένα) να κρύβουν έσοδα. Εχει την δυνατότητα ακόμα και τα τσιγάρα που παίρνει απο το περίπτερο να τα παίρνει με τιμολόγιο σαν έξοδα της εταιρίες (δηλαδη όλες τις δαπάνες που είναι προσωπικές και όχι της επιχείρησης, γλυτώνοντας έτσι πολλούς φόρους). Εχει την δυνατότητσ να κάνει χορηγίες, και φυσικά να καρπώνεται των "διευκολύνσεων" απο τις γενναιόδωρες αυτές χορηγίες.

    Οπότε στην τελική, ο πλούσιος όπως αυτό χαρακτηρίζεται, έχει άλλα μέτρα και σταθμά τελικα για την φορολόγησή του, έμμεσα και άμμεσα, και φόρους τελικά πληρώνει ο φτωχός και μέσος πολίτης.

  4. #1174
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Κατα τα αλλα, οι εξυπνοι 'εγκεφαλοι' στο υπ.οικονομικων, περιμενουν να μαζεψουν απο τους ανεργους χρημα!
    http://www.24h.gr/section/ellada/our...n-ta-mplokakia
    Ντροπη!

  5. #1175
    Εγγραφή
    03-02-2009
    Μηνύματα
    188
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiffany Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο φόρος από τις εισαγωγές πρώτων υλών; Ο φόρος από τις εξαγωγές; Το ΦΠΑ από τους υπαλλήλους. Η φορολογία των υπαλλήλων δεν φτάνει;
    Τι εννοείς λέγοντας 'Το ΦΠΑ από τους υπαλλήλους' ; Δεν υπάρχει τέτοιο πράγμα. Το ΦΠΑ είναι ο Φόρος Προστιθέμενης Αξίας. Επιβάλλεται στα διάφορα στάδια παραγωγής και διανομής ενός προιόντος (επί της προστιθέμενης αξίας) και μετακυλίεται -δηλαδή βαρύνει- τον τελικό καταναλωτή. Oι επιχειρήσεις δεν πληρώνουν τον ΦΠΑ, απλώς τον αποδίδουν στο Δημόσιο. Στην ουσία οι επιχειρήσεις παίζουν τον ρόλο του 'μεσάζοντα'. Εισπράτουν δηλαδή τον συγκεκριμένο φόρο όταν πωλούν ένα προιόν ή παρέχουν μια υπηρεσία και οφείλουν να τον αποδώσουν στο κράτος. Γι' αυτό και η μη απόδοση ΦΠΑ άνω των 75000 ευρω (νομίζω) είναι κακούργημα.

    Απλώς ο ΦΠΑ αυξάνει την τιμή που πληρώνει ο τελικός καταναλωτής και κατ' επέκταση η αύξηση του ΦΠΑ μειώνει την ζήτηση.

  6. #1176
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cool11 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κατα τα αλλα, οι εξυπνοι 'εγκεφαλοι' στο υπ.οικονομικων, περιμενουν να μαζεψουν απο τους ανεργους χρημα!
    http://www.24h.gr/section/ellada/our...n-ta-mplokakia
    Ντροπη!
    Ναι είναι όμως μια περίεργη κατάσταση το μπλοκάκι, αν πραγματικά δεν δουλεύουν τότε μπορούν να το δώσουν

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anon Εμφάνιση μηνυμάτων
    ολοι (θεωρητικά) πληρώνουν φόρο. Κλιμακωτά. Βέβαια υπάρχουν και εξαιρέσεις (πχ εφοπλιστές, μηδέν φόρο, γιατί κάνουν υποτίθεται έμμεσα μεγάλο καλό στην χώρα και γιατί όποτε θέλουν φεύγουν, τράπεζες, εδώ το μεγάλο καλό είναι κάτι που πρέπει να αναρωτιώμαστε, εκκλησία, εδώ υπάρχουν οι φανατικοί και είναι πολλοί οπότε μη τζιζ κακά - εκτός εαν μας έρθει αμήν και πότε κάνας Ερρίκος )...

    Τώρα βέβαια, άλλη αντιμετώπιση έχει κάποιος που βγάζει 10.000 ή ακόμα και 50.000 τον χρόνο και κάποιος που βγάζει μερικά εκατομύρια τον χρόνο. Ο τελευταίος έχει την δυνατότητα τζιμανίων λογιστών, με δημιουργική λογιστική ή παραθυράκια στους νόμους (ειδικά φτιαγμένα) να κρύβουν έσοδα. Εχει την δυνατότητα ακόμα και τα τσιγάρα που παίρνει απο το περίπτερο να τα παίρνει με τιμολόγιο σαν έξοδα της εταιρίες (δηλαδη όλες τις δαπάνες που είναι προσωπικές και όχι της επιχείρησης, γλυτώνοντας έτσι πολλούς φόρους). Εχει την δυνατότητσ να κάνει χορηγίες, και φυσικά να καρπώνεται των "διευκολύνσεων" απο τις γενναιόδωρες αυτές χορηγίες.

    Οπότε στην τελική, ο πλούσιος όπως αυτό χαρακτηρίζεται, έχει άλλα μέτρα και σταθμά τελικα για την φορολόγησή του, έμμεσα και άμμεσα, και φόρους τελικά πληρώνει ο φτωχός και μέσος πολίτης.
    Κανονικά δεν προβλέπεται να περνάει τα τσιγάρα, όπως πχ και αρκετά άλλα πράγματα, οπότε το θέμα πάει ξανά στο τι έλεγχο έχουμε.

    Επειδή όμως όπως είπαμε, δεν μπορούνε (δεν θέλουνε) κλπ βάζουνε σε όλους φόρους, ξέρεις τι είναι να έχεις συνέταιρο (που δεν έχει βάλει φράγκο) με 40% + με το καλήμερα; (φορολογία στην υπηρεσία στο ακαθάριστο 20% + 23% φπα + διάφορα που έχουν)
    Θα μου πεις κάποιοι κάνουν το αντίθετο, οκ, ποιος πρέπει να τους μαζέψει;

  7. #1177
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κανονικά δεν προβλέπεται να περνάει τα τσιγάρα, όπως πχ και αρκετά άλλα πράγματα, οπότε το θέμα πάει ξανά στο τι έλεγχο έχουμε.

    Επειδή όμως όπως είπαμε, δεν μπορούνε (δεν θέλουνε) κλπ βάζουνε σε όλους φόρους, ξέρεις τι είναι να έχεις συνέταιρο (που δεν έχει βάλει φράγκο) με 40% + με το καλήμερα; (φορολογία στην υπηρεσία στο ακαθάριστο 20% + 23% φπα + διάφορα που έχουν)
    Θα μου πεις κάποιοι κάνουν το αντίθετο, οκ, ποιος πρέπει να τους μαζέψει;
    Εαν οι φόροι αποδίδανε, είχαμε ένα κράτος με υγεία, παιδεία, και υπηρεσίες, και όλα να τρέχουν σκανδιναβικά, νομίζω κανείς δεν θα επρεπε να πεί το παραμικρό για τους φόρους (σημειωτέον εκεί πληρώνουν ακόμα περισσότερους φόρους). Ακόμα και ο μισθωτός πληρώνει φόρους, κλιμακωτά. Εαν έχεις έναν καλό μισθό, να δείς πόσο γρήγορα φτάνεις το 40%... Ειδικά δε εαν σκεφτείς ότι ο μισθωτός πληρώνει πρώτα ΦΜΥ, και μετά αγοράζει προιόντα και πληρώνει (μέσα σε αυτά) και ΦΠΑ. Την στιγμή που πολλοί ελεύθεροι επαγγελματίες, αγοράζουν(*) ότι μπορούν να δικαιολογήσουν μέσω επιχειρήσης (νόμιμα), και έτσι γλυτώνουν σημαντική φορολόγηση.

    (*) Εννοώ για μη εταιρική χρήση, αλλά να μπορεί να φαίνεται ότι είναι για εμπορική χρήση. Πχ πετρέλαιο θέρμανσης στην εταιρία, το βάζει σπίτι, αυτοκίνητο leasing στην εταιρία αλλά το χρησιμοποιεί για ΙΧ, βενζίνες στην εταιρία, μέχρι και οικιακό προσωπικό στην εταιρία (καθαρίστριες κλπ) και τις χρησιμοποιεί σπίτι, ότι βάζει ο νούς.

  8. #1178
    Εγγραφή
    06-07-2007
    Περιοχή
    Ηράκλειο Κρήτης
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.171
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16000/850
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΘΕΡΙΣΣΟΣ
    Router
    Technicolor TD5130
    SNR / Attn
    6,1(dB) / 18,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Manolis_karas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί δεν παίζεις 1ο: με κάποιο από τα δωρεάν προγράμματα και αφού καταλήξεις
    2ο: ξαναδοκίμασε με το πρόγραμμα του ΤΑΧΙΣ, έχει τουλάχιστον 3 δοκιμές (τόσες φορές δοκίμασα εγώ πριν αποφασίσω).
    Έχω την εντύπωση ότι δεν υπάρχει κάτι το οποίο να δηλώνεται προαιρετικά, όλα φορολογητέα ή όχι είναι υποχρεωτικά.
    Την υπογραμμισμενη σου δηλωση την απευθυνεις σε εμενα ή μιλας γενικα ? Γιατι εμενα το ερωτημα μου είχε αλλο περιεχομενο. Δεν ρωτησα αν η δηλωση καποιων εισοδηματων ειναι υποχρεωτικη ή όχι, ρωτησα σε ποια εισοδηματα βασιζομαστε για τον υπολογισμο των αποδείξεων, και συγκεκριμενα αν σε αυτα συμπεριλαμβανεται και το επιδομα ανεργίας. Βασιμο αυτο που προτεινεις με την δοκιμη δωρεαν προγραμματων αλλα αφενος απ οτι καταλαβα το καθε προγραμμα λεει το μακρυ του και το κοντο του γιατι ειναι γραμμενα στο ποδι, και αφετερου προτιμω να ξερω τί λεει επίσημα ο κώδικα φορολογίας εισοδηματος και να κανω μονος μου τους υπολογισμους παρα να βασιζομαι σε προγραμματα. Ευχαριστω

  9. #1179
    Εγγραφή
    12-02-2007
    Ηλικία
    71
    Μηνύματα
    1.508
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Αγαπητέ Giannis τη δήλωση την απευθύνω σε σένα και σε όλους. Δεν ε'ιμαι όμως λογιστής ούτε έχω σχέση με οικονομικά, μιλώ από εμπειρία για αυτό αρχίζω με " Έχω την εντύπωση.."
    Όσο για το
    2ο: ξαναδοκίμασε με το πρόγραμμα του ΤΑΧΙΣ, έχει τουλάχιστον 3 δοκιμές (τόσες φορές δοκίμασα εγώ πριν αποφασίσω).
    Είναι το επίσημο πρόγραμμα του ΤΑΧΙΣ, με το οποίο γίνεται η εκκαθάριση των δηλώσεων.

  10. #1180
    Εγγραφή
    06-07-2007
    Περιοχή
    Ηράκλειο Κρήτης
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.171
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16000/850
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΘΕΡΙΣΣΟΣ
    Router
    Technicolor TD5130
    SNR / Attn
    6,1(dB) / 18,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Σε περίπτωση που φιλοξενουμαι, συμπληρωνω τα πεδία 091 (επιφανεια) , 097 (μήνες), και 811 (ποσό) ?
    Ευχαριστω

  11. #1181
    Εγγραφή
    11-01-2008
    Περιοχή
    Μπουγατσούπολη
    Μηνύματα
    1.626
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    24άρα
    ISP
    Forthnet
    Router
    Pirelli Ανελαστι
    Path Level
    Interleaved
    Ακόμη να την κάνω την δήλωση...

    Την σκέφτομαι κι εκνευρίζομαι.


    Οσο για τον Ερρίκο της Αγγλίας, είχαμε κι εμείς μικρές εκδοχές τους και ιδίως τον Καποδίστρια που απαλλοτρίωσε αρκετά τσιφλίκια τούρκων αγάδων, εντόπιων κοτζαμπάσηδων και μοναστηριών για να έχουν ένα κομμάτι γης οι χιλιάδες ακτήμονες. Κι ο Βενιζέλος απ όσο θυμάμαι.

  12. #1182
    Εγγραφή
    01-06-2012
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gianniskriti Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε περίπτωση που φιλοξενουμαι, συμπληρωνω τα πεδία 091 (επιφανεια) , 097 (μήνες), και 811 (ποσό) ?
    Ευχαριστω
    Στον πίνακα 7 στο 10 συμπληρώνεις ονοματεπώνυμο αυτού που σε φιλοξενεί, το ΑΦΜ του, επιφάνεια, μήνες και τσεκάρεις ναι στην φιλοξενία.Ποσό δεν βάζεις.

  13. #1183
    Εγγραφή
    21-05-2004
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.001
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    Thomson 585v7
    SNR / Attn
    9(dB) / 25(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Τι γινεται οταν το ποσο που βγαζει απλα δεν εχουμε να το πληρωσουμε? Ταμειο=μηδεν.
    They see me postin', they hatin'...

  14. #1184
    Καλησπέρα!
    Θα υποβάλλω την δήλωσή μου ηλεκτρονικά, όπως έκανα πριν παντρευτώ.
    Απλά επειδή έχω καταμπερδευτεί με κάποιους κωδικούς. Όσο και να έψαξα στο ίντερνετ οι απαντήσεις είναι θεωρητικές κ καθόλου επεξηγηματικές κ όσους ρώτησα μου είπαν εντελώς διαφορετικά πράγματα ο ένας από τον άλλο, ζητάω την βοήθειά σας στα εξής:
    1) Αγόρασα καινούριο αυτοκίνητο με δάνειο το 2011.
    α) Στον ΠΙΝΑΚΑ 5, Κωδ. 719, τι θα γράψω? Όλο το ποσό της αξίας του αυτοκινήτου (11.000 ευρώ που στην ουσία τα χρωστάω στην τράπεζα), ή ό,τι πλήρωσα για πινακίδες κλπ?
    β) Στον ΠΙΝΑΚΑ 5, Κωδ. 727 θα γράψω το σύνολο των χρημάτων που πλήρωσα στο δάνειο το 2011 για το αμάξι. Έχω κ χαρτί από την τράπεζα με το συνολικό ποσό των δόσεων. Σωστά?
    2) Αγόρασα σπίτι το 2007.
    α) Στον ΠΙΝΑΚΑ 7, Κωδ. 063 γράφω ΜΟΝΟ τους τόκους που πλήρωσα το 2011 για το στεγαστικό ή ΟΛΟ το ποσό που πλήρωσα?
    β) Στον ΠΙΝΑΚΑ 7, Κωδ. 069 γράφω το ΚΕΦΑΛΑΙΟ που πλήρωσα το 2011 για το στεγαστικό ή το συνολικό ποσό του δανείου που πήρα το 2007 (ήτοι 235.000 ευρώ)??
    3) Είμαι σε διάσταση κ τον Μάρτιο 2012 υποβάλλαμε αίτηση συναινετικού διαζυγίου. Πήγα στην ΔΟΥ μου κ το δήλωσα στο μητρώο, οπότε τώρα φαίνεται η διάσταση. Ρώτησα βέβαια στην ΔΟΥ μου, αλλά θέλω να το επιβεβαιώσω. Παρόλο που η διάσταση έγινε το 2012, εν τούτοις για τα εισοδήματα του 2011 (που ήμουν έγγαμη) θα συμπληρώσω την δήλωση ως εν διαστάσει, επειδή θα φορολογηθώ ως εν διαστάσει που είμαι τώρα. Σωστά μου τα λένε ή θα βρω τον μπελά μου??

  15. #1185
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Clelia Εμφάνιση μηνυμάτων
    1) Αγόρασα καινούριο αυτοκίνητο με δάνειο το 2011.
    α. Κωδικός 719, θα γραφεί η συνολική αξία του αυτοκινήτου, δηλαδή το δάνειο μαζί με τυχόν προκαταβολή και τα λοιπά έξοδα για την κυκλοφορία του (όχι ασφάλεια).
    β. Κωδικός 727*, θα γραφεί το σύνολο των δόσεων που έγιναν το 2011, σύμφωνα με το χαρτί της τράπεζας.
    γ. Κωδικός 781, θα γραφεί το συνολικό ποσό του δανείου (χωρίς τυχόν προκαταβολή).

    Τα επόμενα έτη (όσο διαρκεί το δάνειο) θα συμπληρώνεις μόνο τον κωδικό 727 (β).

    2) Αγόρασα σπίτι το 2007.
    α. Κωδικός 063, θα γραφεί το σύνολο των τόκων του 2011, σύμφωνα με το χαρτί της τράπεζας.
    β. Κωδικός 069, θα γραφεί το συνολικό ποσό του δανείου.
    γ. Κωδικός 727*, θα γραφεί το σύνολο των τοκοχρεολυσίων (τόκος + κεφάλαιο), σύμφωνα με το χαρτί της τράπεζας.

    Τα επόμενα έτη (όσο διαρκεί το δάνειο) θα συμπληρώνεις όλους τους παραπάνω κωδικούς.

    3. Δυστυχώς δεν γνωρίζω, ίσως κάποιο άλλο μέλος σε βοηθήσει.

    * Υπόψη ότι ο κωδικός 727 θεωρείται τεκμήριο, οπότε αν το σύνολο των τεκμηρίων (του πίνακα 5) υπερβαίνει το πραγματικό εισόδημα η συλλογή των αποδείξεων και η εκκαθάριση της δήλωσης θα γίνει βάσει αυτού.

Σελ. 79 από 391 ΠρώτηΠρώτη ... 5969747778798081848999 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Δηλωση αυτοκινητου στην φορολογικη δηλωση.
    Από Exarxeia στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-01-13, 11:22
  2. ερωτηση σχετικα με φορολογικη δηλωση
    Από lak100 στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-02-11, 11:19
  3. ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗ ΔΗΛΩΣΗ
    Από paul75 στο φόρουμ The Meeting point
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-05-10, 21:16
  4. ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗ ΔΗΛΩΣΗ ΕΤΟΥΣ 2ΟΟ9
    Από kostastzo στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-05-09, 21:54
  5. Απορια για φορολογικη δηλωση
    Από harmem στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-03-09, 17:14

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας