Σελ. 262 από 390 ΠρώτηΠρώτη ... 242252257260261262263264267272282 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 3.916-3.930 από 5846
  1. #3916
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    4.521
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    Path Level
    Interleaved
    Α μαλιστα. Ωραια.

    Αυτα στο μελλον δεν θα πρεπει να ειναι αυτοματοποιημενα και προσυμπληρωμενα?
    No Justice - No Peace

  2. #3917
    Εγγραφή
    16-04-2009
    Μηνύματα
    247
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΣΟΛΩΝΟΣ
    Ποια είναι η διαφορά στα ποσά δαπανών(1) και ποσά δαπανών(2) του αναδυόμενου παραθύρου;

  3. #3918
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.001
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ardi21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειχα την εντυπωση οτι οταν ανοιγουν οι δηλωσεις ειναι περασμενα, γι'αυτο ρωτησα. Τουλαχιστον στην προηγουμενη εταιρεια αυτο ισχυε.

    Υπαρχει περιπτωση να εχει γινει καποιο λαθος η να τα εχουν ξεχασει? Γενικα αργουν καποιες εταιρειες?

    Ρωταω γιατι ετσι οπως τους ειχα δει, δεν ηταν και η επιτομη της οργανωσης και της σοβαρης εταιρειας. Μαλλον προς το χαος πηγαιναν.
    Δυστυχώς και εκεί το κράτος είναι ανοργάνωτο. Χειρότερο όλων το ΙΚΑ/ΕΦΚΑ πλεον. Για επιδομα υγείας/ατυχήματος καλοκαιρινής περιόδου, μέχρι τα τέλη Ιουνίου του επόμενου ετους δεν ειχε περαστει στο Taxis και δεν γνώριζα ότι πλέον θεωρείται εισόδημα και φορολογείται στην κλίμακα. Ευτυχώς που είχα βαρεθεί να οριστικοποιήσω τη δήλωση και ξαναμπήκα λίγο πριν τη λήξη της παράτασης του Ιούλη κάμποσες μέρες μετά και έπαθα σοκ όταν στην εκκαθαριση μου βγήκε ενα ωραίο ποσάκι να πληρώσω. Αν είχα υποβάλλει τη δήλωση νωρίτερα θα είχε θεωρηθεί ότι απέκρυψα συνειδητά και εν γνώση μου φορολογητέα ύλη καθώς "όφειλα να γνωρίζω" ότι τα επιδόματα ταμείων κοινωνικής ασφάλισης πλέον θεωρούνται εισόδημα.
    Το ότι τα ταμεία κάνουν 12+ μήνες για να στείλουν τα στοιχεία στο Taxis αποτελεί και αυτό κατ'επεκταση πρόβλημα του πολίτη.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mezger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάπου χάθηκε στα edit οπότε το ξαναγράφω:

    Τα ποσά που δείχνει στον πίνακα είναι απλά μια βοήθεια. Θα πρέπει να αφαιρεθούν όσα δεν μετράνε (μπορεί η τράπεζα να έχει συμπεριλάβει μέσα και πληρωμές δανείου-ενοικίου π.χ.), να προστεθούν όσες δεν είναι μέσα (π.χ. πληρωμές που έγιναν με μεταφορά/έμβασμα) για να βγει το σύνολο.

    Είναι δική μας ευθύνη να συμπληρώσουμε ένα σωστό τελικό ποσό στο πεδίο, ο πίνακας με τα προσυμπληρωμένα δεν είναι μέρος της δήλωσης, δεν μπαίνει κάπου αυτόματα, μπορεί να είναι ελλιπής ή λάνθασμένος. Ακριβώς το ίδιο που συμβαίνει με τους τόκους και τα δάνεια δηλαδή (ενημερωτικός πίνακας με προσυμπληρωμένα στοιχεία για να βοηθηθούμε, η τελική ευθύνη συμπλήρωσης δική μας).
    Προσωπική εκτίμηση:
    Επειδή ο αριθμός συναλλαγών με πλαστικό χρήμα/web banking για να πιάσει κάποιος το αφορολόγητο είναι λογικά μερικές χιλιάδες σε ένα έτος αποτελούμενες κατά κύριο λόγ απο μικροποσά, δεν υπάρχει περίπτωση ούτε μία στο εκατομύριο η εφορία να κάνει έλεγχο στα στοιχεία που στέλνουν οι τράπεζες. Καθώς είναι τα ίδια στοιχεία που χρησιμοποιεί για τις μηνιαίες κληρώσεις η ίδια η ΑΑΔΕ. Άρα αν η ΑΑΔΕ αποδέχεται τις αποδειξεις που τις στέλνει η τράπεζα ως σωστές και σε βάζει στην κληρωση και αν κερδισεις σου στελνει το 1000αρικο, θα ερθει η ιδια μετα στη δηλωση να τις ελεγξει. Ουτε με σφαιρες.

    Αν ομως πας μονος σου και πειραξεις το νουμερο που εχει στειλει η τραπεζα για να βαλεις και αλλες εκει ισως να αυξανονται σημαντικα οι πιθανοτητες για ελεγχο.

    Θεωρω λοιπον οτι καποιος που υπερκαλυπτει τις συναλλαγες του αφορολογητου να βαλει μονο το νουμερο που εχει στειλει η τραπεζα του.
    Επιβεβαιωμενα απο δυο συστημικες βαζουν κατα 95% οτι προβλέπεται απο το νομο, δεν συμπεριλαμβανουν κινησεις δανειων και πληρωμές καρτών και σε λιγες περιπτωσεις (το 5%) δεν λαμβανουν υποψη συναλλαγες σε λογαριασμό εμπορου που δεν ειναι δηλωμενος ως εταιρικος/εμπορικος.

  4. #3919
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    4.521
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    Path Level
    Interleaved
    Τελικα στην περιπτωση μου, το ενα ποσο απο την Εθνικη που φαινεται ως αποδειξεις δεν ισχυει γιατι απο εκει δεν εχω κανει καμια αγορα. Και αυτο το ποσο ειναι μεγαλο, δεν ειναι 200-300 ευρω. Μπηκα στο e-banking και μονο καποιες μεταφορες προς τον λογαριασμο μου και αναληψεις υπαρχουν για το 2017, τιποτε αλλο. Απορω για ποιον λογο το εχουν μετρησει.

    Το αλλο ποσο απο την alpha ειναι ολοσωστο.

    Τι να κανω αραγε? Να βαλω το αρθροισμα οπως τα εχει στειλει η τραπεζα η αυτο που θεωρω εγω σωστο, της alpha δηλαδη, το οποιο ειναι αρκετα μικροτερο? Υπερκαλυπτυει το αφορολογητο ομως συμφωνα με το εισοδημα που υπαρχει στην δηλωση, δεν εχω θεμα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ardi21 : 20-04-18 στις 17:18.
    No Justice - No Peace

  5. #3920
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Εαν εχεις συναλλαγες ΜΟΝΟΝ με μια τραπεζα και μια καρτα (οπως εγω)
    η εφαρμογη του αφορολογητου της ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ
    δεν θα επρεπε να περιλαμβανει μονον - αντε και κατι λιγοτερο - απο οσα θα μπουν στον κωδικο 049;
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  6. #3921
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.001
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Κανονικά όλες οι τραπεζες έχουν στο web banking τους αναλυτικη κατασταση κινησεων/αγορων του 2017 που εμπιπτουν στο κτισιμο του αφορολογητου. Δεν μπορει η Εθνικη να μην εχει κατι αντιστοιχο που να φαινεται απο ποιες συναλλαγες εχει προκυψει το ποσο αυτο.
    Μπορεις παντα να καλεσεις και την εξυπηρετηση πελατων τους να ρωτησεις.
    Τριτον αν σε υπερκαλυπτει ανετα η alpha και δεν βγαζεις ακρη με την Εθνικη και εισαι σιγουρος οτι δεν εχεις κανει απο εκει κινησεις προχωρα μονο με τη Alpha αν θες.
    Βεβαιωσου ομως οτι δεν εχεις καποια παγια εντολη στην Εθνικη για πληρωμη ΔΕΚΟ, ασφαλειας κτλ που τραβαει λεφτα αυτοματα και το εχεις ξεχασει.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manoulamou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εαν εχεις συναλλαγες ΜΟΝΟΝ με μια τραπεζα και μια καρτα (οπως εγω)
    η εφαρμογη του αφορολογητου της ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ
    δεν θα επρεπε να περιλαμβανει μονον - αντε και κατι λιγοτερο - απο οσα θα μπουν στον κωδικο 049;
    Θεωρητικα
    Μπορει η τραπεζα βεβαια να εχει κανει καποιος λαθος και καποια μη εγκεκριμενη συναλλαγη να την εχει κακως προσμετρησει ή να μην εχει βαλει συναλλαγες που εκανες αλλα δεν ειναι σε λογαριασμο δηλωμενο σε εταιρεια.

  7. #3922
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    4.521
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    Path Level
    Interleaved
    Kαταλαβα τι εχει γινει.

    Ο πατερας μου εχει λογαριασμο που μπαινει η συνταξη και απο εκει πληρωνει ολους τους λογαριασμους του σπιτιου, το super market κτλ. Σε αυτον τον λογαριασμο ειμαι και εγω τριτος δικαιουχος. Μαλλον απο εκει τα εχει παρει γιατι το νουμερο του αφορολογητου της Εθνικης, για το 2017, πανω κατω συμφωνει. Ειναι 200 ευρω μικροτερο απο το taxis.

    Το θεμα ειναι οτι εγω δεν εχω σχεση με αυτον τον λογαριασμο. Απλα τον εχω συνδεσει στο e-banking μου για να του κανω τις πληρωμες γιατι εκεινος δεν ξερει. Το αφορολογητο δεν παει σε αυτον?

    Η εφαρμογη του αφορολογητου δειχνει συνολικα ολους τους λογαριασμους που εχεις συνδεσει στο e-banking, δεν εχω την δυνατοτητα να δω εναν συγκεκριμενο. Ειδα ομως τις κινησεις του 2017 μονο στον δικο μου λογαριασμο και δεν υπαρχει καμια μα καμια πληρωμη πουθενα. Ετσι κι αλλιως στο αφορολογητο δειχνει μονο πληρωμες λογαριασμων, που ειναι του πατερα μου.

    Τι ακριβως να δηλωσω εγω τωρα?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ardi21 : 20-04-18 στις 20:48.
    No Justice - No Peace

  8. #3923
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    ΑΠΟΡΙΑ: εαν δεν γραψουμε ΟΛΟ το -σωστο - ποσον που αναγραφεται ως Αφορολογητο μεσω οποιας - οποιων τραπεζων, αλλά ετσι κι αλλιως το υπερκαλυπτουμε, θα υπαρξει καποιο προβλημα ή επιπτωση σε περιπτωση ελεγχου;
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  9. #3924
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Αθήνα/Αγ.Δημήτριος
    Μηνύματα
    386
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ardi21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kαταλαβα τι εχει γινει.

    Ο πατερας μου εχει λογαριασμο που μπαινει η συνταξη και απο εκει πληρωνει ολους τους λογαριασμους του σπιτιου, το super market κτλ. Σε αυτον τον λογαριασμο ειμαι και εγω τριτος δικαιουχος. Μαλλον απο εκει τα εχει παρει γιατι το νουμερο του αφορολογητου της Εθνικης, για το 2017, πανω κατω συμφωνει. Ειναι 200 ευρω μικροτερο απο το taxis.

    Το θεμα ειναι οτι εγω δεν εχω σχεση με αυτον τον λογαριασμο. Απλα τον εχω συνδεσει στο e-banking μου για να του κανω τις πληρωμες γιατι εκεινος δεν ξερει. Το αφορολογητο δεν παει σε αυτον?

    Η εφαρμογη του αφορολογητου δειχνει συνολικα ολους τους λογαριασμους που εχεις συνδεσει στο e-banking, δεν εχω την δυνατοτητα να δω εναν συγκεκριμενο. Ειδα ομως τις κινησεις του 2017 μονο στον δικο μου λογαριασμο και δεν υπαρχει καμια μα καμια πληρωμη πουθενα. Ετσι κι αλλιως στο αφορολογητο δειχνει μονο πληρωμες λογαριασμων, που ειναι του πατερα μου.

    Τι ακριβως να δηλωσω εγω τωρα?
    Οι λογαριασμοί, επειδή ακριβώς μπορεί να έχουν συνδικαιούχους, δεν έχουν σημασία για το αφορολόγητο.
    Το e-banking και οι κάρτες είναι αυστηρά προσωπικά, και εφόσον οι πληρωμές έγιναν από λογαριασμό e-banking ή κάρτα που είναι στο όνομά σου, σωστά χρεώνονται σε σένα.
    Αν καλύπτεται και ο πατέρας σου από τα υπόλοιπα (ή αν είναι άνω των 70), πρόβλημα ουσιαστικό δεν έχετε, απλά φρόντισε να βγάλεις δικό του e-banking/κάρτα καλύτερα.
    Αν έγιναν όντως από κάρτα ή e-banking στο όνομά του, καλύτερα επικοινώνησε με την τράπεζα καλου-κακού.

  10. #3925
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    4.521
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mezger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι λογαριασμοί, επειδή ακριβώς μπορεί να έχουν συνδικαιούχους, δεν έχουν σημασία για το αφορολόγητο.
    Το e-banking και οι κάρτες είναι αυστηρά προσωπικά, και εφόσον οι πληρωμές έγιναν από λογαριασμό e-banking ή κάρτα που είναι στο όνομά σου, σωστά χρεώνονται σε σένα.
    Αν καλύπτεται και ο πατέρας σου από τα υπόλοιπα (ή αν είναι άνω των 70), πρόβλημα ουσιαστικό δεν έχετε, απλά φρόντισε να βγάλεις δικό του e-banking/κάρτα καλύτερα.
    Αν έγιναν όντως από κάρτα ή e-banking στο όνομά του, καλύτερα επικοινώνησε με την τράπεζα καλου-κακού.
    Οι πληρωμες λογαριασμων ΔΕΗ κτλ εγιναν απο τον λογαριασμο του αλλα με κωδικους e-banking δικους μου. Βασικα με το που ειχα φτιαξει τον δικο μου λογαριασμο στην Εθνικη, εβγαλα κωδικους e-banking, μπηκα πρωτη φορα και μου πεταξε μήνυμα οτι υπαρχει και αλλος λογαριασμος που ειμαι δικαιουχος και αν θελω να τον συνδεσω στο e-banking μου. Και το εκανα για ευκολια προς τον πατερα μου. Μην πηγαινει να βγαζει δικους του κωδικους.

    Το σουπερ μαρκετ και οι αλλες αγορες εγιναν απο την καρτα του και προφανως δεν φαινονται στο αφορολογητο γιατι δεν εχω προσβαση στην χρεωστικη του. Ειναι δικια του, στο ονομα του. Βλεπω μονο τις κινησεις του λογαριασμου του.

    Ναι πανω απο 70 ειναι και οι αποδειξεις που του εχει βγαλει το taxis υπερκαλυπτουν και με το παραπανω το αφορολογητο. Μπηκα στην δηλωση του και το ειδα.

    Να βαλω μονο το ποσο των πραγματικων μου αγορων η αυτο που μου εχουν δωσει αραγε?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ardi21 : 20-04-18 στις 21:47.
    No Justice - No Peace

  11. #3926
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Πως γινεται ρε παιδια να εχω κανει επισημη αλλαγη σε ΔΟΥ στο Μητρωο για προσωπικά μου στοιχεία την άνοιξη 2017,
    και μαλιστα δε, να εχω διπλα επιβεβαιωσει οτι ΟΝΤΩΣ περαστηκαν οι αλλες στα συστηματα(και με εκτυπωση της υπαλληλου + στην προσωποποιημενη πληροφορηση βλεπω τις αλλαγες που εκανα περυσι)
    και τωρα που μπαινω να δω την Ε1 μου,
    στην πρωτη αρχικη οθονη - εκει με τα προσωπικα στοιχεια που ζητα 'επιβεβαιωση' για να προχωρησεις στα ενδοτερα,
    να δειχνει οτι μου εδειχνε ολα τα χρονια πριν τις αλλαγες;
    Ειλικρινα δηλαδη, πως γινεται αυτο;;;;;;;;
    Φυσικα, αλλαγη ηλεκτρονικα δεν γινεται, πρεπει λεει να πας στο Μητρωο. Μα πηγα βρε ζωα της ΑΔΑΕ!!! Πηγα. Και τα αλλαξα. Και τα βλεπω αλλαγμενα και ηλεκτρονικα στην προσωποποιημενη πληροφορηση!
    Και τωρα που παω στη δηλωση, μου δειχνετε τα παλια;;;;;
    Πειτε μου τι να κανω....να παλεψω με τα απιστευτα κουλά του @#%^$συστηματος....

  12. #3927
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Αθήνα/Αγ.Δημήτριος
    Μηνύματα
    386
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ardi21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να βαλω μονο το ποσο των πραγματικων μου αγορων η αυτο που μου εχουν δωσει αραγε?
    Αυτό που έχουν δώσει αγορές σου είναι, αφού έγιναν από δικό σου e-banking είναι σαν να του έδωσες την κάρτα σου να ψωνίσει. Βάλτα όπως είναι, is my point

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cool11 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πως γινεται ρε παιδια να εχω κανει επισημη αλλαγη σε ΔΟΥ στο Μητρωο για προσωπικά μου στοιχεία την άνοιξη 2017,
    και μαλιστα δε, να εχω διπλα επιβεβαιωσει οτι ΟΝΤΩΣ περαστηκαν οι αλλες στα συστηματα(και με εκτυπωση της υπαλληλου + στην προσωποποιημενη πληροφορηση βλεπω τις αλλαγες που εκανα περυσι)
    και τωρα που μπαινω να δω την Ε1 μου,
    στην πρωτη αρχικη οθονη - εκει με τα προσωπικα στοιχεια που ζητα 'επιβεβαιωση' για να προχωρησεις στα ενδοτερα,
    να δειχνει οτι μου εδειχνε ολα τα χρονια πριν τις αλλαγες;
    Ειλικρινα δηλαδη, πως γινεται αυτο;;;;;;;;
    Φυσικα, αλλαγη ηλεκτρονικα δεν γινεται, πρεπει λεει να πας στο Μητρωο. Μα πηγα βρε ζωα της ΑΔΑΕ!!! Πηγα. Και τα αλλαξα. Και τα βλεπω αλλαγμενα και ηλεκτρονικα στην προσωποποιημενη πληροφορηση!
    Και τωρα που παω στη δηλωση, μου δειχνετε τα παλια;;;;;
    Πειτε μου τι να κανω....να παλεψω με τα απιστευτα κουλά του @#%^$συστηματος....
    Πάρτους ένα τηλέφωνο, εφόσον φαίνεται η αλλαγή και στην πληροφόρηση, δε θα έχουν πρόβλημα να στο φτιάξουν τηλεφωνικά, και αν είναι κάποιο γενικότερο bug θα βοηθήσεις να το διορθώσουν μια ώρα αρχύτερα.

  13. #3928
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    4.521
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mezger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό που έχουν δώσει αγορές σου είναι, αφού έγιναν από δικό σου e-banking είναι σαν να του έδωσες την κάρτα σου να ψωνίσει. Βάλτα όπως είναι, is my point
    Χμμ. Οκ.

    Σ'ευχαριστω.
    No Justice - No Peace

  14. #3929
    Εγγραφή
    12-02-2007
    Ηλικία
    71
    Μηνύματα
    1.508
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mezger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό που έχουν δώσει αγορές σου είναι, αφού έγιναν από δικό σου e-banking είναι σαν να του έδωσες την κάρτα σου να ψωνίσει. Βάλτα όπως είναι, is my point



    Πάρτους ένα τηλέφωνο, εφόσον φαίνεται η αλλαγή και στην πληροφόρηση, δε θα έχουν πρόβλημα να στο φτιάξουν τηλεφωνικά, και αν είναι κάποιο γενικότερο bug θα βοηθήσεις να το διορθώσουν μια ώρα αρχύτερα.
    ή στείλε μήνυμα μέσα από τον λογαριασμό σου στο Taxis, θα σου απαντήσουν!

  15. #3930
    Εγγραφή
    22-12-2005
    Περιοχή
    ΜΑΡΟΥΣΙ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    206
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ
    Router
    MODEM FRITZ
    Γεια σας φιλοι. Μια ερωτηση και απο μενα. Την περσινη χρονια χρησιμοποιησα δύο σπίτια για κύρια κατοικια , το Α που το ενοικιαζα για 7 μηνες και το Β που ειναι ιδιοκτητο για τους υπολοιπους 5 (Αυγουστο - Δεκεμβριο). Στον πινακα των ακινητων , στις κατοικιες στο Ε1 πηγα να δηλωσω τα δύο σπίτια σαν κυριες κατοικιες ( το Α για 7 μηνες το Β για 5) αλλα δεν με αφηνει , πρεπει να δηλωσω μονο μια κυρια κατοικια και μου λεει να δηλωσω την τελευταια. Τι πρεπει να κανω , να δηλωσω το Β για 5 μηνες ή για 12 ? Γιατι αν δηλωσω μονο τη Β για 5 μηνες μου φαινεται οτι θα ειναι λαθος. Τι πρεπει να κανω ?

Σελ. 262 από 390 ΠρώτηΠρώτη ... 242252257260261262263264267272282 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Δηλωση αυτοκινητου στην φορολογικη δηλωση.
    Από Exarxeia στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-01-13, 11:22
  2. ερωτηση σχετικα με φορολογικη δηλωση
    Από lak100 στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-02-11, 11:19
  3. ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗ ΔΗΛΩΣΗ
    Από paul75 στο φόρουμ The Meeting point
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-05-10, 21:16
  4. ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗ ΔΗΛΩΣΗ ΕΤΟΥΣ 2ΟΟ9
    Από kostastzo στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-05-09, 21:54
  5. Απορια για φορολογικη δηλωση
    Από harmem στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-03-09, 17:14

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας